EWT BF120TLT-T Handleiding

EWT Heater BF120TLT-T

Bekijk gratis de handleiding van EWT BF120TLT-T (28 pagina’s), behorend tot de categorie Heater. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 17 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over EWT BF120TLT-T of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/28
08/35314/3 Issue 3
The product complies with the European Safety Standards EN60335-2-30 and the European Standard Electromagnetic Compatibility (EMC) EN55014,
EN60555-2 and EN60555-3. These cover the essential requirements of EEC Directives 2006/95/EC and 2004/108/EC
BF120TLU-T, BF120TLT-T
& BF120TLS-T (2.0kW)
BF120TLU, BF120TLT
& BF120TLS (2.0kW)
UKDEFR ESNLPT
ITPLHU SICZSK

Beoordeel deze handleiding

4.8/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: EWT
Categorie: Heater
Model: BF120TLT-T

Handleiding EWT BF120TLT-T – volledige tekst

BELANGRIJK: LEES DEZE VOORSCHRIFTEN AANDACHTIG DOOR EN BEWAAR ZE VOOR NASLAGDOELEINDENBF120TLU, BF120TLT, BF120TLS, BF120TLU-T, BF120TLT-T & BF120TLS-T NLModel(len) SpecificatiesBF120TLS 2,0 kW, draaischakelaar en thermostaatBF120TLS-T 2,0 kW, draaischakelaar, thermostaat en handdoekrailBF120TLT 2,0 kW, digitale timer en thermostaatBF120TLT-T 2,0 kW, digitale timer, thermostaat en handdoekrailBF120TLU 2,0 kW, aflopende timer (120 minuten) en thermostaatBF120TLU-T 2,0 kW, aflopende timer (120 minuten), thermostaat en handdoekrailBelangrijke veiligheidsinformatieLEES DEZE INSTRUCTIES VOOR GEBRUIK. WAARSCHUWING – DEZE VERWARMING MAG NIET IN DE ONMIDDELLIJKENABIJHEID VAN EEN BAD, DOUCHE OF ZWEMBAD WORDEN GEBRUIKT.

BEDEK HET APPARAAT NIET en plaats geen materiaal of kledingstukkenop het apparaat en zorg ook dat de luchtcirculatie om het apparaat nietgehinderd wordt, bijvoorbeeld door gordijnen of meubilair omdat ditoververhitting en brandgevaar kan veroorzaken. PLAATS GEEN SPUITBUSSEN OF ANDERE BUSSEN MET EEN INHOUDDIE GEVOELIG IS VOOR WARMTE IN DE DIRECTE LUCHTSTROOM VANHET APPARAAT. DEZE VERWARMING MAG NIET RECHT ONDER EEN VAST STOPCONTACTWORDEN GEPLAATST. Het stopcontact moet altijd toegankelijk zijn zodat de stekker op elkmoment snel losgehaald kan worden. WAARSCHUWING – TREK DE STEKKER VAN DE VERWARMING UIT HETSTOPCONTACT VOORDAT U ONDERHOUD OF REPARATIES UITVOERT. Laat bij deze verwarming NOOIT een netsnoer over het rooster aan devoorkant hangen.

De verwarming is niet bestemd voor gebruik door kinderen of anderepersonen zonder hulp of toezicht als hun lichamelijke, zintuiglijke ofgeestelijke capaciteiten het veilige gebruik hiervan beletten. Houd toezichtop kinderen en zorg dat ze niet met het apparaat spelen. Op deze verwarming is een waarschuwingssymbool aangebracht dataangeeft dat deze niet mag worden afgedekt. De gebruiksaanwijzing hoort bij het toestel en moet veilig wordenopgeborgen.

Als het apparaat overgaat naar een andere eigenaar, moetde gebruiksaanwijzing meegeleverd worden. BELANGRIJK – Als het netsnoer van dit apparaat is beschadigd, moet ditdoor de fabrikant of diens serviceorganisatie of een vergelijkbaarcompetente persoon worden vervangen om risico’s te vermijden. WAARSCHUWING: Om gevaar door onbedoeld terugstellen van dethermische beveiliging te vermijden, mag de stroomvoorziening vanhet apparaat niet lopen via een extern schakelapparaat, zoals eentijdschakelaar, en mag het apparaat niet op een circuit zijn aangeslotendat regelmatig door het nutsbedrijf wordt in- en uitgeschakeld. BELANGRIJK – Als u de Handdoekradiatorversie gebruikt, hang dannooit meer dan twee handdoeken of vergelijkbaar materiaal over elkaarelk van de radiatoren.

AlgemeenDe verwarming is uitgevoerd met een duurzame kunststof body en moet wordengemonteerd in een verticale positie met het rooster naar de grond gericht. De verwarming zorgt voor een belasting van 2,0 kW. Het apparaat is bedoeld voorpermanente wandbevestiging en is geschikt voor netstroom van dezelfde spanningals aangegeven op het typeplaatje. Elektrische installatieVoordat u installatiewerkzaamheden uitvoert moet u er zeker van zijn dat hetapparaat niet is aangesloten op de stroomvoorziening. Deze verwarming mag alleen op wisselstroom worden aangesloten, en de spanningaangegeven op de verwarming moet overeenkomen met de spanning van destroomvoorziening. Deze verwarming is uitgerust met een stekker. Dit apparaat voldoet aan de EEC-richtlijn EN55014 met betrekking tot radio- entelevisiestoring. InstallatieprocedureLet er bij wandbevestiging op dat u geen verborgen kabels beschadigt.

Het apparaat is spatwaterbestendig en kan worden gebruiktin badkamers, maar niet in de onmiddellijke nabijheid van baden, douches,waterverbindingen, wasbakken of zwembaden (zie Afb. 7). Het apparaat moet verticaal worden gemonteerd met het uitlaatrooster gerichtnaar de vloer. Het apparaat moet minstens 1,8 meter boven de vloer wordenbevestigd met een vrije r uimte van 600 mm ten opzichte van elke plank ofuitstekend oppervlak onder de verwarming, en minstens 280 mm onder hetplafond of ander uitstekend oppervlak. Het moet ook minstens 250 mm vanafeen uitstekend oppervlak worden gemonteerd. Alle schroeven en wandpluggen dienodig zijn om het apparaat te bevestigen zijn meegeleverd. Wandbeugel monteren (modellen BF120TLS, BF120TLT enBF120TLU)1. Plaats de wandbeugel waterpas en op de juiste hoogte op de wand (zie Afb. 1). 2.

Markeer de plaats van de gaten op de wand en boor en plug ze voor de tweeschroeven. Bevestig de schroeven tot de diepte van de wandbeugel (zie stap1 in Afb. 2). 3. Plaats de wandbeugel waterpas en markeer de plaats van het onderste gat op dewand en boor en plug het voor de schroef (zie stap 2 in Afb. 3). 4. Herhaal stap 3 voor het tweede onderste gat (zie stap 3 in Afb. 2). 5. Lijn de wandbeugel uit met de twee onderste gaten, plaats de schroeven en draaideze vast totdat de beugel stevig vastzit (zie stap 4 in Afb. 2). 6. Monteer het apparaat op de wandbeugel (zie stap 5 in Afb. 2). Monteren van de wandbeugel en de handdoekrail (modellenBF120TLS-T, BF120TLT-T en BF120TLU-T)Bij de modellen BF120TLS-T, BF120TLT-T & BF120TLU-T wordt een extra handdoekrailbestaande uit 3 stangen meegeleverd. Het monteren van de handdoekrail werkt als volgt:1.

De wandbeugel en handdoekrail met de twee onderste gaten uitlijnen, plaats de3 schroeven en draai deze vast totdat de beugel stevig vastzit (zie stap 2 inAfb. 3). 4. Monteer het apparaat op de wandbeugel (zie stap 3 in Afb. 3). BedieningSchakelaar (alleen BF120TLS en BF120TLS-T)De draaischakelaar op de modellen BF120TLS en BF120TLS-T (zie ‘A’ in Afb. 4)stelt het apparaat in staat om de volgende functies uit te voeren:UitK oude-lucht circulatieVerwarming op halve sterkteVerwarming op maximale sterkteThermostaat (alle modellen)De warmte-uitvoer wordt geregeld door de thermostaat (zie ‘C’ in Afb. 4), volgens dekamertemperatuur. Draai eerst de knop met de klok mee naar de maximale instelling. Als de kamertemperatuur warm genoeg is kunt u de instelling langzaam verlagen totde verwarming ‘uitklikt’. De verwarming zal nu aan en uitgaan om de geselecteerdekamertemperatuur te behouden.

Een neonlampje (zie ‘B’ in Afb. 4) zal oplichten als éénvan de warmte-instellingen aan is, en uitgaan als de thermostaat wordt geactiveerd. Aflopende timer (alleen BF120TLU en BF120TLU-T)Op deze modellen kan de verwarming ook worden aangezet door gebruik te makenvan de aflopende timer (zie ‘A’ in Afb. 5). Instellen van de verwarmingstijd:De verwarming wordt aan- en uitgeschakeld door middel van een mechanische timer. De verwarmingstijd is traploos instelbaar tot een maximuminstelling van 120 minuten. Dr aai de draaiknop naar rechts (met de klok mee). De verwarming wor dtingeschakeld. Nadat de vooraf ingestelde tijd voorbij is, zal de verwarming automatisch wordenuitgeschakeld (draaiknop is in de meest linkse stand). De verwarming kan altijd uitgeschakeld worden, d. w. z. ook voor de vooraf ingesteldetijd voorbij is, door de draaiknop helemaal naar links te draaien.

Als de aflopende timer niet in werking is, zal de verwarming alleen op halvewarmte-afgifte werken. Gebruik Digitale TimerBELANGRIJK: Houd u aan alle veiligheidsvoorschriften als de verwarming in deautomatische stand wordt gebruikt, ongeacht of er iemand in de ruimte is of niet. U kunt de timer instellen op één van de gebruiksmodi ‘AUTO DAILY’ (dagelijksautomatisch), ‘AUTO BLOCK’ (automatische tijdsblokken), ‘MAN ON’ (handmatiggebruik) of ’MANUAL OFF’ (handmatig uit) door op de knop ‘MODE’ (modus) tedrukken, totdat de gewenste modus onder in het scherm verschijnt. In de modus ‘AUTO DAILY’ schakelt de verwarming ON (aan) en OFF (uit)volgens een vooraf gekozen dagelijks programma (zie onderstaande ‘Programma’sinstellen’).

In de modus ‘AUTO BLOCK’ kan de verwarming zichzelf ON (aan) en OFF (uit)schakelen volgens een aantal programma’s voor alleen weekdagen en een anderaantal voor alleen de weekenden. De modus ‘MAN ON’ laat de verwarming werken zonder dat dit door de programma-instellingen onderbroken wordt. De modus ‘MANUAL OFF’ (Handmatig uit) schakelt alle functies van de verwarmingvolledig uit. Toetsvergrendeling:Als binnen 1 seconde achtereenvolgens op ‘ENTER’ en ‘MODE’ wordt gedrukt,worden de toetsen vergrendeld. De gebruiker zal zich realiseren dat de toetsenvergrendeld zijn doordat het vergrendelinghssymbool ‘ ’, linksboven in het schermweer gegeven wor dt. U kunt de toetsen weer vrijgeven door binnen1 seconde achtereenvolgens op ‘ENTER’ en ‘MODE’ te drukken. Eerste gebruikSteek voor het eerste gebruik de stekker van de verwarming in een standaardstopcontact en zet het apparaat aan.

De tijd instellen1. Druk éénmaal op de knop ‘PROGRAM’ (programmeren). Het symbool voorde klok verschijnt linksboven in het scherm. De gebruiker kan de kloknu instellen. 2. De uren knipperen. Gebruik de knoppen ‘-‘ en ‘+’ om het uur te wijzigen. Bevestig de uren door op ‘ENTER’ te drukken. 3. Nadat u op ‘ENTER’ heeft gedrukt, beginnen de minuten te knipperen. Gebruikde knoppen ‘-‘ en ‘+’ om de minuten te wijzigen. Bevestig de minuten door op‘ENTER’ te drukken. 4. Nadat u op ‘ENTER’ heeft gedrukt, begint het pijltje naast Mon. (maandag) teknipperen. Gebruik de knoppen ‘-‘ en ‘+’ om de dag in te stellen en druk terbevestiging op ‘ENTER’. (Deze functie is alleen beschikbaar op de 7-daagsetimer)5. Door de laatste keer op ‘ENTER’ te dr ukken keert u weer naar hetstandaardscherm terug. 6. Als de tijd verkeerd wordt weergegeven, herhaalt u bovenstaande stappen.

Zodra de tijd juist is ingesteld, kunnen er in totaal 12 aan/uit-programma’s wordeningesteld. Er zijn twee programmamogelijkheden:OPTIE 1; DAGELIJKS (‘DLY’ op het scherm): Dit is een dagelijkseprogrammafunctie, Maandag tot en met Zondag met vier beschikbare ON/OFFprogrammamogelijkheden. OPTIE 2; BLOCK (‘BLK’ op het scherm): Dit is een programmafunctie voortijdsblokken voor gebruik van maandag t/m vrijdag, met vier aan/uit-programmaopties en voor gebruik op zaterdag en zondag, met vier aan/uit-programmaopties. Programma’s instellenMet deze timer kunt u programma’s voor tijdsblokken instellen. Dit houdt in datu dagelijks van Maandag tot en met Zondag (DLY) vier ON/OFF programma’skunt laten draaien of u kunt van Maandag tot en met Vrijdag vier ON/OFFprogramma’s laten draaien en een andere vier ON/OFF programma’s op Zatrerdagen Zondag (BLK).

Gebruik de knoppen ‘-’ en ‘+’ om het uur in te stellen. Bevestig de uren doorop ‘ENTER’ te drukken. 2. Gebruik de knoppen ‘-’ en ‘+’ om de minuten in te stellen. Bevestig de minutendoor op ‘ENTER’ te drukken. Opmerking: Het inschakelmoment kan in het programma ‘MODE’ slechts op10 minuten nauwkeurig worden ingesteld. HET UITSCHAKELMOMENT VAN P1 INSTELLEN:3. Gebruik de knoppen ‘-’ en ‘+’ om het uur in te stellen. Bevestig de uren doorop ‘ENTER’ te drukken. 4. Gebruik de knoppen ‘-’ en ‘+’ om de minuten in te stellen. Bevestig de minutendoor op ‘ENTER’ te drukken. Herhaal stappen 1 tot en met 4 om P2, P3 en P4 te programmeren. Na hetprogrammeren van P4 gaat u automatisch naar de programma optie BLOCK. Herhaal stappen 1 tot en met 4 om P2, P3 en P4 te programmeren. Na hetprogrammeren van P4 keert u automatisch naar het standaardscherm terug.

Tijdens het programmer en van de timer kunt u op ieder moment naar hetstandaardscherm terugkeren door op de knop ‘PROGRAM’ te drukken. OPMERKING: U kun snel tussen weekdagen en weekenden wisselen door op deknop ‘MODE’ te drukken. Er zijn vier instelbare programma’s voor zowel weekdagenals weekenden. De functie AdvanceAls het apparaat in de modus ‘AUTO’ staat en de ‘+’-knop langer dan 2 secondenwordt ingedrukt, gaat het programma via de functie ADVANCE (verder) naar devolgende geprogrammeerde instelling. Het keert pas terug naar het programmawanneer het volgende geprogrammeerde tijdstip wordt bereikt. Als de functie‘ADVANCE’ ‘ADVANCE’ aanstaat, is op het LCD-scherm het -segment te zien. Alsde knop ‘-’ wordt ingedrukt terwijl de functie ‘ADVANCE’ aanstaat, wordt dezefunctie automatisch geannuleerd, en wordt het programma weer normaal uitgevoerd.

In geval van een stroomstoring, of als deverwarming maximaal zes maanden geen netvoeding krijgt, blijft de timer de tijdbijhouden en blijven de instellingen in het geheugen bewaard, als de batterijen vande timer volledig zijn opgeladen. Als de hulpbatterijen van de timer niet volledig zijn opgeladen, of als deverwarming voor meer dan zes maanden niet op het lichtnet is aangesloten,gaan de tijd en de instellingen waarschijnlijk verloren. Als dit gebeurt,moet u de tijd en het programma opnieuw instellen, voordat u de modusAUTO weer kunt gebruiken. VeiligheidVoor uw veiligheid is de verwarming uitgerust met een thermische beveiliging. Alsde verwarming oververhit raakt, schakelt de thermische beveiliging de verwarmingautomatisch uit.

Om de verwarming opnieuw aan te zetten, moet u de oorzaak vande oververhitting opheffen en de stekker van de verwarming uit het stopcontacthalen of de stroomtoevoer naar de verwarming gedurende enkele minuten verbreken. Zodra de verwarming voldoende is afgekoeld, kunt u de stekker opnieuw in hetstopcontact steken en de verwarming aanzetten. Reiniging en onderhoud door gebruikerVOORDAT U REINIGINGS- OF ONDERHOUDSWERKZAAMHEDEN UITVOERT MOETU HET APPARAAT ONMIDDELLIJK LOSKOPPELEN VAN DE ELEKTRISCHE VOEDING. De buitenkant kan worden gereinigd door deze af te vegen met een vochtige doeken daarna te drogen. Gebruik geen schurende schoonmaakmiddelen of meubelglanswant dat kan schade veroorzaken aan de afwerking. Zorg ook dat zich geen stofof pluisjes ophopen in de verwarming aangezien het element dan oververhit kanraken. Verwijder opgehoopte pluisjes met een stofzuiger.

RecyclingVoor elektrische producten die in de Europese Gemeenschap wordenverkocht. Na het verstrijken van de levensduur van elektrische productenmogen zij niet worden weggeworpen met het normale huisafval. Recyclehet apparaat als hiervoor voorzieningen bestaan. Neem contact op metuw lokale instanties of leverancier voor recyclingadvies in uw land.

After-sales serviceAls u na aankoop service nodig hebt of als u vervangingsonder delen wiltaanschaffen, neemt u contact op met de winkel waar u het apparaat hebt gekochtof belt u het servicenummer voor uw land dat op het garantiebewijs staat. Retourneer een defect product niet onmiddellijk. Dit kan verlies of beschadigingveroorzaken of tot vertraging leiden in het verlenen van een bevredigende service. Bewaar de bon als bewijs van aankoop.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met EWT BF120TLT-T stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden