DeWalt DDF2120400 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van DeWalt DDF2120400 (172 pagina’s), behorend tot de categorie Schroefmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 34 mensen. Heb je een vraag over DeWalt DDF2120400 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

2014-07-09
DDF2120400_V094
DDF2120400

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: DeWalt
Categorie: Schroefmachine
Model: DDF2120400

Handleiding DeWalt DDF2120400 – volledige tekst

87NederlandsInhoudPA3500® KRUITSCHIETHAMERDDF21204001 Veiligheidsinformatie. 881. 1 Bedoeld gebruik. 881. 2 Veiligheidslabels op het apparaat. 881. 3 Waarschuwingen in deze handleiding. 891. 4 Persoonlijke beschermingsmiddelen. 891. 5 Apparaat en bedrijfsveiligheid. 891. 6 Afvoer. 902 Levering en accessoires. 912. 1 Levering. 912. 2 Patroonstrips. 912. 3 Schietnagels. 913 Voordat u het apparaat gebruikt. 913. 1 Minimale afstanden tijdens afvuren van schietnagels. 913. 2 Minimale dikte van de ondergrond. 923. 3 Dagelijkse werkingstest. 923. 4 Schietkracht test. 924 Gebruik. 934. 1 Schietnagels plaatsen. 934. 2 Patroonstrip plaatsen en verwijderen. 934. 3 Schietnagels afvuren. 945 Inspectie en reiniging. 945. 1 De kruitschiethamer demonteren. 945. 2 De interne onderdelen van het apparaat controleren en reinigen. 955. 3 De kruitschiethamer assembleren. 965. 4 De behuizing reinigen.

88Nederlands1 VeiligheidsinformatieLees deze veiligheidsinformatie aandachtig door om veilig en juist gebruik van dit apparaat te garanderen. Bewaar de bedieningsinstructies tot u het apparaat weggooit. 1. 1 Bedoeld gebruikDe kruitschiethamer is bedoeld voor het bevestigen van nagels en moet worden gebruikt volgens de informatie in deze handleiding. Kruitschiethamers zijn geen „speelgoed“ en vereisen voorzichtig, verantwoordelijk en zorgvuldig gebruik. Kruitschiethamers zijn bedoeld voor professioneel gebruik en zijn onderhevig aan wettelijke bepalingen. Verantwoordelijkheden voor de werkgever, bijvoorbeeld: – Door de fabrikant aangeraden interval voor inspecties en onderhoud: iedere 2 jaar, maar niet later dan elke 3000 afgevuurde nagels, tenzij een kortere interval is voorgeschreven door de wet. – Reparaties moeten worden uitgevoerd door geautoriseerde werkplaatsen.

– Verzamelen en veilig afvoeren van patronen die niet of verkeerd zijn afgegaan – Veilige opslag van de kruitschiethamer (ongeladen) in de vergrendelde gereedschapskist en de patroonstrips (van elkaar gescheiden). – Leveren van persoonlijke beschermingsmiddelen en toezien dat deze gebruikt worden, zie hoofdstuk 1. 4 "Persoonlijke beschermingsmiddelen"De kruitschiethamer mag alleen worden gebruikt door opgeleid personeel ouder dan 18 jaar, of door leerlingen ouder dan 16 jaar onder toezicht van een leidinggevende. De gebruiker mag niet onder invloed zijn van, alcohol, medicatie of drugs.

Gebruik alleen patroonstrips, schietnagels en accessoires geproduceerd door de fabrikant van de kruitschiethamer, zie hoofdstuk 2. 2 “Patroon-strips” en hoofdstuk 2. 3 “Schietnagels afvuren”. Andere toepassingen en gebruik zowel modi caties, toevoegingen of wijzigingen als onderhoudswerkzaamheden en reparaties uitgevoerd door uzelf, kunnen de veiligheid, betrouwbaarheid en juiste werking van het apparaat aanzienlijk verminderen en doen de garantie komen te vervallen. 1. 2 Veiligheidslabels op het apparaatHet apparaat mag alleen worden gebruikt als alle veiligheidslabels op de kruitschiethamer aanwezig en leesbaar zijn. Lees de instructiehandleiding voordat u het apparaat gebruiktDraag een veiligheidsbrilDraag gehoorbeschermingDraag een veiligheidshelm.

89Nederlands1. 3 Waarschuwingen in deze handleidingHet risiconiveau van gevaren wordt aangegeven met de volgende signaalwoorden: Signaal-woordBetekenisGEVAARGevaar met hoog risiconiveau, wat kan resulteren in een dodelijk ongeluk of ernstig letsel als het niet wordt vermedenWAAR-SCHUWINGGevaar met gemiddeld risiconiveau, wat kan resulteren in een dodelijk ongeluk of ernstig letsel als het niet wordt vermeden. LET OPGevaar met laag risiconiveau, wat kan resulteren in licht of ernstig letsel als het niet wordt vermeden. NBGevaar dat kan resulteren in schade aan het apparaat of apparatuur in de nabije omgeving als het niet wordt vermeden. 1. 4 Persoonlijke beschermingsmiddelenLosse kleding, sieraden, vallende objecten, geluid en soortgelijke gevaren kunnen een gevaarlijke situatie opleveren voor personen.

Personen die het apparaat gebruiken en personen die zich in de buurt van het apparaat bevinden, moeten altijd geschikte persoonlijke beschermingsmiddelen dragen:Geschikte veiligheidshelm: beschermt het hoofd tegen vallende objectenVeiligheidsbril: beschermt de ogen tegen rondvliegende objecten, zoals splinters en stofGehoorbescherming: beschermt de oren tegen overmatig geluidGeschikte gezichtsbeschermer: Bescherm ogen en gezicht tegen rondvliegende objecten, zoals splinters. 1. 5 Apparaat en bedrijfsveiligheidKruitschiethamers kunnen ernstig letsel veroorzaken als deze onjuist worden gebruikt. – Explosiegevaar: Nooit de patroonstrips openen of beschadigen. Gooi de patroonstrips niet in het vuur. – Stel de kruitschiethamer en patroonstrips niet bloot aan hoge temperaturen, bijvoorbeeld in direct zonlicht.

– Berg de kruitschiethamer (ongeladen) op in de vergrendelde gereedschapskist en bewaar de patroonstrips (van elkaar gescheiden) op een plek waar onbevoegde volwassenen en kinderen er geen toegang tot hebben. – Gebruik de kruitschiethamer alleen als deze in goede staat verkeerd en naar behoren is onderhouden. – Als het apparaat niet wordt gebruikt, als u van werkplek veranderd, tijdens transport, in het geval van vastlopen en tijdens onderhoud: Houd uw vingers uit de buurt van de trekker, verwijder het magazijn en de patroonstrip. – Gladde handvatten kunnen ertoe leiden dat uw de controle verliest: Houd het handvat droog, schoon en vrij van olie en vet. – Er is een terugslag wanneer de nagel wordt afgevuurd. Houd uw hoofd niet direct boven de kruitschiethamer wanneer u nagels afvuurt en begin met een lage schietkracht (schietkracht regelaar) zie hoofdstuk 2.

2 “Patroonstrips” en hoofdstuk 3. 4 “Schietkracht test”. – Zorg ervoor dat u stevig staat en u balans kunt houden, in het bijzonder op verhogingen zoals verhoogde en/of hellende, ongelijke of gladde werkplaatsen. – De kruitschiethamer mag niet op een ladder gebruikt worden.

90Nederlands – De kruitschiethamer mag niet gebruikt worden om dozen of kratten te vergrendelen. – De kruitschiethamer mag niet gebruikt worden om transportsloten aan voertuigen of wagons te bevestigen. Wanneer nagels in het materiaal worden afgevuurd, kunnen ze in meerdere stukken breken en ernstig letsel veroorzaken. Dit kan bijvoorbeeld gebeuren als de schietkracht te hoog staat ingesteld. Wanneer de bout wordt afgevuurd in materialen die te zacht, te dun of te hard zijn. Wanneer bouten andere bouten raken. Wanneer u in vooraf geboorde gaten schiet zonder geschikte geleider. – Houd een minimale afstand van randen, uiteinden en hoeken, zie hoofdstuk 3. 1 "Minimale afstanden tijdens afvuren van schietnagels". – Houd een minimale afstand van 75 mm tussen gescheurde of afgebroken stukken beton.

– Bepaal de geschikte schietkracht (schietkracht regelaar) en voer een schietkracht test uit, zie hoofdstuk 3. 4 “Schietkracht test”. – Gebruik een splinterscherm. Dit vermindert het risico op afketsende schietnagels – U mag de kruitschiethamer niet gebruiken als er mensen aan de andere kant staan. – Houd de kruitschiethamer stevig vast en houd het met een hoek van 90° tegen het oppervlak. Bescherming van personen: – Plaats de patroonstrip met de schietnagels pas op de werkplek in het apparaat om incidenteel afvuren te voorkomen, wat de gebruiker en/of omstanders kan verwonden. – Houd nooit uw hand of andere lichaamsdelen voor de loop. – Richt de loop nooit op andere personen. – Neem een werkpauze wanneer u zich stijf of erg warm of koud voelt, of als u een tintelend gevoel in uw vingers/armen voelt. Raadpleeg een dokter als dit gevoel zich herhaalt.

Eigendomsschade: – Schiet geen bouten in materialen die zijn gelast of zijn bewerkt met een lasbrander. – Gebruik de kruitschiethamer of patroonstrips niet in de regen of een omgeving met hoge luchtvochtigheid. – Gebruik de kruitschiethamer alleen buitenshuis of in goed geventileerde ruimtes.

– Gebruik de kruitschiethamer niet met een leeg magazijn. – Sla de kruitschiethamer en patroonstrips alleen op in droge en vorstvrije ruimtes. Stop onmiddellijk met werken: – In het geval er opeens veel warmte wordt opgewekt. – Als schroeven of andere onderdelen loszitten of van het apparaat zijn gevallen. 1. 6 AfvoerNB Ongebruikte patronen (patronen die niet zijn afgegaan of blindgangers) moeten worden verzameld en worden opgeslagen tot ze door een specialistisch bedrijf kunnen worden afgevoerd. Volg de lokale regelgeving met betrekking tot de afvoer van technisch apparatuur om het milieu te beschermen.

92Nederlands3.2 Minimale dikte van de ondergrondMetselwerk en beton:De dikte van het metselwerk of beton moet ten minste gelijk zijn aan drie keer de penetratie diepte [L] van de schietnagel, maar in elk geval altijd ten minste 10 cm.L3 x L>10 cmStaal:Het staal moet ten minste 3 mm dik zijn.3.3 Dagelijkse werkingstestDe vergrendelbare onderdelen en het ontstekingsmechanisme moeten ongehinderd werken, en moeten daarom geïnspecteerd worden voordat de kruitschiethamer wordt gebruikt. ÎZorg ervoor dat er geen patroonstrip in de kruitschiethamer zit.

ÎDruk de kruitschiethamer tegen een werkoppervlak en druk een aantal keer op de trekker.Voer deze test meerdere malen uit met een ongeladen apparaat, en zorg ervoor dat alle vergrendelbare delen en het ontstekingsmechanisme vrij kunnen bewegen voordat u het apparaat gebruikt om iets te bevestigen.3.4 Schietkracht testWAARSCHUWINGErnstig letsel door te diepe penetratie van de schietnagel ÎVoer een schietkrachttest uit voordat u begint met werken. ÎLees het "Gebruik" hoofdstuk volledig door voordat u de schietkrachttest probeert, zie hoofdstuk 4 "Gebruik". ÎVoer de schietkrachttest uit met de laagste schietkracht (schietkrachtregelaar) en een “groene” (3) lading. ÎAls de schietnagel het materiaal niet diep genoeg penetreert: Voer langzaam de schietkracht op (schietkrachtregelaar).

ÎAls de schietnagel niet diep genoeg in het materiaal penetreert, zelfs niet met de hoogste schietkracht, gebruik dan een patroonstrip met een hogere lading en voer de schietkrachttest nogmaals uit - met gebruik van de laagste schietkracht (schietkrachtregelaar).

93Nederlands4 GebruikWAARSCHUWINGErnstig letsel door incidenteel afgaan ÎHoud uw vingers altijd uit de buurt van de trekker als de kruitschiethamer niet naar het materiaal is gericht.4.1 Schietnagels plaatsenNB Forceer de schietnagel niet in de loop. Als de schietnagel niet handmatig kan worden ingevoerd, is het mogelijk beschadigd of niet geschikt voor de kruitschiethamer, zie hoofdstuk 2.3 "Schietnagels afvuren" en hoofdstuk 6 "Technische gegevens". ÎPlaats de schietnagel in de loop. ÎTrek de loop helemaal naar voren (1) in één ferme beweging en trek het daarna terug naar de stop (2).124.2 Patroonstrip plaatsen en verwijderenDe patroonstrip plaatsen ÎSteek de patroonstrip met het lipje eerst in de handgreep tot deze er helemaal in zit. De patroonstrip verwijderen: ÎPak het lipje van de patroonstrip en trek de strip vanaf de bovenkant uit de kruitschiethamer.

94Nederlands4.3 Schietnagels afvurenWAARSCHUWINGErnstig letsel door incidenteel afgaan ÎHoud uw vingers altijd uit de buurt van de trekker als de kruitschiethamer niet naar het materiaal is gericht. ÎBepaal de geschikte schietkracht (schietkracht regelaar) en voer een schietkracht test uit, zie hoofdstuk 3.4 “Schietkracht test”. ÎAls het patroon niet onmiddellijk schiet nadat de trekker wordt ingedrukt, houd de kruitschiethamer dan nog ten minste 30 seconden tegen het materiaal gedrukt. ÎVoor elke werkplaats verandering: Verwijder de patroonstrip en draag de kruitschiethamer met de loop naar beneden gericht. ÎAls u klaar bent met de werkzaamheden: verwijder eerst de patroonstrip en daarna de schietnagel. Berg de kruitschiethamer op in de vergrendelde gereedschapskist en bewaar de patroonstrips op een veilige plaats - bewaar beide componenten gescheiden van elkaar.

ÎHoud de kruitschiethamer stevig vast met beide handen en druk de loop tegen het materiaal dat moet worden bevestigd (hoek van 90°, apparaat naar beneden gericht) (1). ÎDruk op de trekker (2). 2190°5 Inspectie en reinigingKruitschiethamers moeten na elk gebruik worden gereinigd, om opgehoopt koolstof veroorzaakt door de ontvlamde gassen te verwijderen.WAARSCHUWINGErnstig letsel door incidenteel afgaan ÎVerwijder de patroonstrip. ÎVerwijder de schietnagel.LET OPWarme oppervlakken ÎLaat de kruitschiethamer afkoelen.5.1 De kruitschiethamer demonterenNB Onderdelen kunnen beschadigen tijdens de demontage. Beschadigde (gebogen) clips niet meer gebruiken. ÎTil de clips een klein stukje op met een scherp object en verwijder ze. ÎTrek de zuigerstop een stukje naar achteren en verwijder het.

95Nederlands ÎVerwijder de zuiger.NB De stalen bal kan eruit vallen. ÎTil de clip van de zuigergeleider een klein stukje op met een scherp object en verwijder het. ÎVerwijder de zuiger.5.2 De interne onderdelen van het apparaat controleren en reinigenReinig alle onderdelen met olie en staalborstels. Verwijder olieresten met een droge doek.Controleer de interne onderdelen van het apparaat. Vervang beschadigde of versleten onderdelen. ÎReinig de zuiger met olie en een staalborstel. Smeer een dun laagje olie op de zuigerschacht. ÎControleer de zuiger en zuigerring op schade en slijtage. ÎControleer de zuigerschacht. Vervang de zuiger als de zuigerschacht diagonaal is versleten of als deze door normale slijtage is beschadigd.Als de lengte van het uiteinde van de zuigerschacht minder is dan 5 mm, moet de zuiger worden vervangen.5mm90° ÎReinig de zuigerschacht met een ronde staalborstel.

96Nederlands5.3 De kruitschiethamer assembleren ÎPlaats de zuigerschacht in de zuigergeleider. ÎPlaats de zuigergeleider in de zuiger. ÎControleer de positie van de groeven en voer de zuiger in tot de stop. ÎPlaats de zuigerstop in de groef aan de rechterkant van het apparaat en druk deze een klein stukje naar voren. ÎPlaats de stalen bal. ÎBevestig de zuiger met gebruik van de bevestigingsclips.5.4 De behuizing reinigenNB Schade aan de behuizing: Gebruik geen thinner, oplosmiddelen, olie, etc. voor reinigingsdoeleinden. – Reinig de kruitschiethamer met droge doeken. – Reinig de gereedschapskist met droge doeken en perslucht.

97Nederlands6 Technische gegevensType PA3500CategorieIndirect afvuren, lage snelheidLengte 340 mmGewicht 2,35 kgAantal schoten max. 500 nagels per uurSchietkracht regelaar3 lading/schietkracht instellingen, 6-treden schietkracht regelingGeluidsdrukniveau+/- 2 dB (A)*LpA (Meetgebied) 99 dB(A)LpA (Werkplaats) 104 dB (A)LpC 138 dB (A)LWA 112 dB (A)Trillingen < 2,5 m/s²*Geluidsmeting overeenkomstig NEN-EN 15895 met gebruik van zowel NEN-EN ISO 3744, NEN-EN ISO 4871 als NEN-EN ISO 11201. Geluidsmeting meetvoorwaarden: De sterkste lading (rood) is bedoeld voor gebruik met aangepaste schietnagels. Afgevuurd in een betonblok met het apparaat verticaal naar beneden gericht. De gemeten geluidsemissie waarden en afwijkingen stellen de uiterlijke waarden voor die kunnen worden verwacht. De werkomgeving, werkstukondersteuning, het werkstuk, de hoeveelheid druk op het werkstuk etc.

beïnvloeden de geluidsproductie tijdens gebruik en het effect van trillingen op het object. SchietnagelsType Nagels Ø 7,6 mm Lengte, max. 63 mm (zonder voorboren)76 mm (met voorboren)PatroonstripsKaliber*. 27 cal. (6. 8/11)TypePatroonstrips(10 patronen)Lading/Schietkracht*groen (3) zwakke ladinggeel (4) gemiddelde ladingrood (6) zeer sterke lading* DIN EN 16264: 20137 ProbleemoplossingVoer alleen probleemoplossingen uit die hier staan aangegeven. De kruitschiethamer mag alleen worden onderhouden en gerepareerd door geautoriseerde specialistische werkplaatsen.

Patroonstrip schiet niet:Oorzaak OplossingLoop niet hard genoeg tegen het oppervlak gedruktDruk de loop harder tegen het oppervlakPatroonstrip storingPlaats een nieuwe patroonstripKruitschiethamer defectLaat de kruitschiethamer repareren door een geautoriseerde specialistische werkplaatsLoop of zuiger geblokkeerd:Oorzaak OplossingKruitschiethamer is oververhitLaat de kruitschiethamer afkoelenVuil in de loop of zuigergeleiderZie hoofdstuk 5 "Inspectie en reiniging"Gebogen loopLaat de kruitschiethamer repareren door een geautoriseerde specialistische werkplaatsNiet-goedgekeurde schietnagels Zie hoofdstuk 2. 3 "Schietnagels afvuren" en hoofdstuk 6 "Technische gegevens"Kruitschiethamer defectLaat de kruitschiethamer repareren door een geautoriseerde specialistische werkplaats.

98NederlandsPrestaties zwak of wisselend:Oorzaak OplossingInterne onderdelen zijn vies of versletenZie hoofdstuk 5 "Inspectie en reiniging"De loop kan alleen met veel kracht tegen het oppervlak worden gedrukt:Oorzaak OplossingVuil in de loop of zuigergeleiderZie hoofdstuk 5 "Inspectie en reiniging"Interne onderdelen zijn vies of versletenGebogen loopLaat de kruitschiethamer repareren door een geautoriseerde specialistische werkplaatsDe loop is stevig tegen het oppervlak gedrukt, maar de schietnagels worden niet afgevuurd als ik de trekker overhaal:Oorzaak OplossingLoop niet hard genoeg tegen het oppervlak gedruktDruk de loop harder tegen het oppervlakNiet-goedgekeurde schietnagels Zie hoofdstuk 2.

3 "Schietnagels afvuren" en hoofdstuk 6 "Technische gegevens"Vuil in de loop of zuigergeleiderZie hoofdstuk 5 "Inspectie en reiniging"Kruitschiethamer defectLaat de kruitschiethamer repareren door een geautoriseerde specialistische werkplaatsDe schietnagels penetreren niet diep genoeg in het materiaal:Oorzaak OplossingDe schietkracht is te laagStel de schietkracht (schietkracht regelaar) hoger in, zie hoofdstuk 3. 4 "Schietkracht test". Plaats de patroonstrip met de volgende hogere lading/schietkracht, zie hoofdstuk 2.

2 "Patroonstrips"De schietnagel is te langGebruik een schietnagel die overeenkomt met het te bevestigen materiaalHet te bevestigen materiaal is te hardDe schietnagel raakt een hard object in het te bevestigen materiaal, zoals nagelsRicht de kruitschiethamer ergens andersTest de kruitschiethamer ergens anders op het materiaalDe kruitschiethamer heeft onderhoud nodigLaat de kruitschiethamer onderhouden/repareren door een geautoriseerde specialistische werkplaatsDe schietnagels penetreren te diep in het materiaal:Oorzaak OplossingDe schietkracht is te hoogStel de schietkracht (schietkracht regelaar) lager in, zie hoofdstuk 3. 4 "Schietkracht test". Plaats een patroonstrip met de volgende lagere lading/schietkracht, zie hoofdstuk 2.

99NederlandsOorzaak OplossingDe schietnagel raakt lege ruimtes of zachte delen van het materiaalTest de kruitschiethamer ergens anders op het materiaalTest de kruitschiethamer op een ander soort materiaal8 FabrieksgarantieDEWALT vertrouwt in de kwaliteit van zijn producten en biedt professionele gebruikers van het product daarom een uitstekende garantie. Deze garantieverklaring is slechts een aanvulling en heeft geen enkele invloed op uw contractuele rechten als professionele gebruiker of uw wettelijke rechten als privé niet-professionele gebruiker van het apparaat. Deze garantie is geldig in de gebieden van de Lidstaten van de Europese Unie en het Europese Vrijhandelsgebied.

Één jaar volledige garantieAls uw DEWALT product binnen 12 maanden na de aankoopdatum defect raakt ten gevolge van ondeugdelijke materialen of ondeugdelijke constructie, garandeert DEWALT vervanging van alle defecte onderdelen of kosteloze vervangingen (te onzer beoordeling) van het apparaat, mits: – Het product niet is misbruikt; – Het product de gewone verschijnselen van normale slijtage te zien geeft; – Er geen reparatiepogingen zijn ondernomen door niet-geautoriseerde personen; – Een aankoopbewijs wordt ingediend; – Het product compleet wordt geretourneerd in de originele verpakking. Neem als u aanspraak wilt maken op de garantie contact op met een DEWALT service partner bij u in de buurt (het adres kunt u vinden in de DEWALT catalogus) of neem contact op met het DEWALT kantoor dat in deze instructiehandleiding staat vermeld.

Ondergetekende is verantwoordelijk voor het opstellen van de technische documentatie en dient deze verklaring in namens DEWALT. Neem voor meer informatie a. u. b. contact op met DEWALT op het volgende adres. Kijk voor meer adressen op de achterkant van deze instructiehandleiding. Colin EarlIdstein, 22 April 2014Vice President HTFConstruction and DIY EuropeDEWALT, Richard-Klinger-Straße 11D-65510, Idstein, Duitsland.

100Nederlands10 C.I.P. GoedkeuringsbevestigingDe DEWALT PA3500 is een typegoedgekeurd en systeemgetest apparaat. Het vierkante symbool bevat het geregistreerde goedkeuringsnummer "PTB S 824". Hiermee garandeert DEWALT dat het apparaat voldoet aan het goedgekeurde type.Ontoelaatbare defecten die worden gedetecteerd tijdens gebruik, moeten worden gerapporteerd bij zowel de instantie verantwoordelijk voor de goedkeuring (PTB Braunschweig) als de Permanent International Commission (Commission Internationale Permanente pour l‘Épreuve des Armes à Feu Portatives), Avenue de la Renaissance 30, B-1000 Brussels (België).De goedkeuringsbevestiging van de technische eenheid, die bestaat uit het typegoedgekeurde apparaat en het gespeci ceerde patroon in een magazijn, is gedocumenteerd in de systeemgoedkeuring.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met DeWalt DDF2120400 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden