Electrolux EMS 26215 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Electrolux EMS 26215 (196 pagina’s), behorend tot de categorie Magnetron. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 63 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Electrolux EMS 26215 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Electrolux |
| Categorie: | Magnetron |
| Model: | EMS 26215 |
Handleiding Electrolux EMS 26215 – volledige tekst
BELANGRIJK VOOR UW VEILIGHEID: LEES DEVOLGENDE AANWIJZINGEN GOED DOOR EN BEWAARDEZE GEBRUIKSAANWIJZINGOm brand te voorkomenMagnetronovens mogen tijdens het gebruikniet zonder toezicht worden gelaten. Tehoge vermogens of te lange bereidingstij-den kunnen de levensmiddelen oververhit-ten en brand veroorzaken. Het stopcontact moet altijd bereikbaar zijn, zodatde stekker er in geval van nood makkelijk kanworden uitgetrokken. De netspanning moet230 V wisselspanning, 50 Hz zijn en de zekeringmoet minstens 10 A zijn. Wij raden u aan het apparaat aan een apartestroomkring aan te sluiten. Het apparaat niet in de open lucht bewaren ofopstellen. NOOIT DE DEUR OPENEN, als in hetapparaat verwarmde levensmiddelenbeginnen te roken. Het apparaat uitschake-len, de stekker uit het stopcontact trekkenen wachten tot de levensmiddelen nietmeer roken.
Als u de deur opent tijdens derookontwikkeling kan dat brandveroorzaken. Alleen voor magnetrons geschikt serviesgebruiken. Het apparaat nooit zonder toezicht laten,als u verpakkingen van kunststof, papier ofander brandbaar materiaal gebruikt. De afdekking van de microgolvengeleider,de ovenruimte, het draaiplateau en hetdraaimechanisme na gebruik van hetapparaat reinigen. Deze onderdelen moeten droog en vetvrijzijn. Achterblijvende vetspatten kunnenoververhit raken, gaan roken of ontbranden. Geen brandbare materialen in de buurt van hetapparaat of de ventilatie-openingen bewaren. De ventilatie-openingen nooit blokkeren. Alle metalen sluitingen, draden enz. van levens-middelen en verpakkingen verwijderen. Vonkvorming op metalen oppervlakken kan totbrand leiden. De magnetron niet gebruiken om levensmidde-len in olie of vet te frituren.
Na het starten van het apparaat de instellingencontroleren om er zeker van te zijn dat hetapparaat zoals gewenst werkt. Deze gebruik-saanwijzing gebruiken. Om verwondingen te voorkomenWaarschuwing: Het apparaat nietgebruiken als het beschadigd is of nietgoed functioneert. Controleer hetvolgende voordat u het apparaatinschakelt:a) De deur moet correct sluiten en magniet verkeerd uitgelijnd of vervormdzijn. b) De scharnieren en veiligheidsvergrendelingen van de deur mogenniet kapot of los zijn. c) De deurafdichtingen en afsluitvlakken mogen niet beschadigdzijn. electrolux veiligheidsinformatie 83INHOUDNLVeiligheidsinformatie 83Productomschrijving 86Vóór het gebruik 87Bediening 89Programma’s 95Recepten 99Reiniging & onderhoud 103Wat te doen, als. 104Technische gegevens 104Installatie-aanwijzing 105Milieuinformatie 106Garantie / Serviceafdeling 107.
electrolux veiligheidsinformatie84d) In de ovenruimte en de deur mogengeen deuken of anderebeschadigingen aanwezig zijn. e) Het aansluitsnoer en de stekkermogen niet beschadigd zijn. Voer in geen geval zelf reparaties of wi-jzigingen aan uw magnetron uit. Reparaties, vooral reparaties waarbij deafdekking van het apparaat moet wordenverwijderd, mogen alleen door vakmensenworden uitgevoerd. Onvakkundigereparaties kunnen tot aanzienlijke risico’svoor de gebruiker leiden. Wend u daaromin geval van storing altijd tot onze service-afdeling. Alleen originele ELECTROLUX -onderdelen voldoen aan alle eisen. Nooit op enigerlei wijze veranderingen aanbren-gen aan de veiligheidsvergrendeling van de deur. Het apparaat nooit inschakelen als zich voorw-erpen tussen de deurafdichtingen en de afs-luitvlakken bevinden. Laat vet of vuil zich niet ophopen op deafdichtingen van de deur of aangrenzendedelen.
Volg de instructies in hoofdstuk“Reiniging & onderhoud”. Als u de oven nietschoonhoudt, kan dat leiden tot aantastingvan het oppervlak, wat de levensduur vanhet toestel negatief kan beïnvloeden enmogelijk gevaarlijke situaties veroorzaakt. Personen met PACEMAKERS moeten bij hunarts of bij de fabrikant informeren naar voor-zorgsmaatregelen bij het omgaan met mag-netrons. Om elektrische schokken te voorkomenDe ommanteling van het apparaat mag in geengeval worden verwijderd. Nooit vloeistof in de openingen van de veilighei-dsvergrendelingen van de deur of ventilatie-openingen laten komen of voorwerpen in dezeopeningen steken. Als u grotere hoeveelheden vloeistof morst, hetapparaat direct uitschakelen, de stekker uit hetstopcontact trekken en contact opnemen metonze service-afdeling. Het aansluitsnoer en de stekker nooit in water ofandere vloeistof leggen.
Het aansluitsnoer mag niet over hete of scherpeoppervlakken geleid worden, zoals bijvoorbeeldde hete ventilatie-openingen bovenaan deachterwand van het apparaat. In geen geval proberen om de ovenlamp zelf tevervangen.
Dit mag alleen door vakmensengeschieden. Als de ovenlamp uitvalt, neem dancontact op met onze service-afdeling. Als het aansluitsnoer beschadigd is, moet hetdoor een nieuw speciaal snoer worden vervan-gen. Vervangen mag alleen door vakmensengeschieden. Om explosies en plotseling koken tevoorkomenWaarschuwing: levensmiddelen invloeibare en andere vorm mogen nietin afgesloten bakjes verwarmd wor-den; ze zouden kunnen exploderen. Nooit afgesloten bakjes gebruiken. Sluitingen enafdekkingen verwijderen. Afgesloten bakjes kun-nen door de drukverhoging zelfs na uitschake-len van het apparaat nog exploderen. Wees voorzichtig bij het verwarmen van vloeistof-fen. Kopjes of bekers met een grote opening ge-bruiken, opdat luchtbellen kunnen ontsnappen.
Wees bij het verwarmen van vloeistoffen inde magnetron voorzichtig als u het kopje ofde beker uit de oven neemt; het kan totkookpuntvertraging komen en de vloeistofkan plotseling hevig overkoken of spatten. Om verbrandingen door plotseling overkoken(kookpuntvertraging) te voorkomen:1. De vloeistof vóór het verwarmen om roeren. 2. Bij het verwarmen van vloeistoffen eenglazen staafje of lepeltje in het glas of kopjezetten. 3. Laat de vloeistof tenminste 20 secondenna het koken in de oven staan omkookvertraging te voorkomen. Eieren niet in de dop koken. Hardgekookteeieren mogen niet in de magnetronverwarmd worden, omdat ze zelfs na hetverwarmen kunnen exploderen. Voor hetkoken of opwarmen van eieren die nietgeklutst of geroerd worden, eidooier eneiwit inprikken, zodat ze niet kunnenexploderen.
Vóór het opwarmen in demagnetron de doppen van gekookte eierenverwijderen en de eieren in plakjes snijden. Levensmiddelen met een schil of vel, zoals aar-dappelen, worstjes of fruit, altijd eerst enkelemalen met een vork inprikken, zodat de stoomkan ontsnappen.
electrolux veiligheidsinformatie 85Overige aanwijzingenBreng op geen enkele wijze veranderingenaan het apparaat aan. Dit apparaat is alleen bedoeld voorhuishoudelijk gebruik en mag alleen voorhet bereiden van levensmiddelen wordengebruikt. Het is niet geschikt voor indus-triële doeleinden of voor gebruik in eenlaboratorium. Om foutieve bediening en beschadigingvan het apparaat te voorkomenHet apparaat nooit inschakelen als er geenlevensmiddelen in staan. Bij het gebruik van bruineringsservies of zelfver-warmende materialen moet een hittebestendigeisolatie (bijv. een porseleinen bord) tussen serviesen draaiplateau worden gezet. Daardoor wordenbeschadigingen door warmte van hetdraaiplateau en het draaimechanismevoorkomen. De aangegeven opwarmtijd voor hetservies mag niet worden overschreden.
Geen metalen servies gebruiken, omdat micro-golven gereflecteerd worden en dit tot vonkvorm-ing leidt. Geen conservenblikken in het apparaat zetten. Alleen het voor dit apparaat bedoeldedraaiplateau en draaimechanisme gebruiken. Gebruik de oven niet zonder het draaiplateau. Om te voorkomen dat het draaiplateau barst:(a) Vóór het reinigen het draaiplateau latenafkoelen. (b) Geen hete gerechten of heet servies ophet koude draaiplateau zetten. (c) Geen koude levensmiddelen of koudservies op het hete draaiplateau zetten. Geen voorwerpen op de ommanteling zetten alshet apparaat in werking is. Aanwijzingen:Wend u met vragen over de aansluiting van hetapparaat tot een erkend installateur. Zowel de fabrikant als de handelaar kunnen geenverantwoording op zich nemen voorbeschadigingen van het apparaat of verwondin-gen van personen, die als gevolg van eenfoutieve elektrische aansluiting ontstaan.
Om verbranding te voorkomenGebruik pannenlappen als u levensmiddelen uitde ovenruimte neemt. Schalen, popcorn-verpakkingen, braadzakjesenz. altijdvangezichtenhandenafgewendopenenom verbranding door stoom te voorkomen. Om verbrandingen te voorkomen altijd detemperatuur van de levensmiddelencontroleren en ze voor het serverenomroeren. Wees extra voorzichtig als delevensmiddelen of dranken voor baby's,kinderen of oudere personen bestemd zijn. De temperatuur van het servies is geen echteaanwijzing voor de temperatuur van de levens-middelen of dranken; altijd de temperatuur con-troleren. Houd bij het openen van de ovendeur voldoendeafstand, om verbranding door vrijkomende hitteof stoom te voorkomen. Snijd gevulde, gebakken gerechten na het berei-den in plakken om de stoom te laten ontsnappenen verbranding te voorkomen. Houd kinderen uit de buurt van het deurvensterom verbranding te voorkomen.
Om foutieve bediening door kinderen tevoorkomenWaarschuwing: kinderen mogen hetapparaat alleen onder toezichtgebruiken of als ze voldoendeinstructies voor een veilig gebruikhebben gekregen en de gevaren vanondeskundig gebruik begrijpen. Dit apparaat is niet bestemd om gebruikt te wor-den door personen (met inbegrip van kinderen)met een beperkt fysiek, zintuiglijk of geestelijkvermogen, of gebrek aan ervaring of kennis,tenzij ze het apparaat gebruiken onder toezichtvan een persoon die voor hun veiligheidverantwoordelijk is. Op kinderen moet toezicht worden gehoudenom te voorkomen dat ze met het apparaatspelen. Niet tegen de ovendeur leunen of aan de deurhangen. De magnetron is geen speelgoed. Kinderen moet u vertrouwd maken met allebelangrijke aanwijzingen m. b. t. de veiligheid: bijv. gebruik van pannenlappen en voorzichtigafnemen van deksels.
electrolux productomschrijving86PRODUCTOMSCHRIJVINGControleer of de volgende onderdelen zijn meegeleverd:draaiplateaudraaimechanisme4 bevestigingsschroeven (niet afgebeeld)• Het draaimechanisme in de aandrijfas in de bodem vande ovenruimte plaatsen.• Dan het draaiplateau erop zetten.• Om schade aan het draaiplateau te voorkomen, moet uerop letten, dat servies bij het uitnemen niet de rand vanhet draaiplateau raakt.AANWIJZING::Geef bij het bestellen van onderdelen uw handelaar of onzeservice-afdeling de naam van het onderdeel en de mode-laanduiding op.frontovenlampbedieningspaneeltoets om de deur te openenafdekking van de microgolvengeleiderovenruimteaandrijfasdeurafdichtingen en afsluitvlakkenbevestigingspunten (4 plaatsen)ventilatie-openingenommantelingachterzijde van het apparaataansluitsnoer123456789101112131231234567891011121312
Display symbolenVermogensstandKlokKookfasenPlus/Minsymbolen AUTOMATISCHE KOOKPROGRAMMA toets AUTOMATISCHE KOOKPROGRAMMA toets AUTOMATISCHE ONTDOOIPROGRAMMA toets VERMOGENSSTAND knop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHT toets START/+30toets STOP toets OM DE DEUR TE OPENENelectrolux productomschrijving & vóór het gebruik 87BEDIENINGSPANEELOntdooiprogramma broodOntdooiprogrammaHoeveelheidVÓÓR HET IN GEBRUIK NEMENInstellen van de klokDe oven heeft een 12 en 24-uurs klok.Voorbeeld: Instellen van de klok un 11:30 uur(12-urrs klok).1. Steek de stekker van de oven in het stopcontact.2. Het display is: .3. Staan en draai aan de knop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHT om de urenin te stellen.4. Druk eenmaal op de toets START/+30 en draai dan aan de knop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHT om de minuten in te stellen.5. Druk toets START/+30 in.6. Indicatie controleren: .Belangrijk:1.
electrolux vóór het gebruik884. Druk toets START/+30 in. 5. Indicatie controleren:. Voorbeeld: De klok van 12. 00 naar 24. 00 ofvan 24. 00 naar 12. 00 instellen. 1. Open de deur. Hou de toets START/+30 vijf seconden ingedrukt. De oven geeft een pieptoon. Druk eenmaal op de toets START/+30 en draai dan aan de knop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHT om de uren in te stellen. Gebruik van toets STOPGebruik van toets STOP:1. Wissen van een invoerfout bij het programmeren. 2. Lopend proces even onderbreken. 3. Wissen van een programma tijdens het lopende proces door tweemaal indrukken. KinderslotDe oven is voorzien van een veiligheidsfunctie,zodat kinderen de oven niet per ongeluk kun-nen aanzetten. Wanneer u het slot heeft in-gesteld, werkt geen enkel onderdeel van demagnetronoven totdat u deze veiligheidsfunc-tie heeft geannuleerd. Voorbeeld: Het kinderslot instellen. 1.
Druk toets STOP 5 seconden lang in. De oven geeft een pieptoon en op het displayverschijnt ‘LOC’. Aanwijzing:• Om het kinderslot te annuleren houdt u de stoptoets vijf seconden ingedrukt. De oven geeft tweemaal een pieptoon en op het display verschijnt de huidige tijd. • U kunt het kinderslot niet instellen wanneer de klok niet is ingesteld. Voorbeeld: Instellen van de klok un 23:30 uur(24-urrs klok). 1. Steek de stekker van de oven in het stopcontact. 2. Het display is:. 3. Druk toets START/+30 in. Het display is:. 4. Staan en draai aan de knop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHT om de uren in te stellen. 5. Druk eenmaal op de toets START/+30 en draai dan aan de knop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHT om de minuten in te stellen. 6. Druk toets START/+30 in. 7. Indicatie controleren:. Belangrijk:1. U kunt knop TIJDSCHAKELKLOK/ GEWICHT rechtsom en linksom draaien. 2.
electrolux bediening 89Om voedsel te bereiden/ontdooien in eenmagnetronoven moet het servies microgolvendoorlaten die in het voedsel doordringen. Daarom is het belangrijk om geschikt servies tegebruiken. Ronde/ovale schalen verdienen de voorkeurboven vierkante/rechthoekige schalenaangezien het voedsel in de hoeken overgaarwordt. Het is belangrijk om het voedsel om te keren,te herschikken of om te roeren met het oog opeen gelijkmatige verwarming. Na het koken is een bepaalde standtijd nodigaangezien de warmte zich hierdoor gelijkmatigdoor het voedsel verspreidt. TIPS VOOR HET KOKEN IN DE MAGNETRONOVENEigenschappen van levensmiddelenSamenstelling Voedsel met een hoog vet- of suikergehalte (bijv. pasteitjes) vereist eenkortere verwarmingstijd. Voorzichtigheid is geboden aangezien oververhitting brand kan veroorzaken. Dichtheid De dichtheid van voedsel heeft invloed op de vereiste kooktijd.
Licht, poreusvoedsel zoals cake of brood, kookt sneller dan zwaar, compact voedsel zoalsbraadstukken en ovenschotels. Hoeveelheid De kooktijd moet verlengd worden naarmate de hoeveelheid voedsel in de ovengroter is. Bijv. vier aardappelen vereisen een langere kooktijd dan twee aardappelen. Afmetingen Voedsel met kleine afmetingen en kleine stukken koken sneller dan grotestukken omdat de microgolven het voedsel van alle kanten tot het middenbinnendringen. Zorg ervoor dat alle stukken dezelfde afmetingen hebbenzodat ze gelijkmatig gaar worden. Vorm De dikkere gedeelten van voedsel met onregelmatige afmetingen zoals kippenborsten of kippenpoten, vereisen een langere kooktijd. Voedsel met ronde vormen wordt gelijkmatiger gaar dan voedsel met vierkante vormen tijdens het koken in de magnetron. Temperatuur De oorspronkelijke temperatuur van het voedsel heeft invloed op de vereistekooktijd.
KooktechniekenRangschikken Plaats de dikste gedeelten van het voedsel dichtbij de rand van de schaal. Bijv. kippenpoten. Afdekken Gebruik magnetronfolie of een geschikt deksel. Doorprikken Voedsel met een schil of vel moet op verschillende plaatsen worden ingeprikt voor het koken of opwarmen aangezien de hoeveelheid stoom toeneemt en hetvoedsel kan laten ontploffen. Bijv. aardappelen, vis, kip, worst. Belangrijk: Eieren mogen niet in de magnetron worden opgewarmd omdat ze kunnen ontploffen, zelfs na het koken. Bijv. gepocheerde, hardgekookte eieren. Roeren, Voor een gelijkmatig resultaat is het belangrijk om voedsel om te roeren, om te omkeren en kerenen te anders rangschikken tijdens het koken. Het voedsel altijd vanaf de anders buitenkant naar het midden omroeren en herschikken.
rangschikkenStandtijd Standtijd is nodig na het koken aangezien de warmte zich hierdoor gelijkmatig door het voedsel verspreidt. Afdekken Sommige delen van voedsel dat wordt ontdooid, kunnen warm worden. De warme delen kunnen worden afgedekt met kleine stukjes folie die de microgolven weerkaatsen. Bijv. kippenpoten en kippenvleugels.
electrolux bediening 90Servies Geschikt voor Opmerkingende magnetronAluminiumfolie / / Kleine stukjes aluminiumfolie kunnen worden gebruikt omservies van folie het voedsel tegen oververhitting te beschermen. Zorg ervoor dat het folie minstens 2 cm van de ovenwanden isverwijderd aangezien vonkvorming kan optreden. Servies van folie is niet aanbevolen, tenzij voorgeschrevendoor de fabrikant, bijv. Microfoil ®. Alle voorschriften nauwgezet opvolgen. Bruineringsservies Altijd de voorschriften van de fabrikant opvolgen. De vermelde kooktijden niet overschrijden. Oppassen want deze schalen kunnen zeer heet worden. Porselein en / Porselein, keramiek en geglazuurd aardewerk zijn keramiek doorgaans geschikt, behalve aardewerk met metalenversiering. Glas bijv. Pyrex ® Wees voorzichtig met dun glas aangezien dit kan breken of scheuren als het plotseling wordt verwarmd.
Metaal Het is niet aanbevolen om metalen servies in de magnetron te gebruiken. Dit veroorzaakt vonkvorming en kan tot brand leiden. Kunststof/ Wees voorzichtig aangezien dergelijk servies kan polystyreen bijv. vervormen, smelten of verkleuren bij hoge temperaturen. servies waarin fastfood wordt verkochtHuishoudfolie Het huishoudfolie mag het voedsel niet aanraken en moet ingeprikt worden om de stoom te laten ontsnappen. Vries-/braadzakken Moeten ingeprikt worden om de stoom te latenontsnappen. Controleer of de zakken geschikt zijn voor gebruik in de magnetron. Gebruik geen plastic of metalen binddraad aangezien dit kan smelten of vlam vatten door vonkvorming van het metaal. Papier – borden, Gebruik papier uitsluitend om op te warmen of vocht te kopjes en absorberen. Wees voorzichtig aangezien oververhitting keukenrol brand kan veroorzaken.
electrolux bediening 91KOKEN MAGNETRONOVENBij handmatig gebruik kunt u een bereidingstijdvan max. 90 minuten (90.00) instellen. Detijdseenheid varieert van 10 seconden tot 5minuten, afhankelijk van de totale bereidingstijdzoals aangegeven in de tabel.bereidingstijd tijdseenheden0-5 minuten 10 seconden5-10 minuten 30 seconden10-30 minuten 1 minute30-90 minuten 5 minutenVermoge- Aangeraden gebruiknsstandVoor het handmatig gebruik kunt u kiezen uit 6 verschillende vermogensstanden.900 W/ Voor snel koken of verwarmen, bijv. voor soep, éénpansgerechten, gerechten uitHOOG blik, hete dranken, groente, vis enz.630 W Voor langer koken van compactere levensmiddelen zoals vlees en gehakt en voorgerechten als cake.
Bij deze lage instelling koken sauzen niet over en de gerechtenworden gelijkmatig gaar, zonder dat ze aan de rand hard worden of overlopen.450 W Voor compactere gerechten die bij het bereiden op traditionele wijze een langeretijd nodig hebben, bijv. rundvleesgerechten. Bij deze instelling blijft het vlees mals.270 W / Kiest u om gelijkmatig te ontdooien. Deze stand is ook geschikt om rijst en pasta teONTDOOI koken.90 W Voor voorzichtig ontdooien, bijv. voor slagroomtaart of bladerdeeg.0 W Voor kooktimerW = WATTHANDMATIG ONTDOOIENVoor handmatig ontdooien (automatischeontdooifunctie uit) gebruikt u een vermogenvan 270 W. Het symbool voor ontdooienverschijnt in het display zodra u dit vermogenheeft geselecteerd.Voorbeeld: Soep verwarmen, 2 minuten en 30seconden met 630 watt vermogen.1. Druk tweemaal op de toets voor hetVERMOGENSSTAND.2.
Voer door knop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHT rechtsom te draaien de gewen-ste tijd in met de wijzers van de klokmee/amti-met de wijzers van de klok meetot 2:30 wordt getoond.3. Druk toets START/+30 in.4. Indicatie controleren: .Belangrijk:Als u deze toets niet indrukt, werkt het appa-raat automatisch met vol vermogen (900 watt).VERMOGENSTANDENx2x1
electrolux bediening 92Aanwijzing:• Als een bedieningshandeling noodzakelijk is (bijv. levensmiddelen omkeren) stopt het apparaat automatisch, er klinkt een akoestisch signaal, de resterende bereidingstijd en andere symbolen worden knipperend aangegeven. Om het proces voort te zetten toets START+30 indrukken. • Als u tijdens het bereidingsproces de vermogensstand wilt controleren, drukt u toets VERMOGENSSTAND in. • U kunt tijdens het koken de bereidingstijd verlengen of verkorten met behulp van de draaiknop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHT. • U kunt tijdens het koken het vermogen veranderen door op de toets voor het magnetronvermogen te drukken. • Om tijdens het koken een programma te annuleren, drukt u tweemaal op de toets STOP. KooktimerVoorbeeld: De kooktimer instellen op zevenminuten. 1. Druk toets VERMOGENSSTAND 7 keer. 2.
Voer door knop TIJDSCHAKELKLOK/ GEWICHT rechtsom te draaien de gewenste tijd in met de wijzers van de klok mee/amti-met de wijzers van de klok mee tot 7:00 wordt getoond. 3. Druk toets START+30 in. 4. Indicatie controleren:Aanwijzing:Druk op de toets STOP om de timer op pauzete zetten. Druk op de toets START+30 om detimer weer aan te zetten. Druk nogmaals op detoets STOP om de timer uit te schakelen. Voeg 30 seconden toeMet toets START+30 kunt u de volgende func-ties bedienen:1. Direct StartenU kunt direct 30 seconden lang op een vermogen van 900 watt koken, als u toets START+30 indrukt. 2. Verlengen van de bereidingstijdTijdens handmatig gebruik kunt u de bereidingstijd door herhaald op de toets te drukken steeds met 30 seconden verlengen. Aanwijzing:• U kunt deze functie niet gebruiken tijdens automatische kook- of ontdooiprgramma’s.
electrolux bediening 933. Indicatie controleren: .Fase 21. Druk 4 keer op de toets voor het VERMOGENSSTAND.2. Voer door knop TIJDSCHAKELKLOK/ GEWICHT rechtsom te draaien de gewenste tijd in met de wijzers van de klok mee/amti-met de wijzers van de klok mee tot 16:00 wordt getoond.3. Druk toets START+30 in.4. Indicatie controleren: .Het apparaat werkt nu 5 minuten op 900 watten aansluitend 16 minuten op 270 watt.3. Druk eenmaal op de toets voor het magnetronvermogen om de PLUS instelling te selecteren.4. Druk toets START+30 in.5.
Indicatie controleren:Aanwijzing: Om de PLUS/MIN-functie te annuleren, drukt udriemaal op de toets voor het magnetronver-mogen.Wanneer u PLUS selecteert, dan verschijntop het display.Wanneer u MIN selecteert, dan verschijntop het display.Andre nuttige functiesU kunt een reeks van (maximaal) 3 combinaties(magnetron solo).Voorbeeld: Koken:5 minutes bij 900 W vermogen (fase 1)16 minutes bij 270 W vermogen (fase 2)Fase 11. Druk zodra op de toets voor het VERMOGENSSTAND.2. Voer door knop TIJDSCHAKELKLOK/ GEWICHT rechtsom te draaien de gewenste tijd in met de wijzers van de klok mee/amti-met de wijzers van de klok mee tot 5:00 wordt getoond.x1x1x11111 2 2AUTO+AUTOAUTO111 2x4x11111 2 2AUTO+AUTOAUTO111 21111 2 2AUTO+AUTOAUTO111 2
electrolux bediening 94GEBRUIK AUTOMATISCHEKOOKPROGRAMMA &AUTOMATISCHE ONTDOOIPROGRAMMADe automatische kookprogramma & automa-tische ontdooiprogramma berekenen dejuiste methode en bereidingstijd. U kuntkiezen uit 6 automatische kookprogramma'sen 2 automatische ontdooiprogramma's. Automatische kookprogrammaVoorbeeld: Om 0. 3 kg gekookte aardappelste koken. 1. Kies het gewenste menu door toets AUTOMATISCHE KOOKPROGRAMMA'S 2 maal in te drukken. 2. Draai de de TIJDSCHAKELKLOK/ GEWICHT knop tot 0. 3 wordt getoond. 3. Druk toets START+30 in. 4. Indicatie controleren:Als een bedieningshandeling noodzakelijk is(bijv. levensmiddelen omkeren) stopt het appa-raat automatisch, er klinkt een akoestisch bel,de resterende bereidingstijd en andere sym-bolen worden knipperend aangegeven. Om hetproces voort te zetten toets START+30 in-drukken. x21. FRENCH FRIED POTATOES2. FROZEN VEGETABLES3.
FRENCH FRIED POTATOES2. FROZEN VEGETABLES3. FRESH VEGETABLES4. FISH FILLET+ SAUCE GRATINATED FISH8. CHICKEN LEGS9. GRATIN10. FROZEN GRATIN14. RICE15. BOILED POTATOES20. STEAK & CHOPS21. CHICKEN LEGS22. POULTRY23. MINCED MEAT24. CAKE25. BREAD JACKET POTATOES11. FROZEN READY MEALS16. JAM17. PIQUANTE CAKES18. CAKE26. MEAT JOINT19. PASTA12. BEVERAGES13. SOUP CASSEROLES5. GRILL SKEWER6. ROAST PORK7. GRILLED CHICKENexpress cook1express cook2(grill)express cookexpress defrostexpress menu2express menu2(grill)express menu129. CHICKEN PAN WITH VEGETABLES30. MINCE AND ONIONProduct SymboolDrankGekookte aardappelen/Aardappelen in de schilDiepgevroren groenteVerse groenteDiepgevroren gerechtenVisfilet met saus1111 2 2AUTO+AUTOAUTO111 2x1Wanneer de automatische kooktijd is ver-streken, dan stopt het automatische kookpro-gramma. Er klinkt een bel en het kooksymboollicht op.
Na een minuut klinkt er een pieptoonals geheugensteuntje en op het display verschi-jnt de huidige tijd. Automatische ontdooiprogrammaVoorbeeld: Om 0. 2 kg brood te ontdooien. 1. Kies het gewenste menu door toets AUTOMATISCHE ONTDOOIPRO-GRAMMA 2 maal in te drukken. 2. Draai de de TIJDSCHAKELKLOK/ GEWICHT knop tot 0. 2 wordt getoond. 3. Druk toets START+30 in. 4. Indicatie controleren:Als een bedieningshandeling noodzakelijk is(bijv. levensmiddelen omkeren) stopt het apparaat automatisch, er klinkt een akoestischbel, de resterende bereidingstijd en anderesymbolen worden knipperend aangegeven. Om het proces voort te zetten toets START+30indrukken. Wanneer de automatische ont-dooiprogramma is verstreken, dan stopt hetprogramma automatisch. Er klinkt een bel enhet kooksymbool licht op. Na een minuut klinkter een pieptoon als geheugensteuntje en ophet display verschijnt de huidige tijd.
electrolux programma’s 95PROGRAMMA’STabellen automatische kookprogramma & automatische ontdooiprogrammaKookprog- Hoeveelheid Toets Tipsramma (gewichtseenheid)/serviesDrank 1-6 mokken • Zet de mok aan rand van draaiplateau. (Thee/koffie) 1 mok=200 mlGekookte 0,2 - 1,0 kg (100 g) Gekookte aardappelen: aardappelenaar-dappelenen schaal met deksel schillen en in even grote stukken snijden. aardappelen In de schil gekookte aardappelen: aardapin de schil pelen van gelijke grootte uitzoeken en wassen. • Aardappelen in een schaal doen. • Benodigde hoeveelheid water (ca. 2 elper 100 g) en wat zout toevoegen. • Met een deksel afdekken. • Roer het gerecht om als het geluidssignaal klinkt, en dek het weer af. • Na het bereiden uit de oven halen en ca. 2 minuten laten staan.
Diepgevroren 0,1 - 0,8 kg (100 g) • Per 100 g 1 el water en wat zout toevoegroente schaal met deksel gen (voor paddestoelen is geen extrawater nodig). • Met een deksel afdekken. • Roer het gerecht om als het geluidssignaal klinkt, en dek het weer af. • Na het bereiden uit de oven halen en ca. 2 minuten laten staan. Belangrijk: oor compact bevrorengroente handmatig gebruik kiezen. Verse 0,1 - 0,8 kg (100 g) • In stukjes snijden, bijv. reepjes of plakken. groente schaal met deksel • Per 100 g 1 el water en wat zout toevoegen (voor paddestoelen is geen extrawater nodig). • Met een deksel afdekken. • Roer het gerecht om als het geluidssignaal klinkt, en dek het weer af. • Na het bereiden uit de oven halen en ca. 2 minuten laten staan. Diepgevroren 0,3 - 1,0 kg (100 g) • Gerecht in een voor de magnetrongerechten schaal met deksel geschikte schaal doen.
(Roerbaar) • Indien door de fabrikant aangegeven, watvloeistof toevoegen. • Met een deksel afdekken. • Indien door de fabrikant aangegeven,zonder deksel koken. • Roer het gerecht om als het geluidssignaalklinkt, en dek het weer af. afdekken. • Na het bereiden uit de oven halen en ca. 2 minuten laten staan.
electrolux programma’s96Ontdooiprog- Hoeveelheid Toets Tipsramma (gewichtseenheid) / serviesVlees, vis 0,2 - 1,0 kg (100 g) • Leg de voedingsmiddelen op een plattegevogelte ovenschaal schaal in het midden van het draaiplateau. • Zodra het geluidssignaal klinkt, dient hetomgedraaid te worden, dienen de delenvan elkaar gehaald te worden en vervolgens anders neergelegd te worden. Dekde dunne delen en warme plekken af met aluminiumfolie. • Wikkel na het ontdooien in aluminiumfolie en laat 15-45 minuten staan totdat het volledig is ontdooid. AAaannwwiijjzziinngg::Niet geschikt voor hele kippen. • Gehakt: Draai het gehakt om zodra het geluidssignaal klinkt. Verwijder de reeds ontdooide delen indien mogelijk. Brood 0,1 - 1,0 kg (100 g) •Verdeel de boterhammen over een ovenschaal platte. schaal in het midden van het draaiplateau.
Een brood met een gewicht van 1 kg kunt u rechtstreeks over het draaiplateau verdelen. • Als het geluidssignaal klinkt, dienen de boterhammen omgedraaid te worden, anders neergelegd te worden en reeds ontdooide boterhammen uitgenomen teworden. • Dek na het ontdooien af met aluminium-folie en laat het 5-15 minuten staan totdat het volledig is ontdooid. x1(Hele vis, vissteaks, visfilets,kippenpoten, kippenborst,gehakt, biefstuk,karbonades, hamburgers,worstjes)x2Aanwijzing: • Alleen het gewicht van de levensmiddelen invoeren. Het gewicht van het servies niet meerekenen. • Voor gerechten met een hoger of lager gewicht dan in de tabel aangegeven kiest u handmatig gebruik. • De temperatuur aan het einde van de bereidingstijd hangt af van de uitgangstemperatuur. Controleer of de levensmiddelen gaar genoeg zijn. • Als een bedieningshandeling noodzakelijk is (bijv.
levensmiddelen omkeren) stopt het apparaat automatisch, er klinkt een akoestisch bel, de resterende bereidingstijd en andere symbolen worden knipperend aangegeven. Om het proces voort te zetten toets START+30 indrukken.
• Als de oven in de grillstand Micro staat, dan kan de koelventilator aanslaan. Aanwijzing: automatische ontdooiprogramma1. Biefstukken en karbonades naast elkaar (in 1 laag) invriezen. 2. Gehakt plat invriezen. 3. Na het omkeren de al ontdooide delen met strookjes aluminiumfolie afdekken. 4. Gevogelte direct na het ontdooien verder verwerken. Belangrijk: Gekoelde voedingsmiddelen worden vanaf 5 oC opgewarmd, bevroren voedingsmiddelenvanaf -18 oC.
electrolux programma’s 97RECEPTEN VOOR AUTOMATISCHE KOOKPROGRAMMA1. De ingrediënten voor de saus door elkaarmengen.2. De gezouten visfilets met de dunne eindennaar het midden in een ronde ovenschaalleggen.3. De saus over de filets gieten.4. Met magnetronfolie afdekken en met AU-TOMATISCH KOOKPROGRAMMA “Visfiletmet saus”.5. Laat het gerecht na het koken 2 minutenstaan.0,5 kg 1,0 kg 1,5 kg175 g 350 g 525 g tomaten uit blik (uitgelekt)50 g 100 g 150 g mais5 g 10 g 15 g chilisaus15 g 30 g 45 g uien (gesnipperd)1 theel. 1-2 theel.2-3 theel. rode wijnazijnmosterd, tijm met cayennepeper250 g 500 g 750 g visfiletzout1. De gezouten visfilets met de dunne eindennaar het midden in een ronde ovenschaalleggen.2. De saus over de filets gieten en de stukjesbanaan erop leggen.3. Met magnetronfolie afdekken en met AU-TOMATISCH KOOKPROGRAMMA “Visfilet met saus”.4.
Laat het gerecht na het koken 2 minutenstaan.Visfilet met kerriesaus0,5 kg 1,0 kg 1,5 kg250 g 500 g 750 g visfiletzout50 g 100 g 150 g bananen (in kleine stukjes)200 g 400 g 600 g kant-en-klare kerriesausVisfilet met pikante sausGebruikte akfortingenel = eetlepeltl = theelepelkp = kopjekg = kilogramg = graml = literml = millilitercm = centimetermin. = minutenTABELLENDDrraannkk//HHooeevveeeellhheeiiddVVeerrmmooggeennss--TTjjiiddTTiippssggeerreecchhtt--gg//mmll----ssttaanndd----MMiinn--Melk 1 kopje 150 900 W ca. 1 niet afdekkenWater 1 kopje 150 900 W ca. 2 niet afdekken6 kopjes 900 900 W 8-10 niet afdekken1 kom 1000 900 W 9-11 niet afdekkenGerecht geserveerd 400 900 W 4-6 wat water op de saus sprenkelen, op een bord (groenten, halverwege het afdekken, opwarmprocesvlees en garnituur) roerenÉénpansgerecht / soep 200 900 W 1-2 afdekken, na het verwarmen omroerenDranken & gerechten verwarmen
3 saus dun over de toplaag verdelen, afdekkenVisfilet* 200 900 W 3-5 afdekkenGebak, 1 stuk 150 450 W 1/2 - 1 plaats in een platte schaalBabyvoeding, 190 450 W 1/2 - 1 in een voor de magnetron geschikt bakje 1 potje plaatsen, na het opwarmen goed roeren en de temperatuur testenMargarine of 50 900 W 1/2afdekkenboter smelten*Chocolade smelten 100 450 W 3-4 af en toe roerenPPrroodduuccttHHooeevveeeellhheeiiddVVeerrmmooggeennssTTiijjddTTiippssSSttaannddttiijjdd--gg----ssttaanndd----MMiinn----MMiinn--Goulash 500 270 W 8-9 halverwege de ontdooitijd roeren 10-30Gebak, 1 stuk 150 270 W 1-3 plaats in een platte schaal 5Fruit: bijv.
electrolux recepten 99UiensoepServies: Schaal met deksel (2 l inhoud) 4 soepkommen (200 ml)ingrediënten10 g boter of margarine100 g uien, in plakjes800 ml vleesbouillonzout, peper2 sneetjes brood40 g geraspte kaas1. De kom invetten, gesneden ui, vleesbouillonen kruiden toevoegen. Afdekken en koken. 9-11 min. 900 W2. Het brood roosteren, in blokjes snijden enover de soepkommen verdelen. De soepover het brood gieten en met kaas be-strooien. 3. Zet de kommen op het draaiplateau enkook. 1-3 min. 900 W Alle recepten in deze gebruiksaanwijzing zijn,tenzij anders aangegeven, bedoeld voor 4 por-ties. Aanpassen van traditionele receptenAls u uw vanouds beproefde recepten wilt aan-passen voor de magnetron, moet u op het vol-gende letten:De bereidingstijden met een derde tot de helftverkorten. Zie ook de recepten in deze gebruik-saanwijzing.
Levensmiddelen met veel vochtzoals vlees, vis, gevogelte, groente, fruit, één-pansgerechten en soep kunnen zonder proble-men in de magnetron worden bereid. Bijgerechten met weinig vloeistof zoals maaltijdenop een bord moet u het oppervlak wat vochtigmaken. Toevoegen van vloeistoffen bij rauwe levens-middelen die gestoofd worden, tot ca. tweed-erde van de hoeveelheid in het originele receptreduceren. Indien nodig tijdens het bereiding-sproces wat vloeistof toevoegen. Toevoegen van vet kan aanzienlijk gereduceerdworden. Een kleine hoeveelheid boter, mar-garine of olie is voldoende om het gerechtsmaak te geven. Daarom is de magnetron uit-stekend geschikt voor het bereiden van ve-tarme gerechten. RECEPTENZeetongfiletServies: Ondiepe, ovale ovenscgotel met magnetronfolie (ca.
electrolux recepten100Gevulde hamServies: Schaal met deksel (2 l inhoud)Ovale ovenschotel (ca. 26 cm lang)ingrediënten150 g bladspinazie, fijngehakt150 g kwark, 6 % vet50 g Emmentaler kaas, gemalenpeper, paprika8 plakjes gekookte ham (400 g)125 ml water125 ml room20 g bloem20 g boter of margarine10 g boter of margarine om deschaal in te vetten1. Vermeng de spinazie met de kaas enkwark, en breng dit mengsel op smaak. 2. Leg op elk plakje gekookte ham een eetle-pel van de vulling en rol het op. Steek deham vast met een houten pen. 3. Maak een bechamelsaus: giet hiervoor hetwater en de room in een kom, dek deze afen verwarm. 2-4 min. 900 WMeng de boter met de bloem om een roux te maken, voeg aan de vloeistof toe en roer met een garde tot een glad mengsel ontstaat. Dek af, kook tot de roux dik is. 1-2 min. 900 WRoer en proef. 4.
Giet de saus in de ingevette schaal, leg degevulde hamrolletjes erin en kook het metde deksel erop. 12-14 min. 630 WNa afloop van de kooktijd ca. 5 minuten laten nagaren. Kalvekød fra zürich i flødesauceServies: Schaal met deksel (2 l inhoud)ingrediënten600 g kalfsfilet10 g boter of margarine50 g ui, gesnipperd100 ml witte wijngekruid jusblokje voor ongeveer 1/2liter jus300 ml room1 el peterselie, gehakt1. Snij het kalfsvlees in reepjes. 2. Vet de schaal in met boter. Plaats de ui en het vlees toe in de schaal, dek af en kook. Roer een enkele keer tijdens het koken. 6-9 min. 900 W3. Voeg de witte wijn, het jusblokje en de room toe, roer, dek af en laat verder koken. Roer af en toe. 3-5 min. 900 W4. Na afloop van de kooktijd het mengsel omroeren en ca. 5 minuten laten nagaren. Met peterselie garneren. Pikante kalkoenschotelServies: platte ovale schaal met deksel (ca.
electrolux recepten102Griesmeelpudding met frambozensausServies: schaal met deksel (inhoud 2 liter)4 Ramekin dishesingrediënten500 ml melk40 g suiker15 g fijngehakte amandelen50 g griesmeel1 eidooier1 el el water1 eiwit250 g frambozen50 ml water40 g suiker1. Doe de melk, suiker en amandelen in dekom, dek af en kook. 3-5 min. 900 W2. Voeg de griesmeel toe, roer, dek af enkook. 10-12 min. 270 W3. Meng de eidooier met het water in eenkopje en schep door het hete mengsel. Klop de eiwitten stijf en schep dit door hetmengsel. Giet het puddingmengsel inramekins of kleine bakjes. 4. Voor de saus: was de frambozen, droog zevoorzichtig en doe ze in een kom met wateren suiker. Dek af en warm op. 2-3 min. 900 W5. Pureer de frambozen en dien het heet ofkoud bij de griesmeelpudding op. ChokoladekageServies: bakvorm (ca.
21 cm diameter, 10 cm hoog)ingrediënten175 g boter of margarine175 g suiker3 eieren175 g bloem1 tl bakpoeder20 g cacaopoeder50 ml melk1. Vet de vorm in. 2. Klop de boter met de suiker tot het geheelzacht en romig is. Schep zachtjes de eierenen daarna de bloem, het bakpoeder en decacaopoeder door het mengsel. Voeg demelk toe, meng alles goed en bak. 8-10 min. 630 W3. Laat de cake na het bakken ongeveer 10minuten in de vorm afkoelen. KwarktaartServies: ronde bakvorm (ca. 26 cm diameter) ingrediëntenBasis:300 g bloem1 CS cacao10 g bakpoeder150 g suiker1 ei10 g boter of margarine om de vorm in tevettenHet vullen:150 g boter of margarine100 g suiker10 g zakje vanillesuiker3 eieren400 g kwark, 20% vet40 g pakje vanillepuddingpoeder 1. Bloem, cacao en bakpoeder met elkaar ver-mengen. Suiker, ei en boter toevoegen enmet de mixer kneden. 2.
Bakvorm invetten, 2/3 van het deeg uitrollenen in de vorm leggen. Randen 2 cmomhoogdrukken om een randje te vormen. De taart voorbakken. 6-8 min. 630 W3. Voor de vulling de boter luchtig kloppen ensuiker en eieren in één keer toevoegen. Tenslotte de kwark en het puddingpoeder to-evoegen. 4.
electrolux reiniging & onderhoud 103REINIGING & ONDERHOUDkookmethode standaardtijd verlaagd vermogenMagnetron 900 W 20 minuten Magnetron - 630 WVERMINDERD VERMOGENSNIVEAUWAARSCHUWING: GEBRUIK GEENCOMMERCIËLE OVENREINIGERS,STOOMREINIGERS, SCHURENDEREINIGINGSMIDDELEN, SCHOON-MAAKMIDDELEN DIE NATRIUMHY-DROXIDE BEVATTEN OFSCHUURSPONSJES. DIT GELDTVOOR ALLE DELEN VAN UW MAG-NETRON. REINIG DE MAGNETRONOVEN REGEL-MATIG EN VERWIJDER ALLE VOEDSEL-RESTEN. Als u de oven niet regelmatigreinigt dan kan dit slijtage van ovenbek-leding veroorzaken waardoor de levens-duur van het apparaat wordt verkort engevaarlijke situaties kunnen ontstaan. OmmantelingDe buitenkant van het apparaat met een mildsopje schoonmaken. Goed met een drogedoek afnemen en met een handdoek nadrogen. BedieningspaneelVoor het reinigen de deur openen om het bedi-eningspaneel te deactiveren.
Het paneelvoorzichtig met een vochtige doek schoon-maken. Nooit te veel water en geen chemischeof schurende reinigingsmiddelen gebruiken,omdat het bedieningspaneel daardoor kan wor-den beschadigd. Ovenruimte1. Na elk gebruik het nog warme apparaat meteen zachte, vochtige doek of spons afnemen, om lichte verontreinigingen te verwijderen. Voor sterke verontreinigingen een mild sopjegebruiken en verschillende keren met een zachte, vochtige doek of spons grondig afnemen, tot alle resten volledig verwijderd zijn. Verwijder nooit de afdekking van de microgolvengeleider. 2. Let erop dat er geen zeepsop of water doorde kleine openingen in de wand dringt, omdat het apparaat daardoor beschadigd kan raken. 3. Gebruik geen reinigingsspray in de ovenruimte. Draaiplateau & draimechanismeVerwijder eerst het draaiplateau en hetdraaimechanisme uit de ovenruimte.
Draaiplateau en mechanisme met een mildsopje schoonmaken en met een zachte doekafdrogen. Beide delen kunnen in deafwasautomaat worden gereinigd. ApparaatdeurDe deur, de deurafdichting en de afs-luitvlakken regelmatig met een vochtige doekafnemen om verontreinigingen te verwijderen.
Gebruik geen agressieve schuurmiddelen ofscherpe metalen schrapers om de ruit van deovendeur te reinigen aangezien hierdoorkrassen op het oppervlak kunnen ontstaanwaardoor de ruit kan breken. Aanwijzing: Gebruik geen stoomreiniger. Aanwijzing:Als u de levensmiddelen langer dan destandaardtijd met slechts 900 Wverwarmt, wordt het vermogen van het apparaat automatisch verlaagd omoververhitting te voorkomen. (Het manetronvermogen wordt tot 630 Wverlaagd. ) Na een pauze van 90 secondenkan weer een vermogen van 900 Wworden ingesteld.
electrolux wat te doen, als. & technische gegevens104WAT TE DOEN ALS. Symptoom Mogelijke oorzaken / oplossingenDe magnetron niet - De zekering in de huisinstallatie in orde is. goed functioneert. - De stroom misschien uitgevallen is. - Als de zekeringen in de huisinstallatie meermaals uitschakelen, neem dan contact op met een erkend elektro-installateur. De magnetron niet - De deur goed gesloten is. werkt. - De deurafdichtingen en de afsluitvlakken schoon zijn. - Toets START/+30 is ingedrukt. Het draaiplateau niet -Het draaimechanisme goed op de aandrijving zit. draait. - Het gebruikte servies niet buiten het draaiplateau uitsteekt. - Levensmiddelen niet buiten het draaiplateau uitsteken en het zo blokkeren. - Zich geen etensresten onder het draaiplateau bevinden. De magnetron niet - Trek de stekker uit het stopcontact of schakel de zekering in deuitschakelt. huisinstallatie uit.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Electrolux EMS 26215 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Magnetron Electrolux
Handleiding Magnetron
Nieuwste handleidingen voor Magnetron