Ignis AFE 547 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Ignis AFE 547 (3 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 23 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Ignis AFE 547 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Ignis |
| Categorie: | Koelkast |
| Model: | AFE 547 |
Handleiding Ignis AFE 547 – volledige tekst
Informatie over het milieuHet behandelen van verpakking en afvalWerp de verpakking van Uw apparaat niet in de vuilnisbakmaar selecteer de verschillende soorten materiaal (bijv. karton,polystyreen) en breng deze, volgens de plaastselijke voorschrif-ten, naar de hiervoor bestemde depots. VerklaringDit apparaat bevat onderdelen die in contact kunnen komenmet levensmiddelen. De onderdelen voldoen aan de E. E. G. Richtlijn 89/109/CEE. InformatieDit apparaat bevat geen HCFK (het koelcìrcuit bevat R134a) ofHFK (het koelcircuit bevat R600a - Isobutaan). Raadpleeg voorverdere details het typeplaatje op het apparaat. Voor apparaten met Isobutaan (R600a)Het koelgas Isobutaan is een natuurlijk gas dat zeer milieu-vriendelijk is, maar wel brandbaar. Daarom is het essentiëel dat u goed controleert of de buizenvan het koelcircuit niet beschadigt zijn.
Leer uw apparaat kennenDe met het symbool gemerkte diepvriezer die u hebtaangeschaft is geschikt voor het perfekt invriezen van verseen toebereide levensmiddelen, voor het maken van ijsblokjesen voor het bewaren van bevroren en diepgevroren levens-middelen. De versies met super-isolatie zijn speciaal ontworpen om hogereprestaties bij een lager energieverbruik te leveren. We raden u aan dit boekje aandachtig te lezen. U vindt hierinde beschrijving van het apparaat en nuttige raadgevingen voorhet verkrijgen van de beste resultaten bij het bewaren van uwlevensmiddelen. Beschrijving van het apparaat (Fig. 1)A. Bedieningspanelen met:Apparaten met verlichte externe thermometer1. Toetsschakelaar voor snelvriezen. 2. Knop, met een muntstuk te draaien, voor regeling van detemperatuur (thermostaat). 3.
Bij normale kamertemperaturen zijn, vanaf links gerekend, deeerste drie groene controlelampjes aan; dit komt overeen meteen temperatuur van -18°C. Wordt de deur geopend, dan kunnen door het binnenstromenvan warme lucht uit de omgeving het derde en tweede lampjeuitgaan. Hetzelfde verschijnsel kan optreden na het inzettenvan in te vriezen voedsel. Dit betekent niet dat de reeds inge-vroren levensmiddelen gevaar lopen, het is een verschijnsel datveroorzaakt wordt door de warmte van de juist ingezette le-vensmiddelen die bezig zijn in te vriezen. 5. Waarschuwingslampje voor kritische temperaturen in dediepvriezer (rood lampje). Dit gaat aan en begint te knipperen wanneer:- het apparaat net is ingeschakeld- de temperatuur in de diepvriezer niet laag genoeg is- er juist vers in te vriezen voedsel in de diepvriezer is gezet- de deur van de diepvriezer lang open is geweest.
Het gaat uit wanneer:- de juiste temperatuur in de diepvriezer is bereikt. Apparaten zonder verlichte thermometer6. Knop, met een muntstuk te draaien, voor keuze van detemperatuur (thermostaat). 7. Waarschuwingslampje voor kritische temperaturen in dediepvriezer (rood lampje). Dit gaat aan wanneer:- het apparaat net is ingeschakeld- de temperatuur in de diepvriezer niet laag genoeg is- er juist vers in te vriezen voedsel in de diepvriezer is gezet- de deur van de diepvriezer lang open is geweest. Het gaat uit wanneer:- de juiste temperatuur in de diepvriezer is bereikt. 8. Controlelampje voor ‘apparaat ingeschakeld’ (groen lampje). Dit gaat aan wanneer de stekker in het stopcontact wordt ge-stoken en de thermostaat niet op stand “●“ staat. 9. Controlelampje voor ‘snelvriezen ingeschakeld’ (geel lampje):gaat aan/uit door schakelaar 10 te gebruiken. 10. Schakelaar voor snelvriezen. B.
Bij sommige modellen zijn koudeverzamelaars (koelelemen-ten) meegeleverd; haal deze uit het onderste vak en plaats zenaast elkaar bovenop het bovenste rooster. InstallatieVerzeker u ervan dat het apparaat niet beschadigd is: eventue-le transportschade dient binnen 24 uur na aflevering aan uwhandelaar te worden gemeld. De beste plaats van opstelling isin een droge en goed geventileerde ruimte, ver van warmte-bronnen. Vermijd plaatsing in een nis of inspringend gedeeltevan de wand. Laat boven het apparaat een afstand van ten-minste 50 mm vrij (Fig. 2); zet het apparaat horizontaal; even-tueel regelt u dit bij met de twee voorste voetjes (Fig. 3). Om de lucht vrij te kunnen laten circuleren moet het ventilatie-rooster aan de bovenkant van het apparaat vrij gehoudenworden (Fig. 4). Maak de binnenkant van de compartimenten schoon met eenvochtige spons en lauw water met azijn.
Plaats de koelelementen bovenop het bovenste rooster. Elektrische aansluiting en inschakelenLaat het apparaat 1 uur staan alvorens het op het stroomnetaan te sluiten. Controleer of het voltage, zoals aangegeven op het type-plaatje (Fig. 5) (Fig. 6), overeenkomt met de netspanning. Het aarden van het apparaat is wettelijk verplicht. De fabrikantwijst iedere verantwoordelijkheid af voor eventuele schadeaan personen en zaken, veroorzaakt door het niet opvolgenvan deze norm. Past de stekker van het apparaat niet in het stopcontact, laatdan het stopcontact door een erkend vaktechnicus vervangenvoor een geschikt model. Deze technicus dient zich er in hetbijzonder van te verzekeren, dat de bedrading van het stop-contact geschikt is voor de hoeveelheid stroom die door hetapparaat wordt afgenomen. Het gebruik van verloopstekkers, verdeelstekkers en verleng-snoeren wordt afgeraden.
Het amperage, zoals vermeld op verloopstekker of verleng-snoer, mag hierbij niet overschreden worden, evenmin als hetmaximum vermogen zoals aangegeven op de meervoudigestekker. Na de stekker in het stopcontact te hebben gestoken, stelt uthermostaat of (Fig. 1) in zoals aangegeven in hethoofdstuk “regeling van de temperatuur”. Wanneer het apparaat voorzien is van een externe thermome-ter wordt een normale werking aangegeven door het aan-gaan van één of meer groene controlelampjes, afhankelijk vande temperatuur in de diepvriezer. Wanneer de diepvriezer voor de eerste maal wordt inge-schakeld, gaat alleen het rode waarschuwingslampje knip-perend branden; dit lampje gaat uit zodra de groene thermo-meterlampjes aangaan, wat aangeeft dat u nu voedsel in hetapparaat kunt gaan opslaan. Nederlands12NL.
NederlandsIs het apparaat niet uitgerust met een buitenthermometer, danwordt een normale werking aangegeven door het groene con-trolelampje . Wanneer u de diepvriezer voor de eerste maalaanzet, gaan het groene lampje en het rode lampje aan. Zodra het rode lampje uit gaat kunt u levensmiddelen in hetapparaat gaan zetten. Regeling van de temperaturMet de thermostaat (zie de afbeelding) kunt u de temperatuurtrapsgewijs regelen. Stand “ “ betekent ‘werking van het ap-●paraat’ tijdelijk onderbroken. De ideale temperatuur voor het gedurende langere tijd bewa-ren van bevroren of diepgevroren levensmiddelen is -18°C. Bijnormale omstandigheden (bij een omgevingstemperatuur tus-sen +20°C en +25°C), raden we aan de index van de thermo-staatknop op stand 2 te zetten.
Wenst u lagere of hogere temperaturen dan -18°C in de vrie-sruimte, draai dan de thermostaatknop naar respectievelijkeen hoger nummer of meer naar stand “●“. We maken u erop attent dat de regeling van de thermostaat afhankelijk isvan de kamertemperatuur, de hoeveelheid opgeslagen leven-smiddelen, de plaats van opstelling en de frequentie van hetopenen van de deur. U zult al gauw de voor u meest geschikteafstelling vinden. Gebruik van de diepvriezer (Fig. 7)InvriezenDe maximale hoeveelheid voedsel, uitgedrukt in kg, die in 24uur bij een omgevingstemperatuur van 25°C kan worden in-gevroren, staat vermeld op het typeplaatje (Fig. 5). - Wilt u de maximale hoeveelheid levensmiddelen invriezen,dan raden we aan 24 uur vóór het inzetten van het voedseltoets of voor het snelvriezen te gebruiken (gele controle-lampje of aan) en dit snelvriezen gedurende nog eens 24uur ingeschakeld te houden.
Het bovenste vak is het invriesvak. Bent u klaar met invriezen, schakel dan, om terug te keren toteen normale werking van het apparaat, het snelvriezen uit(gele controlelampje uit). - De invriestijden voor hoeveelheden beneden het maximumzijn korter.
- Zeer kleine hoeveelheden kunnen worden ingevroren zonderhet snelvriezen te hoeven inschakelen. Zet nooit warme levensmiddelen in de diepvriezer; vries geenzelfs maar half ontdooid voedsel opnieuw in. Verpak het in tevriezen voedsel in plastic of aluminium folie of in een geschik-te doos. Plak op deze verpakkingen een etiket met daarop deinhoud en de datum van invriezen. Het diepvriescompartiment kan, zelfs in geval van een stroo-monderbreking, de juiste temperatuur voor het bewaren vanvoedsel gedurende een periode van circa 16 - 18 uur vasthou-den. Sommige modellen zijn voorzien van koudeverzamelaars(koel-elementen) die, geplaatst op het bovenste rooster, debewaartijd in geval van een stroomonderbreking verlengen totcirca 25 - 28 uur. Wel raden we aan de deur van de diepvriezer tijdens dezeperiode gesloten te houden.
Noot: Doordat de afdichting zeer efficiënt afsluit, is het niet mo-gelijk de deur van het compartiment direkt na sluiting te openen;wacht enkele minuten alvorens de deur opnieuw te openen. Het maken van IjsblokjesVul de bakjes voor het maken van ijs voor driekwart met wateren plaats ze in het bovenste vak. Wanneer de bakjes vastge-vroren zouden zijn, probeer ze dan niet ze met scherpe ofpuntige voorwerpen los te maken. U zou het apparaat kunnenbeschadigen. Gebruik liever de steel van een lepel. Waarschuwing: Eet geen ijsblokjes of ijslollies zó uit het vries-vak, ze zouden koudeverbrandingen kunnen veroorzaken. Zet geen vloeistoffen in glazen potten of flessen in het vriesvak. Het bewaren van diepvriesproduktenHet maximaal beschikbare volume voor het bewaren van le-vensmiddelen verkrijgt u door alle manden, behalve de onder-ste, en een eventuele scheidingswand te verwijderen.
De limietlijn op de zijwanden van de vriesruimte geeft aan totwelke hoogte u de diepvriezer maximaal kunt vullen. Bij apparaten voorzien van een flap wordt het instapelvolumedoor deze flap begrensd.
Controleer, wanneer u diepvries-voedsel koopt, of de verpakking onbeschadigd is en geen bla-zen of vochtvlekken vertoont. Breng de diepvriesprodukten zosnel mogelijk over naar de diepvriezer, om te voorkomen datde versheid van het voedsel door een temperatuurstijging tij-dens het transport zou verminderen. In ieder geval dienen de-ze produkten binnen de op de verpakking vermelde uiterstebewaardatum geconsumeerd te worden. OntdooienHier volgen enige raadgevingen:Kookgroenten: niet ontdooien, maar in kokend water doen enverder zoals gebruikelijk koken. Vlees in het algemeen (grote stukken): in de originele ver-pakking in de koelkast ontdooien. Vóór het vlees verder te be-reiden dit enige uren bij kamertemperatuur laten rusten. (kleine stukken): bij kamertemperatuur ontdooien of meteenbereiden.
Vis: in de originele verpakking in de koelkast ontdooien of nagedeeltelijk ontdooien meteen bereiden. Voorgekookt voedsel: direct in de oven toebereiden zonderhet uit het aluminium bakje te halen. Fruit: in de koelkast ontdooien. Houders voor datumkaartjesWanneer uw apparaat is voorzien van externe houders voordatumkaartjes (Fig. 8), plak dan de zelfklevende nummers opde in het zakje met accessoires meegeleverde houders en opde datumkaartjes. Zet vervolgens de houders op de voorkantvan de manden. Op die manier kunt u op de datumkaartjes delijst van levensmiddelen schrijven die zich in de respectievelijkemanden bevinden, met hun datum van aankoop of invriezen. Is uw apparaat daarentegen voorzien van interne op de man-den van de diepvriezer bevestigde houders voor datumkaartjes(Fig.
9), dan kunt u met behulp van de meegeleverde kaartjesaangeven welke levensmiddelen er in de diverse manden zit-ten, met hun datum van aankoop of invriezen. Het verwijderen van rijpVerwijder tenminste twee maal per jaar de rijp en in ieder ge-val wanneer de rijplaag een dikte van 3 mm heeft bereikt.
Tussen het ontdooien door is het goed af en toe met een spa-tel de rijp van de roosters van de diepvriezer te verwijderen. Gebruik hiervoor geen scherpe of puntige voorwerpen. Geen enkele schade, veroorzaakt door deze voorwerpen,wordt door de garantie gedekt. Ontdooi bij voorkeur wanneerer weinig diepvriesprodukten in de vriezer zitten of wanneerhet apparaat leeg is. Is er nog diepvriesvoedsel in het appa-raat, schakel dan vóór u met ontdooien begint gedurende eni-ge tijd het snelvriezen in, om het opgeslagen voedsel extrakoud te maken. Om te ontdooien gaat u als volgt te werk:- Wikkel de diepvriesprodukten in krantepapier (of in eendeken) en plaats ze in de koelkast of in een koele ruimte. - Haal de stekker uit het stopcontact (Fig. 10). - Verwijder de manden en laat de deur open.
- Trek het afvoerkanaaltje dat beneden op de voorkant zit naarbuiten en plaats een bakje voor het opvangen van water (Fig. 11)- Probeer niet de rijp met scherpe voorwerpen te verwijderen. - Maak de binnenkant schoon en droog deze zorgvuldig af. - Maak de buitendeur van het apparaat schoon met een zach-13NL2-+1234.
te, iets vochtige doek. - Zet de manden weer op hun plaats. - Sluit het apparaat opnieuw aan en schakel het snelvriezen in. - Wanneer het apparaat is uitgerust met een externe thermo-meter, dan zal het gele lampje aangaan en het rode lampjegaan knipperen. Wanneer het rode lampje uitgaat en de eer-ste drie groene controlampjes aan zijn, dan kunt u de levens-middelen opnieuw in de diepvriezer zetten. Wanneer het apparaat geen externe thermometer bezit, danzullen de groene, rode en gele controlelampjes aangaan. Wanneer het rode controlelampje uitgaat kunt u opnieuw delevensmiddelen in de diepvriezer zetten. - Na 24 uur schakelt u het snelvriezen uit. Let op: Het tijdens het ontdooien oplopen van de temperatuurvan de diepvriesprodukten kan hun bewaartijd verkorten. Onderhoud en schoonmakenEen goede werking en een lange levensduur van uw apparaathangen af van een juist en regelmatig onderhoud.
Voordat u met onderhoudswerkzaamheden begint altijdeerst de stekker uit het stopcontact nemen. Maak de binnenkant van de compartimenten regelmatigschoon met wat lauw water en azijn. Spoel na en droog af. Gebruik nooit schuurprodukten of afwasmiddelen. Maak af en toe de deurafdichting met water schoon en droogdeze zorgvuldig af. Zorg dat er geen olie of vet op de afdich-ting komt. Maak de buitenkant van de koelkast schoon meteen spons en lauw water. Met een zachte doek afdrogen. Maak af en toe de condensor met een stofzuiger(Fig. 12) schoon. Vergeet na het schoonmaken niet het apparaatopnieuw aan te zetten. Raadgevingen bij afwezigheidBent u voor een lange periode afwezig, schakel dan het appa-raat uit door de stekker uit het stopcontact te nemen en haal dediepvriezer helemaal leeg. Maak schoon en laat de deur open. Bij een korte afwezigheid kunt u het apparaat aan laten staan.
Om het apparaat tijdelijk uit te schakelen draait u de thermo-staatknop naar stand “●“. Raadgevingen voor energiebesparingU kunt het energieverbruik van uw apparaat beperken.
- Controleer de afdichting van de deur;Stel het apparaat waterpas op, zodat de deur perfect sluit. - Verwijder regelmatig overtollige rijp van de roosters van dediepvriezer en gebruik hierbij geen scherpe of puntigevoorwerpen: ontdooi het apparaat wanneer de rijplaag eendikte van ca 3 mm heeft bereikt. - Maak de condensor regelmatig schoon. - Open de deur niet onnodig; sluit deze meteen na het uitne-men van de levensmiddelen. - Wanneer u het apparaat op een lagere temperatuur insteltdan nodig is, verspilt u energie. - Plaats de diepvriezer niet naast een warmtebron zoals eenfornuis, verwarming, boiler, of in de volle zon. KlantenserviceEen onregelmatige werking wordt niet altijd veroorzaakt dooreen defect aan het apparaat, maar is vaak het gevolg van eenfoutieve installatie of een onjuist gebruik.
Om onnodige tussenkomsten met bijbehorende kosten vanonze service te voorkomen, raden wij aan als volgt te werk tegaan:1) Wanneer de binnentemperatuur in het apparaat nietlaag genoeg is en het rode waarschuwingslampje knip-pert of continu aan blijft. Controleer dan of:- de deur perfect sluit;- de thermostaat op de juiste stand staat (zie het hoofdstuk“Regeling van de temperatuur”);- de diepvriezer niet naast een warmtebron staat;- de lucht vrij door de ventilatie-openingen kan circuleren;- er geen excessieve rijplaag aanwezig is;- de condensor (radiator), bevestigd op de achterkant, schoonis (Fig. 12);- de omgevingstemperatuur niet excessief laag is (lager dan+15°C). In dat geval draait u de thermostaatindex naar eenhogere stand.
2) Een continu werken van de compressor kan wordenveroorzaakt door de volgende redenen:- het snelvriezen is ingeschakeld- de omgevingstemperatuur is te hoog- de diepvriezer wordt zeer intensief gebruikt en de deurwordt dikwijls geopend. 3) Het apparaat maakt erg veel lawaai. Controleer of:- de diepvriezer goed horizontaal staat. 4) Het apparaat werkt niet. De verschillende controle-lampjes zijn uit.
Controleer of:- de thermostaatknop niet op stand “●“ staat;- er stroom is;- de stekker goed in het stopcontact zit;- de hoofdschakelaar niet is uitgeschakeld of de zekeringenniet zijn doorgebrand;- de voedingskabel kapot is (zie ook de Noot). Noot:Indien u de voedingskabel moet vervangen, neem dan destekker uit het stopcontact, monteer de nieuwe kabel en ver-zeker u ervan dat deze de juiste doorsnede heeft en correct isvastgezet en aangesloten. Wanneer het apparaat, na de bovengenoemde controles tehebben uitgevoerd, nog steeds niet normaal wil functioneren,wend u zich dan tot de Service Dienst, waarvan u de adressenvindt zowel op het garantiebewijs als in de telefoongids; speci-ficeer de aard van het defect, het model en het serienummervan het apparaat; deze gegevens staan vermeld op het type-plaatje (Fig. 5).
Omkeren van de deur1) Demonteer het onderste scharnier2) Verwijder de deur3) Verwijder de schroeven4) Draai de pen om5) Draai het voetje om6) Demonteer de handgreep7) Draaai de scharnierbus om8) Monteer de handgreep9) Zet de sluitdopjes in10) Draai de handgreep om11) Zet de sluitdopjes in12) Monteer de deur13) Monteer het onderste scharnierOmkeren van de klep van het lage-temperatuurcompartiment (Fig. A)1) Open de klep en demonteer het onderste scharnier. Verwijder de klep. 2) Verwijder de bovenste scharnierbus en schuif deze in delinker zitting. 3) Verwijder de sluitschroef en monteer deze rechts. 4) Monteer de klep (180° gedraaid). 5) Monteer opnieuw het onderste scharnier. 6-7) Sluit de niet gebruikte openingen af met de clips (uit hetzakje). Omkeren van de klep van het lage-temperatuurcompartiment (Fig.
B)1) Demonteer het linker sluitblokje (2 schroeven)2) Demonteer de scharnieren op de rechterkant (4 schroeven)en verwijder de klep. 3) Monteer de scharnieren opnieuw op de linkerkant en mon-teer de klep. 4) Monteer het sluitblokje opnieuw op de rechterkant. 5) Sluit de niet gebruikte openingen af met 2 clips (uit het zakje). Nederlands14NLAB.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Ignis AFE 547 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koelkast Ignis
Handleiding Koelkast
Nieuwste handleidingen voor Koelkast