Hydro-Pro 5 Warmtepomp Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Hydro-Pro 5 Warmtepomp (27 pagina’s), behorend tot de categorie Warmtepomp. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 169 mensen en kreeg gemiddeld 4.2 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Hydro-Pro 5 Warmtepomp of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Hydro-Pro |
| Categorie: | Warmtepomp |
| Model: | 5 Warmtepomp |
Handleiding Hydro-Pro 5 Warmtepomp – volledige tekst
- 55 -HYDRO-PRO Zwembad warmtepomp Gebruik en Onderhoud gebruiksaanwijzing INDEX 1. Specificaties 2. Afmetingen 3. Installatie en aansluiting 4. Accessoires 5. Elektrisch schema 6. Scherm controle bediening 7. Werkende data instelling 8. Problemen 9. Open geklapt diagram 10. Onderhoud 11. Garantie en terugzending Dank u voor het gebruiken van de HYDRO-PRO zwembad warmtepomp voor uw zwembad verwarming, het zal uw zwembadwater verwarmen en het op een constante temperatuur houden wanneer de omgevingstemperatuur -5 tot 43℃ is. LET OP: Deze gebruiksaanwijzing bevat alle benodigde informatie voor het gebruik en de installatie van uw warmtepomp. De installateur moet de gebruiksaanwijzing lezen en de instructies zorgvuldig volgen bij plaatsing en onderhoud.
De installateur is verantwoordelijk voor de installatie van het product en moet alle instructies opvolgen van de fabrikant en de regels in toepassing. Verkeerde installatie niet volgens de gebruiksaanwijzing heeft uitsluiting van de gehele garantie tot gevolg. De fabrikant verwerpt elke verantwoordelijkheid voor de schade veroorzaakt door de mensen, objecten en of de fouten wegens de installatie die niet de aanwijzing van de gebruiksaanwijzing volgen. Elk gebruik zonder bevestiging bij het begin van de fabricatie zal beschouwd worden als gevaarlijk. WAARSCHUWING: Verwijder alstublieft altijd het water in de warmtepomp tijdens de wintertijd of wanneer de omgevingstemperatuur daalt beneden 0℃, of anders zal de titanium wisselaar beschadigd raken of bevriezen, in dit geval, zal uw garantie eindigen.
WAARSCHUWING: Sluit alstublieft altijd de stroom af als u de kast wilt openen om de warmtepomp binnen te bereiken, omdat er een hoog voltage stroom aanwezig is. WAARSCHUWING: P Houdt alstublieft het scherm van de besturing in een droge omgeving, of sluit de isolatie bedekking goed om het scherm van de besturing te beschermen tegen beschadiging door vochtigheid.
- 58 -3. Installatie en aansluiting 3.1 Opmerkingen De fabriek levert alleen de warmtepomp. Alle andere componenten, inclusief een bypass wanneer nodig, moeten geleverd worden door de gebruiker of de installateur. Attentie: Volg alstublieft de volgende regels wanneer u de warmtepomp installeert: 1. Elke toevoeging van chemicaliën moet plaatsvinden in de buizen gelokaliseerd na de warmtepomp. 2. Installeer een bypass als de afstand van de water toevoer van de zwembadpomp meer dan 20% groter is dan de toegestane toevoer door de warmtewisselaar of de warmtepomp. 3. Installeer de warmtepomp boven het waterniveau van het zwembad. 4. Plaats de warmtepomp altijd op een vaste ondergrond en gebruik de bijgevoegde demping rubbers om vibratie en geluid te vermijden. 5. Houdt de hele warmtepomp altijd recht .
Als het apparaat in een diagonale positie was gehouden, wacht tenminste 24 uren met het starten van de warmtepomp. 3.2 Warmtepomp plaatsing Het apparaat zal goed werken in elke gewenste locatie zolang de volgende drie onderdelen aanwezig zijn: 1. Frisse lucht – 2. Elektriciteit – 3. Zwembadfilters Het apparaat mag worden geïnstalleerd in virtueel elke buiten locatie zolang als de gespecificeerde minimumafstanden met andere objecten wordt aangehouden (zie tekening hieronder). Raadpleeg alstublieft uw installateur voor installatie met een zwembad binnenshuis. Installatie in een locatie met veel wind is helemaal geen probleem, wel in de situatie met een gasverwarming (inclusief waakvlam problemen).
ATTENTIE: Installeer het apparaat nooit in een afgesloten ruimte met een gelimiteerde luchthoeveelheid in waarde lucht uitgestoten door het apparaat weer hergebruikt wordt, of nabij bosschage dat de luchtinlaat kan blokkeren. Zulke locaties verhinderen de continueuze levering van frisse lucht, wat resulteert in een gereduceerde efficiencie en mogelijk voldoende warmte afgifte tegengaat. Zie de tekening hieronder voor minimum afstanden.
- 59 -3.3 Afstand van uw zwembad De warmtepomp wordt normaal geïnstalleerd binnen een bereik van 7.5 meter van het zwembad. Hoe groter de afstand van het zwembad, hoe groter het warmteverlies in de buizen. Als de buizen meestal ondergronds zijn, is het warmteverlies laag op afstanden tot 30 m (15 m van en naar de pomp; 30 m in totaal) tenzij de grond na het is of het grondwaterpeil hoog is. Een ruwe schatting van het warmteverlies per 30 m 0.6 kWh (2,000 BTU) voor elke 5 ºC verschil tussen de watertemperatuur in het zwembad en de temperatuur van de grond die de muis omringd. Dit verhoogt de werktijd met 3% tot 5%. 3.4 Controle klep installatie Opmerking: als een automatische dosering apparaat voor chloor en zuur (pH) gebruikt wordt, is het belangrijk om de warmtepomp te beschermen tegen excessief hoge chemische concentraties die de warmtewisselaar kunnen laten corroderen.
Om deze reden, moeten apparaten van deze soort altijd bevestigd worden aan de buizen na de warmtepomp, en het wordt aanbevolen om een controleklep te installeren om terugvloeien van het water te voorkomen in het geval van afwezigheid van water circulatie. Schade aan de warmtepomp veroorzaakt door nalatigheid van deze instructie is niet gedekt door de garantie.
- 60 -3.5 Typische opstelling Opmerking: Deze opstelling is alleen een illustratief voorbeeld. 3.6 Instellen van bypass Optimale werking van de warmtepomp gebeurt wanneer de koel gasdruk 22 ±2 bar is. Deze druk kan afgelezen worden van de drukmeter naast het controlepaneel van de warmtepomp. Onder deze condities is de water doorstroming door het apparaat dan ook optimaal. Opmerking: Werking zonder een bypass of met een onjuiste bypass instelling kan resulteren in sub-optimale warmtepomp werking en mogelijk de warmtepomp beschadigen, wat de garantie ongeldig maakt.
Gebruik de volgende procedure om de bypass bij te stellen: • Open de drie kleppen voledig • Sluit klep 1 langzaam tot de waterdruk is verhoogd met ongeveer 100 to 200 g • Sluit klep 3 ongeveer halverwege om de gasdruk bij te stellen in het koelsysteem • Als het scherm "AAN" aangeeft of fout code EE3 , sluit stap voor stap klep 2, om de water toevoer te verhogen en stop wanneer de code verdwijnt.
- 61 -3. 7 Elektrische verbinding Opmerking: Alhoewel de warmtepomp elektrisch geïsoleerd is van de rest van het zwembadsysteem, voorkomt dat alleen de doorvoer van elektrische stroom naar of van het water in het zwembad. Aarding is nog steeds nodig voor bescherming tegen kortsluiting in het apparaat. Zorg altijd voor een goede aarding verbinding. Voor het aansluiten van het apparaat, verifiëer dat het stroomvoltage overeenkomt met het werk voltage van de warmtepomp. Het wordt aanbevolen om de warmtepomp te verbinden met een circuit met een eigen zekering of circuit onderbreker (langzaam type; graad D) en om goede bedrading te gebruiken (zie tabel hieronder). Voor horizontale modellen (Hydro Pro7, 10, 13 en 18): verwijder het paneel aan de rechterkant van de ventilator opening. (Hydro Pro 5: verwijder het bovenste paneel).
Voor verticale modellen (Hydro-Pro22, 22T en 26T): verwijder het hoekpaneel met het elektronische controlepaneel. Verbindt de elektrische draden met het terminalblok gemarkeerd ‘ POWER SUPPLY ’. Een tweede terminalblok gemarkeerd ‘WATER PUMP ’ is gelokaliseerd naast de eerste. De filterpomp (max. 5 A / 240 V) kan hier met het tweede terminalblok verbonden worden. Dit zorgt ervoor dat de filterpomp verwerking gecontroleerd wordt door de warmtepomp. Opmerking: In het geval van 3-fase modellen, kan verwisseling van twee fases veroorzaken dat de elektrische motoren in de tegengestelde richting draaien, wat tot schade kan leiden. Om deze reden, heeft het apparaat een ingebouwde bescherming die het circuit verbreekt als de verbinding niet correct is. Als de rode LED boven dit veiligheidsapparaat oplicht, moet u de verbindingen van twee van de fasedraden verwisselen.
- 62 -3. 8 Initiële werking Opmerking: Om het water in het zwembad (of hete kuip) te verwarmen, moet de filterpomp draaien om ervoor voor te zorgen dat het water circuleert door de warmtepomp. De warmtepomp zal niet opstarten als het water niet circuleert. Nadat alle verbindingen gemaakt zijn en gecontroleerd, voer dan de volgende procedure uit: 1. Zet de filterpomp aan. Controleer op lekkage en verifieer dat het water stroomt van en naar het zwembad. 2. Sluit de stroom aan de waterpomp aan en druk op de aan/uit knop op het elektronische controlepaneel. Het apparaat zou opstarten nadat de tijdvertraging voorbij is (zie onder). 3. Na een paar minuten, controleer of de lucht die uit het apparaat komt koeler is. 4. Wanneer de filterpomp uitgezet wordt, moet het apparaat ook automatisch afslaan, wanneer niet, stel dan de doorvoer schakelaar bij. 5.
Laat de warmtepomp en de filterpomp 24 uren per dag lopen totdat de gewenste watertemperatuur is bereikt. De warmtepomp zal op dit punt stoppen. Hierna, zal het automatisch herstarten (zolang als de filterpomp loopt) wanneer de watertemperatuur van het zwembad 2 graad daalt onder de ingestelde temperatuur. Allow the heat pump and the filter pump to run 24 hours a day until the desired water temperature is reached. Afhankelijk van de initiële temperatuur van het water in het zwembad en de luchttemperatuur, kan het verscheidene dagen duren om het water te verwarmen tot de gewenste temperatuur. Een goede zwembad afdekking kan de benodigde lengte van tijd dramatisch inkorten. Water doorvoer schakelaar: Het is uitgerust met een doorvoer schakelaar om het HP apparaat ervoor te beschermen dat het draait met een voldoende water doorvoer snelheid.
Het zal aangaan wanneer de zwembadpomp loopt en laat het stoppen wanneer de pomp stopt. Als het oppervlak van het zwembad water hoger is dan 1 meter boven of beneden de automatische instelknop van de waterpomp, heeft u uw dealer nodig om de initiële opstart bij te stellen.
Tijdvertraging - De warmtepomp heeft een ingebouwde 3-minuten opstart vertraging om het circuit te beschermen en excessief contact verval te voorkomen. Het apparaat zal automatisch herstarten nadat deze tijdvertraging afloopt. Zelfs een korte stroomonderbreking zal deze tijdvertraging starten en voorkomen dat het apparaat onmiddellijk herstart. Meerdere stroomonderbrekingen tijdens deze vertraging periode hebben geen effect op de 3-minuten periode van de vertraging. 3. 9 Condensatie De lucht aangetrokken door de warmtepomp wordt sterk gekoeld door de werking van de warmtepomp om het water van het zwembad te verwarmen, wat condensatie kan veroorzaken op de bladen van de verdamper. De hoeveelheid condensatie kan zoveel zijn als verscheidene liters per uur bij hoge relatieve vochtigheid. Dit is soms foutief beschouwd als een water lekkage.
- 63 -4. Accessoires 4.1 Accessoire lijst Anti-vibratie basis, 4 stuks Aftap buis, 2 stuks Watervaste kist, 1 stuk 10M Signaal draad, 1 stuk Water drainagebuizen, 2 pcs 4.2 Accessores installatie Anti-vibratie rubbers 1. Neem de 4 anti-vibratie rubbers eruit 2. Plaatst ze een voor een onder de bodem van de machine zoals op het plaatje. Aftap buis 1. Installeerde aftap buis onder het bodempaneel 2. Verbindt het met een water buis om het water af te tappen. Opmerking: Til de warmtepomp op om de buis te installeren. Til de warmtepomp nooit te ver op, het kan de compressor beschadigen.
- 64 - Water invoer & uitvoer verbinding 1. Gebruik de buis tape om de water invoer & uitvoer verbinding op de warmtepomp te verbinden 2. Installeer de twee verbindingen zoals op het plaatje getoond 3. Schroef ze op de water & uitvoer verbinding 10M Signaal draad 1. Neem een kant van het 10M signaal draad, om te verbinden met de bediening. 2. De andere zijde door het gat getrokken worden, zoals het plaatje laat zien. 3. Verbindt het dan met het PC bord in de machine: de bruine draad --- eerste verbinding; de blauwe draad --- tweede verbinding; de gele draad --- derde verbinding. Kabel bedrading 1. Verbind de stroomverbinding draad door het witte gat zoals het plaatje laat zien. 2. Bevestig de andere zijde op verbindingen in de elektrische doos. Waterpomp bedrading 1. Verbind de waterpomp draad door het witte gemarkeerde gat 2.
- 68 -5.4 ZWEMBAD WARMTEPOMP BEDRADING SCHEMA Hydro Pro 22T/26T OPMERKING: (1) Bovenstaande elektrisch bedrading schema is alleen ter referentie, onderwerp alstublieft de machine volgens het bedradingschema. (2) De zwembad warmtepomp moet ook verbonden worden met een aarding draad, alhoewel de warmtewisselaar van het apparaat elektrisch geïsoleerd is van de rest van het apparaat. Het aarden van het apparaat is nog steeds nodig om u te beschermen tegen kortsluitingen in het apparaat. Verbinding is ook nodig. Afsluiting: Een afsluiting betekent (circuit onderbreken, gezekerde of niet-gezekerde schakelaar) moet geplaatst worden binnen het zicht en of direct bereikbaar vanaf het apparaat. Dit is normaal gebruik op commerciële en residentiële warmtepompen.
Het voorkomt het op afstand aan zetten van het apparaat en staat het afsluiten van de stroom van het apparaat toe terwijl het apparaat wordt nagekeken.
- 69 -5.5 Installatie van de schermbediening Foto (1) Foto (2) Foto (3) - Verwijdering en of plaatsing van het bediening wordt van de connector (foto 1) - Installatie van de geleverde kabel (foto 2) - Om de kabel door te voeren met het doorvoerpakket (foto 3) en beiden direct te verbinden 6. Scherm bediening systeem 6.1 De knoppen van de LED draad bediening Wanneer de warmtepomp aan is, toont het LED scherm de invoer watertemperatuur. Wanneer de warmtepomp op stand-by staat, toont het LED scherm de echte tijd. 6.2 Start of stop de warmtepomp. Druk op om het warmtepomp apparaat te starten, het LED scherm toont de gewenste watertemperatuur voor 5 seconden, dan toont het de invoer watertemperatuur. Druk op om het waterpomp apparaat stop te zetten. modus knop LED scherm bediening modus scherm AAN/UIT Tijd knop Timer uit knop Timer aan knop op en neer knop
- 70 -6.3 Kies verwarming of koel mode: Druk op zodat het “verwarming” of “koeling” lampje aan is. 6.4 Instelling van de echte tijd Op stand-by of werkende mode, druk lang op , druk dan op of om de uren/minuten in te stellen. Druk dan op nogmaals onder gegevens op te slaan. Wanneer u de tijd instelt, en kunnen niet werken. 6.5 Watertemperatuur instelling: Op stand-by of werkende mode, druk op en om de gewenste watertemperatuur in te stellen. Opmerking ; de warmtepomp kan alleen werken als het water circulatie/filtratie systeem draait. 6.6 Automatisch starten/stoppen van de warmtepomp Om de tijd in te stellen om het apparaat te starten Druk op om de tijd in te stellen om het apparaat te starten, druk dan op of om de tijd bij te stellen (stel de tijd in te starten 5 minuten na de waterpomp). Druk nogmaals op om de nieuwe gegevens op te slaan.
- 71 -Opmerking ; Als het water filteren systeem wordt gestopt voor de warmtepomp, zal het apparaat uitgaan (veiligheids maatregel) en de code EE3 of AAN verschijnt op de bediening. - Het is belangrijk om de warmtepomp te programmeren tezamen met het tijdprogramma van het waterfiltratie systeem. - Om de waterpomp te herstarten, schakel het uit en zet de elektrische stroomvoorziening weer aan om het apparaat te herstarten. 7. Werking gegevens instelling 7.1 Hoe de parameters te controleren Op stand-by of werkende mode, druk lang op voor 10 seconden, druk dan op of om de parameters te controleren (van 0 tot H, zie bediening parameter tabel). 7.2 Hoe de parameters bij te stellen (Kan alleen bijgesteld worden op standby mode) 1) Druk lang op voor 10 seconden, druk dan nogmaals op om de gegevens te selecteren (van 0 tot L, zie bediening parameter tabel) die u bij wilt stellen.
- 74 -Parameter Betekent Bereik Standaard Opmerkingen 0 Om de ingaande watertemperatuur in te stellen onder koeling mode 8-35℃ 28℃ Verstelbaar 1 Om de ingaande watertemperatuur in te stellen onder verwarming mode 15-40℃ 28℃ Verstelbaar 2 Opgave voor ontdooiing tijd periode 30-90MIN 40MIN Verstelbaar 3 Termen van toegang ontdooiing functie -30℃to0℃ -7℃ Verstelbaar 4 Termen van uitgang ontdooiing 2 to 30℃ 20℃ Verstelbaar 5 Tijd van uitgang ontdooiing 1 to 12MIN 12MIN Verstelbaar 6 Mode: 0 verwarming 1 verwarming en koeling 0-1 1(verwarming en koeling) Verstelbaar 7 Modekeuze van elektronische expansieklep 0-1 1(auto) Verstelbaar 8 Oververhitting voor de verwarming van doelgroep -15℃-15℃ 3℃ Verstelbaar 9 Oververhitting voor de koeling van doelgroep -15℃-15℃ -2 ℃ Verstelbaar A Handmatige aanpassing stappen van elektronische expansieklep 18-94 70 Verstelbaar B Inlaat watertemperatuur -9-99℃ Exact onderzoek door de waarde C Uitlaat watertemperatuur -9-99℃ Exact onderzoek door de waarde D Condensator temperatuur onder verwarming's mode -9-99℃ Exact onderzoek door de waarde E Gas terugkeer temperatuur -9-99℃ Exact ander zoekt door de waarde F Omgevingstemperatuur -9-99℃ Exact testing by value G Condensator temperatuur onder koeling mode -9-99℃ Exact onderzoek door de waarde H Daadwerkelijke stappen van elektronische expansieklep N*5 Exact onderzoek door de waarde L Inlaat temperatuur van het water kalibratie -9.9-9.9℃ 0℃ Verstelbaar Opmerkingen: (1) Wanneer de HP stop met werken in 30 seconden, zal de waterpomp automatisch uitschakelen (2) LED draadregelaar kan de waterpomp accuraat bedienen na te zijn verbonden door een extra kabel aan het pomp apparaat in de positie van de “POMP” terminal.
1 Fout code scherm op LED draad bediening Storing Fout code Reden Oplossing Inlaat watertemperatuur sensor fout PP1 De sensor is open of kortsluiting Controleer of verander de sensor Uitlaat watertemperatuur sensor fout PP2 De sensor is open of kortsluiting Controleer of verander de sensor Verwarming condensator sensor fout PP3 De sensor is open of kortsluiting Controleer of verander de sensor Gas terugkeer sensor fout PP4 De sensor is open of kortsluiting Controleer of verander de sensor Omgeving temperatuur sensor fout PP5 De sensor is open of kortsluiting Controleer of verander de sensor Temperatuurverschil tussen water in en uit is te hoog PP6 Waterstroom niet genoeg, water drukverschil is te laag Controleer de waterstroom hoeveelheid of water vastgelopen is of niet Koeling uitlaat watertemperatuur is te laag PP7 Waterstroom volume is niet genoeg Controleer de waterstroom hoeveelheid of water vastgelopen is of niet Eerste graad antivries bescherming in de winter PP7 Omgevingstemperatuur van water inlaat is te laag Waterpomp wordt automatisch aangezet voor eerste graad antivries Tweede graad antivries bescherming in de winter r PP7 Omgevingstemperatuur van water inlaat is te laag Warmtepomp zal beginnen met verwarmen voor tweede graad antivries Koeling condensator sensor fout PP8 De sensor is open of kortsluiting Controleer of verander de sensor Hoge druk bescherming EE1 1.
Koelmiddel is te veel 2. Luchtstroom is niet genoeg 1. Loos overtollig koelmiddel van HP gas systeem 2. Reinig de luchtwarmtewisselaar Laren druk bescherming EE2 1. Koelmiddel is niet genoeg 2. Waterstroom is niet genoeg 3. Filter geblokkeerd of capillair geblokkeerd 1. Controleer of er enige gaslekkage is, hervul het koelmiddel 2. Reinig de luchtwarmtewisselaar 3. Vervang het filter of capillair Stroom doorvoer schakelaar gesloten EE3 or "ON" Lage waterstroom, verkeerde stroomrichting, of stroom doorvoer schakelaar fout.
Controleer of er genoeg waterstroom is en doorstroming in de juiste richting, of anders is de stroom doorvoer schakelaar stuk. Stroomverbindingen verkeerd (voor 3-fasen apparaat) EE4 Verkeerde verbinding of gebrek aan verbinding Controleer de verbinding van de stroom kabel Inlaat en uitlaat watertemperatuur verschil EE5 Waterstroom hoeveelheid is niet genoeg, waterdruk verschil is te laag Controleerde water stroom hoeveelheid, of het watersysteem is geblokkeerd of niet Communicatie fout EE8 Draadverbinding is niet goed Controleer de draadverbinding.
- 76 -8. 2 Andere fouten en oplossingen (Geen verschijning op LED draad controller) Storingen Observering Redenen Oplossing Warmtepomp werkt niet LED draadcontroller geen verschijning. Geen stroomvoorziening Check cable and circuit breaker if it is connected LED draad controller toont de actuele tijd. Warmtepomp in stand-by status Startup heat pump to run. LED draad controller toont de actuele watertemperatuur. 1. Watertemperatuur bereikte ingestelde waarde, HP onder constante temperatuur status. 2. Warmtepomp begint net te lopen. 3. Onder ontdooien. 1. Controleer watertemperatuur instelling. 2. Start warmtepomp na een paar minuten. 3. LED draadcontroller moet vertonen "ontdooien". Watertemperatuur koelt wanneer HP loopt onder verwarming's mode LED draad controller vertoont actuele watertemperatuur en er verschijnt geen fout code. 1. Verkeerde modus geselecteerd. 2.
Cijfers tonen tekortkomingen. 3. Controller defect. 1. Stel de goede modus in 2. Vervang de defecte LED draad controller, en controleer dan de status na het veranderen van de werkende modus, controleer de water inlaat en uitlaattemperatuur. 3. Vervangen of repareer het warmtepomp apparaat Korte looptijd LED toont actuele watertemperatuur, er verschijnt geen fout code. 1. Ventilator draait NIET. 2. Luchtventilator hij is niet genoeg. 3. Niet genoeg koelmiddel. 1. Controleer de kabelverbindingen tussen de motor en ventilator, wanneer nodig, moet het vervangen worden. 2. Controleerlocatie van het warmtepomp apparaat, en elimineer alle obstakels om een goede luchtventilatie mogelijk te maken. 3 Vervang of repareer het warmtepomp apparaat. Water vlekken Water vlekken op warmtepomp apparaat. 1. Betonneren. 2. Water lekkage. 1. Geen actie. 2.
Controleer de titanium warmtewisselaar zorgvuldig of het defect is. Te veel ijs op de verdamper Te veel ijs op de verdamper. 1. Controleer de locatie van het warmtepomp apparaat, en elimineer alle obstakels om een goede lucht ventilatie mogelijk te maken. 2.
Onderhoud (1) U moet het water voorziening systeem regelmatig controleren om te voorkomen dat lucht het systeem binnentreedt en lage water doorvoer voorkomen, omdat het de prestaties en betrouwbaarheid van het HP apparaat kan verminderen. (2) Reinig uw zwembaden en filter systeem regelmatig om schade aan het apparaat te vermijden als een resultaat van een vuil of verstopt filter. (3) U moet het water van de bodem van de waterpomp aftappen als het apparaat niet wordt gebruikt voor een langere periode (speciaal tijdens het winterseizoen). (4) In omgekeerde manier, moet u controleren dat het apparaat volledig met water gevuld is voordat u het apparaat weer opnieuw opstart. (5) Nadat het apparaat gereedgemaakt is voor het winterseizoen, is het beter om het te beschermen met een speciale winter verwarming pomp.
- 79 -(6) Wanneer het apparaat werkt, is er de gehele tijd een klein water verlies onder het apparaat. 11. Garantie en terugzending 11. 1 Garantie BEPERKTE WAARBORG Wij danken u voor de aankoop van onze warmtepomp. Deze waarborg dekt fabricage- en materiaalfouten voor alle onderdelen gedurende twee jaar vanaf de aankoopdatum. Deze waarborg is beperkt tot de eerste aankoper in het kleinhandelscircuit, is niet overdraagbaar en is niet van toepassing op producten die uit hun oorspronkelijke installatieplaats verwijderd werden. De aansprakelijkheid van de fabrikant reikt niet verder dan de herstelling of vervanging van defecte onderdelen en omvat noch de kosten voor gepresteerde uren om het defecte onderdeel te verwijderen en te herinstalleren of te vervoeren van of naar de fabriek, noch de kosten verbonden aan andere materialen die nodig zijn om de herstelling uit te voeren.
Deze waarborg dekt geen defecten die te wijten zijn aan de volgende oorzaken: 19. De installatie, de bediening of het onderhoud van het product werd niet uitgevoerd volgens de richtlijnen van de “Installatie & Instructie Handleiding” geleverd bij dit product. 20. Gebrekkig werk aan het product verricht door een installateur. 21. Het niet handhaven van het juiste chemische evenwicht in het zwembad [pH tussen 7,0 en 7,8. Totale Alkaliniteit (TA) tussen 80 en 150 ppm. Gehalte aan vrije chloor tussen 0,5 en 1,2mg/l. Totale hoeveelheid opgeloste vaste stoffen (Total Dissolved Solids of TDS) minder dan 1200 ppm. Zoutgehalte maximum 8g/l]. 22. Verkeerd gebruik, modificatie, ongeval, brand, overstroming, blikseminslag, knaagdieren, insecten, nalatigheid, verwaarlozing of force majeure (overmacht). 23.
Aanslag, bevriezing of andere omstandigheden die een correcte doorstroming van het water belemmeren. 24. Het product bedienen bij een debiet dat buiten de gepubliceerde minimum- en maximumspecificaties ligt. 25. Gebruik van onderdelen of accessoires die niet voor dit product vervaardigd werden. 26.
Chemische contaminatie van de verbruikte lucht of verkeerd gebruik van ontsmettende chemicaliën, zoals het toevoegen van ontsmettende chemicaliën doorheen de afschuimer of in de leidingen die zich vóór de warmtepomp en de reinigingsslang bevinden. 27. Oververhitting, verkeerde elektrische verbindingen, verkeerde stroomtoevoer, nevenschade te wijten aan defecte O-ringen, diatomeeënfilters of patronen of schade veroorzaakt door het in werking stellen van de pomp in aanwezigheid van onvoldoende water. AANSPRAKELIJKHEIDSBEPERKING Dit is de enige waarborg gegeven door de fabrikant. Niemand heeft het recht om andere waarborgen te geven in onze naam. DEZE WAARBORG VERVANGT ALLE ANDERE UITDRUKKELIJK GEGEVEN OF IMPLICIETE WAARBORGEN, MET INBEGRIP VAN MAAR ZICH NIET BEPERKEND TOT ELKE IMPLICIETE WAARBORG VAN GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL EN VERKOOPBAARHEID.
WIJ WIJZEN UITDRUKKELIJK ELKE AANSPRAKELIJKHEID VAN DE HAND VOOR INDIRECTE, TOEVALLIGE OF RESULTERENDE SCHADE OF SCHADE MET EEN PUNITIEF KARAKTER DIE HET RESULTAAT IS VAN DE OVERTREDING VAN EEN UITDRUKKELIJK GEGEVEN OF IMPLICIETE WAARBORG. Deze waarborg geeft u specifieke wettelijke rechten, die naargelang het land kunnen variëren. AANSPRAAK MAKEN OP UW WAARBORG Om een snelle behandeling van uw aanspraak op waarborg te bekomen, contacteert u uw verdeler en bezorgt u hem de volgende informatie: aankoopbewijs, modelnummer, serienummer en installatiedatum. De installateur zal de fabriek contacteren voor het verkrijgen van aanwijzingen met betrekking tot de procedure volgens welke aanspraak kan gemaakt worden op de waarborg en om te weten te komen waar zich het dichtstbijzijnde service center bevindt.
- 80 -11.2 RMA-aanvraagformulier Bedrijf: Datum: Adres: Stad: Postcode: Land: Contact: Tel: E-mail: Fax: Contact: Datum: Voorbehouden voor intern gebruik RMA #: Toegekend door: Datum: Retour voor: Kopie van klantenfactuur toegevoegd? RMA-aanvraag vergezeld van andere documenten? Beschrijving van de documenten: Model nr.: Factuur nr.: Serienummer: Factuurdatum: Probleem: Beleid voor herstelling onder waarborg: 9. Verzendingskosten voor retourzendingen dienen vooraf vereffend te zijn. Alle verzendingskosten verbonden aan een retourzending zijn volledig te uwen laste. 10. Producten kunnen enkel naar ons teruggezonden worden mits voorafgaande toestemming van het bedrijf. Retourzendingen waarvoor het bedrijf geen toestemming heeft gegeven zullen naar u teruggezonden worden; de kosten voor deze verzending zijn volledig te uwen laste. 11.
Wij zullen de producten vervangen of herstellen en ze u allemaal gratis bezorgen via de door u gekozen verzendingsdienst. 12. Indien u expresverzending verkiest (via een door u gekozen verzendingsdienst) zullen de verzendingskosten te uwen laste zijn. Retourprocedure: 23. Gelieve alvorens bij ons een RMA-nummer aan te vragen te controleren of u de installatie- en gebruiksrichtlijnen uit de handleiding goed hebt nageleefd. 24. Bel onze RMA-afdeling op en vraag een RMA-aanvraagformulier aan. 25. Zorg ervoor dat ALLE velden op het RMA-aanvraagformulier volledig zijn ingevuld.
- 81 -26. Voor retourzendingen binnen de waarborgperiode dient u een kopie toe te voegen van het exemplaar bestemd voor de klant van uw originele verkoopsfactuur. 27. Zend het RMA-aanvraagformulier, de verkoopsfactuur en eventuele andere documenten (foto’s enz. ) naar ons of bezorg het via e-mail. Een RMA-nummer zal u binnen 24 uur na ontvangst van de benodigde documenten worden toegekend. Bij ontstentenis van de informatie vermeld bij punten (3) en (4), kan men weigeren om u een RMA-nummer toe te kennen. 28. Het RMA-nummer dient goed leesbaar op het verzendingsetiket van het pakket en de op verzendingsformulieren aangeduid te worden. 29. Alle producten die ons zonder etiket of met een verkeerd, onvolledig of onleesbaar etiket bereiken zullen geweigerd worden; terugzendingskosten zullen te uwen laste zijn. 30.
Alle pakketten die bij levering aan ons met het blote oog waarneembare beschadigingen vertonen zullen zondermeer geweigerd worden. 31. Gelieve vooraf te controleren of de producten die u naar ons gaat verzenden dezelfde producten zijn als deze waarvoor een RMA-nummer werd verstrekt. Indien de ontvangen producten niet overeenkomen met de producten die ingeschreven werden onder het toegekende RMA-nummer, zullen wij deze allemaal te uwen laste terugzenden. 32. Geen enkele retourzending zonder RMA-nummer zal aanvaard worden. Hierop worden absoluut geen uitzonderingen toegestaan. 33. Een RMA-nummer blijft slechts 21 kalenderdagen na zijn toekenning geldig. We behouden ons het recht voor om geretourneerde producten te weigeren die meer dan 21 dagen na de toekenningsdatum van het RMA-nummer werden ontvangen.
Producten die niet (meer) door de waarborg gedekt worden: De klant draagt de verzendings- en herstellingskosten. De geraamde herstellingskosten zullen worden meegedeeld na diagnosestelling voor de geretourneerde producten. De kosten voor een diagnose bedragen 50,00 € of meer. MegaGroup Trade Holding BV Doornhoek 4205 – 5465 TG Veghel – Nederland P. O.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Hydro-Pro 5 Warmtepomp stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Warmtepomp Hydro-Pro
Handleiding Warmtepomp
Nieuwste handleidingen voor Warmtepomp