Hotpoint-Ariston LFF 835 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Hotpoint-Ariston LFF 835 (85 pagina’s), behorend tot de categorie Vaatwasser. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 35 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Hotpoint-Ariston LFF 835 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/85
Operating instructions
Contents
Installation, 2-3
Positioning and levelling
Connecting the water and electricity supplies
Advice regarding the first wash cycle
Technical data
Description of the appliance, 4
Overall view
Control panel
Loading the racks, 5
Lower rack
Cutlery basket
Upper rack
Start-up and use, 6-7
Starting the dishwasher
Measuring out the detergent
Wash options
Wash cycles, 8
Table of wash cycles
Rinse aid and refined salt, 9
Measuring out the rinse aid
Measuring out the refined salt
Care and maintenance, 10
Shutting off the water and electricity supplies
Cleaning the dishwasher
Preventing unpleasant odours
Cleaning the sprayer arms
Cleaning the water inlet filter
Cleaning the filters
Leaving the machine unused for extended periods
Precautions, advice and Assistance,11
General safety
Disposal
Saving energy and respecting the environment
Assistance
Troubleshooting, 12
English,1
EN
DISHWASHER
LFF 835
Fraais, 13
FR
Dutch, 37
ES
PT
DE
Deutsch, 25
NL
Espol, 49Português, 61
PL
Polski, 73

Beoordeel deze handleiding

4.9/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Hotpoint-Ariston
Categorie: Vaatwasser
Model: LFF 835

Handleiding Hotpoint-Ariston LFF 835 – volledige tekst

NL37GebruiksaanwijzingInhoudInstallatie, 38-39Plaatsing en waterpas zettenHydraulische en elektrische aansluitingenAanwijzingen voor de eerste afwascyclusTechnische gegevensBeschrijving van het apparaat, 40AanzichttekeningBedieningspaneelHet laden van de rekken, 41OnderrekBestekkorfBovenrekStarten en gebruik, 42-43Het starten van de afwasautomaatHet vaatwasmiddel toevoegenAfwasoptiesProgrammas, 44ProgrammatabelGlansmiddel en onthardingszout, 45Het glansmiddel toevoegenHet onthardingszout toevoegenOnderhoud en verzorging, 46Water en elektrische stroom afsluitenReinigen van de afwasautomaatVermijden van vervelende luchtjesReinigen van de sproeiarmenReinigen van het watertoevoerfilterReinigen van de filtersAls u langere tijd geen gebruik maakt van deafwasautomaatVoorzorgsmaatregelen, advies enService, 47Algemene veiligheidAfvalverwijderingEnergiebesparing en respect voor het milieuServiceStoringen en oplossingen, 48Nederlands, 37NLLFF 835AFWASAUTOMAAT

NL38InstallatieBewaar dit boekje zorgvuldig voor eventuele toekomstigeraadpleging. Wanneer u het product weggeeft, verkoopt ofwanneer u verhuist, dient u dit boekje bij het apparaat tebewaren. Lees de gebruiksaanwijzingen zorgvuldig door: er staatbelangrijke informatie in over installatie, gebruiken veiligheid. Als u het apparaat verplaatst moet u het verticaal houden;als dit niet mogelijk is moet u het naar achteren kantelen. Plaatsing en waterpas zetten1. Haal het apparaat uit de verpakking en controleer dat hetgeen schade heeft geleden tijdens het transport. Als het apparaat beschadigd is, moet u het niet aansluitenmaar de dealer inschakelen. 2. De afwasautomaat moet met de zijkant of de achterkanttegen de aangrenzende kastjes of de wand wordengeïnstalleerd. Dit apparaat kan ook onder het aanrechtworden ingebouwd * (zie Montageblad). 3.

Plaats de afwasautomaat op een rechte en stevige vloer. Compenseer eventuele onregelmatigheden door de voorstestelvoetjes los- of vast te draaien, totdat het apparaathorizontaal staat. Een correcte nivellering geeft stabiliteit envoorkomt trillingen, geluiden en verplaatsingen. 4*. Om de hoogte van het achterste stelvoetje te regelen moetu draaien aan de zeshoekige rode beslagring aan de onder-/voorzijde in het midden van de afwasautomaat. Gebruikhiervoor een zeshoekige sleutel met een opening van 8 mm. Draai rechtsom om de hoogte te vermeerderen, linksom omde hoogte te verminderen (zie instructieblad voor de inbouwdie bij de documentatie wordt geleverd). Hydraulische en elektrischeaansluitingenHet voor de installatie aanpassen aan het elektrische enhydraulische systeem mag alleen door erkende techniciworden uitgevoerd.

De afwasautomaat mag niet bovenop de buizen of deelektrische voedingskabel worden geplaatst. Het apparaat dient aangesloten te zijn op de waterleidingmet nieuwe buizen. Gebruik geen oude buizen.

De buizen voor de toevoer (A) en de afvoer (B) van het water,en de elektrische voedingskabel kunnen voor een optimaleinstallatie zowel naar rechts als naar links worden gericht (zieafbeelding). Aansluiting van de buis voor de watertoevoer Aansluiting op de koudwaterkraan: schroef de toevoerbuisop een kraan met schroefdraad van 3/4 gas. Voor u hemvastschroeft moet u het water laten lopen tot het compleethelder is. Zo voorkomt u dat eventuele onzuiverheden hetapparaat doen verstoppen.  Aansluiting op de warmwaterkraan: als er een centraleverwarming is met radiatoren kan de afwasautomaatworden voorzien met warm water mits dit water niet warmeris dan 60°C. Schroef de buis aan de kraan zoals beschreven voor dekoudwateraansluiting. Als de lengte van de toevoerbuis niet toereikend is, dientu zich te wenden tot een speciaalzaak of tot een erkendemonteur (zie Service).

De waterdruk moet zich bevinden tussen de waarden diestaan vermeld in de tabel met Technische gegevens (ziehiernaast). Zorg ervoor dat de buis niet wordt gebogen ofsamengedrukt. LekkagebeveiligingOm lekkages te voorkomen is de afwasautomaat:- voorzien van een systeem dat de watertoevoer onderbreektin geval van storingen of lekkages van binnenuit. Enkele modellen zijn voorzien van een aanvullendbeveiligingsmechanisme New Acqua Stop *, dat de lekkageook voorkomt in het geval de toevoerbuis kapotgaat. BELANGRIJK: GEVAARLIJKE SPANNING. De toevoerbuis mag in geen geval worden doorgesneden: hijbevat onderdelen die onder spanning staan. * Alleen aanwezig op bepaalde modellen.

NL39Aansluiting van de buis op de waterafvoerVerbind de afvoerbuis, zonder hem te buigen, aan eenafvoerleiding met een minimum doorsnede van 4 cm. U kunthem ook op de rand van een wasbak of een badkuip hangen;het vrije uiteinde van de afvoerbuis mag niet onder waterliggen. De speciale plasticelleboogpijp * zorgt ervoor datu hem goed vast kunt zetten:bevestig de elleboogpijp goedaan de muur om te voorkomendat de afvoerbuis beweegt enhet water lekt. Het deel van de buis dat isaangegeven met de letter Amoet zich op een hoogte vantussen de 40 en de 100 cm van de grond bevinden (zieafbeelding). We raden u af verlengbuizen te gebruiken. Elektrische aansluitingVoordat u de stekker in het stopcontact steekt, moet u zichervan verzekeren dat: het stopcontact geaard is en voldoet aan de geldendenormen; het stopcontact in staat is het maximale vermogen van hetapparaat te dragen.

Dit vermogen wordt aangegeven ophet typeplaatje aan de binnenkant van de deur (ziehoofdstuk Beschrijving van de afwasautomaat); de spanningswaarden zich bevinden tussen de waardendie staan aangegeven op het typeplaatje aan debinnenkant van de deur; de stekker van het apparaat en het stopcontactovereenkomen. Als dit niet het geval is moet u eenbevoegde monteur inschakelen om de stekker te latenvervangen (zie Service); gebruik geen verlengsnoeren ofdubbelstekkers. Wanneer het apparaat is geïnstalleerd, moeten deelektrische voedingskabel en het stopcontact makkelijk tebereiken zijn. De kabel mag niet worden gebogen of samengedrukt. In het geval dat de voedingskabel beschadigd is, dientdeze vervangen te worden door de fabrikant of door uw In-stallateur, zodat elk risico vermeden wordt. (Zie Service) De fabrikant kan niet verantwoordelijk worden gesteld alsdeze normen niet worden nageleefd.

Aanwijzingen voor de eerste afwascyclusNadat het apparaat is geïnstalleerd, onmiddellijk voor de eersteafwasbeurt, moet u het zoutreservoir volledig met water vullen enongeveer 2 kg onthardingszout toevoegen (zie hoofdstukGlansmiddel en onthardingszout): het is normaal dat er tijdensdeze handeling water overloopt. Selecteer de hardheid van hetwater (zie hoofdstuk Glansmiddel en onthardingszout). - Na het vullen van het onthardingszout gaat het controlelampjeZOUT TOEVOEGEN* uit. Als u geen onthardingszout toevoegt kan de waterontharderen het verwarmingselement worden beschadigd. * Alleen aanwezig op bepaalde modellen.

NL41Het laden van de rekkenVoordat u de vaat inlaadt moet u overtollige etensrestenverwijderen en glazen en bekers legen. Nadat u alles heeft ingeladen moet u controleren of desproeiarmen vrij kunnen ronddraaien. OnderrekIn het onderrek kunt u pannen, deksels, borden, slakommen,bestek, etc. plaatsen, volgens de Inlaadvoorbeelden. Grote deksels en borden kunnen het beste aan de zijkantenvan het rek worden geplaatst. Zorg ervoor dat ze het draaienvan de bovenste sproeiarm niet verhinderen. Enkele modellen afwasautomaat beschikken over uitklapbaredelen *. Deze kunnen in verticale stand worden gebruikt voorhet laden van borden, of in horizontale stand voor het laden vanpannen en slakommen. BestekkorfDe bestekkorf verschilt aan de hand van het modelafwasautomaat: niet demonteerbaar, demonteerbaar,verschuivend.

De niet demonteerbare korf mag alleen aan devoorzijde van het onderrek worden geplaatst. Het is mogelijk de demonteerbare korf in tweeën te delen. Dit isvooral handig bij het wassen van een halve lading (bij modellendie beschikken over deze optie). De bestekkorf kan op elkegewenste plek van het onderrek worden verschoven door hemtussen de vaste en uitklapbare delen te plaatsen. - Beide zij voorzien van beweegbare rekjes waarmee u hetbestek beter kunt opbergen. Messen en andere gebruiksvoorwerpen met scherpepunten dienen met de punten naar beneden in de bestekkorf ofin horizontale positie in de opklaprekjes van de het bovenrekgeplaatst te worden. Inlaadvoorbeelden bestekkorfBovenrekPlaats hier de fijnere en lichtere vaat: glazen, theekopjes,mokken, bordjes, kleine slabakken, koekenpannen, lage, nietzo vuile pannen, zoals beschreven in de Inlaadvoorbeelden.

Het regelen van de hoogte van het bovenrekOm de vaat beter te kunnen verdelen, kunt u het bovenrek hogerof lager zetten: (voor het inladen van Baby producten bij modellendie zijn voorzien van een Baby cyclus moet het bovenrek op delaagste stand staan). We raden u aan de hoogte van het bovenrek te regelen alshet REK LEEG IS. Til of laat het rek nooit aan een enkele kant neer. Open de grendeltjes van de rails aan derechter- en aan de linkerkant en haal hetrek naar buiten; plaats het boven of onderen schuif het over de rails totdat ook devoorste wieltjes erin zitten; sluit vervolgensde grendeltjes (zie afbeelding). Als het rek voorzien is van Dual Space *hendels (zie afbeelding) haalt u hetbovenrek naar voren tot aan het einde,houdt u de hendels aan de zijkant van hetrek vast en verplaatst u het naar boven ofnaar onder. Laat het rek langzaam naarbeneden zakken.

Voorbeelden van het inladen van het bovenrekVoorbeelden van het inladen van het onderrekBaby Opklaprekjes*In de modellen afwasautomaat waar eenBaby Cyclus aanwezig is, worden specialeopklaprekjes geleverd voor het wassen vanzuigflessen, ringen en spenen. (ziebijgeleverd instructieblad)Vaat die niet geschikt is voor de afwasautomaat Houten voorwerpen of met een handvat van hout, hoorn of metdelen die zijn vastgelijmd.  Voorwerpen van aluminium, koper, messing of tin.  Niet hittebestendige plastic voorwerpen.  Antiek of handbeschilderd porselein.  Antiek zilver. Niet antiek zilver kan echter wel met een fijnprogramma worden gewassen. Zorg ervoor dat het niet incontact komt met andere metalen. We raden u aan vaatwerk te gebruiken dat wel geschikt isvoor de afwasautomaat. * Alleen aanwezig op bepaalde modellen. ** Variabele aantallen en standen.

NL42Starten en gebruikHet starten van de afwasautomaat1. Open de waterkraan. 2. Druk op de ON-OFF toets: u hoort een korte pieptoon. Allecontrolelampjes en het display gaan enkele seconden aan. 3. Open de deur en doseer het vaatwasmiddel (zie onder). 4. Laad de rekken in (zie Het laden van de rekken) en sluit dedeur. 5. Selecteer het afwasprogramma aan de hand van het soortvaat en het type vuil (zie de programmatabel) door op detoets P te drukken. 6. Selecteer de wasopties* (zie hiernaast). 7. Start door te drukken op de toets Start/Pauze: een langgeluidssignaal geeft aan dat het programma is gestart. Hetcontrolelampje van de wasfase gaat aan en op het displayverschijnt de overgebleven tijd tot aan het einde van decyclus. 8. Aan het einde zullen twee korte en een lange pieptoonaangeven dat het programma is beëindigd.

Hetcontrolelampje van het zojuist beëindigde programma gaatknipperen en het controlelampje EINDE zal met een vastgroen licht aangaan. Schakel het apparaat uit met de ON-OFFtoets, doe de waterkraan dicht en haal de stekker uit hetstopcontact. 9. Wacht enkele minuten voordat u de vaat uit deafwasautomaat haalt om te voorkomen dat u zich verbrandt. Laad de vaat uit, beginnend met het onderrek. De rangorde van weergave van de programmas zalworden aangepast op basis van de frequentie waarmee zeworden gebruikt. PROGRAMMAS AUTO*: dit model afwasautomaatbeschikt over een speciale sensor die kan waarnemen hoevuil de vaat is en het meest efficiënte en zuinigewasprogramma ervoor kiezen. De duur van de automatische programmas hangt als gevolgaf van wat de sensor waarneemt. Als de vaat niet zo vuil is of reeds is afgespoeld, dient ude dosis vaatwasmiddel aanzienlijk te beperken.

Het wijzigen van een reeds gestart programmaAls u een verkeerd programma heeft geselecteerd kunt u ditwijzigen, mits het net gestart is: open de deur en zorg ervooru niet te branden met de vrijkomende stoom.

Door langere tijdte drukken op de ON/OFF toets gaat het apparaat uit en hoortu een lange pieptoon. Doe het apparaat weer aan met de ON/OFF toets en selecteer het nieuwe programma en deeventuele opties. Start de afwasautomaat door de deur tesluiten. Het toevoegen van overige vaatZonder de afwasautomaat uit te zetten opent u de deur. Pasop de vrijkomende hete stoom, en doe de vaat in deafwasautomaat. Sluit de deur: de wascyclus wordt hervat. Onvoorziene onderbrekingenAls tijdens het wassen de deur wordt geopend of er eenstroomonderbreking plaatsvindt, wordt het programmaonderbroken. Het zal worden hervat op het punt waar hetwerd onderbroken als de deur weer dichtgaat of wanneer destroom terugkeert. Het vaatwasmiddel toevoegenEen goed wasresultaat hangt ook af van een correctedosering van het vaatwasmiddel. Teveel wasmiddelbetekent niet automatisch een efficiëntere reiniging.

Bovendien is dit niet goed voor het milieu. Gebruik alleen specifiek vaatwasmiddel. GEBRUIK NOOIT afwasmiddel voor het met dehand wassen. Een overmatig gebruik van afwasmiddel kanschuimresiduen overlaten aan het einde van dewascyclus. We raden u aan alleen tabletten te gebruikenbij uitvoeringen waar de optie MULTIFUNCTIETABLETTEN bestaat. De beste was- en droogprestaties bereikt umet het gebruik van een vaatwasmiddel inpoedervorm, een vloeibaar glansspoelmiddel enonthardingszout. bakje A: Vaatwasmiddel hoofdwasbakje B: Vaatwasmiddel voorwas1. Open het deksel C door te drukkenop de knop D. 2. Doseer het vaatwasmiddel metbehulp van de Programmatabel: vaatwasmiddel in poeder: bakjes Aen B.  tabletten: wanneer het programma 1tablet vereist doet u hem in het bakjeA en sluit u het deksel. Wanneer hetprogramma 2 tabletten vereist, doet u de tweede op debodem van de afwasautomaat. 3.

AfwasoptiesDe OPTIES kunnen alleen worden ingesteld, gewijzigd ofgewist nadat u het afwasprogramma heeft gekozen envóór u op de Start/Pauze toets drukt. Alleen die opties die compatibel zijn met het typegeselecteerde programma kunnen worden geselecteerd. Alseen optie niet compatibel is met het geselecteerde programma(zie programmatabel) zal de betreffende led 3 maal snelknipperen en hoort u 2 korte pieptonen. Als u een optie kiest die niet compatibel is met een voordieningestelde optie dan zal deze 3 maal knipperen, 3 pieptonenlaten horen en dan uitgaan, terwijl de laatst gekozen instellingaan zal blijven staan. Om een verkeerd ingestelde optie te annuleren druk unogmaals op de toets van de optie die u wilt annuleren. * Alleen aanwezig op bepaalde modellen.

NL43Multifunctie tabletten*Met deze optie krijgt u de beste was- en droogresultaten. Als u multifunctie tabletten gebruikt moet u op de toetsMULTIFUNCTIE TABLETTEN drukken. Het betreffendecontrolelampje gaat aan. Bij de optie Multifunctie Tablettenduurt het programma iets langer. De optie MULTIFUNCTIE TABLETTEN blijft ook devolgende keren aanstaan, als u hem niet uitschakelt. We raden u aan alleen tabletten te gebruiken bijuitvoeringen waar de optie MULTIFUNCTIE TABLETTENbestaat. Deze optie wordt afgeraden bij programmas die nietop het gebruik van multifunctie tabletten zijn ingesteld(zie de tabel van de opties). *Alleen aanwezig op bepaalde modellen. De Opties ShorTime en Good Night kunnenniet tegelijkertijd worden gebruikt. De Opties ShorTime en Good Night zijn nietcompatibel met de optie HALVE LADING.

A B C D Tabel Opties Uitgestelde Start Halve lading Multifunctie tabletten Good Night Auto Superwash Ja Ja Ja Nee Auto Normaal Ja Ja Ja Ja Dagelijkse afwas Ja Ja Ja Nee Weken Ja Ja Nee Nee Eco Ja Ja Ja Ja Speed 25’ Ja Nee Ja Nee Kristal Ja Ja Ja Nee Baby Cyclus Ja Nee Nee Nee Optie Good Night*Met deze optie wast de afwasautomaat stiller. De duur van deprogrammas wordt iets verlengd maar u kunt wel gebruikmaken van het goedkopere nachttarief voorelektriciteitsverbruik. Nadat u het programma heeft geselecteerd druk u op de toetsOptie Good Night. Het aangaan van het controlelampje en eenkorte pieptoon geven aan dat de selectie heeftplaatsgevonden. Om de selectie te annuleren drukt u nogmaals op dezelfdetoets. Halve lading op het bovenrek*Als u weinig vaat heeft kunt u een halve lading wassen en zowater, energie en afwasmiddel besparen.

Selecteer hetprogramma en druk op de toets HALVE LADING: hetcontrolelampje gaat aan en alleen de vaat in het bovenrekwordt gewassen. Laad de vaat alleen in het bovenrek en doe slechts dehelft van de hoeveelheid afwasmiddel in het bakje. We raden u aan afwasmiddel in poeder te gebruiken.

Deze optie is niet beschikbaar met de programmas:Speed en Baby. Uitgestelde start*Het is mogelijk de start van het programma 1 tot 24 uur uit testellen:1. Nadat u het gewenste afwasprogramma en de eventueleandere opties heeft geselecteerd, drukt u op de toetsUITGESTELDE START: het betreffende controlelampje gaat aan. Met dezelfde toets kiest u wanneer u de wascyclus wilt latenstarten (van 1 tot 24 uur later). 2. Bevestig uw keuze met de toets Start/Pauze en hetterugtellen begint. De geselecteerde vertraging gaatknipperen en de toets Start/Pauze blijft vast aanstaan. 3. Als de tijd verstreken is hoort u een lange pieptoon, gaat hetcontrolelampje UITGESTELDE START uit en start hetprogramma. Om de UITGESTELDE START te annuleren drukt u op de toetsUITGESTELDE START totdat de tekst OFF verschijnt. Het is niet mogelijk de Uitgestelde Start in te stellen als decyclus is begonnen.

NL44Programmas* Het programma Eco volgt de richtlijn EN-50242 en heeft een langere duur dan de rest van de programmas. Dit programma heeftechter het laagste energieverbruik en is het minst schadelijk voor het milieu. Aanwijzing voor de Proeflaboratoria: voor gedetailleerde informatie over de omstandigheden van de EN vergelijkingsproef kunt ucontact opnemen met: ASSISTENZA_EN_LVS@indesitcompany. comOm de dosering van het wasmiddel te vereenvoudigen is het goed te weten dat:1 eetlepel = 15 gram poeder = 15 ml vloeibaar wasmiddel circa - 1 theelepel = 5 gram poeder = 5 ml vloeibaar wasmiddel circa Voor de OPTIES dient u de tabel Opties te raadplegen op de pagina Starten en Gebruik. Het aantal en het soort programma's en opties verschilt aan de hand van het model afwasautomaat.

(12 wijnglaz en + breekbare borden). Kristal 30 g (A) 30 m l (A ) 1 (A ) Ja A– B –C 1:30’ Hyg iënische cyclus voor zuigflessen, ringen en spenen, sam en m et borden, kopjes, glazen en bestek. Laad het vaatwerk alleen op het bovenrek. Baby Cyclus 20 g (A) 20 m l (A ) Nee Ja A 1:20' N. B. :De beste prestaties van de programma's "Dagelijks en Speed" worden bereikt als u het aantal aangegeven couverts niet overschrijdt.

NL45Glansmiddel enonthardingszout Gebruik uitsluitend producten die speciaal voorafwasautomaten zijn bestemd. Gebruik geen keukenzout of industrieel zout en ookgeen wasmiddelen voor handwas. Volg deaanwijzingen op de verpakking. Als u een multifunctie product gebruikt is het niet nodigeen glansmiddel toe te voegen. We raden u echter wel aanonthardingszout toe te voegen als het water hard of zeerhard is. Volg de aanwijzingen op de verpakking. Als u geen zout of glansmiddel toevoegt is hetnormaal dat de controlelampjes ZOUT TOEVOEGEN*en GLANSMIDDEL TOEVOEGEN* blijven aan staan. Het glansmiddel toevoegenHet glansmiddel bevordert het drogen van de vaat door hetwater van het oppervlak te laten glijden. Op deze maniervoorkomt u strepen en vlekken. Het glansmiddelreservoir moet worden gevuld: als op het bedieningspaneel het controlelampjeGLANSMIDDEL TOEVOEGEN* aangaat;1.

Open het reservoir door dedop (G) tegen de klok in tedraaien. 2. Giet het glansmiddel in hetreservoir zonder te morsen. Als uwel morst, moet u het productgelijk met een droge doekverwijderen. 3. Schroef de dop weer op zijnplaats. Giet het glansmiddel NOOIT direct in de machine. Het regelen van de dosis glansmiddelAls u niet tevreden bent over de droogresultaten, kunt u dedosis glansmiddel afregelen. U kunt met eenschroevendraaier aan de regelaar (F) draaien en kiezentussen 6 verschillende standen (de fabrieksinstelling is opstand 4): als u op de vaat strepen aantreft moet u een lagere standinstellen (1-3).  als u waterdruppels of kalkaanslag aantreft moet u eenhogere stand instellen (4-6). Instellen hardheid van het waterElke afwasautomaat is voorzien van een waterontharder die,met behulp van speciaal onthardingszout, kalkvrij water levertvoor het wassen van de vaat.

In deze afwasautomaat kan de waterontharder aan de handvan de waterhardheid worden geregeld voor het beperkenvan de vervuiling en het optimaliseren van de wasprestaties. Dit gegeven kunt u bij uw plaatselijk waterbedrijf opvragen.

- Schakel het apparaat in door op de ON/OFF toets tedrukken. - Druk enkele seconden op de P toets. U hoort twee kortepieptonen. Op het bedieningspaneel knippert hetcontrolelampje van de ingestelde waterhardheid langzaam (deontharder staat standaard op 3). - Druk net zolang op de P toets tot u de gewenste hardheidbereikt (1-2-3-4-5* Zie tabel waterhardheid). Bv. waterhardheid niveau 1 (controlelampje 1e programmaknippert)waterhardheid 2 (controlelampje 1e programma aan,controlelampje 2e programma knippert)waterhardheid 3 (controlelampjes 1e en 2e programma aan,controlelampje 3e programma knippert enz. , enz) tot aanmaximaal 5* niveaus. - Om de functie te verlaten wacht u circa 30 seconden ofschakelt u de afwasautomaat uit met de ON/OFF toets. Als u multifunctie tabletten gebruikt moet u toch hetzoutreservoir vullen.

dH =waterhardheid inDuitse graden -°fH =waterhardheid inFranse graden -mmol/l = millimol/liter)Het onthardingszout toevoegenOm goede wasresultaten te bereiken moet u altijd controlerenof het zoutreservoir voldoende gevuld is. Het zout verwijderthet kalk uit het water en zorgt ervoor dat er geen kalkaanslagop de vaat achterblijft. Het zoutreservoir bevindt zich aan de onderzijde van deafwasautomaat (zie Beschrijving) en moet worden gevuld: als de groene drijver* niet zichtbaar is wanneer u de dopvan het zoutreservoir bekijkt; als op het bedieningspaneel het controlelampje ZOUTTOEVOEGEN* aangaat;1. Haal het onderrek naar voren en draaide dop van het zoutreservoir tegen deklok in. 2. Alleen voor de eerste afwasbeurt: vulhet reservoir tot aan de rand met water. 3.

Spoel de dop onder het water af voor u hem weerterugschroeft door hem ondersteboven onder de waterstraalte plaatsen en het water uit de 4 gleuven aan de onderzijdevan de dop te laten stromen. (Dop onthardingszout metgroene drijver*)We raden u aan bovenstaande handeling elke keer uit tevoeren als u onthardingszout bijvult. Schroef de dop weer op zijn plaats, zodat tijdens het wassengeen wasmiddel in het reservoir kan komen (dewaterontharder zou onherstelbaar kunnen wordenbeschadigd). Wanneer u onthardingszout toevoegt moet u direct daarnaeen wascyclus starten zodat de overgelopen zoutoplossingdirect wordt verwijderd. * Alleen aanwezig op bepaalde modellen. GGGGGFFFFFTabel Waterhardheid ° °dH fH mmol/l niveau 0 6 0 10 0 1 1 6 11 11 20 1,1 2 2 12 17 21 30 2,1 3 3 17 34 31 60 3,1 6 4 34 50 61 90 6,1 9 5* Van 0°f tot 10°f raden wij u aan geen onthardingszout te gebruiken.

NL46Onderhoud enverzorgingWater en elektrische stroom afsluiten Sluit na elke afwasbeurt de waterkraan af om lekkagete voorkomen.  Haal de stekker uit het stopcontact tijdens reinigingen onderhoud. Reinigen van de afwasautomaat De buitenkant en het bedieningspaneel kunnenworden gereinigd met een natte, niet schurendedoek. Gebruik geen oplosmiddelen ofschuurmiddelen.  De vlekken aan de binnenkant van de afwasautomaatkunnen worden verwijderd met een natte doek en watazijn. Vermijden van vervelende luchtjes Laat de deur altijd op een kier om het ophopen vanvocht te voorkomen.  Reinig geregeld de afdichtingen rondom de deur ende wasmiddelbakjes met een vochtige spons. Zovermijdt u het ophopen van etensresten die dehoofdoorzaak zijn van vervelende luchtjes.

Reinigen van de sproeiarmenHet kan gebeuren dat er etensresten aan desproeiarmen blijven kleven en de gaatjes waar water uitkomt verstoppen: u doet er goed aan ze regelmatig tecontroleren en te reinigen met een niet-metalenborsteltje. De twee sproeiarmen kunnen beide uit elkaar wordengehaald. Om de bovenste sproeiarm uitelkaar te halen dient u deplastic dop linksom los teschroeven. De bovenstesproeiarm moet wordengemonteerd met de gaten naarboven gericht. De onderste sproeiarm haalt uuit elkaar door druk uit teoefenen op de lipjes aan dezijkant en door hem daarnanaar boven te trekken. Reinigen van het watertoevoerfilter*Als de waterleiding nieuw is of lange tijd niet gebruikt,laat dan voordat u de aansluiting tot stand brengt hetwater lopen totdat het helder is en vrij van vuildeeltjes.

Als u dit niet doet loopt u het risico dat het punt waar hetwater binnenkomt verstopt raakt en uw afwasautomaatbeschadigt. Reinig geregeld het watertoevoerfilter bij de kraan. - Doe de waterkraan dicht. - Schroef het uiteinde van de watertoevoerbuis los, verwijderhet filter en reinig het voorzichtig onder stromend water. - Doe het filter op zijn plaats en schroef de buis vast.

Reinigen van de filtersDe filtergroep wordt gevormd door drie filters die etensrestenuit het waswater verwijderen en zorgen dat het weer schoon inhet watercircuit terechtkomt: voor een optimaal resultaatmoeten de filters regelmatig worden schoongemaakt. Reinig de filters regelmatig. De afwasautomaat mag niet zonder filters of met een losfilter worden gebruikt. Na het reinigen van de filters dient u de filtergroep weer op zijnplaats te zetten. Dit is fundamenteel voor een goede werkingvan de afwasautomaat. Als u langere tijd geen gebruik maakt van deafwasautomaat Schakel de stroom uit en sluit de waterkraan af.  Laat de deur op een kier staan.  Laat als u terugkeert de afwasautomaat een keer leegdraaien.  Controleer na enkele wasbeurten de filtergroep. Reinighem indien noodzakelijk grondig onder stromend water metbehulp van een niet-metalen borsteltje. Volg onderstaandeaanwijzingen:1.

draai het cilindrische filter C linksom en trek hem naarbuiten (afb. 1). 2. Verwijder het glasfilter B door een lichte druk uit te oefenenop de lipjes aan de zijkant (Afb. 2);3. Haal het roestvrijstalen bordfilter A van zijn plek (afb. 3). 4. Controleer het afvoerputje en verwijder eventueleetensresten. VERWIJDER NOOIT de bescherming van dewaspomp (zwart element) (afb. 4). * Alleen aanwezig op bepaalde modellen. 1C2CB3A 4.

NL47Voorzorgsmaatregelen,advies en Service Het apparaat is ontworpen en gebouwd overeenkomstigde internationale veiligheidsnormen. Deze aanwijzingen zijngeschreven om veiligheidsredenen en moeten zorgvuldigworden doorgenomen. Algemene veiligheid Dit apparaat is ontwikkeld voor niet-professioneel gebruikbinnenshuis.  Dit apparaat moet worden gebruikt voor het wassen vanhuishoudelijke vaat en alleen door volwassenen volgens deaanwijzingen die terug zijn te vinden in dit boekje.  De afwasautomaat mag niet buitenshuis wordengeïnstalleerd, ook niet in overdekte toestand. Het is zeergevaarlijk hem bloot te stellen aan regen en onweer.  Raak de afwasautomaat niet blootsvoets aan.  Haal de stekker niet uit het stopcontact door eraan tetrekken, maar door hem beet te pakken.

 Voordat u de afwasautomaat reinigt of onderhoud uitvoertmoet u de waterkraan afsluiten en de stekker uit hetstopcontact halen.  In het geval van een storing mag u in geen enkel geval aande interne mechanismen sleutelen om een reparatietrachten uit te voeren.  Raak nooit de weerstand aan.  Leun of zit nooit op de open deur: het apparaat zou omkunnen vallen.  De deur dient niet in openstaande stand gelaten te wordenomdat men erover zou kunnen struikelen.  Houd was- en glansmiddelen buiten het bereik vankinderen.  Het verpakkingsmateriaal is geen speelgoed voorkinderen. Afvalverwijdering Verwijdering van het verpakkingsmateriaal: houdt u aan delocale normen, zodat het verpakkingsmateriaal kan wordenhergebruikt.

 De Europese richtlijn 2002/96/EG betreffende afgedankteelektrische en elektronische apparatuur (AEEA), voorzietdat elektrische apparaten niet met het gewone huisvuilmogen worden meegegeven. Afgedankte apparatenmoeten gescheiden worden ingezameld om het recyclen enherwinnen van de gebruikte materialen te optimaliseren enpotentiële schade voor de gezondheid en het milieu tevoorkomen.

Het symbool van de afvalemmer met een kruisstaat op alle producten om de consument eraan teherinneren dit product gescheiden in te zamelen. Voor meer informatie betreffende het verwijderen vanelektronische apparatuur kan de consument zich wendentot de gemeentelijke reinigingsdienst of de verkoper. Energiebesparing en respect voor hetmilieuWater en energie besparen Start de afwasautomaat alleen als hij volgeladen is. Als umoet wachten totdat de afwasautomaat compleet gevuld is,kunt u vervelende luchtjes vermijden door het programmaWeken te gebruiken (zie Programmas).  Selecteer een programma wat geschikt is voor het typevaat en het soort vuil door de Programmatabel teraadplegen:- voor een gemiddeld vuile vaat gebruikt u het programmaEco, dat een laag energie- en waterverbruik garandeert. - als u een kleine vaat heeft activeert u de optie Halvelading* (zie Starten en gebruik).

 Als u elektriciteitsbedrijf op bepaalde tijden of dagengoedkopere tarieven heeft, dient u de afwasautomaat tegebruiken op deze tijden. De optie Uitgestelde start* (zieStarten en gebruik) kan u erbij helpen het wassen op dezewijze te organiseren. Afwasmiddelen zonder fosfaten, zonder chloor enmet enzymen.  We raden u sterk aan afwasmiddelen zonder fosfaten ofchloor te gebruiken omdat deze geschikter zijn voor hetbehoud van het milieu.  Enzymen zorgen voor een effectieve werking optemperaturen van ongeveer 50°C. Daarom kunt u metvaatwasmiddelen met enzymen op lage temperaturenresultaten bereiken die u anders pas op 65°C zou hebben.  Doseer het afwasmiddel goed op basis van deaanwijzingen van de fabrikant, van de waterhardheid, dehoeveelheid vuil en de hoeveelheid vaat, om zoverspillingen te voorkomen.

 Start het programma opnieuw om te controleren ofhet probleem is opgelost.  Als dit niet het geval is dient u de erkendeTechnische Servicedienst in te schakelen. Wendt u nooit tot niet erkende technici. U dient door te geven: het type storing; het model van het apparaat (Mod. ); het serienummer (S/N). Deze informatie bevindt zich op het typeplaatje ophet apparaat (zie Beschrijving van het apparaat). aristonchannel. com*Alleen aanwezig op bepaalde modellen.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Hotpoint-Ariston LFF 835 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden