Hayward K-Flo Handleiding

Hayward Pomp K-Flo

Bekijk gratis de handleiding van Hayward K-Flo (74 pagina’s), behorend tot de categorie Pomp. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 68 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Hayward K-Flo of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/74
KSINGLSPD - Rev III
ORIGINAL INSTRUCTION
GUIDE DE L’UTILISATEUR
USER’S GUIDE
MANUAL DEL USUARIO
MANUAL DO UTILIZADOR
ANWENDERHANDBUCH
GEBRUIKERSHANDLEIDING
MANUALE D’USO
ANVÄNDARHANDBOK
РУКОВОДСТВО ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ
HAYWARD IBÉRICA, S.L.U. - Felipe II, 136. 45210 Yuncos (Toledo) – Spain
مدﺧﺗﺳﻣﻟا لﯾﻟد

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Hayward
Categorie: Pomp
Model: K-Flo

Handleiding Hayward K-Flo – volledige tekst

De pomp moet wordenvoorzien van stroom via een scheidingstransformator of via een aardlekschakelaarmet een resterende werkstroom die niet hoger is dan 30 mA. WAARSCHUWING – Houd toezicht op kinderen om te voorkomen dat ze met hetapparaat gaan spelen. Houd vingers en voorwerpen uit de buurt van openingen enbewegende delen. WAARSCHUWING – De motor moet correct geaard zijn. Verbind de aarding metde groene aardingsschroef en gebruik een correct geaard stopcontact bij toestellenmet netsnoer.  WAARSCHUWING – Gebruik een motoraansluitpunt met andere aansluitonderdelenmet een geleider van een aangepaste maat, zoals vereist volgens de elektrischevoorschriften. WAARSCHUWING – Wanneer u deze elektrische verbindingen maakt, verwijstu naar het diagram onder de motorkap van de terminaldoos.

WAARSCHUWING – Zorg ervoor dat de stroomtoevoer in een geschikt voltagewordt aangesloten en overeenkomt tussen de motor en het lichtnet en dat de kabelsvoor stroomtoevoer overeenkomen met het vermogen en de stroom van de pomp. WAARSCHUWING: elektrisch gevaar. Indien u de instructies niet respecteert, kan dit leiden tot ernstige verwondingen of overlijden. VOOR GEBRUIK MET ZWEMBADEN .

ENKEL ORIGINELE RESERVEONDERDELEN VAN HAYWARD GEBRUIKEN. Pagina 3 van 6 Pomp Rev. IWAARSCHUWING – Lees en volg alle instructies in deze gebruikershandleidingen op de apparatuur. Als u de instructies niet volgt, kan dat leiden tot verwondingen. Dit document dient aan de eigenaar van het zwembad te worden overhandigd enmoet door de eigenaar op een veilige plaats worden bewaard. WAARSCHUWING – Dit apparaat mag alleen gebruikt worden door kinderenvan 8 jaar en ouder en personen met mindere fysieke, zintuiglijke of mentale vaardigheden of met een gebrek aan ervaring en kennis, indien zij onder toezicht staan/instructies hebben ontvangen en de gevaren begrijpen die van toepassing zijn. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Schoonmaak en onderhoud mag niet door kinderen uitgevoerd worden tenzij ze ouder dan 8 jaar zijn en onder toezicht staan.

Houd het apparaat en het snoer buiten het bereik van kinderen onder de 8 jaar. WAARSCHUWING – De pomp is bedoeld voor continu gebruik bij maximalewatertemperatuur 35°C. WAARSCHUWING – Gebruik uitsluitend originele HAYWARD wisselstukken. WAARSCHUWING – Als het stroomsnoer beschadigd is, moet het wordenvervangen door de fabrikant, diens onderhoudsagent of ander bevoegd personeelom gevaar te vermijden.  WAARSCHUWING – Om de pomp af te sluiten van de algemene stroomtoevoer moeter een externe schakelaar voorzien worden in de vaste bekabeling die voldoet aande bekabelingsnormen. De schakelaar moet beschikken over een contactscheidingin alle polen en kunnen zorgen voor een volledige afsluiting wanneer er zich eenoverspanning van categorie III voordoet. WAARSCHUWING – Bedien de pomp van het zwembad niet als het stroomsnoerof de behuizing van doos voor de motoraansluiting beschadigd is.

Een beschadigd stroomsnoer of eenbeschadigde behuizing van de doos voor de motoraansluiting moet onmiddellijk worden vervangen door een onderhoudsagent of een gelijkaardig bevoegde persoon om een gevaarlijke situatie te voorkomen. WAARSCHUWING – De motor van dit zwembad is NIET uitgerust met eenafzuigbeveiligingssysteem. Het afzuigbeveiligingssysteem helpt verdrinken doorhet klemgeraken van het lichaam op onderwaterleidingen te voorkomen. Bij bepaalde zwembadconfiguraties, als het lichaam van een persoon de leiding bedekt, kan de persoon vastzitten door de zuigkracht. Afhankelijk van de configuratie van uw zwembad, is het mogelijk dat er een afzuigbeveiligingssysteem nodig is om te voldoen aan de lokale vereisten.

ENKEL ORIGINELE RESERVEONDERDELEN VAN HAYWARD GEBRUIKEN. Pagina 4 van 6 Pomp Rev. IALGEMEEN:De pomp op een correcte afstand van het zwembad installeren om de verbinding tussen de aanzuiging en de pomp zoveel mogelijk te beperken om onnuttige en overmatige ladingverliezen op het hydraulische circuit te beperken. Het is in elk geval verplicht om de veiligheidsafstand van de toepasselijke installatienorm (minimum 3,5 meter) na te leven. Installeer en gebruik het product op een hoogte van minder dan 2000m. ZONE 2ZONE 2ZONE 01,50 m2,50 m2,50 m1,50 m 2,00 m 2,00 m 1,50 mZONE 11,50 mOK OK3,5 mZONE 0De pomp in een verluchte en droge ruimte installeren, de lucht moet vrijelijk rond de motor kunnen circuleren zodat hij op natuurlijke wijze verlucht kan worden. Regelmatig controleren of de motorkoeling niet verhinderd wordt door voorwerpen, bladeren of andere obstakels.

De pomp moet zodanig geïnstalleerd worden dat de externe ontkoppelingsschakelaar in de vaste kast zichtbaar en gemakkelijk toegankelijk is. De schakelaar moet zich in de buurt van de pomp bevinden. De pomp moet permanent op een betonnen voetstuk geïnstalleerd worden met behulp van slotschroeven met Ø 8 mm voor beton, die vastgeschroefd worden op de plaats van de installatiegaten. Er moeten sluitringen gebruikt worden om het loskomen van de slotschroeven doorheen de tijd te voorkomen. Indien de pomp op een houten vloer gemonteerd moet worden, moeten houtschroeven met zeskantkop met Ø 8 mm gebruikt worden – alsook sluitringen om het loskomen van de slotschroeven doorheen de tijd te voorkomen. De geluidsdruk van de HAYWARD-pompen is minder dan 70 dB (A). Benodigde voorzieningen:• De pomp op de aarding aansluiten: de pomp nooit ge bruiken zonder dat hij op de aarding aangesloten is.

• De pomp met een kabel van type H07RN-F aansluiten:• Een differentiële beschermingsvoorziening van 30 mA voorzien om personen te beschermen tegenelektrische schokken veroorzaakt door een eventuele onderbreking in de elektrische isolatie van• Een beschermingsvoorziening tegen kortsluitingen voorzien (het model is gebaseerd op de waarde ophet motorplaatje). • Een uitrusting voorzien om los te koppelen van de netvoeding met een openingsafstand van decontacten van alle polen die garant staat voor een volledige onderbreking volgens de voorwaarden vanoverspanningscategorie III. Elektrische driefasemotor :Controleer eerst de draairichting van de motor voordat u de pompmotor definitief aansluit (een sticker waarop de draairichting van de motor vermeld staat, is speciaal hiervoor op het motorhuis aangebracht). hierboven genoemde op het typeplaatje van de motor.

Het overzicht op pagina 57 toont de verschillende eigenschappen van de motoren waarmee onze pompen zijn uitgerust. de uitrusting. 3 x 1mm² (ømax. 10. 7mm; pomp tot 2. 00HP eenfasige) 3 x 1. 5mm² (ømax. 11. 9mm; 3. 00HP eenfasige) 4 x 1mm² (ømax. 11. 9mm; driefase) Indien vereist door voorschriften en ongeacht het motortype, in aanvulling op deapparaten. Het is ook noodzakelijk om een thermische magnetische stroomonderbreker GV2ME of iets dergelijks te installeren, in overeenstemming met de indicatie.

ENKEL ORIGINELE RESERVEONDERDELEN VAN HAYWARD GEBRUIKEN. Pagina 5 van 6 Pomp Rev. IElektrische aansluiting: Controleren of het voor de motor vereiste voltage overeenkomt met dat van uw elektriciteitsnet en dat de doorsnee en lengte van de elektriciteitskabel aangepast zijn aan de capaciteit en sterkte van de pomp. Alle elektrische aansluitingen van de pomp, evenals het eventueel vervangen van de elektriciteitskabel, dienen, om ieder gevaar te vermijden, te worden uitgevoerd door een erkend vakman. Bij het aanleggen van deze elektrische aansluitingen dient men het schema te gebruiken dat zich onder de beschermkap van het aansluitcompartiment van de motor bevindt. Goed controleren of alle elektrische aansluitingen stevig zijn aangedrukt en waterdicht zijn afgesloten, voordat er spanning op het apparaat wordt gezet.

De voorbekabeling die zich eventueel nog op enkele van onze pompen bevindt, dient te worden verwijderdwanneer de pomp definitief op het elektriciteitsnet wordt aangesloten. Deze wordt namelijk uitsluitend in de fabriek gebruikt voor testdoeleinden tijdens de verschillende productiestadia. INSTALLATIEDe zwembadpomp installeren door de ladingverliezen zoveel mogelijk te beperken en de afstanden na te leven, namelijk minimum 3,5 m tussen de pomp en het zwembad zoals verduidelijkt in de installatienorm. De aanzuigleiding moet met een kleine stijgende helling in de richting van de pompas geïnstalleerd worden. Controleren of de aansluitingen goed vastzitten en waterdicht zijn. Zorgen dat deze leidingen niet overmatig geblokkeerd worden. Voor plastic materialen de dichtheid alleen met Teflon bewerkstelligen.

START- EN AANZUIGINSTRUCTIES: Het lichaam van de voorfilter met water vullen tot de aanzuigleiding. De pomp nooit zonder water gebruiken, dit water is nodig voor het koelen en smeren van de mechanische afsluiter. Alle kleppen van de aanzuig- en persleidingen openen alsook de ontluchtingsvoorziening van de filter indien aanwezig (alle lucht moet uit de aanzuigleidingen verwijderd worden). De groep starten en voldoende lang wachten totdat het aanzuigen begint. Vijf minuten wachten tot het aanzuigen begint, is niet overdreven lang (de wachttijd voor het aanzuigen is afhankelijk van de aanzuighoogte en de lengte van de aanzuigleiding). Indien de pomp niet start of niet aanzuigt, de gids voor het opsporen van storingen raadplegen. ONDERHOUD1. De pomp volledig van de netvoeding ontkoppelen alvorens het deksel te openen en de voorfilter tereinigen.

De korf van de voorfilter regelmatig reinigen, niet op de korf kloppen om hem te reinigen. De pakking van het deksel van de voorfilter controleren en indien nodig vervangen. 2. De motoras is gemonteerd op zelfsmerende lagers die in de toekomst niet meer gesmeerd moetenworden. 3. De motor schoon en droog houden en zorgen dat de ventilatiegaten niet verstopt raken. 4. Af en toe kan de mechanische afsluiter lekken en moet hij vervangen worden. 5. Met uitzondering van het reinigen van het zwembad, moeten alle reparatie- en onderhoudsinterventiesverplicht uitgevoerd worden door een bevoegde vertegenwoordiger van HAYWARD of een anderegekwalificeerde persoon. OVERWINTEREN1. De pomp leegmaken door de aftappluggen te verwijderen en ze in de korf van de voorfilter te bewaren. 2.

De pomp ontkoppelen, de leidingaansluitingen verwijderen en de volledige groep op een drogeen verluchte plaats bewaren of ten minste de volgende voorzorgsmaatregel treffen: de pompontkoppelen, de 4 bevestigingsbouten verwijderen waarmee het pomplichaam aan de motorsteunbevestigd is en het geheel op een droge en verluchte plaats bewaren.

ENKEL ORIGINELE RESERVEONDERDELEN VAN HAYWARD GEBRUIKEN. Pagina 6 van 6 Pomp Rev. IMOGELIJKE STORINGEN EN OPLOSSINGENA) De motor start niet1. De elektrische aansluitingen, schakelaars of relais controleren, de circuitonderbrekers ofzekeringen controleren. 2. Controleren of de motor vrijelijk kan roteren. B) De motor stopt, het volgende controleren. 1. De kabels, aansluitingen, relais, enz. 2. De spanningsval naar de motor (wordt vaak veroorzaakt door te zwakke kabels). 3. Of er geen vastloping of overbelasting is (door de geabsorbeerde stroomsterkte af te lezen). C) De motor sputtert, maar start niet. Indien geen fase onderbroken is, controleren of de condensatorniet beschadigd is. D) De pomp zuigt niet aan1. Controleren of het lichaam van de voorfilter met water gevuld is, of de pakking van het deksel schoonen goed geplaatst is en of geen enkele luchtopname mogelijk is.

Indien nodig de borgschroeven vanhet deksel opnieuw vastdraaien. 2. Controleren of alle aanzuig- en perskleppen geopend en niet-verstopt zijn en of alle aanzuigopeningenvan het zwembad volledig ondergedompeld zijn. 3. Controleren of de pomp aanzuigt door het aangezogen materiaal zo dicht mogelijk in de buurt vande pomp vrij te geven. a) indien de pomp niet aanzuigt ondanks een voldoende voorraad aanzuigwater. 1. De bouten en leidingaccessoires aan aanzuigzijde opnieuw vastdraaien. 2. De spanning verifiëren om te controleren of de pomp tegen de juiste snelheid draait. 3. De pomp openmaken en controleren of niets binnen in aanwezig is dat verstopping veroorzaakt. 4. De mechanische afsluiter vervangen. b) Indien de pomp normaal aanzuigt, de aanzuigleiding en de voorfilter controleren. Ze zoudenverstopt kunnen zitten of luchtopname kunnen veroorzaken. E) Debietdaling. Algemeen controleren:1.

of er in de retourleidingen of in de filters geen verstoppingen of versmallingen voorkomen (in datgeval zal de afvoermanometer een zeer sterke drukstijging aangeven)3. of er bij de aanzuiging geen lucht binnendringt (in dat geval zal het water in de afvoerleiding of viahet deksel van de voorfilter zichtbare luchtbellen bevatten). 4. of de pomp niet tegen te lage snelheid draait (spanningsverval). F) Pomp maakt lawaai, het volgende controleren. 1. Of geen enkele luchtopname of -aanwezigheid tot geklapper in de pomp leidt. 2. Of er geen cavitatie veroorzaakt wordt door een onvoldoende diameter of een beperking van deaanzuigleiding. Een te grote persleiding kan eveneens tot cavitatie leiden. Of correcte leidingengebruikt worden of de leidingen indien nodig ontluchten. 3. Of geen trillingen ontstaan door een verkeerde montage. 4. Of zich geen vreemde voorwerpen in het pomplichaam bevinden. 5.

Ohne unsere vorherige schriftliche Zustimmung nehmen wir keine an unser Werk gesendeten Geräte an. Verschleißteile sind von der Garantie ausgeschlossen. BEPERKTE GARANTIE Op alle HAYWARD-producten geldt een garantie van 2 jaar vanaf de aankoop voor alle materiaal- of fabricagefouten. Indien u gebruik wil maken van deze garantie, moet u het aankoopbewijs waarop de aankoopdatum vermeld staat meesturen. We raden u daarom aan uw factuur te bewaren. De garantie van HAYWARD is beperkt tot het herstellen of vervangen, zoals gekozen door HAYWARD, van defecte producten, voor zover ze in normale gebruiksomstandigheden en in overeenstemming met de richtlijnen van het gebrui-kershandboek gebruikt werden, ze niet gewijzigd werden en uitsluitend met HAYWARD-onderdelen en -componenten gebruikt werden. De garantie geldt niet voor schade door vorst en chemicaliën.

HAYWARD kan niet aansprakelijk worden gesteld voor directe of indirecte schade die voortvloeit uit een verkeerde installatie, een verkeerde aansluiting of een verkeerd gebruik van een product. Om uw recht op garantie uit te oefenen en de herstelling of vervanging van een artikel aan te vragen, moet u contact met uw verdeler opnemen. Geen enkele uitrusting die naar onze fabriek teruggestuurd wordt, wordt zonder onze voorafgaande schriftelijke goed-keuring aanvaard. De garantie geldt niet voor reserveonderdelen.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Hayward K-Flo stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden