Electrolux edc 505 e Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Electrolux edc 505 e (13 pagina’s), behorend tot de categorie Wasdroger. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 22 mensen en kreeg gemiddeld 4.1 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Electrolux edc 505 e of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/13
125996663
INFO
INSTRUCTIONS POUR L'INSTALLATION ET L'EMPLOI
INSTALLATIE- EN GEBRUIKSAANWIJZINGEN
INSTALLATIONS- UND GEBRAUCHSANWEISUNG
INSTRUCCIONES PARA INSTALACION Y USO
INSTALLATION AND INSTRUCTION MANUAL
INSTRUÇÕES DE INSTALAÇÃO E UTILIZAÇÃO
SECHE-LINGEEDC 505 E
TROMMELDROGEREDC 505 E
WÄSCHETROCKNEREDC 505 E
SECADORAEDC 505 E
TUMBLE DRYEREDC 505 E
SECADOR EDC 505 E

Beoordeel deze handleiding

4.1/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Electrolux
Categorie: Wasdroger
Model: edc 505 e

Handleiding Electrolux edc 505 e – volledige tekst

15NEDERLANDSWAARSCHUWINGEN EN BELANGRIJKE ADVIEZENHet is uiterst belangrijk dat het bij hetapparaat behorende instructieboekje bewaardblijft. Zou het apparaat door u aan iemandanders gegeven of verkocht worden, of zouhet apparaat in het huis van waaruit uverhuist achterblijven, dan dient de nieuwegebruik(st)er over het instructieboekje en dedaarin opgenomen waarschuwingen tekunnen beschikken. ■Deze waarschuwingen zijn bedoeld vooruw en andermans veiligheid. U wordtgeacht ze gelezen te hebben, alvorens uhet apparaat installeert en/of in gebruikneemt. Installatie■Een eventueel noodzakelijke wijziging aan deelektrische huisinstallatie ten behoeve van deinstallatie van dit apparaat, mag uitsluitenddoor een daartoe bevoegd persoon uitgevoerdworden. ■Overtuig u ervan dat na de installatie of hetverplaatsen het apparaat niet op hetaansluitsnoer staat.

Gebruik■Gebruik het toestel alleen voor het drogen vanhuishoudtextiel. ■Schakel na het gebruik altijd de stroomtoevoeruit door, afhankelijk van de wijze vaninstallatie, de stekker uit het stopcontact tenemen of de badkamertrekschakelaar op deUIT-stand te schakelen. ■Laat de droger z’n werk zo economischmogelijk doen. Hoe hoger hetcentrifugeergetal van uw wasautomaat, hoesneller de droger klaar is en hoe lager hetenergieverbruik. ■Met vluchtige stoffen, zoals spiritus, benzine,terpentine en dergelijke, gereinigde artikelenmogen niet in de trommeldroger. ■Let erop dat geen benzine- of gasaansteker inde kleding achtergebleven is. ■Laat de deur op een kier staan indien hetapparaat niet gebruikt wordt. Dat is beter voorde rubbermanchet. ■Het stoffilter dient na elke droogbeurtgereinigd te worden. ■Het apparaat nooit gebruiken zonder filter of alshet filter beschadigd is.

Service-Reparaties■Tracht in geval van een storing of defekt, ditapparaat niet zelf te repareren. Laat inspectie-en/ of herstelwerkzaamheden uitvoeren doorde servicedienst van de fabrikant of door eendoor de fabrikant bevoegd verklaardeservicedienst en laat geen andere danoriginele DISTRIPARTS onderdelen plaatsen. ■Reparaties welke door niet-deskundigepersonen uitgevoerd worden, kunnen totschade of letsel leiden. Raadpleeg ELGROEPSERVICE. Veiligheid■Het is gevaarlijk om, in welke vorm dan ook,dit apparaat of de eigenschappen ervan teveranderen. ■Dit apparaat is bedoel en gemaakt voor hetgebruik door volwassenen. Het is gevaarlijkom kinderen het apparaat te laten bedienen ofals speelgoed te laten gebruiken. ■Het is voor een klein kind niet onmogelijk omin de trommel te kruipen. Kleine huisdierenmaken daar zelfs een gewoonte van.

Hebt ueen klein kind of een huisdier, controleer daneerst en sluit daarna pas de vuldeur. Milieubescherming■Alle met het symbool gemerktematerialen kunnen hergebruikt worden. Zekunnen zonder bezwaar bij het afval wordengezet. Wij adviseren u, het karton in eencontainer voor oud papier te deponeren. ■Maak het oude apparaat dat u, in afwachtingvan het weghalen of wegbrengen zolangterzijde zet, onbruikbaar. Knip het netsnoereraf en verwijder de deursluiting. Informeer bijde gemeente wie het oude apparaat ophaaltof waar u het moet bezorgen, teneinde erzeker van te zijn dat het apparaat zorgvuldigverschrot of gerecycled wordt.

17NEDERLANDSINSTALLATIEPlaatsenDe droger kan op elke soort vloer geplaatstworden. Hij moet waterpas staan, dus eventueel meteen waterpas uitgericht worden. Daartoe dienende verstelbare voeten. Goede ventilatie is een absolute voorwaarde. Datis eenvoudig te bereiken door er voor te zorgendat het ventilatierooster in de voorkant en devrije ruimte onder de bodem niet door plinten enhoogpolige vloerbedekking in hun functiebelemmerd kunnen worden. Zodoende mogen evenmin de voetenverwijderd worden. Bij onvoldoende ventilatie kan zich eenopeenhoping van warmte voordoen, hetgeenschade aan de motor kan veroorzaken. AanwijzingDe door de droger afgegeven warme lucht kaneen temperatuur van 60°C bereiken. Houd daarrekening mee in verband met uw vloerbedekking. De temperatuur in het vertrek waar de drogerstaat mag, tijdens het in bedrijf zijn, +35°C nietoverschrijden.

Gebeurt dat wel, dan is dat teverhelpen door een deur of venster open tezetten. De ruimte rondom de droger moet zoveelmogelijk stofvrij gehouden worden. Elektrische aansluitingDe machine is gebouwd voor 220-230 V/50 Hzen voorzien van een drie-aderig aansluitsnoer enstekker met aardcontacten. De stekker mag u uitsluitend plaatsen in eenstopcontact met (aangesloten en functionerende)aardcontacten; de machine dient deugdelijkgeaard te zijn. Het aansluitsnoer mag u niet verlengen. Indienhet snoer te kort blijkt te zijn, laat door uwinstallateur dan een langer snoer aan demachine monteren of het stopcontactverplaatsen. Het gebruik van een verlengsnoer of kabelhaspelis niet toegestaan. In bad- of doucheruimten moet doorgaans eenzogeheten “vaste aansluiting” gemaakt worden;raadpleeg uw installateur.

De fabrikant is niet aansprakelijkvoor schade of letsel, ontstaan doorhet niet voldoen aan bovenstaandeveiligheidsvoorschriften. VerbindingssetUw handelaar kan u een specialeverbindingsset leveren, waarmee u de drogerveilig op uw wasautomaat kunt plaatsen. Datbespaart u aanzienlijk ruimte.

Aanbrengen afvoerslangStaat de machine op een plaats waar zich eenwaterafvoer bevindt, dan kan een afvoerslangaangebracht worden. De waterhouder doet dangeen dienst meer. Zo sluit u, volgens figuur, de afvoerslang aan:■Slangklem A losnemen■Slang B van machinetuit losnemen■De afvoerslang C op machinetuit steken■Met slangklem A op de machinetuitbevestigen. Indien de droger bovenop de wasmachine isgeïnstalleerd, kan het condenswater evengoedmet behulp van de afvoerslang uit de tekeningafgevoerd worden; denk erom dat de slang naarbeneden gericht moet zijn. P1046CP1043ABABCP1044.

droogprogramma’s.3 Toets voor deuropening/programma-onderbreking Door deze toets in te drukken opent u de deur,het eventueel lopende programma stopt.4 Toets “lage temperatuur”Druk deze toets voortijds in als u synthetica methet op tijd drogen programma gaat drogen.5 Toets “zoemer uit” Druk deze toets voortijds in als u niet wilt dat demachine tijdens de antikreukfase een zoemtoonlaat horen.Belangrijk: U hoort de zoemtoon 1 minuut langwanneer de waterhouder vol is, ook als u detoets “zoemer uit” ingedrukt heeft.6 Toets “start” Na instelling van het programma drukt u op dezetoets om het programma te starten.Als de deur tijdens het afwerken van hetprogramma geopend wordt, moet u de toetsnogmaals indrukken om het programmaverder te laten lopen nadat u de deur weergesloten heeft.De “start” toets moet ook ingedrukt worden als ereen stroomonderbreking geweest is en tevensnadat u, tijdens het programma, de waterhoudergeleegd en weer aangebracht heeft.7 Controlelampje “drogen” Dit lampje geeft aan dat de machine in dedroogfase is.8 Controlelampje “afkoelen” Dit lampje geeft aan dat de machine in deafkoelfase is.

Deze duurt 9 minuten.9 Signaallampje waterhouderHet lampje knippert als de waterhouder vol is.10 Controlelampje “eindeprogramma” Dit lampje knippert afgewisseld door het lampjeaan het einde van het programma (na deafkoelfase) en gedurende de antikreukfase. Hetherinnert u eraan dat u het filter schoon moetmaken en de waterhouder moet legen.Het lampje gaat uit als u de deur opent of als deprogrammaknop op “0” gedraaid wordt. EDC 505 E1 12111098765432

19NEDERLANDS11 Programmaknop De programmaknop is gemerkt met letters voorde automatische programma’s en met minutenvoor het op tijd drogen of nadrogen.Automatisch drogenDe machine werkt in deze programma’s metvochtsensoren. Alles wat u te doen hebt isprogramma A, B, C, of Dte kiezen, al naargelang de gewenste droogtegraad.Op tijd drogenU kunt een tijdsduur tot maximum 90 minuteninstellen.Bij het instellen van korte droogtijden moet u errekening mee houden dat de machine de laatste9 minuten met koude lucht werkt.

Daarmeeworden zowel wasgoed als machine afgekoeld.Op tijd drogen is gewenst voor:Het nadrogen van wasgoed dat u met destrijkwas meegedroogd hebt, maar niet strijkt.Het drogen van een enkel natgewordenkinderjack.Om een programma te annuleren draait u deprogrammaknop op “0”.Na het drogen moet de programmaknop op “0”gedraaid worden.12 Controlelampje AAN/UITHet lampje gaat branden bij het instellen van hetprogramma of een tijdsduur en gaat uit als dedeur geopend of de programmaknop op “0”gedraaid wordt.

21NEDERLANDSPraktische tips■Maximaal vulgewicht benutten. U droogt het zuinigst, als u zich aan devulgewichten houdt, die in de programmatabelvermeld staan. Een volgepropte trommel leidt totonregelmatige droging en te lange droogtijd,waardoor ook het energieverbruik onnodigtoeneemt. Kleine hoeveelheden drogen is altijd mindereconomisch. Onderstaande aanwijzingen kunnen u daarbijhelpen:badjas 1200 gbeddelaken 500 gblouse 100 gdekbedovertrek 700 ghanddoek 200 gherenoverhemd 200 gkussensloop 200 gnachthemd/pyjama 200-500 gondergoed 250 gtafellaken 200-300 gtheedoek 100 gwerkjas 300-600 gBelangrijk:■Bijzonder tere weefsels, bijv. gordijnen vansynthetische vezels, wol, zijde, textiel metmetalen versieringen, nylons, grote stukkenwasgoed zoals anoraks, doorgestikte dekens,slaapzakken en dekbedden mogen niet in demachine gedroogd worden.

Ook artikelen die sponsachtig rubber bevattenmogen niet in de droger. Hieronder wordtgeen elastisch gemaakte kleding verstaan,maar wel bijvoorbeeld, de rubberachtige rugvan een kleedje. Wol en gedeeltelijk wollen artikelen kunnenkrimpen en/of vervilten. Wij adviseren u metklem deze artikelen niet in de trommeldrogerte drogen. ■Controleer zorgvuldig of het wasgoed geschiktis om machinaal gedroogd te worden. Aanwijzingen daarvoor vindt u op hettextielbehandelingsetiket. De volgende symbolen zijn van belang voorhet drogen: machinaal drogen is mogelijknormaal drogen (normale temperatuur)voorzichtig drogen (lage temperatuur)mag niet machinaal gedroogd worden■Overtuig u ervan dat borst- of broekzakkenleeg zijn. Keer kleding met borst- enbroekzakken met dikke zomenbinnenstebuiten, op deze manier voorkomt uzoveel mogelijk onregelmatige droging.

■Voorkom overdroging door het zorgvuldigkiezen van de droogtijd resp. hetdroogprogramma, zo verkrijgt u de gewenstedroogtegraad. Te droog wasgoed laat zichminder goed strijken. ■Om het statisch worden (knetteren en kleven)van synthetisch wasgoed te voorkomen,adviseren wij u in de wasautomaat eenwasverzachter te gebruiken. ■Tricot kan iets krimpen. Deze textielsoort nietoverdrogen. Bij de aanschaf rekening houdenmet het feit dat deze textiel, al naar gelang dekwaliteit, krimpt. ■Het kan voorkomen dat u, na het drogen, tochnog vochtige plekken in het wasgoed vindt. Dat is met name het geval bij dikke kragen,manchetten en zomen. U kunt dezekledingstukken nadrogen, hierbij de machineop minstens 20 minuten instellen. i.

22GebruikVóór de eerste ingebruikname adviseren wij u detrommel met enkele lichtvochtige, schonedoeken te vullen en de machine circa 20 minutente laten werken. Hierdoor worden eventuelevettige of stoffige restanten van hetproductieproces verwijderd. Volgorde van handelen1. Het toestel aansluiten.2. Het wasgoed in de machine doen. 3. Deur sluiten. 4. Een droogprogramma of een tijdsduur kiezen: het controlelampje AAN/UIT gaat branden.5. Toets en/of eventueel indrukken. 6. Toets «start» indrukken: het controlelampje gaat branden en het programma start.Opdat het goed kan afkoelen, wordt 9 minutenvóór beëindiging van het programmaautomatisch de afkoelfase ingeschakeld. Hetbetreffende lampje licht op.Als u, na het beëindigen van het programma, dewas niet direkt uit de machine neemt, zal deantikreukfase beginnen.

Deze duurt 30 minutenmax.Als u de toets niet ingedrukt heeft, hoort uelke 10 seconden een zoemtoon.De controlelampjes en knipperenafwisselend.De machine stopt automatisch aan het einde vande antikreukfase. Het controlelampje «AAN/UIT»blijft ingeschakeld.De controlelampjes en knipperenafwisselend.Om de was tijdens de antikreukfase uit demachine te kunnen nemen, schakelt u eerst demachine uit door de programmaknop op «0» tedraaien.iBM0028P0885Na het drogen■De programmaknop op “0” draaien, hetcontrolelampje “AAN/UIT” gaat uit. ■Toestel uitschakelen. ■Het stoffilter reinigen en de waterhouder legen (zie blz. 23 en 24)

ONDERHOUD23NEDERLANDSNeem de stekker uit het stopcontact of trek,indien van toepassing, de trekschakelaar opUIT.De buitenkantDe buitenkant van de machine kunt u, naarbehoefte, reinigen met een vochtige doek en eenneutraal huishoudschoonmaakmiddel. Moderneschoonmaakmiddelen drogen doorgaansstreeploos op. Nalappen met schoon water en daarnadroogzemen. Belangrijk: Gebruik nooit spiritus, terpentine endergelijke oplosmiddelen. Het filterVóór u een nieuwe lading wasgoed gaat drogen,moet het filter beslist schoon zijn. Trek het filter omhoog uit z’n houder en verwijderhet viltachtige stof.Verbaast u zich niet over de hoeveelheid fijnpluis. Dit pluis ontstaat door het dragen van dekleding of het gebruiken van de textiel. Het wordtdoor de wind weggeblazen als u het wasgoedbuiten aan de lijn droogt en blijft eenvoudig in hetwasgoed zitten als u binnenshuis droogt.

Het verdient aanbeveling om na iederedroogbeurt de pluizen rondom de filter- enluchtkondensorhouder in de binnendeur met eenvochtige doek te verwijderen.De luchtkondensorAfhankelijk van het gebruik moet de kondensorzelf 3 tot 4 keer per jaar gereinigd worden.Daartoe trekt u de kondensor uit de machine.Dan met een borstel reinigen en van binnen envan buiten afspoelen onder de douche.Pas op! Het apparaat noit gebruiken zonderluchtkondensor.P1026P0636P0639

24Waterhouder legenDe aan het wasgoed onttrokken waterdampwordt binnen de machine gekondenseerd en alswater in de waterhouder opgevangen.De waterhouder moet na iedere droogbeurtgeleegd worden. Zoudt u dat vergeten hebben,dan zorgt een overloopbeveiliging ervoor dat hetprogramma onderbroken wordt: het betreffendesignaallampje brandt, de machine is gestopt ende was is nog nat.De waterhouder mag ook tijdens het in bedrijfzijn geleegd worden.De waterhouder goed op z’n plaatsaanbrengen.Tip:Het kondenswater kunt u, na het door middel vanbijvoorbeeld een koffiefilterzakje gefilterd tehebben, gebruiken als gedestilleerd water voorakku of strijkbout.C0033P0827

EENVOUDIGE STORINGEN25NEDERLANDSHet is de moeite waard om vóór u deservicedienst belt even de volgende punten tecontroleren:De droger start niet■De vuldeur is niet goed gesloten.■De groepzekering is defekt of uitgeschakeld.Probeerde u de droger te starten terwijl dewasautomaat ook (op dezelfde groep) AANstaat?Dat kan doorgaans pas zodra dewasautomaat aan het spoelen toe is.■Er is geen tijdsduur/programma ingesteld.■Waterhouder vol of niet goed teruggeschoven.Signaallampje brandt.■START-toets niet ingedrukt.De was wordt niet goed droog■Het filter en/of de kondensor zijnverontreinigd.■De droogtijd is te krap ingesteld.■Mogelijk had u toch een ander programmamoeten kiezen.■De trommel is te vol.■De waterhouder is vol of niet goed geplaatst.Kunt u de storing niet zelf lokaliseren enverhelpen, belt u dan de servicedienst.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Electrolux edc 505 e stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden