Epson emp-dm1 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Epson emp-dm1 (79 pagina’s), behorend tot de categorie Beamer projector. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 4 mensen en kreeg gemiddeld 4.5 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Epson emp-dm1 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/79

Beoordeel deze handleiding

4.5/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Epson
Categorie: Beamer projector
Model: emp-dm1
Gewicht: 3800 g
Geluidsniveau: 28 dB
Soort lamp: UHE
Stroomvoorziening: 100 - 240 VAC
Markt positionering: Thuisbioscoop
Projector helderheid: 1000 ANSI lumens
Projectietechnologie: LCD
Projector native resolution: WVGA (854x480)
Keystone correctie, verticaal: -15 - 15 °
Geschikt voor schermmaten: 30 - 300 "
Aantal USB 2.0-poorten: 1
VGA (D-Sub)poort(en): 1
Composiet video-ingang: 1
Componentingang video (YPbPr/YCbCr): 3
Levensduur van de lichtbron: 2000 uur
Type lichtbron: Lamp
Gemiddeld vermogen: 8 W
Aantal ingebouwde luidsprekers: 2
Hoofdtelefoonuitgangen: 1
Lampvermogen: 140 W
Audio-ingangen: 2 x RCA
Beeldverhouding: 16:9
Levensduur van de lichtbron (besparingsmodus): 3000 uur
Afmetingen (B x D x H): 230 x 320 x 127 mm
Lenssysteem: F=1.44, f=16.6 mm

Handleiding Epson emp-dm1 – volledige tekst

Als u dit doet, kan het toestel beschadigd raken of slecht gaan functioneren.Hier vindt u extra informatie en nuttige tips over een onderwerp.s Verwijst naar een pagina waar handige informatie over een onderwerp te vinden is.Dit zijn gebruiksinstructies – in de juiste volgorde.De hier beschreven methode moet in de juiste volgorde uitgevoerd worden.Dit staat voor de afstandsbediening of de projectorknoppen."(Menunaam)"Dit zijn menuopties en berichten die u op het scherm te zien krijgt.Voorbeeld: "Helderheid"Afhankelijk van het type schijf kunnen er verschillende functies en handelingen worden uitgevoerd.Met deze symbolen krijgt u informatie over het gebruikte type schijf.Notaties in deze handleiding--

1IntroductiehandleidingGeavanceerde bedieningInstellingen en aanpassingenBijlageVeiligheidsvoorschriften. 2Gebruik en opslag. 8Opslaan op disks en USB. 10Namen en functies van onderdelen. 12De afstandsbediening voorbereiden. 16Introductie-handleidingInstallatie. 18Projectieafstand en schermgrootte. 18De stroomkabel aansluiten. 18Disks afspelen. 19Een disk afspelen en projecteren. 19De projectiepositie en het volume aanpassen. 20Stoppen met afspelen. 22De projector uitzetten. 22Basishandelingen tijdens het afspelen. 23Pauze. 23Zoeken in voor- en achterwaartse richting. 23Overslaan. 24Frame vooruit. 24Afspelen in slow motion. 24De projectorlamp tijdelijk gebruiken voor verlichting (onderbreken). 25Color Mode (Kleurmodus). 25Mute (Dempen). 25Geavanceerde bedieningAfspelen voor gevorderden. 26Afspelen vanuit een dvd-menu. 26Een video-Cd vanuit het menu afspelen.

27JPEG-, MP3/WMA- en DivX®-weergave. 29Afspelen door het hoofdstuk- of tracknummer te kiezen. 32Herhaald en willekeurig afspelen. 32Program play (afspelen in geprogrammeerde volgorde). 34Zoom in. 35De gesproken taal wijzigen. 36De weergave van ondertitels wijzigen. 36De hoek wijzigen. 37Handelingen uitvoeren vanuit het scherm met afspeelgegevens. 37De sluimerstand instellen. 39De aspectverhouding wijzigen. 40Met randapparatuur afspelen. 42Een USB-opslagapparaat aansluiten. 42Op een ander videoapparaat, een tv of computer aansluiten. 43Beelden projecteren vanuit externe videoapparatuur of een computer. 45Audio-instellingen. 47Luisteren met de hoofdtelefoon. 47Aansluiten op audioapparatuur met een digitale coaxiale audio-ingang. 48De Surround Sound-modus selecteren. 48De digitale geluidseffecten selecteren. 49Instellingen en aanpassingenGebruik en functies van het instellingsmenu.

2Lees alle veiligheidsvoorschriften en gebruiksaanwijzingen voordat u dit apparaat in gebruik neemt. Bewaar deze voorschriften zodat u ze later altijd kunt raadplegen.De documentatie en het apparaat tonen aan de hand van grafische symbolen hoe u het apparaat op een veilige manier gebruikt.Neem deze waarschuwingssymbolen steeds in acht zodat u geen blessures of schade oploopt.Let op:Verminder het risico van elektrische schok en verwijder nooit de boven- of achterzijde van de projector. Binnen in het toestel bevinden zich geen onderdelen die door de consument kunnen worden gerepareerd.

Laat alle onderhoudswerkzaamheden over aan bevoegde onderhoudsmedewerkers.Dit symbool is bestemd om de gebruiker te waarschuwen voor niet-geïsoleerd "gevaarlijk voltage" binnen de behuizing van de projector, als dat voltage zo hoog is dat er kans ontstaat op elektrische schok.Dit symbool maakt de gebruiker attent op belangrijke gebruiks- en onderhoudsinstructies in de documentatie bij het apparaat.Verklaring van symbolenVeiligheidsvoorschriftenDit symbool geeft informatie weer die, indien deze wordt genegeerd, letsels of zelfs de dood tot gevolg kan hebben door een verkeerde handeling.Dit symbool geeft informatie weer die, indien deze wordt genegeerd, letsels of lichamelijke schade tot gevolg kan hebben door een verkeerde handeling.Symbolen die een handeling aanduiden die u niet mag uitvoerenNiet doen Niet demonterenNiet aanrakenNiet natmakenNiet op vochtige plaatsen gebruikenNiet op een onstabiele ondergrond plaatsenSymbolen die een handeling aanduiden die u moet uitvoerenInstructies Haal de stekker uit het stopcontactWaarschuwingLet op

3Volg deze veiligheidsvoorschriften wanneer u de projector instelt en gebruikt:• Lees deze instructies. • Houd u aan deze instructies. • Let op alle waarschuwingen. • Volg alle aanwijzingen op. • Gebruik de projector niet in de buurt van water. • Reinig de projector uitsluitend met een droge doek. • Zorg ervoor dat de ventilatieopeningen niet geblokkeerd raken. Installeer de projector volgens de instructies van de fabrikant. • Installeer de projector niet in de buurt van warmtebronnen als radiatoren, kachels, fornuizen of andere apparatuur (waaronder versterkers) met warmteafgifte. • Laat de beveiliging van de gepolariseerde of geaarde stekker ongemoeid. Een gepolariseerde stekker heeft twee pootjes, waarvan het een breder is dan het ander. Een geaarde stekker heeft twee pootjes plus een derde aardingspootje.

Het bredere pootje van de gepolariseerde stekker en het derde aardpootje van de geaarde stekker zijn aangebracht voor uw eigen veiligheid. Als de meegeleverde stekker niet in uw stopcontact past, verzoek dan een elektricien om uw verouderde stopcontact te vervangen. • Zorg ervoor dat er niet over de stroomkabel wordt gelopen en dat de kabel niet klem komt te zitten, met name bij stopcontacten en op het punt waar de kabel uit de projector komt. • Gebruik alleen de door de fabrikant opgegeven bevestigingen en accessoires. • Gebruik de projector altijd met de door de fabrikant opgegeven of bij de projector verkochte wagen, statief, beugel of tafel. Wanneer er een wagen wordt gebruikt, dient u bij het verplaatsen van de wagen met de projector uit te kijken dat de combinatie niet valt – dit kan letsel veroorzaken.

• Haal bij onweer of wanneer de projector lange tijd niet gebruikt wordt de stekker uit het stopcontact. • Laat alle onderhoudswerkzaamheden over aan bevoegde onderhoudsmedewerkers.

Onderhoud is nodig wanneer de projector op de een of andere manier is beschadigd, wanneer bijvoorbeeld de stroomkabel of de stekker beschadigd is, wanneer er vloeistof of voorwerpen in de projector terechtgekomen is/zijn, wanneer de projector in de regen of in een vochtige omgeving heeft gestaan, of wanneer de projector niet normaal functioneert of gevallen is. Belangrijke veiligheidsvoorschriften.

4Verminder het risico van brand en elektrische schok - stel de projector niet bloot aan regen of vocht. Haal in de volgende gevallen de stekker uit het stopcontact en doe een beroep op een onderhoudstechnicus:• Als er rook, een vreemde geur of geluid uit het apparaat komt. • Als er vloeistof of vreemde objecten in het apparaat terechtkomen. • Als u het apparaat hebt laten vallen of de behuizing beschadigd is. Indien u het apparaat in deze omstandigheden blijft gebruiken, kan dit brand of een elektrische schok tot gevolg hebben. Probeer het apparaat niet zelf te herstellen. Laat alle herstellingen over aan bevoegde onderhoudsmedewerkers. Zet de projector in de buurt van een stopcontact waar u de stekker gemakkelijk uit het stopcontact kunt halen. Open nooit de afdekkingen van het apparaat tenzij dit uitdrukkelijk in deze handleiding wordt vermeld.

Probeer het apparaat nooit te demonteren of te wijzigen. Laat alle herstellingen over aan bevoegde onderhoudsmedewerkers. De elektrische spanning in de projector kan ernstige letsels veroorzaken. Stel het apparaat niet bloot aan water, regen of extreme vochtigheid. Gebruik het type netspanning dat staat vermeld op de projector. Gebruik van een andere netspanning dan vermeld kan brand of elektrische schokken tot gevolg hebben. Als u niet precies weet welke netspanning beschikbaar is, vraagt u uw leverancier of het plaatselijke elektriciteitsbedrijf om advies. Controleer de specificaties van de stroomkabel. Wanneer u een onjuiste stroomkabel gebruikt, kan er brand ontstaan of kunt u een elektrische schok krijgen. De bij het apparaat geleverde stroomkabel is ontworpen om te voldoen aan de stroomtoevoervereisten van het land van aanschaf.

Als u het apparaat in het buitenland gebruikt, controleer dan of de stroomspanning, vorm van stopcontacten en stroomsterkte van het apparaat overeenstemmen met de lokale normen en koop een geschikte stroomkabel in dat land. Neem de volgende voorzorgsmaatregelen wanneer u de stekker aanraakt. Het niet opvolgen van deze voorzorgsmaatregelen kan leiden tot brand of elektrische schokken. • Zorg ervoor dat de spanning op stopcontacten, verlengkabels en meervoudige contactdozen niet te hoog is. • Steek de stekker niet in een stopcontact waarin stof is opgehoopt. • Steek de stekker stevig in het stopcontact. • Raak de stekker niet aan wanneer uw handen nat zijn. • Trek niet aan de stroomkabel als u de stekker uit het stopcontact wilt halen. Houd steeds de stekker vast als u loskoppelt.

5Gebruik geen beschadigde stroomkabel. Dit kan tot brand of elektrische schokken leiden. • Pas de stroomkabel niet aan. • Plaats geen zware objecten op de stroomkabel. • Buig of verdraai de stroomkabel niet en trek er niet hard aan. • Houd de stroomkabel uit de buurt van warme elektrische toestellen. Als de stroomkabel beschadigd raakt (draden zijn zichtbaar of gebroken), neem dan contact op met uw leverancier om de kabel te laten vervangen. Wanneer het onweert, mag u de stekker niet aanraken, anders krijgt u wellicht een elektrische schok. Plaats geen bussen met vloeistof, water of chemicaliën op het apparaat. Als de bussen lekken en de inhoud binnenin het apparaat terechtkomt, kan dit brand of elektrische schokken tot gevolg hebben. Kijk nooit recht in de lens wanneer de lamp ingeschakeld is. Het felle licht zou uw ogen kunnen beschadigen.

Duw geen metalen of brandbare voorwerpen, of andere vreemde materialen in de ventilatoren voor luchtinvoer en -uitvoer. Dit kan tot brand of elektrische schokken leiden. Een kwiklamp met hoge interne druk fungeert als lichtbron voor het apparaat. Neem de onderstaande instructies in acht. Wanneer u dat niet doet, kunt u gewond raken of een vergiftiging oplopen. • Beschadig de lamp niet en stel deze niet bloot aan stoten. • De gassen in de kwiklampen bevatten kwikdamp. Wanneer de lamp breekt, dient u de kamer te ventileren, zodat niemand de gassen die vrijkomen wanneer de lamp breekt, kan inademen en deze niet in contact kunnen komen met ogen en mond. • Houd uw gezicht uit de buurt van het apparaat als dat in gebruik is.

6LASER-product klasse 1Laat het deksel gesloten. Binnen in de projector zitten geen onderdelen die door de gebruiker gerepareerd kunnen worden. Gebruik het apparaat niet op plaatsen waar het erg vochtig of stoffig is, in de buurt van kook- of warmtetoestellen of op plaatsen waar het in contact kan komen met rook of stoom. Gebruik of bewaar het apparaat niet buitenshuis gedurende een lange periode. Dit kan tot brand of elektrische schokken leiden. Blokkeer de aansluitingen en de opening in de behuizing niet. Ze zorgen voor de ventilatie en voorkomen dat het apparaat oververhit raakt. • Het is mogelijk dat papier of ander materiaal aan de luchtfilter onder aan het apparaat blijft kleven wanneer u de projector gebruikt. Verwijder alle objecten die vastzitten aan de luchtfilter onder aan het apparaat.

Als het apparaat dichtbij een muur wordt geplaatst, laat dan een ruimte van ten minste 20 cm vrij tussen de muur en de ventilator voor luchtuitvoer. • Zorg ervoor dat er minstens 10 cm ruimte is tussen de luchtinlaat en bijvoorbeeld de muur. • Plaats het apparaat niet op een sofa, een vloerkleed of een ander zacht oppervlak en niet in een afgesloten kast, tenzij de ruimte op de juiste wijze wordt geventileerd. Plaats het apparaat niet op een onstabiele wagen, stand of tafel. Het apparaat kan vallen of omkantelen met mogelijk letsels tot gevolg. Ga niet op het apparaat staan en plaats er geen zware objecten op. Het apparaat kan vallen of omkantelen met mogelijk letsels tot gevolg.

Plaats geen voorwerpen die door de warmte kunnen vervormen of beschadigd raken, in de buurt van de ventilatoren voor luchtuitvoer en houd handen en gezicht uit de buurt van de ventilatoren als de projector in gebruik is. Gezien er hete lucht uit de ventilatoren voor luchtuitvoer komt, kan dit brandwonden, vervormingen of andere ongelukken tot gevolg hebben. Probeer de lamp niet onmiddellijk na gebruik te verwijderen. Deze is erg heet.

Voordat u de lamp verwijdert, schakelt u de stroom uit en wacht u zo lang als in deze handleiding wordt aangegeven om de lamp volledig te laten afkoelen. De warmte kan brandwonden of andere letsels veroorzaken. Plaats geen voorwerpen met een onafgeschermde vlam, bijvoorbeeld een brandende kaars, op of in de buurt van het apparaat. Trek de stekker uit het stopcontact als u het apparaat gedurende een lange periode niet gebruikt. De kwaliteit van de isolatie kan verslechteren, hetgeen brand kan veroorzaken. Controleer of de stroom is uitgeschakeld, de stekker uit het stopcontact is getrokken en of alle kabels zijn losgekoppeld voordat u het apparaat verplaatst. Dit kan tot brand of elektrische schokken leiden.

Let opNiet demonterenNiet doenNiet doenNiet op een onstabiele ondergrond plaatsenNiet doenNiet doenNiet doenNiet doenHaal de stekker uit het stopcontactHaal de stekker uit het stopcontact.

7Haal de stekker uit het stopcontact voordat u de projector gaat reinigen. Hierdoor voorkomt u elektrische schokken tijdens het reinigen. Gebruik voor het reinigen van het apparaat geen natte doeken of oplosmiddelen zoals alcohol, thinner of benzine. Waterinfiltratie, beschadiging of stukgaan van de behuizing kan tot elektrische schokken leiden. Verkeerd gebruik van batterijen kan leiden tot lekkage van de batterijvloeistof of stukgaan van de batterij, hetgeen brand, letsels of corrosie van het apparaat kan veroorzaken. Neem de volgende voorzorgsmaatregelen wanneer u batterijen vervangt. • Plaats de batterijen met de + en - polen in de juiste richting. • Gebruik geen andere typen van batterijen en gebruik geen oude en nieuwe batterijen tegelijkertijd. • Gebruik geen andere batterijen dan die in deze handleiding worden vermeld.

• Wanneer de batterijen lekken, veegt u het batterijvloeistof weg met een zachte doek. Mocht er vloeistof op uw handen terechtkomen, was ze dan ogenblikkelijk. • Vervang de batterijen zodra deze leeg zijn. • Verwijder de batterijen wanneer u het apparaat langere tijd niet gebruikt. • Stel batterijen niet bloot aan warmte, vuur of water. • Volg de plaatselijke regelgeving voor het weggooien van gebruikte batterijen. • Houd deze batterijen uit de buurt van kinderen. Kinderen kunnen stikken in batterijen en batterijen zijn bijzonder gevaarlijk wanneer ze worden ingeslikt. Zet het volume niet meteen heel hoog. Er kan plotseling een hard geluid worden weergegeven dat schade toebrengt aan de luidspreker of aan uw gehoor. Draai uit voorzorg het volume lager voordat u de projector uitzet en voer het langzaam op als u de projector weer aangezet hebt.

Zet het volume niet te hoog wanneer u een hoofdtelefoon gebruikt. Wanneer u langdurig naar hoge volumes luistert, kan dit een nadelig effect hebben op uw gehoor. Neem het schema voor onderhoud voor dit apparaat in acht.

Wanneer de binnenzijde van het apparaat lange tijd niet gereinigd is, kan zich daar stof ophopen. Dit kan leiden tot brand of elektrische schokken. Vervang uw luchtfilter regelmatig indien nodig. Neem contact op met uw leverancier om de binnenzijde van het apparaat te reinigen indien nodig. Let opHaal de stekker uit het stopcontactInstructiesInstructiesNiet doenNiet doenInstructies.

8Neem de volgende adviezen in acht om slecht functioneren en schade te voorkomen. • Neem de bedrijfs- en opslagtemperaturen vermeld in deze handleiding in acht bij gebruik en opslag van de projector. • Installeer het apparaat niet op plaatsen waar het wordt blootgesteld aan trillingen of schokken. • Plaats de projector niet dichtbij televisie-, radio- of videoapparatuur die magnetische velden verspreiden. Dit kan het geluid en de beelden van het apparaat verkeerd beïnvloeden en een storing veroorzaken. Als deze problemen zich voordoen, plaats het apparaat dan verder weg van televisie-, radio- en videoapparatuur. • Gebruik de projector niet in de volgende omstandigheden. Als u deze instructies niet volgt, kan dit storingen en ongelukken tot gevolg hebben. • Verplaats de projector niet tijdens het afspelen. Dit kan de schijf beschadigen of storingen veroorzaken.

• Gebruik of bewaar de projector niet in ruimten met veel sigarettenrook of andere rook, of in ruimten met veel stof. Dit kan vermindering van de beeldkwaliteit tot gevolg hebben. • Raak de lens niet met uw blote handen aan. Als er vingerafdrukken of vlekken op de lens voorkomen, wordt het beeld niet helder geprojecteerd. Als het apparaat niet in gebruik is, plaats dan steeds de lensdop. • EPSON is niet verantwoordelijk voor schade die voortkomt uit problemen met de projector of de lamp die buiten de garantievoorwaarden vallen. • U kunt het apparaat in verticale positie op een compacte manier op een plank, enz. opbergen dankzij de opbergvoeten aan de zijkant. Als u het apparaat in verticale positie plaatst, plaats het dan op een stabiele ondergrond met de opbergvoeten aan de onderzijde.

Als u het apparaat van een koude naar een warme ruimte verplaatst of als de ruimte waar het apparaat zich bevindt, snel opwarmt, kan er condensatie (vocht) binnenin het apparaat of op het lensoppervlak ontstaan. Als er condensatie optreedt, kan dit niet alleen storingen zoals slechte beeldkwaliteit veroorzaken, maar ook beschadiging van disks en/of onderdelen. Om condensatie te voorkomen moet u dit apparaat ongeveer een uur voordat u het gaat gebruiken in de ruimte plaatsen. Als er toch condensatie optreedt, trek de stroomkabel dan uit het stopcontact en wacht twee uur voordat u de projector gebruikt. Een kwiklamp met hoge interne druk fungeert als lichtbron voor het apparaat. Eigenschappen van de kwiklamp zijn:• De intensiteit van de lamp neemt af naarmate u de projector meer gebruikt.

• Als de lamp haar levensduur heeft bereikt, licht ze niet meer op of springt ze stuk met een harde knal. • De levensduur van de lamp is sterk afhankelijk van de eigenschappen van de lamp en de bedrijfsomstandigheden. Het is daarom verstandig altijd een reservelamp bij de hand te hebben. • Nadat de levensduur is verstreken, neemt de kans toe dat de lamp kapot gaat. Wanneer een bericht wordt weergegeven dat u de lamp moet vervangen, dient u dat zo snel mogelijk te doen. • Dit product is uitgerust met een lamp die kwik (Hg) bevat. Raadpleeg uw plaatselijke voorschriften met betrekking tot afvalverwerking of recycling. Gooi de lamp niet weg met het normale huisvuil.

Gebruik en opslagAdviezen voor gebruik en opslagAls de projector op een zijde is geplaatstAls de projector met de bovenkant naar boven is geplaatstAls de projector met de onderkant naar boven is geplaatstAls de projector naar een kant heltCondensatieLamp.

9• Het LCD-paneel wordt met erg hoogstaande technologie gemaakt. Er kunnen echter zwarte stippen of felrode, -blauwe of -groene stippen op het paneel voorkomen. Bovendien kunnen er soms ook gekleurde strepen of ongelijkmatigheden op gebied van helderheid voorkomen. Deze worden door de eigenschappen van het LCD-paneel veroorzaakt en zijn volstrekt normaal. • Er kan een ingebrand beeld in het geprojecteerde beeld blijven staan als u een stilstaand beeld met felle contrasten gedurende meer dan 15 minuten projecteert. Als dit voorkomt, projecteer dan een helder scherm (bij gebruik van een computer: wit scherm – bij gebruik van video: een zo helder mogelijk beeld) totdat het ingebrande beeld verdwijnt. Dit kan ongeveer 30 tot 60 minuten duren, afhankelijk van de mate dat het beeld is ingebrand. Als het ingebrande beeld niet verdwijnt, neem dan contact op met uw leverancier voor meer advies.

sp. 74• Sluit de lensdop. • Werp de disk uit. • Trek de voet van het apparaat in als deze is uitgetrokken. • Als u het apparaat verplaatst, houd dan het handvat vast zoals op onderstaande afbeelding. • Het apparaat bevat veel glazen en andere breekbare onderdelen Plaats de projector als u deze moet vervoeren terug in de oorspronkelijke doos en gebruik het oorspronkelijke beschermingsmateriaal om de projector zo goed mogelijk te beschermen. Als u de oorspronkelijke doos niet meer hebt, bescherm de buitenkant van het apparaat dan met schokabsorberend materiaal, zet het in een stevige doos en geef duidelijk op de doos aan dat er breekbare apparatuur in de doos zit. • Sluit de lensdop en verpak het apparaat. • Als u een koerier inschakelt voor het transport, vertel dan dat de doos breekbare apparatuur bevat waar voorzichtig mee moet worden omgegaan.

Het kopiëren van een schijf voor uitzending, openbare vertoning of afspelen in het openbaar, of verhuur (ongeacht eventuele vergoeding of beloning) zonder uitdrukkelijke schriftelijke toestemming vooraf van de rechthebbende is verboden. LCD-paneelDe projector verplaatsenAandachtspunten voor vervoerAuteursrechten.

10Leesbare disktypenDe projector kan de volgende disktypen afspelen. • De beeld- en geluidskwaliteit van CD's met kopieerbeveiliging die niet conform de CD-standaard zijn vervaardigd, kan niet worden gegarandeerd. CD's die conform zijn aan de CD-standaard, dragen het volgende compact disc-logo. Controleer of dit logo op de verpakking van de audiodisk wordt weergegeven. • Deze projector is geschikt voor de televisiesignaalformaten NTSC en PAL. • Bij DVD-video's, SVCD's en video-CD's kunnen afspeelfuncties opzettelijk worden beperkt door softwareproducenten. Aangezien het apparaat een disk afspeelt, zullen bepaalde functies dan niet beschikbaar zijn. Raadpleeg voor meer informatie de gebruikersinformatie van de disk.

• DVD-R/R DL/RW, DVD+R/R DL/RW, CD-R/RW en CD+R/RW-disks kunnen mogelijk niet worden afgespeeld als er krassen op voorkomen, als de CD's vuil of vervormd zijn, of als de opnamestatus of opnameomstandigheden niet geschikt zijn. Het kan ook even duren vooraleer het apparaat de diskgegevens kan lezen. • Van de volgende disks kan alleen het geluid worden afgespeeld. Opslaan op disks en USBDisktypenSymbolen in deze handleidingUitlegDvd-video In de handel verkrijgbare software met films en visuele beelden van hoge kwaliteit. U kunt geen DVD-video's afspelen als de regiocode van de DVD niet overeenkomt met het regiocodelabel aan de zijkant van de projector. DVD+RWDVD+RDVD+R DLDVD-RWDVD-RDVD-R DLDVD-disks links beschreven opgenomen met een andere DVD-recorder. • Kan een DVD-disk met videobeelden afspelen. • Kan een DVD-disk met VR-beelden afspelen.

0) met PBC (afspeelbesturing). • Kan een super-video-CD afspelen (SVCD). CD Software met geluid en stem. DisksCD-R/RWCD+R/RWCD's gemaakt met een CD-recorder of een computer. • Kan de volgende bestanden die zijn opgenomen in ISO9660 level-1 of -2/UDF-formaat, afspelen:MP3/WMA/JPEG/Kodak Picture CD/FujiColor CD/MPEG1/2/4/DivX®3/4/5/6/DivX® Ultra• Ondersteunt het uitgebreide formaat (Joliet). • Ondersteunt meerdere sessies. • Kan een disk die met een pakket-schrijfindeling is opgenomen, afspelen. - MIX-MODE CD - CD-G - CD-EXTRA- CD TEXT--.

11Niet-leesbare disktypen• De projector kan de volgende disks niet afspelen. • Ronde disks met een diameter die geen 8of12cm is• Disks met een onregelmatige vormDisks gebruiken• Raak de afspeelzijde niet met uw blote handen aan. • Bewaar de disks altijd in de oorspronkelijke doosjes. • Bewaar de disks niet in vochtige ruimten of in direct zonlicht. • Als het oppervlak van de disk is bevuild door stof of vingerafdrukken, kan de beeld- en geluidskwaliteit slecht zijn. Als het oppervlak vuil is, veeg de disk dan zachtjes schoon met een droge doek, bewegend vanaf het midden van de disk naar de rand toe. • Gebruik geen schoonmaakproducten of antistatische producten voor het schoonmaken van grammofoonplaten. • Plak geen labels of stickers op een disk. • U kunt de volgende USB 1.

1-apparaten op het apparaat aansluiten en afspelen:• Gebruik een multikaartlezer om een SD-geheugenkaart of een ander apparaat op de projector aan te sluiten. • FAT16 en FAT32-bestandssystemen worden ondersteund. • Bepaalde bestandssystemen worden niet ondersteund. Als een apparaat niet wordt ondersteund, formatteer het dan met het Windows-systeem vóór gebruik. • Dit apparaat kan slechts één geheugenkaart afspelen, zelfs als er meerdere kaarten op de kaartlezer worden geïnstalleerd. Installeer enkel de kaart die u wilt afspelen. *Als er een double-byte teken in een bestandsnaam voorkomt, wordt dit niet correct afgespeeld.

- DVD-ROM - CD-ROM - PHOTO CD- DVD-audio - SACD - DACD- DVD-RAM- USB-geheugen (alleen apparaten die niet met een beveiliging zijn uitgerust)- Multikaartlezer- Digitale camera (als USB mass storage class wordt ondersteund)USB-opslag die kan worden afgespeeldBestands-typeBestands-extensie*SpecificatiesMP3 ". mp3" of ". MP3"Bitsnelheid: 16 tot 320K bpsSamplingfrequentie: 11 kHz, 16 kHz, 22,05 kHz, 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHzWMA ". wma" of ". WMA"Bitsnelheid: 64 tot 192K bpsSamplingfrequentie: 44,1 kHz, 48 kHzDivX®DivX® Ultra". divx" of ". DIVX", ".

avi" of ". AVI"Maximaal 3M bpsMax. aantal pixels: 720 x 576 pixelsMax. framesnelheid: 30 fpsEen bestand mag geen DivX®-bestandsformaat zijn, zelfs als de extensie ". avi" of ". AVI" is. In dit geval kan het bestand niet worden afgespeeld. JPEG ". jpg" of ". JPG" Aantal pixels: max. 3. 027 x 2. 048 pixelsMotion JPEG wordt niet ondersteund. JPEG-gegevens die met een digitale camera zijn vervaardigd en die voldoen aan de DCF-standaard (Design rule for Camera File) worden ondersteund. Het is mogelijk dat foto's niet worden afgespeeld als de functie automatisch roteren van de digitale camera in gebruik is of als er gegevens worden verwerkt, bewerkt of opgeslagen met behulp van computersoftware voor beeldbewerking.

12Namen en functies van onderdelenNaam FunctieALensschuifdopSluit de lensdop om de lens te beschermen als het apparaat niet wordt gebruikt.U kunt de projectie volledig stoppen door de lensdop tijdens de projectie te sluiten. Als het apparaat zich echter gedurende 30 minuten in deze staat bevindt, wordt de lamp automatisch uitgeschakeld. sp. 18BDisk-indicatielampjeGaat groen branden als u een disk in de diskgleuf plaatst. sp. 19CEject-toetsDruk op deze toets om een disk uit de diskgleuf te werpen. sp. 22DOntvangstgebied voor de afstandsbedieningOntvangt signalen van de afstandsbediening. sp. 16EDiskgleuf Plaats een disk die u wilt afspelen. sp. 19FVoetenU kunt de voeten aan de zijkant van de projectielens uittrekken door deze te draaien. Als u de voeten maximaal uittrekt, wordt het apparaat ongeveer 5 graden opgeheven. sp.

21GKoptelefoonaansluitingSluit een hoofdtelefoon op het apparaat aan. sp. 47HLuidsprekersZe bevinden zich links en rechts, en ondersteunen het virtuele surround-luidsprekersysteem. sp. 48IVentilator voor luchtinvoerZuigt koelende lucht in het apparaat. Als er stof in de ventilator voor luchtinvoer ophoopt, kan de interne temperatuur van het apparaat oplopen en kan dit leiden tot storingen en een kortere levensduur van optische onderdelen. Reinig het regelmatig. sp. 62JHandvat Houd dit handvat vast als u het apparaat verplaatst. sp. 9KProjectielensProjecteert een beeld.VoorzijdeBDCEFGHIJAK

13Naam FunctieAComputeringangKan op de RGB-uitgang van een computer worden aangesloten. sp. 44BComponentingang Kan op de componentuitgang van een video-apparaat (YCbCr of YPbPr) worden aangesloten. sp. 44CVideo-ingangKan op de gewone beelduitgang van een video-apparaat worden aangesloten. sp. 43DAudio-ingangKan op de audio-uitgang van het aangesloten video-apparaat of een computer worden aangesloten. sp. 43, 44EAansluiting voor netsnoerSluit de stroomkabel aan. sp. 18FDigitale coaxiale audio-uitgangKan op een audio-apparaat worden aangesloten met een digitale coaxiale audio-ingang. sp. 48GUSB-poortSluit een USB 1.1-geheugen of een multikaartlezer aan om MP3/WMA, JPEG, DivX®-bestanden of andere opslagformaten af te spelen. sp. 42HBeveiliging (j)Ondersteunt het Kensington micro saver-beveiligingssysteem.

Surf naar de website van Kensington op http://www.kensington.com/ voor meer informatie.IOntvangstgebied voor de afstandsbedieningOntvangt signalen van de afstandsbediening. sp. 16JLuidsprekersZe bevinden zich links en rechts, en ondersteunen het virtuele surround-luidsprekersysteem. sp. 48KVentilator voor luchtuitvoerDe luchtuitvoer van het apparaat na de koeling.Let opBlokkeer het ventilatierooster niet en raak het niet aan direct na of tijdens het gebruik van de projector omdat het rooster heet wordt.LOpbergvoetenAls u het apparaat in verticale positie opbergt. Als u het apparaat in verticale positie plaatst, plaats het dan op een stabiele ondergrond met de opbergvoeten aan de onderzijde. Berg het apparaat op in de opbergtas die met het apparaat is geleverd zodat er geen stof in de luchtinlaat kan binnendringen.AchterzijdeABHJKCDGFIEL

14Naam FunctieAFocusring Verplaats naar links of rechts voor het focussen van het beeld. sp. 20BStatusindicatielampjeAls er zich een probleem voordoet, gaat het statusindicatielampje knipperen of branden. sp. 58CLampafdekkingAls u de lamp dient te vervangen, open deze afdekking en vervang de lamp. sp. 65DKnop lensdop Verschuif de knop om de lenskap te openen/sluiten. sp. 18BovenzijdeTwReturnVolumeSourcePowerEnterTwReturnVolumeSourcePowerEnterABDCvPower-knopsp. 22vAfspeel-/pauzetoets sp. 23vw/v-knopsp. 21vReturn-knop sp. 29vBrontoetssp. 45vStoptoets sp. 22vAfsteltoetsen voor volume sp. 20vEnter-knop sp. 29vZoomknop sp. 20

15Naam FunctieAZendgebied van de afstandsbedieningStuurt signalen van de afstandsbediening uit. sp. 16BSchakelt de stroombron van het apparaat in of uit. sp. 22CCorrigeert beeldvervorming op het scherm naar vierkant of rechthoekig. sp. 21DGeeft de projectie-instelling en het check out-menu weer of sluit deze. sp. 55EDruk op deze toets om een disk uit de diskgleuf te werpen. sp. 22FSchakeltoets Functie/cijfersSchakelt tussen de functies en cijfers die u wilt gebruiken. Schuif deze schakelaar naar de functiepositie om een van deze functies te gebruiken. sp. 26AfstandsbedieningFEsp. 37 sp. 32sp. 34 sp. 39sp. 48 sp. 49sp. 35 sp. 40sp. 20 sp. 25SneltoetsenToetsen voor het afstellen van het geluidsp. 36 sp. 36sp. 37Toetsen voor het afstellen van dvd-videosp. 45 sp. 25sp. 25Geavanceerde functiessp. 22 sp. 23, 24sp. 23, 24 sp. 23, 24sp. 24 sp. 24sp. 22sp. 26 sp. 26, 28, 29, 30, 31sp. 50 sp. 28sp.

16Als u de projector koopt, zijn de batterijen nog niet in de afstandsbediening geplaatst.Voordat u de projector gaat gebruiken, moet u de meegeleverde batterijen plaatsen.A Druk het klepje achterop de afstandsbediening in en til het omhoog.B Plaats de batterijen op de juiste manier.C Sluit de batterijdeksel.De afstandsbediening voorbereidenAls u merkt dat de afstandsbediening langzamer reageert of als de afstandsbediening niet werkt nadat u deze enige tijd niet hebt gebruikt, betekent dit waarschijnlijk dat de batterijen bijna leeg zijn. Zorg ervoor dat u altijd twee AA-alkalinebatterijen (mangaan) in voorraad hebt.Voorkom dat er direct zonlicht of fluorescerend licht valt op de afstandsbedieningsontvanger van de projector.

17IntroductiehandleidingIntroductiehandleidingAfspelenEr zijn geen ingewikkelde aansluitingen vereist. U hoeft zelfs niet eens het type televisie of een invoerapparaat te selecteren.U kunt uw DVD's op een groot scherm bekijken door de vier eenvoudige stappen hieronder te volgen.De standaardluidsprekers ondersteunen het virtuele surround-luidsprekersysteem en u kunt van echt surround-stereogeluid genieten door gebruik te maken van de linker- en rechterluidsprekers.Ga voor het scherm zitten.sp. 18Sluit de stroomkabel aan.sp. 18Speel een disk af.sp. 19Pas de projectiepositie, de beeldgrootte en het volume naar wens aan.sp. 20

18APlaats het apparaat zodat u een optimale beeldgrootte op het scherm kunt projecteren.Als u bijvoorbeeld gebruikmaakt van een beeldscherm 16:9 van 80 inch, plaats dan het apparaat op een afstand van ongeveer 237 cm van het scherm.Hoe verder u de projector van het scherm af zet, hoe groter het geprojecteerde beeld wordt.Zie de gedetailleerde tabel met afstanden op sp. 68BPlaats de projector zodanig dat deze parallel is met het scherm.Als de projector niet parallel met het scherm is geplaatst, wordt het geprojecteerde beeld vervormd weergegeven.InstallatieProjectieafstand en schermgrootte* StandaardwaardeSchermDe stroomkabel aansluitenTwReturnVolumeSourcePowerEnterLichten oranje opSluit de stroomkabel aan. Open de lensdop.

19IntroductiehandleidingAPlaats de disk in de gleuf met het label naar boven gericht.Als u een dual-side disk gebruikt, plaats dan de zijde die u wilt afspelen naar boven.Plaats een disk van 8 cm in het midden van de diskgleuf.U hoort een korte pieptoon en de projector wordt ingeschakeld.Door de disk plaatsen gaat het disk-indicatielampje branden.BStart de weergave.De projectorlamp gaat automatisch branden en de projectie begint. Het duurt ongeveer 30 seconden vanaf het oplichten van de lamp totdat het geprojecteerde beeld helder wordt.Disks afspelenAls het menu verschijnt:sp. 26sp. 27sp. 29Als u het apparaat op hoge hoogtes gebruikt (d.w.z. 1.500 m of meer boven zeeniveau), stel dan "Hoogtemodus" in op "Aan". sp. 56Let opKijk nooit in de lens nadat u de stroomschakelaar op Aan hebt gezet.Sluit de lensdop vooraleer u een disk plaatst of verwijdert.Een disk afspelen en projecteren

20Het volume en het beeld dat wordt geprojecteerd afstellen.De projectiepositie en het volume aanpassen.De projectiegrootte afstellen (zoomknop)Focus (focusring)Het volume instellen (volume)Als u het formaat wilt vergroten, drukt u op de richting "W".Als u het formaat wilt verkleinen, drukt u op de richting "T".Via het apparaat Via de afstandsbediening

21IntroductiehandleidingAls u de voet uittrekt en het apparaat opheft, wordt het beeld vervormd.Herstel de beeldvervorming als volgt:U kunt de beeldvorm corrigeren door het apparaat 15 graden naar boven of beneden te verplaatsen.Het is echter moeilijk om te focussen als de hellingshoek groot is.Beeldvervorming corrigeren (keystone)Om de positie van het geprojecteerde beeld hoger op het scherm te plaatsen, trekt u de aanpasbare voorste voeten uit door deze te draaien.Pas de voeten aan zodat het apparaat waterpas staat.U kunt de voeten alleen aan de kant van de projectielens instellen.Als de bovenkant van het beeld breed is Als de onderkant van het beeld breed isVia de afstandsbedieningAanpassing op het apparaatVia de afstandsbedieningAanpassing op het apparaat

22Druk op. Als u op drukt nadat het afspelen is gestopt, wordt het afspelen hervat vanaf de scène waar u het afspelen had onderbroken (hervatten). AAls u een disk hebt afgespeeld, druk dan op om de disk uit de gleuf te werpen. BDruk op. CAls de lamp aan was, zal deze uitgaan en wordt het Power-indicatielampje oranje en begint te knipperen (tijdens het afkoelen). DAls het afkoelen is voltooid hoort u tweemaal een pieptoon. Trek de stroomkabel uit het stopcontact. Als u alleen op drukt om de projector uit te schakelen, blijft het toestel elektriciteit verbruiken. ESluit de lensdop. Plaats de lensdop op de lens als u het apparaat niet gebruikt, zodat de lens niet vuil en stoffig kan worden. Opmerkingen over hervat afspelen• U kunt het afspelen hervatten tot maximaal 10 disks die u recent hebt afgespeeld, zelfs als u de disks vervangt.

• Als u op drukt terwijl "Laden" op het scherm wordt weergegeven, dan verschijnt "Hervat afsp. " en wordt de disk vanaf de laatste stoppositie afgespeeld. • De functie Hervat afspelen wordt geannuleerd als u op drukt om de stroom uit te schakelen of als u tweemaal op drukt. • U kunt Hervat afspelen niet gebruiken voor een disk die als in de bestandslijst en op een in VR-formaat wordt weergegeven. • Als de disk Hervat afspelen niet ondersteunt, wordt het pictogram op het scherm weergegeven als u op drukt. Stoppen met afspelen• U kunt Hervat afspelen niet gebruiken tijdens afspelen op geprogrammeerde volgorde. • De positie waar het afspelen wordt hervat kan iets afwijken van de positie waar het afspelen was gestopt. • De audiotaal, taal voor ondertitels en hoekinstellingen worden samen met de positie waar het afspelen was gestopt opgeslagen.

• Als u stopt als het diskmenu wordt weergegeven, werkt Hervat afspelen mogelijk niet. Het Power-indicatielampje wordt oranje en begint te knipperen om aan te geven dat de interne afkoelfunctie van de lamp wordt uitgevoerd.

23IntroductiehandleidingVanaf hier wordt de bediening voornamelijk uitgelegd aan de hand van de knoppen op de afstandsbediening. Als er een knop met dezelfde aanduidingen op het bedieningspaneel is, kunt u ook deze gebruiken om hetzelfde effect te bekomen.Druk tijdens het afspelen op .• Druk op op het bedieningspaneel. Het afspelen wordt onderbroken en opnieuw gestart elke keer u op drukt.• Druk op om het afspelen te hervatten.Druk tijdens het afspelen op of .• Er zijn vijf snelheidsniveaus voor achteruit/vooruit zoeken.

Iedere keer als u op de knop drukt, gaat u een niveau omhoog.• Druk op om naar normaal afspelen terug te keren.Basishandelingen tijdens het afspelenSchakel de positie [Functie] in voordat u handelingen gaat uitvoerenAfhankelijk van de disk die u gebruikt, is het geluid mogelijk niet hoorbaar tijdens het achteruit/vooruit zoeken.PauzeZoeken in voor- en achterwaartse richting

24Druk op of tijdens het afspelen of wanneer de projector stopgezet is. Als u eenmaal op drukt tijdens het afspelen van een hoofdstuk of een fragment, wordt het afspelen hervat vanaf het begin van het huidige hoofdstuk of fragment. Hierna gaat u steeds een hoofdstuk of fragment verder terug als u op drukt. Hierna gaat u steeds een hoofdstuk of fragment verder terug als u op drukt.Druk als de pauzefunctie is geactiveerd op .• Iedere keer als u op drukt, gaat u één frame verder. Dit toestel beschikt niet over een functie om één frame terug te gaan.• Druk op om naar normaal afspelen terug te keren.ADruk op op het punt waar u de slow motion wilt starten om het beeld te onderbreken.BDruk op .• Het toestel beschikt over vier afspeelsnelheden die u kunt kiezen ieder keer als u op drukt.• Als u een afspeelt, kunt u slow motion activeren door op te drukken.

Het toestel beschikt over vier terugspoelsnelheden. Ieder keer als u op drukt, wijzigt u de snelheid.• Druk op om naar normaal afspelen terug te keren.•Tijdens slow motion hoort u geen geluid.Schakel de positie [Functie] in voordat u handelingen gaat uitvoeren• Als u eenmaal op / drukt als een disk wordt onderbroken, dan wordt het vorige of volgende hoofdstuk (bestand) afgespeeld.OverslaanFrame vooruitAfspelen in slow motion

25IntroductiehandleidingDe functie Onderbreken is handig als u tijdens een film wilt opstaan om een drankje of een hapje te halen. Door simpelweg op de knop te drukken wordt de disk onderbroken en hebt u tijd om het licht in de kamer aan te doen. Druk tijdens het afspelen op. • De projectorlamp blijft branden terwijl het geprojecteerde beeld verdwijnt. knippert rechtsonder in het scherm. • Nadat de projector ongeveer vijf minuten in de modus Onderbreken heeft gestaan en er geen handelingen zijn verricht, dooft het scherm. Na ongeveer 30 minuten wordt de projector automatisch uitgeschakeld. • Druk op om terug te keren naar de status voordat u op de toets voor onderbreken drukte. Als u het apparaat hebt uitgeschakeld, drukt u op om deze opnieuw in te schakelen. U kunt een beeldkwaliteit selecteren die geschikt is voor de helderheid en andere omstandigheden van de kamer. ADruk op.

De naam van de huidige kleurmodus verschijnt op het scherm. BTerwijl de naam van de kleurmodus wordt weergegeven, drukt u herhaaldelijk op tot de gewenste kleurmodus op het scherm verschijnt. Na enkele seconden verdwijnt de naam van de kleurmodus en wordt de beeldkwaliteit aangepast. Druk tijdens het afspelen op. • Het geluid wordt niet meer weergegeven via de luidsprekers en de hoofdtelefoon. • Druk op om naar normaal afspelen terug te keren. Het vorige volume wordt ook hersteld als u de projector de volgende keer weer aan zet. • Handelingen kunnen niet worden uitgevoerd als het schijfmenu wordt weergegeven. • Als u op een van onderstaande knoppen drukt, wordt de modus Onderbreken geannuleerd en wordt de functie van de knop die u hebt ingedrukt uitgevoerd.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Epson emp-dm1 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden




Handleiding Beamer projector Epson

Handleiding Beamer projector

Nieuwste handleidingen voor Beamer projector

Sanyo

Sanyo PLC EF10E Handleiding

28 September 2024
Xgimi

XGIMI Halo Handleiding

7 Januari 2024
Xgimi

XGIMI MoGo Handleiding

7 Januari 2024
Sanyo

Sanyo plc xu74 Handleiding

22 September 2023
Nec

Nec GT 5000 Handleiding

31 Augustus 2023
Optoma

Optoma dx 609 Handleiding

27 Augustus 2023
Nec

Nec MT1045E Handleiding

31 Augustus 2023
Optoma

Optoma ep 761 Handleiding

27 Augustus 2023