Einhell BG-EV 1231 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Einhell BG-EV 1231 (98 pagina’s), behorend tot de categorie Grasmaaier. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 34 mensen. Heb je een vraag over Einhell BG-EV 1231 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Einhell |
| Categorie: | Grasmaaier |
| Model: | BG-EV 1231 |
Handleiding Einhell BG-EV 1231 – volledige tekst
NL- 35 -Gevaar. Bij het gebruik van toestellen dienen enkele veiligheidsmaatregelen te worden nageleefd om lichamelijk gevaar en schade te voorkomen. Lees daarom deze handleiding / veiligheidsinstructies zorgvuldig door. Bewaar deze goed zodat u de in-formatie op elk moment kunt terugvinden. Mocht u dit toestel aan andere personen doorgeven, gelieve dan deze handleiding / veiligheidsins-tructies mee te geven. Wij zijn niet aansprakelijk voor ongevallen of schade die te wijten zijn aan niet-naleving van deze handleiding en van de vei-ligheidsinstructies. 1.
VeiligheidsaanwijzingenDit gereedschap is niet bedoeld om door personen (inclusief kin-deren) met een beperkt fysiek, sensorisch en geestelijk vermo-gen of door personen, die niet de nodige ervaring en/of kennis hebben, te worden gebruikt, tenzij dit onder toezicht van een persoon gebeurt die verantwoor-delijk is voor hun veiligheid of die hen aanwijst, hoe het gereed-schap moet worden gebruikt. Op kinderen moet toezicht worden gehouden om te voorkomen dat ze met het gereedschap spelen. Vervanging van de netaan-sluitleidingAls de netaansluitleiding van dit apparaat beschadigd wordt, dan moet hij door de fabrikant of diens klantendienst of door een gelijkwaardig gekwalifi ceerde persoon vervangen worden, om gevaren te vermijden. VOORZICHTIG.
Om een gevaar door onopzettelijk terugzetten van de veiligheidstemperatuur-begrenzer te vermijden, mag het apparaat niet via een ex-terne schakelinrichting, zoals bijvoorbeeld een tijdschakelklok, worden gevoed, noch met een stroomkring verbonden zijn die regelmatig in- en uitgeschakeld wordt. Veiligheidsinstructies1.
1 Algemene veiligheidsinstructies voor dit elektrisch gereedschap• Dit gereedschap is niet bedoeld om door per-sonen (inclusief kinderen) met een beperkt fysiek, sensorisch en geestelijk vermogen of door personen, die niet de nodige ervaring en/of kennis hebben, te worden gebruikt, ten-zij dit onder toezicht van een persoon gebeurt die verantwoordelijk is voor hun veiligheid of die hen aanwijst, hoe het gereedschap moet worden gebruikt. • Op kinderen moet toezicht worden gehouden om te voorkomen dat ze met het gereed-schap spelen. 1. 2 Veiligheidsinstructies voor verticuteer-ders• Controleer vóór en na elk gebruik de netaan-sluit- en verlengkabels op beschadigingen en verouderingsverschijnselen. Het gereed-schap mag niet worden gebruikt als kabels beschadigd zijn.
• Wordt de kabel tijdens het gebruik bescha-digd, dient u onmiddellijk de netstekker uit het stopcontact te trekken – de netaansluit- en verlengkabel mag niet worden aangeraakt tot de stekker uitgetrokken is. • Controleer het gereedschap vóór elk gebruik op mogelijke schade. Het gereedschap mag niet worden gebruikt als het beschadigd is en dient te worden stilgelegd tot het door een vakman/onze klantendienst is hersteld. • Mocht het gereedschap tijdens het gebruik bovenmatig hard trillen, dient u het onmiddel-lijk uit te schakelen, trek de netstekker uit het stopcontact. Kantel het gereedschap en con-Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 35Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 35 24. 11. 2017 06:53:0724. 11. 2017 06:53:07.
NL- 36 -troleer de verticuteerwals op mogelijke oorza-ken voor een onbalans en verwijder die indien nodig. Draag bij deze werkzaamheid zeker handschoenen om snijletsels te voorkomen. Is dit niet de oorzaak, laat dan het gereed-schap door onze klantendienst herstellen. • Bij het starten moeten zich beide handen aan de greepbeugel bevinden, het gereedschap moet op de grond staan en mag niet gekan-teld zijn. • Veiligheidsonderdelen moeten telkens vóór gebruik op schade worden gecontroleerd en bij een beschadiging door onze klantendienst worden vervangen. WaarschuwingsinstructiesGevaar. De gazonverticuteerder (gazonver-luchter) niet gebruiken als de kabels bescha-digd of versleten zijn. Gevaar. Een beschadigde kabel niet aanslui-ten op het net en een defecte kabel niet aan-raken voordat hij van het net is gescheiden. Een beschadigde kabel kan tot contact met actieve delen leiden. Gevaar.
De tanden niet aanraken voordat het gereedschap van het net is gescheiden en de tanden helemaal tot stilstand zijn gekomen. Gevaar. De verlengkabels verwijderd houden van de tanden. De tanden kunnen de kabels beschadigen en tot contact met actieve delen leiden. Gevaar. De stroomtoevoer onderbreken (b. v. de stekker uit het stopcontact trekken)• telkens wanneer u zich van de machine verwijdert,• voordat u een vastgekomen gereedschap vrijmaakt,• voordat u het gereedschap controleert, schoonmaakt of eraan werkt,• nadat een vreemd lichaam is geraakt,• telkens als het gereedschap abnormaal trilt. Het is aan te bevelen het gereedschap enkel op een stroomtoevoer aan te sluiten die beveiligd is door een verliesstroom-veiligheidsinrichting (aardlekschakelaar RCD) met een afschakel-stroom van maximaal 30 mA.
b) Gebruik de machine nooit terwijl personen, vooral kinderen of dieren, in de buurt zijn. c) Denk eraan dat de bestuurder van de machi-ne of de bedieningspersoon verantwoordelijk is voor ongelukken of risico’s met andere per-sonen of hun eigendom. d) Draag oorbeschermers en een veiligheidsbril terwijl u met de machine werkt. e) Draag tijdens het werken met de machine steeds vast schoeisel en een lange broek. Werk met de machine niet op blote voeten of in lichte sandalen. f) Controleer het terrein waar u de machine wilt gebruiken en verwijder stenen, stokken, draad, benen en andere vreemde voorwer-pen die kunnen worden gegrepen en wegge-slingerd. g) Voor gebruik dient steeds een visuele con-trole te worden uitgevoerd om na te gaan of de werkgereedschappen en bouten versle-ten of beschadigd zijn.
Ter voorkoming van onbalans mogen afgesleten of beschadigde werkgereedschappen en bouten enkel per set worden vervangen. h) Indien gereedschappen met uitwerp naar achteren en open liggende achterste rollen zonder opvanginrichting worden gebruikt, moet er een volledige oogbescherming wor-den gedragen. Gebruika) Werk met de machine enkel bij daglicht of bij een goede kunstmatige verlichting. b) Indien mogelijk moet het gebruik van het gereedschap bij nat gras worden vermeden of wees bijzonder voorzichtig om niet uit te glijden. c) Let steeds op een veilige stand op hellingen. d) Leid de machine enkel stapvoets. e) Werk dwars over de helling, nooit op- of neer-waarts. f) Wees bijzonder voorzichtig bij het veranderen van rijrichting op een helling. g) Werk niet op bovenmatig steile hellingen. h) Wees bijzonder voorzichtig als u de machine draait of haar naar u toe trekt.
NL- 37 -machine andere vlaktes dan het grasveld oversteekt en als de machine weg van de bewerkte vlakte of naar de te bewerken vlakte toe wordt getransporteerd. j) Gebruik de machine nooit met defecte of zon-der veiligheidsinrichtingen zoals b. v. zonder stootplaten en / of opvanginrichting. k) Verander de afstelling van de motorregelaar niet en jaag de motor niet over zijn toeren. l) Ontkoppel alle werkgereedschappen en aan-drijvingen alvorens de motor te starten. m) Start of bedien de AAN/UIT-schakelaar voor-zichtig overeenkomstig de aanwijzingen van de fabrikant. Blijf met uw voeten steeds op voldoende afstand van het (de) werkgereed-schap(pen). n) Tijdens het starten van de motor mag de machine niet worden gekanteld tenzij de ma-chine hierbij moet worden opgetild.
Kantel de machine in dit geval enkel zo ver als absoluut nodig en til enkel de van de bedieningsper-soon weg wijzende kant op. o) Start de motor niet als u voor de uitwerpope-ning staat. p) Kom nooit met handen of voeten tegen of onder draaiende onderdelen. Blijf steeds op afstand van de uitwerpopening. q) Hef de machine nooit op of draag haar nooit terwijl de motor draait. Onderhoud en berginga) Zorg er voor dat alle moeren, bouten en schroeven goed aangehaald zijn om u er zich van te vergewissen dat de machine in een veilige werktoestand verkeert. b) Laat de motor afkoelen voordat u de machine opbergt in een gesloten ruimte. c) Om brandgevaar te voorkomen dient u de ventilatieopeningen vrij te houden van gras, strooi, mos, bladeren of iets dergelijks. d) Controleer regelmatig de opvanginrichting op slijtage of beschadigde onderdelen.
De rotatie van de tanden blijft na het uitschakelen nog een tijdje duren – voor onderhoudswerkzaamhe-den of indien de kabel beschadigd is de stek-ker uit het stopcontact verwijderen. D = Gehoor- en oogbeschermer dragen. E = Hou de netkabel weg van de wals. 2. Beschrijving van het gereedschap en leveringsomvang 2. 1 Beschrijving van het gereedschap (fi g. 1/2) 1. AAN / UIT schakeltoets2. Beveiliging tegen onbedoeld aanzetten3. Netkabel4. Kabeltrekontlastingsklem5. Bovenste schuifbeugel6. Onderste schuifbeugel7. Schuifbeugelhouder8. Diepteafstelling9. Uitwerpklep10. Kabelbevestigingsklemmen 11. Bevestigingsschroeven voor schuifbeugel12. Borgschroeven voor schuifbeugel2. 2 LeveringsomvangGelieve de volledigheid van het artikel te contro-leren aan de hand van de beschreven omvang van de levering.
Indien er onderdelen ontbreken, gelieve u dan binnen 5 werkdagen na aankoop van het artikel te wenden tot ons servicecenter of tot het verkooppunt waar u het apparaat heeft ge-kocht, en leg een geldig bewijs van aankoop voor. Gelieve daarvoor de garantietabel in de service-informatie aan het einde van de handleiding in acht te nemen. • Open de verpakking en neem het toestel voorzichtig uit de verpakking. • Verwijder het verpakkingsmateriaal alsmede verpakkings-/transportbeveiligingen (indien aanwezig). • Controleer of de leveringsomvang compleet is. • Controleer het toestel en de accessoires op transportschade. • Bewaar de verpakking indien mogelijk tot het verloop van de garantieperiode. Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 37Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 37 24. 11. 2017 06:53:0724. 11. 2017 06:53:07.
NL- 38 -Gevaar. Het toestel en het verpakkingsmateriaal zijn geen speelgoed voor kinderen. Kinderen mo-gen niet met plastic zakken, folies en kleine stukken spelen. Er bestaat inslik- en verstik-kingsgevaar. • Originele handleiding 3. Reglementair gebruik De verticuteerder is geschikt voor particulier ge-bruik in de huis- en hobbytuin. Als verticuteerders voor de particuliere huis- en hobbytuin worden diegene beschouwd die doorg-aans niet langer dan 10 uur jaarlijks overwegend worden gebruikt voor het verzorgen van gras- en gazonvlakten, maar niet in openbare plant-soenen, sportpleinen en ook niet in de land- en bosbouw. Het behoorlijk gebruik van de verticuteerder houdt in dat de bijgaande gebruiksaanwijzing van de fabrikant in acht wordt genomen. De gebruik-saanwijzing bevat ook de bedrijfsomstandighe-den en onderhoudsvoorwaarden.
Teneinde de gebruiker niet bloot te stellen aan het gevaar voor lichamelijk letsel, mag de ver-ticuteerder niet gebruikt worden als hakselaar voor het klein snijden van snoeisels van takken of heggen. De verticuteerder mag evenmin worden gebruikt als motorhakfrees en ook niet voor het gelijkmaken van bodemverheffi ngen, zoals b. v. molshopen. Om veiligheidsredenen mag de verticuteerder niet worden gebruikt als aandrijfaggregaat voor andere werkgereedschappen en gereedschaps-sets van welke soort dan ook, tenzij die door de fabrikant uitdrukkelijk toegestaan zijn. De machine mag slechts voor werkzaamheden worden gebruikt waarvoor ze bedoeld is. Elk ander verder gaand gebruik is niet reglementair. Voor daaruit voortvloeiende schade of verwon-dingen van welke aard dan ook is de gebruiker/bediener, niet de fabrikant, aansprakelijk.
Wij wijzen erop dat onze gereedschappen overe-enkomstig hun bestemming niet geconstrueerd zijn voor commercieel, ambachtelijk of industrieel gebruik. Wij geven geen garantie indien het ge-reedschap in ambachtelijke of industriële bedrij-ven alsmede bij gelijk te stellen activiteiten wordt gebruikt. 4.
Technische gegevens Netspanning:. 230 V~ 50HzOpgenomen vermogen:. 1200 wattWerkbreedte:. 31 cmAantal messen:. 8 dubbele messenDiepteafstelling:. -3 / 3 / 7 / 9 mmGeluidsdrukniveau LpA:. 85 dB (A)Gemeten geluidsvermogenniveau LWA:. 94,02 dB (A)Gegarandeerd geluidsvermogenniveau LWA:. 99 dB (A)Vibratie aan de geleidesteel:. 2,71 m/s2Onzekerheid K. 1,5 m/s2Bescherming klasse:. II / 쓑Bescherming type:. IPX4Gewicht. 8,4 kgGevaar. Geluid en vibratie De geluids- en vibratiewaarden werden bepaald volgens EN 60335. Beperk de geluidsontwikkeling en vibratie tot een minimum. • Gebruik enkel intacte toestellen. • Onderhoud en reinig het toestel regelmatig. • Pas uw manier van werken aan het toestel aan. • Overbelast het toestel niet. • Laat het toestel indien nodig nazien. • Schakel het toestel uit als het niet wordt ge-bruikt. • Draag handschoenen. Voorzichtig.
Restrisico’sEr blijven altijd restrisico’s over ook al wordt dit elektrisch gereedschap naar behoren be-diend. Volgende gevaren kunnen zich voordo-en in verband met de bouwwijze en uitvoe-ring van dit elektrisch gereedschap:1. Gehoorschade indien geen gepaste gehoor-beschermer wordt gedragen. 2. Schade aan de gezondheid die voortvloeit uit hand-arm-trillingen indien het toestel lang zonder onderbreking wordt gebruikt of niet Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 38Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 38 24. 11. 2017 06:53:0724. 11. 2017 06:53:07.
NL- 39 -naar behoren wordt gehanteerd en onder-houden. Voorzichtig. Dit toestel verwekt tijdens het bedrijf een elektromagnetisch veld. Dit veld kan onder bepaalde omstandigheden nadelige gevolgen hebben voor actieve of passieve medische im-plantaten. Om het risico van ernstige of dodelijke letsels te verminderen raden wij personen met medische implantaten aan hun arts en de fabri-kant van het medische implantaat te consulteren voordat het toestel wordt bediend. 5. Vóór inbedrijfstellingControleer of de gegevens vermeld op het ken-plaatje overeenkomen met de gegevens van het stroomnet alvorens het gereedschap aan te sluiten. Waarschuwing. Verwijder altijd de netstekker uit het stop-contact voordat u het gereedschap anders afstelt. De verticuteerder is bij levering gedemonteerd. De complete schuifbeugel moet vóór het gebru-ik van de verticuteerder gemonteerd worden.
Volg de gebruiksaanwijzing stap voor stap en raadpleeg de illustraties voor een gemakkelijke assemblage. Montage van de schuifbeugelhouder (zie fi g. 3 en 4)Schuif de schuifbeugelhouder (fi g. 3, pos. 7) de ervoor voorziene openingen (fi g. 3) in. Maak hem dan vast m. b. v. de borgschroeven (fi g. 4, pos. 12). Montage van de onderste schuifbeugel (zie fi g. 5)• De onderste schuifbeugel (fig. 5, pos. 6) moet over de schuifbeugelhouders worden gescho-ven. • De buizen aan elkaar vastschroeven met de bijgaande schroeven (fig. 6, pos. 11). Montage van de bovenste schuifbeugel (zie fi g. 6-8)• Bovenste schuifbeugel (fig. 1, pos. 5) positio-neren zodat de gaten van de bovenste schu-ifbeugel overeenstemmen met de gaten van de onderste schuifbeugel. • De buizen aan elkaar vastschroeven met de bijgaande schroeven (fig. 2, pos. 11). • Met de bijgaande kabelhouders (fig.
Afstellen van de verticuteerdiepte (zie fi g. 9)De verticuteerdiepte wordt aan de beide voorwie-len afgesteld m. b. v. het verstelmechanisme. Te dien einde trekt u er de stelschroef uit en brengt u ze naar links of rechts naar een van de standen = 0 / I / II / III. Let op. Aan weerskanten moet steeds dezelfde verticu-teer-diepte worden afgesteld. 0 = rij- / of transportstandI = verticuteerdiepte 3 mmII = verticuteerdiepte 7 mmIII = verticuteerdiepte 9 mmStroomaansluitingHet gereedschap kan worden aangesloten op elk stopcontact van het lichtnet met 230 V wisselstro-om. Er is echter slechts één veiligheidsstopcon-tact toegestaan die door een leidingveiligheids-schakelaar voor 16 A moet worden beveiligd. Bovendien dient een aardlekschakelaar (RCD) met max. 30 mA opwaarts te zijn geïnstalleerd. Aansluitkabel van het toestelGebruik voor het toestel enkel intacte aansluitka-bels.
De aansluitkabel van het toestel mag niet naar welbelieven lang zijn (max. 50m), omdat anders het vermogen van de elektrische motor vermindert. De aansluitkabel van het toestel moet een doorsnede van 3 x 1,5 mm2 hebben. Op aansluitkabels van verticuteerders doen zich bij-zonder vaak beschadigingen van de isolatie voor. Oorzaken daarvoor zijn o. a. :• scheuren door overrijden van de kabel• platdrukken van de kabel wanneer de aanslu-itkabel van het toestel onder deuren en ramen wordt geleid• scheuren door veroudering van de isolatie• knikplaatsen door onoordeelkundig vastma-ken of leiden van de aansluitkabelDe aansluitkabel van het toestel moet minstens van het type H05RN-F en drieaderig zijn. De benaming van het type moet op de aansluitkabel van het toestel gedrukt zijn. Koop enkel geken-merkte aansluitkabels. Stekkers en stopcontac-Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 39Anl_PE_EV_1231_SPK7.
NL- 40 -ten van aansluitkabels moeten van rubber zijn en spatwaterdicht zijn. De aansluitkabels mogen niet willekeurig lang zijn. Voor vrij lange aansluitkabels zijn geleiders met een grotere doorsnede vereist. Aansluitkabels en verbindingskabels moeten regelmatig op schade worden gecontroleerd. Let er op dat de kabels tijdens de controle stroomloos zijn. Wind de aansluitkabel van het toestel hele-maal af. Controleer ook de invoeringen van de aansluitkabel, op stekkers en stopcontacten, op knikplaatsen. 6. BedieningSluit de aansluitkabel van de verticuteerder aan op de stekker (fi g. 10, pos. 1) en beveilig de aans-luitkabel d. m. v. de kabelontlastingsklem (fi g. 10, pos. 2). Om het ongewild aanzetten van de verticuteerder te voorkomen, is de schuifbeugel (fi g. 11, pos. 5) voorzien van een tweepuntsschakelaar (fi g. 11, pos. 2) die moet worden ingedrukt voordat de schakelhendel (fi g.
11, pos. 1) kan worden inge-drukt. Als u de schakelhendel loslaat, wordt de verticuteerder meteen uitgeschakeld. Voer deze procedure meermaals uit om er zeker van te zijn dat uw toestel correct werkt. Voordat u een herstelling of onderhoudswerkzaamheid op het toestel verricht dient u er zich van te vergewis-sen dat de messenwals niet draait en het toestel gescheiden is van het net. Gevaar. Open de uitlaatklep nooit terwijl de motor nog draait. Draaiende messenwals kan leiden tot lichamelijk gevaar. Maak de uitlaatklep steeds zorgvuldig vast. De klep wordt door de trekveer teruggeklapt naar de “DICHT” positie. De door de geleidestelen gegeven veiligheid-safstand tussen het koetswerk en de gebruiker dient steeds in acht te worden genomen. Tijdens het verticuteren en veranderen van rijrichting op bermen en hellingen dient u bijzonder voorzichtig te werk te gaan.
Let op een veilige stand, draag schoenen met slipvaste zolen en een lange broek. Verticuteer steeds dwars over de helling. Hellingen van meer dan 15° mogen om veilig-heidsredenen niet worden geverticuteerd.
Wees bijzonder voorzichtig bij het achteruit be-wegen en trekken van de verticuteerder, struikel-gevaar. Instructies omtrent het juist verluchten van-het gazonVoor het verticuteren is een overlappende werkwi-jze aan te bevelen. Om een proper verticuteerpatroon te bereiken leidt u de verticuteerder in zo recht mogelijke banen. De banen moeten elkaar overlappen met enkele centimeters zodat er geen stroken blijven staan. Hoe vaak moet worden geverticuteerd hangt in principe af van de groei van het gras en van de hardheid van de grond. De onderkant van het huis van de verticuteerder schoon houden en afzetsels van gras en aarde zeker verwijderen. Afzetsels maken het starten moeilijker en doen afbreuk aan de verticuteerk-waliteit. Op hellingen moet de verticuteerbaan steeds dwars over de helling verlopen. Gevaar. De messenwals blijft na het afzetten van de motor nog enkele seconden draaien.
Voordat u controles van welke aard ook aan de messenwals uitvoert zeker de motor afzetten. Denk eraan dat de messenwals na het uitscha-kelen van de motor nog enkele seconden blijft draaien. Probeer nooit de messenwals te stoppen. Indien de draaiende messenwals een voorwerp raakt, de verticuteerder uitschakelen en wachten tot de messenwals helemaal stilstaat. Controleer vervolgens de toestand van de messenwals. Indi-en die beschadigd is, moet hij vervangen worden (zie 8. 4). Leg de gebruikte aansluitkabel van het toestel in vorm van bochten voor het gebruikte stopcontact op de grond. Verticuteer al weggaand van het stopcontact of van de kabel en let er op dat de aansluitkabel van het toestel steeds bin-nen het geverticuteerde gazongedeelte ligt om te voorkomen dat de kabel door de verticuteerder wordt overreden. Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 40Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 40 24. 11.
NL- 41 -7. Vervanging van de netaansluitleidingGevaar. Als de netaansluitleiding van dit apparaat be-schadigd wordt, dan moet hij door de fabrikant of diens klantendienst of door een gelijkwaardig gekwalifi ceerde persoon vervangen worden, om gevaren te vermijden. 8. Reiniging, onderhoud en bestellen van wisselstukkenGevaar. Trek vóór alle schoonmaakwerkzaamheden de netstekker uit het stopcontact. 8. 1 Reiniging• Hou de veiligheidsinrichtingen, de ventila-tiespleten en het motorhuis zo veel mogelijk vrij van stof en vuil. Wrijf het toestel met een schone doek af of blaas het met perslucht bij lage druk schoon. • Het is aan te bevelen het toestel direct na elk gebruik te reinigen. • Reinig het toestel regelmatig met een vochti-ge doek en wat zachte zeep. Gebruik geen reinigings- of oplosmiddelen; die zouden de kunststofcomponenten van het toestel kunnen aantasten.
Let er goed op dat geen water in het toestel terechtkomt. Door binnendrin-gen van water in een elektrische apparatuur verhoogt het risico van een elektrische schok. 8. 2 KoolborstelsBij bovenmatige vonkvorming laat u de koolbors-tels door een bekwame elektricien nazien. Gevaar. De koolborstels mogen enkel door een bekwame elektricien worden vervangen. 8. 3 Onderhoud• Een versleten of beschadigde messenwals moet door een geautoriseerde vakman worden vervangen (zie adres op de garantie-kaart). • Zorg ervoor dat alle bevestigingselementen (schroeven, moeren enz. ) steeds goed vast aangehaald zijn zodat u veilig met de verticu-teerder kan werken. • Berg uw verticuteerder in een droge ruimte op. • Voor een lange levensduur is het aan te beve-len alle te schroeven onderdelen alsook de wielen en assen schoon te maken en vervol-gens te oliën.
• Door het gereedschap regelmatig te onder-houden zal het niet alleen lang meegaan en goed werken, maar zal het u ook in staat stellen uw gazon zorgvuldig en gemakkelijk te bewerken.
• Aan het einde van het seizoen voert u een algemene controle van de verticuteerder uit en verwijdert u al het vuil en alle grasresten. Telkens vóór begin van het seizoen dient u beslist de toestand van de verticuteerder te controleren. Wend u bij herstellingen tot onze serviceplaats (zie adres op de garantiekaart). 8. 4 Vervangen van de messenwalsOm veiligheidsredenen is het aan te bevelen de messenwals enkel door een geautoriseerde vakman te laten vervangen. (Zie adres op de ga-rantiekaart)Werkhandschoenen dragen. Gebruik enkel een originele messenwals, omdat anders in sommige gevallen de functies en veilig-heid niet gegarandeerd zijn. 8.
5 Bestellen van wisselstukken:Gelieve bij het bestellen van wisselstukken vol-gende gegevens te vermelden:• Type van het toestel• Artikelnummer van het toestel• Ident-nummer van het toestel• Wisselstuknummer van het benodigd stukActuele prijzen en info krijgt u op aanvraag in uw Hornbach bouwmarkt. Reservemessenwals artikelnr. : 34. 055. 80Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 41Anl_PE_EV_1231_SPK7. indb 41 24. 11. 2017 06:53:0724. 11. 2017 06:53:07.
Om de motor te beschermen is deze voorzien van een thermische beveiliging. Deze schakelt de motor uit bij overbelasting en schakelt automatisch de motor weer in na een korte afkoelperiode.Anl_PE_EV_1231_SPK7.indb 42Anl_PE_EV_1231_SPK7.indb 42 24.11.2017 06:53:0724.11.2017 06:53:07
NL- 44 - 11. Afvalverwerking Het logo met de doorgehaalde vuilnisbak geeft aan dat afgedankte elektrische en elektronische appara-tuur gescheiden moet worden ingeleverd (WEEE). Dergelijke apparatuur bevat mogelijk gevaarlijke stof-fen. Deze gereedschappen moet worden ingeleverd bij een speciaal hiervoor aangewezen inzamelpunt voor recycling van WEEE en mogen niet als ongesorteerd huisafval worden weggegooid. Op deze ma-nier helpt u bronnen te sparen en het milieu te beschermen. Neem contact op met de lokale autoriteiten voor meer informatie.Laat kinderen niet spelen met plastic zakken en verpakkingsmateriaal vanwege mogelijke verwondin-gen en het verstikkingsgevaar. Bewaar dergelijk materiaal veilig of gooi het op milieuvriendelijke wijze weg. Technische wijzigingen voorbehoudenAnl_PE_EV_1231_SPK7.indb 44Anl_PE_EV_1231_SPK7.indb 44 24.11.2017 06:53:0824.11.2017 06:53:08
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Einhell BG-EV 1231 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Grasmaaier Einhell
Handleiding Grasmaaier
Nieuwste handleidingen voor Grasmaaier