Haier HD80-A2939-S Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Haier HD80-A2939-S (512 pagina’s), behorend tot de categorie Wasdroger. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 56 mensen en kreeg gemiddeld 4.0 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Haier HD80-A2939-S of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Haier |
| Categorie: | Wasdroger |
| Model: | HD80-A2939-S |
| Apparaatplaatsing: | Vrijstaand |
| Soort bediening: | Buttons, Rotary |
| Kleur van het product: | Wit |
| Deurscharnieren: | Rechts |
| Ingebouwd display: | Ja |
| Warmtebron: | Electrisch |
| Gewicht: | 50000 g |
| Breedte: | 595 mm |
| Diepte: | 665 mm |
| Hoogte: | 850 mm |
| Type stekker: | Type F |
| Type lader: | Voorbelading |
| Droogsysteem: | Warmtepomp |
| Deurkleur: | Zwart |
| Materiaal trommel: | Gegalvaniseerd |
| Trommelinhoud: | 112 l |
| Uitgestelde start timer: | Ja |
| Startvertraging: | 24 uur |
| Resterende tijd indicatie: | Ja |
| Aantal droogprogramma's: | 15 |
| Duur cyclus: | 200 min |
| Geluidsniveau: | 65 dB |
| Vochtsensor: | Ja |
| Energie consumptie: | 1.88 kWu |
| Jaarlijks energieverbruik: | 235 kWu |
| Gewicht verpakking: | 53000 g |
| Breedte verpakking: | 595 mm |
| Diepte verpakking: | 726 mm |
| Hoogte verpakking: | 726 mm |
| Aanpasbare centrifugesnelheid: | Ja |
| Verstelbare voeten: | Ja |
| Gebruiksklaar-indicatielampje: | Ja |
| Ingebouwde condensafvoer: | Ja |
| Energieverbruik per cyclus (gedeeltelijke belasting): | 1.02 kWu |
| Droogrek inbegrepen: | Nee |
| Nominale capaciteit: | 8 kg |
| AC-ingangsspanning: | 220 - 240 V |
| Energie-efficiëntieschaal: | A+++ tot D |
| Uitgang waterslang: | Ja |
| Droogprogramma's: | Baby care, Cotton, Delicate/silk, Mix, Quick, Sport, Synthetics, Wool |
Handleiding Haier HD80-A2939-S – volledige tekst
Dank uNL2Verwdering Help het milieu en de gezondheid te beschermen. Plaats de verpakking in de geschikte containers om het te recyclen. Help afval van elektrische en elektronische apparaten recyclen. Gooi apparaten die voorzien zijn van dit symbool niet weg met huishoudelijk afval. Re-tourneer het product naar uw lokale instelling of neem contact op met uw gemeentelijk kantoor. Waarschuwing!Risico op letsels of verstikking!Ontkoppel het apparaat van het netwerk. Snijd het netsnoer door en verwijder het. Ver-wijder de scharnieren om te vermijden dat kinderen of huisdieren in het apparaat vast-geklemd kunnen raken. WAARSCHUWING!Het apparaat mag niet van stroom worden voorzien via een extern schakelsysteem, zo-als ene timer, of aangesloten op een circuit dat doorgaans in of uit wordt geschakeld via een nutsvoorziening.LegendeWaarschuwing!
- Belangrijke veiligheidsinformatie Algemene informatie en tips Milieu-informatieDank u voor uw aankoop van dit Haier product.Lees deze handleiding grondig voor u het apparaat in gebruik neemt. De handleiding bevat belangrijke informatie die u zal helpen uw apparaat optimaal te gebruiken en het veilig en correct te installeren, gebruiken en onderhouden.Bewaar deze handleiding zodat u hem steeds kunt raadplegen voor het veilig en correct gebruik van het apparaat.Als u het apparaat verkoopt, wegschenkt, of achterlaat wanneer u verhuist, moet u deze handleiding ook meegeven zodat de nieuwe eigenaar vertrouwd kan raken met het appa-raat en de veiligheidswaarschuwingen.
NL1-Veiligheidsinformatie4 WAARSCHUWING. Voor de eerste ingebruikname ▶ Zorg ervoor dat er geen schade is opgetreden tijdens het transport. ▶ Verwijder alle verpakking en buiten de buurt van kinderen bewaren. ▶ Het apparaat moet altijd door minimum twee personen worden ge-dragen omdat het zo zwaar is. Dagelks gebruik ▶ Dit apparaat mag worden gebruikt door kinderen van 8 jaar en ouder en personen met een verminderde fysiek, gevoelsmatig en mentaal vermogen of een gebrek aan ervaring en kennis als ze onder toezicht staan of instructies krijgen met betrekking tot het veilige gebruik van het apparaat en de betrokken risico’s. ▶ Houd het apparaat uit de buurt van kinderen jonger dan 3 jaar oud tenzij ze onder constant toezicht staan. ▶ Kinderen mogen niet spelen met het apparaat. ▶ Zorg ervoor dat de ruimte droog is en goed geventileerd. De omge-vingstemperatuur moet tussen 5°C en 35°C zijn.
▶ U mag de ventilatieopeningen niet afdekken onderaan door een tapijt of iets gelijkaardigs. ▶ Houd de zone rond de droger altijd vrij van stof en pluis. ▶ Zorg ervoor dat er geen wasgoed in het apparaat aanwezig is en dat er geen huisdieren of kinderen in de buurt zijn. ▶ Raak de stekker enkel aan met droge handen en raak het apparaat niet aan of gebruik het niet op blote voeten of met natte of vochtige handen of voeten. ▶ U mag geen ongewassen items drogen in het apparaat. ▶ Zorg ervoor niet meer dan de nominale lading te laden. ▶ Verwijder alle voorwerpen zoals aanstekers en lucifers uit de zakken. ▶ Gebruik wasverzachters of gelijkaardige producten zoals gespeci-ceerd op de verpakking van de fabrikant. ▶ Gebruik of bewaar geen ontvlambaar wasmiddel, sprays, stomerij rei-nigingsmiddel of brandbaar gas dichtbij het apparaat.
▶ U mag geen zware voorwerpen of bronnen van warmte of vocht bo-venop het apparaat plaatsen. ▶ U mag nooit aan het netsnoer trekken om de stekker uit het stopcon-tact te verwijderen.
NL1-Veiligheidsinformatie5 WAARSCHUWING!Dagelks gebruik ▶ U mag de volgende items niet drogen in het apparaat: ▶ Items die niet worden gewassen. ▶ Items die vervuild zijn met brandbare stoen zoals kookolie, aceton, alcohol, benzine, petroleum, kerosine, vlekkenverwijderaars, terpen-tijn, was, wasverwijderaars of andere chemicaliën. De dampen kun-nen brand of een explosie veroorzaken. Deze items moeten altijd eerst met de hand worden gewassen in warm water met een extra hoeveelheid wasmiddel en daarna gedroogd in de open lucht voor ze te drogen in het apparaat. ▶ Items met wattering of een vulling (bijv. kussens, jassen) omdat de vulling kan loskomen met het risico in brand te steken. ▶ Items zoals schuimrubber (latexschuim), douchemutsen, water-dicht textiel, artikelen met een rubberen zoom en kleding of kussens.
Kussens met schuimrubber pads mogen niet worden gedroogd in een droogtrommel. ▶ Drink geen gecondenseerd water. ▶ Gebruik het apparaat niet aan als het pluizenlter of condensatielter niet is aangebracht of beschadigd is. ▶ Merk op dat het laatste gedeelte van de droogcyclus wordt uitgevoerd zonder warmte (afkoelcyclus) om zeker te zijn dat de kledingstukken aan een temperatuur blijven waardoor ze niet beschadigd worden. ▶ Laat het apparaat niet zonder toezicht als het gedurende een bepaalde periode ingeschakeld is. Als een lange afwezigheid gepland is, moet de droogcyclus worden onderbroken door het apparaat uit te schakelen en de stekker te ontkoppelen. ▶ Schakel het apparaat niet uit als de droogcyclus beëindigd is tenzij alle items snel kunnen worden verwijderd en verspreid zodat ze kunnen af-koelen.
▶ Schakel het apparaat uit na elk droogprogramma om elektriciteit te be-sparen en uit veiligheidsoverwegingen. Onderhoud & reinigen ▶ Zorg ervoor dat kinderen onder toezicht staan als ze het apparaat reini-gen of onderhouden. ▶ Verwijder de stekker uit het stopcontact voor u onderhoudswerkzaam-heden uitvoert.
NL1-Veiligheidsinformatie6 WAARSCHUWING. Onderhoud & reinigen ▶ Reinig het pluizen- en condensatielter na elk programma (zie ZORG EN REINIGING). ▶ Gebruik geen waterspray of stoom om het apparaat te reinigen. ▶ Gebruik geen industriële chemicaliën om het apparaat te reinigen. ▶ Als het netsnoer beschadigd is, moet het worden vervangen door de fabri-kant, zijn onderhoudsdienst of dergelijk gekwaliceerde personen om ieder risico uit te sluiten. ▶ Probeer het apparaat nooit zelf te repareren. Neem contact op met onze klantendienst om reparaties te laten uitvoeren. Installatie ▶ Zorg voor een locatie die toelaat de deur volledig te openen. Installeer de droger niet achter een vergrendelbare deur, een schuifdeur of een deur met scharnieren aan de andere kant van de droger want dit beperkt de volledige opening van de deur van de droger.
▶ installeer het apparaat op een goed geventileerde plaats. ▶ Installeer het apparaat nooit buiten op een vochtige locatie, of in een locatie waar waterlekken kunnen optreden, zoals onder of dichtbij een wastafel. In het geval van een waterlek moet u de elektrische voeding loskoppelen en de machine natuurlijk laten drogen. ▶ Installeer of gebruik het apparaat enkel als de temperatuur hoger is dan 5 °C. ▶ Plaats het apparaat niet rechtstreeks op een tapijt of dichtbij een muur of meubelstuk. ▶ U mag het apparaat niet blootstellen aan vorst, warmte of direct zonlicht of in de buurt van warmtebronnen (bijv. fornuizen, verwarming). ▶ Zorg ervoor dat de elektrische informatie op het naamplaatje overeenstemt met de stroomtoevoer. Zo niet moet u contact opnemen met een elektri-cien. ▶ Gebruik geen multi-stekker adapters of verlengsnoeren.
▶ Zorg ervoor dat het netsnoer en de stekker niet beschadigd zijn. Indien be-schadigd moet het worden vervangen door een elektricien. ▶ Gebruik een afzonderlijke aardgeleider voor de voeding die eenvoudig toe-gankelijk moet zijn na de installatie.
NL2-Beoogd gebruik7 OpgeletHet apparaat bevat het geuoreerde broeikasgas HFC-134a (GWP:1430). Dit gas is hermetisch afgesloten. Beoogd gebruikDit apparaat wordt gebruikt om artikelen te drogen die zijn gewassen in een wateroplos-sing en die zijn gemarkeerd als geschikt voor het trommeldrogen op het etiket van de fa-brikant. Het is uitsluitend bedoeld voor gebruik binnen in huis. Het is niet bedoeld voor commer-cieel of industrieel gebruik. Wijzigingen aan het apparaat zijn niet toegelaten. Onbedoeld gebruik kan gevaar en het verlies van de garantie en aansprakelijkheidsclaims betekenen. Normen en richtlnen Dit product stemt overeen met de vereisten van alle toepasselijke EU-richtlijnen met de overeenstemmende geharmoniseerde normen die gelden voor de CE-markering. Milieuverantwoordelk gebruik ▶ Grondige afvoer: Zwier het wasgoed aan de maximale zwiersnelheid.
▶ Maximale lading: Gebruik de maximum hoeveelheid naargelang de programmatabel, maar zorg ervoor dat u de droger niet overbelast. Om de maximale lading optimaal te benutten, kan het wasgoed dat moet worden gedroogd als “READY to WEAR” (KAST-DROOG) eerst worden gedroogd met “READY to IRON“ (STRIJKDROOG). Aan het einde van het programma moet u het wasgoed verwijderen dat moet worden gestre-ken en het resterende wasgoed laten drogen tot het einde. ▶ Schud het wasgoed los. Schud het wasgoed voor u het in de droger plaatst. ▶ Vermijd overmatig drogen. U moet ervoor zorgen dat uw wasgoed niet overmatig wordt gedroogd. Selecteer het correcte programma en het gepaste droogniveau. ▶ Wasverzachter niet nodig. Gebruik geen wasverzachter tijdens het wassen - het wasgoed wordt pluizig en zacht in de droger. ▶ De pluizenlters reinigen Reinig de pluizenlters na het drogen.
▶ Ventilatie: Zorg ervoor dat het apparaat correct geventileerd is (zie INSTALLATIE). ▶ Hergebruik van gecondenseerd water: Het verzamelde condensatiewater kan wor-den gebruikt voor het stoomstrijkijzer.
NL4-Bedieningspaneel94.1 Delay (Startuitstel) knopStartuitstelfunctie voor een uitgestelde start. Druk de knop in om de tijd in te stellen (van 0 tot 12 uur). Wanneer u deze func-tie inschakelt, licht het controlelampje pictogram (afb.4-2) op.1 Uitstelknop2 Kinderslot controlelampje 3 Startuitstel controlelampje4 Zoemer controlelampje 5 Filter reinigen controlelampje 6 Tijdknop7 Temp. knop 8 Start/Pauze knop 9 Programmaknop 10 Aan/Uit knop11 Dry Level (Droogniveau) knop12 Childlock (Kinderslot) knop13 Leeg reservoir contro-lelampje14 Scherm15 Antikreuk controlelampje4.3 Startuitstel controlelampje Wanneer u de Startuitstelfunctie van het programma kiest (afb. 4-4), licht het op.4.4 Zoemer controlelampjeDe zoemer is ontworpen om de aandacht te trekken van de gebruiker met een geluid als een geluid. De zoemer wordt standaard uitgeschakeld.
Om de zo-emerfunctie in te schakelen, drukt u gelijktijdig gedurende 3 seconden op de knoppen Startuitstel en i-time of tot u een piepsignaal hoort. Om deze functie uit te schakelen, drukt u deze 2 knoppen opnieuw in gedurende 3 sec. OpgeletDeze functie moet worden ingesteld nadat u alle opties hebt voltooid. Zo niet, wanneer u draait aan de knop of de knop indrukt, wordt de functie automatisch verwijderd. OpgeletAan het einde van de cyclus of als de stroomtoevoer onderbroken wordt, schakelt de functie niet automatisch uit.Delay4-24-34-44-54.2 Kinderslot controlelampje Het kinderslot wordt gebruikt om te voorkomen dat kinderen de program-ma-instelling zou wijzigen. Om deze functie in te schakelen, nadat een cy-clus is gestart, drukt u gelijktijdig gedurende 3 seconden op de knop Droog-niveau en Temp. (Afb. 4-3) tot het incicator-pictogram oplicht.
NL4-Bedieningspaneel104.8. Start/pauze knopDruk op de “Start/Pause“ knop (afb. 4-9) om een droogcyclus te starten. Druk deze knop opnieuw in om de droogcyclus te pauzeren - het contro-lelampje knippert. Druk opnieuw op deze knop om door te gaan.4.6 Knop i-timeDeze functie is ontworpen om gebruikers de mogelijkheid te bieden de duur van de cyclus aan te passen op basis van hun persoonlijke behoeften. Gebruikers kunnen deze functie om de tijdsduur aan te passen enkel ge-bruiken in de Timer en i-Refresh programma’s. Deze knop kan ook worden gebruikt om de tijdsduur aan te passen in de Startuitstelfunctie. 4.7 Temp. knopDeze knop wordt ingesteld om de droogtemperatuur aan te pas-sen op basis van de persoonlijke behoeften of vereisten. Er zijn 4 niveaus en het overeenstemmende scherm wordt weergegeven. Hoge temperatuur. Gemiddelde temperatuur. Lage temperatuur. Koude lucht.
OpgeletNa elke cyclus knippert het controlelampje om u er aan te herinneren de lters te reinigen.4.5 Filter reinigen controlelampjeDit controlelampje is ontworpen om gebruikers eraan te herinne-ren het lter te reinigen voor het gebruik. Wanneer dit pictogram (zie afb. 4-6) oplicht, moet de gebruiker het ilter reinigen voor gebruik. Voor de reiniging, raadpleeg de hoofdstukken Pluizenl-ter reiniging of Condensatielter reiniging in de handleiding.4.9 Programmakeuze Selecteer een van de 15 programma’s met de knop (de UIT-knop is niet inbegrepen) (afb. 4-10). Raadpleeg het hoofdstuk Programmamodi van de handleiding voor bijkomende informatie.4.10 Aan/Uit-knop Draai de knop naar een willekeurige positie (behalve UIT) om de machine. Draai de knop naar de UIT-posi-tie om de machine uit te schakelen (afb. 4- 11).Temp.5-114-64-74-84-94-114-10
NL4-Bedieningspaneel11 OpgeletDe resterende tijd is een standaardwaarde. Deze tijd wordt opnieuw berekend afhan-kelijk van bijkomende programma-instellingen en het vochtgehalte van het wasgoed.4.11 Dry Level (Droogniveau) knop Druk op de knop (afb. 4-12) om het uiteindelijke vochtgehalte van het wasgoed aan het einde van de cyclus in te stellen. Het volgende scherm verschijnt: Kastdroog Draagklaar Strijkdroog4.12 Childlock (Kinderslot) knop Om de Kinderslotfunctie in te schakelen nadat een cyclus is ge-start, drukt u op de knop Childlock (Kinderslot) (afb. 4-13) gedu-rende 3 sec. tot het controlelampje oplicht. Om de functie uit te schakelen, drukt u de knop opnieuw in gedurende 3 sec.4.13 Leeg reservoir controlelampje Dit controlelampje is ontworpen om gebruikers eraan te herinneren het waterreservoir leeg te maken (afb. 4-14).
Belangrijk: Maak het waterreser-voir leeg na iedere droogcyclus. Raadpleeg het hoofdstuk Het waterreservoir leegmaken in de handleiding.4.14 SchermHet scherm geeft de resterende tijdsduur weer, de uit-steltijd en andere relevante informatie (afb. 4-15).4.15 Antikreuk controlelampjeDe antikreukfunctie is ontworpen om kreuken te hel-pen verwijderen uit kledingstukken. De trommel blijft draaien aan het einde van de droogcyclus om de kle-ding uit te rekken zodat men zich geen zorgen hoeft te maken als men vergeet de kleding uit de trommel te halen. De antikreukfunctie wordt standaard uitgescha-keld (afb. 4-16). Nadat u het programma hebt gese-lecteerd, licht het pictogram op aan het einde van de droogcyclus. De trommel zal blijven draaien gedurende een bijkomende 1-12 uur met koude wind.
NL5-Programma’s12*) EN 61121 testprogramma instelling Wij raden aan dat u het gecondenseerde water extern afvoert via de afvoerslang wanneer u een volle lading droogt in het Katoen programma. Dit voorkomt dat het water moet worden verwijderd tijdens het programma. **) I-Refresh is een Haier patent bedrijfseigen functie die bedoeld is om geurtjes en kreuken te verwijderen, bac-teriën en mijten te verwijderen, net als om kleding op te frissen in een korte periode. Door te draaien en te schudden, blaast de wind om kleding op te frissen en uit te rekken. Zelfs delicate en ongewassen stof kan goed worden verzorgd. Deze functie is ingesteld als een 30 minuten vaste droogcyclus. ProgrammaStan-daard droogte-graad WasgoedMax.
2 2 2 01:00 50-55°CBabycareKastdroogVoor babykleding en ondergoed dat moet worden gesteriliseerd aan een hoge temperatuur3 4 4,4 01:20 60-65°CWol/ Voor wollen kleding 3 3 3 00:30 50-55°COpwarmen/Een snelle droogcyclus om kleding te ontvochtigen en om ze warm en comfortabel te maken om te dragen4 5 5,5 00:30 50-55°CDekbed/Voor kleding gevuld met veren1 1 1 01:30 60-65°CSportDraagklaar Voor sportieve kleding 4 4,5 5 01:30 60-65°Ci-Refresh**)/Een vaste 30 minuten droogcyclus om kleding op te frissen en te steriliseren- - - 00:30 50-55°COmvangrijkKastdroogVoor zware en grote artikelen zoals beddenlakens of handdoeken, etc.
NL6-Verbruik13Warmtepomp technologieDe condensatiedroger met warmtewisselaar levert uitstekende prestaties in termen van eciënt energieverbruik. Dit zijn richtlijnen die zijn bepaald in de normale omstandighe-den. De waarden kunnen verschillen van de vermelde waarden, afhankelijk van de over-spanning en onderspanning, het type stof, de samenstelling van het wasgoed dat u wilt drogen, het resterende vocht en de eectieve lading.Programma Katoen / LinnenZwiersnelheid in rpm Resterend vocht in %Td in u:minEnergie verbruik in kWuKastdroog1000 ca. 60 04:40 2,34Draagklaar1000 ca. 60 04:29 1,98Strkdroog1000 ca. 60 03:18 1,62 Milieuverantwoordelijk gebruik ▶ Zwier het wasgoed zoveel mogelijk voor u het in de droger plaatst. ▶ U mag de droger niet te veel belasten. ▶ Schud het wasgoed goed uit voor u het in de droger plaatst. ▶ Kies een correct droogprogramma.
NL7-Suggesties en tips147.1 Gesteven wasgoed Gesteven wasgoed laat een laagje zetmeel achter in de trommel en is niet geschikt voor de droger. 7.2 WasverzachterGebruik geen wasverzachter tijdens het wassen - het wasgoed wordt pluizig en zacht in de droger. 7.3 Zachte zorg stoffenHet gebruik van “zachte zorg stoen” kan resulteren in een laagje op de pluizenlters. Dit kan de lters blokkeren. In dergelijke gevallen raden wij aan geen zachte zorg kleding toe te voegen of een ander merk toe te voegen. U moet altijd de instructies van de fabrikanten volgen. 7.4 Kleine hoeveelheden Als u een hoeveelheid van minder dan 1,0 kg wilt drogen, moet een “Timer” programma worden geselecteerd omdat het automatische scannen van het droogniveau niet nauw-keurig kan worden vastgelegd.
7.5 Open deurDe deur moet op een kier worden gelaten wanneer u het apparaat niet gebruikt zodat de deurafdichting oneindig blijft werken. 7.6 Onderhoudsluik Zorg ervoor dat het onderhoudsluik altijd gesloten is tijdens het gebruik. 7.7 Antikreuk beschermingAls het wasgoed niet wordt verwijderd aan het einde van het programma beweegt de trommel af en toe om kreuken te voorkomen. De antikreuk beschermingsfase duurt ca. 60 minuten. 7.8 Wasgoed dat moet worden gestrekenmoet worden gedroogd tot het STRIJKDROOG niveau . Dit vergemakkelijkt het strijken met de hand of met een machine. 7.9 Resterende tdDe programmaduur wordt beïnvloed door de volgende factoren: het type stof, de vulhoe-veelheid, absorberend vermogen, het gewenste droogniveau en de zwiersnelheid van de wasmachine.
NL7-Suggesties en tips157.10 Extra grote stukken hebben de neiging verward te raken. Als om die reden het gewenste droogniveau niet kan worden bereikt, moet u het wasgoed losmaken en opnieuw drogen met het tijdprogram-ma (TIMER). 7.11 Speciaal delicate stof Textiel dat gemakkelijk kan krimpen of hun vorm verliezen, net als bijv. zijden kousen, lin-gerie, etc. mag niet in de droger worden geplaatst. Plaats delicate kledingstukken in een waszak en zorg ervoor dat ze niet te veel worden gedroogd. 7.12 Truien en breigoedmoet worden gedroogd tot het KASTDROOG niveau om krimpen te voorkomen. Na de wascyclus moet het wasgoed worden uitgerekt om de vorm te bewaren.
7.13 GeluidssignaalEr weerklinkt een geluidssignaal: ▶ wanneer het waterreservoir vol is ▶ in het geval van storingenHet geluidssignaal kan ook worden gekozen in de volgende situaties: ▶ aan het einde van een programma ▶ wanneer een knop wordt ingedrukt ▶ wanneer men draait aan de programmaselectieknop
NL8-Dagelijks gebruik168. 2 De voorbereiding van het wasgoed ▶ Sorteer de kleding naargelang de stof (katoen, syn-thetische stoen, wol, etc. ). Droog uitsluitend wasgoed dat is gezwierd. ▶ Maak zakken leeg van alle scherpe of brandbare voorwerpen zoals sleutels, aanstekers en lucifers. Verwijder hardere decoratieve voorwerpen zoals broches. ▶ Sluit ritssluitingen en haken, zorg ervoor dat knop-pen stevig zijn vastgenaaid en plaats kleine items zoals sokken, riemen, beha's, etc in een mesh zakje. ▶ Ontvouw grote stukken wasgoed zoals bedden-goed, spreien, tafellakens, etc. ▶ Volg de instructies op het etiket van het wasgoed en droog enkel kledingstukken die drogerbestendig zijn. 8. 1 De voorbereiding van het apparaat1. Sluit het apparaat aan op het elektrisch net (220V tot 240V~/50Hz; Afb. 8-1). Raadpleeg ook het hoofdstuk INSTALLATIE. 2.
Zorg ervoor dat: ▶ het waterreservoir leeg is en correct geïnstal-leerd. (Afb. 8. -2). ▶ het pluizenlter schoon is en correct geïnstal-leerd. (Afb. 8. -3). ▶ het condensatielter schoon is en correct ge-installeerd. (Fig. 8-4). Tips: ▶ Scheid witte kledij van gekleurde kledingstukken. ▶ Vouw grote items zoals beddenlakens, tafellakens etc. open. ▶ Beddenlakens en kussenslopen moeten worden opgeknoopt zodat er geen kleine onderdelen kunnen geklemd raken. ▶ Sluit ritssluitingen en haken, bind losse riemen zonder metalen onderdelen, touwtjes van shorts, etc. samen. ▶ Plaats kleine items zoals sokken, riemen, beha’s, etc. in aan waszak. ▶ Zorg ervoor dat alle knopen stevig zijn vastgenaaid. ▶ Naai of verwijder losse metalen delen van kleding zoals metalen knopen, bogen of beha’s voor u ze in de machine plaatst. Zo niet kunnen onderdelen lawaai maken en de trommel beschadigen.
▶ U mag delicaat wasgoed niet te veel drogen. Er bestaat een risico van kreuken. Laat het wasgoed volledig drogen in de lucht. ▶ Breigoed (bijv. t-shirts, ondergoed) kunnen soms krimpen tijdens het drogen.
NL8-Dagelijks gebruik17 OPGELET!Niet-textiel en kleine, losse voorwerpen of voorwerpen met een scherpe rand, kun-nen defecten veroorzaken en schade toebrengen aan zowel de kledij als de machine. 8.3 Het apparaat laden ▶ Maak het wasgoed en voer het vooraf geselecteerde wasgoed in de machine. ▶ Niet overladen. ▶ Sluit het deksel voorzichtig. Zorg ervoor dat er geen wasgoed tussen de deur ge-klemd raakt. WAARSCHUWING!Schakel de droger nooit uit voor het einde van de droogcyclus, tenzij alle items snel kun-nen worden verwijderd en verspreid zodat ze kunnen afkoelen. 8.4 Wasgoed verwderen en toevoegenHet programma kan op elk moment worden onderbroken om wasgoed te verwijderen of toe te voegen: ▶ Open de deur. De cyclus wordt onderbroken. Wees voorzichtig wanneer u het wasgoed verwijdert of toevoegt!
De binnenzijde van de trom-mel of het wasgoed zelf kunnen warm zijn en bestaat dus een gevaar van brandschade. ▶ Sluit de deur en druk op de knop “Start/Pause” om het programma te laten doorlopen. Lading referentieBeddenlaken (een persoon) Katoen Ca. 800 gGemengde stof kleding / Ca. 800 gJassen Katoen Ca. 800 gJeans / Ca. 800 gOverall Katoen Ca. 950 gPyjama’s / Ca. 200 gHemden / Ca. 300 gSokken Gemengde stoen Ca. 50 gT-shirts Katoen Ca. 300 gOndergoed Gemengde stoen Ca. 70 g8.5 De droger laden1. Plaats het wasgoed gelijkmatig in de trommel en zorg ervoor dat u de droger niet overbelast.2. Draai de knop naar een willekeurige positie (be-halve UIT) om de (Afb. 8-7) machine.5-118-7
NL8-Dagelijks gebruik188.6 Programma instellen en starten1. Selecteer een van de 15 programma’s met de knop (de UIT-knop is niet inbegrepen) (afb. 8-8) en de standaardinstellingen worden weergegeven. 2. Stel functies in zoals de temperatuur, het droogni-veau en de uitsteltijd. Druk daarna op de “Start/Pau-se“ knop (afb. 8-9) om de droogcyclus te starten.8.7 Einde van de droogcyclusDe droger stopt automatisch aan het ein-de van de droogcyclus. Het scherm geeft END weer over 5S. Open de deur van de droogtrommel en verwijder de kleding. Als de kleding niet wordt verwijderd, begint de antikreukfunctie automatisch en geeft het scherm 0:00 weer (Deze functie is enkel be-schikbaar voor bepaalde programma’s). 1. Draai de knop naar de UIT-positie om de machi-ne (afb. 8-10) uit te schakelen.2. Verwijder de stekker van de droger uit het stop-contact (afb. 8-11). 3.
Maak het waterreservoir leeg na iedere droogcy-clus (afb. 8-12). 4. Reinig het pluizenlter na elke droogcyclus (afb. 8-13). 5. Reinig het waterreservoir leeg na iedere droog-cyclus (afb. 8-14). OpgeletWasverzachters of gelijkaardige producten moeten worden gebruikt zoals vermeld in de instructies van de fabrikant. 5-11kg9A++kg9++Ai-REFRESHDry Leve lDelayWrink le FreeTe mp.Ba byca reQuick Dr yMixCotto nDuvetSynt hetic s Towe lWar m UpShir tWool Tim erBulk yDelic ate Spo rtsChildl ock i-Re fres h8-88-98-108-118-128-138- 14
NL8-Dagelijks gebruikOnderhoudstabelWassenWasbaar tot 95°C normaal programmaWasbaar tot 60°C normaal programmaWasbaar tot 60°C delicaat programmaWasbaar tot 40°C normaal programmaWasbaar tot 40°C delicaat programmaWasbaar tot 40°C heel delicaat pro-grammaWasbaar tot 30°C normaal programmaWasbaar tot 30°C delicaat programmaWasbaar tot 30°C heel delicaat pro-grammaHandwassen max. 40°CNiet wassenBlekenBleken toegestaan Enkel zuurstof/ niet-chloorNiet blekenDrogenTrommeldrogen mogelijk normale temperatuurTrommeldrogen mogelijk lagere temperatuurNiet trommeldrogenDrogen aan de waslijn Plat drogenStrkenStrijken op een maxi-mum temperatuur tot 200 °CStrijken op een gemiddelde tempe-ratuur tot 150°C Strijken aan een lage temperatuur tot 110 °C; zonder stoom (stoomstrijken kan onherroepelijke schade veroorzaken)Niet strijken19
NL9-Zorg en reiniging209.1 Pluizenfilter reinigingReinig de pluizenlters na elke droogcyclus.1. Verwijder het pluizenlter uit de trommel (afb. 9-1). 2. Open het pluizenlter (afb. 9-2). 3. Verwijder het de resterende plui-zen uit het pluizenilter (afb.9-3). 4. Breng het pluizenlter opnieuw aan in de droger (afb. 9-4).9.2 Condensatiefilter reinigingReinig de pluizenlters na elke droogcyclus.1. Open de deur (afb. 9-5). 2. Verwijder het voorste deel van het pluizenlter (afb. 9-6). 3. Verwijder het condensatielter uit de luchtleiding (afb. 9-7). 4. Verwijder de spons en reinig het lterscherm (afb. 9-8). 5. Herinstalleer de spons in het condensatielter. OpgeletAls het pluizen-/condensatielter zeer vuil is, kan het worden gereinigd onder stromend water. Laat het volledig drogen voor gebruik.249-19-29-39-49- 59- 69-79- 8
NL9-Zorg en reiniging219.3 Het waterreservoir schoonmakenTijdens de werking condenseert stoom in water en dit wordt opgevangen in het waterreservoir. Maak het wa-terreservoir leeg na iedere droogcyclus.1. Verwijder het waterreservoir uit de behuizing (afb. 9-9). 2. Maak het waterreservoir leeg (afb. 9-10). 3. Breng het waterreservoir opnieuw aan in de dro-ger (afb. 9- 11). OpgeletGebruik het water niet als drinkwater of voor voedselbereidingen.kg9A++kg9++Ai-REFRESHDry Leve lDelayWrink le FreeTe mp.Ba byca reQuick Dr yMixCotto nDuvetSynt hetic s To welWar m UpShir tWool Tim erBulk yDelic ate Spo rtsChildl ock i-Re fres hkg9A++kg9++Ai-REFRESH9-99-109-119.4 DrogerWrijf de buitenzijde van de droger en het bedieningspaneel schoon met een voch-tige doek.
U mag geen organisch wasmiddel of corrosief middel gebruiken om schade aan het apparaat te vermijden.9.5 TrommelWanneer de droger een bepaalde periode heeft gewerkt, zullen zorgproducten voor de stoen of kalk in het water een onzichtbare laag vormen op de binnenzijde van de trommel. Gebruik een vochtige doek en een beetje wasmiddel om deze laag te verwijderen. U mag geen organisch wasmiddel of corrosief middel gebruiken om schade aan het apparaat te vermijden. 9.6 VerdamperAls de verdamper achter het condenslter vuil is, kan het worden gereinigd met een stofzuiger. Zorg ervoor dat u de verdamper niet beschadigt tijdens de reiniging.
NL10-Probleemoplossen22Veel van de voorkomende problemen kunt u zelf oplossen zonder specieke expertise. In het ge-val van een probleem moet u alle weergegeven mogelijkheden controleren en de onderstaande instructies volgen voor u contact opneemt met de dienst na verkoop. Zie KLANTENDIENST. WAARSCHUWING! ▶ Voor ieder onderhoud moet u het apparaat uitschakelen en de stekker verwijderen uit het stopcontact. ▶ Elektrische apparaten mogen uitsluitend door gekwaliceerde elektrische experts worden onderhouden. Incorrecte reparaties kunnen aanzienlijke gevolgschade veroorzaken. ▶ Als het netsnoer beschadigd is, moet het worden vervangen door de fabrikant, zijn onder-houdsdienst of dergelijk gekwaliceerde personen om ieder risico uit te sluiten.Probleemoplossing met weergavecodeCode Oorzaak OplossingF2Afvoerpomp defect.
Neem contact op met de klantendienst.F32F33De thermische sensor van de condensator is ontkoppeld of maakt een kortsluiting.Neem contact op met de klantendienst.F4Temperatuur van het wasgoed in de trommel wijzigt niet.Neem contact op met de klantendienst.FC2Communicatiefout tussen PCB en scherm Neem contact op met de klantendienst.LOTemperatuur is te laag.Gebruik de droger wan-neer de luchttemperatuur hoger is dan 5°C.Als de foutcodes opnieuw verschijnen, zelfs na het nemen van maatregelen, moet u het apparaat uitschakelen, de voeding loskoppelen en Neem contact op met de klantendienst.
NL10-Probleemoplossen23Probleemoplossing met weergavecodesProbleem Mogelke oorzaak Mogelke oplossingDe droger werkt niet.• Slechte aansluiting op de net-voeding. • Stroompanne.• Er is geen droogprogramma in-gesteld.• Het apparaat werd niet inge-schakeld• Het waterreservoir is vol. • De deur is niet correct gesloten.• Controleer de aansluiting op de netvoeding.• Controleer de voeding.• Stel een droogprogramma in.• Schakel het apparaat in.• Maak het waterreservoir leeg.• Sluit de deur correct.De droger werkt niet en End verschijnt op het scherm.• Het wasgoed heeft het droog-niveau bereikt dat is gedeni-eerd in het programma?• Controleer of uw programma instelling correct is. De droogtijd is te lang en de re-sultaten zijn niet toereikend.• De programma instelling is niet correct.• De lters zijn verstopt. • De verdamper is geblokkeerd.• De droger is overbelast. • Het wasgoed is te nat.
• Het ventilatiekanaal is geblok-keerd.• Zorg ervoor dat het program-ma correct is ingesteld.• Reinig het lterscherm.• Reinig de verdamper.• Verminder de hoeveelheid wasgoed. • Zwier het wasgoed correct voor het drogen.• Controleer en reinig ventila-tiekoker..De resteren-de tijd op het scherm stopt of verspringt.De resterende tijdsduur wordt voortdurend aangepast op basis van de volgende factoren:• Type wasgoed.• Gewicht van de lading.• Vochtgehalte van het wasgoed.• Omgevingstemperatuur.De automatische instelling is een normale werking.
NL11-Installatie2411. 1. Voorbereiding ▶ Verwijder eerst alle verpakkingsmateriaal, inclusief de polystyreen basis. Wanneer u de verpakking verwijdert, kunnen er waterdruppels zichtbaar zijn. Dit is een normaal fenomeen, vastgesteld in watertests in de fabriek. OpgeletGooi de verpakking weg op een milieuvriendelijke wijze. Raadpleeg uw detailhandel of de lokale instanties voor informatie met betrekking tot de huidige verwijderingsmethoden. 11. 4 Installatie onder aanrecht De afmetingen van de inkeping moet tenminste over-eenstemmen met de afmetingen (afb. 11-2). 1. Plaats het apparaat naast de sleuf. Zorg ervoor dat alle verbindingen gemakkelijk toegankelijk en functioneel zijn. 2. Stel alle voeten nauwkeurig bij en zorg voor een stevige, waterpas positionering. 3. Installeer het apparaat zorgvuldig in de locatie. 4. Let erop dat er voldoende ventilatie mogelijk is. 11.
5 Elektrische verbindingVoor elke aansluiting moet u controleren of: ▶ het elektrisch net, stopcontact en de zekeringen over-eenstemmen met de informatie op het naamplaatje. ▶het stopcontact geaard is en geen multi-stekker of verlengsnoer is. ▶ de stekker en het stopcontact overeenstemmen. ▶Enkel UK: De UK stekker voldoet aan de BS1363A normSteek de stekker in het stopcontact. (Afb. 11. -3). WAARSCHUWING. Als het netsnoer beschadigd is, moet het worden vervangen door de onderhoudsagent (zie garantiekaart) om elk risico uit te sluiten. WAARSCHUWING. Na het transport en de installatie MOET u de droger twee uur laten rusten voor het ge-bruik. 11. 2 Transport en wachttdTransporteer het apparaat enkel in de horizontale positie. De onderhoudsvrije smeerolie be-vindt zich in de capsule van de compressor.
Deze olie kan doorheen de afgesloten leidingen stromen als het apparaat gekanteld wordt tijdens transport. Voor u het apparaat aansluit op het elektrisch net moet u 2 uur wachten zodat de olie in de capsule kan stromen. 11.
NL11-Installatie2511.7 Gestapelde wasmachine-droger Het is mogelijk plaats te winnen door de wasmachine en dro-ger op elkaar te stapelen (afb. 11-4). Niet elke wasmachine is geschikt voor dit doeleinde. Informatie, net als de overeen-stemmende montagekit zijn beschikbaar bij uw lokale verdeler. De montage-instructies die worden geleverd met de kit bie-den nauwkeurige informatie over de installatiestappen. 11-411.8 De droger nivelleren De droger moet loodrecht staan om zeker te zijn dat de machine eciënt werkt met mi-nimaal lawaai. De droger moet zo dicht mogelijk bij haar denitieve locatie worden geni-velleerd zodat het loodrecht staat op alle vier voeten. Zorg ervoor de droger niet kantelt. 1. Nivelleer de droger aan beide zden (Fig. 11-5): ▶ Plaats de waterpas in het midden achteraan op de droger. ▶ Regel de achterste voeten bij tot de droger water-pas staat aan beide zijden.
▶ U mag de voeten nooit volledig losschroeven uit hun behuizingen.11-52. Nivelleer de droger voor- en achteraan (afb. 11-6): ▶ Plaats de waterpas op de linkerzijde. ▶ Regel de voet vooraan links bij (omlaag). ▶ Herhaal de bovenstaande stappen voor de rech-tervoet. ▶ Er moet even veel gewicht op beide voorste voe-ten staan.11-611-73. Controleer opnieuw of de droger waterpas staat (afb. 11-7): ▶ Plaats de waterpas in het midden vooraan op de dro-ger. ▶ Zorg ervoor de droger niet kantelt. ▶ Als de droger niet waterpas staat, moet u de boven-staande stappen herhalen.Na de nivellering moeten de hoeken van de droogkast vrij van de vloer staan en de droger mag niet
AccessoiresNL11-Installatie2611.9 Afvoer De droger is voorzien van een condensator die water verzamelt tijdens de droogcyclus. Dit water wordt verzameld in het verwijderbare waterreservoir bovenaan links in de droger. Het verzamelde water moet worden leeggemaakt na elke droogcyclus of u kunt uw droger instellen om het water automatisch af te voeren via de geleverde afvoerslang.Wij raden aan de droger te congureren om indien mogelijk automatisch af te voeren, ze-ker wanneer u volle ladingen droogt. Zo voorkomt u dat u het waterreservoir moet leeg-maken tijdens een droogcyclus.1. Verwijder de zwarte slang van de verbinding ach-teraan op de droger (Afb. 11.8). 2. Wikkel de afvoerslang af (meegeleverd met uw droger) en sluit ze aan op de slang achteraan(Afb. 11-9) 3. Plaats het andere uiteinde van de afvoerslang in een buis of pijp (Afb. 11-10).De waterafvoerslang aansluiten11-811-911-10
NL12-Technische gegevens27Productfiche (in overeenstemming met EU 392/2012)HandelsmerkHaierModelidenticatieHD80-A2939 HD80-A2939SHD90-A2939 HD90-A2939SHD100-A2939 HD100-A2939SHD90-A3939 HD90-A3939SNominaal vermogen (kg)8 9 109Soort drogerCondensatorEnergie eciëntieklasseA++ A+++Gewogen energieverbruik (AEc in kWu/jaar) 1)Droger met of zonder automatischmet automatischEnergieverbruik van standaard ka-toenprogramma, 3) met een volle lading (kWh/cyclus)Energieverbruik van standaard katoenprogramma, 3) met een gedeeltelijke lading (kWh/cycli)Stroomverbruik van de uit-modus (W)Stroomverbruik van de ingescha-keld gelaten modus (W)Duur van de ingeschakeld gelaten modus (min) 2)40Standaard droogprogramma 3)KatoenGewogen programmatijd van het standaard katoenprogramma 3) met een volle of gedeeltelijke lading (%)Programmatijd van het standaard katoenprogramma 3) met een volle lading (min)Programmatijd van het standaard katoenprogramma 3) met een gedeeltelijke lading (min)Condensatie eciëntieklasse 4)BGewogen condensatie eciën-tie voor het standaard katoen-programma 3) met een volle of gedeeltelijke lading (%)Gemiddelde condensatie eciën-tie voor het standaard katoenpro-gramma 3) met een volle lading Gemiddelde condensatie eciëntie voor het standaard katoenprogram-ma 3) met een gedeeltelijke ladingGewogen condensatie eciëntie voor het standaard katoenprogram-ma 3) met een volle lading (dB)Ingebouwd / VrijstaandVrijstaand / geïnstalleerd onder2862352652002.401.290.700.751.881.020.700.752.101.200.700.751.580.890.480.62180 15020014019026015521512024511814580.380.683818580.881.58585.584.5658080
NL12-Technische gegevens28Voeding (raadpleeg het typeplaatje) - spanning / stroom / invoer220-240 V~50 Hz/ 2.4A/ 550 W (A+++)/ 630W (A++)Toegelaten omgevingstemperatuur 5°C tot 35°CGeuoreerde broeikasgassenVolumeGWPTon(nen) CO2 equivalentHFC-134a0,26 kg (A++)0,28 kg (A++)14300,4Bijkomende technische gegevens Productafmetingen HD90/80A: Totale hoogte van het product mm 850B: Totale breedte van het product mm 595C: Totale diepte van het product(tot bedieningspaneel grootte) mm600D: Totale diepte van het product mm 665E: Diepte van deur open mm 1135F: Minimum vrije ruimte tussen de deur en de muur mm250TOP VIEW L LAWFRONT VIEW Opmerking: AfmetingenDe exacte hoogte van uw wasmachine hangt af van hoe ver de voeten zijt uitgestrekt vanaf de basis van de machine.
De locatie waar u uw wasmachine wilt installeren, moet ten minste 40 mm breder en 20 mm dieper zijn dan de afmetingen van de machine.1) Op basis van 160 droogcycli van het standaard katoenprogramma met een volle of een ge-deeltelijke lading en het verbruik van de lage-stroom modi. Het reële energieverbruik per cyclus hangt af hoe het apparaat wordt gebruikt. 2) Als er een stroom beheersysteem aanwezig is. 3) Dit programma gebruikt met een volle of gedeeltelijke lading is het standaard droogprogramma waar de informatie op het etiket en de che naar verwijst. Dit is het programma dat is geschikt om normaal nat katoenen wasgoed te drogen en het is het meest eciënte programma in termen van energieverbruik voor katoen. 4) Klasse G is de minst eciënte en Klasse A is de meest eciënte.VOORAANZICHT MUURBOVENAANZICHTABFEC D
NL13-KlantendienstWe raden onze Haier klantendienst aan en het gebruik van originele reserveonderdelen. Als u een probleem ondervindt met uw apparaat moet u eerst de sectie PROBLEEMOPLOSSEN controleren.Als u daar geen oplossing vindt, kunt u contact opnemen met ▶ uw lokale verkoper of ▶ de Onderhoud & Ondersteuning zone op www.haier.com waar u telefoonnummers en veelgestelde vragen kunt vinden en waar u uw service claim kunt activeren.Wanneer u contact opneemt met onze service moet u de volgende informatie bij de hand hebben.De informatie staat vermeld op het naamplaatje.Model ____________________ Serienr. _____________________ Controleer ook het garantiekaart-je dat wordt geleverd met het product met betrekking tot de garantie.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Haier HD80-A2939-S stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Wasdroger Haier
Handleiding Wasdroger
Nieuwste handleidingen voor Wasdroger