Einhell GP-BC 36/430 Li BL Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Einhell GP-BC 36/430 Li BL (275 pagina’s), behorend tot de categorie Grasmaaier. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 27 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Einhell GP-BC 36/430 Li BL of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Einhell |
| Categorie: | Grasmaaier |
| Model: | GP-BC 36/430 Li BL |
Handleiding Einhell GP-BC 36/430 Li BL – volledige tekst
NL- 98 -Gevaar. Bij het gebruik van toestellen dienen enkele veiligheidsmaatregelen te worden nageleefd om lichamelijk gevaar en schade te voorkomen. Lees daarom deze handleiding / veiligheidsinstructies zorgvuldig door. Bewaar deze goed zodat u de in-formatie op elk moment kunt terugvinden. Mocht u dit toestel aan andere personen doorgeven, gelieve dan deze handleiding / veiligheidsins-tructies mee te geven. Wij zijn niet aansprakelijk voor ongevallen of schade die te wijten zijn aan niet-naleving van deze handleiding en van de vei-ligheidsinstructies. Verklaring van de informatieborden op het apparaat (afbeelding 25):1. Waarschuwing. 2. Vóór inbedrijfstelling de gebruiksaanwijzing lezen. 3. Oog-/hoofd- en gehoorbescherming dragen. 4. Stevig schoeisel dragen. 5. Beschermende handschoenen dragen. 6. Apparaat beschermen tegen regen en vocht. 7. Let op weggeslingerde delen. 8.
De afstand tussen machine en omstanders moet minstens 15m bedragen. 9. Voorzichtig voor terugslag. 10. Gebruik geen zaagbladen. 1. VeiligheidsaanwijzingenDe overeenkomstige veiligheidsinstructies vindt u in de bijgaande brochure. Gevaar. Lees alle veiligheidsinstructies en aanwijzin-gen. Nalatigheden bij de inachtneming van de veiligheidsinstructies en aanwijzingen kunnen elektrische schok, brand en/of zware letsels tot gevolg hebben. Bewaar alle veiligheidsinstruc-ties en aanwijzingen voor de toekomst. Dit apparaat mag niet door kinderen worden gebruikt. Op kinderen moet toezicht worden gehouden om te voorkomen dat ze met het apparaat spelen. Reiniging en onderhoud mag niet door kinderen worden uitgevoerd.
Het apparaat mag niet door personen met verminderde fysieke, sensorische of mentale capaciteiten of door personen met onvoldoende kennis of ervaring worden gebruikt, tenzij een voor hen verantwoordelijke persoon op hen toeziet of hen instrueert. 2. Beschrijving van het gereedschap en leveringsomvang 2. 1 Beschrijving van het gereedschap (fi g.
Indien er onderdelen ontbreken, gelieve u dan binnen 5 werkdagen na aankoop van het artikel te wenden tot ons servicecenter of tot het verkooppunt waar u het apparaat heeft ge-kocht, en leg een geldig bewijs van aankoop voor. Gelieve daarvoor de garantietabel in de service-informatie aan het einde van de handleiding in acht te nemen. • Open de verpakking en neem het toestel voorzichtig uit de verpakking. • Verwijder het verpakkingsmateriaal alsmede verpakkings-/transportbeveiligingen (indien aanwezig). • Controleer of de leveringsomvang compleet is. Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13. indb 98Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13. indb 98 24. 10. 2024 05:57:3024. 10. 2024 05:57:30.
NL- 99 - • Controleer het toestel en de accessoires op transportschade. • Bewaar de verpakking indien mogelijk tot het verloop van de garantieperiode. Gevaar. Het toestel en het verpakkingsmateriaal zijn geen speelgoed voor kinderen. Kinderen mo-gen niet met plastic zakken, folies en kleine stukken spelen. Er bestaat inslik- en verstik-kingsgevaar. • Trimmertop met handgreep• Trimmervoet met draadspoel• Beschermkap• Draagriem• Maaimes• Montagemateriaal• Originele gebruiksaanwijzing• Veiligheidsinstructies 3. Reglementair gebruikAls accu-zeis (gebruik van het snijmes) is het apparaat geschikt om licht hout, sterk onkruid en licht kreupelhout te snijden. Als accu-gazontrimmer (gebruik van de draad-spoel met snijdraad) is het apparaat geschikt om gazons, grasvlaktes en licht onkruid te maaien. Opgelet.
Wegens gevaar van lichamelijk letsel van de gebruiker mag het apparaat niet worden ingezet voor de volgende werkzaamheden: voor het reinigen van voetpaden en als hakselaar voor het fi jnhakken van bomen en heggen. Het apparaat mag evenmin worden gebruikt voor het gelijkmaken van bodemverheffi ngen, zoals bijv. molshopen. Om veiligheidsredenen mag het apparaat niet worden gebruikt als aandrijf-aggregaat voor andere werkgereedschappen en gereedschapssets van welke aard dan ook. Gevaar. Gebruik in de draadspoel geen blanke of met kunststof ommantelde metalen draad van welke aard dan ook. Dit kan leiden tot ernstige verwondingen van de gebruiker. Gevaar. Gebruik geen zaagbladen. De machine mag slechts voor werkzaamheden worden gebruikt waarvoor ze bedoeld is. Elk ander verder gaand gebruik is niet reglementair.
Voor daaruit voortvloeiende schade of verwon-dingen van welke aard dan ook is de gebruiker/bediener, niet de fabrikant, aansprakelijk. Voorzichtig. Restrisico’sEr blijven altijd restrisico’s bestaan, ook al wordt dit elektrisch gereedschap zoals voor-geschreven bediend.
De volgende gevaren kunnen zich voordoen in verband met de bouwwijze en uitvoering van dit elektrisch gereedschap:• Longletsel indien er geen geschikt stofmas-ker wordt gedragen. • Gehoorschade indien er geen geschikte ge-hoorbescherming wordt gedragen. • Schade aan de gezondheid als gevolg van hand-armtrillingen indien het apparaat lang zonder onderbreking wordt gebruikt of niet zoals voorgeschreven wordt gehanteerd en onderhouden. • Verwondingen en materiële schade als ge-volg van in het rond geslingerde delen. • Snijwonden indien er geen geschikte be-schermende kleding wordt gedragen. 4. Technische gegevensSpanning. 36 V DCToerental n0. 5200 min-1Snijcirkel draad. Ø 43 cmDraadlengte. 6 mDraaddiameter. 2,0 mmSnijcirkel mes. Ø 25,5 cmBeschermklasse. IIIGewicht. 7,2 kgOpgelet.
Het apparaat wordt geleverd zonder accu´s en zonder lader, en mag alleen worden ingezet met de Li-Ion accu´s (twee stuks) van de Power X-Change serie. De Li-Ion accu´s van de Power X-Change serie mogen alleen met de Power X-Charger worden geladen. Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13. indb 99Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13. indb 99 24. 10. 2024 05:57:3024. 10. 2024 05:57:30.
Handgreep met snijdraadTrillingsemissiewaarde ah = 4,096 m/s2Onzekerheid K = 1,5 m/s2Handgreep met maaimesTrillingsemissiewaarde ah = 4,992 m/s2Onzekerheid K = 1,5 m/s2De opgegeven totale trillingsemissiewaarden en de vermelde geluidsemissiewaarden zijn geme-ten volgens een genormaliseerde testprocedure en kunnen worden gebruikt om elektrische ge-reedschappen onderling te vergelijken. De opgegeven totale trillingsemissiewaarden en de vermelde geluidsemissiewaarden kunnen ook worden gebruikt voor een voorlopige inschatting van de belasting. Waarschuwing:De trillings- en geluidsemissies kunnen tijdens de inzet van het elektrisch gereedschap afwijken van de vermelde waarden, afhankelijk van de manier waarop het wordt gebruikt, en met name van wat voor soort werkstuk wordt bewerkt. Beperk de geluidsontwikkeling en vibratie tot een minimum. • Gebruik enkel intacte toestellen.
• Onderhoud en reinig het toestel regelmatig. • Pas uw manier van werken aan het toestel aan. • Overbelast het toestel niet. • Laat het toestel indien nodig nazien. • Schakel het toestel uit als het niet wordt ge-bruikt. • Draag handschoenen. • Draag een oog- en gehoorbescherming. 5. Vóór inbedrijfstellingHet apparaat wordt geleverd zonder accu´s en zonder lader. Voorzichtig. Alle volgende montage- en instel-lingswerkzaamheden uitvoeren zonder accu – verwondingsgevaar. Draag beschermende handschoenen. 5.
1 Montage van de beschermkap (afb. 3)Schuif de beschermkap (15) van onder op de houder op het motorhuis en zet hem vast met de schroeven (28). Aan de onderkant van de draa-dafdekking (pos. 13) zit een mes (pos. 14) voor automatische instelling van de draadlengte. Dit is voorzien van een beschermstrip, die moet worden verwijderd voordat met het werk wordt begonnen. 5. 2 Montage extra handgreep (afb. 4a-4f)Draai de greepschroef los (pos. 17) en verwijder het drukstuk (pos. 5a). Plaats de extra handgreep (16) zo in de houder (5) dat de kunststof ring (B) in de groef (N) van de houder (5) ligt (aff. 4b). Let op. De extra handgreep is verkeerd gemon-teerd als, zoals te zien is op detailtekening 4c, de kunststof ring (B) buiten de groef (N) ligt. Deze montagefout kan de extra handgreep beschadi-gen tijdens het gebruik.
NL- 101 -5. 3 Montage geleidestang (afb. 5)Steek de onderste geleidestang (9) in de bovens-te geleidestang (6). Schroef het stangenverbin-dingsstuk (7) op de bovenste geleidestang met de wartelmoer (8) aan de onderste geleidestang. 5. 4 Hoek van de extra handgreep instellen (afb. 6)Draai de greepschroef (17) los om de voor u op-timale hoek van de extra handgreep in te stellen. Stel de gewenste hoek van het extra handvat (16) in. Schroef de greepschroef (17) weer vast. 5. 5 Verwijderen/monteren van de snijdraade-enheid (afb. 7)Opmerking: Het apparaat wordt in de fabriek ingericht voor gebruik met de snijdraad. Waarschuwing. Pas op dat u zich niet verwondt aan het snijdraadmes. a) Snijdraadeenheid verwijderenDe snijdraadeenheid moet worden verwij-derd voor later gebruik als zeis.
Duw de ver-grendelingshendel (12) naar voren en draai tegelijkertijd de snijdraadeenheid (C) richting „a“ totdat de vergrendelingshendel vastklikt. Draai de snijdraadeenheid richting „a“ weg van de motoras. b) Montage van de snijdraadeenheidDe snijdraadeenheid moet worden verwijderd voor later gebruik als grastrimmer. Duw de vergrendelingshendel (12) naar voren en draai tegelijkertijd de snijdraadeenheid (C) richting „b“ op de motoras totdat de vergren-delingshendel vastklikt. Draai de snijdraa-deenheid met de hand vast op de motoras. Controleer of de snijdraadeenheid na loslaten van de vergrendelingshendel vrij kan worden gedraaid. Als dit niet het geval is, laat het me-chanisme dan nakijken door een vakman. 5. 6 Beschermkap voor gebruik met maaimes (afb. 8)Voorzichtig. Bij het werken met het maaimes moet de draadafdekking (13) verwijderd worden.
Pas op dat u zich niet verwondt aan het snijdraad-mes. Begin aan de zijkant en druk de nokken (F) voor-zichtig naar binnen, bijv. met een schroevendraai-er, en trek de draadafdekking (13) geleidelijk los. 5. 7 Beschermkap voor gebruik met snijdraad (afb. 8)Voorzichtig.
Bij het werken met de snijdraad moet u de snijdraadafdekking (13) weer aan-brengen. Pas op dat u zich niet verwondt aan het snijdraadmes. Begin aan de zijkant en druk de nokken (F) van de draadafdekking weer in. 5. 8 Monteren/verwijderen van het maaimesDe montage van het maaimes is te zien op de afbeeldingen 9a-9e. Neem de detailtekening 9f in acht. • Het maaimes (21) kan aan beide kanten wor-den gebruikt (omkeerbaar mes). Als het maai-mes beschadigd, vervormd, bot of op een andere manier versleten is, moet het worden vervangen door een nieuw exemplaar. • Aan de uiteinden van het maaimes zitten af-dekkingen (21a), die voor gebruik verwijderd moeten worden. Na gebruik, voor opslag en voor transport moeten ze er weer op worden gestoken. • Gebruik alleen het vervangende maaimes van Einhell dat onder het punt Onderdelen bestellen wordt genoemd. Gevaar.
Toebeho-ren van andere leveranciers kunnen gevaarlijk zijn, ernstig letsel veroorzaken en het ap-paraat beschadigen. Waarschuwing. Pas op dat u zich niet verwondt aan het maaimes. a) Montage van het maaimesBelangrijk. Als tijdens de demontage het af-standstuk dat tussen het maaimes en het motor-huis zit (detailtekening 9f), van de motoras (M) is afgegleden, bevestig het dan weer aan de moto-ras zoals aangegeven in de tekening. 1. Steek het maaimes erop (21). 2. Steek de drukplaat (23) erop (detailtekening 9f). 3. Schroef de zeskantmoer M10 (25) erop. Waarschuwing. Om veiligheidsredenen mo-gen zelfborgende moeren slechts één keer worden gebruikt. 4. Druk op de vergrendelingshendel (afb. 7, pos. 12) en vergrendel de motoras. Draai de zeskantmoer vast met het multifunctionele gereedschap (22). 5. Controleer of het mes (21) na loslaten van de vergrendelingshendel vrij kan worden gedraaid.
NL- 102 -b) Verwijderen van het maaimesDruk de vergrendelingshendel naar voren en ver-grendel de motoras. Schroef de zeskantmoer eraf en verwijder de drukplaatafdekking, de drukplaat en het maaimes. Controleer vóór elke inbedrijfstelling, of:• de bescherminrichtingen en de snij-inrichting in foutloze toestand verkeren en compleet zijn,• alle schroefverbindingen goed vast zitten. • alle beweegbare delen soepel bewegen. Belangrijk. Trillingen tijdens het werken met het maaimesAls er na montage van het maaimes aanzienlijk sterkere trillingen optreden dan bij het werken met de snijdraad, dan is het maaimes niet in het midden gemonteerd. Schakel het apparaat on-middellijk uit. Verwijder de accu(‘s) en monteer het maaimes zoals hierboven beschreven. Voorzichtig. Een maaimes dat niet in het midden is gemonteerd, beschadigt het apparaat.
Een versleten maaimes moet worden vervangen door een nieuw exemplaar (zie paragraaf 7. 5). 5. 9 Draagriem omdoenVoorzichtig. Draag tijdens het werken altijd de meegeleverde draagriem (afb. 2/pos. 20). Gebruik geen extra draagriem. Schakel het apparaat altijd uit, voordat u de draagriem losmaakt – verwon-dingsgevaar. • Doe de draagriem om (afb. 10)• Haak het apparaat in de draagriem (afb. 11). • De verschillende riemverstellers op de draag-riem kunnen worden gebruikt om de optimale werk- en snijposities in te stellen. Indien nodig kan de riemhouder (afb. 11/pos. 4) op de bovenste geleidestang worden verschoven. Draai hiervoor de vleugelmoer (4b) op de positiebus (4a) van de riemhouder (4) los en verschuif de positiebus, riemhouder en even-tueel de bevestigingsklem (6a). Draai vervol-gens de vleugelmoer weer vast.
• Om de optimale lengte van de draagriem te bepalen maakt u vervolgens enkele zwenk-bewegingen zonder de motor te starten (afb. 12). De draagriem is voorzien van een snel openend mechanisme. Als het nodig is om het apparaat snel af te doen, trekt u aan het rode riemuiteinde (afb. 11/pos. 20a). 5.
10 Montage van de accu’s (afb. 13)Schuif de accu’s links en rechts in de daarvoor bedoelde accuhouders (afb. 2/pos. 1). Zodra de accu volledig is geplaatst, klikt deze hoorbaar vast. Om de accu’s te verwijderen, drukt u op de vergrendelingsknop (pos. K) en trekt u de accu eruit. Aanwijzing. Gebruik alleen accu’s met dezelfde vulstand, combineer nooit volle en halfvolle accu’s met el-kaar. Laad beide accu’s altijd tegelijkertijd op. De accu met de zwakkere laadtoestand bepaalt de looptijd van het apparaat. Vóór bedrijf moeten altijd beide accu’s vol worden geladen. 5. 11 Laden van de accu (afbeelding 14)1. Accupack uit het apparaat nemen. Daarvoor de grendeltoets indrukken. 2. Vergelijk of de netspanning vermeld op het typeplaatje overeenstemt met de beschikbare netspanning. Steek de netstekker van de la-der in het stopcontact. De groene LED begint te knipperen. 3.
Steek de accu op de lader. 4. Onder punt „Indicatie lader“ vindt u een tabel met de betekenissen van de LED-indicatie aan de lader. Tijdens het laden kan de accu iets warm worden. Dit is echter normaal. Mocht het laden van de accupack niet mogelijk zijn, controleer dan:• of aan het stopcontact de netspanning voor-handen is,• of een foutloos contact aan de laadcontacten voorhanden is. Indien het laden van de accupack nog altijd niet mogelijk is, dan verzoeken wij u• de lader• en de accupackop te sturen aan onze klantendienst. In het belang van een lange levensduur van de accupack is het raadzaam om op tijd voor het herladen van de accupack te zorgen. Dit is in ie-der geval noodzakelijk wanneer u vaststelt dat het vermogen van de accugazontrimmer vermindert. Ontlaad de accupack nooit helemaal. Dit leidt tot een defect van de accupack. Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13.
NL- 103 -Voor een deskundige verzending verzoeken wij u contact op te nemen met onze klan-tendienst of het verkooppunt waar u het ap-paraat heeft aangekocht. Zorg er bij de verzending of verwerking van accu’s resp. het accu apparaat voor dat deze afzonderlijk worden verpakt in plastic zakken, om kortsluitingen en brand te vermijden. 5. 12 Accu-capaciteitsindicatie (afbeelding 15)Druk op de schakelaar voor accu-capaciteitsindi-catie (pos. H). De accu-capaciteitsindicatie (pos. F) signaleert de laadtoestand van de accu aan de hand van 3 LEDs. Alle 3 LEDs branden:De accu is vol geladen. 2 of 1 LED(s) branden:De accu beschikt over voldoende restlading. 1 LED knippert:De accu is leeg, laad de accu op. Alle LEDs knipperen:De temperatuur van de accu is te laag. Verwijder de accu van het apparaat en laat de accu één dag liggen bij ruimtetemperatuur.
Als de fout opnieuw optreedt, dan werd hij diep ontladen en is hij defect. Neem de accu van het apparaat. Een defecte accu mag niet meer gebruikt resp. gela-den worden. 6. BedieningGelieve de wettelijke bepalingen inzake de ver-ordening ter bestrijding van lawaaioverlast na te leven, die plaatselijk kunnen verschillen. Gevaar. Bij het werken moet de beschermkap zijn gemonteerd. 6. 1 Apparaat in- en uitschakelen, toerental instellen (afb. 16)InschakelenDruk op de inschakelblokkering (3) en de Aan/Uit-schakelaar (2). UitschakelenLaat de Aan/Uit-schakelaar los. Toerental instellenDe schakelaar „Power Status“ wordt gebruikt om het toerental (laag / hoog) te kiezen. Het apparaat start altijd op lage snelheid => LED „Power Status“ brandt groen. Druk op de schakelaar „Power Status“ => hoog toerental (MAX) => LED „Power Status“ brandt blauw. 6.
Schakel het apparaat uit, verwijder de accu en controleer het apparaat op slijtage of be-schadigingen:- na contact met een vreemd voorwerp. - altijd als het apparaat ongewoon begint te trillen (meteen onderzoeken). Het apparaat mag pas na verhelpen van de oorzaak weer in bedrijf worden genomen. Indien u de oorzaak van het trillen niet vindt, neem dan contact op met de klantendienst en laat noodzakelijke reparaties uitvoeren. 2. Als er een snijdraad op het apparaat zit, dan zit er een mes op de draadbeschermkap om de snijdraad in te korten. Let daarbij op dat u uw vingers niet verwondt. Train vóór gebruik van het apparaat alle werktech-nieken bij afgezette motor en zonder accu. Maai met de snijdraad alleen droog gras. Bij lang gras moet dit geleidelijk korter worden gesneden (afb. 17). Verlenging van de snijdraad (afbeelding 18)Gevaar.
Gebruik in de draadspoel geen blanke of met kunststof ommantelde metalen draad van welke aard dan ook. Dit kan ernstige verwondin-gen van de gebruiker tot gevolg hebben. De gazontrimmer is voorzien van een gedeeltelijk automatisch draadverlengingssysteem (tipauto-matiek). Bij elke activering van het gedeeltelijk automatisch draadverlengingssysteem wordt de draad automatisch verlengd, opdat u altijd met de optimale snijbreedte uw gazon maait. Om de snij-draad te verlengen laat u de motor lopen en tikt u de draadspoel op de grond. De draad wordt auto-matisch verlengd. Het mes aan de beschermkap verkort de draad op de toegelaten lengte. Gelieve Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13. indb 103Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13. indb 103 24. 10. 2024 05:57:3124. 10. 2024 05:57:31.
NL- 104 -er rekening mee te houden dat de slijtage van de draad wordt verhoogd door frequente activering van het automatisme voor draadverlenging. Aanwijzing: Wanneer uw machine voor de eerste keer in bedrijf wordt genomen, dan wordt het eventueel uitstekende, overtollige uiteinde van de snijdraad door het mes van de beschermkap in-gekort. Als de draad bij de eerste inbedrijfstelling te kort is, druk dan op de knop aan de draadspoel en trek de draad krachtig eruit. Bij het eerste aan-lopen wordt de snijdraad automatisch ingekort op de optimale lengte. Verwijder regelmatig met een borstel of iets der-gelijks alle grasresten voorzichtig van de onder-kant van de beschermkap. Verschillende snijmethodesAls het apparaat correct gemonteerd is, snijdt het onkruid en hoog gras op moeilijk bereikbare plaatsen, zoals bijv. langs omheiningen, muren en funderingen en rond bomen.
Het kan eveneens voor het ‚afmaaien‘ worden gebruikt om vegetatie vlak boven de grond te verwijderen of een be-paald vlak te snoeien voor een betere voorberei-ding van een tuin. Opgelet: Zelfs bij zorgvuldig gebruik leidt het sni-jden langs funderingen, muren van steen of beton enz. tot een verhoogd slijtage van de draad. Trimmen/MaaienZwenk de trimmer met sikkelachtige bewegingen van de ene kant naar de andere. Houd de draad-spoel steeds evenwijdig met de grond. Controleer het terrein en leg de gewenste snijhoogte vast. Leid en houd de draadspoel op de gewenste hoogte voor een gelijkmatige snede (afb. 19). Laag trimmenHoud de trimmer precies voor u iets schuin, zodat de onderkant van de draadspoel zich boven de grond bevindt en de draad de juiste snijplaats raakt. Snij altijd van u weg. Trek de trimmer niet naar u toe.
met stenen, muren van steen of funderingen in aanraking, dan slijt hij af of rafelt hij uit. Als de draad tegen omheiningstraliewerk slaat, dan breekt hij. Trimmen rond bomenAls u rond bomen trimt, nader dan langzaam, opdat de draad de schors niet raakt. Ga rond de boom en snij daarbij van links naar rechts. Nader gras of onkruid met de top van de draad en kantel de draadspoel licht naar voor. Waarschuwing: Wees bijzonder voorzichtig bij afmaaiwerkzaamheden. Houd bij zulke werk-zaamheden een afstand van minstens 30 meter tussen uzelf en andere personen of dieren aan. AfmaaienBij het afmaaien wordt de hele vegetatie tot op de grond afgesneden. Daarvoor kantelt u de draad-spoel in een hoek van 30 graden naar rechts. Breng de handgreep in de gewenste positie.
Houd rekening met verhoogd verwondingsgevaar voor gebruiker, toeschouwers en dieren en ook met het gevaar van materiële schade door weg-geslingerde voorwerpen (bijv. stenen) (afb. 20). Waarschuwing: Verwijder met het apparaat geen voorwerpen van voetpaden enz. Het apparaat is een krachtig gereedschap; steentjes of andere voorwerpen kunnen 15 meter en meer worden weggeslingerd en verwondingen of beschadigingen van auto’s, huizen en vensters veroorzaken. ZagenHet apparaat is niet geschikt om te zagen. VastklemmenMocht het snijmes wegens te dichte vegetatie blokkeren, dan moet u de motor meteen afzetten. Ontdoe het apparaat van gras en struikgewassen voordat u het opnieuw in bedrijf neemt. Vermijden van terugslagBij het werken met het snijmes bestaat ge-vaar van terugslag als het een vaste hindernis (boomstam, tak, boomstronk, steen of iets der-gelijks) raakt.
Het apparaat wordt daarbij tegen de draairichting van het gereedschap in terug geslingerd. Dit kan ertoe leiden dat u de controle over het apparaat verliest. Gebruik het snijmes niet in de buurt van omheiningen, metalen palen, grenspalen of funderingen. Om dichte stengels te snijden plaatst u die zoals getoond in afb. 21 om een terugslag te vermijden.
NL- 105 -7. Reiniging, onderhoud en bestellen van wisselstukkenGevaar. De gazontrimmer uitschakelen voordat u hem op-bergt en schoonmaakt, de accu eraf trekken. 7. 1 Reiniging• Hou de veiligheidsinrichtingen, de ventila-tiespleten en het motorhuis zo veel mogelijk vrij van stof en vuil. Wrijf het toestel met een schone doek af of blaas het met perslucht bij lage druk schoon. • Het is aan te bevelen het toestel direct na elk gebruik te reinigen. • Reinig het toestel regelmatig met een vochti-ge doek en wat zachte zeep. Gebruik geen reinigings- of oplosmiddelen; die zouden de kunststofcomponenten van het toestel kun-nen aantasten. Let er goed op dat geen water in het toestel terechtkomt. Door binnendrin-gen van water in een elektrische apparatuur verhoogt het risico van een elektrische schok. • Afzettingen aan de beschermkap met een borstel verwijderen. 7.
2 Vervangen van de draadspoelGevaar. Accu’s verwijderen. 1. Afb. 22: Druk het draadspoelhuis op de met „M“ gemarkeerde en de tegenoverliggende kant ineen en verwijder de spoelafdekking. 2. Verwijder de lege draadspoel. 3. Afb. 23: Leid de draaduiteinden van de nieu-we draadspoel door een van de twee oogjes (P) van de spoelafdekking en laat de draad ca. 22 cm uitsteken. 4. Druk de spoelafdekking terug in het draad-spoelhuis. Bij het eerste aanlopen wordt de snijdraad auto-matisch op de optimale lengte ingekort. Opgelet. Wegspringende deeltjes van de nylond-raad kunnen verwondingen veroorzaken. 7. 3 Slijpen van het mes van de beschermkapHet mes van de beschermkap (afb. 2/pos. 14) kan mettertijd bot worden. Mocht u dit vaststellen, dan draait u de schroef los waarmee het mes van de beschermkap aan de beschermkap is bevestigd. Zet het mes vast in een bankschroef.
Slijp het mes met een vlakke vijl en let er goed op, dat u de hoek van de snijkant niet verandert. Vijl slechts in één richting. 7. 4 OnderhoudIn het toestel zijn er geen andere te onderhouden onderdelen. 7.
5 Bestellen van wisselstukken:Gelieve bij het bestellen van wisselstukken vol-gende gegevens te vermelden:• Type van het toestel• Artikelnummer van het toestel• Ident-nummer van het toestel• Wisselstuknummer van het benodigd stukActuele prijzen en info vindt u terug onder www. Einhell-Service. comReserve draadspoel art. -nr. : 34. 051. 03Reserve snijmes art. -nr. : 34. 050. 828. Verwijdering en recyclageHet toestel bevindt zich in een verpakking om transportschade te voorkomen. Deze verpakking is een grondstof en bijgevolg herbruikbaar of kan naar de grondstofkringloop worden teruggevo-erd. Het toestel en zijn accessoires bestaan uit diverse materialen, zoals b. v. metaal en kunststof. Defecte toestellen horen niet thuis in het huisvuil. Om zich van het toestel naar behoren te ontdoen dient het naar een geschikte verzamelplaats te worden gebracht.
Als u geen verzamelplaats kent gelieve u dan bij de gemeente te informeren. 9. Opslag en transportRimuovete le batterie. Bewaar het apparaat en het toebehoren op een donkere, droge en vor-stvrije plaats. De optimale opbergtemperatuur ligt tussen 5 en 30 °C. Bewaar het elektrisch ge-reedschap in de originele verpakking. Het apparaat kan aan de geïntegreerde wand-houder (afb. 24/pos. L) worden opgehangen. • Draag het apparaat altijd met één hand aan het handvat en met de andere hand aan het extra handvat. Draag het apparaat niet aan het motorhuis. • Zorg ervoor dat het apparaat niet kan weggli-jden, wanneer u het in een voertuig transpor-teert. • Gebruik voor het transport indien mogelijk de originele verpakking. • Gebruik een transportbescherming voor me-Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13. indb 105Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13. indb 105 24. 10. 2024 05:57:3224. 10. 2024 05:57:32.
NL- 106 -talen bladen tijdens transport en opslag.10. StoringenApparaat loopt niet:Controleer of de accu geladen is en of de lader functioneert. Indien het apparaat ondanks voor-handen spanning niet werkt, stuur het dan naar het vermelde adres van de klantendienst.Draad wordt in het spoelhuis geduwdAls de draad in het spoelhuis wordt gedrukt wanneer de draad een voorwerp raakt (bijv. rand van bloembed), dan is de draadopwikkelrichting verkeerd.Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13.indb 106Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13.indb 106 24.10.2024 05:57:3224.10.2024 05:57:32
NL- 107 -11. Indicatie laderIndicatiestatusBetekenis en maatregelRode LEDGroene LEDUit Knippert OperationaliteitDe lader is aangesloten aan het net en operationeel; de accu zit niet in de lader.Aan Uit LadenDe lader laadt de accu in de snelle laadmodus. De laadduur vindt u direct aan de lader.Aanwijzing! Al naargelang de acculading kan de laadduur iets afwijken van de vermelde tijden.Uit Aan De accu is opgeladen en operationeel. (READY TO GO)Daarna wordt tot aan de volledige lading omgeschakeld op een buff erla-ding.Laat de accu hiervoor ongeveer 15 min. langer in de lader zitten.Maatregel:Neem de accu uit de lader. Isoleer de lader van het net.Knippert Uit AanpassingsladingDe lader bevindt zich in de modus behoedzame lading.Hierbij wordt de accu om veiligheidsredenen langzamer geladen, hetgeen meer tijd vergt.
Dit kan de volgende oorzaken hebben:- De accu werd zeer lange tijd niet meer geladen.- De accutemperatuur ligt niet in het ideale bereik.Maatregel:Wacht tot het laadproces is afgesloten, de accu kan niettemin verder wor-den geladen.Knippert Knippert FoutLaadproces is niet meer mogelijk. De accu is defect.Maatregel:Een defecte accu mag niet meer worden opgeladen.Neem de accu uit de lader.Aan Aan TemperatuurstoringDe accu is te warm (bijv. direct instralend zonlicht) of te koud (onder 0 °C).Maatregel:Neem de accu de lader uit en bewaar hem 1 dag bij kamertemperatuur (ca. 20 °C).Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13.indb 107Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13.indb 107 24.10.2024 05:57:3224.10.2024 05:57:32
NL- 108 -Afvalverwijdering Elektrische gereedschappen, accu’s, accessoires en bijbehorende verpakkingen moeten op een voor het milieu verantwoorde wijze worden gerecycled. Gooi elektrische gereedschappen, accu’s en batterijen niet bij het huisvuil, maar breng ze naar een inz-amelpunt.Alleen voor landen binnen de EU: Volgens de Europese richtlijn 2012/19/EU inzake afgedankte elektrische en elektronische apparatuur, en de implementatie hiervan in nationaal recht, moeten niet bruikbare elektrische gereedschappen op een voor het milieu verantwoorde wijze worden ingezameld en gerecycled. Volgens de Europese richtlijn 2006/66/EG moeten defecte of verbruikte accu’s/batterijen apart worden ingezameld en op een voor het milieu verantwoorde wijze worden gerecycled.
NL- 109 - Service-informatieWij werken in alle landen die in het garantiebewijs zijn genoemd, samen met competente servicepart-ners, wier contactgegevens u kunt afl eiden uit het garantiebewijs. Deze staan voor alle diensten zoals reparatie, het verschaff en van wisselstukken of slijtdelen of voor de aankoop van verbruiksmaterialen te uwer beschikking.U moet er rekening mee houden dat bij dit product de volgende delen onderhevig zijn aan een slijtage door gebruik of een natuurlijke slijtage, resp. dat de volgende delen nodig zijn als verbruiksmaterialen.Categorie VoorbeeldSlijtstukken* Accu, draadspoeladapterVerbruiksmateriaal/verbruiksstukken* Draadspoel, snijmes, DraadOntbrekende onderdelen * niet verplicht bij de leveringsomvang begrepen!Bij gebreken of defecten verzoeken wij u om de fout te melden op het internet onder www.Einhell-Service.com.
Gelieve te zorgen voor een nauwkeurige beschrijving van de fout en daarbij in elk geval de volgende vragen te beantwoorden:• Heeft het toestel reeds eenmaal gewerkt of was het vanaf het begin defect?• Is u iets opgevallen voordat het defect zich voordeed (symptoom vóór het defect)?• Welke foutieve werkwijze vertoont het toestel volgens u (hoofdsymptoom)? Beschrijf deze foutieve werkwijze.Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13.indb 109Anl_GP-BC_36-430_Li_BL_SPK13.indb 109 24.10.2024 05:57:3324.10.2024 05:57:33
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Einhell GP-BC 36/430 Li BL stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Grasmaaier Einhell
Handleiding Grasmaaier
Nieuwste handleidingen voor Grasmaaier