Graphite 58G493 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Graphite 58G493 (104 pagina’s), behorend tot de categorie Cirkelzagen. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 13 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Graphite 58G493 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/104
58G493
PILARKA TARCZOWA
EN
CIRCULAR SAW
KREISSÄGE
ДИСКОВАЯ ПИЛА
ПИЛКА ДИСКОВА
KÖRFŰRÉSZ
CIRCULAR
KOTOUČOVÁ PILA
OKRUŽNÁ PÍLA
SL
KROŽNA ŽAGA
DISKINIS PJŪKLAS
RIPZĀĢIS
KETASSAAG
ЦИРКУЛЯР ДИСКОВ
KRUŽNA PILA
KRUŽNA TESTERA
ΔΙΣΚΟΠΡΙΟΝΟ
ES
SIERRA CIRCULAR
SEGA CIRCOLARE
NL
SCHIJFZAAG
G.0720
45
30
* Części zamienne do tego produktu kupisz w gtxservice.pl przez min. 10 lat od jego zakupu.
Sklep gtxservice.pl realizuje min. 95% zamówień w skali roku.

Beoordeel deze handleiding

4.8/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Graphite
Categorie: Cirkelzagen
Model: 58G493

Handleiding Graphite 58G493 – volledige tekst

VERTALING VAN ORIGINELE GEBRUIKSAANWIJZING ACCU SCHIJFZAAG58G493LET OP: VOORDAT MET GEBRUIK VAN HET ELEKTROGEREEDSCHAP TE BEGINNEN, LEES AANDACHTIG DEZE GEBRUIKSAANWIJZING EN BEWAAR HET VOOR LATERE RAADPLEGING. GEDETAILLEERDE VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTENGEDETAILLEERDE VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN VOOR SCHIJ-FZAGEN ZONDER SPLIJTWIGLET OP: Het nalaten van de beneden staande waarschuwingen en aanwijzingen betreende het veilige gebruik kan elektrocutie, brand en/of ernstige letsels veroorzaken. GEVAARa. Houd de handen niet in de buurt van de snijzone en snijschijf. Houd de tweede hand op de hulphandvat of op de behuizing van de motor. Indien de zaag met beide handen wordt gehouden is de risico van verwondingen door de snijschijf lager. b. Plaats de hand niet onder het bewerkte materiaal. De beschermer beschermt niet tegen de draaiende schijf onder het bewerkte voorwerp. c.

Stel zulke snijdiepte die aan het bewerkte voorwerp aangepast is. Het is aangeraden dat de snijschijf onder het gesneden materiaal met minder dan de hoogte van de tand uitsteekt. d. Nooit houd het gesneden voorwerp in de handen of op been. Monteer het voorwerp aan een vaste steun.

Goede bevestiging van het bewerkte voorwerp is nodig om het contact met het lichaam, klem raken van de draaiende schijf of het verlies van de controle te vermijden. e. Tijdens het werk houd de schijfzaag aan de ongeïsoleerde ervoor bestemde oppervlaktes vast. f. Wees bijzonder alert zodat de draaiende snijschijf geen contact met de leidingen onder spanning of met de voedingskabel van de schijfzaag heeft. Het contact van de metalen onderdelen van het elektrogereedschap met ‘leidingen onder spanning’ kan elektrocutie van de operator als gevolg hebben. NL.

97g. Tijdens het langssnijden gebruik altijd de geleider voor langssnijden of geleider voor de randen. Op die manier is het snijden meer nauwkeurig en het risico van klem raken van de draaiende snijschijf wordt minder. h. Gebruik altijd een snijschijf met de juiste afmetingen van bevestiginggsopeningen. Snijschijven die niet juist in de nest zitten kunnen verschuiven waardoor het verlies van de controle over het toestel kan gebeuren. i. Gebruik nooit de beschadigde of onjuiste onderringen of schroeven. De onderringen en bevestigingsschroeven worden speciaal voor deze zaag ontworpen om de optimale werking en veiligheid van de gebruiker te bevestigen. Terugslag, redenen en vermijdingsmethoden • Terugslag bestaat uit het plotselinge omhoog en terug gaan van de zaag in de richting van de operator en in de snijlijn, het ontstaat door klemgeraakte of onjuist geleide snijschijf.

• Indien de snijschijf klem of ingeduwd in een gleuf raakt, stopt de snijschijf en de reactie van de motor veroorzaakt een snelle beweging van de zaag in de richting naar de operator. • Indien de snijschijf ongelijk loopt of slecht in het gesneden element geplaatst is, kunnen de snijtanden aan de bovenste oppervlakte van het gesneden materiaal bootsen waardoor de snijschijf omhoog gaat en de zaag in de richting van de operator afspringt. De terugslag vormt een gevolg van onjuist of foutief gebruik van het elektrogereedschap. Bij het navolgen van de beschreven veiligheidsaanwijzingen het kan worden vermeden. a. Houd de zaag met beide handen vast, met armen in zulke positie zodat de kracht van de terugslag kan worden opgenomen. Neem plaats aan de ene kant van de zaag maar niet in de snijlijn.

Indien de snijschijf haakt of het snijden belemmerd is, maak de knop van de verbinding los en houd de zaag onbeweegbaar in het materiaal totdat de snijschijf niet volledig stopt. Verwijder nooit de schijf uit het gesneden materiaal nog trek de zaag niet naar achteren, zolang de snijschijf beweegt, kan een terugslag ontstaan. Onderzoek en neem corrigerende maatregelen om de reden van de belemmeringen in het werk van de snijschijf te elimineren. c. Bij opnieuw aanzetten van de zaag in het bewerkte voorwerp plaats de snijschijf goed in de gleuf en controleer of de tanden van de snijschijf niet geblokkeerd in het materiaal zitten. Indien de snijschijf haakt, als de zaag opnieuw aangezet wordt, kan deze verschuiven of terugslag ten opzichte van het bewerkte materiaal veroorzaken. d. Ondersteun grote platen zodat het risico van klemraken en terugslaan van de zaag verminderd wordt.

Grote platen kunnen makkelijk onder eigen gewicht buigen. De steunen dienen onder de plaat aan beide zijden geplaatst worden, in de buurt van de snijlijn en randen van de plaat. e. Gebruik geen botte of beschadigde snijschijven. Onscherpe of onjuist geplaatste tanden van de snijschijf kunnen door te sterk schuren de snijschijf afbuigen of terugslag veroorzaken. f. Voordat met het snijden te beginnen, regel de klemmen van de snijdiepte en de hoek ervan. Indien de instellingen van de zaag tijdens het snijden veranderen, kan dit klemraken en terugslaan veroorzaken. g. Wees bijzonder voorzichtig tijdens het diep snijden in de afscheidingswanden. De snijschijf kan op een ander element dat niet van buitenaf zichtbaar is raken waardoor de terugslag ontstaat. Functie van de onderste beschermera.

Alvorens met het gebruik te beginnen controleer de onderste beschermer met het oog op juiste plaatsing. Gebruik de zaag niet indien de onderste beschermer niet onbelemmert beweegt en niet goed sluit. Laat de onderste beschermer nooit open zitten. Indien de zaag toevallig valt, kan de beschermer afbuigen.

Trek de beschermer met gebruik van de handvat omhoog en verzeker u zich of deze vrij bewegt en niet aan de snijschijf of een ander deel van het toestel raakt ongeacht de hoek en snijdiepte. b. Controleer de werking van de veer van de onderste beschermer. Indien de beschermer en veer niet juist werken, dienen deze voor het gebruik gerepareerd te worden. De werking van de beschermer kan trager worden door beschadigde onderdelen, glijdende stoen of ophoping van afval. c. Het terugtrekken van de onderste beschermer is alleen toegestaan bij speciaal snijden zoals “diepsnijden” en “complexe snijden”. Trek de onderste beschermer met behulp van de handgreep en als de schijf in het materiaal zit, dient de onderste beschermer losgelaten te worden. Bij alle andere snijwerkzaamheden dient de onderste beschermer automatisch te werken. d.

Alvorens de zaag op de werktafel of vloer te plaatsen, neem altijd in acht of de onderste beschermer de snijschijf bedekt. Onbeschermde snijschijf gaat veroorzaken dat de zaag naar achteren gaat verschuiven en alles snijden. Neem de tijd nodig voor het stoppen van de snijschijf in acht. Algemene aanwijzingen mbt. veiligheidVoorzorgsmaatregelen • Gebruik geen beschadigde of vervormde snijschijven. • Gebruik geen schuurschijven. • Gebruik alleen snijschijven die door de producent aanbevolen zijn en aan de eisen van de norm EN 847-1 voldoen. • Gebruik geen snijschijven zonder met hardmetalen tanden. • Stoen van sommige houtsoorten kunnen een bedreiging voor de gezondheid vormen. Een direct fysiek contact met zulke stoen kan allergie en/of ziektes van luchtwegenstelsel bij de operator of de personen in de buurt veroorzaken.

• Gebruik persoonlijke beschermingsmiddelen zoals: - oorbescherming om het risico van gehoorverlies te reduceren, - oogbescherming, - ademhalingswegenbescherming zodat het risico van het inademen van schadelijke stoen gereduceerd wordt, - handschoenen voor bediening van snijschijven (de schijven dienen aan de opening te worden vastgehouden) en andere poreuze en scherpe materialen. • Gebruik een stofafzuigsysteem tijdens het snijden van hout. Veilig werk en onderhoud • Pas de snijschijf aan het soort te snijden materiaal aan. • Het is verboden om de zaag voor het snijden van andere materialen dan door de producent aanbevolen te gebruiken. • Gebruik de zaag nooit zonder of met geblokkeerde beschermer. • Houd de vloer in de buurt van de machine in goede staat en zonder losse materialen of uitstekende elementen. • Zorg voor goede verlichting van het werkplek.

• De operator van de machine dient over de nodige kennis over het gebruik, bediening en werk met de machine te beschikken. • Gebruik alleen scherpe snijschijven. • De maximale snelheid aangegeven op de snijschijf in acht te nemen. • Zich te verzekeren dat de toegepaste onderdelen conform de aanwijzingen van de producent zijn. • Onderbreek de verbinding met de spanning bij de uitvoering van onderhoudswerkzaamheden. • Bij beschadiging van voedingskabel tijdens het werk, zet onmiddellijk de spanning uit. RAAK NIET AAN DE VOEDINGSKABEL VOORDAT DE SPANNING UITGEZET WORDT. • Indien de zaag van een laser voorzien is, vervang deze nooit met een ander soort laser en de reparaties dienen alleen door een servicedienst uitgevoerd te worden. Richt de laser nooit in de richting van mensen noch dieren.

98 • Gebruik het toestel niet op een vaste plek. Het is niet bestemd voor werk op een werktafel. • Bevestig het te bewerken materiaal op een stabiele ondergrond en beveilig tegen het verschuiven met behulp van klemmen of bankschroef. Zulke manier van het bevestigen van het te verwerken voorwerp is meer veilig dan het vasthouden in de hand. • Voordat het elektrogereedschap neer te leggen, wacht totdat de schijf tot stilstand is gekomen. • De snijschijf kan geblokkeerd raken en het verlies van de controle over het elektrogereedschap veroorzaken.VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN VOOR DE LASERIn de constructie van de zaag wordt een laser van klasse 2 met het maximale vermogen van

9918. Hendel van de blokkade van de snijdiepte19. Blokkadeknop van de spil21. Laser schakelaar22. Laser23. Evenwijdige geleider* Er kunnen verschillen tussen de afbeelding en het product optreden. OMSCHRIJVING VAN DE GEBRUIKTE GRAFISCHE TEKENS LET OP WAARSCHUWING MONTAGE/INSTELLINGEN INFORMATIEUITRUSTING EN ACCESSOIRES1. Evenwijdige geleider - 1 st. 2. Oogsleutel - 1 st. WERKVOORBEREIDINGINSTELLEN VAN DE SNIJDIEPTEDe snijdiepte onder de rechte hoek kan tussen 0 tot 73 mm ingesteld worden. • Maak de hendel van de blokkade van de snijdiepte (18) los. • Stel de gewenste snijdiepte (met gebruik van de gradenschaal) in. • Blokkeer de hendel van de blokkade van de snijdiepte (18) (afb. A). MONTAGE VAN DE GELEIDER VOOR EVENWIJDIG SNIJDENBij het snijden van het materiaal op dunne stukjes dient de evenwijdige geleider gebruikt te worden.

De geleider kan aan de rechte of linke zijde van het elektrogereedschap gemonteerd worden. • Maak de draaiknop van de geleiderblokkade (6) los. • Plaats de lat van de evenwijdige geleider (23) in twee openingen van de voet (9) van de zaag. • Stel de gewenste afstand (met gebruik van de gradenschaal) in. • Monteer de evenwijdige geleider (23) met behulp van de draaiknop van de blokkade van de evenwijdige geleider (6) (afb. B). De evenwijdige geleider (23) kan ook haaks te worden gebruik, binnen het bereik tussen 00 en 450. Het is verboden om de hand of vingers achter de werkende zaag te houden. Indien een terugslag voorkomt, kan de zaag op de hand vallen wat ernstige beletsels als gevolg kan hebben. AFTREKKEN VAN DE ONDERSTE AFSCHERMINGDe onderste afscherming (13) van de snijschijf (10) schuift automatisch weg naarmate de gesneden materiaal dichterbij komt.

Om deze handmatig weg te schuiven, verschuif de hendel van de onderste afscherming (4). AFVOEREN VAN HET STOFDe schijfzaag is voorzien in een stofuitlaat (1) die de afvoer van stoen en houtspanen die bij het snijden ontstaan toelaat.

WERK / INSTELLINGENAAN-/UITZETTENDe spanning van het netwerk moet met de spanning aangegeven op het typeplaatje van de verstekzaag overeenkomen. Tijdens het aanzetten dient de zaag met beide handen te worden vastgehouden, omdat het moment van de motor kan een ongecontroleerde omdraai van het gereedschap als gevolg hebben. Neem in acht, dat na het uitzetten van de zaag de bewegende elementen kunnen nog steeds omdraaien. De schijfzaag is van een blokkadeknop van de hoofdschakelaar (16) voorzien die tegen het toevallig aanzetten beschermt. Aanzetten: • Druk op de blokkadeknop van de hoofdschakelaar (16) (afb. C). • Druk op de hoofdschakelaar (15). Uitzetten: • Maak de hoofdschakelaar (15) los. CONTROLELAMPJE VAN SPANNINGSAANSLUITINGOp het moment van de aansluiting van de schijfzaag op het stopcontact begint het controlelampje van spanningsaansluiting (3) te branden.

WERKING VAN DE LASERHet is verboden om direct op de bundel van de laser of op de weerkaatsing ervan te kijken. Het is verboden om de laser in de richting van andere personen te richten. Het laserlicht toelaat om betere controle van de snijlijn te hebben. De generator van de laser (22) in de schijfzaag is bestemd voor het precies snijden. Zet de laser uit indien het niet gebruikt wordt. • Plaats de schakelaar van de laser (21) in de “Aan” stand. • De laser gaat een rode lijn emitteren, die op het materiaal zichtbaar wordt. • Het snijden dient langs deze lijn uitgevoerd te zijn. • Na beëindiging zet de laser uit. Het stof dat bij het snijden ontstaat, kan het laserlicht verduisteren, om die reden dient de lens van de laser regelmatig gereinigd te worden. SNIJDENDe snijlijn wordt door de indicatie van de snijlijn (7) of (8) aangegeven.

• Grijp de zaag tijdens het werk zeker met beide handen aan beide handvatten vast. • De zaagmachine kan alleen aangezet worden als deze van het te snijden materiaal weggeschoven is. • Het is verboden om te grote druk op de zaag uit te oefenen.

Er dient een zacht en constant druk te worden uitgeoefend. • Na beëindiging van het snijden laat de snijschijf volledig stoppen. • Indien het snijden voor de geplande beëindiging onderbroken wordt, bij het doorzetten van het werk dient eerst gewacht te worden zodat deze de maximale toerental bereikt en vervolgens de snijschijf voorzichtig in het gesneden materiaal in te voeren. • Bij het snijden dwars door de vezels van het materiaal (hout) soms hebben ze de neiging om naar boven te gaan en opstijgen (de verschuiving van de zaag met een kleine snelheid kan deze tendens minimaliseren). • Verzeker u zich of de onderste afschermer naar de verste stand kan bewegen. • Voordat met het snijden te beginnen verzeker u zich of de draaiknop van de snijdiepte en de draaiknop van de blokkade van de voet op een juiste manier zijn ingesteld.

• Met de zaag dienen alleen snijschijven met de juiste buitendiemeter en de juiste diameter van de opening van de bevestiging van de snijschijf gebrukt te worden. • Het gesneden materiaal dient op een juiste manier worden bevestigd. • Het bredere onderdeel van de voet van de zaag dient op dit deel van het materiaal geplaatst te zijn, die niet weggesneden wordt. Indien de afmetingen van het materiaal gering zijn, dient het materiaal met behulp van klemmen bevestigd te worden. Indien de voet van de zaag niet over het te bewerken materiaal verschuift, maar hoger zich bevindt, ontstaat er een gevaar van terugslag.

100De juiste bevestiging van het gesneden materiaal en zeker vasthouden van de zaag verzekeren een volledige controle over het elektrogereedschap, waardoor het gevaar van lichaamsletsels verminderd wordt. Het is verboden om de korte stukken in de hand te houden. VERSTEK SNIJDEN • Maak de draaiknop van de voet (5) los (afb. D). • Plaats de voet (9) onder een bepaald hoek (van 00 tot 450) met gebruik van de gradenschaal. • Draai de draaiknop van de voet (5) vast. Neem in acht dat bij het verstek snijden, bestaat er een groter gevaar van tegenslag (grotere kans op inklemming van de snijschijf), het is daarom bijzonder belangrijk om te zorgen dat de voet van de zaag met de volledige oppervlakte aan het te bewerken materiaal zit. Het snijden dient met een vloeibare beweging uitgevoerd te worden.

SNIJDEN DOOR HET INHAKKEN IN HET MATERIAALVoordat met enige regelwerkzaamheden te beginnen, dient de aansluiting van de schijfzaag met de netspanning te worden onderbroken. • Stel de juiste diepte van het snijden die aan de dikte van het gesneden materiaal beantwoordt in. • Buig de zaag op zulke manier zodat de voorste rand van de voet (9) op het te snijden materiaal steunt en de indicatie 0° voor het recht zagen op de lijn van het verwachte snijden zich bevindt. • Na het plaatsen van de zaag in de plaats van het begin van het snijden trek de onderste afscherming (13) omhoog met behulp van de hendel van de onderste afscherming (4) (de snijschijf van de zaag is boven het materiaal). • Zet het elektrogereedschap aan en wacht totdat de snijschijf het volledig toerental bereikt.

• Geleidelijk verlaag de zaag zodat de snijschijf zich in het materiaal verdiept (tijdens deze beweging de vorste rand van de voet van de zaag dient de oppervlakte van het materiaal aan te raken). • Als de snijschijf met het snijden gaat beginnen, maak de onderste afscherming los.

• Als de volledige voet van de zaag op het materiaal zich bevindt, ga door met het snijden en verschuif de zaag naar voren. • Nooit trek de zaag met de draaiende snijschijf omdat op deze manier een terugslag naar achteren kan ontstaan. • Beëindig het snijden op een omgekeerde manier dan het begin door de zaag rond de lijn van de voorste rand van de voet van de zaag om te draaien. • Laan na het uitschakelen van de zaag de snij schijf volledig stoppen voordat de zaag uit het materiaal getrokken wordt. • Indien er noodzaak ontstaat om hoeken te maken, werk deze met behulp van reciprozaag of handzaag af. SNIJDEN OD AFSNIJDEN VAN GROTE STUKKEN MATERIAALBij het snijden van grotere platen of planken dienen deze op een juiste manier te worden ondersteund zodat de snijschijf niet verschuift (terugslag) door in het materiaal ingeklemd te worden.

BEDIENING EN ONDERHOUD Voordat met enige installatie-, regel-, reparatie- of bedieningswerkzaamheden te beginnen, trek de stekker uit het stopcontact uit. ONDERHOUD EN OPSLAG • Het is aangeraden om het toestel direct na elk gebruik te reinigen. • Gebruik geen water of andere vloeistoen voor reiniging. • Het toestel dient met gebruik van een penseel of zacht perslucht gereinigd te worden. • Gebruik geen reinigingsmiddelen noch oplosmiddelen zodat de kunststof onderdelen niet beschadigd raken. • Reinig regelmatig de ventilatieopeningen in de behuizing van de motor, zodat het toestel niet oververhit raakt. Het is verboden om de ventilatieopeningen te reinigen door scherpe elementen zoals schroevendraaiers ezv. erin te schuiven. • Bij beschadiging van de spanningskabel laat deze door een geautoriseerde service dienst met een kabel van dezelfde parameters vervangen.

Laat dit door een gekwaliceerde specialist of een technische dienst uitvoeren. • Bij te grote vonkproductie op de commutator dient de controle van de staat van de koolborstels door een vakbekwame medewerker uitgevoerd te worden.

• Na enige tijd van normale exploitatie raakt de snijschijf versleten. Als de snijschijf versleten wordt, moet een groter druk op de zaag worden uitgeoefend. • Indien een beschadiging van de snijschijf vastgesteld wordt, dient deze onmiddellijk uitgewisseld te worden. • De snijschijf dient altijd scherp te zijn. • Bewaar het toestel altijd op een droge plek en buiten bereik van kinderen. UITWISSELING VAN DE SNIJSCHIJF • Met behulp van de bijgesloten sleutel draai de bevestigingsschroef van de snijschijf (12) door naar links te draaien los. • Om het omdraaien van de spil van de zaag te voorkomen, tijdens het losdraaien van de bevestigingsschroef van de snijschijf blokker de spil met de blokkadeknop van de spil (19) (afb. E). • Demonteer de buitenste kraagmoer (11).

• Met behulp van de hendel van de onderste afscherming (4) verschuif de onderste afscherming (13) zodat deze maximaal in de bovenste afscherming (2) zich bevindt (in deze tijd controleer de toestand en werking van de veer die de onderste afscherming aftrekt). • Schuif de snijschijf (10) door de gleuf in de voet van de zaag (9) uit. • Plaats de nieuwe snijschijf in de positie waarin de volledige conformiteit tussen de tanden van de snijschijf en erop aangegeven de pijl met de richting van de pijl aangegeven op de bovenste afscherming bestaat. • Schuif de snijschijf in de gleuf in de voet van de zaag en monteer deze op de spil zodat deze aan de oppervlakte van de buitenste kraag gedrukt wordt en centraal zich erop bevindt. • Monteer de buitenste kraagmoer (11) en draai de bevestigingsschroef van de snijschijf (12) door naar rechts te draaien vast.

Let op zodat de snijschijf met de tanden in de juiste richting gericht gemonteerd wordt. De draairichting van de spil van het elektrogereedschap wordt door de pijl op de behuizing van de zaag aangegeven. Wees bijzonder aandachtig bij het aangrijpen van de snijschijf.

Gebruik de beschermende handschoenen om de handen tegen het contact met scherpe tanden van de snijschijf te beschermen. UITWISSELING VAN KOOLBORSTELSVersleten (korter dan 5 mm), afgebrande of gebarsten koolborstels van de motor dienen onmiddellijk uitgewisseld te worden. Altijd dienen er beide borstels tegelijk uitgewisseld te worden. De uitwisseling dient door een vakbekwame persoon en met gebruik van originele onderdelen te gebeuren. Allerlei soorten van stoornissen dienen door een geautoriseerde servicedienst van de producent verwijderd te worden. TECHNISCHE PARAMETERS TYPEPLAATJESchijfzaagParameter WaardeVoedingsspanning 230 V ACFrequentie 50 Hz.

101Nominale kracht 1800 WToerental zonder belasting 5000 min-1Zaagbereik voor verstekzagen 00 - 45°Max. diameter van de snijschijf 210 mm Binnendiameter van de snijschijf 30 mmMaximale snijdiepte Onder de hoek van 90˚ 73 mm Onder de hoek van 45˚ 49 mm Veiligheidsklasse IIKlasse van de laser 2Vermogen van de laser < 1 mWGolengte van de laser λ = 650 nmMassa 5,5 kg Bouwjaar 2020GEGEVENS BETREFFENDE LAWAAI EN TRILLINGENInformatie betreende lawaai en trillingen. Het niveau van het geëmitteerde lawaai, zoals akoestische druk niveau LpA en akoestische kracht niveau LwA en meetonzekerheid K worden eronder conform de norm EN 60745 aangegeven. De waarde van trillingen ah en meetonzekerheid K worden eronder conform de norm EN 60745 aangegeven.

Het in deze gebruiksaanwijzing aangegeven niveau van trillingen werd conform de procedure van de norm EN 60745 gemeten en kan voor vergelijking van elektrogereedschap gebruikt worden. Het kan eveneens voor voorlopige beoordeling van de blootstelling aan trillingen gebruikt worden. Het aangegeven niveau van trillingen is kenmerkend voor de basis toepassingsgebieden van het elektrogereedschap. Bij toepassing voor andere doeleinden of met andere werkstukken alsook bij gebrekkig onderhoud kan het trillingenniveau veranderen. De bovenstaande omstandigheden kunnen de blootstelling aan trillingen tijdens het werk verhogen. Om de blootstelling aan trillingen goed te schatten, neem de periodes van het uitzetten van het elektrogereedschap of de periodes van het aanzetten zonder gebruik in acht. Op die manier kan de totale blootstelling aan trillingen aanzienlijk lager zijn.

Akoestische druk niveau: LpA = 96,1 dB(A) K=3dB(A)Akoestische kracht niveau: LwA = 107,1 dB(A) K=3dB(A)Waarde van de trillingen versnelling (achterste handgreep) ah = 4,547 m/s2 K = 1,5 m/s2 Waarde van de trillingen versnelling (voorste handgreep) ah = 4,675 m/s2 K = 1,5 m/s2MILIEUBESCHERMINGElektrische producten dienen niet tezamen met huisafval verzameld maar naar speciale bedrijven voor utilisatie afgevoerd te worden. Informatie over utilisatie wordt door de verkoper van het product of locale overheid verstrekken. Afgedankte elektrische en elektronische toestellen bevatten stoen die van invloed voor het milieu kunnen zijn. Toestellen die niet naar de recyclage worden doorgegeven vormen een potentieel gevaar voor het milieu en menselijke gezondheid. * Met voorbehoud van wijzigingen invoering.

„Topex Groep Vennootschap met beperkte aansprakelijkheid [Grupa Topex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością]” Commanditaire Vennootschap [Spółka komandytowa] met zetel te Warszawa, ul. Pograniczna 2/4 (verder: „Topex Groep”) deelt u mede, dat alle auteursrechten op de inhoud van deze gebruiksaanwijzing (verder: „Gebruiksaanwijzing”), waaronder de tekst, geplaatste foto’s, schema’s, tekeningen, alsook de opbouw aan Topex Groep behoren en worden op basis van de Wet van 4 februari 1994 inzake auteursrechten en aanverwante rechten (Stb. 2006, Nr. 90, Pos. 631 met latere aanpassingen) beschermd. Kopiëren, bewerken, publiceren en modiceren voor handelsdoeleinden van deze Gebruiksaanwijzing alsook enkele delen ervan zonder schriftelijke toestemming van Topex Groep is strikt verboden en kan civielrechtelijke of strafrechtelijke vervolging als gevolg hebben.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Graphite 58G493 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden