Dometic RM 5405 LM Handleiding

Dometic Koelkast RM 5405 LM

Bekijk gratis de handleiding van Dometic RM 5405 LM (11 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 15 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Dometic RM 5405 LM of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/11
M
ANUAL
C
40/ 110
8
21 2647.12
T
.B. 8'97
C
ARAVAN
R
M4185RM4365
R
M4215RM4405
R
M4235RM5215
R
M4265RM5275
R
M4275RM5405
R
M4285
A
ESII
D
eutschSeite1
E
nglishpage7
F
rançaispage14
I
talianopagina20
E
spañolpagina26
S
venskasida32
D
anskside38
N
orskside44
N
ederlandspag.50
S
uomisivu57

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (3 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Dometic
Categorie: Koelkast
Model: RM 5405 LM

Handleiding Dometic RM 5405 LM – volledige tekst

INTRODUKTIEMevrouw, Mijnheer,M et de keuze en de aanschaf van deze koelkast heeft uz ich verzekerd van een kwaliteitsprodukt. D e bediening en het gebruik zijn eenvoudig; wij raden ue chter aan dit boekje geheel te lezen, alvorens u uw nieuwea anwinst in bedrijf stelt en in gebruik neemt. I n dit boekje vindt u aanwijzingen voor de installatie, deb ediening, het gebruik en het onderhoud. W ij danken u voor de aandacht die u hieraan wilt schenkene n wensen u een plezierig gebruik van dit nuttige apparaattoe. D eze koelkast is bedoeld en gemaakt voor het gebruik inc aravans en campers. D e koelkast is voorzien van een Automatisch Energiekeuze-Systeem (AES)w aarmee het bedrijf en de energievoorziening wordeng estuurd. Men hoeft alleen de hoofdschakelaar in te scha-k elen – voor de rest zorgt AES. UITPAKENK ontroleer de koelkast op zichtbare schade.

Meld eventueles chade direkt bij uw leverancier. TYPEPLAATJEK ijk op het typeplaatje of u het juiste model ontvangen hebt. De gasdruk kan 30 of 50 mbar zijn. De netspanning is 230 V. H et typeplaatje vindt u in de koelkast. U vindt er, bijvoor-b eeld, de volgende gegevens op :Model RM. Produktnummer. Serienummer. O mdat deze gegevens nodig zijn indien u een servicedienstr aadpleegt, adviseren wij u ze hierboven in te vullen. INHOUDSOPGAVEG EBRUIKSAANWIJZING. 51 BEDIENINGSELEMENTEN. 51 STARTEN VAN DE KOELKAST. 51 SCHAKELEN TUSSEN ENERGIEBRONEN. 51 GEBRUIK IN DE WINTER. 51 REGELEN VAN DE TEMPERATUUR. 52 TRANSPORTBEVEILIGING. 52 BEWAREN VAN LEVENSMIDDELEN. 52 MAKEN VAN IJSKLONTJES. 52 ONTDOOIEN VAN DE KOELKAST. 52 SCHOONMAKEN VAN DE KOELKAST. 52 BUITEN GEBRUIK STELLEN. 52 ALS IETS NIET GOED WERKT. 52 ONDERHOUD. 53 PRAKTISCHE TIPS. 53 GARANTIE EN SERVICE. 53I NSTALLATIE AANWIJZINGEN.

GEBRUIKSAANWIJZINGBEDIENINGSELEMENTEND e koelkast is voorzien van een automatische energiekeu-z esysteem (AES) waarmee het bedrijf en de energievoor-z iening wordt gestuurd. U it de beschikbare energiebronnen kiest het systeem auto-m atisch het beste alternatief, en wel in de volgorde vanprioriteit: 220/230 V – 12 V – vloeibaar gasV oor het selecteren van de energiebron is geen bedieningm et de hand nodig. H et bedieningspaneel is afgebeeld in Fig. 3. U stelt dek oelkast in werking met de hoofdschakelaar (A). Als deA ES-lichtdiode (C) groen brandt is het AES-systeem inb edrijf. Met de druktoets (B) kunt u de elektronische thermo-s taat instellen. De thermostaatlichtdiodes (D) geven dei ngestelde temperatuur weer. W anneer er behoefte aan koeling bestaat, zal AES uit deb eschikbare energiebronnen de gunstigste aansluiten. N. B.

: Voor de voeding van de elektronische regeling moeta ltijd 12 V beschikbaar zijn. S TARTEN VAN DE KOELKASTG ebruik op flessengasA ls het systeem lpg-bedrijf kiest, wordt de ontstekings-b eveiliging automatisch geopend zodat het gas naar deb rander kan stromen. Tegelijkertijd wordt de elektrischeontsteker ingeschakeld. T ijdens de eerste inbedrijfname kan het lang duren voor deg asvlam ontsteekt. Dat is ook zo na een eventuele reparatieo f na het verwisselen van de gasfles. De oorzaak, lucht ind e leiding, kan versneld weggenomen worden door eerste ven een ander gasverbruikend toestel, bijvoorbeeld hetk ooktoestel, aan te steken. A ls de vlam – bijv. door een windvlaag – uitgaat, wordt deo ntsteker onmiddellijk weer ingeschakeld en wordt het gasopnieuw aangestoken. N. B. : Voor de werking van elektronische stuureenheid eno ntsteker is accustroom nodig.

Z et de schakelaar (A) in de OFF-stand en controleer of erg enoeg gas in de gasfles zit, of de gasklep openstaat en ofa lle kleppen in de gasleiding naar de koelkast toe geopendzijn. S chakel de hoofdschakelaar weer in. Na 10 seconden doetA ES een nieuwe startpoging. Als de AES-lichtdiode (C) na3 0 seconden nogmaals rood begint te knipperen, is des toring nog niet verholpen (lucht in de leiding, geen gas. ). S chakel (A) uit en doe een nieuwe poging. Voor ontluchten( na vervangen van gasfles, reparatiewerkzaamheden, enz. )k an het nodig zijn dat deze procedure 2 à 3 maal wordtherhaald. A ls dit ook niet helpt: a. u. b. klantendienst inschakelen. 2 30 V-bedrijfA ls er netspanning beschikbaar is, kiest AES deze ener-g iebron als eerste optie. Hou er a. u. b. rekening mee dat eri n deze AC-modus toch 12 V gelijkstroom nodig is voor dei nterne voeding van de elektronische componenten.

1 2 V-bedrijfD e AES zal de 12 V-modus alleen selecteren als de motorv an het voertuig draait (dit wordt geregistreerd door deg eneratoraansluiting van de koelkast). S CHAKELEN TUSSEN ENERGIEBRON-NENB ij het schakelen tussen de energiebronnen is voorzien ine en ingebouwde vertraging. De vertraging van 15 minutent ussen het uitschakelen van de motor en het inschakelenv an de gasmodus is bedoeld om te voorkomen dat erb ijvoorbeeld tijdens het bijtanken van uw voertuig wordto vergeschakeld op gas. B edrijf bij onderspanningH et AES-systeem is geconstrueerd om onder alle omstan-d igheden optimale koelprestaties te leveren. Hiertoe contro-l eert het systeem doorlopend of de 12 V gelijkstroom-m odus of de 230 V/240 V-wisselstroommodus is ingescha-k eld. Als de spanning te laag is, schakelt het systeem overo p gas, wat wordt aangeduid door de gele lichtdiode (E inf ig. 3).

H et ELECTROLUX-ventilatierooster A 1620 (fig. 2) kanw orden voorzien van winterafdekkingen WA 120, waarmeeh et koelaggregaat wordt beschermd tegen te koude lucht. WAARSCHUWING: Echter, onder alle omstandigheden is op het terrein van tankstations open vuur verboden. Als u er niet zeker van bent dat het oponthoud niet langer dan 15 minuten zal duren, adviseren wij dat u de hoofdschakelaar (A, fig. 3) tijdens uw verblijf bij hettankstation uitschakelt. De AES schakelt over op gas onder de volgendebedrijfscondities: ●Geen netspanning (230/240 V) beschikbaar; ●Motor buiten bedrijf (geen hoge stroom bij 12 V DCbeschikbaar); ●Netspanning wel beschikbaar, maar spanningsvoedingniet toereikend; ●Motor in bedrijf, maar voeding niet toereikend (voorwaarde drie en vier worden in het kort beschreven onder de rubriek Bedrijf bij onderspanning)51.

D eze afdekkingen kunnen worden gemonteerd zodra det emperatuur van de buitenlucht lager is dan ca. 10°C enm oeten zijn gemonteerd bij temperaturen onder nul. W ij adviseren dat u bij winterstalling van het voertuig deafdekkingen monteert. R EGELEN VAN DE TEMPERATUURD e positie-indikaties hebben betrekking op figuur 3. N adat de koelkast gestart is duurt het enkele uren alvorensd e koelruimte koud wordt. D e temperatuur in het hoofkoelvak van de koelkast kan menv oor alle drie energiebronnen instellen met de thermostaat-k nop (B). Als u de koelkast inschakelt, kiest het systeema utomatisch de middelste stand. Na enige tijd zult u snel deg eschikte instelling hebben gevonden. Normaal hoeft ud eze instelling niet meer te wijzigen omdat één thermostaatd e temperatuur in het koelcompartiment voor alle drie ener-g iebronnen regelt.

Normaal hoeft dit niet te worden bijge-s teld omdat dezelfde thermostaat de temperatuur, onaf-h ankelijk van de energiebron, constant houdt. TRANSPORTBEVEILIGINGO vertuig u ervan dat de transportbeveiliging in de standv oor vervoer geplaatst is voor u met de caravan gaat rijden. D e transportbeveiliging, (fig. 1) aan de bovenkant van ded eur, kan in twee standen geplaatst worden. De ene standh oudt de deur afgesloten tijdens het rijden, de andere standh oudt de deur op een kier ten behoeve van frisse lucht alsd e koelkast niet in gebruik is. B EWAREN VAN LEVENSMIDDELENB ewaar voedsel altijd in gesloten dozen of verpakking. P laats nooit hete dranken of spijzen in de koelkast; laat zeeerst afkoelen. P laats nooit zaken die ontvlambaar zijn of giftig gas afk unnen geven in de koelkast.

H et 2-sterren vak (**)is bedoeld voor het bewaren vand iepvriesprodukten en voor het maken van ijsblokjes. Het isn iet geschikt om verse levensmiddelen in te vriezen. P laats nooit flesjes of blikjes met koolzuurhoudende dran-k en in het vriesvak; ze kunnen barsten. D e meeste diepvriesprodukten kunnen ongeveer eenm aand in het vriesvak bewaard worden.

Lees echter altijdd e instrukties op de verpakking van het produkt; bewaar hetn iet langer dan de uiterste bewaardatum voor 2-sterren. M AKEN VAN IJSKLONTJESW e adviseren om `s nachts ijsklontjes te maken; dan wordtd e koelkast minder belast en heeft het koelaggregaat eeng rotere reserve. Vul de ijslade bijna tot de rand met drink-w ater en zet de lade in het vriesvak. H et vriesproces kan worden versneld door wat water op hetr ek te druppelen (een paar eetlepels is voldoende), hetc ontact met de ijslade wordt dan verbeterd. Als u meer dané én ijslade heeft, is het een goed idee om hierin ijsklontjest e maken en deze in het vriesvak voor toekomstig gebruikte bewaren. O NTDOOIEN VAN DE KOELKASTO p de vriezende verdamper vlakken ontstaat rijp. Laat der ijpvorming niet te veel worden omdat het als een isolatorw erkt.

Wij adviseren de koelkast te ontdooien als de rijplaagd ikker dan 3 mm geworden is. O m de koelkast te ontdooien, schakelt u hem uit en verwij-d ert u alle levensmiddelen en het ijslaatje. Het ontdooienk an bespoedigd worden door het ijslaatje met warm watert e vullen en het in het vriesvak te plaatsen. P robeer nooit het ontdooien te versnellen door middel vane en straalkachel of iets dergelijks; de kunststof delen kun-n en daar niet tegen. Gebruik nooit een metalen voorwerpo m rijp of ijs van de vriezende verdamper te schrapen of tes teken; de schade kan onherstelbaar zijn. H et dooiwater loopt via een opvanggoot en een buis naare en opvangbak achter de koelkast waar het verdampt. Z odra alle rijp of ijs gesmolten is kunt u de koelkast uitlap-p en, droogzemen en weer in bedrijf stellen.

D e levensmiddelen kunt u direkt weer in de koelkast terugp laatsen; met het maken van ijsblokjes moet u echter wach-t en tot de koelkast koud genoeg geworden is. S CHOONMAKEN VAN DE KOELKASTR egelmatig schoonmaken van de binnenkant van de koel-k ast houdt deze fris en voorkomt het ontstaan van onaange-name luchtjes.

G ebruik een zachte doek die u in een oplossing van eenh alve liter warm water en een theelepel soda gedoopt hebt. W ring de doek uit en maak daar de binnenkant en dea cesssoires mee schoon. G ebruik voor de binnenkant nooit was of afwasmiddelen,s churende of sterk ruikende middelen. Zij kunnen het op-p ervlak aantasten of een sterk ruikende lucht achterlaten. N aar behoefte kunt u de buitenkant schoonmaken met env ochtige doek en een neutraal huishoudschoonmaakmiddel. H et deurrubber echter mag alleen met water en zeeps choongemaakt worden; goed nadrogen voor u de deursluit. V an tijd tot tijd kunt u de koelunit, achterop de koelkast,s choonmaken met een zachte borstel. Overtuig u ervan datu de koelkast dan eerst uitgeschakeld hebt. B UITEN GEBRUIK STELLENW ordt de koelkast voor langere tijd niet gebruikt, dan moe-t en enkele voorzorgsmaatregelen getroffen worden. 1.

Elektroschakelaar (A), fig. 3, in de stand OFF schakelen. 2. De gastoevoer door middel van de tussenkraan (in decaravan) stoppen. 3. De koelkast leeg maken, ontdooien en schoonmaken, zoals elders beschreven. De deur van de koelkast en het vriesvak op een kier laten staan, eventueel door middel van de transportbeveiliging. 4. Als het voertuig voor een langere periode (bijv. geduren- de de wintermaanden) wordt gestald, verdient het aanbe- veling de WA 120 winterafdekkingen (fig. 2) op de venti- latieroosters te monteren. A LS IETS NIET GOED WERKTC ontroleer, voordat u de hulp van een servicemonteuri nroept, eerst de volgende punten:52.

1. Gaat de groene AES-lichtdiode branden als u de scha- kelaar (A) op 'ON' zet (12 V moet beschikbaar zijn). 2. Als de elektrische voeding is aangesloten, terwijl de koelkast toch op gas blijft werken: is de koelkast correct aangesloten en is de zekering intact. 3. Als de koelkast onderweg niet in de 12 V-modus werkt: is de aansluiting van wisselstroomdynamo D correct uitge-voerd. 4. Als de AES-lichtdiode rood knippert: zie onder het hoofd-stuk Gasstoringen. I ndien de koelkast niet koud genoeg wordt, kan dat aand e volgende oorzaken te wijten zijn:1. De ventilatie is onvoldoende, bijvoorbeeld doordat de ventilatie-openingen te weinig lucht doorlaten omdat de afdichtingen of de winterschermen er nog opzitten. 2. Op de vriezende verdamper heeft zich teveel rijp afgezet. 3. De thermostaatknop staat op een te lage stand. 4.

De gasdruk is niet juist; kontroleer wat er op het reduktie- ventiel op de gasfles staat. 5. De omgevingstemperatuur is te hoog. 6. Te veel levensmiddelen op hetzelfde moment in dekoelkast geplaatst. 7. De deur is niet goed gesloten. I ndien u de storing niet zelf kunt lokaliseren, waarschuwd an een servicedienst. H et gesloten koelsysteem mag niet geopend worden,d aar het chemische vloeistof onder hoge druk bevat. ONDERHOUDK ontroleer de gasslang regelmatig op scheurtjes of andereb eschadigingen. Koppelingen kunt u op lekkage testen doorm iddel van een zeepoplossing (bellen blazen). Gebruik voorl ek-zoeken nooit open vuur. Waarschuw bij twijfel eenservicedienst. W ij adviseren u de koelkast eens per jaar door een service-d ienst te laten kontroleren. P RAKTISCHE TIPSO vertuig u ervan dat. ●De koelkast regelmatig ontdooid wordt.

●G ARANTIE EN SERVICEV oor garantie en service vervijzen wij u naar het bijgevoeg-de Europa-garantieboekje. Z ie aparte Nederlandse kaart betreffende Garantiebepalin-g en en Service. I NSTALLATIE AANWIJZINGENO MZETTEN VAN DE SCHARNIEREND e deurdraairichting kan op de volgende wijze omgekeerdworden: ●Verwijder de bovenste scharnierpen; pas op dat u het setje toebehoren niet kwijt raakt. ●Neem de deur van de onderste scharnierpen. ●Verplaats de onderste scharnierpen naar de andere kant. ●Verplaats de transportbeveliging naar de andere kant. ●Plaats de deur op pen en breng pen, met het toebeho- ren, weer aan. ●Kontroleer rondom het goed sluiten van het deurrubber. DEURPANEELH et deurpaneel kan gemakkelijk aangebracht of vervangenworden. ●Verwijder de deur; zie daartoe het hoofdstuk OMZETTEN VAN DE SCHARNIEREN. ●Verwijder de onderste decorlijst en dan het paneel door het te schuiven.

●Plaats het andere paneel. ●Breng de onderste decorlijst weer aan. INBOUWEND e koelkast is bedoeld voor inbouw en gebruik in eenc aravan of camper. Hierop heeft de beschrijving betrekking. E lectrolux is niet verantwoordelijk en kan evenmin aanspra-k elijk gesteld worden voor defekten, schade of letsel, on-s taan door het gebruik van een koelkast bedoeld of mede-b edoeld voor het gebruik op flessengas, in een ruimte welkes lecht of niet geventileerd kan worden, zoals dat, ondera ndere, bij boten voor kan komen. H et is belangrijk dat de koelkast geen invloed van eena nder hitte afgevend toestel ondervindt (bijvoorbeeld doori nbouw onder een kooktoestel zonder warmte-afscherming). O ok een voldoende ventilatiemogelijkheid voor het koelag-g regaat is belangrijk. D e koelkast dient goed beschermd tegen warmte-instralingt e worden geïnstalleerd.

Indien mogelijk niet aan dezelfdez ijde als de toegangsdeur, die zich normaal aan de zuidzij-d e bevindt, met vaak ook een voortent die de afvoer vanv erbrandingsgassen en warmte uit de ventilatieopeningenbemoeilijkt.

H et inbouwvakD e koelkast moet in een vak worden ingebouwd. De afme-t ingen staan vermeld onder TECHNISCHE GEGEVENS. D e bodem van dit vak moet goed horizontaal lopen en zog elijkmatig zijn dat de koelkast makkelijk op zijn plaats kanw orden geschoven. Het vak moet sterk genoeg zijn om hetg ewicht van de koelkast te kunnen dragen. I n het vak dient men boven, onder en aan de zijkant lijstena an te brengen die voorzien zijn van elastische afdichtings-s trips, zie fig. 5. D e koelkast wordt zover in de nis geschoven dat voorkantv an koelkast en voorkant van nis samenvallen (achter hetk oelaggregaat moeten 10 - 20 mm vrij blijven). I n de zijwanden van de koelkast zitten vier kunststof bussenw aar schroeven in liggen waarmee de kast kan wordenv astgezet in het inbouwvak (fig. 8).

De zijwanden van heti nbouwvak en/of de verstevigingslijsten voor het vastzettenv an de kast moeten zo worden gemaakt dat de schroeveng oed vast blijven zitten, ook bij de krachten waaraan dek ast tijdens de rit worden blootgesteld. A ls de kast in de juiste stand staat draait men des chroeven, door de omhuizing, vast in de wanden van heti nbouwvak. De speling tussen kast en wand mag aan iederez ijde niet meer zijn dat 3 mm. Breng indien noodzakelijkl atjes, strips of iets dergelijks aan. N. B. : Dit is de enige toegestane bevestigingsmethode. S chroeven die op andere plaatsen in de koelkast wordeng edraaid penetreren de isolatie van de kast en kunnend elen beschadigen die in piepschuim zitten, bijv. elektrischebedrading. V ENTILEREN VAN HET AGGREGAATB ij hoge omgevingstemperaturen is de volle prestatie alleend oor goede ventilatie van het koelaggregaat gewaarborgd.

H et onderste opening moet zo dicht mogelijk bij de nisbo-d em aangebracht worden, het bovenste opening zo vermo-g elijk boven de kondensor (C) van het koelaggregaat, docht enminste als getoond in fig. 7b, of beter nog fig. 7a. VentilatieroostersD e openingen in de buitenwanden van de caravan moetenv oorzien worden van geschikte ventilatieroosters met eenvoldoende warmtebestendigheid. D e roosters dienen een vrije doorstromingsoppervlakte vant enminste 250 cm2 te hebben. N. B. : Wanneer achter hetr ooster een vliegennet wordt aangebracht kan deze opperv-l akte met 50% gereduceerd worden. D e openingen moeten worden voorzien van het A 1620-v entilatierooster (fig. 2) dat speciaal tot dit doel door Elec-t rolux is ontwikkeld. Ook dient men frame R 1640 te monte-r en.

Dan kan men de roosters makkelijk verwijderen, waar-d oor het mogelijk is de koelkast te inspecteren en kleiner eparaties te verrichten zonder de koelkast eerst uit het vakte demonteren. A ls niet gewaarborgd is dat eventueel lekkend gas (zwaar-d er dan lucht. ) door het bij de nisbodem geplaatste ventila-t ierooster naar buiten kan stromen, dan moet in de nisruim-t e een gat van cirka 40 mm diameter in de caravanbodemg eboord worden, zodat lekgas naar buiten kan. Aan deo nderkant het gat beschermen tegen opspattend water. A fvoer van verbrandingsgassenD e ruimte tussen de koelkast en de wand van uw voertuig( fig. 7) is van het woongedeelte afgescheiden. Zo kan erg een koude tocht ontstaan (kamperen in de winter) enk unnen de verbrandingsgassen niet in de wagen doordrin-g en.

Daarom is het niet nodig een uitlaat voor de gassen tei nstalleren; deze worden samen met de ventilatieluchta fgevoerd door het bovenste rooster. N. B. : Bij deze methode van ventileren gebruikt men bovene n beneden hetzelfde soort rooster, zonder deg eïntegreerde doorvoer voor de gassen. Ook het eventueelg eleverde T-stuk is in dit geval niet nodig. E en aluminium plaat (B), fig.

7a/b, boven de uitlaatbuis inh et inbouwvak (I) vergemakkelijkt de afvoer van warmte. V erklaring van de aanduidingen in fig. 7a/b: A Frame R 1610 voor ventilatierooster B Geleideplaat C Condensor (del uit van koelaggregaat) D Ventilatierooster A 1609 E Afdichtingsstrip breedte 525 mm, Artikelnr. 295 1147-00486 mm. 295 1147-10 F Koelkast G Houten lat, ca. 10 x 20 mm H Hoogte inbouwvnis (zie onder TECHNISCHE GEGEVENS) I Uitlaatpijp K T-stukFLESSENGAS-AANSLUITINGD e koelkast is ontworpen voor het gebruik op Propaan ofB utaan met een gasdruk van 30mbar (300 mmwk) of5 0mbar (500mmwk). Kontroleer het typeplaatje. D e koelkast mag niet op stads- of aardgas gebruik worden. ●Laat de gasaansluiting door een erkend vakman maken. ●Zie toe dat de gasleiding zo gelegd is dat deze niet kanbeschadigen. ●Laat een bereikbare tussenkraan monteren.

●Zie toe dat alle koppelingen op lekkage gekontroleerd worden; dat kunt u ook zelf door ze in te smeren met een water/zeepoplossing (bellen blazen) terwijl de kranen open zijn, zodat er druk op de leiding staat. Gebruik nooit open vuur, zoals een aansteker, om lekkage vast testellen. ●Sleutel nooit aan een drukregelaar; zodra u hem niet meer vertrouwt (dat merkt u doorgaans ook aan de branders van uw kooktoestel), koop dan een nieuwe vangoede kwaliteit. WAARSCHUWING. Kontroleer de gasdruk; deze staat aangegeven op de drukregelaar (is reduktieventiel) van de betreffende gasfles. 54.

E LEKTRISCHE AANSLUITING2 30 V aansluitingK ontroleer het typeplaatje; daar moet 230 V op staan.I ndien het aansluitsnoer het randaardestopkontakt niet kanb ereiken, laat dan een erkend vakman een voorzieningm aken. Gebruik geen verlengsnoer.1 2 V- en D+ aansluitingD e 12 V-aansluiting van de koelkast is weergegeven in fig.1 0. De (+12 V) en (-) pool moeten direct op de accu van hetv oertuig worden aangesloten. De minleiding mag niet op hetc hassis worden aangesloten. De accukabel mag niet wor-d en aangesloten op een spanningsregelaar of een soortge-l ijke voorziening, daar het AES-systeem de spanning zelfc ontroleert.

Een relais dat de 12 V-modus uitschakelt alsh et contactsleuteltje wordt uitgeschakeld, is niet aan tebevelen.A lle verbindingen moeten worden geschroefd of gesoldeerdo m de overgangsweerstand zo klein mogelijk te houden.D e plusleiding dient te worden gezekerd met een 16 A-smeltzekering.D e D+-klem dient te worden aangesloten aan de corre-s ponderende klem van het elektrische systeem van hetvoertuig.KabeldoorsnedeD oor de D+ aansluiting gaat geen hoge stroom en eenk abel met grote doorsnede is daarom niet nodig.V oor de 12 V (+) en (-) leidingen adviseren wij een 6 mm²-d raad. Tot een lengte van 5 meter kan 4 mm² ook voldoen-de zijn.VERLICHTINGA ls een gloeilamp moet worden vervangen, ga dan als volgtte werk:1 . Trek de stekker uit het stopcontact.2 . Lampafdekking verwijderen.

Een schroevedraaiertje of mes in de ruimte tussen de lampbehuizing en de lampaf- dekking steken en de lampafdekking verwijderen.3 . De lamp 90° draaien en verwijderen.4 . Nieuwe lamp plaatsen en 90° draaien.5 . Lampafdekking weer op de lamphuis klikken. De leidingen moeten binnen de ombouw zo gelegd of opgehangen worden dat ze niet met scherpe of hete delen van de koelkast in aanraking kunnen komen. Raadpleeg a.u.b. een vakman als u niet vertrouwd bent met het elektrische systeem van uw voertuig.55

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Dometic RM 5405 LM stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden