Franke 45 FDF 8354 XS Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Franke 45 FDF 8354 XS (64 pagina’s), behorend tot de categorie Afzuigkap. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 75 mensen. Heb je een vraag over Franke 45 FDF 8354 XS of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Franke |
| Categorie: | Afzuigkap |
| Model: | 45 FDF 8354 XS |
| Soort bediening: | Touch |
| Kleur van het product: | Roestvrijstaal |
| Ingebouwd display: | Nee |
| Timer: | Ja |
| Breedte: | 798 mm |
| Diepte: | 460 mm |
| Hoogte: | 730 mm |
| Netbelasting: | 250 W |
| Geluidsniveau: | 69 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | B |
| Jaarlijks energieverbruik: | 77 kWu |
| Soort: | Muurmontage |
| Motor vermogen: | - W |
| Illuminance: | 240 Lux |
| Maximale afzuigcapaciteit: | 620 m³/uur |
| Afzuigmethode: | Luchtafvoer |
| Fluid dynamic efficiency class: | B |
| Verlichtingefficiëntieklasse: | A |
| Vetfilterefficiëntieklasse: | B |
| Geluidsniveau (lage snelheid): | 54 dB |
| Minimale afstand van electrische hob: | 650 mm |
| Minimale afstand van gas hob: | 750 mm |
| Aantal lampen: | 2 gloeilamp(en) |
| Type lamp: | LED |
| Soort vetfilter: | Koolstof |
| Hoogte (min): | 730 mm |
| Hoogte (max): | 1000 mm |
| Vermogen lamp: | 1 W |
| Aantal snelheden: | 3 |
| Verlichtingspositie: | Voorkant |
| Intensieve stand: | Ja |
| Geluidsniveau (intensieve snelheid): | 71 dB |
| Druk (Pa): | 389 |
Handleiding Franke 45 FDF 8354 XS – volledige tekst
NL 443 ADVIEZEN EN SUGGESTIES De gebruiksaanwijzingen hebben betrekking op verschillende modellen van dit apparaat. Mogelijk vindt u dan ook beschrijvingen van aparte kenmerken die niet over uw specifieke apparaat gaan. INSTALLATIE • De fabrikant is niet aansprakelijk voor eventuele schade als gevolg van een onjuiste installatie of oneigenlijk gebruik. • De minimale veiligheidsafstand tussen de kookplaat en de afzuigkap is 650 mm (sommige modellen kunnen op een kleinere afstand worden geïnstalleerd; zie de paragraaf over de werkafmetingen en de installatie). • Controleer of de netspanning overeenstemt met de spanning die op het typeplaatje aan de binnenkant van de afzuigkap staat vermeld. • Controleer voor apparaten van klasse I of het elektriciteitsnet in uw woning over een goede aarding beschikt.
Sluit de afzuiginrichting op het rookkanaal aan met een pijp met een minimale diameter van 120 mm. De rook moet een zo kort mogelijk traject afleggen. • Sluit de afzuigkap niet op rookkanalen aan die verbrandingsgassen afvoeren (bijv. van verwarmingsketels, open haarden, enz.). • Als de afzuiginrichting in combinatie met niet-elektrische apparaten wordt gebruikt (bijv. gasapparaten), moet het vertrek voldoende geventileerd zijn om te voorkomen dat de uitgestoten gassen terugstromen. De keuken dient over een opening te beschikken die direct in verbinding staat met de buitenlucht om de toevoer van schone lucht te garanderen. Wanneer de afzuigkap in combinatie met niet-elektrische apparaten wordt gebruikt, mag de onderdruk in het vertrek niet groter zijn dan 0,04 mbar om te voorkomen dat de damp opnieuw door de afzuigkap in het vertrek gezogen wordt.
NL 444 • Als de installatievoorschriften van de gaskookplaat bepalen dat een grotere afstand in acht moet worden genomen dan hierboven is aangegeven, dan moet daar rekening mee worden gehouden. Alle regels voor de luchtafvoer moeten in acht worden genomen. • Gebruik alleen schroeven en kleine onderdelen die geschikt zijn voor de afzuigkap. Waarschuwing: indien de schroeven en bevestigingssystemen niet volgens deze aanwijzingen worden geïnstalleerd, bestaat het gevaar voor elektrische schokken. • Sluit de afzuigkap op het elektriciteitsnet aan met een tweepolige schakelaar met een afstand tussen de contacten van minstens 3 mm. GEBRUIK • De afzuigkap is uitsluitend bedoeld voor huishoudelijk gebruik om kookgeuren te verwijderen. • Gebruik de afzuigkap nooit voor andere doeleinden dan waarvoor hij bedoeld is. • Laat nooit hoog brandende branders onbedekt onder een werkende afzuigkap.
• Regel de vlammen altijd zo dat ze niet langs de pannen omhoogkomen. • Controleer frituurpannen tijdens het gebruik: de oververhitte olie zou vlam kunnen vatten. • Er mag niet onder de afzuigkap geflambeerd worden: brandgevaar. • Het apparaat mag worden gebruikt door kinderen ouder dan 8 jaar en door personen met een lichamelijke, zintuiglijke of geestelijke beperking of met onvoldoende ervaring en kennis, mits ze onder toezicht staan en goed geïnstrueerd zijn over een veilig gebruik van het apparaat en de gevaren die ermee samenhangen. Zorg ervoor dat kinderen niet met het apparaat spelen. Reiniging en onderhoud door de gebruiker mogen niet door kinderen worden uitgevoerd, tenzij ze onder toezicht staan.
NL 445 • “ : tijdens het gebruik van de kooktoestellen kunnen de toegankelijke LET OPdelen erg heet worden ”. ONDERHOUD • Schakel het apparaat uit of koppel het los van het elektriciteitsnet alvorens reinigings- of onderhoudswerkzaamheden uit te voeren. • De filters reinigen en/vervangen na de aangegeven tijdsperiode (brandgevaar). • De vetfilters moeten om de 2 maanden worden schoongemaakt, of vaker bij zeer intensief gebruik. Ze kunnen in de afwasmachine worden gewassen. • Het actieve koolstoffilter is niet afwasbaar of regenereerbaar en moeten ongeveer om de 4 maanden worden vervangen, of vaker bij zeer intensief gebruik. • Maak de afzuigkap schoon met een vochtige doek en een mild vloeibaar schoonmaakmiddel. Het symbool op het product of op de verpakking wijst erop dat dit product niet als huishoudafval mag worden behandeld.
Het moet echter naar een speciaal verzamelcentrum worden gebracht waar elektrische en elektronische apparatuur wordt gerecycled. Als u ervoor zorgt dat dit product op de correcte manier wordt verwijderd, voorkomt u mogelijk voor mens en milieu negatieve gevolgen die zich zouden kunnen voordoen in geval van verkeerde afvalbehandeling. Neem voor meer details over het recyclen van dit product contact op met uw gemeente, de plaatselijke vuilophaaldienst of de winkel waar u het product hebt gekocht.
NL 447 INSTALLATIE Boren van gaten in de wand en bevestiging van de draagbeugels Trek de volgende lijnen op de wand: • een verticale lijn tot aan het plafond of tot aan de bovenlimiet, in het midden van de zone waar u de wasemkap wilt installeren; • een horizontale lijn op 650 mm min. boven de kookplaat. • Plaats, zoals aangegeven, de beugel op 1-2 mm van het plafond of van de bovenlimiet, 7.2.1en lijn het midden ervan (inkepingen) uit op de verticale referentielijn. • Teken de middelpunten van de gaten in de beugel af. • Plaats, zoals aangegeven, de beugel op X mm onder de eerste beugel (X = hoogte 7.2.1bijgeleverde bovenstuk van de schouw), en lijn het midden ervan (inkepingen) uit op de verticale referentielijn. • Teken de middelpunten van de gaten in de beugel af.
• Teken, zoals aangegeven, een referentiepunt af op 116 mm van de verticale referentielijn en op 305 mm boven de horizontale referentielijn. • Herhaal deze handeling aan de andere kant. • Boor op de afgetekende punten gaten van ø 8 mm. • Schuif de pluggen in de gaten. 11• Bevestig de beugels met behulp van de bijgeleverde schroeven (4,2 x 44,4). 12a• Schroef 2 van de bijgeleverde schroeven (4,2 x 44,4) in de gaten voor bevestiging van 12ade wasemkap en laat hierbij een ruimte van 5-6 mm tussen de wand en de kop van de schroef. 1112a305 X1161÷2116650 min.7.2.1
NL 448 Montage van de Wasemkap • Alvorens de wasemkap vast te haken, de 2 schroeven , die Vrzich op de bevestigingspunten van de wasemkap bevinden, aanhalen. • Haak de wasemkap vast aan de schroeven 12a.• De dragende schroeven definitief aanhalen. 12a• Draai aan de schroeven om de wasemkap recht te hangen. Vr 12aVr Aansluitingen LUCHTUITLAAT AFZUIGVERSIE Bij installatie in afzuigversie, moet u de wasemkap met de uitlaatleiding verbinden door middel van een starre of buigzame leiding van ø 150 of 120 mm, naar keuze van de installateur. • Voor verbinding met een leiding van ø120 mm, moet de reductieflens op de uitlaat van de wasemkap worden 9aangebracht. • Zet de leiding vast met geschikt leidingklemmen. Het benodigde materiaal wordt niet bij de wasemkap geleverd. • Verwijder de eventuele geurfilters met actieve koolstof.
9ø 120ø 150LUCHTAFVOER MODEL MET LUCHTCIRCULATIE • Draai de 2 schroeven die de bovenste beugel bevestigen 7.2.1los. • Draai het verbindingsstuk van de luchtuitlaat met de 2 15 eerder verwijderde schroeven op zijn plaats vast. • Sluit het verbindingsstuk op de uitgang van de afzuigkap 15aan met een buis of slang van ø150 mm, naar keuze van de installateur. • Controleer of een geurfilter met actieve koolstof aanwezig is.
NL 449 ELEKTRISCHE AANSLUITING • Sluit de wasemkap aan op de netspanning met een tweepolige schakelaar ertussen met een opening tussen de contacten van tenminste 3 mm. • Verwijder de vetfilters (zie par. "Onderhoud") en verzeker u ervan dat de stekker van de voedingskabel goed in de contactdoos van de afzuigkap is gestoken. Montage van de schouw Bovenstuk van de schouw • De twee zijplaten enigszins openen, ze vasthaken achter de beugels en ze weer zo ver mogelijk sluiten. 7.2.1• Aan de zijkant aan de beugel bevestigen met de 4 bijgeleverde schroeven . 12c• Verzeker u ervan dat de uitlaat van de verlengstukken van het verbindingsstuk correspondeert met de mondstukken van 14.1de schouw. Onderstuk van de schouw • De twee zijplaten van de schouw enigszins openen, ze vasthaken tussen het bovenstuk van de schouw en de wand en ze weer zo ver mogelijk sluiten.
NL 550 GEBRUIK Bedieningspaneel Toets Led Functie T1 - Zet de motor uit. T2 Vast Schakelt de motor op de eerste snelheid in. T3 Vast Schakelt de motor op de tweede snelheid in. De led van de ingestelde snelheid knippert eenmaal per seconde. Als deze toets 2 seconden ingedrukt wordt gehouden, gaat de -functie Delayaan en uit. Activeert de automatische uitschakeling (motor+verlichting) met een uitstel van 30'. Geschikt om restgeurtjes te verwijderen. Kan vanuit elke stand worden geactiveerd als de is uitgeschakeld. Wordt hoge snelheiduitgeschakeld door op de toets te drukken of door de motor uit te schakelen. T4 Vast Schakelt de motor op de derde snelheid in. Knippert tweemaal per seconde Schakelt de hoge snelheid in en uit. Deze snelheid is ingesteld op 6 minuten. Na deze periode keert het systeem automatisch terug naar de eerder gekozen snelheid.
Deze functie kan worden uitgeschakeld door op de toets te drukken of door de motor uit te zetten. Deze functie kan niet worden ingeschakeld wanneer de -Delayfunctie actief is. L - Schakelt de verlichtingsinstallatie op de hoogste lichtsterkte in en uit. - Door deze toets 2 seconden ingedrukt te houden, schakelt de verlichting met lage lichtsterkte in en uit.
NL 551 ONDERHOUD Vetfilters REINIGING VAN DE ZELFDRAGENDE METALEN VETFILTERS • De filters moeten eens in de 2 maanden of, bij bijzonder intensief gebruik, vaker gereinigd worden, en kunnen ook in de vaatwasmachine worden gewassen. • Verwijder de filters één voor één door ze naar de achterkant van de groep te duwen en ze tegelijkertijd omlaag te trekken. • Was de filters en vermijd hierbij ze te buigen, en laat ze drogen alvorens ze terug te plaatsen. • Plaats de vetfilters terug en let er hierbij op dat de handgreep zichtbaar blijft. Geurfilter (filterversie) VERVANGING FILTER MET ACTIEVE KOOLSTOF • Het filter kan niet gewassen en niet geregenereerd worden en moet minstens eens in de 4 maanden worden vervangen, of, bij bijzonder intensief gebruik, zelfs nog vaker. • Verwijder de metalen vetfilters. • Verwijder het verzadigde geurfilter met actieve koolstof door de bevestigingen los te maken.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Franke 45 FDF 8354 XS stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden