Eden ED-7007 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Eden ED-7007 (117 pagina’s), behorend tot de categorie Airco. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 27 mensen en kreeg gemiddeld 4.5 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Eden ED-7007 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Eden |
| Categorie: | Airco |
| Model: | ED-7007 |
Handleiding Eden ED-7007 – volledige tekst
Gebruiksaanwijzing12VEILIGHEID• Lees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldigdoor voor een correct(e) gebruik, onderhouden installatie.• Als u de veiligheidsinstructies negeert, kande fabrikant niet verantwoordelijk wordengehouden voor de mogelijke schade.• Het apparaat is alleen geschikt voor gebruikbinnenshuis.• Sluit het apparaat niet aan op eenstopcontact dat beschadigd is of niet correctis geïnstalleerd.• Gebruik het apparaat niet:– in de buurt van vuur.– in een gebied met een grote kans opspattende olie.– in een gebied dat wordt blootgesteld aandirect zonlicht.– in een gebied met een grote kans opspattend water.– in de buurt van een bad, douche ofzwembad.• Steek nooit uw vingers of voorwerpen in deluchtuitlaat.
Waarschuw vooral kinderen voordeze gevaren.• Zorg dat het apparaat rechtop blijft staanwanneer u het vervoert en opbergt.• Zorg dat u altijd de stroomtoevoer uitschakelten loskoppelt voordat u het apparaat reinigt.• Zorg dat u altijd de stroomtoevoer uitschakelten loskoppelt voordat u het apparaatverplaatst.• WAARSCHUWING: Om brandgevaar tevoorkomen raden we u aan het apparaat niette bedekken.• Alle aansluitingen van het apparaat moetenvoldoen aan de lokaleveiligheidsvoorschriften voor elektriciteit.Controleer zo nodig of dit het geval is.• Als het netsnoer beschadigd is, moet hetworden vervangen door de fabrikant, deonderhoudsmonteur van de fabrikant of doorpersonen met een soortgelijke kwalificatieom gevaar te voorkomen.• Als het netsnoer is beschadigd, moet het omgevaarlijke situaties te voorkomen wordenvervangen door de fabrikant, diensservicevertegenwoordiger of een bevoegdepersoon.
Gebruiksaanwijzing13• Dit apparaat mag door kinderen jonger dan8 jaar, personen met verminderdelichamelijke, zintuiglijke of verstandelijkecapaciteiten of gebrek aan kennis wordengebruikt, mits dit gebeurt onder goedtoezicht of zij juiste instructies hebbengekregen over het gebruik van het apparaaten de gevaren van het gebruik begrijpen.Kinderen mogen niet spelen met hetapparaat. Het apparaat mag niet zondertoezicht worden gereinigd of onderhoudendoor kinderen.• Dit apparaat is uitsluitend voor huishoudelijkgebruik en voor het doel waar het voorbestemd is.• Opmerkingen:– In geval van schade schakelt u hetapparaat uit, koppelt u de stroomtoevoerlos en neemt u contact op met de dealerof een aangewezen reparatiebedrijf.– Het netsnoer moet altijd stevig wordengeaard.– Om gevaarlijke situaties te voorkomen,moet u de stroomtoevoer loskoppelenals het netsnoer is beschadigd.
Laat hetsnoer vervangen door de dealer of eenhiertoe aangewezen reparatiebedrijf.Waarschuwing• Volg uitsluitend het aanbevolen ontdooi- enreinigingsproces van de fabrikant. Probeerhet ontdooi- of reinigingsproces op geenenkele andere manier te versnellen.• Het apparaat moet worden opgeslagen ineen ruimte zonder voortdurend werkendeontstekingsbronnen (bijvoorbeeld: openvlammen, een werkend gasapparaat of eenwerkende elektrische verwarming).• Doorboor of verbrand het apparaat niet.• Houd er rekening mee dat koelmiddelengeurloos kunnen zijn.• Het apparaat moet worden geïnstalleerd,gebruikt en opgeslagen in een ruimte meteen vloeroppervlak van meer dan Xm2.(X=4 voor 5000Btu/u, 7000Btu/u, 8000Btu/u; X=7,7 voor 9000Btu/u, 10.000Btu/u,10.500Btu/u)• Neem uitsluitend contact op met eenbevoegde onderhoudsmonteur voorreparatie- of onderhoudswerkzaamhedenaan dit apparaat.NL
Gebruiksaanwijzing14• Trek niet aan het netsnoer en vervorm ofwijzig het niet. Dompel het ook niet onder inwater. Door aan het netsnoer te trekken ofhet verkeerd te gebruiken, kunt u hetapparaat beschadigen en een elektrischeschok veroorzaken.• Het is verplicht de nationale gasvoorschriftenin acht te nemen.• Zorg dat de ventilatieopeningen niet wordengeblokkeerd.• Mensen die werken aan een koelcircuit ofzo'n circuit openen, moeten in het bezit zijnvan een actueel, geldig certificaat van eendoor de branche geaccrediteerdebeoordelingsautoriteit dat bevestigt dat zebekwaam zijn in een veilige omgang metkoelmiddelen conform een door de brancheerkende beoordelingsspecificatie.• Reparatiewerkzaamheden mogen alleenworden uitgevoerd voor zover deze zijnaanbevolen door de fabrikant van deapparatuur.
Onderhouds- enreparatiewerkzaamheden waarbij de hulpvan ander geschoold personeel nodig is,moeten worden uitgevoerd onder toezichtvan een of meer personen die bekwaam zijnin het gebruik van brandbare koelmiddelen.• Stop het apparaat niet door het netsnoer uithet stopcontact te trekken terwijl hetapparaat is ingeschakeld. De warmte diehierbij ontstaat, kan namelijk een elektrischeschok of brand veroorzaken.
De enigesituaties waarin u dit wel mag doen, is als uvreemde geluiden hoort, een vreemde geurruikt of er rook uit het apparaat komt.Specifieke informatie over apparaten met R290-koelgas.• Lees alle waarschuwingen zorgvuldig door.• Bij het ontdooien en reinigen van hetapparaat mogen alleen de hulpmiddelenworden gebruikt die door het productiebedrijfworden aangeraden.• Het apparaat mag niet worden opgeslagen ineen ruimte met voortdurend werkendeontstekingsbronnen (bijvoorbeeld: openvuur, een werkend gasapparaat of eenwerkende elektrische verwarming).• Doorboren of verbranden is niet toegestaan.
Gebruiksaanwijzing15• Het apparaat moet worden geïnstalleerd,gebruikt en opgeslagen in een ruimte meteen vloeroppervlak van meer dan Xm2.(X=4 voor 5000Btu/u, 7000Btu/u, 8000Btu/u; X=7,7 voor 9000Btu/u, 10.000Btu/u,10.500Btu/u)• Dit apparaat bevat Y g (zie het typeplaatjeaan de achterkant van het apparaat) R290-koelgas.• R290 is een koelgas dat voldoet aan deEuropese milieurichtlijnen.
Doorboor geenenkel deel van het koelcircuit.• Als het apparaat wordt geïnstalleerd,gebruikt of opgeslagen in een niet-geventileerde ruimte, moet de ruimte zijnontworpen om de ophoping van koelmiddelin geval van lekkages te voorkomen.Koelmiddellekkages kunnen de kans opbrand of explosies vergroten doordatelektrische verwarmingen, fornuizen ofandere ontstekingsbronnen ervoor zorgendat het koelmiddel ontbrandt.• Het apparaat moet dusdanig wordenopgeslagen dat mechanische storingenworden voorkomen.• Mensen die werken aan het koelcircuit of hetbedienen, moeten in het bezit te zijn van dejuiste certificering, die is verleend door eengeaccrediteerde organisatie en diegarandeert dat ze vaardig zijn in de omgangmet koelmiddelen in overeenstemming meteen specifieke evaluatie die wordt erkenddoor brancheverenigingen.• Reparaties moeten worden uitgevoerd opbasis van de aanbevelingen van hetproductiebedrijf.
Gebruiksaanwijzing16• Door kortsluiting kunnen batterijen heetworden of zelfs ontbranden. Dit kanbrandwonden veroorzaken.• Voor uw veiligheid moeten de contactpuntentijdens vervoer met plakstrips wordenafgedekt.• Raak een gescheurde en/of lekkende batterijniet aan! Spoel als de vloeistof uit de batterijin uw ogen komt uw ogen dan zo snelmogelijk uit met schoon water en wrijf niet inuw ogen. Ga onmiddellijk naar hetziekenhuis. Als dit niet wordt behandeld, kandit oogproblemen veroorzaken.Koelmiddel(CE) N 842/2006: Dit apparaat bevat het koelmiddel R290. Dehoeveelheid koelmiddel bedraagt minder dan 1kg en het koelmiddelbevindt zich in een gesloten koelcircuit. Het koelmiddel draagt niet bijaan ozonafbraak, maar is volgens het Kyotoprotocol wel eenbroeikasgas en kan daardoor bijdragen aan de opwarming van deaarde wanneer het in de atmosfeer terechtkomt.
Daarom mogen vul-en leegwerkzaamheden alleen worden uitgevoerd doorgekwalificeerde technici met een koelcertificaat. Het apparaat hoeftniet opnieuw met koelmiddel te worden gevuld als het correct wordtgebruikt en het koelcircuit onbeschadigd is. GWP(aardopwarmingsvermogen): R290: 3BESCHRIJVING VAN ONDERDELEN1. Luchtinlaat 8. Slangaansluiting (raamuiteinde)2. Luchtfilter 9. Afvoerslang voor warme lucht3. Bedieningspaneel 10. Slangaansluiting (airconditioner-uiteinde)4. Netsnoer 11. Raamschuifset + bevestigingspluggen5. Luchtuitlaat 12. Afstandsbediening6. Zwenkwiel 13. Batterijen7. Afvoergat
Gebruiksaanwijzing18VÓÓR HET EERSTE GEBRUIKVoordat u de handelingen in dit gedeelte uitvoert:• Kies een geschikte locatie in de buurt van een stroomvoorziening.• Installeer de afvoerslang en zorg dat het raam in de juiste standstaat.• De meegeleverde kleine witte klemmen moeten op de raamsetworden gemonteerd.• Sluit het netsnoer aan op een geaard stopcontact vanAC220~240V/50Hz.• Druk op de aan/uit-knop om de airconditioner in te schakelen.• Stel het temperatuurbereik in: 16°C-31°C.• Controleer of de afvoerslang correct is gemonteerd.• Wanneer u koel- en ontvochtigingsfuncties gebruikt, moet uminstens 3 minuten wachten tussen het uit- en inschakelen.GEBRUIKKoelen• Druk op de modusknop tot het pictogram voor koeling wordtweergegeven.• Druk op de knop of om de gewenste temperatuur voorde ruimte te selecteren.
Gebruiksaanwijzing19• Het duurt ongeveer 5 minuten voordat het koelen wordt gestart.• Druk op de knop voor de ventilatorsnelheid om de luchtstroomaan te passen.Ontvochtigen• Druk op de modusknop tot het lampje voor ontvochtiging begintte knipperen.• De temperatuur wordt automatisch geselecteerd.• De ventilatorsnelheid wordt automatisch geselecteerd.De timer instellenInschakeltijd van timer instellen• Wanneer de airconditioner is uitgeschakeld, drukt u op detimerknop en selecteert u de gewenste inschakeltijd met behulpvan de temperatuurknoppen.• De inschakeltijd kan worden ingesteld tussen 0 en 24 uur.Uitschakeltijd van timer instellen• Wanneer de airconditioner is ingeschakeld, drukt u op detimerknop en selecteert u de gewenste uitschakeltijd met behulpvan de temperatuurknoppen.• De uitschakeltijd kan worden ingesteld tussen 0 en 24 uur.Afvoer• Wanneer u het apparaat lange tijd hebt gebruikt en voordat u hetopslaat, moet u het opgehoopte water afvoeren.
Bereid eengeschikte locatie of bak voor om het water op te vangen.Verwijder vervolgens de rubberen stop uit het afvoergat aan deonderkant van het apparaat. Het water loopt nu uit het apparaat.Als er geen water meer uit het apparaat loopt, kunt u deafvoerstop aanbrengen.Alarmfunctie voor vol intern waterreservoir• Het waterreservoir in de airconditioner is uitgerust met eenveiligheidsschakelaar om het waterpeil te controleren. Wanneerhet waterpeil een verwachte hoogte bereikt, gaat er een lampjebranden om aan te geven dat het waterreservoir vol is. Voer debovenstaande stappen uit om het water af te voeren.INSTALLATIE• De airconditioner moet op een vlak en stabiel oppervlak wordengeïnstalleerd. Blokkeer de luchtuitlaat niet en houd minstens30cm ruimte vrij rond het apparaat.• De bedrading moet voldoen aan de lokaleveiligheidsvoorschriften voor elektriciteit.NL
Gebruiksaanwijzing20Installatie van afvoerslang• Draai beide uiteinden van de afvoerslang voor warme lucht in hetraamuiteinde van de slangaansluiting en in het airconditioner-uiteinde van de slangaansluiting.• Steek het airconditioner-uiteinde van de slang in de opening aande achterkant van de airconditioner.• Zet het raamuiteinde van de slangaansluiting vast aan hetdichtstbijzijnde raamkozijn.Installatie van de raamschuifset• Pas de breedte (afbeelding 1) of de hoogte (afbeelding 2) van deraamschuif (11) aan zodat deze geschikt is voor de opening vanhet raam. Zet de raamschuif (11) in deze positie vast met debevestigingspluggen.• Beweeg het raam omhoog tot aan de schuif.
Gebruiksaanwijzing21SCHOONMAAKONDERHOUD• Koppel het apparaat los van het stopcontact voordat u het reinigt.• Maak het oppervlak eerst schoon met een neutraalschoonmaakmiddel en een natte doek en vervolgens met eendroge doek.• Gebruik geen benzine of andere chemicaliën om het apparaatschoon te maken.• Was het apparaat niet direct.Luchtfilter• Het luchtfilter moet om de twee weken worden gereinigd.• Open het rooster van de luchtinlaat en verwijder het luchtfilter.• Reinig het luchtfilter met een neutraal reinigingsmiddel in lauwwater van 40°C en laat het drogen (niet in direct zonlicht).• Plaats het luchtfilter terug in het inlaatrooster.PROBLEMEN OPLOSSENProbleemMogelijke oorzaken Voorgestelde oplossingenHetapparaatwordtnietingeschakeldwanneeru op deaan/uit-knopdrukt.• Het lampje voor hetwaterreservoir knipperten het reservoir is vol.• De kamertemperatuur ishoger dan de ingesteldetemperatuur.(elektrische-verwarmingsmodus)• De kamertemperatuur islager dan de ingesteldetemperatuur.(koelmodus)• Laat het water uit hetwaterreservoir lopen.• Wijzig de temperatuur.Hetapparaatkoeltnietvoldoende.• Deuren of ramen zijnniet gesloten.• Er bevinden zichwarmtebronnen in deruimte.• De afvoerslang voorwarmte lucht is nietaangesloten of wordtgeblokkeerd.• De temperatuur is tehoog ingesteld.• De luchtinlaat wordtgeblokkeerd.• Zorg dat alle ramen endeuren gesloten zijn.• Verwijder dewarmtebronnen zomogelijk.• Sluit de afvoerslang voorwarmte lucht aan ofreinig de slang.• Stel de temperatuuropnieuw in.• Reinig de luchtinlaat.NL
Gebruiksaanwijzing22Hetapparaatwordtautomatischuitgeschakeld indeverwarmingsmodus.• Warmtebescherming:wanneer de temperatuurbij de luchtuitlaat stijgttot meer dan 70 graden,wordt het apparaatautomatischuitgeschakeld.• Laat de temperatuur inde ruimte afkoelenvoordat u het apparaatopnieuw start.Hetapparaatmaaktveelgeluid.• De ondergrond is nietwaterpas of niet vlakgenoeg.• Het geluid wordtveroorzaakt door hetkoelmiddel dat door deairconditioner stroomt.• Plaats het apparaat zomogelijk op een vlakkeondergrond die waterpasis.CodeE0.• De sensor voor deruimtetemperatuur isdefect.• Vervang de sensor voorde ruimtetemperatuur.CodeE2.• Het waterreservoir is vol. • Maak het waterreservoirleeg.HET PRODUCT OF APPARAAT BEVATGEFLUOREERD BROEIKASGAS.Art.nr. ED-7007Koelmiddel: R290Hoeveelheid in kg: 0.14Aardopwarmingsvermogen(GWP):3Art.nr.
ED-7009Koelmiddel: R290Hoeveelheid in kg: 0.16Aardopwarmingsvermogen(GWP):3MILIEUDit apparaat mag aan het einde van de levensduur niet bij hetnormale huisafval worden gedeponeerd, maar moet bij een speciaalinzamelpunt voor hergebruik van elektrische en elektronischeapparaten worden aangeboden. Het symbool op het apparaat, in degebruiksaanwijzing en op de verpakking attendeert u hierop. De in hetapparaat gebruikte materialen kunnen worden gerecycled. Met het
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Eden ED-7007 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Airco Eden
Handleiding Airco
Nieuwste handleidingen voor Airco