Hoover HWP 49AMBC7/1-S Handleiding

Hoover Wasmachine HWP 49AMBC7/1-S

Bekijk gratis de handleiding van Hoover HWP 49AMBC7/1-S (56 pagina’s), behorend tot de categorie Wasmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 26 mensen en kreeg gemiddeld 4.0 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Hoover HWP 49AMBC7/1-S of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/56
NL
PT

Beoordeel deze handleiding

4.0/5 (3 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Hoover
Categorie: Wasmachine
Model: HWP 49AMBC7/1-S
Apparaatplaatsing: Vrijstaand
Soort bediening: Draaiknop
Kleur van het product: Wit
Deurscharnieren: Links
Ingebouwd display: Ja
Gewicht: 63000 g
Breedte: 600 mm
Diepte: 530 mm
Hoogte: 850 mm
Type stekker: Type F
Type lader: Voorbelading
Deurkleur: Zwart
Materiaal trommel: Roestvrijstaal
Trommelinhoud: 61 l
Uitgestelde start timer: Ja
Startvertraging: 24 uur
Resterende tijd indicatie: Ja
Kinderslot: Ja
Wi-Fi-besturing: Ja
Energie-efficiëntieklasse: A
Gewicht verpakking: 65000 g
Breedte verpakking: 650 mm
Diepte verpakking: 560 mm
Hoogte verpakking: 890 mm
Energieverbruik wassen: 0.42 kWu
Waterconsumptie per cyclus: 46 l
Centrifuge-droger klasse: B
Geluidsniveau (wassen): - dB
Sopschuimbewaking: Ja
Onbalanscontrolesysteem: Ja
Aanpasbare centrifugesnelheid: Ja
Maximale centrifugesnelheid: 1400 RPM
Bluetooth: Ja
Geluidsemissieklasse: B
Inverter technologie: Ja
Geluidsniveau bij centrifugeren: 76 dB
Cyclustijd (max): 228 min
Aantal wasprogramma's: 16
Duur cyclus (snelwas programma): 14 min
Energieverbruik per 100 cycli: 42 kWu
Laag ingebouwde capability (open aan bovenkant): Nee
AquaStop-functie: Ja
Instelbare temperatuur: Ja
Kijkglas: Ja
Smartphone ondersteuning op afstand: Ja
Bedieningsapps ondersteund: hOn
LED programmavoortgangsindicator: Nee
Spoelen Plus functie: Ja
Deur openen: Opening aan zijkant
Nominale capaciteit: 9 kg
AC-ingangsspanning: 220 - 240 V
Energie-efficiëntieschaal: A tot G
Type motor: Borstelloos
Wasprogramma's: Auto, Cold, Cotton, Daily care, Delicate/silk, Eco 40-60°C, Hygiene air refresh, Hygiene/anti-allergy, Quick 14min, Quick 30min, Rinse, Spin/drain, Sport, Synthetics
Alles-in-één wasprogramma (All-in-one): Alles in één
Garantieperiode: 2 jaar
Apps-functies: Remote monitoring, Remote start

Handleiding Hoover HWP 49AMBC7/1-S – volledige tekst

4 1. ALGEMENE VELIGHEIDS- VOORSCHRIFTEN  Deze apparaten zijn bedoeld voor gebruik in huishoudelijke en soortgelijke toepassingen zoals: − Kantines voor medewerkers, in winkels, kantoren en andere werkomgevingen; − Boerderijen; − Door klanten in hotels, motels en andere residentiële soort omgevingen; − Bed and breakfast omgevingen.  Een ander gebruik van dit toestel dan binnen de huishoudelijke omgeving of van de typische huishoudelijke functies, zoals commercieel gebruik door deskundigen of ervaren gebruikers, wordt uitgesloten, zelfs in de bovenstaande toepassingen. Als het apparaat wordt gebruikt op een wijze die onverenigbaar is met deze kan de levensduur van het apparaat en de garantie van de fabrikant vervallen.

Eventuele schade aan het apparaat of andere schade of verlies ontstaan door gebruik dat niet in overeenstemming is met huishoudelijk gebruik (ook als ze gelokaliseerd is in een huishoudelijk milieu) worden niet geaccepteerd door de fabrikant in de ruimste mate toegestaan door de wet.  Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8 jaar en ouder en personen met verminderde lichamelijke, zintuiglijke of verstandelijke vermogens of gebrek aan ervaring en kennis als ze onder toezicht staan of instructies krijgen over het gebruik van het apparaat op een veilige manier en de gevaren begrijpen. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Reiniging en onderhoud door de gebruiker wordt niet gedaan door kinderen zonder toezicht.  Kinderen moeten onder toezicht staan om ervoor te zorgen dat ze niet met het apparaat spelen.

 Kinderen jonger dan 3 jaar moeten uit de buurt van het toestel worden gehouden, tenzij ze steeds onder toezicht staan.  Als het netsnoer beschadigd is dan moet het vervangen worden door een speciaal snoer of een onderdeel dat verkrijgbaar is bij de fabrikant of diens service agent.  Gebruik alleen de slang-sets meegeleverd met het apparaat voor de wateraansluiting (oude slang-sets niet hergebruiken).

5 NL  Na de installatie moet het apparaat zodanig worden geplaatst dat de stekker bereikbaar is.  De maximale toegestane hoeveelheid van de lading van droge kleren hangt af van het gebruikte model (zie bedieningspaneel).  Om de productfiche te raadplegen verwijzen wij u door naar de fabrikant.  De technische details (voedingsspanning en stroominvoer) worden aangegeven op het productplaatje  Zorg ervoor dat het elektrisch systeem geaard is, voldoet aan alle toepasselijke wetgevingen en dat het stopcontact compatibel is met de stekker van het apparaat. In andere gevallen, zoek gekwalificeerde professionele hulp.  Het gebruik van omzetters, meerdere aansluitingen of verlengsnoeren wordt sterk afgeraden.  Alvorens de wasmachine te reinigen of te onderhouden, haal de stekker uit het stopcontact en draai de waterkraan uit.

 Trek niet aan het snoer of het apparaat om de machine los te koppelen.  Zorg ervoor dat er geen water in de trommel is vóór het openen van de deur.  Stel de wasmachine niet bloot aan regen, direct zonlicht of andere weersomstandigheden.  Bij het verplaatsen de wasmachine niet optillen aan de knoppen of wasmiddellade. Laat tijdens het transport nooit de deur rusten op de trolley. Wij adviseren dat twee mensen de wasmachine verplaatsen.  In geval van storing en / of defect, schakelt u de wasmachine uit, sluit de kraan af en knoeit u niet met het apparaat. Onmiddellijk contact opnemen met het Customer Service Center en alleen originele onderdelen gebruiken. Het negeren van deze voorschriften kan gevaar brengen voor de veiligheid van de apparaten. WAARSCHUWING: water kan hoge temperaturen bereiken tijdens de wascyclus. Elektrische aansluitingen en veiligheidsinstructies

6 2. INSTALLATIE  Draai de 2 of 4 schroeven (A) aan de achterkant los en verwijder de 2 of 4 schijven (B) zoals weergegeven in figuur 1.  Sluit de 2 of 4 gaten met behulp van de pluggen die in de instructie-envelop zitten.  Indien de wasmachine wordt ingebouwd, draai de 3 of 4 schroeven (A) los en verwijder de 3 of 4 schijven (B).  Bij sommige modellen, zullen 1 of meerdere schijven in het apparaat vallen: naar voren kantelen van de wasmachine om ze te verwijderen. Sluit de gaten met de pluggen die in de envelop zitten.  Plaats de ‘dempplaat’ aan de onderzijde zoals weergegeven in figuur 2 (overeenkomstig het toestel moet u versie A, B of C overwegen). Bij sommige modellen is deze handeling niet nodig, omdat de ‘dempplaat’ reeds aan de onderkant van het apparaat wordt geplaatst. WAARSCHUWING: Hou verpakkingsmaterialen uit de buurt van kinderen.

7 NL  Sluit enkel de waterslang aan om de kraan, die werd geleverd met de machine (fig. 3). Hergebruik geen oude slang-sets.  SOMMIGE MODELLEN kunnen een of meer van de volgende kenmerken hebben:  HOT & COLD (Fig. 4): Het toestel kan worden aangesloten op warm en koud water voor hogere energiebesparing. Sluit de grijze buis aan de koude water kraan en de rode naar de warm water kraan. De machine kan worden aangesloten op de koud water kraan alleen: in dit geval kunnen sommige programma's een paar minuten later starten.  AQUASTOP (fig. 5): een instelling op de toevoerbuis die de waterstroom stopt als de buis veroudert, in dit geval verschijnt een rode markering in het venster "A" . De buis moet worden vervangen. Om de moer los te schroeven, drukt u op het one-way lock systeem "B".  AQUAPROTECT - AANVOERBUIS MET BEWAKER (fig.

6): Mocht water lekken uit de primaire interne buis "A", zal het transparante omhulsel "B" water bevatten die het mogelijk maakt de wascyclus te voltooien. Aan het einde van de cyclus dient u contact op te nemen met de klantenservice om de toevoerbuis te vervangen. Hydraulische aansluitingen

8  Als de wasmachine dichtbij een muur staat, let dan op dat de slang niet verbogen of gebroken is. Plaats de afvoerbuis in de kuip of, bij voorkeur, sluit aan op een afvoer in de muur van minstens 50 cm hoog met een diameter groter dan de wasmachine slang (fig. 7).  Nivelleer het apparaat met behulp van de voetjes zoals geïllustreerd in figuur 8: a.Draai de moer met de klok mee om de schroef vrij te maken; b.Draai de voet om te verhogen of te verlagen totdat deze de grond raakt en vast staat; c.Vergrendel de voet, de schroeven in de moer, totdat ze aan de onderkant van de wasmachine vast staan.  Steek de stekker in het stopcontact. * APART VERKOCHT ACCESSOIRE WAARSCHUWING: contacteer het Customer Service Center indien het netsnoer aan vervanging toe is. Installatie fouten worden niet gedekt door de fabrieksgarantie. Positie

9 NL 3. WASMIDDELLADE De wasmiddellade bestaat uit 3 compartimenten zoals weergegeven in figuur 9:  Compartiment “1”: voor het voorwasmiddel;  Compartiment “ ”: voor speciale toevoegingen,wasverzachters, geuren, enz.;  Compartiment “2”: voor wasmiddel. Een vloeibaar wasmiddel cup is ook voorzien IN SOMMIGE MODELLEN (fig. 10). Om het te gebruiken, plaatst u deze in bakje "2". Op deze manier zal vloeibaar wasmiddel in de trommel komen op het juiste moment. De cup kan ook worden gebruikt voor bleekmiddel als het "spoel" programma is geselecteerd. SOMMIGE MODELLEN zijn voorzien van Automatische dosering, die zorgt voor een precieze dosering van wasmiddel en wasverzachter. Zie voor meer informatie het specifieke gedeelte in het hoofdstuk BEDIENINGSELEMENTEN EN PROGRAMMA'S.

WAARSCHUWING: sommige detergenten zijn niet ontworpen voor gebruik in de doseerlade maar zijn voorzien van hun eigen doseersysteem die direct wordt geplaatst in de trommel. WAARSCHUWING: Gebruik enkel vloeibare producten, de wasmachine is ingesteld om additieven automatisch te doseren bij elke cyclus gedurende de laatste spoeling.

10 4. PRAKTISCHE TIPS Wanneer je je was rangschikt, zorg ervoor dat: - u metalen voorwerpen zoals haarspelden, spelden, munten, uit de was hebt geëlimineerd; - u kussenslopen hebt dichtgeknoopt, ritsen gesloten, losse riemen en linten van lange gewaden hebt gebonden; - u walsen van gordijnen hebt verwijderd; - u zorgvuldig de was-labels van de kleding hebt gelezen; - u alle hardnekkige vlekken met behulp van specifieke reinigingsmiddelen hebt verwijderd.  u bij het wassen van tapijten, dekens of andere zware kleding, centrifugeren probeert te vermijden.  Alvorens wol te wassen, controleer aan de hand van het fabriekslabel of het kledingstuk in de machine mag gewassen worden.  Laat de deur van de machine een beetje open staan tussen de wasbeurten, om te voorkomen dat er nare geuren ontstaan.

Tips om geld te besparen en geen schade aan te brengen aan het milieu wanneer u uw machine gebruikt.  Laad de machine vol tot de hoogste inhoud die staat aangegeven in de programmatabel van ieder programma - hierdoor kunt u energie en water BESPAREN.  Lawaai en achtergebleven vocht in het wasgoed worden beïnvloed door de centrifugesnelheid: sneller centrifugeren wordt geassocieerd met meer lawaai en minder achtergebleven vocht in het wasgoed.  De programma's die het meest efficiënt het gebruik van water en energie combineren, zijn meestal de programma's die langer duren en een lagere temperatuur hebben. Maximaliseer de hoeveelheid wasgoed  Bereik het beste gebruik van energie, water, wasmiddel en tijd door gebruik te maken van de aanbevolen maximale lading. Bespaar tot 50% energie door het wassen van een volle lading in plaats van 2 gedeeltelijke ladingen. Is een voorwas nodig.

11 NL  Te veel wasmiddel geeft overmatige schuimvorming, waardoor de cyclus niet goed kan worden uitgevoerd. Het schuim kan ook de kwaliteit van het wassen en spoelen beïnvloeden. Het gebruik van ecologische detergenten zonder fosfaten kan de volgende effecten hebben: - Troebeler spoelwater: Dit effect is gekoppeld aan de geschorste zeolieten die geen negatieve effecten hebben op de centrifuge efficiëntie. - Wit poeder (zeoliet) op het wasgoed aan het einde van het programma: het is gebruikelijk dat het poeder niet wordt geabsorbeerd door de stof maar verandert de kleur niet. - Schuim in het water bij het laatste spoelwater: dit wijst niet noodzakelijk op slecht spoelen. - Overvloedig schuim: Dit is vaak te wijten aan de anionische oppervlakte-actieve stoffen in de detergenten die moeilijk te elimineren zijn.

In dit geval niet opnieuw spoelen om de effecten te elimineren: het zal niet helpen. Als het probleem blijft bestaan of wanneer u denkt dat er een defect is, neem dan zo snel mogelijk contact op met een officieel servicecentrum. Voor het wassen van wol of zijde, gebruik alleen wasmiddelen die speciaal zijn ontwikkeld voor deze stoffen. Voor het wassen bij temperaturen onder 40°C adviseren wij het gebruik van vloeibare reinigingsmiddelen of reinigingsmiddelen specifiek gelabeld als zijnde geschikt voor lage temperatuur wasbeurten. Voor wasbeurten tussen 40°C en 60°C moet het detergent geschikt zijn voor het type stof en de mate van vervuiling. Normale poeders zijn geschikt voor "witte" of kleurvaste stoffen met een hoge vervuiling, terwijl vloeibare wasmiddelen of "kleur te beschermen" poeders zijn geschikt voor gekleurd textiel met lichte vervuiling.

12 5. ONDERHOUD EN REINIGING Door uw machine op de juiste manier te verzorgen, kunt u ervoor zorgen dat hij langer meegaat.  Haal de stekker van de machine uit het stopcontact.  Reinig de buitenkant van de machine, met een vochtige doek en ZONDER SCHURENDE MIDDELEN, ALCOHOL EN/OF OPLOSMIDDELEN TE GEBRUIKEN.  Het wordt aanbevolen om de wasmiddellade regelmatig te reinigen om ophoping van wasmiddelresten en resten van toevoegingen te voorkomen.  Haal de lade voorzichtig maar stevig uit de machine.  Reinig de lade onder stromend water en breng hem weer aan op zijn plaats. BIJ MODELLEN MET AUTOMATISCH DOSEERSYSTEEM VOOR VLOEIBAAR WASMIDDEL EN WASVERZACHTER:  Trek de lade helemaal naar buiten door op de ontgrendelknop te drukken; let op lekkage van wasmiddelresten.  Vul de lade met heet water.  Schud met de lade zodat het water in alle compartimenten komt.

 Verwijder het teveel aan water en breng de lade weer helemaal aan in de machine. WAARSCHUWING: Gebruik GEEN zure producten (bijvoorbeeld azijn) of agressieve schoonmaakmiddelen om de lade schoon te maken. Daardoor zouden de afdichtingen en/of interne delen van het apparaat beschadigd kunnen raken. Voordat u verdergaat met de reiniging moeten alle compartimenten leeg zijn. Lade reinigen De buitenkant van de machine reinigen

13 NL  Het apparaat heeft een speciaal filter dat grotere resten opvangt die het afvoersysteem zouden kunnen verstoppen, zoals knopen of munten (overweeg afhankelijk van het model, versie A of B). We raden aan om het filter 5 of 6 maal per jaar te controleren en te reinigen.  Haal de stekker van de machine uit het stopcontact.  Alvorens de filter los te schroeven, raden wij u aan eronder een absorberende doek te plaatsen om de vloer droog te houden.  Draai de filter tegen de klok in tot de stop in de verticale positie staat.  Verwijder en reinig het filter, wanneer u klaar bent, plaats deze terug door deze rechtsom te draaien.  Herhaal de vorige stappen in omgekeerde volgorde om alle onderdelen weer in elkaar te zetten.  Als de machine lange tijd in een niet-verwarmde ruimte wordt gehouden, moeten alle waterresten volledig uit de leidingen worden verwijderd.

 Haal de stekker van de machine uit het stopcontact.  Neem de slang los van de riem en laat zakken, voer het water volledig af in een kom.  Bevestig de afvoerbuis met de riem zodra u klaar bent. BIJ MODELLEN MET AUTOMATISCH DOSEERSYSTEEM VOOR VLOEIBAAR WASMIDDEL EN WASVERZACHTER: als het nodig is om de machine te kantelen of verplaatsen, verwijder dan eerst de wasmiddellade en houd de machine horizontaal om eventuele lekkage te voorkomen. Suggesties voor het verplaatsen of bij langdurig ongebruik Het pompfilter reinigen

14 6. BEDIENING OP AFSTAND (WI-FI) Dit Apparaat is uitgerust met Wi-Fi technologie die het mogelijk maakt het apparaat te bedienen met een app. APPARAAT AANMELDEN (via de APP)  Download de App op uw toestel door de volgende QR code te scannen: of via de link: go. haier-europe. com/download-app  Open de App, maak een user profile aan (of log-in wanneer u al een account heeft gecreerd) en meldt het apparaat aan door de instructies te volgen op het display. OM DE BEDIENING OP AFSTAND AAN TE ZETTEN  Controleer of de router aan staat en connected met internet heeft.  Laadt de was in de machine, sliut de deur, voeg het wasmiddel toe.  Draai de programmakeuzeknop op de stand BEDIENING OP AFSTAND (Wi-Fi) : de deur wordt vergrendeld en de knoppen op het bedieningspaneel worden uitgeschakeld.  Start de cyclus met de app.

Wanneer de cyclus is voltooid, zet u de machine uit door de programmakeuzenop op OFF (UIT) te draaien om de deur te ontgrendelen. OM DE BEDIENING OP AFSTAND UIT TE ZETTEN  Om de modus BEDIENING OP AFSTAND te verlaten terwijl er een cyclus in gang is, draait u de programmakeuzeknop op een willekeurige stand, behalve op BEDIENING OP AFSTAND (Wi-Fi). Het bedieningspaneel op het apparaat kan nu weer worden gebruikt en wanneer de cyclus wordt gepauzeerd, kunt u de deur weer openen zodra het indicatielampje DEUR BEVEILIGING is uitgeschakeld.  Met de deur gesloten, de knop naar de BEDIENING OP AFSTAND (Wi-Fi)-stand draaien om het apparaat weer met de app te gebruiken. Als er een cyclus in gang is, wordt hiermee verder gegaan.

Omwille van de veiligheid kan de deur tijdens bepaalde fasen van de wascyclus alleen worden geopend als het waterpeil onder de onderste rand van de deur staat en de temperatuur minder dan 45°C is. Als deze voorwaarden zijn voldaan, moet u wachten tot het lampje DEUR BEVEILIGING uit gaat voordat u de deur opent. Leer alle details van de Wi-Fi mogelijkheden door de App in DEMO stand te gebruiken.

15 NL 7. GEBRUIKERSHANDLEIDING Deze apparaat past automatisch het niveau van het water aan in functie van het type en de hoeveelheid wasgoed. Dit systeem geeft een vermindering van het energieverbruik en een merkbare vermindering van de wastijd.  Schakel het apparaat in en kies het gewenste programma.  Pas de wasinstellingen aan indien nodig en selecteer de gewenste opties.  Druk op de programmastartknop.  Het einde van het programma wordt aangegeven met een bericht op het display (op sommige modellen gaan alle indicatielampjes van de fase branden).  Zet de apparaat uit. Voor elke vorm van wassen, zie de programmatabel en volg de handelingen zoals aangegeven. Druk hydraulische pomp: min 0,05 Mpa / max 0,8 Mpa Centrifuge: Raadpleeg de kenplaat. Aansluitwaarde/Stroomsterkte van de zekering/Netspanning: Raadpleeg de kenplaat. 8.

BEDIENINGSELEMENTEN EN PROGRAMMA'S * Afhankelijk van model A START/PAUZE knop B TEMPERATUUR SELECTIE knop C CENTRIFUGE SELECTIE knop D UITGESTELDE START knop E OPTIES knop F SNEL/VLEKKENNIVEAU knop G SPECIALE PROGRAMMA’S knop H STOOM-knop (alleen aanwezig op sommige modellen) B+C KINDERSLOT Technische gegevens DROGERS (enkel WAS-DROGERS) Selecteer de gewenste was programma en gewenste droog cyclus wanneer u wilt dat de droog cyclus automatisch start na het wassen. Of u kan na het wassen steeds het droog programma selecteren. Programmakeuze

16  Wanneer u de programmakiezer draait, licht het display op en toont de instellingen van het gekozen programma.  Schakel de wasautomaat uit door de keuzeknop op UIT te zetten. - Taalinstelling  Nadat u het apparaat op het netwerk hebt aangesloten en hebt ingeschakeld, drukt u op "B" of "C" om de beschikbare talen weer te geven.  Selecteer de gewenste taal door op de knop START/PAUZE te drukken. - Taal wijzigen Als u de ingestelde taal wilt wijzigen, moet u de knoppen "D" en "E" gedurende ongeveer 5 seconden tegelijk indrukken. Op het display wordt ENGLISH weergegeven. U kunt nu een nieuwe taal kiezen.  Druk op START/PAUZE om de geselecteerde cyclus met de vooraf ingestelde parameters te starten. Wanneer het programma loopt, wordt op het display de resterende tijd weergegeven.

 Wilt u het gekozen programma bovendien wijzigen, druk dan op de gewenste optieknoppen, wijzig de standaardparameters en druk vervolgens op de knop START/ PAUZE om de cyclus te starten.  Na inschakeling van het apparaat moet u enkele seconden wachten tot het programma begint. DUUR VAN HET PROGRAMMA  Wanneer een programma wordt geselecteerd zal automatisch op het display de cyclusduur verschijnen, die kan variëren afhankelijk van de geselecteerde opties.  Zodra het programma gestart wordt, blijft u voortdurend op de hoogte van de resterende tijd tot het einde van de wasbeurt.  Het apparaat berekent de tijd tot het einde van het geselecteerde programma op basis van een standaard belasting tijdens de cyclus, het apparaat corrigeert de tijd volgens de omvang en samenstelling van de lading.

EINDE VAN HET PROGRAMMA  Wanneer het display aangeeft dat het programma is afgelopen en het indicatielampje DEUR BEVEILIGING uit is gegaan, kan de deur worden geopend.  Schakel de wasautomaat uit door de keuzeknop op UIT te zetten. Alleen de opties die compatibel zijn met het gekozen programma kunnen geselecteerd worden.

Sluit de deur ALVORENS op de START/PAUZE knop te drukken. START/PAUZE knop Starten Programma selectieknop met UIT positie (OFF) WAARSCHUWING: raak de knoppen niet aan tijdens het insteken van de stekker omdat de machine het systeem instelt tijdens de eerste seconden van het opstarten: als u het scherm aanraakt, kan de machine niet naar behoren werken. In dit geval verwijdert u de stekker, en herhaalt u de handeling.

17 NL DE MACHINE IN PAUZE STELLEN  Houd de toets START/PAUZE ongeveer 2 secondien ingedrukt (een aantal lampjes en de aanduiding van de resterende tijd knipperen, om aan te geven dat de machine in pauze is).  Druk opnieuw op de toets START/ PAUZE om het programma te hervatten vanaf het punt waar het programma was onderbroken. ANNULERING INGESTELD PROGRAMMA  Om het programma te annuleren, stelt u de schakelaar in de UIT stand.  Wacht tot het lampje DEUR BEVEILIGING uit is gegaan voordat je de deur opent.  Met deze knop kunt u de wastemperatuur wijzigen.  Om de stof te beschermen is het niet mogelijk om de temperatuur hoger in te stellen dan de maximumtemperatuur voor ieder programma.  Wanneer u een koude was wilt draaien dan moeten alle indicators uitstaan.  Door op deze knop te drukken kunt u de centrifugesnelheid aanpassen of centrifugeren uitschakelen als u dat wenst.

 Als het label op de kleding geen specifieke informatie bevat, is het mogelijk om de maximale centrifugesnelheid te gebruiken die het wasprogramma aangeeft.  Om het centrifugeprogramma opnieuw te activeren, drukt u op de knop totdat u de snelheid heeft bereikt die u wilt instellen.  Het is mogelijk om de snelheid aan te passen zonder de machine te pauzeren.  Met deze knop kunt u de start van de wascyclus voorprogrammeren tot 24 uur.  Om de start uit te stellen volg de volgende procedure: - Stel het gewenste programma in. UITGESTELDE START knop Dit apparaat is voorzien van een speciaal elektronisch mechanisme dat het centrifugeerprogramma annuleert wanneer de lading uit balans is. Dit vermindert geluid en trillingen in de machine en verlengt de levensduur. Een te hoog gehalte wasmiddel kan een teveel aan schuim veroorzaken.

18 - Druk eenmaal op de knop om de uitgestelde start in te schakelen en druk er dan opnieuw op (of houd de knop ingedrukt) om de gewenste vertraging in te stellen. De vertraging neemt steeds toe wanneer de knop wordt ingedrukt, tot 24 uur. Als de knop dan nogmaals wordt ingedrukt, wordt de uitgestelde start teruggebracht op nul. - Bevestig door op de START/PAUZE knop te drukken. Het aftellen begint en wanneer het klaar is zal het programma automatisch starten.  Het is mogelijk om de uitgestelde start te annuleren door de programmakiezer op UIT te zetten. Als de stroom uitvalt wanneer de machine in werking is, begint de machine wanneer de stroom wordt hersteld opnieuw bij het begin van de fase waarin hij was wanneer de stroom uitviel.

Met deze knop kunt u kiezen tussen drie verschillende opties: - VOORWAS  Met deze optie kan u de kleding voorwassen, dit is zeer praktisch bij het wassen van heel vuile kleding (kan enkel bij sommige programma’s gebruikt worden, zoals aangeduid in de lijst met programma’s).  Wij raden u aan om enkel 20% van de aanbevolen hoeveelheid die aangeduid st aat op het wasmiddel te gebruiken. - EXTRA SPOELBEURT  Met deze functie kunt u een extra spoelbeurt aan het einde van het programma instellen. Dit kan nuttig zijn voor mensen met een gevoelige huid en bij mensen voor wie kleine hoeveelheden wasmiddelresten al voor irritaties of allergieën kunnen zorgen.

 Het wordt aanbevolen om deze functie ook te gebruiken voor kledingstukken van kinderen, voor extreem vieze kledingstukken waarvoor veel wasmiddel is gebruikt, en voor het wassen van badstof, waarvan de vezels het wasmiddel meestal vasthouden. - HYGIÈNE+ Deze functie kan alleen geactiveerd worden bij een temperatuur van 60°C, en zorgt ervoor dat u uw kleren kunt wassen terwijl de temperatuur gedurende de hele was hetzelfde blijft. Met deze knop kunt u kiezen tussen twee verschillende opties, afhankelijk van het gekozen programma.

- SNELWAS Deze knop wordt actief wanneer u het RAPID CARE-programma selecteert (14'/30'/44'). U kunt hiermee de wastijd instellen op een van de drie aangegeven tijden. - VLEKKENNIVEAU  Zodra het programma geselecteerd is wordt de wastijd voor dit programma automatisch getoond.  Met deze functie kunt u kiezen tussen drie niveaus van wasintensiteit, waarbij de lengte van het programma wordt aangepast aan hoe vuil de stof is geworden (deze functie kan slechts bij een aantal programma’s geselecteerd worden, zoals aangegeven in de programmatabel). SNEL / VLEKKENNIVEAU knop Wanneer een functie is geselecteerd die niet geschikt is voor het geselecteerde programma, dan zal het indicatielampje eerst knipperen en dan uitgaan. OPTIES knop Selecteer de optieknoppen vóórdat u de START/PAUZE-knop indrukt.

19 NL Met deze knop kunt u kiezen tussen drie verschillende opties (alleen beschikbaar voor bepaalde programma’s): - ACTIVE WASH  Met deze optie (die in verschillende programma’s kan worden ingesteld) optimaliseert het water-en energieverbruik van het geselecteerde programma zonder dat dit invloed heeft op de goede wasprestaties.  ACTIVE WASH is ontworpen voor kleinere ladingen en licht vuile kleding, met als doel verspilling te beperken. - NIGHT & DAY  Deze optie verlaagt de snelheid van het centrifugeren tussen de fases tot 400 rpm, waar mogelijk, verhoogt het water level tijdens het spoelen en laat de was in het water staan na de laatste spoeling, op deze manier behoudt de vezel zijn flexibiliteit.  Tijdens de fase waarin er water in de trommel blijft staan, staat de machine in de pauzestand.

 Druk op START om de cyclus te voltooien met de centrifugeerbeurt (die kan worden verminderd of uitgeschakeld met de daarvoor bedoelde knop) en de afvoerfase.  Dankzij de elektronische controle, wordt het water tijdens de tussenfases in stilte weggezogen, hierdoor is deze optie heel gemakkelijk om ’s nachts te wassen. - TROMMEL REINIGEN  Ontwikkeld om de wasmachinetrommel te reinigen.  Gebruik alleen wasmiddel in poedervorm.  Start het programma niet met een lading in de wasmachine.  Wij adviseren deze cyclus na elke 50 wascycli uit te voeren.  De optie kan alleen worden geselecteerd voor het programma AFVOEREN EN CENTRIFUGEREN. Met deze knop kunnen bepaalde wasprogramma's worden gevolgd door een specifieke behandeling (raadpleeg de programmatabel). De stoomfunctie maakt kreukels in natte kledingstukken glad, waardoor ze minder lang hoeven te worden gestreken.

De vezels worden geregenereerd en verfrist doordat onaangename geuren worden verwijderd. Ieder programma heeft een speciale stoombehandeling om de beste reiniging te garanderen voor het stoftype en de kleur van de kledingstukken.

*Alleen aanwezig op sommige modellen  Door ongeveer 3 seconden tegelijkertijd de knoppen "B" en "C" ingedrukt te houden, kunt u de knoppen vergrendelen. Zo kunt u voorkomen dat er per ongeluk wijzigingen aan het programma worden aangebracht tijdens het wasprogramma.  De knoppenvergrendeling kan geannuleerd worden door de twee knoppen opnieuw in te drukken of door het apparaat uit te schakelen. KINDERSLOT Deze optie moet worden geselecteerd voordat u op de START/PAUZE-knop drukt. STOOM-knop* Deze opties moeten geselecteerd worden vóór u de knop START/ PAUZE indrukt. Wanneer een functie is geselecteerd die niet geschikt is voor het geselecteerde programma, dan zal het indicatielampje eerst knipperen en dan uitgaan. SPECIALE PROGRAMMA’S knop.

20 Op de display kunt u permanent aflezen wat de status is van de machine. 1) BEVEILIGING DEUR INDICATORLAMPJE  Het symbool geeft weer dat de deur vergrendeld is.  Als START/PAUZE is ingedrukt met de deur gesloten, dan zal de indicator een paar keer pinken en dan oplichten.  Een speciale beveiliging verhindert de deur onmiddellijk te openen na afloop van de cyclus. Wacht 2 minuten nadat de wascyclus klaar is en het "Deur Beveiliging" lampje uit is voordat u de deur opent. Aan het einde van de cyclus zet u de programmakeuzeknop UIT. 2) KNOPPENVERGRENDELINGSLAMPJE Dit lampje laat zien dat de knoppenvergrendeling is ingeschakeld.

3) Kg Mode PLUS INDICATORLAMPJE (alleen actief in sommige programma's)  Tijdens de eerste minuten van het wasprogramma, zal het symbool "Kg Mode PLUS" opgelicht blijven terwijl de intelligent sensor de was zal wegen, en de juiste wastijd, de hoeveelheid water en het vermogen zal aanpassen.  Tijdens elke wasfase zorgt de "Kg Mode PLUS" ervoor dat de hoeveelheid was in de trommel wordt weergegeven, en tijdens de eerste minuten van het wasprogramma: - de juiste hoeveelheid water wordt toegevoegd; - de duur van het wasprogramma wordt bepaald; - het spoelen wordt gecontroleerd naargelang de stoffen die worden gewassen; - het aantal toeren wordt aangepast aan het type stof dat wordt gewassen. - de aanwezigheid van lederen stoffen wordt herkend, en de hoeveelheid water wordt verhoogd tijdens het spoelen, indien nodig.

- de centrifuge snelheid wordt aangepast aan de hoeveelheid was om een gebrek aan evenwicht te vermijden. 4) Wi-Fi INDICATORLAMPJE  Op modellen uitgerust met Wi-Fi wordt de status van de verbinding weergegeven. Deze kan zijn: - BRANDT ZONDER KNIPPEREN: bediening op afstand is ingeschakeld. - KNIPPERT TRAAG: bediening op afstand is uitgeschakeld. - KNIPPERT 3 SECONDEN SNEL EN GAAT DAN UIT: het apparaat kan geen verbinding maken met het Wi-Fi-thuisnetwerk of is nog niet ingesteld in de app.

21 NL - KNIPPERT 3 KEER LANGZAAM EN GAAT DAN 2 SECONDEN UIT: Wi-Fi-netwerk wordt gereset (tijdens instellen in de app). - BRANDT 1 SECONDE EN GAAT DAN 3 SECONDEN UIT: de deur staat open. De bediening op afstand kan niet worden geactiveerd. 5) STOOM INDICATORLAMPJE (alleen aanwezig op sommige modellen) Het lampje geeft de selectie aan van de toepasselijke optie. 6) TEMPERATUUR SELECTIE INDICATORLAMPJES Dit laat de wastemperatuur zien van het geselecteerde programma. Deze kan gewijzigd worden door de relevante knop in te drukken (indien toegestaan voor het programma). Als u een koude was wilt draaien, moeten alle indicatoren uitstaan. 7) CENTRIFUGE SELECTIE INDICATORLAMPJES Hiermee kunt u de centrifugesnelheid van het geselecteerde programma wijzigen of weglaten. 8) INDICATORLAMPJES VOOR OPTIES De indicatorlampjes tonen de opties die geselecteerd kunnen worden met de corresponderende knop.

9) VLEKKEN LEVEL INDICATORLAMPJES  Als u een programma heeft geselecteerd, zal er automatisch een lichtje branden bij het vlekken level van dat programma.  Als u een ander vlekken level selecteert zal het relevante lichtje oplichten. 10) SPECIALE PROGRAMMA’S INDICATORLAMPJES De indicatorlampjes tonen de opties die geselecteerd kunnen worden met de corresponderende knop.

23 NL Lees deze opmerkingen nauwkeurig: * De maximale toegestane hoeveelheid van de lading van droge kleren hangt af van het gebruikte model (zie bedieningspaneel). (Alleen voor modellen met vloeibaar wasmiddel compartiment) Wanneer slechts een beperkt aantal artikelen vlekken hebben die behandeling met vloeibare bleekmiddelen vereisen, kunnen vlekken vooraf verwijderd worden in de machine. Giet het bleekmiddel in de vloeibaar reservoir, zie compartiment "2" in de wasmiddellade, en stel het speciale programma SPOELEN in. Wanneer deze fase is beëindigd, schakel het apparaat uit, voeg de rest van de stoffen toe en ga verder met een normale was op het meest geschikte programma. ( ) Alleen als de VOORWAS optie geselecteerd is (beschikbare programma’s met VOORWAS optie). 1) Bij het selecteren van een programma wordt op het scherm de aanbevolen wastemperatuur getoond.

Deze kan gewijzigd worden (indien toegestaan voor het programma) door de corresponderende knop te gebruiken. Het is niet mogelijk om de temperatuur te verhogen boven de maximum toegestane temperatuur. 2) Om de duur van het wasprogramma en de intensiteit te veranderen gebruikt u de VLEKKENNIVEAU knop. 3) Selecteer één van de drie snelle programma's beschikbaar 14', 30' en 44' met de SNEL-knop. 4) Beschikbare stoomfunctie (alleen op modellen met deze optie). INFORMATIE VOOR DE TESTLABORATORIA STANDAARDPROGRAMMA’S VOLGENS (EU) Nr 1015/2010 en Nr 1061/2010 ECO 40-60 PROGRAMMA DE TEMPERATUUR INSTELLEN OP 40°C ECO 40-60 PROGRAMMA DE TEMPERATUUR INSTELLEN OP 60°C ________________________________________ STANDAARDPROGRAMMA VOLGENS (EU) Nr 2019/2023 ECO 40-60 PROGRAMMA

24 Om verschillende soorten stoffen en verschillende vuiltegraadniveaus te reinigen heeft de wasmachine specifieke programma's die aan elke type wasgoed voldoen (zie tabel). BEDIENING OP AFSTAND (Wi-Fi) Selecteer deze functie wanneer u de bediening op afstand via de app, met behulp van Wi-Fi, wilt in- of uitschakelen. In dit geval kan een cyclus worden gestart via de opdrachten in de app. Meer informatie vindt u in het gedeelte BEDIENING OP AFSTAND (Wi-Fi). KATOEN Dit programma is geschikt voor het wassen van gekleurde katoenen kledingstukken op 40°C of om de hoogste graad van reinheid te garanderen voor katoenen wassingen op 60°C of 90°C. De laatste centrifugebeurt vindt plaats op de maximale snelheid die een uitstekende waterafvoer garandeert.

ECO 40-60 Het programma ECO 40-60 kan normaal vuil katoenen wasgoed dat kan worden gewassen op 40°C of 60°C, bij elkaar in dezelfde cyclus reinigen. Dit programma wordt gebruikt om te bepalen of het programma voldoet aan de Europese Ecodesign-verordening (milieuvriendelijke productontwikkeling). WOL & HANDWAS Dit programma voert een wasbeurt uit gewijd aan wollen stoffen die in de wasmachine kunnen worden gewassen, of artikelen die met de hand kunnen worden gewassen. 20°C Met dit innovatieve programma kunt u verschillende stoffen en kleuren bij elkaar wassen, zoals katoen, synthetische en gemengde stoffen op slechts 20°C en biedt een uitstekende reinigende werking. Verbruik van dit programma is ongeveer 40% van een gebruikelijk 40°C katoen was. SYNTHETISCH EN GEKLEURD Dit programma maakt het mogelijk om verschillende stoffen in type en kleur allemaal samen te wassen.

De rotatiebeweging van de trommel en het waterpeil worden geoptimaliseerd, zowel tijdens het wassen als tijdens de spoelfase. De nauwkeurige rotatie verzekert minder kreuken in het weefsel. AFVOEREN EN CENTRIFUGEREN Het programma voltooit de afvoer en het maximaal centrifugeren.

Het is mogelijk om het centrifugeren te annuleren of te verminderen met de CENTRIFUGE SELECTIE toets. SPOELEN Dit programma voert 3 spoelgangen met een tussenliggende centrifuge (die kan worden verminderd of met behulp van de juiste knop geannuleerd). Het wordt gebruikt voor het spoelen van elk type stof, bijvoorbeeld na een wasbeurt met de hand uitgevoerd. FITNESS CARE De perfecte combinatie van tijd en prestaties. Ontwikkeld om vuil te verwijderen uit sportkleding. Een wasprogramma op lage temperatuur, aanbevolen voor kleine ladingen synthetische artikelen. SOFT CARE Dit programma is ontwikkeld om delicate artikelen goed te verzorgen en wast op een lage temperatuur in 59 minuten. Een verlengde, diepe spoeling voedt de stofvezels. WAARSCHUWING: BELANGRIJK ADVIES VOOR WASPRESTATIES.  Nieuw, gekleurd wasgoed moet gedurende minstens 5 tot 6 wasbeurten afzonderlijk gewassen worden.

 Bepaalde donkere stukken zoals jeans en handdoeken moeten altijd afzonderlijk gewassen worden.  Meng nooit NIET KLEURVASTE weefsels. Kies het programma in overeenstemming met de wasinstructies op het etiket, met name de geadviseerde maximumtemperatuur. Programmabeschrijving.

25 NL FRESH CARE Dit programma is ontworpen om dagelijkse vlekken te verwijderen met een verfrissende werking voor een voortreffelijk resultaat. Wasprogramma op lage temperatuur, aanbevolen voor kleine ladingen. ALLERGY CARE 60° Dit programma reinigt alle katoenen artikelen grondig, om ze te ontsmetten en bacteriën te verwijderen. Het is een efficiënte wascyclus met hoge temperatuur. Aanbevolen voor kleine ladingen. RAPID CARE (14'/30'/44') Besparen zonder te compromitteren! Dit nieuwe programma kan worden gebruikt om uitstekende resultaten te bereiken terwijl u water, energie, wasmiddel en tijd bespaart. Deze optie wast bij mediumtemperatuur en kan worden gebruikt voor alle soorten stoffen. Aanbevolen voor kleine ladingen en licht vuile artikelen.

ALL IN ONE 59' Met dit wasprogramma kunnen verschillende stoffen, zoals katoen, synthetische en gemengde weefsels, samen worden gewassen in slechts 59 minuten, met de volledige lading van de wasmachine op 40°C (of minder). Dit programma is bijzonder geschikt voor licht vuil wasgoed. AUTO CARE Dit innovatieve programma is in staat automatisch de reinigingsactie aan te passen aan de capaciteit en de soort lading voor de beste resultaten zonder zorgen. De nieuwe POWER CARE technologie garandeert, via een perfecte mix van water en wasmiddel, de maximale zorg voor uw kleding, op een temperatuur van 30°C met perfecte wasresultaten.

26 9. PROBLEEM OPLOSSEN EN GARANTIE Wanneer de wasmachine niet naar behoren werkt, raadpleeg dan het beknopte overzicht hieronder met praktische tips voor het oplossen van veel voorkomende problemen. FOUTMELDINGEN Getoonde Foutmelding Mogelijke oorzaken en oplossingen E2 (met display) LEDs knipperen 2x (zonder display) De machine krijgt geen water. Zorg ervoor dat de watertoevoer open staat. Zorg ervoor dat de slang voor watertoevoer niet gebogen, geknikt of bekneld is. Afvoerpijp niet op de juiste hoogte (zie hoofdstuk over installatie). Sluit de watertoevoer, schroef de waterslang van de achterkant van de machine en zorg ervoor dat het “anti-zand”-filter schoon is en niet verstopt. Controleer of het filter niet verstopt zit en of er geen vreemde voorwerpen in het filtercompartiment zitten waardoor het water niet meer goed doorstroomt.

E3 (met display) LEDs knipperen 3x (zonder display) De wasmachine voert het water niet af. Controleer of het filter niet verstopt zit en of er geen vreemde voorwerpen in het filtercompartiment zitten waardoor het water niet meer goed doorstroomt. Zorg ervoor dat de afvoerslang niet gebogen, geknikt of bekneld is. Zorg ervoor dat het drainagesysteem niet verstopt zit, en dat het water er vrij doorheen kan stromen. Kijk of het water in de wasbak wel wegloopt. E4 (met display) LEDs knipperen 4x (zonder display) Er is te veel schuim en/of water. Zorg dat er niet te veel wasmiddel in het apparaat zit, en dat er geen producten gebruikt zijn die niet geschikt zijn voor de wasmachine. E7 (met display) LEDs knipperen 7x (zonder display) Deurprobleem. Zorg dat de deur goed dicht zit. Zorg dat kleren de deur niet blokkeren.

Als de deur geblokkeerd is, schakel de machine dan uit en haal de stekker uit het stopcontact. Wacht 2-3 minuten en heropen de deur. Andere code Schakel uit en haal de stekker uit het stopcontact, wacht een minuut. Schakel in en start een programma.

27 NL ANDERE PROBLEMEN Probleem Mogelijke oorzaken en oplossingen De wasmachine werkt of start niet. Zorg ervoor dat de stekker in een werkend stopcontact zit. Zorg dat de wasmachine aanstaat. Test met een ander apparaat (bv. een lamp) of het stopcontact werkt. De deur zit misschien niet goed dicht: doe opnieuw open en dicht. Controleer of het programma op de juiste manier geselecteerd was en of de startknop is ingedrukt. Zorg ervoor dat de wasmachine niet op pauze staat. Water lekt op de vloer uit de machine. Mogelijk lekt de sluiting tussen de kraan en de watertoevoerslang; in dat geval, vervang en draai slang en kraan goed dicht. Zorg dat het filter goed dicht zit. De wasmachine centrifugeert niet. Als de kleren niet goed verdeeld zijn, kan de wasmachine: • De lading proberen te balanceren, waardoor de draaitijd toeneemt. • Het toerental verlagen om trilling en geluid te verlagen.

• Het centrifugeren overslaan om de machine te beschermen. Zorg ervoor dat de lading in balans is. Als dit niet het geval is, haal dan de was uit de wasmachine, laad opnieuw en herstart het programma. Mogelijk is het water niet goed afgevoerd. Wacht een aantal minuten. Als het probleem zich blijft voordoen, kijk dan bij Error 3. Sommige modellen hebben een “niet centrifugeren”-optie. Zorg ervoor dat deze niet aanstaat. Zorg ervoor dat functies die het centrifugeprogramma wijzigen niet aanstaan. Te veel wasmiddel kan ervoor zorgen dat de machine niet begint met centrifugeren. Harde trillingen/geluiden tijdens het centrifugeren. De wasmachine staat misschien ongelijk op de ondergrond: indien nodig kunt u de pootjes aanpassen zoals aangegeven in het betreffende hoofdstuk. Zorg ervoor dat transportschroeven, rubberen afsluiters en kabelhulzen verwijderd zijn.

28 Het wordt aanbevolen om altijd originele reserveonderdelen te gebruiken die verkrijgbaar zijn bij onze officiële servicecentra. Door het plaatsen van de markering op dit product, verklaren wij, op onze eigen verantwoordelijkheid, alle Europese veiligheids-, gezondheids- en milieu-eisen na te leven opgesteld in de regelgeving geldig voor dit product. De fabrikant is niet aansprakelijk voor eventuele drukfouten in het boekje dat bij dit product hoort. Bovendien behoudt hij zich eveneens het recht om eventuele wijzigingen nuttig geacht door te voeren aan haar producten zonder wijziging van hun essentiële kenmerken. Garantie De garantie voor dit product is geldig onder de voorwaarden die op het certificaat staan dat bij dit product geleverd is. Het garantiecertificaat moet goed ingevuld en bewaard worden, zodat het getoond kan worden bij officiële servicecentra indien nodig.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Hoover HWP 49AMBC7/1-S stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden