Flex H 1105 VE Handleiding

Flex Slijpmachine H 1105 VE

Bekijk gratis de handleiding van Flex H 1105 VE (198 pagina’s), behorend tot de categorie Slijpmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 22 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Flex H 1105 VE of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/198
H 1105 VE
H 1127 VE

Beoordeel deze handleiding

4.9/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Flex
Categorie: Slijpmachine
Model: H 1105 VE
Kleur van het product: Red, Black
Gewicht: 2100 g
Stroombron: AC
Input vermogen: 710 W
Uitgangsvermogen: 420 W
Stationair toerental (max): 6500 RPM
Stroomspanning bescherming: Overbelasting
Maximale huls diameter: 8 mm
Spantang diameter: 40 mm
Maximum diameter van de slijpschijf: 50 mm

Handleiding Flex H 1105 VE – volledige tekst

71Gebruikte symbolent^^op`ertfkd>dÉÉÑí=ÉÉå=çåãáÇÇÉääáàâ=ÇêÉáÖÉåÇ=ÖÉî~~ê=~~åK=^äë=ÇÉ=ï~~êëÅÜìïáåÖ=åáÉí=áå=~ÅÜí=ïçêÇí=ÖÉåçãÉåI=ÇêÉáÖÉå=äÉîÉåëÖÉî~~êäáàâÉ=çÑ=òÉÉê=ÉêåëíáÖÉ=îÉêïçåÇáåÖÉåKsllowf`eqfd>dÉÉÑí=ÉÉå=ãçÖÉäáàâ=ÖÉî~~êäáàâÉ=ëáíì~íáÉ=~~åK=^äë ÇÉ= ~~åïáàòáåÖ=åáÉí=áå=~ÅÜí=ïçêÇí=ÖÉåçãÉåI=âìååÉå=éÉêëççåäáàâ=äÉíëÉä=çÑ=ã~íÉêáØäÉ=ëÅÜ~ÇÉ=ÜÉí=ÖÉîçäÖ=òáàåKibq=lmdÉÉÑí=ÖÉÄêìáâëíáéë=Éå=ÄÉä~åÖêáàâÉ=áåÑçêã~íáÉ=~~åKSymbolen op het gereedschapiÉÉë=ÇÉ=ÄÉÇáÉåáåÖëÜ~åÇäÉáÇáåÖ=çã=ÜÉí=äÉíëÉäêáëáÅç=íÉ=îÉêãáåÇÉêÉå>aê~~Ö=ÉÉå=ççÖÄÉëÅÜÉêãáåÖ>aê~~Ö=ÉÉå=ÖÉÜççêÄÉëÅÜÉêãáåÖ>^ÑîçÉêÉå=î~å=ÜÉí=çìÇÉ=~éé~ê~~íEòáÉ=é~Öáå~=TNF>Voor uw veiligheidt^^op`ertfkd>iÉÉë=îççêÇ~í=ì=ÜÉí=ÉäÉâíêáëÅÜÉ=ÖÉêÉÉÇëÅÜ~é=ÖÉÄêìáâí=Éå=Ü~åÇÉä=Ç~~êå~=îçäÖÉåëWÓ ÇÉòÉ=ÖÉÄêìáâë~~åïáàòáåÖIÓÇÉ=ł^äÖÉãÉåÉ=îÉáäáÖÜÉáÇëîççêëÅÜêáÑíÉåÒ=îççê=ÜÉí=ÖÉÄêìáâ=î~å=ÉäÉâíêáëÅÜÉ=ÖÉêÉÉÇëÅÜ~ééÉå=áå=ÇÉ=ãÉÉÖÉäÉîÉêÇÉ=ÄêçÅÜìêÉ=EÇçÅìãÉåíåìããÉê PNRKVNRFXÓ ÇÉ=çé=ÇÉ=éä~~íë=î~å=ÖÉÄêìáâ=ÖÉäÇÉåÇÉ=êÉÖÉäë=Éå=îççêëÅÜêáÑíÉå=íÉê=îççêâçãáåÖ=î~å çåÖÉî~ääÉåKaáí=ÉäÉâíêáëÅÜÉ=ÖÉêÉÉÇëÅÜ~é=áë=ÖÉÅçåëíêìÉÉêÇ=îçäÖÉåë=ÇÉ=ëí~åÇ=î~å=ÇÉ=íÉÅÜåáÉâ=Éå=ÇÉ=ÉêâÉåÇÉ=îÉáäáÖÜÉáÇëíÉÅÜåáëÅÜÉ=êÉÖÉäëK=qçÅÜ âìååÉå=Äáà=ÜÉí=ÖÉÄêìáâ=Éêî~å=äÉîÉåëJÖÉî~~ê=Éå=îÉêïçåÇáåÖëÖÉî~~ê=îççê=ÇÉ=ÖÉÄêìáâÉê=Éå=îççê=~åÇÉêÉ=éÉêëçåÉå=êÉëéK=ÖÉî~êÉå=îççê=ÄÉëÅÜ~ÇáÖáåÖÉå=~~å=ÇÉ=ã~ÅÜáåÉ=çÑ=~~å=~åÇÉêÉ=ò~âÉå=çéíêÉÇÉåK=eÉí=ÉäÉâíêáëÅÜÉ=ÖÉêÉÉÇëÅÜ~é=ã~Ö=~ääÉÉå=ïçêÇÉå=ÖÉÄêìáâíÓ îçäÖÉåë=ÇÉ=ÄÉëíÉããáåÖIÓ áå=ÉÉå=îÉáäáÖÜÉáÇëíÉÅÜåáëÅÜ=çéíáã~äÉ=íçÉëí~åÇKsÉêÜÉäé=ëíçêáåÖÉå=ÇáÉ=ÇÉ=îÉáäáÖÜÉáÇ=áå=ÖÉî~~ê=ÄêÉåÖÉå=çåãáÇÇÉääáàâKGebruik volgens bestemmingDe rechte slijpmachine is bestemd– voor professioneel gebruik in de industrie en door de vakman,– voor het slijpen en ontbramen van metaal,– voor het gebruik met toebehoren zoals in deze handleiding aangegeven of door de fabrikant geadviseerd.

H 1105 VE/H 1127 VE63H 1127 VE– voor het gebruik met korundslijpstiften,– voor het gebruik uitsluitend met inzetgereedschappen die zijn goedgekeurd voor toerentallen tot 30000 o. p. m. Veiligheidsvoorschriftent^^op`ertfkd>iÉÉë=~ääÉ=îÉáäáÖÜÉ áÇëîççêëÅÜ êáÑ íÉå=Éå =~~åïáàòáåÖÉåK=^äë=ÇÉ=îÉáäáÖÜÉáÇëîççêëÅÜêáÑíÉå =Éå= ~~åïáàòáåÖÉå=åáÉí=áå=~ÅÜí= ïçêÇÉå=ÖÉåçãÉåI=â~å=Çáí=ÉÉå=ÉäÉâíêáë ÅÜÉ =ëÅÜç âI =Äê~åÇ=É åLçÑ=ÉêåëíáÖ=äÉíëÉä=íçí=ÖÉîçäÖ=ÜÉÄÄÉåK=_Éï~~ê=~ääÉ=îÉáäáÖÜÉáÇëîççêëÅÜêáÑíÉå=Éå=~~åïáàòáåÖÉå=îççê=ÇÉ=íçÉâçãëíKDit elektrische gereedschap moet worden gebruikt als schuurmachine. Neem alle veiligheidsvoorschriften, aanwijzingen, afbeeldingen en gegevens die u bij het gereedschap ontvangt in acht. Als u de volgende aanwijzingen niet in acht neemt, kunnen een elektrische schok, brand en/of ernstig letsel het gevolg zijn.

Dit elektrische gereedschap is niet geschikt voor schuurwerkzaamheden met schuurpapier, werkzaamheden met draadborstels, polijst- en doorslijp-werkzaamheden. Toepassingen waarvoor het elektrische gereedschap niet is voorzien, kunnen gevaren en verwondingen veroorzaken. Gebruik uitsluitend toebehoren dat door de fabrikant speciaal voor dit elektrische gereedschap is voorzien en geadviseerd. Het feit dat u het toebehoren aan het elektrische gereedschap kunt bevestigen, waarborgt nog geen veilig gebruik. Het toegestane toerental van het inzetgereedschap moet minstens even hoog zijn als het maximale toerental dat op het elektrische gereedschap vermeld staat. Toebehoren dat sneller draait dan toegestaan, kan onherstelbaar beschadigd worden en wegvliegen. De buitendiameter en de dikte van het inzetgereedschap moeten overeen-komen met de maatgegevens van het elektrische gereedschap.

Inzetgereedschappen met onjuiste afmetingen kunnen niet voldoende afgeschermd of gecontroleerd worden. Schuurschijven, steunschijven en ander toebehoren moeten nauwkeurig op de uitgaande as van het elektrische gereedschap passen. Inzetgereedschappen die niet nauwkeurig op de uitgaande as van het elektrische gereedschap passen, draaien ongelijkmatig, trillen sterk en kunnen tot het verlies van de controle leiden. Gebruik geen beschadigde inzetgereed-schappen. Controleer voor het gebruik altijd inzetgereedschappen op afsplinteringen en scheuren, steun-schijven op scheuren, slijtage en ernstige gebruikssporen. Als het elektrische gereedschap of het inzetgereedschap valt, dient u te controleren of het beschadigd is, of gebruik een onbe- schadigd inzetgereedschap. Als u het inzetgereedschap hebt gecontroleerd en ingezet, laat u de machine een minuut lang met het maximale toerental lopen.

Daarbij dient u en dienen andere personen uit de buurt van het rond-draaiende inzetgereedschap te blijven. Beschadigde inzetgereedschappen breken meestal gedurende deze testtijd. Draag persoonlijke beschermende uitrusting. Gebruik afhankelijk van de toepassing een volledige gezichts-bescherming, oogbescherming of veiligheidsbril. Draag indien van toepassing een stofmasker, een gehoorbescherming, werkhandschoenen of een speciaal schort dat kleine slijp- en metaaldeeltjes tegenhoudt. Uw ogen moeten worden beschermd tegen wegvliegende deeltjes die bij verschillende toepassingen ontstaan. Een stof- of adem-masker moet het stof filteren dat bij de toepassing ontstaat. Als u lang wordt blootgesteld aan luid lawaai, kan uw gehoor worden beschadigd.

H 1105 VE/H 1127 VE64Let erop dat andere personen zich op een veilige afstand bevinden van de plaats waar u werkt. Iedereen die de werkom-geving betreedt, moet persoonlijke beschermende uitrusting dragen. Brokstukken van het werkstuk of gebroken inzetgereedschappen kunnen wegvliegen en verwondingen veroorzaken, ook buiten de directe werkomgeving. Houd het gereedschap alleen aan de geïsoleerde greepvlakken vast als u werkzaamheden uitvoert waarbij het inzetgereedschap verborgen stroom-leidingen of de eigen stroomkabel kan raken. Contact met een onder spanning staande leiding kan ook metalen delen van het gereedschap onder spanning zetten en tot een elektrische schok leiden. Houd de stroomkabel uit de buurt van draaiende inzetgereedschappen.

Als u de controle over het gereedschap verliest, kan de stroomkabel worden doorgesneden of meegenomen en uw hand of arm kan in het ronddraaiende inzetgereedschap terechtkomen. Leg het elektrische gereedschap nooit neer voordat het inzetgereedschap volledig tot stilstand is gekomen. Het draaiende inzetgereedschap kan in contact komen met het oppervlak, waardoor u de controle over het elektrische gereed-schap kunt verliezen. Laat het elektrische gereedschap niet lopen terwijl u het draagt. Uw kleding kan door toevallig contact met het draaiende inzetgereedschap worden meegenomen en het inzetgereedschap kan zich in uw lichaam boren. Reinig regelmatig de ventilatieopeningen van het elektrische gereedschap. De motorventilator trekt stof in het huis en een sterke ophoping van metaalstof kan elektrische gevaren veroorzaken.

Gebruik het elektrische gereedschap niet in de buurt van brandbare materialen. Vonken kunnen deze materialen ontsteken. Gebruik geen inzetgereedschappen waarvoor vloeibare koelmiddelen vereist zijn. Het gebruik van water of andere vloeibare koelmiddelen kan tot een elektrische schok leiden.

Bijzondere veiligheidsvoorschriften voor schuurwerkzaamheden:Gebruik uitsluitend het voor het elektrische gereedschap toegestane schuurtoebehoren en de voor dit schuurtoebehoren voorziene bescherm-kap. Schuurtoebehoren dat niet voor het elektrische gereedschap is voorzien, kan niet voldoende worden afgeschermd en is niet veilig. Schuurtoebehoren mag alleen worden gebruikt voor de geadviseerde toepassingsmogelijkheden. Bijvoorbeeld: schuur nooit met het zijvlak van een diamantschuurschijf. Diamantschuurschijven zijn bestemd voor materiaalafname met de onderzijde van de schuurschijf. Een zijwaartse krachtinwerking op dit schuurtoebehoren kan het toebehoren breken. Gebruik altijd onbeschadigde spanflenzen in de juiste maat en vorm voor het door u gekozen inzetgereedschap. Geschikte flenzen steunen de inzetgereed-schappen en verminderen zo het gevaar van een breuk.

H 1105 VE/H 1127 VE65Terugslag en bijbehorende veiligheidsvoorschriftenTerugslag is de plotselinge reactie als gevolg van een vasthakend of geblokkeerd draaiend inzetgereedschap, zoals een slijpschijf, schuurschijf, steunschijf, draadborstel, enz. Vasthaken of blokkeren leidt tot een abrupte stop van het ronddraaiende inzetgereedschap. Daardoor wordt een ongecontroleerd elektrisch gereedschap tegen de draairichting van het inzetgereedschap versneld op de plaats van de blokkering. Als bijvoorbeeld een slijpschijf in het werkstuk vasthaakt of blokkeert, kan de rand van de slijpschijf die in het werkstuk invalt, zich vastgrijpen. Daardoor kan de slijpschijf uit-breken of een terugslag veroorzaken. De slijpschijf beweegt zich vervolgens naar de bediener toe of van de bediener weg, afhankelijk van de draairichting van de schijf op de plaats van de blokkering.

Hierbij kunnen slijpschijven ook breken. Een terugslag is het gevolg van verkeerd of onjuist gebruik van het elektrische gereed-schap. Terugslag kan worden voorkomen door geschikte voorzorgsmaatregelen, zoals hieronder beschreven. Houd het elektrische gereedschap goed vast en breng uw lichaam en uw armen in een positie waarin u de terugslag-krachten kunt opvangen. Gebruik altijd de extra handgreep, indien aanwezig, om de grootst mogelijke controle te hebben over terugslagkrachten of reactie-momenten bij het op toeren komen. De bediener kan door geschikte voorzorgs-maatregelen de terugslag- en reactiekrachten beheersen. Breng uw hand nooit in de buurt van draaiende inzetgereedschappen. Het inzetgereedschap kan bij de terugslag over uw hand bewegen. Mijd met uw lichaam het gebied waarheen het elektrische gereedschap bij een terugslag wordt bewogen.

Voorkom dat inzetgereedschappen van het werkstuk terugstoten en vastklemmen. Het ronddraaiende inzetgereedschap neigt er toe, zich vast te klemmen bij hoeken, scherpe randen of wanneer het terugspringt. Dit veroorzaakt een controleverlies of terugslag. Gebruik geen kettingblad of getand zaagblad. Zulke inzetgereedschappen veroorzaken vaak een terugslag of het verlies van de controle over het elektrische gereedschap. Overige veiligheidsvoorschriften Het afschuren van loodverf wordt afgeraden. Het verwijderen van loodverf mag alleen door een vakman gebeuren.  Bewerk geen materialen waarbij voor de gezondheid gevaarlijke stoffen (zoals asbest) vrijkomen. Tref veiligheidsmaatregelen wanneer er stoffen kunnen ontstaan die schadelijk voor de gezondheid, brandbaar of explosief zijn. Draag stofmasker. Gebruik een afzuiginstallatie.

 Houd het elektrische gereedschap tijdens de werkzaamheden stevig met beide handen vast en zorg ervoor dat u stevig staat. Het elektrische gereedschap wordt met twee handen veiliger geleid.  Gebruik het elektrische gereedschap niet met een beschadigde kabel. Raak de beschadigde kabel niet aan en trek de stekker uit het stopcontact als de kabel tijdens de werkzaamheden wordt beschadigd. Beschadigde kabels vergroten het risico van een elektrische schok. dbs^^o=sllo=j^qbof¦ib=p`e^ab> De netspanning en de op het typeplaatje vermelde spanningsgegevens moeten overeenkomen.

H 1105 VE/H 1127 VE66Geluid en trillingenDe geluids- en trillingswaarden zijn vastgesteld volgens EN 60745. Het A-gewaardeerde geluidsniveau van het gereedschap bedraagt kenmerkend:Totale trillingswaarde (bij het schuren van metaaloppervlakken): t^^op`ertfkd>aÉ=~~åÖÉÖÉîÉ å=ãÉ Éíï ~~ê ÇÉå= ÖÉä ÇÉå= îççê =åáÉìïÉ=ÖÉêÉÉÇëÅÜ~ééÉåK=_áà=Ç~ÖÉäáàâë= ÖÉÄêìáâ=îÉê~åÇÉêÉå=ÖÉäìáÇëJ=Éå=íêáääáåÖëï~~êÇÉåKibq=lmHet is deze instructies vermelde trillingsniveau is gemeten volgens de meetmethode zoals beschreven in de norm EN 60745 en kan worden gebruikt voor de onderlinge vergelijking van elektrische gereedschappen. Het is ook geschikt voor een voorlopige inschatting van de trillings-belasting. Het vermelde trillingsniveau geldt voor de voornaamste toepassingen van het elektrische gereedschap.

Indien het elektrische gereedschap wordt gebruikt voor andere toepassingen, met afwijkende inzetgereedschappen of zonder voldoende onderhoud, kan het trillingsniveau afwijken. Dit kan de trillingsbelasting over het gehele arbeidstijdvak duidelijk verhogen.Voor een nauwkeurige schatting van de trillingsbelasting moet ook rekening worden gehouden met de tijd waarin het gereedschap uitgeschakeld is, of waarin het gereedschap wel loopt, maar niet werkelijk wordt gebruikt. Dit kan de trillingsbelasting over het gehele arbeidstijdvak duidelijk verminderen.

Met de steeksleutel SW19 tegen de richting van de wijzers van de klok draaien en de spanmoer losdraaien (2.). Steek het slijptoebehoren tot aan de aanslag in de spantang (3.). De spanmoer met de steeksleutel SW19 (4.) tegen de richting van de wijzers van de klok vastdraaien.ibq=lm^ääÉÉå=çåÄÉëÅÜ~ÇáÖÇI=êçåÇ=äçéÉåÇ=ëäáàéíçÉÄÉÜçêÉå=ÖÉÄêìáâÉåK=fåÇáÉå=åçÇáÖ=ïÉíëíÉÉå=ÖÉÄêìáâÉå=çÑ=ëäáàéíçÉÄÉÜçêÉå=îÉêî~åÖÉåKVooraf instelbaar toerentalAls u het werktoerental wilt instellen, zet u het stelwiel op de gewenste waarde.Elektrisch gereedschap in- en uitschakelenGebruik voor korte duur zonder vergrendeling: Duw de schakelaar naar voren en houd deze vast. Als u de machine wilt uitschakelen, laat u de schakelaar los.

H 1105 VE/H 1127 VE70Continu gebruik met vergrendeling:sllowf`eqfd>k~=ÉÉå=ëíêççãìáíî~ä=ÄÉÖáåí= ÜÉí=áåÖÉëÅÜ~âÉäÇÉ=ÉäÉâíêáëÅÜÉ=ÖÉêÉÉÇëÅÜ~é=ïÉÉê=íÉ=äçéÉåK Duw de schakelaar naar voren (1. ) en vergrendel vervolgens de schakelaar door deze vooraan in te drukken (2. ). Apparaat uitschakelen: Als u de machine wilt uitschakelen, ontgrendelt u de schakelaar door deze achteraan in te drukken. Beveiliging tegen overbelasting Bij uiterst kort durende overbelasting voorkomt de beveiliging tegen overbelasting schade aan de motor door het gereedschap automatisch uit te schakelen. Zie www. flex-tools. com voor meer informatie over de producten van de fabrikant. Tips voor de werkzaamheden De wetsteen pas tegen het werkstuk houden als het gereedschap het volledige toerental heeft bereikt.  Om een goed slijpresultaat te bereiken het slijptoebehoren gelijkmatig of het te slijpen oppervlak bewegen.

Geen te sterke druk uitoefenen.  Na het uitschakelen loopt het slijptoebehoren nog korte tijd uit.  De H 1105 VE kan ook als supportslijpmachine worden gebruikt. Daarvoor de greepkap demonteren en het gereedschap in een geschikte voorziening spannen (spandiameter 40 mm). Onderhoud en verzorgingt^^op`ertfkd>qêÉâ=~äíáàÇ=îμμê=ïÉêâò~~ãÜÉÇÉå=~~å=ÜÉí=ÉäÉâíêáëÅÜÉ=ÖÉêÉÉÇëÅÜ~é=ÇÉ=ëíÉââÉê=ìáí=ÜÉí=ëíçéÅçåí~ÅíK=Reinigingt^^op`ertfkd>dÉÄêìáâ ÖÉÉå=ï~íÉê=çÑ=îäçÉáÄ~êÉ=êÉáåáÖáåÖëãáÇÇÉäÉåK Blaas de binnenzijde van het machinehuis met de motor regelmatig met droge perslucht door.  Beschermkap en zwenkbaar randsegment met droge perslucht reinigen. ReparatiesLaat reparaties uitsluitend uitvoeren door een door de fabrikant erkende klantenservice.

H 1105 VE/H 1127 VE71Vervangingsonderdelen en toebehorenZie voor overig toebehoren, in het bijzonder inzetgereedschappen, de catalogi van de fabrikant.Explosietekeningen en onderdelenlijsten vindt u op onze website: www.flex-tools.comAfvoeren van verpakking en machinet^^op`ertfkd>j~~â=ÉÉå=îÉêëäÉíÉå=ã~ÅÜáåÉ=çåÄêìáâÄ~~ê=Çççê=ÜÉí=åÉíëåçÉê=íÉ=îÉêïáàÇÉêÉåKAlleen voor EU-landenGooi elektrische gereedschappen niet bij het huisvuil.Volgens de Europese richtlijn 2012/19/EU betreffende afgedankte elektrische en elektro-nische apparatuur en de omzetting van de richtlijn in nationaal recht moeten versleten elektrische gereedschappen apart worden ingezameld en op een voor het milieu verant-woorde wijze opnieuw worden gebruikt.ibq=lmsê~~Ö=ìï=î~âÜ~åÇÉä=å~~ê=ÇÉ=ãçÖÉäáàâÜÉÇÉå=çã=ìï=çìÇÉ=ÖÉêÉÉÇëÅÜ~é=~Ñ=ÖÉîÉåK-ConformiteitWij verklaren als alleen verantwoordelijke dat het onder „Technische gegevens” beschreven product voldoet aan de volgende normen en normatieve documenten:EN 60745 volgens de bepalingen van de richtlijnen 2014/30/EU, 2006/42/EG, 2011/65/EU.Verantwoordelijk voor technische documentatie:FLEX-Elektrowerkzeuge GmbH, R & DBahnhofstrasse 15, D-71711 Steinheim/Murr30.06.2015; FLEX-Elektrowerkzeuge GmbHBahnhofstrasse 15, D-71711 Steinheim/MurrUitsluiting van aansprakelijkheidDe fabrikant en zijn vertegenwoordiger zijn niet aansprakelijk voor schade en verloren winst door onderbreking van de werkzaamheden die door het product of het niet-mogelijke gebruik van het product zijn veroorzaakt.De fabrikant en zijn vertegenwoordiger zijn niet aansprakelijk voor schade die door onjuist gebruik of in combinatie met producten van andere fabrikanten is veroorzaakt.Toebehoren ArtikelnummerSpantang 6 mm 228.656Vasthoudklauw 254.917Steeksleutel 104.914Klaus Peter WeinperEckhard RühleManager Research &Development (R & D)Head of QualityDepartment (QD)

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Flex H 1105 VE stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden