Hoover OPH 613-86S Handleiding

Hoover Wasmachine OPH 613-86S

Bekijk gratis de handleiding van Hoover OPH 613-86S (21 pagina’s), behorend tot de categorie Wasmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 25 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Hoover OPH 613-86S of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/21
Gebruiksaanwijzing
NNaavvooddiilloozzaauuppoorraabboo
NL
SL
OPH

Beoordeel deze handleiding

4.4/5 (9 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Hoover
Categorie: Wasmachine
Model: OPH 613-86S

Handleiding Hoover OPH 613-86S – volledige tekst

Het is voor Hoover een ge-noegen u een nieuwe wasautomaat aan tebieden die het resultaat isvan jarenlang onderzoek enervaring opgedaan dooreen direct contact met degebruiker. U hebt gekozenvoor de kwaliteit, de duurzaamheid en de uitstekende prestatie diedeze wasmachine levert. Hoover kan u ook eenuitgebreid assortiment vanander huishoudelijkeapparaten en stofzuigersbieden. Kijk hiervoor op delokale website van Hoover. Een uitgebreide catalogusvan Hoover apparaten kuntu bij uw winkelier krijgen. Wij verzoeken u dit boekjeaandachtig door te lezen,want het geeft u belangrijkerichtlijnen omtrent het veiliginstalleren, het gebruik enhet onderhoud en bruikbaretips om met uwwasautomaat de besteresultaten te verkrijgen. Bewaar dit boekje op eengoede plaats zodat u hetkunt raadplegen.

5NLHOOFDSTUK 2GARANTIEDe machine staat ondergarantie, waardoor u tijdensde garantieperiode gratisgebruik kunt maken van deGias Service, behalve deprijs van het telefoontje. Vergeet niet om binnen 10dagen na deaankoopdatum hetgarantiecertificaat op testuren. Bewaar het ontvangstbewijsvan de winkelier waar u demachine gekocht heeft omdit aan de reparateur tetonen, mocht hij het bewijsnodig hebben. Als uw machine defect is ofniet juist functioneert, danraden wij u aan om eersthet hoofdstuk ‘Problemen’door te lezen, voordat ucontact op neemt met GiasService. Als het probleem zich naalle aanbevolen controlesnog steeds voordoet, dankunt u bellen met GiasService. U betaalt voor hettelefoontje en u wordt directverbonden met GiasService.

Het is belangrijk datu de adviseur hetmodelnummer en hetserienummer van uwmachine doorgeeft, die uop de kenplaat aan devoorkant van dewasmachine (bij de deur)kunt vinden (16 tekens,beginnend met het nummer3). Hierdoor kunnen wij ubeter van dienst zijn. 4EABCFDNLHOOFDSTUK 1ALGEMENEAANWIJZINGEN BIJDE LEVERINGControleer bij de levering ofmet de machine hetvolgende is bijgeleverd:A) HANDLEIDINGB) ADRESSEN KLANTEN-SERVICEC) GARANTIEBEWIJZEND) KAPJESE) AFVOERSLANGGELEI-DERF) WASMIDDELENBAKJEBEWAAR DEZE GOEDControleer ook of demachine gedurende hettransport niet beschadigd is. Mocht dat wel het gevalzijn, neemt u dan contactmet uw Hoover leverancierSL1.

7NL● Gebruik geenverdeelstekkers ofmeervoudige contactdozen. ● Het gebruik van ditapparaat is niet bedoeld voorpersonen (inclusief kinderen)met verminderde lichamelijke,zintuiglijke of geestelijkecapaciteiten of tekort vanervaring en kennis, tenzij ertoezicht of instructie is van eenpersoon die verantwoordelijk isvoor hun veiligheid. Kinderen moeten in de gatenworden gehouden worden,om er zeker van te zijn dat zeniet met het apparaat gaanspelen. ● Trek niet aan deelektriciteitsdraad of aan hetapparaat zelf om de stekkeruit het stopcontact te halen. ● Stel het apparaat niet blootaan atmosferische invloeden(regen, zon, etc. )● Als u het apparaat wiltverplaatsen til het dan nooitop aan de knoppen of aan dewasmiddellade. ● Laat tijdens het verplaatsende vuldeur niet tegen desteekwagen steunen.

● Als u het apparaat op eenondergrond met een hoogpolig tapijt zet, controleer danof de opening aan deonderkant vrij blijft. ● Til het apparaat op zoals inde schets is aangegeven. ● Ingeval van storing en/ofniet goed functioneren: zet dewasautomaat uit, draai dewatertoevoerkraan dicht enkom verder niet aan hetapparaat. U hoeft alleen maarcontact op te nemen met eenGias Service Center vooreventuele reparaties en vraagom originele Hooveronderdelen. Als deze regelsniet worden opgevolgd zou deveiligheid van het apparaat ingevaar gebracht kunnenworden. ● Als de (hoofd) aanvoerslangbeschadigd is, moet dezeworden vervangen door eenspeciale kabel die verkrijgbaaris bij de after sales afdelingvan Hoover (Gias Service). 6NLHOOFDSTUK 3VEILIGHEIDSMAAT-REGELENBELANGRIJK:VOOR HETSCHOONMAKEN ENONDERHOUD●Haal de stekker uit hetstopcontact. ●Draai dewatertoevoerkraan dicht.

Dit apparaat voldoetaan de Europese Richtlijnen73/23/EEC en 89/336/EEC,vervangen door 2006/95/ECand 2004/108/EC eneventuele wijzigingen●Raak het apparaat nietaan met natte of vochtigehanden of voeten. ●Gebruik het apparaat nietblootsvoets. ●Als er verlengsnoeren inde badkamer ofdoucheruimte wordengebruikt moet u extravoorzichtig zijn. Vermijd dat,als dat mogelijk is. WAARSCHUWING:TIJDENS HETWASPROGRAMMA KAN DE TEMPERATUURVAN HET WATEROPLOPEN TOT 90° C. ●Controleer voordat u dedeur van de wasautomaatopenmaakt of er geen waterin de trommel zit. SL3. POGLAVJEVARNOSTNIPREDPISIPRED ZAâETKOMâI·âENJA ALIVZDRÎEVANJAPRALNEGASTROJA OBVEZNOUPO·TEVAJTENASLEDNJEVARNOSTNE PREDPISE:● Iztaknite vtiã iz vtiãnice. ● Zaprite pipo za dotokvode. ● Vsi Hoover gospodinjskiaparati so opremljeni zozemljitvenim kablom. Preverite, ãe je va‰aelektriãna napeljava pravilnoozemljena.

11ABCNLGebruik de 4 pootje om demachine waterpas te zetten:a) Kontra moer losdraaienb) Apparaat waterpas zettenm. b. v. verstelbare voeten(maak eventueel gebruikvan een waterpas)c) Kontra moer weervastdraaien. Controleer of alle knoppenop “OFF” staan en of devuldeur gesloten is. Steek de stekker in hetstopcontact. LET OP:Mocht het nodig zijn dat hetaansluitsnoer vervangenmoet worden, verbind dedraden dan volgensonderstaande kleur/codes(wij raden aan dit door eenerkende installateur te latendoen):BLAUW - NEUTRAAL (N)BRUIN - FASE (L)GEEL-GROEN -AARDE ( )Na installatie, plaatst u hetapparaat zo, hetstopcontact makkelijk toegangbaar is. 10min 50 cmmax 85 cm+2,6 mt maxmax 100 cmmin 4 cmNLBevestig de dempplaat opde bodem, (zie tekening). Verbind dewatertoevoerslang met dewaterkraan. Het apparaat moetaangesloten worden aande waterkraan met behulpvan de watertoevoerslang.

Maak gebruik van denieuwe watertoevoerslang,gebruik niet de oude. BELANGRIJK:DRAAI DE WATERKRAANNIET OPENZet de wasmachine dichttegen de muur aan. Let er op dat er geenbochten of vernauwingen inde buis zitten. Het is het beste om deafvoerslang aan te sluitenop een vaste afvoer meteen doorsnee die groter isdan die van de afvoerslangen op een hoogte vanminstens 50 cm. Gebruik zonodig debligeleverde slanggeleider. SLIzolacijsko plo‰ão izvalovitega kartonanamestite na dno strojatako, kot je prikazano na sliki. Dotoãno cev za vodoprivijte na pipo. Aparat smete prikljuãiti navodovodno omreÏjeizkljuãno z novimi, priloÏenimidovodnimi cevmi. Starihcevi ne smete uporabiti. OPOZORILO. PIPE ZA VODO ‚E NEODPRITE. Stroj potisnite k steni in pritem pazite, da dotoãna inodtoãna cev za vodo nistazviti ali stisnjeni. Odtoãnocev za vodo obesite natopreko robu kadi.

13A2 min. BNLBEDIENINGSPANEELDEURGREEPGebruik de knop binneninde deurgreep om de deurte openen. BELANGRIJK:EEN SPECIALEVEILIGHEIDSVERGREN-DELING ZORGT ERVOORDAT DE VULDEUR NAAFLOOP VAN HETWASPROGRAMMA NIETOPEN KAN. WACHT NAHET CENTRIFUGERENNOG 2 MINUTEN VOOR UDE VULDEUR OPENT. DEURVERGRENDELING-INDICATIEHet indicatielampje voor de“deurvergrendeling” licht opals de deur goed dichtzit enwanneer de wasmachineAAN staat. Wanneer u op START drukt alsde deur dicht is, zal hetindicatielampje eventjesknipperen en vervolgensblijven branden. Als de deur niet dicht is, zalhet indicatielampje blijvenknipperen. Een speciale beveiliging zorgtervoor dat u de deur nietmeteen kunt openen naafloop van een wascyclus. Wacht na afloop van dewascyclus 2 minuten tot hetlampje van dedeurvergrendeling isgedoofd voordat u de deurprobeert te openen. Zet naafloop van de wascyclus deprogrammaknop op UIT(OFF).

15DNLU moet de optieknoppengebruiken voordat u op deSTART-knop drukt"AQUAPLUS" –KNOP Door deze knop in te drukkenactiveert u een nieuwspeciaal wasprogramma inhet kleurvast en gemengdeweefsel programma, dankzijhet nieuwe Sensor Sijsteem. Dit programma behandeldde vezels van uw kleding metde grootste zorg. De lading zal gewassenworden in een groterehoeveelheid water en tesamen met de nieuwegecombineerde werking vande trommel en wascyclus,door een continue wisselendwaterniveau,Dit zal er voorzorgen dat uw kledingperfect gereinigd engespoeld word. De hoeveelheid water wordverhoogd waardoor hetwasmiddel perfect kanoplossen voor een perfectwasresultaat. De hoeveelheidwater tijdens het spoelen isook verhoogd om te zorgendat al het wasmiddel uit devezels va de kleding wordverwijderd.

Deze functie is speciaalontwikkeld voor mensen meteen gevoelige huid, en dieook maar van de kleinstehoeveelheid wasmiddel,irritatie of een allergischereactie krijgen. Ook adviseren wij ditprogramma te gebruikenvoor kinderkleding endelicate stoffen in hetalgemeen, en voor hetwassen van badstofproducten welke een groterwasmiddel absorptievermorgen hebben. Om zeker te zijn van hetbeste wasresultaat is dezefunctie altijd geactiveerd inhet delicaat enwolwasprogramma/handwas. 14CNLSTART/PAUZE KNOPWacht na het kiezen van hetprogramma even met hetindrukken van de start toets,eerst moet het“centrifuge”lampje gaanbranden. Druk om het gekozenprogramma te starten(afhankelijk van het gekozenprogramma zal er een wasstadium lampje gaanbranden) LET OP: WANNEER DE STARTKNOP IS INGEDRUKT, DUURTHET ENIGE SECONDEVOORDAT HETPROGRAMMA WORDTGESTART. Instellingen veranderen nadateen programma is gestart(PAUZE).

Het programma kan altijdgepauzeerd worden doorgedurende 4 seconden de“START/PAUZE toets in tedrukken. Als de machine in de pauzemodus staat, zullen er eenlampjes gaan knipperenOm het programma tevervolgen drukt u nogmaalsop de START toets.

Indien u kledingstukken toewil voegen of wil verwijderenuit de trommel tijdens hetwassen: wacht twee minutentotdat het veiligheidsslot vande deur is. Wanneer de handeling isuitgevoerd, sluit de deur, drukop de START knop en dewasautomaat gaat verdermet het programma. HET WASPROGRAMMAVOORTIJDIG BEËINDIGENOm het programma teannuleren, zet u deprogramma keuze op de UITpositie. Selecteer een anderprogrammaEn zet de programma keuzeweer op de UIT positie. SLTIPKA STARTPo izbiranju programapoãakajte, da se osvetliindikator “OÏemanje”, in‰ele nato pritisnite na tipkoSTART. S pritiskom na tipko zaÏeniteizbrani program (osvetlijo seindikatorji faz, ki sestavljajoizbrani program). OPOMBA:STROJ LAHKO ZAâNEDELOVATI ·ELE NEKAJSEKUND PO PRITISKU NATIPKO START.

17GHINLKNOP REGELINGCENTRIFUGESNELHEID De centrifuge snelheid is ergbelangrijk voor het zoveelmogelijk water verwijderen uitde kleding. U kunt de snelheidnaar eigen wens instellen. Door deze knop in te drukkenis het mogelijk om hettoerental te verminderen enals u wilt zelfs uitzetten. Om de centrifugesnelheidterug te zetten moet u deknop indrukken totdat u bij degewenste snelheid bent. Het is mogelijk de snelheid tenaller tijde aan te passenzonder de machine stop tezetten. INDICATIELAMPJE"CENTRIFUGESNELHEID"Als u het programma instelt zalhet maximale aantal toerenworden aangegeven door hetindicatielampje. Door een lager toerental tekiezen zal het bijbehorendeindicatielampje gaanbranden.

)Gordijnen, kleine kleden,handgemaakte fijnematerialen en niet-kleurvaste kledingstukkenkunnen veilig gewassenworden dankzij dit nieuwemechanisme. KNOP VOOR UITGESTELDESTARTMet deze knop bepaalt u ofde wasmachine na eenwachttijd van 3, 6 of 9 uurmoet beginnen metwassen. Handel als volgt om eenuitgestelde start in te stellen:Stel het gewensteprogramma in (Wachttotdat het centrifugelampje gaat branden)Druk één of meer keren opde startuitstel-knop (hierbijzal de startuitstel-periodeachtereenvolgensverspringen naar 3, 6 en 9uur en licht hetbijbehorende lampje op). Druk op START om deuitgestelde start teactiveren (hetindicatielampje van deingestelde periode stoptmet knipperen en blijftAAN). Na afloop van destartuitstelperiode zal hetwasprogramma starten. Uitgestelde start opheffen:Druk net zolang op destartuitstel-knop button totalle indicatielampjes uit zijn.

U kunt nu het programmahandmatig starten met deSTART-knop, of u kunt dewasmachine uitschakelendoor de programmaknopnaar UIT (OFF) te draaien. FSLTIPKA ZA PRANJE S HLADNOVODOâe pritisnete na to tipko, bostroj ne glede na izbraniprogram opral perilo shladno vodo, medtem koostanejo druge znaãilnostiprograma nespremenjene(koliãina vode, trajanjeprograma, faze ipd. ). Zahvaljujoã tej novi funkcijilahko zdaj varno peretetudi zavese, manj‰epreproge, obãutljivesintetiãne tkanine in periloneobstojnih barv. âASOVNI ZAMIK VKLOPAS pomoãjo tipke lahkonastavite ãasovni zamikvklopa za 3, 6 ali 9 ur. Tostorite na naslednji naãin:Izberite program(Poãakajte, da se osvetliindikator “OÏemanje” ). Pritisnite na tipko za zamikvklopa; ob vsakem pritiskuse spremeni vrednost - 3 - 6- 9; utripa ustreznakontrolna luãka.

18MNNLINDICATIELAMPJES BIJ DEKNOPPENDeze lampjes gaan brandenals de toets wordt ingedrukt.Als er een keuze wordtgemaakt welke niet kanworden ingeschakeld, gaathet lampje knipperen envervolgens weer uit.PROGRAMMAKNOP WASSENMET OFFROTATIES IN BEIDERICHTINGEN.ALS DEPROGRAMMAKEUZEKNOP WORD GEDRAAID ZALER EEN CENRIFUGELAMPJE GAANBRANDEN.OM DE MACHINE UIT TEZETTEN DRAAID U DEPROGRAMMAKEUZEKNOP NAAR DE OFF POSITIE.Druk op de "Start/Pauze"-knopom het geselecteerdeprogramma te starten.Het programma draait metde programmaknopgepositioneerd op hetgekozen programma totdathet programma eindigt.Schakel de machine bij heteinde van het programma uitdoor de knop in de “OFF”positie te draaien.LETOP:ZET NA AFLOOP VAN EENWASCYCLUS DEPROGRAMMAKNOPALTIJD EERST WEER OP UIT(OFF) VOORDAT U EENVERVOLG-PROGRAMMAOF EEN NIEUWPROGRAMMA INSTELT ENSTART.SLKONTROLNE LUâKE ZAPOSAMEZNE OPCIJEOsvetlijo se, ko pritisnete nakatero od tipk.âe izberete opcijo, ki ni navoljo v kombinaciji z izbranimprogramom, kontrolna luãkatipke najprej utripa, nato paugasne.GUMB PROGRAMATORJA ZAIZBIRANJE PROGRAMOV INOZNAKO OFF (IZKLOPLJENO)GUMB SE VRTI V OBESMERI.

21PROGRAMMATABELEnkele belangrijke opmerkingen:* Raadpleeg de kenplaat vor het maximale (droge) laadgewichtBij sterk vervuild wasgoed wordt een belading van 3/4 kg aanbevolen.** Programma volgens CENELEC EN 60456.Voor fijne was en weefsels die een speciale behandeling nodig hebben kan de centrifugesnelheid worden verminderd door het aantal toeren per minuut te verlagen.Wanneer er slecht een beperkt aantal kledingstukken dusdanig vervuild zijn datbleken gewenst is, kan er voor deze kledingstukken een voorwas worden gekozen.Doe het bleekmiddel in het bleekbakje van de zeeplade (2) en kies het programmaSPOELEN .

De verschillendespoelgangen, die tussendoorgecentrifugeerd worden,zorgen dat er perfect gespoeldwordt. Bij de laatstecentrifugegang wordt hetwater optimaal verwijderd. 2. GEMENGDE EN SYNTHETISCHEWEEFSELSDankzij een specialetrommelbeweging en hethogere waterniveau wordt ertijdens de hoofdwas en despoeling de beste resultatenbehaald. Er wordt met eenlaag toerental gecentrifugeerdom kreuken te voorkomen. 3. BIJZONDER GEVOELIGEWEEFSELSDit is een nieuwwasprogramma waarbij ombeurten wordt gewassen engeweekt en is in het bijzondergeschikt voor zeer gevoeligeweefsels zoals zuiver scheerwol. Het wassen en spoelen wordenuitgevoerd met een hoogwaterniveau om tot het besteresultaat te komen. SPECIAAL “HANDWAS”Deze wasmachine heeft ookeen handwascyclus. Hetprogramma geeft demogelijkheid om een completewasscyclus voor specialekledingstukken als “Handwas”te behandelen.

27NLDAGELIJKSE WAS 40° C – SNEL44 MINUTENEen compleetwasprogramma (wassen,spoelen en centrifugeren),voor het in ongeveer 44minuten wassen van:- een maximale belading van3/3,5 kg- licht vervuilde weefsels(katoen en synthetisch)Wij adviseren bij ditprogramma het gebruik van30% van de normalehoeveelheid wasmiddel, omverspilling van wasmiddel tevoorkomen. DAGELIJKSE WAS 30° C – SNEL29 MINUTENEen compleetwasprogramma (wassen,spoelen en centrifugeren),voor het in ongeveer 29minuten wassen van:- een maximale belading van2/2,5 kg- licht vervuilde weefsels(katoen en synthetisch)Wij adviseren bij ditprogramma het gebruik van20% van de normalehoeveelheid wasmiddel, omverspilling van wasmiddel tevoorkomen. SLDNEVNO PRANJE 40°C – HITRI44-minutni programTa kompleten programpranja (pranje, izpiranje inoÏemanje) opera perilo vpribliÏno 44 minutah.

Program opere perilo prinizki temperature 30°C, gaizpere in nato oÏame z nizkohitrostjo centrifuge, kar jeidealen naãin pranja theobiãajno zelo umazanega,a obãutljivega perila. “A” WASH 59 'To je poseben program, kiomogoãa zelo kakovostnopranje skladno z razredom"A" v bistveno kraj‰em ãasu. Program je namenjen pranjumanj‰e koliãine perila (do 3kg) pri temperaturi 60°C,vkljuãuje pa 2 izpiranji incentrifugiranje pri najvi‰jihitrosti. NLSport programmaHoover heeft sportkledingeen eigen wasprogrammagegeven. De Wasmachine heeft eenuniek sportkledingprogramma. Het is speciaalontworpen voor gemixtesportkleding stoffen welkeniet op een hogeretemperatuur gewassenkunnen worden en om vuilen vlekken welke door hetsporten zijn ontstaan teverwijderen. Dit programma wast op30°C, spoelt en centrifugeertlangzaam voor de bestezorg van uw zwaar vervuildedelicate stoffen.

29NLHOOFDSTUK 10DE WEEFSELSBELANGRIJK:Als er zware kleden,bedspreien of andere zwareartikelen worden gewassenis het aan te bevelen omniet te centrifugeren. Om wollen kledingstukkenen andere wollen artikelenmet de machine te kunnenwassen moeten zij een“Zuiver Scheerwol” etiketdragen met de vermelding“Krimpvrij” of “wasbaar in demachine”BELANGRIJK:Bij het uitzoeken vanhet wasgoed moet u erop letten:- dat er geen metalenvoorwerpen aan of inhet wasgoed zitten(zoals broches,veiligheidsspelden,pennen, munten, etc.

); - dat kussenovertrekkenzijn dichtgeknoopt,ritssluitingen en hakendicht zijn, losse ceintuursen lange koorden aanbad-of ochtendjassenzijn vastgeknoopt;- dat haken uit degordijnen zijn verwijderd;- wat er op het etiket vanhet kledingstuk staat;- dat bij het sorteren vanhet wasgoedhardnekkige vlekkenverwijderd moetenworden met eenspeciaalreinigingsmiddel of metzeep voordat hetwasgoed wordtingeladen. 28HOOFDSTUK 9WASMIDDELBAKJEDe wasmiddelbakje bestaat uit3 afzonderlijke vakjes:– het vakje met een “1” is voorde zeep die voor de Voorwasof de Snelle Was wordtgebruikt. – Het vakje “✿✿” is voorspeciale toevoegingen,verzachters, geurmiddelen,stijfsel, bleekwater, enz. – het vakje met een “2” is voorde zeep die voor dehoofdwas wordt gebruikt. Vloeibaar wasmiddel kunt ugieten in het het hetwasmiddelenbakje met hetteken “2”.

Dit zorgt ervoor dat hetvloeibare wasmiddel op hetjuiste tijdstip tijdens dewascyclus aan de was wordttoegevoegd. Dit speciale bakje doet u in dezeep lade met het teken “2” ditbakje gebruikt u ook bij hetspoel- en bleek programma. BELANGRIJK:U DIENT ER REKENING MEETE HOUDEN DAT SOMMIGEWASMIDDELEN MOEILIJKTE VERWIJDEREN ZIJN. IN DAT GEVAL RADEN WIJU AAN OM EENWASBOLLETJE IN DETROMMEL TE GEBRUIKEN. BELANGRIJK: HET VAKJE “✿✿” IS ALLEENBESTEMD VOOR VLOEIBARESTOFFEN. DE MACHINE ISGEPROGRAMMEERD OMAUTOMATISCH DE EXTRAMIDDELEN TIJDENS DELAATSTE SPOELING VANALLE WASPROGRAMMA’STE GEBRUIKEN. NL SL9.

31NLHET WASSENVARIABELE CAPACITEITDeze wasautomaat regeltautomatisch hetwaterniveau afhankelijk vanhet soort en de hoeveelheidwasgoed. Vanuit hetoogpunt vanenergiebesparing is het opdeze manier mogelijk om‘persoonlijk’ te wassen. Dit systeem geeft eenvermindering van hetenergieverbruik en eenmerkbare vermindering vande wastijd. VOORBEELD:Doe uitzonderlijk gevoeligeweefsels in een net. Stel dat het wasgoedbestaat uit ZWAAR VERVUILDKATOEN (hardnekkigevlekken dienen verwijderd teworden met een speciaalmiddel). Het is aan te bevelen omhet wasgoed niet geheel telaten bestaan uit badstoffenof andere stoffen die veelwater opnemen en te zwaarworden. ● Trek de wasmiddelladeopen. ● Doe 120 gram in het bakjemet een 2. ● Doe 50 ml van hetgewenste ✿✿toevoegmiddel in hettoevoegvakje. ● Sluit de wasmiddellade(P).

30NLHOOFDSTUK 11TIPS VOORGEBRUIKTips voor economisch enmilieuvriendelijk gebruik vanuw wasmachine. MAXIMALISEREN VAN DELADINGDoor de machine te vullenmet de geadviseerdemaximale lading, maakt uoptimaal gebruik van energie,water, wasmiddel en tijd. Door één keer een volle ladingte wassen,in plaats van tweekeer een halve lading,bespaart u 50% energie. IS VOORWASSEN ECHT NODIG. U kunt uw kleding voorwassenwanneer hier grote,moeilijkevlekken inzitten. Door kleding met normalevlekken te wassen zondergebruik te maken van hetvoorwasprogramma,kunt uwasmiddel,tijd,water en 5 tot15% energie besparen. IS WASSEN OP EEN HOGETEMPERATUUR NOODZAKELIJK. Bespaar 50% energie doorvlekken voor te behandelenmet een vlekkenverwijderaarof uw was voor te latenweken. Hierdoor kan hetgebruik van warm waterworden verminderd. SL11.

33NLHOOFDSTUK 12SCHOONMAKENEN NORMAALONDERHOUDGebruik geenschuurmiddelen, alcohol-oplossingen en/ofoplosmiddelen aan debuitenkant van de was-automaat of droger. Eenvochtige doek is voldoende. De wasautomaat behoeftzeer weinig onderhoud:● Schoonmaken van devakjes voor wasmiddelen. ● Het reinigen van het filter. ● Bij verplaatsingen ofwanneer de machine voorlangere tijd niet gebruiktwordt. HET SCHOONMAKEN VAN DEVAKJES VOOR WASMIDDELENAlhoewel het niet striktnoodzakelijk is raden wij aanaf en toe de vakjes voor dewas-en bleekmiddelen ende toevoegingen schoon temaken. Haal de vakjes er uit door ervoorzichtig aan te trekken. Schoonmaken met waterDe vakjes opnieuw naarbinnen schuiven. 32NL● Controleer of dewatertoevoerkraan openstaat. ● En of de afvoerslang goedis aangesloten. PROGRAMMA SELECTERENRaadpleeg het programma-overzicht voor het meestgeschikte programma.

Draai de programmaknopnaar het gewensteprogramma. Wacht totdat het centrifugelampje gaat brandenDruk vervolgens op de START-knop. Het indrukken van de START-knop stelt de wasmachine inwerking. Het programma draait metde programmaknopgepositioneerd op hetgekozen programma totdathet programma eindigt. Waarschuwing: Indien er eenonderbreking van stroom is,teriwjld e amchine aan staat,wordt het geselecteerdeprogramma opgeslagen ineen speciaal geheugen. Wanneer de stroom ishersteld, zal de machineverder gaan met hetwasprogramma. ● Aan het einde van hetprogramma zullen alle wasstadium lampjes gaanbranden. ● Wacht tot dedeurvergrendelingontgrendelt (circa 2 minutenna afloop van hetwasprogramma). ● Draai de programmaknopnaar de UIT-stand (OFF) omde machine uit te schakelen. ● Open de deur en haal uwwasgoed uit de machine.

35HOOFDSTUK 13NLPROBLEEMAls de storing niet verholpen kan worden neem dan contact op met een Gias Service Center van Hoover. Voorsnelle service geeft u het soort automaat op dat op het etiket aan de binnenkant van de deur of op hetgarantiebewijs is vermeld. Belangrijk1 Het gebruik van fosfaatvrije milieuvriendelijke wasmiddelen kunnen het volgende effect geven:- Het afgevoerde spoelwater kan troebel zijn vanwege de aanwezigheid van in het water zwevende zeoliet. Dit betekent niet dat de spoelgangen niet effectief genoeg waren. - De aanwezigheid van wit poeder (zeoliet) op het eind van het programma. Dit blijft niet in het wasgoedzitten en geeft geen kleurverandering. - De aanwezigheid van schuim in het laatste spoelwater. Dit is niet noodzakelijkerwijs een teken dat er nietgoed gespoeld is.

- De niet-ionische middelen die in de samenstelling van wasmiddelen zitten zijn vaak moeilijk uit hetwasgoed te verwijderen en zelfs als het gaat om kleine hoeveelheden kan er zichtbare sopvorming zijn. In dergelijke gevallen is het niet nodig om nog een spoelgang te laten uitvoeren. 2 Als uw wasmachine niet meer functioneert zoals het moet wilt u dan a. u. b. eerst de bovenstaande controlesuitvoeren voordat u contact opneemt met de Gias Service Center van Hoover. 1. Geen enkelprogrammafunctioneert2. Er wordt geenwater ingevoerd3. Pompt het waterniet weg4. Water op de vloerbij de machine 5. Centrifugeert niet6.

Sterke trillingengedurende hetcentrifugerenStekker zit niet in het stopcontactHoofdschakelaar is niet aanStroomonderbrekingElektrische zekeringen doorgebrandVuldeur is openZie oorzaak 1De watertoevoerkraan staat niet openDe tijdschakelaar is niet juist ingesteldEr zit een knik in de afvoerslangMateriaal blokkeert het filterEen lek bij de ring tussen de kraan en deinlaatslangDe wasautomaat heeft het water nietweggepomptIngesteld op “niet centrifugeren” (alleenbij enkele machines)De wasautomaat staat niet rechtDe transportklemmen zijn nietverwijderdHet wasgoed is niet gelijkmatigverdeeldDoe de stekker in het stopcontactZet de hoofdschakelaar aanControleerControleerSluit de vuldeurControleerZet de watertoevoerkraan openStel de tijdschakelaar inTrek de afvoerslang rechtControleer het filterVervang de sluitring en draai de slanggoed aan bij de kraanWacht een paar minuten tot demachine het water heeft weggepomptMaak de “niet centrifugeren” instellingongedaanStel de speciale voetjes bijVerwijder de transportklemmenSchut het wasgoed los en verdeel hetgeljkmatigOORZAAKOPLOSSINGOPMERKING: DIT MODEL HEEFT EEN ELEKTRONISCHE SENSOR DIE VOELT OF DE LADING GOED UITGEBALANCEERD IS.

ALS DE LADINGENIGSZINS ONEVENWICHTIG IS, ZAL DE MACHINE DE WAS AUTOMATISCH BALANCEREN EN DAN NORMAAL CENTRIFUGEREN. ALS ER, NA EEN AANTAL KEREN PROBEREN, GEEN EVENWICHT WORDT BEREIKT, WORDT EEN LAGERE CENTRIFUGESNELHEID GEBRUIKT. ALS DE LADING ERG ONEVENWICHTIG IS, WORDT DE CENTRIFUGEFASE GEANNULEERD. HIERDOOR WORDT DE TRILLING VERMINDERD, HET LAWAAI MINDER EN WORDT DE BETROUWBAARHEID EN DE LEVENSDUUR VAN DEWASMACHINE VERGROOT. 34NLHET REINIGEN VAN HET FILTERDe wasmachine is uitgerustmet een speciale filter diematerialen zoals knopen enmunten tegenhoud,die deafvoerslang kunnen blokkeren. De procedure voor het reinigenvan het filter is als volgt.

● Open het klepje● Alleen op bepaaldemodellen:Haal de kleine slang eruit, enhaal het dopje eraf om hetachtergebleven water teverwijderen ● Voordat u het filterverwijderd,kunt u het besteeven een handdoek onderhij het filter leggen om dekleine hoeveelheid waterdat nog in de pomp zit op tevangen. ● Draai de dop tegen deklok in open in verticalerichting. ● Verwijder het filter enmaak het schoon. ● Als het filter schoon is kanhet met de klok mee weer inde opening gedraaidworden, vastgeschroefdworden en kan het klepjeweer dicht gedaan worden,zoals boven in omgekeerdevolgorde werd aangegeven. BIJ VERPLAATSINGEN OFWANNER DE MACHINE VOORLANGERE TIJD NIET GEBRUIKTWORDTBij eventuele verplaatsingen ofwanneer de machine voorlangere tijd in eenonverwarmde ruimte stil staatmoet het resterende water uitalle slangen wordenverwijderd. Haal de stekker uit hetstopcontact. U hebt een baknodig.

Dit apparaat voldoet aan de Europese richtlijnen 2002/96/EC voor elektrische en elektronische afval.Door dit apparaat correct te verwijderen, helpt u het potentiële negatieve gevolg voor de omgeving enmenselijke gezondheid te voorkomen., welke anders door onjuiste verwijdering zou kunnen wordenveroorzaakt.Het symbool op het product duidt aan dat dit product niet behandeld zal worden als huishuidelijk afval.

Inplaats daarvan zal het apparaat naar het verzamelpunt voor de recycling van elektrische en elektronischeuitrusting gaan.De verwijdering moet in overeenstemming met plaatselijke milieuvoorschriften voor afvalverwerking uitgevoerdwordenVoor meer gedetailleerde informatie over de verwijderingvan dit product, neemt u contact op met uwgemeenlijke reinigingsdienst of de dealer waar u het apparaat heeft gekocht.Izdelek je oznaãen skladno z evropsko direktivo 2002/96 o odpadni elektriãni in elektronski opremi (WEEE).S pravilnim naãinom odstranjevanja izdelka boste pomagali prepreãiti morebitne negativne posledicena okolje in zdravje ljudi, ki bi jih lahko povzroãilo nepravilno odstranjevanje aparata. Simbol na izdelku oznaãuje, da s tem izdelkom ni dovoljeno ravnati kot z obiãajnimi gospodinjskimiodpadki.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Hoover OPH 613-86S stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden