Global WS-G 230 E Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Global WS-G 230 E (48 pagina’s), behorend tot de categorie Slijpmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 36 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Global WS-G 230 E of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Global |
| Categorie: | Slijpmachine |
| Model: | WS-G 230 E |
Handleiding Global WS-G 230 E – volledige tekst
12Algemene veiligheidsaanwijzingen enongevallenpreventieHet werken zonder gevaar en ongevallen met hetgereedschap is slechts gewaarborgd als U deveiligsheidsrichtlijnen en de handleiding volledigleest en de daarin voorkomende aanwijzingennaleeft. Controleer vóór ieder gebruik het toestel, de aansluitkabel en de stekker. Werk enkel met een correct en intact toestel. Beschadigde onderdelen moeten onmidellijk door een elektro-vakman vernieuwd worden. Vóór iedere werkzaamheid aan de machine, vóór iedere verwisseling van gereedschap alsook bij niet-gebruik moet de netstekker uit het stopcontact getrokken worden. Teneinde een beschadiging van de netkabel te voorkomen, de netkabel altijd naar achteren van de machine wegleiden. Bij het werken in open lucht mogen slechts hiervoor goedgekeurde verlengkabels gebruikt worden.
De gebruikte verlengkabels moeten een minimum doorsnede van 1,5 mm2hebben. De stekverbindingen moeten van aardings-contacten voorzien en tegen spatwater beschermd zijn. Bewaar de gereedschappen veilig en voor kinderen onbereikbaar. Draag bij het slijpen, borstelen en snijden altijd een beschermbril, veiligheidshand-schoenen en een gehoorbeschermer en bij stof veroorzakende werkzaamheden een adembeschermmasker. Om veiligheidsredenen mag de haakse slijper enkel met gemonteerde beschermkap en extra handgreep gebruikt worden. Beveilig het te bewerken werkstuk tegen verschuiven (vastschroeven). Bij het bewerken (snijden en slijpen) van steen moet een stofafzuiging gebruikt worden. De stofafzuiging moet voor het afzuigen van stof afkomstig van stenen toegelaten zijn. Asbest-houdende materialen mogen niet bewerkt worden.
Gebruik enkel originele onderdelen. Herstellingen mogen enkel door een elektro-vakman uitgevoerd worden. De geluidsontwikkeling aan de werkplaats kan 85 dB (A) overschrijden. In dit geval zijn maatregelen ter geluidwering en ter bescherming van het gehoor noodzakelijk voor de bediener. Het geluid van dit elektro-gereedschap wordt gemeten volgens ISO 3744, NFS31-031 (84/537/EG). Zorg ervoor dat U bij het werken veilig staat. Vermijd abnormale lichaamshoudingen. Stel Uw elektro-gereedschap niet bloot aan de regen. Gebruik elektro-gereedschappen niet in een natte of vochtige omgeving en niet in de nabijheid van brandbare vloeistoffen. Draag het elektro-gereedschap niet aan de netkabel. Bescherm de netkabel tegen beschadiging door olie, oplosmiddelen en scherpekanten. Draag het elektro-gereedschap niet aan de kabel. Hou Uw werkplaats in orde.
Vergewis U zich dat de schakelaar uitgeschakeld is als U de machine aan het stroomnet aansluit. Draag de gepaste werkkledij. Draag geen wijde kledij en geen sieraden. Draag bij lang haar een haarnet. Gebruik voor Uw eigen veiligheid slechts accessoires en hulpapparaten van de fabricant van het gereedschapTrillingswaarde gemeten aan hat handvat volgens ISO 8662-8. NLAnleitung WS-G 230 E 28. 06. 2004 9:14 Uhr Seite 12.
13Handleiding voor haakse slijperGebruikDe haakse slijper is bedoeld voor het snij- enruwslijpen van metalen en steen mits gebruik van degepaste snij- of ruwslijpschijf. SPANNINGControleer vóór ingebruikneming of de spanningaangeduid op het kenplaatje overeenkomt met denetspanning. De netspanning mag in geen gevalmeer dan 10 % van de aangeduid nominalespanning afwijken. SCHAKELAAROm in te schakelen de ver-grendelingstoets naar vorenschuiven (1) en de schakel-aartoets indrukken (2). Omde schakelaar in stand EIN(AAN) te blokkeren, de ver-grendelingstoets bij inge-drukte schakelaartoets naar voren schuiven (3) tottegen de aanslag en vasthouden, daarna deschakelaartoets loslaten. Om uit te schakelen deschakelaartoets opnieuw indrukken. VERWISSELEN VAN SLIJPSCHIJVENNetstekker uit het stopcontact trekken. Eenvoudige verwisseling vanschijf door spilvergrendeling.
De spilvergrendeling indrukkenen de slijpschijf vergrendelen. De flensmoer met behulp van devoorgatsleutel open draaien. Verwissel van slijp- of snijschijfen draai dan de flensmoer met de voorgatsleutelweer vast. Let op. De spilvergrendeling slechts bij stilstaandemotor en slijpspil drukken. De spilvergrendeling moet U bij het verwisselenvan schijf blijven drukken. Bij slijp- of snijschijven tot ongeveer 3 mm dikte deflensmoer met de vlakke kant naar de slijp- ofsnijschijf vastschroeven. PROEFDRAAIEN VAN NIEUWE SLIJPSCHIJVENDe haakse slijper met gemonteerde slijp- of snijschijfminstens 1 minuut vrij laten lopen. Vibrerendeschijven onmiddellijk vervangen. SLIJPSCHIJVENDe slijp- of snijschijf mag nooit groter zijn dan devoorgeschreven diameter. Controleer vóór het gebruik van de slijp- of snijschijfhaar aangeduid toerental.
Het toerental van de slijp-of snijschijf mag nooit hoger zijn dan hetnullasttoerental van de haakse slijper. Gebruik enkel slijp- of snijschijven die toegelaten zijnvoor een maximum toerental van 11. 000 min-1 envoor een omtreksnelheid van 80 m/sec.
WERKWIJZESchrobslijpenHet best resultaat bij het schrobslijpen word bereiktals U de slijpschijf in een hoek van 30° tot 40° tenopzichte van het slijpvlak aanzet en gelijkmatig overhet werkstuk heen en weer beweegt. SnijslijpenBij het snijden de haakse slijper niet in het snijvlakkantelen. De snijschijf moet een intacte snijrandhebben. Voor het snijden van hard gesteente gebruikt U hetbest een diamant-snijschijf. Asbest-houdende materialen mogen niet bewerktworden. Gebruik nooit snijschijven voor het schrobslijpen. TECHNISCHE GEGEVENSNominale spanning : 230 V ~ 50 HzOpgenomen vermogen : 2000 WattToerental onbelast : 6. 000 min-1Max. schijfdiameter : 230 mmDraad aandrijfspil : M 14Geluidsdrukniveau LPA : 91 dB (A)Geluidsprestatieniveau LWA : 98 dB (A)Trillingen a– w9,3 m/s2Gewicht 6,4 kgRandgeaard II / NLSTOPAnleitung WS-G 230 E 28. 06. 2004 9:14 Uhr Seite 13.
14NLPlaatsing van de flensen bij gebruik vanslijpschijfen en snijschijven1SpanflensFlensmoerPlaatsing van de flensen bij gebruik van een gebogen of rechte slijpschijf2SpanflensFlensmoerPlaatsing van de flensen bij gebruik van een gebogen snijschijf3SpanflensFlensmoerPlaatsing van de flensen bij gebruik van een rechte snijschijfAnleitung WS-G 230 E 28.06.2004 9:14 Uhr Seite 14
45 GARANTIEOp het in de handleiding genoemde toestel geven wij 2 jaar garantie voor hetgeval dat ons product gebreken mocht vertonen. De periode van 2 jaar gaat inmet de gevaarovergang of de overname van het toestel door de klant. De garantie kan enkel worden geclaimd op voorwaarde dat het toestel naarbehoren is onderhouden en gebruikt conform de handleiding. Vanzelfsprekend blijven u de wettelijke garantierechten binnen deze 2 jaarbehouden. De garantie geldt voor het grondgebied van de Bondsrepubliek Duitsland of vande respectievelijke landen van de regionale hoofdverdeler als aanvulling van deter plaatse geldende wettelijke voorschriften. Gelieve zich tot uw contactpersoonvan de regionaal bevoegde klantendienst of tot het hieronder vermeldeserviceadres te wenden. WARRANTY CERTIFICATEThe product described in these instructions comes with a 2 year warrantycovering defects.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Global WS-G 230 E stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Slijpmachine Global
Handleiding Slijpmachine
Nieuwste handleidingen voor Slijpmachine