Duro Pro D-LEM 40 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Duro Pro D-LEM 40 (20 pagina’s), behorend tot de categorie Meetapparatuur. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 20 mensen. Heb je een vraag over Duro Pro D-LEM 40 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/20
EAN 23059702
07/15/17
EH-Nr.: 22.701.61 ∙ I.-Nr.: 11016
7
Laser-afstandsmeter
D-LEM 40
N
ORIGINELE HANDLEIDING
ART.-NR.: 22.701.6107/15/17
+31 88 598 64 44
www.isc-gmbh.info
KLANTENSERVICE
Jaar
3
GARANTIE
D_LEM_40_EX_NL_SPK7.indb 1D_LEM_40_EX_NL_SPK7.indb 102.02.2017 14:41:3802.02.2017 14:41:38

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Duro Pro
Categorie: Meetapparatuur
Model: D-LEM 40

Handleiding Duro Pro D-LEM 40 – volledige tekst

N8 Gevaar. Bij het gebruik van toestellen dienen enkele veilig-heidsmaatregelen te worden nageleefd om lichamelijk gevaar en schade te voorkomen. Lees daarom deze handleiding / veiligheidsinstructies zorgvuldig door. Bewaar deze goed zodat u de informatie op elk mo-ment kunt terugvinden. Mocht u dit toestel aan andere personen doorgeven, gelieve dan deze handleiding/ veiligheidsinstructies mee te geven. Wij zijn niet aansprakelijk voor ongevallen of schade die te wijten zijn aan niet-naleving van deze handleiding en van de veiligheidsinstructies. Deze handleiding kan ook als PDF-bestand worden ge-download van onze internetsite www. isc-gmbh. info. 1. VeiligheidsaanwijzingenGevaar:Lees de volgende veiligheidsvoorschriften en de hand-leiding aandachtig door, voordat u het apparaat in bedrijf neemt.

Mocht u dit apparaat aan andere personen doorgeven, gelieve dan de handleiding mee te overhandigen. Bewaar de handleiding altijd goed. Speciale aanwijzingen omtrent de laser  Gevaar. LaserstralingNiet in de straal kijkenLaserklasse 2VOORZICHTIG. – LASERSTRALING. Niet in de straal kijken. LaserspecicatieLaser klasse 2λ: 620-690 nm; P: < 1 mWvolgens EN 60825-1: 2014• Nooit direct in de stralengang kijken. • De laserstraal nooit richten op reflecterende vlakken en personen of dieren. Ook een laserstraal met gering vermogen kan schade berokkenen aan het oog. • Voorzichtig - als u anders te werk gaat als hier be-schreven, kan dit leiden tot een blootstelling aan gevaarlijke straling. • Lasermodule nooit openen. • Het is niet toegestaan veranderingen aan de laser uit te voeren om het vermogen van de laser te verhogen.

Vermijd contact met de batterij-vloeistof. Indien u in aanraking zou komen met batterijvloeistof, reinig het lichaamsdeel dan met stromend water. Als batterijvloeistof in de ogen belandt, dan moet u bovendien meteen een arts raadplegen. • Uitgelopen batterijvloeistof kan huidirritaties en brandwonden veroorzaken. • Stel de batterijen nooit bloot aan overmatige warmte zoals zonlicht, vuur en dergelijke. • Laad nooit batterijen op die daarvoor niet geschikt zijn. Explosiegevaar. • Houd batterijen uit de buurt van kinderen, sluit ze niet kort en haal ze niet uiteen. • Raadpleeg meteen een arts, als een batterij werd ingeslikt. • Reinig indien nodig contacten van batterij en ap-paraat, voordat u de batterijen plaatst. • • • • • • • 2. 2. 11. 2. 3. 4. 2. 2• • • • • D_LEM_40_EX_NL_SPK7. indb 8D_LEM_40_EX_NL_SPK7. indb 8 02. 02. 2017 14:42:1202. 02. 2017 14:42:12.

N 9 al an e-n er an er et s ikt ze d -• Let op de juiste polariteit, als u de batterijen plaatst. • Verwijder lege batterijen meteen uit het apparaat. Er bestaat verhoogd uitloopgevaar. • Vervang altijd alle batterijen gelijktijdig. • Zet alleen batterijen van hetzelfde type in, en gebruik geen verschillende typen of gebruikte en nieuwe batterijen met elkaar. • Controleer of het apparaat na gebruik is uitge-schakeld. • Verwijder de batterijen uit het apparaat als u het langere tijd niet gebruikt. • Batterijen niet deformeren/beschadigen of ope-nen/uit elkaar nemen, en niet kortsluiten. 2. Beschrijving van het gereedschap en leveringsomvang 2. 1 Beschrijving van het gereedschap (fi g. 1) 1. Instrument2. Display3. Eindstuk4. Afdekking batterijvak2. 2 Leveringsomvang• Open de verpakking en neem het toestel voorzich-tig uit de verpakking.

• Verwijder het verpakkingsmateriaal alsmede verpakkings-/transportbeveiligingen (indien aan-wezig). • Controleer of de leveringsomvang compleet is. • Controleer het toestel en de accessoires op trans-portschade. • Bewaar de verpakking indien mogelijk tot het verloop van de garantieperiode. Gevaar. Het toestel en het verpakkingsmateriaal zijn geen speelgoed voor kinderen. Kinderen mogen niet met plastic zakken, folies en kleine stukken spelen. Er bestaat inslik- en verstikkingsgevaar. • Lasermeetinstrument• Transporttas• 2x 1,5 V batterij (AAA) • Originele handleiding 3. Reglementair gebruikDe laser mag uitsluitend worden gebruikt om afstan-den tot 40 meter te meten. De machine mag slechts voor werkzaamheden wor-den gebruikt waarvoor hij bedoeld is. Elk daarboven uitgaand gebruik is niet doelmatig.

Voor daaruit voort-vloeiende schade of letsel van welke aard dan ook is de gebruiker/bediener, niet de fabrikant, aansprakelijk. Wij wijzen erop dat onze apparaten overeenkomstig hun bestemming niet ontworpen zijn voor commer-cieel, ambachtelijk of industrieel gebruik.

N10 4. Technische gegevensActieradius:. 0,2 - 40mNauwkeurigheid:. +/- 1,5 mmStroomtoevoer:. 3V; 2x 1,5V, type AAAAfmetingen (L x B x H):. ca. 119 x 52 x 26 mmMateriaal:. kunststofBeschermklasse:. IP54Laserklasse:. 2Gol engte laser:. 620-690 nmVermogen laser:. < 1 mW5. Vóór inbedrijfstellingBatterijen plaatsen/vervangen (fi g. 3a, 3b en 3c)• Schakel het instrument uit. • Verwijder de afdekking van het batterijvak (fig. 3a, pos. 4) door de afsluiting (fig. 3a, pos. A) naar binnen te drukken en de afdekking naar boven te klappen. • Plaats de batterijen en let daarbij op de juiste polariteit (fig. 3c). • Plaats de afdekking van het batterijvak weer erin, en let erop dat de afsluiting inklikt. 6. BedieningAanwijzing. Meetwijdte en meetnauwkeurigheid kunnen worden beïnvloed door externe factoren, zoals bijv. zonlicht of door een slechte re ectiegraad, en vervalsen het meetresultaat.

Laser in-/uitschakelen• Druk op de toets Inschakelen/Meten (A) om de laser in te schakelen. Het display (2) licht op en er verschijnt een laserpunt op de plek waarop de laser is gericht. • Druk ongeveer twee seconden op de „K / Uit“-toets (D) en houd deze ingedrukt om de laser uit te schakelen. Verklaring van de functietoetsen (fi g. 4)A Toets Inschakelen/MetenB Selectie van het referentiepunt voor de afstands-metingC AftrekkingD UitschakeltoetsE Selectie van de meeteenheidF OptellingG Toets meetoptiesMeetfuncties gebruikenAanwijzingNa afsluiting van een meting schakelt de laserstraal zich automatisch uit. Druk op de toets Inschakelen/Meten. a) Enkele afstand meten (fi g. 5)• Schakel het instrument in en druk de toets In-schakelen/Meten (A) opnieuw in om de laser in te schakelen. • Door de toets Inschakelen/Meten (A) opnieuw in te drukken verschijnt het meetresultaat op het display.

N 11 e ets -te n b) Doorlopende afstand metenSymbool (fi g. 6)• Druk de toets Inschakelen/Meten (A) gedurende 2 seconden in en houd deze ingedrukt om met de doorlopende afstandsmeting te beginnen. • Min: kleinste meetresultaat wordt weergegeven (fig. 6a). Max: grootste meetresultaat wordt weergegeven (fig. 6b). Helemaal beneden wordt het huidige meetresul-taat weergegeven in real time. c) Vlakken metenSymbool (fi g. 7)Schakel het instrument in en druk eenmaal op de toets Meetopties (G) om de vlaktemeting in te stellen. • Richt de lens van de laser op het eerste punt van het vlak dat u wilt meten. • Druk eenmaal op de toets Inschakelen/Meten (A) om de eerste afstandsmeting (bijv. voor de lengte) te starten. Door deze toets opnieuw in te drukken verschijnt de waarde op het display. • Richt de laser nu op het tweede punt van het vlak dat u wilt meten.

• Druk weer op de toets (A) om de tweede afstands-meting (bijv. voor de breedte) te starten. • Door de toets Inschakelen/Meten (A) opnieuw in te drukken wordt de waarde van de lengte en de waarde van de breedte en het resulterende vlak in m2 weergegeven. d) Volume metenSymbool (fi g. 8)• Schakel het instrument in en druk tweemaal op de toets Meetopties (G) om de laser in te stellen op de volumemeting. • Druk op de toets Inschakelen/Meten om de eerste afstandsmeting uit te voeren (bijv. voor de lengte) zoals hierboven bij de vlaktemeting beschreven. • Richt de laser opnieuw uit en herhaal de vorige handeling voor de meting van de breedte en hoog-te. De afzonderlijke meetresultaten en het meetre-sultaat voor het volume van de ruimte verschijnen op het display (2) van de laser. e) Twee naast elkaar staande vlakken metenSymbool (fi g.

• Druk op de toets Inschakelen/Meten om de eerste afstandsmeting uit te voeren (voor de breedte van het vlak) zoals hierboven bij de vlaktemeting beschreven. • Richt de laser opnieuw uit en herhaal de vorige meting voor de meting van de 1e vlaktemeting en voor de 2e vlaktemeting. • Het resultaat verschijnt onderaan op het display in m2. f) Indirecte afstandsmetingVoor de meting van indirecte afstanden gebruikt de laser de stelling van Pythagoras, om aan de hand van twee meetwaarden de derde waarde automatisch te berekenen. D_LEM_40_EX_NL_SPK7. indb 11D_LEM_40_EX_NL_SPK7. indb 11 02. 02. 2017 14:42:1302. 02. 2017 14:42:13.

N12 Twee referentiepuntenSymbool (fi g. 10)• Schakel het instrument in en druk viermaal op de toets Meetopties (G) om de meetfunctie te activeren. Er verschijnt een kleine driehoek op het display (2). • Druk telkens eenmaal op de toets Inschakelen/Me-ten (A) om de beide afstanden te meten. Let er bij de meting van de tweede afstand op, dat de laser in een rechte hoek ten opzichte van de te meten lijn is uitgericht. De meetresultaten verschijnen op het display van de laser in meetvolgorde. Maateenheid instellen• Druk op de toets (E), tot u de gewenste maateen-heid heeft bereikt. Meetwaarde toevoegen/aftrekken (fi g. 11)Aanwijzing. U kunt omschakelen tussen optellen en aftrekken door op de toets Optelling (F) of de toets Aftrekking (C) te drukken. 1. Druk op de toets Inschakelen/Meten (A) om een afstandsmeting uit te voeren. 2. Druk op de toets Optelling of Aftrekking.

Het symbool Optelling of Aftrekking verschijnt op het display (2) van de laser. 3. Druk nog eens op de toets Inschakelen/Meten (A) om de tweede afstandsmeting uit te voeren. De tweede meetwaarde wordt automatisch bij de eerste meetwaarde opgeteld resp. ervan afgetrok-ken, al naargelang u de optelling of de aftrekking heeft ingesteld. U kunt dit proces herhalen zo vaak u wilt. Meetproces annuleren/Meetgegevens verwijderen• Druk op de toets Uitschakelen (D) tijdens het meetproces om dit te annuleren en om de geme-ten gegevens te verwijderen. Meetverloop laten weergeven1. Druk meermaals op de toets Optelling of Aftrek-king om na elkaar de laatste 20 meetgegevens te laten weergeven. De meetgegevens worden nu in omgekeerde volg-orde weergegeven. 2. Druk eenmaal op de toets Inschakelen/Meten (A) om de indicatie van het meetverloop te beëindi-gen.

Referentiepunt instellen• Druk op de toets Referentiepunt (B) om te wisselen tussen de referentiepunten „Voorkant“, „Achter-kant“ en „Eindstuk“ (fig. 12a/12b). • Bij het wisselen van het referentiepunt weerklinkt een pieptoon.

• De standaard instelling voor het referentiepunt bij het inschakelen van de laser is „Eindstuk“ (3). 7. Reiniging, onderhoud en bestellen van wisselstukken7. 1 Reiniging• Het is aan te bevelen om het apparaat onmiddellijk na elk gebruik schoon te maken. • Maak het apparaat regelmatig met een vochtige doek en wat zachte zeep schoon. Gebruik geen reinigings- of oplosmiddelen; die zouden de kunst-stof delen van het apparaat kunnen aantasten. Zorg ervoor dat geen water binnen in het apparaat terecht kan komen. Het binnendringen van water in een elektrische apparaat verhoogt het risico van een elektrische schok. • De ontvanglens moet met grote zorgvuldigheid worden verzorgd. 7. 2In hond7. 3Gelgeg• • • • Actww8. Hetporgrogroen b. vthurenplakenVerBatalein hof mbatLanverD_LEM_40_EX_NL_SPK7. indb 12D_LEM_40_EX_NL_SPK7. indb 12 02. 02. 2017 14:42:1302. 02. 2017 14:42:13.

N 13 e g-) len kt bij n lijk st-aat er an 7.2 OnderhoudIn het toestel zijn er geen andere te onderhouden onderdelen.7.3 Bestellen van wisselstukken:Gelieve bij het bestellen van wisselstukken volgende gegevens te vermelden:• Type van het toestel• Artikelnummer van het toestel• Ident-nummer van het toestel• Wisselstuknummer van het benodigd stukActuele prijzen en info vindt u terug onder www.isc-gmbh.info8. Verwijdering en recyclageHet toestel bevindt zich in een verpakking om trans-portschade te voorkomen. Deze verpakking is een grondstof en bijgevolg herbruikbaar of kan naar de grondstofkringloop worden teruggevoerd. Het toestel en zijn accessoires bestaan uit diverse materialen, zoals b.v. metaal en kunststof. Defecte toestellen horen niet thuis in het huisvuil. Om zich van het toestel naar beho-ren te ontdoen dient het naar een geschikte verzamel-plaats te worden gebracht.

Als u geen verzamelplaats kent gelieve u dan bij de gemeente te informeren. Verwerking van de batterijenBatterijen bevatten voor het milieu schadelijke materi-alen. Gooi batterijen niet bij het huisvuil, in het vuur of in het water. Batterijen moeten ingezameld, gerecycled of milieuvriendelijk verwerkt worden. Stuur verbruikte batterijen aan iSC GmbH, Eschenstraße 6 in D-94405 Landau. Daar wordt door de fabrikant een vakkundige verwerking verzekerd.9. OpbergenBewaar het instrument en het toebehoren op een donkere, droge en vorstvrije plaats. De optimale opslagtemperatuur ligt tussen 5 en 30 °C.

N14 EnkEleVolonawoRecDe de ververeleNadtoe Tec10. FoutopsporingCode Mogelijke oorzaak OplossingTe lage batterijstand / Lege batterijen Batterijen vervangenErr 15 Buiten actieradius Meetbereik niet binnen de actieradiusErr 16 Te zwakke signaalontvangst of te lange meettijd op grond van te zwakke oppervlaktere ectieProbeer om de oppervlaktere ectie te ver-hogen, bijv. met een wit papierErr 18 Te sterke signaalontvangst op grond van een te sterke oppervlaktere ectieRicht niet op een te licht oppervlak. Probeer dit af te zwakken met een blad papier.D_LEM_40_EX_NL_SPK7.indb 14D_LEM_40_EX_NL_SPK7.indb 14 02.02.2017 14:42:1302.02.2017 14:42:13

N 15 Enkel voor EU-landenElektrisch gereedschap hoort niet bij het huisvuil thuis!Volgens de Europese richtlijn 2012/19/EG op afgedankte elektrische en elektronische toestellen en omzetting in nati-onaal recht dienen afgedankte elektrische gereedschappen afzonderlijk te worden verzameld en milieuvriendelijk te worden gerecycleerd.Recyclagealternatief i.p.v. het toestel terug te sturen:De eigenaar van het elektrische toestel is alternatief verplicht, i.p.v. het toestel terug te sturen, mede te werken bij de behoorlijke recyclage in geval hij zich van het eigendom ontdoet. Het afgedankte toestel kan hiervoor ook bij een verzamelplaats worden afgegeven die voor een verwijdering als bedoeld in de wetgeving in zake recyclage en afval-verwerking zorgt.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Duro Pro D-LEM 40 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden