Duro Pro D-EH 3000/1 R Handleiding

Duro Pro Heater D-EH 3000/1 R

Bekijk gratis de handleiding van Duro Pro D-EH 3000/1 R (20 pagina’s), behorend tot de categorie Heater. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 39 mensen. Heb je een vraag over Duro Pro D-EH 3000/1 R of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/20
EAN 23003200
03.11.18
EH-Art.-Nr.: 23.382.87 ∙ I.-Nr.: 11018
7
Elektrische
Werkplaatskachel
D-EH 3000/1 R
ART.-NR.:23.382.8703.11.18
+31 88 598 64 44
www.isc-gmbh.info
KLANTENSERVICE
Jaar
3
GARANTIE
N
ORIGINELE HANDLEIDING
Dit product is niet geschikt voor gebruik als
primaire verwarming
D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 1D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 103.05.2018 15:53:1203.05.2018 15:53:12

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Duro Pro
Categorie: Heater
Model: D-EH 3000/1 R

Handleiding Duro Pro D-EH 3000/1 R – volledige tekst

N6 Gevaar:Bij het gebruik van apparaten moeten enkele veiligheidsmaatregelen worden nageleefd om verwondingen en schade te voorkomen. Lees daarom deze originele handleiding/veiligheidsinstructies zorgvul-dig door. Bewaar deze goed, zodat u de in-formatie op elk moment kunt terugvinden. Mocht u dit apparaat aan andere personen doorgeven, gelieve dan deze originele handleiding/veiligheidsinstructies mee te overhandigen. Wij zijn niet aansprakelijk voor ongelukken of schade als gevolg van niet-naleving van deze handleiding en de veiligheidsinstructies.Deze handleiding kan ook als PDF-bestand worden gedownload van onze internetsite www.isc-gmbh.info.1. VeiligheidsinstructiesGevaar!Lees alle veiligheidsinstructies en aan-wijzingen.

Niet-naleving van de veilig-heidsinstructies en aanwijzingen kan een elektrische schok, brand en/of ernstige verwondingen veroorzaken.• Controleer of het apparaat in foutloze toestand werd geleverd. Bij eventuele beschadigingen het apparaat niet aan-sluiten.• Voordat het apparaat wordt ingezet moet het op beschadigingen worden gecontroleerd, met name de netkabel.

Wend u bij beschadigingen tot ISC GmbH.• Apparaat alleen gebruiken in gesloten droge ruimtes.• Apparaat niet openen en nooit delen aanraken die spanning geleiden – levensgevaar!• Apparaat nooit onderdompelen in wa-ter – levensgevaar!• Dit verwarmingsapparaat niet ge-bruiken in de onmiddellijke nabijheid van een badkuip, een douche of een zwembad.• Nooit het apparaat met natte handen bedienen.• Het apparaat zo opstellen, dat de netstekker altijd toegankelijk is.• Als het apparaat langere tijd buiten bedrijf is, trek dan de netstekker uit het stopcontact!• Het apparaat niet recht onder een wandcontactdoos opstellen.D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 6D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 6 03.05.2018 15:53:1603.05.2018 15:53:16

N 7 • De behuizing kan bij langdurig bedrijf erg warm worden. Het apparaat zo opstellen, dat een toevallige aanraking uitgesloten is. • Het apparaat nooit opstellen op hoog-polig tapijt. • Het apparaat mag niet worden gebruikt in ruimtes waarin brandgevaarlijke stof-fen (bijv. oplosmiddelen enz. ) of gassen ingezet of bewaard worden. • Licht ontbrandbare stoffen of gassen weghouden van het apparaat. • Niet inzetten in brandgevaarlijke ruim-tes (bijv. houten schuur). • Verwarmingsapparaat alleen inzetten met helemaal afgerolde netkabel. • Niet geschikt voor installatie aan vast gelegde elektrische leidingen. • Het apparaat niet gebruiken bij het houden of fokken van dieren. • Geen vreemde voorwerpen in de openingen van het apparaat steken – gevaar van elektrische schok en bescha-diging van het apparaat.

• Kinderen en personen onder invloed van medicamenten of alcohol weghou-den van het apparaat. • Onderhoudswerkzaamheden en repa-raties mogen alleen door geautoriseerd vakpersoneel worden uitgevoerd. • Installeer voor de elektrische veiligheid een aardlekschakelaar (RCD). • Het verwarmingsapparaat niet gebrui-ken in de badkamer. • Leg de netkabel zo, dat men er niet kan over struikelen. • De netkabel niet over delen van het apparaat leiden, die tijdens het bedrijf heet worden. • Netstekker nooit aan de netkabel uit het stopcontact trekken. Het apparaat nooit aan de netkabel dragen of bewe-gen door aan de kabel te trekken. • Netkabel nooit rond het apparaat wik-kelen. • De netkabel nooit klemmen, niet over scherpe randen trekken, noch boven warme kookplaten of open vlammen leggen.

• Waarschuwing: Om een oververhitting van het verwarmingsapparaat te ver-mijden mag het niet worden afgedekt – brandgevaar. Neem het symbool op het apparaat in acht (afbeelding 5). • Voorzichtig.

Dit verwarmingsapparaat niet gebruiken in combinatie met een programmaschakelaar, een tijdscha-kelaar, een aparte afstandsbediening of een andere inrichting waardoor het automatisch wordt ingeschakeld, omdat er brandgevaar bestaat indien D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7. indb 7D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7. indb 7 03. 05. 2018 15:53:1603. 05. 2018 15:53:16.

N8 het verwarmingsapparaat afgedekt of verkeerd opgesteld wordt. • Dit apparaat kan door kinderen vanaf 8 jaar en ouder en ook door personen met verminderde fysieke, sensorische of mentale vaardigheden of een ge-brek aan ervaring en kennis worden gebruikt, mits deze onder toezicht staan of met betrekking tot het veilige gebruik van het apparaat geïnstrueerd werden en begrijpen welke gevaren van het apparaat kunnen uitgaan. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Reiniging en onderhoud door de gebruiker mogen niet zonder toezicht door kinderen worden uitgevoerd. • Kinderen jonger dan 3 jaar moeten uit de buurt worden gehouden, tenzij per-manent op hen wordt toegezien.

• Kinderen vanaf 3 jaar en jonger dan 8 jaar mogen het apparaat alleen in- en uitschakelen als op hen wordt toegezien, of als ze met betrekking tot het veilige gebruik van het apparaat werden geïnstrueerd en de daaruit resulterende gevaren begrepen hebben, onder voorwaarde dat het apparaat in zijn normale gebruikspositie geplaatst of geïnstalleerd is. Kinderen vanaf 3 jaar en jonger dan 8 jaar mogen niet de stekker in het stopcontact steken, het apparaat niet regelen, het apparaat niet reinigen en/of niet het onderhoud door de gebruiker uitvoeren. • Voorzichtig - Sommige delen van het product kunnen erg heet worden en brandwonden veroorzaken. Bij-zondere voorzichtigheid is geboden, wanneer er kinderen en bescherming behoevende personen aanwezig zijn.

• VOORZICHTIG: Om een gevaar door onopzettelijk terugzetten van de veiligheidstemperatuurbegrenzer te vermijden mag het apparaat niet via een externe schakelinrichting, zoals bijvoorbeeld een tijdschakelklok, wor-den gevoed, noch met een stroomkring verbonden zijn die regelmatig door een inrichting in- en uitgeschakeld wordt. • WAARSCHUWING: Dit apparaat is niet uitgerust met een inrichting voor de regeling van de kamertemperatuur.

Het verwarmingsapparaat mag niet wor-den gebruikt in kleine ruimtes waarin personen wonen die niet zelfstandig de ruimte kunnen verlaten, tenzij een per-manente bewaking gegarandeerd is. • Gevaar. Als de netaansluitleiding van dit apparaat wordt beschadigd, dan moet deze door de fabrikant of zijn klantendienst of door een gekwalifi-ceerde persoon worden vervangen om D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7. indb 8D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7. indb 8 03. 05. 2018 15:53:1603. 05. 2018 15:53:16.

N 9 te voorkomen dat iemand in gevaar wordt gebracht.2. Beschrijving van het apparaat en omvang van de levering2.1 Beschrijving van het apparaat (afbeelding 1,2)1 Draaggreep2 Schakelaar voor verwarmingsvermogen3 Thermostaatregelaar4 Luchtuitblaasrooster5 Frame6 Afstelschroef (2x)7 Luchtaanzuigrooster8 Ventilatormotora) Bevestigingsschroef (2x)b) Plaatschroef (4x)c) Schijf (2x)2.2 Omvang van de levering• Open de verpakking en neem het appa-raat voorzichtig eruit.• Verwijder eventueel verpakkingsmate-riaal.• Controleer of de levering volledig is.• Controleer het apparaat en het toebe-horen op transportschade.• Bewaar de verpakking indien mogelijk tot aan het einde van de garantieperi-ode.Gevaar!Het apparaat en het verpakkingsmate-riaal zijn geen speelgoed voor kinderen! Kinderen mogen niet met plastic zakken, folies en kleine stukken spelen!

Er be-staat inslik- en verstikkingsgevaar!• Elektrische Werkplaatskachel• Originele handleiding3. Doelmatig gebruikHet apparaat kan vrij in een gesloten ruim-te staand voor verwarming van de lucht worden gebruikt. Er moet een minimum afstand van 1 m tot muren, brandbare materialen (meubels, gordijnen enz.) tot de voorkant van de behuizing en van 30 cm tot alle andere vlakken van de behuizing worden aangehouden. Het apparaat mag alleen recht opgesteld op een stabiel vlak en volledig gemonteerd worden ingezet. De inzet op een onstabiel vlak (bijv. bed) is niet toegelaten.D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 9D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 9 03.05.2018 15:53:1603.05.2018 15:53:16

N 11 5. 3 OpstellenZet de elektrische verwarming zonder dat deze kan omkantelen op een stabiele, vlak-ke en voor warmte ongevoelige vloer. Houd bij de keuze van de standplaats rekening met de relevante punten in de veiligheids-instructies. 5. 4 AansluitenOpgelet. Vóór inbedrijfstelling controleren of de voorhanden spanning overeenkomt met de spanning vermeld op het typeplaatje. Steek de netstekker in een stopcontact. Neem de onder punt 1 opgesomde veilig-heidsinstructies in acht. • Draai de schakelaar voor verwarmings-vermogen (2) op circulatieluchtbedrijf (afbeelding 4/pos. a). Houd een blad papier op een afstand van 10 cm voor het luchtuitblaasrooster. Het papier moet van het luchtuitblaasrooster wor-den weggeblazen. • Bij de eerste inbedrijfstelling of na langdurig niet-gebruik is kortstondige geurvorming mogelijk. Dit is geen fout.

• Door het met speciaal ingekapselde verwarmingselementen werkende systeem en de hoge luchtcapaciteit kan het zijn dat de uitgeblazen lucht in vergelijking met een conventionele ventilatorkachel koeler aanvoelt. Dit is geen defect van het apparaat. 6. Bedrijf6. 1 Schakelaar voor verwarmingsvermo-gen (afbeelding 4/pos. 2)• Uit-stand (0)• stand circulatieluchtbedrijf (a)• gering verwarmingsvermogen (b)• maximaal verwarmingsvermogen (c)6. 2 Thermostaatregelaar/Ruimtetempe-ratuurregelaar (afbeelding 4/pos. 3)Aanwijzing:De ventilator begint te lopen zodra de scha-kelaar voor verwarmingsvermogen uit de Uit-stand (0) wordt gedraaid. Pas wanneer de ruimtetemperatuur daalt onder de aan de thermostaat ingestelde temperatuur en er een verwarmingsvermogen is ingescha-keld, schakelt de verwarming zich automa-tisch in.

De elektrische verwarming schakelt zich automatisch uit zodra de ingestelde ruimtetemperatuur wordt bereikt. Schakel het gewenste verwarmingsvermo-gen in. Draai de regelaar op ‘Max’ tot de gewenste ruimtetemperatuur is bereikt. Vervolgens de regelaar terugdraaien, tot duidelijk een klikken te horen is.

N12 staatregelaar schakelt het verwarmingsele-ment automatisch in en uit.6.3 Beveiliging tegen oververhittingBij overmatige verwarming schakelt de ver-warming van het apparaat zich automatisch uit. De ventilator blijft lopen.Als dit het geval is, apparaat uitschakelen, de netstekker uit het stopcontact trekken en het apparaat enkele minuten laten afkoelen. Na het verhelpen van de oorzaak kan het apparaat weer worden ingeschakeld. Als de beveiliging tegen oververhitting herhaal-delijk reageert, gelieve u dan te wenden tot uw klantendienst.6.4 UitschakelenOm het apparaat uit te schakelen draait u de schakelaar voor verwarmingsvermogen in de Uit-stand (0). Na uitschakelen van het hete apparaat kan de ventilator voor de afkoeling van het apparaat nog enige tijd nalopen.

Als de ventilator langer dan 10 minuten naloopt, dan kan hij zich op grond van een hoge ruimtetemperatuur niet zelf uitschakelen. In dit geval moet de netstek-ker uit het stopcontact worden getrokken.6.5 Na het gebruik• Schakel het apparaat na gebruik uit en trek de netstekker uit het stopcontact.• Het apparaat volledig laten afkoelen alvorens het op te bergen.• Wanneer het apparaat niet in bedrijf is de netstekker uit het stopcontact trek-ken.• Controleer het apparaat op schade voor-dat u het opnieuw gebruikt.7.

Reiniging, onderhoud en bestelling van onderdelenGevaar!Vóór het begin van reinigings- en onder-houdswerkzaamheden moet u het apparaat uitschakelen, van het stroomnet isoleren en laten afkoelen.Gebruik voor het reinigen geen agressieve chemische reinigingsmiddelen, schuurmid-delen, harde sponzen, staalwol e.d.7.1 Reiniging• Wij bevelen aan om het apparaat onmiddellijk na elk gebruik schoon te maken.• Houd bescherminrichtingen, ventilatie-spleten en motorhuis zo veel mogelijk vrij van stof en vuil.D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 12D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 12 03.05.2018 15:53:1603.05.2018 15:53:16

N 13 • Verontreinigingen door stof verwijderen met een stofzuiger of met perslucht bij lage druk uitblazen.• Maak het apparaat regelmatig met een vochtige doek en wat smeerzeep schoon. Gebruik geen reinigings- of op-losmiddelen, omdat deze de kunststof delen van het apparaat zouden kunnen aantasten. Zorg ervoor dat geen water binnenin het apparaat terecht kan komen. Het binnendringen van water in een elektrisch apparaat verhoogt het risico van een elektrische schok.7.2 Onderhoud• Onderhouds- en reparatiewerkzaamhe-den uitsluitend door een geautoriseerd elektriciteitsbedrijf of door ISC GmbH laten uitvoeren.• De netkabel moet regelmatig op de-fecten of beschadigingen worden ge-controleerd.

Een beschadigde netkabel mag alleen door een elektricien of door ISC GmbH met inachtneming van de geldende voorschriften worden vervan-gen.• Binnenin het apparaat zitten geen an-dere te onderhouden onderdelen.7.3 Bestelling van onderdelenBij de bestelling van onderdelen moeten de volgende gegevens worden vermeld:• Type van het apparaat• Artikelnummer van het apparaat• Ident-nummer van het apparaat• Onderdeelnummer van het benodigde onderdeelActuele prijzen en info vindt u op www.isc-gmbh.info8. OpslagReinig het apparaat voordat u het opbergt.Bewaar het apparaat op een donkere, droge en vorstvrije plaats die voor kinderen ontoe-gankelijk is.

N14 9. TransportHet apparaat alleen transporteren aan de draaggreep (afbeelding 1/pos. 1). Bij het opstellen beschermen tegen slagen, stoten en trillingen.10. Verwerking en recyclingHet apparaat zit in een verpakking om transportschade te verhinderen. Deze verpakking is een grondstof en dus her-bruikbaar of kan worden teruggevoerd in de grondstofkringloop. Het apparaat en zijn toebehoren bestaan uit diverse materialen, zoals bijv. metaal en kunststof. Defecte apparaten horen niet bij het huisvuil. Voor deskundige verwerking moet het apparaat bij een daarvoor bestemd inzamelpunt wor-den ingeleverd. Indien u geen inzamelpunt kent, gelieve dan navraag te doen bij de gemeente.D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 14D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 14 03.05.2018 15:53:1603.05.2018 15:53:16

N 15 11. Schema voor foutopsporingDe volgende tabel beschrijft foutsymptomen en legt uit hoe u fouten kunt verhelpen, indien uw apparaat ooit niet goed werkt. Indien u het probleem daarmee niet kunt lokaliseren en verhelpen, wend u dan tot uw servicewerkplaats.Storing Mogelijke oorzaak OplossingApparaat ver-warmt niet.- Netstekker niet ingestoken.- Thermostaatregelaar is te laag ingesteld.- Beveiliging tegen overver-hitting heeft gereageerd.- Netstekker insteken.- Thermostaatregelaar met de klok mee op hogere tempera-tuur draaien.- Hoofdstuk 6.3 in acht nemen.Ventilator werkt niet.- Schakelaar voor verwar-mingsvermogen is uitge-schakeld.- Schakelaar voor verwarmings-vermogen inschakelen.D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 15D_EH_3000_1_R_EX_NL_SPK7.indb 15 03.05.2018 15:53:1603.05.2018 15:53:16

N 17 Enkel voor EU-landenElektrisch gereedschap hoort niet bij het huisvuil thuis!Volgens de Europese richtlijn 2012/19/EG op afgedankte elektrische en elektronische toestel-len en omzetting in nationaal recht dienen afgedankte elektrische gereedschappen afzonder-lijk te worden verzameld en milieuvriendelijk te worden gerecycleerd.Recyclagealternatief i.p.v. het toestel terug te sturen:De eigenaar van het elektrische toestel is alternatief verplicht, i.p.v. het toestel terug te stu-ren, mede te werken bij de behoorlijke recyclage in geval hij zich van het eigendom ontdoet. Het afgedankte toestel kan hiervoor ook bij een verzamelplaats worden afgegeven die voor een verwijdering als bedoeld in de wetgeving in zake recyclage en afvalverwerking zorgt.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Duro Pro D-EH 3000/1 R stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden