Gorenje DVG643XB Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Gorenje DVG643XB (92 pagina’s), behorend tot de categorie Afzuigkap. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 80 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Gorenje DVG643XB of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Gorenje |
| Categorie: | Afzuigkap |
| Model: | DVG643XB |
Handleiding Gorenje DVG643XB – volledige tekst
63NLNL AFZUIGKAPZich strikt aan de aanwijzingen uit deze tekst houden. Iedere aansprakelijkheid voor eventuele schade of brand aan het apparaat veroorzaakt door het niet in acht nemen van de aanwijzingen in deze handleiding weergegeven wordt afgewezen. De wasemkap is ontworpen voor het afzuigen van rook- en kookdampen en is uitsluitend bestemd voor huishoudelijk gebruik. De wasemkap kan er anders uitzien dan aangegeven in de tekeningen uit dit instructieboekje, echter blijven de gebruiks-, onder-houds- en installatie aanwijzingen dezelfde. Dit boekje moet voor latere raadpleging bewaard worden. In geval van verkoop, overdracht of verplaatsing het boekje altijd bij het toestel bewaren. Lees de werkingsinstructies aandachtig door: er worden belangrijke aanwijzingen over de installatie, het gebruik en de veiligheid verstrekt.
Geen elektrische of mechanische aanpassingen op het toestel of op de afvoerleidingen uitvoeren. Alvorens met de installatie van het apparaat te beginnen controleer of de onderdelen niet beschadigd zijn. Als dat wel het geval is neem contact op met de verkoper en ga niet verder met de installatiehandelingen. Opmerking: De details aangegeven met het teken “(*)” zijn optionele toebehoren die alleen bij enkele modellen worden geleverd of die niet meegeleverd worden en dus aangeschaft moeten worden. WAARSCHUWINGAttentie. Het apparaat niet aan het stroomnet aansluiten voordat de installatie voltooid is. Koppel, voor ieder onderhoud, eerst de wasemkap van het elektriciteitsnet af door de stekker weg te trekken of door de hoofdscha-kelaar van de woning uit te schakelen. Draag bij alle installatie- en onderhoudswerkzaamheden werkhandschoenen.
Dit apparaat mag niet worden gebruikt door kinderen of door personen met beperkte sensorische of geestelijke capaciteiten of met weinig ervaring en onvoldoende kennis, tenzij dit niet geschiedt onder het toezicht of volgens de gebruiksaanwijzingen van een per-soon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid.
De kinderen moeten altijd gecontroleerd worden zodat zij niet met het apparaat spelen. De wasemkap nooit gebruiken als het rooster niet goed gemonteerd is. De wasemkap NOOIT als steunvlak gebruiken tenzij dit niet uitdrukkelijk is aangegeven. Altijd voor een goede ventilatie van de ruimte zorgen als de wasemkap tegelijkertijd wordt gebruikt met andere apparaten die gas en andere brandstoffen toepassen. De gezogen lucht mag niet afgevoerd worden in een leiding die gebruikt wordt voor de afvoer van rook van apparaten die gas of andere brandstoffen toepassen. Het is streng verboden met open vlammen onder de wasemkap te koken. Het gebruik van open vlammen is schadelijk voor de lters en kan brand veroorzaken, daarom moet het absoluut vermeden worden. Het frituren moet geschieden onder voortdurend toezicht om te voorkomen dat verhit vet in brand raakt.
De bereikbare onderdelen kunnen bijzonder warm worden als deze tegelijkertijd met kookapparaten gebruikt worden. Wat betreft technische- en veiligheidsmaatregelen voor de rookafvoer zich strikt houden aan de regelingen voorzien door de plaatse-lijke bevoegde autoriteiten. De wasemkap moet regelmatig schoongemaakt worden, zowel binnen als buiten (MINSTENS EENMAAL PER MAAND, neem in ieder geval hetgeen in deze handleiding is aangegeven in acht). Het niet in acht nemen van de reinigingsnormen van de wasemkap en van de vervanging en reiniging van de lters kan brandgevaar veroorzaken. Zorg altijd dat de lampjes in de kap aanwezig en goed gemonteerd zijn om het gevaar voor elektrische schokken te voorkomen. Iedere aansprakelijkheid voor eventuele schade aan het apparaat of brand veroorzaakt door het niet in acht nemen van de aanwijzin-gen uit deze handleiding wordt afgewezen.
Door ervoor te zorgen dat dit product op de juiste manier als afval wordt verwerkt, helpt u mogelijk negatieve consequentiesvoor het milieu en de menselijke gezondheid te voorkomen die anders zouden kunnen worden veroorzaakt door onjuiste verwerking van dit product als afval. Het symbool op het product of op de bijbehorende documentatie geeft aan dat dit product niet als huishoudelijk afval mag worden behandeld. In plaats daarvan moet het worden afgegeven bij een verzamelpunt voor recycling van elektrische en elektronische apparaten. Afdanking moet worden uitgevoerd in overeenstemming met de plaatselijke milieuvoorschriften voor afvalverwerking. Voor nadere informatie over de behandeling, terugwinning en recycling van dit product wordt u verzocht contact op te nemen met het stadskantoor in uw woonplaats, uw afvalophaaldienst of de winkel waar u het product heeft aangeschaft.
64 NLTips voor een correctgebruik om de milieu-impact te verminderen: Schakel de kap in op minimumsnelheid wanneer u begint te koken en laat de kap nog enkele minuten ingeschakeld nadat u klaar bent met koken. Verhoog de snelheid alleen wanneer er veel rook of damp is en gebruik de maximumsnelheid alleen in extreme situaties. Vervang de koolstoflter(s) indien nodig om een goede efciëntie voor het wegnemen van geurtjes te behouden. Maak de vetlter(s) indien nodig schoon om een goede efciëntie van de vetlter te behouden. Gebruik de maximale diameter van het leidingsysteem zoals aangegeven in deze handleiding om de efciëntie te optimaliseren en lawaai tot een minimum te beperken. OPGELET. Indien de schroeven en bevestigingssystemen niet in overeenstemming met deze instructies gemonteerd zijn kan dit leiden tot elektrische gevaren.
HET GEBRUIKDe kap is vervaardigd voor gebruik in de afzuigversie met afvoer naar buiten, of de ltrerende versie, met luchtcirculatie. Uitvoering als afzuigend apparaatDe aangezogen rook en damp worden naar buiten geleid via een afvoerpijp die is aangesloten op de verbindingsring aan de bovenkant van de wasemkap. Attentie: De afvoerpijp wordt hierbij niet geleverd en moet apart aangekocht worden. De middellijn van de afvoerpijp moet even groot zijn als die van de verbindingsring. De horizontale stukken van de buis moeten enigszins omhoog hellen (ongeveer 10°) om de lucht gemakkelijk naar buiten te voeren. Note. Als de wasemkap reeds is voorzien van koolstoflter dan moet u dit verwijderen. Verbind de wasemkap aan wandafvoerpijpen en afvoeropeningen met dezelfde diameter als de luchtuitgang (verbindingsens).
Het gebruik van wandafvoerpijpen of afvoeropeningen met een kleinere diameter zal leiden tot een vermogensverlies en een sterke toename van het bedrijfsgeluid. Iedere aansprakelijkheid hiervoor wordt afgewezen. De lengte van het afvoerkanaal moet zo kort mogelijk zijn.
Gebruik zo min mogelijk bochten (maximaal toegestane hoek: 90°). Vermijd grote verschillen in doorsnede. Gebruik een buis met een zo glad mogelijke binnenkant. Het gebruikte materiaal moet volgens norm zijn. Filtrerende versieHiervoor is het voldoende een, bij uw leverancier verkrijgbare, koolstoflter te gebruiken. De afgezogen lucht wordt ontvet en gelterd voordat zij weer teruggeblazen wordt in het vertrek via het bovenste rooster. HET INSTALLERENDe minimum afstand tussen het kookvlak van het fornuis en het laagste deel van de afzuigkap mag niet onder de 55cm liggen, in geval van een elektrisch fornuis en 65cm, in geval van een gas- of gemengd fornuis. Indien in de installatie-aanwijzing van het gaskooktoestel een grotere afstand wordt aangegeven moet hiermee rekening worden gehou-den.
Elektrische aansluitingDe netspanning moet corresponderen met de spanning die vermeld wordt op het etiket met eigenschappen, aan de binnenkant van de wasemkap. Als de wasemkap een stekker heeft, moet deze in een stopcontact worden gestoken dat voldoet aan de geldende voorschriften op een, ook na de installatie, goed bereikbare plaats. Heeft de kap geen stekker (rechtstreekse verbinding met het net) of is deze, ook na de installatie, niet goed te bereiken, dan moet er een tweepolige schakelaar worden geplaatst die de volledige ontkoppeling van het net garandeert in het geval van een overspanning van klasse III, in overeenstemming met de installatie normen. Attentie. Alvorens de wasemkap weer aan het voedingsnet aan te sluiten controleer of deze goed functioneert, controleer altijd of de voedingskabel goed gemonteerd is.
De afzuigkap is voorzien van een speciale voedingskabel; als de kabel beschadigd is, vraag de technische dienst voor een nieuwe kabel. MontageAangezien dit apparaat zwaar is, dient het door minstens twee of meer personen verplaatst en geïnstalleerd te worden.
Voor de installatie: • Controleer of het aangeschafte product, qua afmetingen, geschikt is voor de gekozen installatie plaats. • Verwijder het/de koolstoflter/s (*) indien meegeleverd (zie ook het betreffende hoofdstuk). Dit/deze moet/en alleen gemonteerd wor-den als de afzuigkap als lterend apparaat gebruikt wordt. • Controleer of er, voor het vervoer, in de afzuigkap voorwerpen zijn geplaatst (bijvoorbeeld zakjes met schroeven (*), garantiebewijs (*) enz. ), indien deze voorwerpen aanwezig zijn haal ze eruit en bewaar ze goed.
65NL • Indien mogelijk, ontkoppel en verwijder de meubelen onder en rond de installatie ruimte om de achterwand / het plafond gemakkelijker te bereiken. Indien niet mogelijk alle betreffende onderdelen afdekken om deze te beschermen. Kies een vlak oppervlak plaats een afscherming en zet hierop de wasemkap en de meegeleverde onderdelen. • -Controleer tevens of er in de buurt van de installatie ruimte (op een, ook met gemonteerde kap, goed bereikbare plaats) een stopcontact aanwezig is en of er de mogelijkheid bestaat voor de verbinding aan een rookafvoer naar buiten (alleen voor het afzuigende apparaat). • Voer alle nodige werkzaamheden op de muur uit (bijv. : een elektriciteitsstopcontact en/of een doorvoeropening voor de afvoerpijp). De wasemkap is voorzien van bevestigingspluggen die geschikt zijn voor de meeste muurs/plafonds.
Er moet echter contact opgenomen worden met een gekwaliceerd technicus om u ervan te vergewissen dat de materialen geschikt zijn voor het type muur/plafond. Het muur/plafond moet stevig genoeg zijn om het gewicht van de kap te houden. WERKINGIn geval van een sterkere dampconcentratie een hogere zuigkracht gebruiken. We raden aan de afzuigkap 5 minuten voordat men begint te koken aan te doen en deze nog voor ongeveer 15 minuten nadat men beëindigt heeft aan te laten. WHI653S1XGB, WHI953S1XGB, WHI653S1XGW, WHI953S1XGWOm de functies van de kap te selecteren, druk op het symbool. De functie wordt geactiveerd wanneer het symbool wordt vrijgegeven. T1. Stand-by (bedieningspaneel uit – alle functies zijn uitgeschakeld) / bedieningspaneel aan) ON Na ongeveer een minuut kapstilstand (zuigwerking en lichten) keert de kap automatisch weer terug in stand-by. Opmerking:T2.
ON/OFF Automatische werking “AdaptTech”. De kap stelt automatisch de snelheid (zuigkracht) in, de snelheid neemt toe als de door sensor opgenomen omgevingsomstandighe2-den dit vereisen. Indien deze niet veranderen gaat de kap na 10 minuten uit (als deze zich reeds in snelheid (zuigkracht) 1 bevindt). Opmerking: voor een correct gebruik van deze functie, voer eerst de uit (zie "Parametersregeling voor de automatische werking"de betreffende paragraaf). Opmerking: indien tijdens de automatische werking een andere zuigkrachtfuncties geselecteerd wordt gaat de automatische werking uit. T4. ON/OFF Motor - met ingeschakelde motor, raak de Ledden aan en veeg met de vingers naar rechts of naar links resp. om de snelheid (zuigkracht) SL2te verhogen of te verlagen. de motor gaat aan bij de laatste Opmerking: ingestelde snelheid (zuigkracht) voor de uitschakeling. T5.
ON/OFF intensieve “POWER BOOST” snelheid (zuigkracht) (met timer) Opmerking: Na 5 minuten keert de kap weer terug in de eerder ingestelde stand. T6. ON/OFF intensieve “POWER BOOST x 2” snelheid (zuigkracht) (met timer) Na 5 minuten keert de kap weer terug in de eerder ingestelde stand. Opmerking: T7. ON/OFF werkmodus „ReFresh”. Na 50 minuten stilstand gaat de snelheid (zuigkracht) 10 minuten lang aan. 1T8. ON/OFF Vertraagde uitschakeling van de snelheid (zuigkracht). deze functie is beschikbaar voor de snelheden die met de toets geselecteerd kunnen worden. Opmerking: T4 Druk een of meerdere malen achterelkaar om de vertraagde uitschakeltijd in te stellen (10-20-30 minuten) T9. Verzadigdeltersaanwijzerenreset Deze toets gaat automatisch met vast licht branden als het vetlter onderhouden moet worden.
Deze toets gaat automatisch met knipperlicht branden als het koolstoflter onderhouden moet worden. Na het onderhoud van de lters druk langer dan 3 seconden, met uitgeschakelde kap en actieve toets, om de reset van de verzadigde lters aanwijzer uit te voeren.
Herhaal deze handeling indien nodig (bijvoorbeeld als beide lters verzadigd zijn). Activeringvandeverzadigdekoolstoflteraanwijzer De koolstoflter verzadiging aanwijzer is gewoonlijk uitgeschakeld. Om deze te activeren handel op de volgende wijze: Met display aan (ON) en uitgeschakelde zuigwerking (OFF) druk tegelijkertijd langer dan 3 seconden op de toetsen en. De toets T8 T9T9 gaat continu branden voor ongeveer 5 seconden hetgeen de inschakeling aangeeft. Om deze uit te schakelen deze handeling herhalen, de toets knippert ongeveer 5 seconden lang om de uitschakeling ervan aan te T9geven. Knoppen T8 en T9 zijn in dit stadium niet zichtbaar (op sommige modellen). Ze zijn alleen zichtbaar zoals beschreven in de handleiding van de handleiding. De geschatte afstand van de knop T8 van T7 is 15 mm en de afstand van de toets T9 van T8 is 40 mm.
66 NLParametersregeling voor de automatische werkingVoor een correct gebruik van de automatische werking de "Kalibratie van de kap". Kalibratie van de kapMet ingeschakelde display (ON) en uitgeschakelde zuigwerking (OFF), druk 3 seconden lang op de toets. T3De snelheid (zuigkracht) 2 gaat aan en de toets knippert, dit geeft aan dat de kalibratie van de kap is begonnen, deze duurt ongeveer T315 minuten. Opmerking: T3 om de kalibratie te onderbreken druk 5 seconden lang op ; de kalibratie is dan niet geldig en moet dus herhaald worden. WHI643A3XGB, WHI943A3XGB, WHI643A3BOm de functies van de kap te selecteren, druk op het symbool. De functie wordt geactiveerd wanneer het symbool wordt vrijgegeven. T1.
Stand-by (bedieningspaneel uit – alle functies zijn uitgeschakeld) / bedieningspaneel aan)ON Na ongeveer een minuut kapstilstand (zuigwerking en lichten) keert de kap automatisch weer terug in stand-by. Opmerking:T2. ON/OFF lichtknop Alleen op enkele modellen (zie tekening hierboven): Druk meerdere malen totdat de gewenste lichtintensiteit geselecteerd wordt: L1: zwak licht L2: matig licht L3: sterk licht Druk opnieuw om de lichten uit te schakelen. T3. ON/OFF Automatische werking “AdaptTech”. De kap stelt automatisch de snelheid (zuigkracht) in, de snelheid neemt toe als de door sensor opgenomen omgevingsomstandighe1-den dit vereisen. Indien deze niet veranderen gaat de kap na 10 minuten uit (als deze zich reeds in snelheid (zuigkracht) 1 bevindt).
Opmerking: voor een correct gebruik van deze functie, voer eerst de uit (zie "Parametersregeling voor de automatische werking" de betreffende paragraaf). Opmerking: indien tijdens de automatische werking een andere zuigkrachtfuncties geselecteerd wordt gaat de automatische werking uit. T4. Manuele snelheid (zuigkracht) selectie: snelheid (zuigkracht) 1L4: snelheid (zuigkracht) 2L5: snelheid (zuigkracht) 3L6: Druk opnieuw om de kap uit te schakelen (OFF).
de manuele selectie schakelt iedere andere ingestelde zuigkracht uitOpmerking:T5. ON/OFF intensieve “POWER BOOST” snelheid (zuigkracht) (met timer) Na 5 minuten keert de kap weer terug in de eerder ingestelde stand. Opmerking: T6*. (Alleen op sommige modellen) ON/OFF intensieve “POWER BOOST x 2” snelheid (zuigkracht) (met timer) Na 5 minuten keert de kap weer terug in de eerder ingestelde stand. Opmerking:T7. ON/OFF werkmodus „ReFresh”. Na 50 minuten stilstand gaat de snelheid (zuigkracht) 10 minuten lang aan. 1T8. ON/OFF Vertraagde uitschakeling van de snelheid (zuigkracht), (ongeveer 30 minuten) deze functie is beschikbaar voor de snelheden die met de toets geselecteerd kunnen worden. Opmerking: T4 T9. Verzadigdeltersaanwijzerenreset Deze toets gaat automatisch met vast licht branden als het vetlter onderhouden moet worden.
Deze toets gaat automatisch met knipperlicht branden als het koolstoflter onderhouden moet worden. Na het onderhoud van de lters druk langer dan 3 seconden, met uitgeschakelde kap en actieve toets, om de reset van de verzadigde lters aanwijzer uit te voeren. Herhaal deze handeling indien nodig (bijvoorbeeld als beide lters verzadigd zijn). Activeringvandeverzadigdekoolstoflteraanwijzer De koolstoflter verzadiging aanwijzer is gewoonlijk uitgeschakeld. Om deze te activeren handel op de volgende wijze: Met display aan (ON) en uitgeschakelde zuigwerking (OFF) druk tegelijkertijd langer dan 3 seconden op de toetsen en. De toets T8 T9T9 gaat continu branden voor ongeveer 5 seconden hetgeen de inschakeling aangeeft. Om deze uit te schakelen deze handeling herhalen, de toets knippert ongeveer 5 seconden lang om de uitschakeling ervan aan te T9geven.
67NLKalibratie van de kapMet ingeschakelde display (ON) en uitgeschakelde zuigwerking (OFF), druk 3 seconden lang op de toets. T3De snelheid (zuigkracht) 2 gaat aan en de toets knippert, dit geeft aan dat de kalibratie van de kap is begonnen, deze duurt ongeveer T315 minuten. Opmerking: T3 om de kalibratie te onderbreken druk 5 seconden lang op ; de kalibratie is dan niet geldig en moet dus herhaald worden. WHI623E1XGB, WHI623E1XGW, WHI923E1XGW, WHI623E3B, WHI923E3B, WHI923E3XGBWHI623E1XGBUK, WHI623E3BUKWHI643E6XGB, WHI643E6B, WHI643E6XGW, WHI943E6B, WHI943E6XGB, WHI943E6XGWWHI823E1XGB, WHI823E1XGW Om de functies van de kap te selecteren is het voldoende de bedieningen aan te raken. T1. Stand by/ON displayT2. ON/OFF snelheid (zuigkracht) 1T3. ON/OFF snelheid (zuigkracht) 2T4. ON/OFF snelheid (zuigkracht) 3T5. ON/OFF lichtenONDERHOUDAttentie.
Koppel, voor ieder onderhoud, eerst de wasemkap van het elektriciteitsnet af door de stekker weg te trekken of door de hoofd-schakelaar van de woning uit te schakelen. SchoonmaakDe kap moet regelmatig schoon gemaakt worden, zowel binnen als buiten (tenminste met dezelfde regelmaat waarmee de vetlters gerei-nigd worden). Gebruik voor het reinigen een doek die u vochtig maakt met een beetje neutraal vloeibaar reinigingsmiddel. Gebruik geen producten die schuurmiddelen bevatten. GEEN ALCOHOL GEBRUIKEN. Attentie: Als u deze aanwijzingen m. b. t. reiniging van het apparaat en vervanging resp. reiniging van de lters niet opvolgt, kan dat tot brand leiden. Deze aanwijzingen beslist opvolgen. De fabrikant is niet aansprakelijk voor schade aan de motor of schade t. g. v. brand die het gevolg zijn van ondeskundig onderhoud of niet opvolgen van de bovengenoemde veiligheidsvoorschriften.
VetlterHoudt de vetdeeltjes vast. Hetmetalenvetlter moet eenmaal per maand worden gereinigd met neutrale reinigingsmiddelen, met de hand of in de vaatwasmachine op lage temperaturen en met een kort programma.
Door hem in de vaatwasmachine te wassen kan het metalen vetlter ontkleuren, maar dit is niet van invloed op de eigenschappen, die beslist niet veranderen. Om het vetlter te demonteren trekt u aan de veerbelaste ontgrendelingshandgreep. Koolstoflter(alleenvoorlterendapparaat)Houdt de lastige kookgeuren vast. De verzadiging van de koolstoflter vindt plaats na een min of meer geprolongeerd gebruik en hangt af van het soort koken en de regelmaat waarmee de vetlter wordt gewassen. In ieder geval moet de lter minstens om de 4 maanden vervangen worden. Het kan NIET gewassen of opnieuw gebruikt worden. RondkoolstoflterPlaats een lter aan iedere zijde ter bedekking van beide roosters die als bescherming van het draaionderdeel van de motor dienen, daarna met de wijzers van de klok meedraaien. Voor de demontage in de tegenovergestelde richting draaien. T1. ON/OFF lichtenT2.
68 NLVervanging lampjesSluit de stroom af.Attentie! Alvorens de lampjes aan te raken controleer eerst of ze koud zijn.Vervang het beschadigde lampje met een lampje van hetzelfde soort zoals aangegeven op het typeplaatje of op het apparaat zelf in de buurt van het lampje.De kap is voorzien van een verlichtingssysteem gebaseerd op de LEDDEN technologie.De Ledden zorgen voor een optimale verlichting, voor een 10 maal langere tijdsduur ten opzichte van de traditionele lampjes en een elektriciteitsbesparing van wel 90%.Voor de vervanging neem contact op met de technische assistentie.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Gorenje DVG643XB stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Afzuigkap Gorenje
Handleiding Afzuigkap
Nieuwste handleidingen voor Afzuigkap