Hoover HND7102 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Hoover HND7102 (69 pagina’s), behorend tot de categorie Vaatwasser. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 100 mensen en kreeg gemiddeld 5.0 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Hoover HND7102 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Hoover |
| Categorie: | Vaatwasser |
| Model: | HND7102 |
Handleiding Hoover HND7102 – volledige tekst
7978INHOUDVeiligheidsvoorschriftenOpzet en installatieHet vullen van het zoutreservoirInstellen van het bovenrekLaden van de vaatwasserInformatie van de testlaboratoriaInvoer van vaatwasmiddelSoorten vaatwasmiddelInvoer van glansspoelmiddelSchoonmaak van de filtersAlgemene aanwijzingenRegelmatige schoonmaak en onderhoudHerkennen van kleine foutenWilt u de instructies in deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig doorlezen, want het bevatniet alleen aanwijzingen m. b. t. veiligheid bij installatie, gebruik en onderhoud, maar ookeen aantal belangrijke tips voor het dagelijks gebruik van de machine. Bewaar daarom dit boekje zorgvuldig. Fig. A32145 pag. 79 pag. 80 pag. 84 pag. 85pag. 86 pag. 88pag. 89pag. 90pag. 91pag. 92pag. 93pag. 94pag.
95VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTENBij het gebruik van ongeacht welk elektrischhuishoudelijk apparaat moet een aantalelementaire veiligheidsvoorschriften inacht worden genomen. Installatie ■Controleer of de op het apparaataangegeven waarden voor netspanningen frequentie overeenkomen met denetspanning en frequentie in uw huis. ■Controleer of het apparaat niet opelektriciteitskabels staat. ■Het is niet aan te bevelen gebruik temaken van verlengsnoeren, adapters ofstekkerdozen. ■Indien het nodig is het aansluitsnoer tevervangen, wordt geadviseerd te bellenmet de Servicedienst. Veiligheid ■Raak de afwasautomaat niet aanwanneer u natte of vochtige handen ofvoeten heeft. ■Gebruik het apparaat niet wanneer ublootvoets bent. ■Als u de stekker uit het stopcontact wilthalen, trekt u dan wel aan de stekkerzelf. Nooit aan de kabel trekken.
■Het gebruik van dit apparaat is nietbedoeld voor personen (inclusief kinderen)met verminderde lichamelijke, zintuiglijkeof geestelijke capaciteiten of tekort vanervaring en kennis, tenzij er toezicht ofinstructie is van een persoon dieverantwoordelijk is voor hun veiligheid. Kinderen moeten in de gaten wordengehouden worden, om er zeker van tezijn dat ze niet met het apparaat gaanspelen. ■De machine en de afwas aan heteind van het programma behoren nietdoordrenkt te zijn van water. ■Laat de machine niet onnodig openstaan om evt. gevaren (struikelen) tevoorkomen. ■Leunen of zitten op de open deur van devaatwasser is niet aan te raden, de deurkan afbreken. WAARSCHUWING. Messen en andere voorwerpen metscherpe punten dienen met het scherpedeel naar beneden of horizontaal teworden geplaatst. Dagelijks gebruik ■Dit apparaat is enkel geschikt in eenhuishoudelijke (niet proffessionele)omgeving.
■De afwasautomaat is ingesteld opgebruikelijke huishoudelijke chemicaliën. Voorwerpen die in aanraking zijn gekomenmet petroleum, verf of alkalische zurenmogen niet in de afwasmachinegewassen worden. ■Als uw woning is uitgerust met eenwaterontharder of de waterhardheid islaag, dan is het niet nodig wateronthardertoe te voegen. ■Bestek wordt het schoonst wanneer hetwordt geplaatst in het bestekrekje methet handvat naar beneden. ■Indien het nodig is de aanvoerslang tevervangen, dient u contact op te nemenmet de service afdeling. In geval vanstoring of niet goed functioneren: machineuitschakelen en waterkraan afsluiten. Doet u zelf verder niets maar neem contactop met onze service dienst. Raadpleegbij storingen altijd de service dienst. Alleen dan bent u verzekerd van denodige deskundigheid en het gebruikvan originele onderdelen.
WatertoevoerBELANGRIJKHet apparaat moet aangeslotenworden aan de waterkraan metbehulp van de watertoevoerslang. Maak gebruik van de nieuwewatertoevoerslang, gebruik niet deoude. ■De aan-en afvoerbuizen voor het waterkunt u naar keuze naar rechts of linksdraaien. BELANGRIJKDe afwasmachine mag naar keuzeworden aangesloten op eenkoude ofeen warme leiding, mits de temperatuurniet boven de 60°C komt. ■De waterdruk moet liggen tussen minimaal0,08 MPa en maximaal 0,8 MPa. Als dewaterdruk onder het minimum zakt,raadpleeg dan onze technische dienst. ■Tussen de waterleiding en de afwasmachinemoet zich een kraan bevinden, zodat detoevoer kan worden afgesloten wanneer deafwasmachine niet in werking is (fig. 1 B). ■De afwasmachine is voorzien van een"druk-vaste" waterslang "A" met een 3/4aansluitnippel voor aansluiting op deafsluitkraan "B" (fig. 2).
■Bevestig de toevoerslang "A" aan de waterkraan "B" en controleer of dezegoed vastzit. ■Indien nodig kan de water-toevoerslangtot 2,5 meter verlengd worden. Een extrawaterafvoerslang kan bij een servicecentre worden besteld. ■Wanneer zich lijmresten of zand e. d. inhet water bevindt, is het raadzaam eenbijpassend filter (art 9226085) van eenservice center te betrekken (fig. 3). Het filter " " moet tussen de kraan "D B"en de toevoerslang "A", geplaatst worden. ■Als de afwasmachine wordt aangeslotenop een nieuwe waterkraan, of eentje dieal lang niet meer in gebruik is, laat danhet water een paar minuten uit de kraanstromen voordat u de toevoerslangbevestigd. Op deze manier voorkomt uophoping van zand of roest in de filter. 1238180INSTALLATIE (Technische beschrijving) ■Stel na het verwijderen van deverpakking de juiste hoogte in.
■Indien het nodig is om de onverpaktemachine met de hand te verplaatsen,grijp de deur dan niet onderaan beet,maar doe zoals aangegeven in fig. ; opende deur een stukje en til de afwasmachineop aan het bovenblad. BELANGRIJKAls u het apparaat op een ondergrondmet een hoogpolig tapijt zet, controleerdan of de opening aan de onderkantvrij blijft. Zorg ervoor dat de stekker van hetapparaat toegankelijk blijft na deinstallatie. Elektrische aansluiting Dit apparaat voldoet aan de internationaalgeldende veiligheidsrichtlijnen en isvoorzien van een geaarde stekker om eengoede aarding van het product te verzekeren. Voordat u het toestel gaat aansluiten ophet net, is het belangrijk na te gaan: 1. of het stopcontact voldoende geaard is; 2. of het electriciteitsnet de vereistenetspanning en frequentie heeft, die isvermeld op de identificatieplaat van uwtoestel. WAARSCHUWING.
Zorg ervoor dat uw toestel voldoendegeaard is. Ingeval van onvoldoende aarding zulteen electrische stroom voelen wanneer u de metalen onderdelen van uw toestelaanraakt. Dit wordt veroorzaaktdoor de aanwezigheid van een radiointerferentie verwijderaar. De producent kan niet aansprakelijkgesteld worden voor schadevoortvloeiend uit een foute aarding vanhet toestel. Dit apparaat voldoet aan deEuropese Richtlijnen 73/23/EECen 89/336/EEC, vervangen door2006/95/EC and 2004/108/EC eneventuele wijzigingen.
82Aansluiting op de afvoerleiding ■De afvoerslang moet worden aangeslotenop de ingebouwde, permanente afvoerbuis. Controleer bij deze bevestiging of ergeen knik in de afvoerslang zit (fig. 4). ■ De afvoerbuis mag niet hoger dan 40 cmvanaf het vloerniveau zijn en moet eenminimale doorsnede van 4 cm hebben. ■Om onaangename geuren te voorkomenis het aan te bevelen voor de afvoerslangeen zwanehals te gebruiken (fig. 4X). ■Wanneer noodzakelijk kan de afvoerslangverlengd worden tot een totale lengtevan 2,5 m mits u een hoogte van 85 cmboven het vloerniveau in acht neemt. Deze afvoerslang is verkrijgbaar via deServicedienst. ■De afvoerslang kan in de spoel- ofwasbak worden gehangen, maar magnooit in het water hangen. Dit om tevoorkomen dat tijdens de werking waterterugstroomt in de machine wanneerdeze aanstaat (fig. 4Y).
■Wanneer het apparaat onder eenwerkblad geplaatst wordt, moet deafvoerbuisklem zo hoog mogelijkgeplaatst worden onder het werkblad(fig. 4Z). ■Controleer of er geen knikken in detoevoer- of afvoerslang zitten. Voor het verlengen van de toevoerslangkan een verlengstuk gebruikt worden. 4837598 556/5735INSTALLATIE IN EEN INGEBOUWDE KEUKENPlaatsing tussen keukenmeubilair ■De hoogte van 85 cm is speciaal ontworpenzodat deze afwasmachine ook in tebouwen is in een bestaande modernekeuken. Met de verstelbare pootjes kande juiste hoogte gerealiseerd worden. ■Het laminaat bovenblad behoeft geenenkele zorg daar deze hittebestendig,krasvast en vlekvrij is (fig. 5). Openen van de deurSteek uw hand in de opening en druk. Als de deur wordt geopend terwijl demachine in werking is zorgt een elektrischezekering ervoor dat alle functies automatischworden onderbroken.
BELANGRIJKOm een correcte werking te garanderendient u het apparaat niet te openen alshet in werking is. Sluiten van de deurBreng de mandjes op hun plaats. Zorg ervoor dat beide wassproeiers vrijkunnen draaien en er geen bestek, pannenof borden in de weg staan.
Sluit de deur en blokkeer hem door hemaan te drukken. Onder of tussenbouw(Wanneer het onder een werkblad isgeplaatst) ■Uw afwasmachine kan in elke standaardkeuken worden ingebouwd. In dit geval dient u slechts het bovenbladaf te nemen door de twee schroeven loste draaien zoals figuur 6a aangeeft. BELANGRIJKNa het verwijderen van het bovenblad,MOETEN de schroeven weer onder deachterrand geschroefd worden (fig. 6b). ■De hoogte wordt hierdoor tot 82 cm teruggebracht. Alleen wanneer u de hoogte van uwmachine maximaal wilt verkleinendient u de twee achterste schroeven teverwijderen (fig. 7). Het aanbrengen van decorplaten (alleen sommige modellen)Enkele modellen zijn uitgerust met sierlijstenom de deur waardoor decorplatengemakkelijk aangebracht kunnen worden. De decorplaten kunnen een dikte tot5 mm hebben en moeten onderstaandeafmetingen hebben. Breedte: 591 mm ± 1 Hoogte: 597 mm ± 16abab.
85AA13abab2HET VERSTELLEN VAN DE BOVENSTE KORF (alleen sommige modellen) Borden met een doorsnee van 27 tot 31 cmmoeten in de onderste korf geplaatstworden nadat de bovenste korf in dehoogste positie versteld is. Dit gaat alsvolgt (Voor de modellen):Type “A”: 1. Draai het voorste hendeltje “A” naarbuiten; 2. Neem de korf eruit en plaats het in dehoogste positie; 3. Plaats het hendeltje “A” terug in deoorspronkelijk positie. Borden die groter zijn dan 20 cm ø kunnenniet geplaatst worden in de bovenste korfen de "wijnglashouders" kunnen niet in dehoogste positie gebruikt worden als ook dekorf in de hoogste positie staat. Type “B”: 1. Schuif de bovenkorf uit; 2. Pak de bovenkorf aan de zijkanten vasten verplaats deze naar boven (fig. 1).
Borden die groter zijn dan 20 cm ø kunnenniet geplaatst worden in de bovenste korfen de "wijnglashouders" kunnen niet in dehoogste positie gebruikt worden als ook dekorf in de hoogste positie staat. HET VERSTELLEN VAN DE BOVENKORFNAAR DE LAGERE POSITIE: 1. Pak de bovenkorf aan de zijkanten vasten til deze lichtjes op (fig. 2a); 2. Daarna voorzichtig loslaten in de goedepositie (fig. 2b). LET OP “TIL DE KORF NOOIT AAN ÉÉNZIJKANT OP (fig. 3). Waarschuwing:Het is raadzaam de korf te verstellenvoordat u deze inlaadt. Type “A”Type “B”HET VULLEN VAN HET ZOUTRESERVOIR ■Op de bodem van de vaatwasserbevindt zich het zoutreservoir voor deregeneratie van de wasverzachter. ■Het is belangrijk alleen zout te gebruikendat ervoor geschikt is te worden gebruik ineen afwasautomaat.
Ander zout bevat kleine hoeveelhedenonoplo sbare deeltjes, die na verloopvan tijd de automatische waterverzachteraantasten en verslechteren. ■Schroef het dekseltje van het reservoirlos. ■Bij de eerste vulling het reservoir eerstmet water vullen en daarna het zout eringieten tot het reservoir vol is. Het isnormaal dat tijdens het bijvullen watwater over loopt. Verwijder de zoutrestenen draai het dekseltje er weer vast op.
■Na het vullen of bijvullen van het zout ishet aan te bevelen eerst een compleetwasprogramma of KOUDE SPOELINGte draaien. De inhoud van de ontharder is tussende 1,5 en 1,8 kg, om de ontharderefficiënt te laten werken, moet hetapparaat van tijd tot tijd gevuld wordenmet neutraliserend zout, naar gelanghet wateronthardingssysteem. BELANGRIJK(Alleen bij eerste ingebruikname)Wanneer het apparaat voor het eerstwordt gebruikt, dient na het vullenvan het zoutreservoir het reservoirvolledig met water te worden gevuldtotdat deze overloopt. 84Zout indicatorSommige modellen zijn uitgevoerd met eenzoutindicator. Het signaal kan op twee manierenverschijnen: ■een lichtje op het controlepaneel gaatbranden als het zoutreservoir bijgevuldmoet worden; ■op de deksel van het zoutreservoir blijfteen groen balletje zichtbaar (fig. 1a) alshet genoeg regenereerzout bevat.
Hetgroene balletje verdwijnt wanneer er eentekort aan regenereerzout is. Sommige modellen hebbeneen ondoorschijnenddekseltje, (fig. 1b), in deze gevallen moetde hoeveelheid neutraliserend zoutperiodiek bekeken worden tevens naargelang van het wateronthardingssysteem. BELANGRIJKWitte vlekken op het servies gevenaan dat het zoutreservoir aangevuldmoet worden. Fig. 1a b.
8786DE BELADINGHet laden van de bovenkorf ■De bovenkorf is uitgerust met uitschuifbarerails en kan door middel van de wieltjes op twee verschillende hoogtes geplaatstworden al naar gelang de hoogte vanhet serviesgoed. Let op dat de wieltjes goed in de railslopen. ■Op de bovenkorf plaatst men klein enmiddelmatig serviesgoed zoals glazen,kleine bordjes, kopjes, lage kommetjesen lichte plastic voorwerpen die tegenhitte bestand zijn. ■De bovenkorf heeft aan de linkerkanteen rekje waarop lage kopjes enkeukengerei geplaatst kunnen worden. Glazen, kopjes, lage kommetjes enkleine bordjes kunnen onder het rekjegeplaatst worden. Glazen op een voetje kunnen veilig aande uiteinden van het rekje geplaatstworden. ■Soepborden en platte borden kunnennaast het rekje geplaatst worden in éénrij (fig. 1) of in twee rijen naast elkaar(fig. 2).
■Borden worden met hun bovenkant naarvoren geplaatst en met de achterkantvan de borden gericht naar deachterkant van de afwasautomaat. Kopjes en bakjes worden altijd met deopening naar beneden geplaatst. Groteborden moeten altijd iets schuinergeplaatst worden, zodat deze ook in demachine passen. Voor een goed wasresultaat is het vanbelang om enige ruimte tussen deborden te bewaren. Voor een optimalekorfindeling is het aan te raden deborden op grootte te sorteren. ■Plastic bakjes en schalen kunnen ook inde bovenste korf geplaatst worden. Hetis aan te raden deze vast te zettentussen het andere serviesgoed, zodatdeze niet door hun lichte gewicht omvergesproeid worden. ■De bovenste korf is ontworpen voormaximale flexibiliteit in gebruik en kanbeladen worden met 24 borden in tweerijen of 30 glazen in vijf rijen, of eencombinatie hiervan.
Het laden van de onderkorf ■Pannen, deksels, ovenschalen,saladeschalen, soepterrines, platteborden, dessertborden, soepborden,kommen en soeplepels kunnen in deonderste korf geplaatst worden. ■Plaats het bestek in het daarvoorbestemde plastic rekje.
■Plaats het bestekrekje ervolgens in deonderste korf (fig. 3) en controleer dat ergeen uitstekende bestekdelen zijn diehet draaien van de spoelarm verhinderen. BELANGRIJKDe onderste korf heeft een beveiligingtegen volledig uittrekken. Om zout bijte vullen of om het filter te reinigenwordt het aanbevolen de korf in zijngeheel te verwijderen uit de machine. Een standaard dagelijkse belading wordtweergegeven in de figuren 1, 2 en 3. Bovenkorf (fig. 1) A= Soepborden B= Platte borden C= Dessert borden D= Lage kommetjes E= Kopjes F= Glazen Bovenkorf (fig. 2) A= Soepborden B= Platte borden C= Dessert borden D= Lage kommetjes E= Kopjes F= Glazen op voetje G= Glazen H= Eéndelige bestekkorfOnderkorf (fig. 3) A= Pan B= Grote pan C= Frituurpan D= Deksels E= Borden F= Bestek G= OvenschalenHet efficiënt beladen van de afwasmachine isessentieel voor een goed wasresultaat. Bestekkorf (fig.
88INVOER VAN AFWASMIDDELAfwasmiddelBELANGRIJKHet is noodzakelijk een wasmiddelte gebruiken, dat speciaal bestemdis voor afwasmachines ofwel inpoedervorm, vloeibaar of in een tablet. "CALGONIT" geeft een zeer goedafwasresultaat en is overal verkrijgbaar. Niet geschikte afwasmiddelen (zoalsafwasmiddel voor handafwas) bevattenniet de juiste ingrediënten voor gebruikin een afwasautomaat waardoor deafwasautomaat niet goed zal werken. Het wasmiddelbakje vullenHet wasmiddelbakje bevindt zich aan debinnenkant van de deur (fig. A "2"). Als hetklepje van het wasmiddelbakje gesloten is druk dan op het knopje om deze te(A)openen. Aan het eind van elk programmais dit klepje altijd open en is hierdoorgereed voor een volgende keer dat deafwasmachine gebruikt wordt. WAARSCHUWING. Als u de onderste korf heeft geladen,let dan goed op dat borden of anderevaat niet voor het wasmiddelbakje zit.
De hoeveelheid wasmiddel dat nodig isvarieert en is afhankelijk van de vuiltegraaden het soort servies dat gewassen moetworden. Wij adviseren een gebruik van20÷30 g per wasbeurt in het wasgedeeltevan het wasmiddelbakje (B). 89Na toevoeging van het afwaspoeder dienteerst het klepje te worden dicht geschoven(1) en daarna met een druk te wordenvergrendeld (2) totdat een klik wordtgehoord. Omdat niet alle afwasmiddelen hetzelfdezijn kan de hoeveelheid variëren. Te weinigwasmiddel kan tot gevolg hebben dat hetservies niet goed schoon wordt, maar metteveel wasmiddel krijgt u geen betereresultaten en verspilt u wasmiddel. Gebruik dus geen overdadige hoeveelheidwasmiddel en spaar hiermee het milieu. BELANGRIJKGebruik niet onnodig veel afwaspoeder. Het is niet nodig het milieu daarmeeextra te belasten. ABOnderkorf (fig.
90INVOER VAN GLANSSPOELMIDDELGlansspoelmiddelHet glansspoelmiddel dat automatischwordt toegevoegd tijdens de laatstespoeling voorkomt strepen op de vaat enbevordert een snellere droging ervan. Het reservoir voor glansspoelmiddelHet reservoir voor glansspoelmiddel isgeplaatst naast het reservoir voor hetafwasmiddel (fig. A "3"). Om deze te openen dient tegelijkertijd demarkering te worden ingedrukt en het klepjete worden opgelift. Het wordt aanbevolenalleen glansspoelmiddel te gebruiken datervoor bedoelt is om in afwasautomaten teworden gebruikt. Controleer het niveau vanhet reservoir door in het controleglaasje (C)te kijken dat op het dekseltje is geplaatst. Het afstellen van denaglansmiddel injector van 1 tot 6 De instelling zit onder de dop en kan(D)gedraaid worden m. b. v. een muntstuk. Wij raden stand 4aan.
De hoeveelheid aanwezige kalk in hetwater bepaalt de mate van kalkafzetting endrogingsgraad. Het is daarom belangrijk dehoeveelheid toe te dienen naglansmiddelte kunnen regelen om steeds optimaleresultaten te verkrijgen. Mocht het vaatwerk aan het einde van hetprogramma strepen vertonen dan moet deafstelling met één streep terug gebrachtworden. In het geval waarbij kringen ofwitachtige vlekken te zien zijn dan deafstelling met één streep verhogen. 91 VOL LEEGdonker lichtCDSOORTEN VAATWASMIDDELVaatwas tablettenVaatwastabletten van verschillendemerken lossen is verschillende snelhedenop, dat is de reden waarom sommigetabletten niet effectief genoeg zijn en nietvolledig oplossen bij een kort programma. Als u deze tabletten wil gebruiken raden wiju aan om een langer programma te kiezen.
BELANGRIJKVoor het beste resultaat moeten detabletten in het bakje geplaatstworden, dus niet los in de machine. Gecombineerde afwasmiddelenDe middelen welke ook glansspoelmiddelbevatten moeten in het wasmiddel bakjegeplaatst worden. Er mag geen glanspoelmiddel in hetreservoir zitten, is dit wel het geval, zet dande knop van het glansspoelmiddel op delaagste stand.
“ALLES in 1” vaatwastablettenAls u gebruik maakt van “ALLES in 1"("3 in 1" / "4 in 1" / "5 in 1" enz. )vaatwastabletten, dan adviseren wij hetvolgende: ■Lees aandachtig de instructies op deverpakking; ■Het effect van de vaatwastabletten metingebouwde zoutfunctie en/ofwaterontharder is afhankelijk van dewaterhardheid. Controleer of de waterhardheid binnende toleraties valt. , zoals vermeld op deverpakking. Als u bij gebruik van dit product niettevreden over het wasresultaat neemdan contact op met de productent vanhet wasmiddel. In sommige gevallen kan het gebruik vangecombineerde vaatwasmiddelen hetvolgende veroorzaken: ■Kalkaanslag op de vaat of in de machine; ■Een reductie van het was- en/ofdroogresultaat. BELANGRIJKMankementen die ontstaan zijn alsgevolg van onjuist gebruik vanZout- glansspoel- of afwasmiddel zijnuitgesloten van garantie.
Als er gebruik gemaakt word van een“ALLES in 1 ” tablet, zullen de zout- englasspoelmiddel lampjes branden op demachine (op een aantal modellen) dezelampjes kunt u negeren. Als er problemen zijn met het was- en/ofdroogresultaat adviseren wij u gebruik temaken van gescheiden zout, glansspoel- enafwasmiddel. Wij adviseren u in dit geval: ■Vul zowel de zout- en glanspoelcontainervolledig aan; ■Draai een standaard wasprogrammazonder belading. Wij wijzen u erop dat wanneer u opnieuwconventioneel zout gaat gebruiken, erenkele afwasbeurten nodig zijn, voordathet wateronthardingsmechanisme weerefficiënt is.
93ALGEMENE AANWIJZINGENHoe goede wasresultaten te verkrijgen ■Voordat servies in de afwasautomaatwordt geplaatst dienen grove etensresten(bijv. botjes, eierschalen, koffiedik,tandenstokers of fruitschillen) verwijderdte worden om te voorkomen dat defilters, slangen en sproeiarmen verstoptraken. ■Het is daarentegen niet altijd nodig hetvuile servies eerst af te spoelen onderde kraan. ■Als pannen en ovenschalen zijnaangekoekt of aangebrand is het aante raden deze eerst in een sopje telaten weken. ■Plaats de kopjes, bakjes en pannenaltijd met de bovenkant naar beneden. ■Plaats het servies zo dat het niet tegenelkaar staat en de waterstraal overalkan komen. Door de korven goed in terichten worden er betere resultatenbehaald. ■Controleer na het laden van uwafwasautomaat of de sproeiarmen vrijkunnen draaien.
■Laat aangekoekt servies of panneneerst enige tijd in een sopje weken,eventueel met wasmiddel voor deafwasmachine. ■Het afwassen van zilver: a) spoel het zilver direct na gebruik af,vooral als het is gebruikt voormayonaise, eieren etc; b) strooi er geen afwasmiddeloverheen; c) houd het gescheiden van anderemetalen voorwerpen. Hoe u kunt besparen ■Als u alleen de afwasmachine wiltgebruiken als deze vol beladen is,plaats dan na elke maaltijd het serviesin de korven en gebruik wanneernodig het programma voor KOUDESPOELING. Als de afwasmachine uiteindelijk vol isstel dan het gewenste programma in. ■Als het servies niet erg vuil is of als deafwasmachine nog niet helemaal vol is,gebruik dan de Economy-toets bij deprogramma's waarbij dit mogelijk is (zieafwasprogrammatabel). Wat niet geschikt is voor demachine-afwas ■Niet al het servies is geschikt voormachine-afwas.
■Bepaalde decoraties kunnen verbleken,daarom kunt u eerst beter een exemplaar enkele malen machinaalwassen om er zeker van te zijn dat dedecoratie niet verbleekt. ■Het is verstandig zilver en metalenbestek niet bij elkaar te zetten omeventuele chemische reacties tevoorkomen. BELANGRIJKLet bij de aankoop van servies ofbestek of deze geschikt zijn voormachinaal afwassen. Raadgevingen, voor na het afwassen ■Om het druppelen vanaf het bovenrekte voorkomen is het raadzaam nabeeindiging van het programma eersthet onderrek leeg te halen. ■Mocht de vaat na beëindiging nietmeteen uit de machine gehaald wordendan raden wij u aan de deur op een kierte zetten, om een nog betere droging teverkrijgen. 92123SCHOONMAAK VAN DE FILTERS Het filtersysteem bestaat uit:(figuur A “4”) Een centrale houder die de groterevuildeeltjes van de vaat trapsgewijssorteert.
Een platte zeef die het spoelwatervoortdurend filtert. Een micro filter onder de platte zeef datde kleinste onzuiverheden uit het waterhaalt en zorgt voor een perfecte spoeling. ■Om optimale resultaten te bereikenmoeten de filters gecontroleerd wordenna elke was. ■Om de filters te verwijderen, draai hethandvat tegen de klok in (fig. 1). ■Om het schoonmaken te vergemakkelijkenis de centrale houder verwijderbaar(fig. 2). ■Verwijder de platte zeef en spoel(fig. 3) het gehele onderdeel met water, indiennodig kan hierbij een klein borsteltjegebruikt worden. ■Het zelfreinigende microfilter hoeftmaar een keer in de twee weken teworden gecontroleerd. Niettemin is hetaan te raden na elke wasbeurt decentrale houder en de zeef te controlerenop eventuele verstoppingen. WAARSCHUWING.
Na het schoonmaken van de filters,controleer of ze correct zijn schoongemaakten teruggeplaatst, voornamelijk dezeef, of deze op de juiste plaats zitonder in de vaatwasser. Zorg dat het filter teruggedraaid is,met de klok mee. Niet goed teruggeplaatste onderdelenkunnen een omgekeerd effect gevenop de werking.
6 - Op elektronische apparatenzonder display: één ofmeer lampjes knippert. Stekker niet in stopkontakt0/1-knop niet ingedrukt. Deur is open. Geen spanningZie oorzaken nr. 1Kraan staat dichtToevoerslang geknikt. Zeefje niet goed in slang. Zeef vuil. Afvoerslang geknikt. Verlengstuk van afvoerslangniet juist bevestigd. Positie van de uitlaat vandeafvoerslang te laag(hevelwerking)Te hoge zeepdosering. Voorwerpen blokkeren desproeiarmen. Filter / zeef verstopt. Kraan dicht. 94121b NA HET WASSENIndien de machine meerdere dagen nietgebruikt wordt, is het raadzaam de volgende punten in acht te nemen. 1. Draai een programma af zonder afwas,maar met afwasmiddel om de machinete ontvetten; 2. Trek de stekker uit het stopcontact; 3. Draai de waterkraan dicht; 4. Vul het glansmiddelreservoir; 5. Zet de deur op een kier; 6. Houd de binnenkant van deafwasmachine schoon; 7.
Wacht dan met het aanzetten van deafwasmachine tot de temperatuur weerboven het vriespunt is en wacht dan nogeen uur voordat u de afwasmachineweer aanzet. ONDERHOUD ■Om de buitenzijde van de afwasautomaatte reinigen wordt afgeraden gebruik temaken van agressieve reinigingsmiddelenen schuursponsjes. Beter is het gebruik temaken van alleen water en een doek. ■Neem de rubberen deurafdichting af entoe af met een natte doek. ■Mocht er naglansmiddel gemorstworden tijdens het vullen neem hetdan met een doekje meteen op. ■Kleine lichte kalkafzettingen kunnenverwijderd worden door regelmatig opde bodem van de machine 1 glas azijn tegieten en de machine het programmavoor fijn serviesgoed af te laten werken. ■Wanneer, ondanks regelmatigschoonmaak van de filters, de vaatniet goed schoon wordt, dient u desproeikoppen op de roterende armenonder in de machine te controleren ofdeze schoon zijn (fig.
A “5”). Wanneer deze geblokkeerd zijn maak dezedan schoon op de volgende manier:1. Om de bovenste roterende arm teverwijderen, draai deze tot degemarkeerde stop bij de pijl (fig. 1). Druk de arm voorzichtig naar benedenen draai het met de klok mee (fig. 1b). Om deze arm weer terug te plaatsenvoer dezelfde handeling uit maar draai nu in tegengestelde richting. Deonderste roterende arm kan verwijderdworden door het omhoog te trekken (fig. 2). 2. Spoel de roterende armen met waterom blokkades in de sproeikoppen teverwijderen;3. Wanneer de roterende armen zijnschoongemaakt zet deze dan weer indezelfde positie terug in de machine. Vergeet niet de bovenste arm te draaienvanaf de pijl tot de voormalige positie. ■De binnendeur en kuip zijn ook vanroestvrijstaal. Eventuele oxidatieverschijnselen kunnenafkomstig zijn van een grote concentratieijzerzouten in het water.
: Indien de situatie zich voordoet dat het apparaat een slechte reiniging veroorzaakt, is het aante bevelen de meest grove etensresten van de borden te verwijderen alvorens het programma testarten. Tijdens de droging gaan achtergebleven etensresten extra vast aan de borden zitten endeze zijn ook in een tweede programma niet met de machine te verwijderen. Indien het mankementzich ondanks de voorzorgsmaatregel toch blijft voordoen, is het raadzaam de Servicedienst tebellen met vermelding van type- en serienummer van de machine. Deze zijn te vinden op de stickeraan de binnenzijde van de deur. Met deze informatie is het mogelijk u beter van dienst te zijnwanneer een servicemonteur een bezoek moet brengen. Wij stellen ons niet aansprakelijk voor eventuele drukfouten. Kleine veranderingen entechnische ontwikkelingen zijn voorbehouden. FOUT OORZAAK OPLOSSING 7 - Borden, schalen ed.
Sproeiarmen vuil. (gaatjes nietopen)Borden zijn niet goed geladen. De uitlaat van de afvoerslanghangt in het water. Er is onvoldoende zeep in devaatwasser gekomen; zeep iste oud en hard geworden. Het programma is te licht. Borden ed. In onderste korfzijn niet goed gewassen. Het bestek, pannen, vuil enz. blokkeren het wasmiddellenbakje. Water te hard. Borden raken elkaar. Ronddraaiende armen rakenborden of id. Geen goede ventilatie. Glansspoelmiddel niet aanwezig of op. Controleer. Aangezette panbodemsmoeten geweekt worden voordat ze in de machine gaan. Verwijder sproeiarmen, doorschroef los te draaien (in derichting van de wijzers van deklok ) en reinig de sproeiarmonder de kraan. Zet de borden niet te dichttegen elkaar. De uitlaat van de afvoerslangmoet ten alletijden belucht zijnVerhoog de hoeveelheid zeepen / of vernieuw de zeep. Kies voor een zwaarder programma. Hogere temperatuur.
Schakel 1/2_ vulling knop uit. Plaats de borden, pannenenz. niet voor het wasmiddelenbakje. Controleer zout ennaglansmiddel en steleventueel hoeveelheid in. Blijft fout hetzelfde schakelservicedienst in. Zet de borden opnieuw in dekorf. Laad de korven opnieuw. Laat de deur op een kier staanaan het eind van het droogprogramma, waardoor devaatwas op een natuurlijkemanier droogt. Glansspoelmiddel bijvullen.
Pour plus d’information au sujet du traitement, de la collecte et du recyclage de ce produit, merci de contacter votre mairie, votre centre de traitementdes déchets ou le magasin où vous avez acheté ce produit. Dit apparaat voldoet aan de Europese richtlijnen 2002/96/EC voor elektrische en elektronische afval. Door dit apparaat correct te verwijderen, helpt u het potentiële negatieve gevolg voor de omgeving en menselijke gezondheid te voorkomen. , welkeanders door onjuiste verwijdering zou kunnen worden veroorzaakt. Het symbool op het product duidt aan dat dit product niet behandeld zal worden als huishuidelijk afval. In plaats daarvan zal het apparaat naar hetverzamelpunt voor de recycling van elektrische en elektronische uitrusting gaan.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Hoover HND7102 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Vaatwasser Hoover
Handleiding Vaatwasser
Nieuwste handleidingen voor Vaatwasser