Gorenje DCM950E Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Gorenje DCM950E (24 pagina’s), behorend tot de categorie Afzuigkap. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 18 mensen en kreeg gemiddeld 4.0 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Gorenje DCM950E of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/24
CAPPA ASPIRANTE - Istruzioni per l’uso
DUNSTABZUGSHAUBE - Gebrauchsanweisung
CAMPANA EXTRACTORA - Manual de utilización
HOTTE DE CUISINE - Notice d’utilisation
COOKER HOOD - User instructions
AFZUIGKAP - Gebruiksaanwijzing
COIFA ASPIRANTE - Manual do usuário
I
D
E
NL
F
GB
P

Beoordeel deze handleiding

4.0/5 (6 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Gorenje
Categorie: Afzuigkap
Model: DCM950E

Handleiding Gorenje DCM950E – volledige tekst

ALGEMEEN De inhoud van dit boekje grondig doorlezen, daar het belangrijke informatie bevat voor veilige installatie, gebruik en onderhoud. Het boekje bewaren voor verdere raadpleging. Het toestel werd ontworpen voor gebruik in een aanzuigversie (evacuatie lucht naar buiten - Fig. 1B) of met remote motor (Fig. 1A). VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN1. Opletten indien tegelijkertijd een afzuigkap en een brander of haard functioneren die afhankelijk zijn van de omgevings-lucht en gevoed worden door een andere energiebron dan de elektrische energie. De afzuigkap kan de lucht die de brander of haard nodig heeft voor de verbranding aan de omgeving onttrekken. De negatieve druk in de omgeving mag niet boven de 4 Pa (4x10-5 bar) liggen. Voor een veilige werking dient u te zorgen voor een goede ventilatie van de ruimte.

Voor de afvoer naar buiten moet u zich houden aan de geldende voorschriften die van toepassing zijn in uw land. Voordat u het model op het elektriciteitsnet aansluit:- Controleer op het gegevensplaatje (aan de binnenkant van het apparaat) of de spanning en het vermogen overeenko-men met die van het net, en of de stekker geschikt is voor de aansluiting. Neem in geval van twijfel contact op met een gekwalificeerde elektricien. - Als de voedingskabel beschadigd is dient deze te worden vervangen door een andere kabel of een speciale kabel- combinatie, beschikbaar bij de fabrikant of de technische servicedienst. - Verbind het mechanisme aan de voeding m. b. v. en stekker met zekering 3A of aan de twee draden van de tweefase beschermd met een 3A zekering. 2. Attentie. In bepaalde omstandigheden kunnen huishoudelijke apparaten gevaarlijk zijn.

A) Probeer niet om de filters te controleren terwijl de afzuigkap werkt. B) Raak de lampen en de zones vlakbij niet aan als de verlichting lang aan is of kort daarna. C) Het is verboden om eten met open vlam te bereiden onder de kap. D) Voorkom open vlammen, deze zijn schadelijk voor de filters en brandgevaarlijk.

E) Controleer voortdurend gebakken waren om te voor-komen dat hete olie vlam vat. F) Voor elke willekeurige onderhoudsbeurt moet men de elektrische energie afschakelen. G) Dit apparaat is niet bestemd voor gebruik door kinde-ren of andere personen die toezicht nodig hebben. H) Controleer dat kinderen niet met het apparaat spelen. I) Als de afzuigkap tegelijk met andere apparaten wordt gebruikt die gas of andere brandstoffen verbranden, moet het vertrek goed worden geventileerd. L) Als de reinigingswerkzaamheden niet worden uitge- voerd zoals aangegeven in de handleiding loopt u het risico dat er brand uitbreekt. Dit apparaat is voorzien van het keurmerk Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE), zoals vastgesteld door de Europese Norm 2002/96/EC.

Door te zorgen dat de afvalver-wijdering van dit product correct wordt uitgevoerd, werkt de gebruiker mee aan het voorkomen van potentiële negatieve consequenties voor omgeving en gezondheid. Het symbool op het product of op het bijgeleverde do- cumentatiemateriaal geeft aan dat het niet moet worden behandeld als normaal huisvuil, maar dat het moet worden ingeleverd bij een speciaal verzamelpunt voor het recyclen van elektrische en elektronische apparatuur. De afvalverwij-dering moet plaatsvinden in het respect van de gemeentelijke normen. Voor meer informatie over het onderhoud en het recyclen van dit product kunt u contact opnemen met uw gemeente, de locale reinigingsdienst, of de winkel waar u het product heeft aangeschaft. INSTALLATIE INSTRUCTIES•Dewerkzaamhedenm. b. tdemontageendeelektrischeaansluiting dienen verricht te worden door gespeciali-seerd personeel.

•Gebruikbeschermendehandschoenenalvorensmetdemontagewerkzaamheden te beginnen. •Elektrischeaansluiting:Dit apparaat is gebouwd in klasse I, en moet daarom aan een aardgeleiding worden verbonden.

De aansluiting op het elektrische net moet op de volgende wijze worden uitgevoerd:BRUIN = lijnLBLAUW = neutraalNGEEL/GROEN = aarde. De neutrale kabel moet worden aangesloten op de aansluitklem met het symbool De N. GEEL/GROENE kabel moet worden aangesloten op de aansluitklem vlakbij het aardsymbool. Bij het aansluiten op het elektrische net moet u zich ervan verzekeren dat het stopcontact een aardverbinding heeft. Nadat u de afzuigkap heeft gemonteerd dient u ervoor te zorgen dat het stopcontact makkelijk te bereiken is. In het geval van een directe aansluiting op het elektrische net is het noodzakelijk tussen het apparaat en het net een meerpolige schakelaar aan te brengen met een minimum afstand van 3 mm tussen de contacten. Deze moet aangepast zijn aan het elektrische vermogen en voldoen aan de geldende normen.

• De minimumafstand tussen het oppervlak dat de pannen op het fornuis ondersteunt en de onderkant van de afzuigkap moet minstens 100 cm bedragen Indien een verbindingsbuis bestaande uit twee of meer delen gebruikt wordt, dan moet het bovenste gedeelte aan de buitenkant van het onderste gedeelte zitten. Sluit de afvoer van de afzuigkap niet aan op een leiding waardoor warme lucht circuleert of die gebruikt wordt voor de afvoer van rook van apparaten die door een andere energiebron dan elektrische energie gevoed worden. Voordat u verder gaat met de montage dient u, om het ap-paraat makkelijker te kunnen verplaatsen, de anti-vetfilter(s) te verwijderen (Afb. 7). - Bij montage van het apparaat in de afzuigversie dient u voor een gat voor de luchtafvoer te zorgen. •We raden u aan een luchtafvoerbuis te gebruiken met een-zelfde diameter als die van de luchtafvoeropening.

van een reduceerelement zou de prestaties van het product kunnen beperken en het lawaai kunnen doen toenemen. •Gebruikalleendeunitsdieindeoorspronkelijkecatalogusworden aangeboden. •Installatieaanhetplafond:- Als men het toestel in de versie remote motor installeert, moet men kiezen welke van de vijf beschikbare luchtuitgan-gen te gebruiken (vier opzij en één bovenaan); de afdekplaat met een schroevendraaier of ander geschikt gereedschap wegnemen en de flens voor luchtuitgang met de schroeven bevestigen zoals aangetoond in figuur 1C. Als men het toestel installeert in aanzuigversie met motor boven de kap, moet men de afdekplaat met een schroe- vendraaier of ander geschikt gereedschap wegnemen en de motorgroep met de meegeleverde schroeven vastzetten (Fig. 1B).

- Maak een voldoende groot gat in het plafond om het toestel onder te brengen, raadpleeg de afmetingen aangeduid in figuur 2. LET OP: Verzeker u ervan dat de structuur van het plafond geschikt is om het gewicht van het toestel te dragen. Als dit niet zo is, moet men een geschikt frame installeren. - Bevestig de voedingsdoos op het bovenste gedeelte van de kap met de meegeleverde schroeven (Fig. 5). - Verbind de flens door middel van een aansluitingsbuis (Fig. 1C) op de opening voor luchtafvoer. - Neem het toestel en plaats die het in het gat dat men in het plafond heeft gemaakt, let erop dat de beugels perfect zijn vastgezet (Fig. 6A). - Span de beugels aan met de schroeven binnenin de kop zoals aangegeven in figuur 6B en 6C. - Mocht dit nodig zijn, bestaat ook de mogelijkheid om het toestel met extra schroeven te bevestigen binnenin de kap in een wandmeubel indien aanwezig (Fig. 2A).

Wanneer de schroeven en pluggen bij het product meegele-verd zijn, moet men controleren of deze geschikt zijn voor het type muur waarop de kap wordt aangebracht. GEBRUIK EN ONDERHOUD•We raden aan het apparaat aan te zetten voordat u met de bereiding begint van elke willekeurige maaltijd. We raden u aan het apparaat 15 minuten aan te laten nadat het eten bereid is, voor een optimale luchtverversing. De goede werking van de afzuigkap hangt af van een re-gelmatig en correct onderhoud; in het bijzonder moet men aandacht besteden aan het vetfilter en aan het filter met actieve koolstof. •Devetlter heeft als doel de vetdeeltjes die in de lucht hangen tegen te houden, bijgevolg is deze filter onderhevig aan verstoppen na een bepaalde tijd, afhankelijk van het gebruik van het apparaat.

- Om brandgevaar te voorkomen, moeten de vetfilters hoog-stens iedere 2 maanden met de hand gewassen worden met neutrale vloeibare reinigingsmiddelen die niet schuren ofwel in de vaatwasser op lage temperatuur met korte cycli. - Na enkele wasbeurten kunnen er kleurveranderingen optre-den. Dit feit geeft u geen recht op een klacht voor eventuele vervanging. •Hetisbelangrijkdatdevetltersenderegenereerbare actievekoolstoltersgoed droogzijnvooraleerzeop-nieuw te monteren. •Maak de kap zowel van binnen als van buiten regelmatig schoon met behulp van een doek gedrenkt in gedenatureerde alcohol of neutrale vloeibare schoonmaakmiddelen die niet schuren. •De verlichtingsinstallatie is ontworpen voor het gebruik tijdens het koken en niet voor langdurig gebruik als alge-mene verlichting van het vertrek.

Langdurig gebruik van de verlichting vermindert gevoelig de gemiddelde levensduur van de lampen. •Als het apparaat uitgerust is met de serviceverlichting dan kan deze gebruikt worden voor langdurig gebruik van de algemene verlichting van het vertrek.

•Attentie: Het niet naleven van de waarschuwingen voor schoonmaak van de kap en de vervanging en schoonmaak van de filters brengt brandgevaar met zich mee. Het is daarom aangeraden om zich te houden aan de voorgestelde instruc-ties. •Vervangingvandehalogeenlampen(Afb. 9):Om de halogeenlampen B te vervangen, moet men met een vinger op het glas C drukken om het luikje te openen. Vervang met lampen van hetzelfde type. Attentie: de lampen niet met blote handen aanraken. Als de versie van het apparaat met -lampen is, dan is de LEDtussenkomst van een gespecialiseerd technicus nodig voor de vervanging. •Kontroller(Afb. 10):OPMERKING: Alle functies van het toestel worden bestuurd via de meegeleverde afstandsbediening. Wanneer de werking van de afstandsbediening onverwachte onderbreekt (lege batterijen enz.

) kan men rechtstreeks de besturing bedienen die zich binnenin het toestel bevindt (Fig. 8-10). ToetsPower(A)= De toets voor het in-/uitschakelen zal de hele kap aan- of uitzetten ( motor en verlichting). Drukt men op de toets dan zal de motor in de 1° snelheid starten. ToetsFanspeed(B)= In de stand OFF moet men een keer drukken voor de 1° snelheid, twee keer voor de 2° snelheid, drie keer voor de 3° snelheid. Om de extra hoge snelheid in te schakelen moet men de toets voor 5 sec indrukken, in welke toestand de kap zich ook bevindt. Bij elke snelheid zal uitslu-itend de led aangaan, die overeenkomt met de ingestelde snelheid. De extra hoge snelheid wordt aangegeven door de led van de 3° snelheid, deze zal dan knipperen. De tijdsduur van de extra hoge snelheid is 10 min, daarna keert de kap terug naar de laatst ingestelde snelheid.

Toets light (C) = Er zijn drie verlichtingsniveau’s: hoog, middelmatig, laag. Als de lampen uit zijn, drukt men één maal voor het hoge niveau, twee maal voor het middelste niveau, drie maal voor het lage niveau en vier maal om de verlichting weer uit te zetten. Het niveau van de verlichting heeft een cyclisch verloop: hoog, middelmatig, laag, uit. Toetstimer(D)= Bij elke snelheid ( behalve de extra hoge ) zal men met deze toets de timer voor 15 min. activeren Aan het eind van deze tijd zal de kap uitgaan (motor en eventuele verlichting). Controlelamplichten(E)= De controlelamp gaat aan als de verlichting aan is (willekeurig niveau)- 19 -.

Controlelampfilters(F)= Na 30 uur bedrijf zal de controle-led van de filters aangaan, zonder te knipperen, men moet nu de anti-vetfilters wassen. Men kan de functie resetten (bij uitgeschakelde kap) door 5 sec lang op de toets Fan speed te drukken. Hierna zal de led voor de filterssignalering uitgaan en de teller voor de 30 uren zal weer vanaf 0 beginnen.Controlelamp schone lucht (8).Met uitgeschakelde kap kan men 5 sec op de Power toets (1) drukken, om de functie Clean air in te schakelen. Deze zal de motor elk uur voor 10 min op de eerste snelheid laten draaien. De controlelamp gaat continu branden en de led voor de eerste snelheid gaat aan. Tijdens de overige 50 min zal het lampje knipperen. De functie zal gedisactiveerd worden door elke willekeurige knop, behalve voor de verlichting.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Gorenje DCM950E stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden