Delonghi PrimaDonna Soul ECAM 610.75.MB Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Delonghi PrimaDonna Soul ECAM 610.75.MB (184 pagina’s), behorend tot de categorie Koffiezetapparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 33 mensen. Heb je een vraag over Delonghi PrimaDonna Soul ECAM 610.75.MB of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Delonghi |
| Categorie: | Koffiezetapparaat |
| Model: | PrimaDonna Soul ECAM 610.75.MB |
| Apparaatplaatsing: | Aanrecht |
| Soort bediening: | Touch |
| Kleur van het product: | Black,Stainless steel |
| Ingebouwd display: | Ja |
| Gewicht: | 13000 g |
| Breedte: | 262 mm |
| Diepte: | 485 mm |
| Hoogte: | 390 mm |
| Netbelasting: | 1450 W |
| Aantal programma's: | 21 |
| Energie-efficiëntieklasse: | A |
| Materiaal behuizing: | Metal,Plastic |
| Vermogen: | - W |
| Capaciteit watertank: | 2.2 l |
| Beeldschermdiagonaal: | 4.3 " |
| Kleurnaam: | Metal Black |
| Smartphone ondersteuning op afstand: | Ja |
| Koffiebonen capaciteit: | 500 g |
| Water filter: | Ja |
| Aantal per verpakking: | 1 stuk(s) |
| Koffiezet apparaat type: | Volledig automatisch |
| Koffie invoertype: | Koffiebonen |
| Reservoir voor gezette koffie: | Beker |
| Capaciteit in kopjes: | - kopjes |
| Ingebouwde molen: | Ja |
| Verstelbare koffie sterkte: | Ja |
| Warmwatersysteem: | Ja |
| Koffie maken: | Ja |
| Espresso maken: | Ja |
| Cappuccino maken: | Ja |
| Maximale hoogte kop: | 140 mm |
| Aantal gebruikersprofielen: | 5 |
| Koffie zetten: | Ja |
| Latte maken: | Ja |
| Espresso macchiato optie: | Ja |
| Latte macchiato maken: | Ja |
| Warme melk maken: | Ja |
| Thee maken: | Ja |
| Flat white optie: | Ja |
| Kleurenscherm: | Ja |
| Selector voor waterhardheid: | Ja |
| AC-ingangsspanning: | 220 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie: | 50 / 60 Hz |
| Type product: | Espressomachine |
| Type beeldscherm: | TFT |
| Meerdere dranken: | Ja |
Handleiding Delonghi PrimaDonna Soul ECAM 610.75.MB – volledige tekst
4INHOUD1. INLEIDING. 51. 1 Letters tussen haakjes. 51. 2 Problemen en reparaties. 51. 3 Download de App. 52. BESCHRIJVING. 52. 1 Beschrijving van het apparaat (pag. 2 - A). 52. 2 Beschrijving van de homepage (hoofdscherm) (pag. 3 - B). 52. 3 Beschrijving van de accessoires (pag. 3 - C). 52. 4 Beschrijving van het melkreservoir (pag. 3 - D). 63. EERSTE INWERKINGSTELLING VAN HET APPARAAT U. 64. INSCHAKELING VAN HET APPARAAT U. 75. HET APPARAAT UITSCHAKELEN. 76. INSTELLINGEN VAN HET MENU U. 76. 1 Spoeling. 76. 2 Ontkalken. 76. 3 Connectiviteit. 86. 4 Regeling maalgraad. 86. 5 Temperatuur koe. 86. 6 Taal instellen. 86. 7 Proel wijzigen. 96. 8 Automatische uitschakeling. 96. 9 Algemeen. 96. 10 Waterlter. 96. 11 Waterhardheid. 96. 12 Fabriekswaarden. 96. 13 Het watercircuit ledigen. 96. 14 Statistiek. 107. KOFFIE ZETTEN U. 107. 1 Koe zetten met koebonen. 107.
2 Uw koe met slechts één klik. 107. 3 De drank personaliseren. 107. 4 Koe bereiden met voorgemalen koe. 117. 5 Bean Adapt Technology & Espresso SOUL. 117. 6 Algemene aanduidingen voor de bereiding van koedranken. 117. 7 Tips voor een warmere koe. 118. KOFFIEKAN U. 118. 1 Reiniging van de kan. 129. OVER ICE (ALLEEN ECAM61X. 7Y). 1210. BEREIDING VAN MELKDRANKEN U. 1310. 1 Het melkreservoir vullen en plaatsen. 1310. 3 Uw melkdrank met slechts één klik. 1410. 4 Drank personaliseren. 1410. 5 Reiniging van het melkreservoir na ieder gebruik. 1411. MUG TO GO (ALLEEN ECAM61X. 7Y). 1511. 1 Reiniging travel mug na elk gebruik. 1512. FUNCTIE THEE. 1613. AFGIFTE HEET WATER U. 1613. 1 Uw drank met slechts één klik. 1613. 2 Drank personaliseren. 1614. BEGELEIDE PERSONALISATIE VAN DE DRANK (MY) U. 1715. UW PROFIEL SELECTEREN U. 1716. REINIGING U. 1816. 1 Reiniging van de machine. 1816.
2 Reiniging van het interne circuit van de machine. 1816. 3 Reiniging van het koedikbakje. 1816. 4 Reiniging van het lekbakje en van het rooster van het bakje. 1816.
5 Reiniging van de binnenkant van de machine 1916. 6 Reiniging van het waterreservoir. 1916. 7 Reiniging van de mondstukken koeuitloop. 1916. 8 Reiniging van de trechter voor het invoeren van voorgemalen koe. 2016. 9 Reiniging van de zetgroep. 2016. 10 Reiniging van het melkreservoir (D). 2017. ONTKALKING U. 2118. PROGRAMMERING VAN DE WATERHARDHEID U. 2218. 1 Meting van de waterhardheid. 2218. 2 Instelling waterhardheid. 2219. VERZACHTINGSFILTER U. 2319. 1 Het lter installeren. 2319. 2 Vervanging van het lter. 2319. 3 Het lter verwijderen. 2420. TECHNISCHE GEGEVENS. 2420. 1 Aanbevelingen voor de energiebesparing. 2421. OP HET DISPLAY WEERGEGEVEN BERICHTEN U. 2522. PROBLEMEN OPLOSSEN U. 30.
51. INLEIDINGDank u voor het kiezen van de automatische machine voor koe en cappuccino. Neem even de tijd om deze instructies voor het gebruik te lezen. U kunt zo gevaren of schade aan de machine voorkomen. 1. 1 Letters tussen haakjesDe letters tussen haakjes verwijzen naar de legenda in de be-schrijving van het apparaat (pag. 2-3). 1. 2 Problemen en reparatiesProbeer eventuele problemen allereerst op te lossen met behulp van de aanwijzingen van de hoofdstukken “21. Op het display weergegeven berichten u” en “22. Problemen oplossen u”. Indien deze aanwijzingen niet doeltreend blijken te zijn of u verdere opheldering wenst, raden wij u aan contact op te nemen met de klantenservice op het nummer vermeld op het bijgevoegde blad "Klantenservice". Als uw land niet op dit blad wordt vermeld, bel dan naar het nummer aangegeven op de garantie.
Neem voor eventuele re-paraties uitsluitend contact op met de Technische Servicedienst van De’Longhi. De adressen staan vermeld op het garantiecerti-caat dat bij de machine geleverd wordt. 1. 3 Download de App. Download de App, maak uw account aan volgens de aanwijzin-gen die de App geeft. Dankzij de App De’Longhi Coee Link is het mogelijk om enkele functies op afstand te beheren. In de App vindt u ook informatie, tips en wetenswaardigheden over de wereld van koe én heeft u alle informatie betreende uw machine binnen handbereik beschikbaar. UDit symbool markeert de functies die door middel van de App beheerd of geraadpleegd kunnen worden. Verder is het mogelijk om nieuwe dranken te creëren en ze in uw machine op te slaan. Opgelet: • Om de functies via de App te openen, moet de connec-tiviteit op het menu instellingen van de machine worden geactiveerd (zie “6. 3 Connectiviteit”).
EERSTE INWERKINGSTELLING VAN HET APPARAAT UOpgelet:• Eventuele koesporen in de koemolen zijn te wijten aan de functionele tests van de machine voordat ze in de han-del wordt gebracht en zijn een bewijs van onze zorgvuldige aandacht voor het product. • Bij het eerste gebruik moeten alle afneembare accessoires die met water of melk in contact komen met warm water worden afgespoeld (melkreservoir (D), travel mug (C9), koekan (C8), waterreservoir (A20)). We raden aan om het melkreservoir in de vaatwasser te wassen. • Wij raden u aan de waterhardheid zo spoedig mogelijk in te stellen volgens de procedure die beschreven wordt in hoofdstuk “18. Programmering van de waterhardheid u”. 1 21. Steek de stekker van de voedingskabel (C6) in zijn zitting (A8) op de achterkant van het apparaat, sluit het apparaat aan op het elektriciteitsnet (afb.
1) en zorg ervoor dat de hoofdschakelaar (A7) op de achterkant van het apparaat is ingedrukt (afb. 2);2. Druk op de vlag van de gewenste taal. Ga dan verder volgens de aanwijzingen die verschijnen op het display (B5) van het apparaat:3 43. Verwijder het waterreservoir (A20) (afb.
76. Breng het ontkalkingspijpje (C7)(onderdeel van de Starter Set) aan op de aansluiting voor het melkreservoir (A13) (afb. 7) en plaats een bakje met een minimuminhoud van 100 ml onder de koeuitloop (A14) en het ontkalkings-pijpje (afb. 8);7. Druk op “Ok” om het wa-tercircuit te vullen: het apparaat geeft water af uit de uitlopen (afb. 9);8. Na het voltooien van de afgifte gaat de machine verder met de opwarming door via de koeuitloop (A14) een spoeling met heet water uit te voeren. 9. Na de opwarming toont de machine een inlei-dende video van de homepage (B). Let op: • Bij het eerste gebruik moeten er 4-5 kopjes cappuccino worden gezet voordat het apparaat een bevredigend resul-taat begint te geven. • Bij het eerste gebruik is het watercircuit leeg en kan de ma-chine derhalve veel lawaai maken: het lawaai vermindert naar mate het circuit gevuld wordt.
• Verwijder aan het einde van de eerste inschakeling de uit-loop (C7) en bewaar hem: deze uitloop is noodzakelijk voor het uitvoeren van enkele onderhoudswerkzaamheden van de machine. 4. INSCHAKELING VAN HET APPARAAT UOpgelet: • Controleer, alvorens het apparaat in te schakelen, of de hoofdschakelaar (A7) is ingedrukt (afb. 2). • Bij elke inschakeling voert het apparaat automatisch een cyclus van voorverwarming en spoeling uit, die niet onder-broken mag worden. Pas na het uitvoeren van deze cyclus is het apparaat klaar voor gebruik. 1. Druk voor de inschake-ling op de toets (A9)(afb. 10): het appa-raat wordt ingeschakeld;2.
Nadat de opwarming is voltooid, begint een fase voor spoeling met warm water dat uit de koeuitloop stroomt (A14); op deze manier wordt niet alleen de 910ketel verwarmd, maar laat het apparaat ook warm water door de interne leidingen lopen, zodat ook deze verwarmd worden. 5. HET APPARAAT UITSCHAKELENBij elke uitschakeling, mits er koe is gezet, voert het apparaat automatisch een spoeling uit. 1. Druk, om het apparaat uit te schakelen, op toets (A9) (afb. 10). 2.
Indien voorzien, voert het apparaat een spoeling met warm water via de koeuitloop (A14) uit, om vervolgens uit te schakelen (stand-by). Let op: Wanneer het apparaat voor langere tijd niet gebruikt wordt, koppel het dan los van het elektriciteitsnet:3. Zet de hoofdschakelaar (A7) op de achterkant van het ap-paraat op uit (afb. 2). Let op. Druk nooit op de hoofdschakelaar wanneer het apparaat is ingeschakeld. 6. INSTELLINGEN VAN HET MENU U6. 1 Spoeling Met deze functie kan er heet water worden afgegeven via de uitloop voor koe/heet water (A14) (en, indien aangebracht, uit de ontkalkingsuitloop (C7)) om het interne circuit van de machine te reinigen en te verwarmen. Plaats onder de uitlopen een bak met een minimuminhoud van 100 ml (afb. 8). Ga als volgt te werk om deze functie te activeren:1. Druk op het menu instellingen (B6);2. Selecteer het menuitem “Spoelen”;3.
Druk op “Ok” om de afgifte te starten: na enkele seconden stroomt er heet water dat het interne circuit van de machi-ne reinigt en verwarmt (afb. 9);4. Druk, om de afgifte te onderbreken, op “Annuleren” of wacht op de automatische onderbreking. Opgelet: • Wanneer het apparaat langer dan 3-4 dagen niet wordt gebruikt, wordt sterk aanbevolen om, na het opnieuw inschakelen, 2-3 spoelingen uit te voeren alvorens het ap-paraat opnieuw te gebruiken;• Het is normaal dat er na het uitvoeren van deze functie water aanwezig is in het koedikbakje (A25). 6. 2 Ontkalken Zie voor de instructies betreende de ontkalking het hoofdstuk “17. Ontkalking u”.
86. 3 ConnectiviteitDoor middel van deze functie wordt de connectiviteit van de machine geactiveerd of gedeactiveerd. Ga als volgt te werk:1. Druk op het menu instellingen (B6);2. Selecteer het item “Connectiviteit”;3. Druk op “Verder”;4. Activeer de wiverbinding en de bediening op afstand (door middel van de App DeLonghi Coee Link);5. Op het scherm wordt de PIN van de machine weergegeven, noodzakelijk om verbinding te maken met de App;6. Druk op “←” om terug te keren naar de homepage (B) en om de nieuwe selectie op te slaan. Op het menu instellingen (B6) verschijnt het symbool van de status van de verbinding, afgewisseld door de andere symbolen (bijv. ontkalking, enz. )Symbool op de homepage BetekenisHet apparaat is verbondenHet apparaat is verbonden met het winetwerk van de woning, maar er is geen in-ternetverbinding of de cloud is niet bereikbaar--De verbinding is gedeacti-veerd.
Ga voor de activering naar het menu “Instellingen” (B6)Opgelet:Als de verbinding op afstand is uitgeschakeld, zijn enkele van de functies van de app niet beschikbaar (bijv. afgifte van de dranken). Als de naam of het wachtwoord van het winetwerk wordt gewijzigd of er wordt verbinding gemaakt met een nieuw wi-netwerk, moet de resetprocedure worden uitgevoerd zoals hieronder aangegeven:1. ga verder zoals eerder aangegeven van stap 1 naar stap 3;2. druk op “Resetten”;3. druk op “Ok” om te bevestigen dat de netwerkinstellingen gewist moeten worden;4. maak opnieuw verbinding met de App en selecteer daar-voor de nieuwe inloggegevens. 6.
4 Regeling maalgraadWij raden aan om de functie Bean Adapt Technology in de App Coee Link te gebruiken om deze parameter correct in te stellen op basis van de gebruikte koebonenAls u echter via het menu instellingen wenst te handelen, ga dan als volgt te werk:1. Druk op het menu instellingen (B6);2.
Selecteer het item “Regel maalgraad”: op het display (B5) wordt een tutorial voorgesteld met suggesties voor de maalgraad: wenst u deze presentatie over te slaan, druk dan op “Overslaan”. Druk anders op “Verder” om de tutorial te volgen;3. Selecteer de gewenste maalgraad, volgens de aanwijzin-gen van de tutorial, door te drukken op een van de num-mers die geselecteerd kunnen worden binnen de getoonde reeks;4. Druk op “Ok” om de selectie te bevestigen: “Het gewijzigde resultaat in het kopje is merkbaar na ongeveer 5 afgiftes”;5. Druk op “Ok” om te bevestigen en terug te keren naar de homepage (B) met de opgeslagen nieuwe selectie. Opgelet: • Aangeraden wordt om verdere wijzigingen pas uit te voeren nadat er na de beschreven procedure ten minste 5 kopjes koe zijn gezet. Wordt opnieuw een onjuiste koeafgifte vastgesteld, dan moet de procedure worden herhaald.
• Het is niet mogelijk om meer dan één regelniveau aan te passen indien er eerder niet ten minste twee koedranken zijn gezet. • Druk op “Voorinstelling” om terug te keren naar de fa-brieksinstellingen van de koemolen (aangegeven met en sterretje). 6. 5 Temperatuur koeGa als volgt te werk wanneer u de watertemperatuur voor de koeafgifte wenst te wijzigen:1. Druk op het menu instellingen (B6);2. Selecteer het menuitem “Temperatuur koe”;3. Ga in de App naar Bean Adapt Technology om deze functie optimaal te benutten. Als u echter via het menu instellingen wenst te handelen, druk dan op “Ok”;4. Selecteer onder de voorgestelde temperaturen de gewens-te temperatuur;5. Druk op “←” om terug te keren naar de homepage (B) en om de nieuwe selectie op te slaan. Opgelet: • Het is mogelijk om voor ieder proel een verschillende temperatuur in te stellen (zie hoofdstuk “14.
93. Druk op de vlag van de te selecteren taal (druk op de toet “Verder” of “Vorige” om alle beschikbare talen te bekijken): het display wordt onmiddellijk bijgewerkt naar de geselec-teerde taal;4. Druk op “←” om terug te keren naar de homepage (B) en om de nieuwe selectie op te slaan. 6. 7 Proel wijzigenDoor middel van deze functie kan de afbeelding en de kleur van het pictogram van de proelen gewijzigd worden. Ga voor de aanpassing van het pictogram als volgt te werk:1. Druk op het menu instellingen (B6);2. Selecteer het menuitem “Wijzig proel”;3. Selecteer het proel en druk op “Verder”;4. Pas naar behoefte aan en druk op “Ok” om te bevestigen. 5. Druk op “←” om terug te keren naar de homepage (B) en om de nieuwe selectie op te slaan. Opgelet:Er zijn 3 of 5 personaliseerbare proelen, afhankelijk van het model. 6.
8 Automatische uitschakelingHet is mogelijk de automatische uitschakeling in te stellen zodat het apparaat na 15 of 30 minuten of na 1, 2 of 3 uur van niet-ge-bruik uitgeschakeld wordt. Ga voor de programmering van de automatische uitschakeling als volgt te werk:1. Druk op het menu instellingen (B6);2. Selecteer het menuitem “Autom. uitschak. ”;3. Selecteer het gewenste tijdsinterval (15, 30 minuten of 1, 2 of 3 uur). 4. Druk op “←” om terug te keren naar de homepage (B) en om de nieuwe selectie op te slaan. 6. 9 Algemeen1. Druk op het menu instellingen (B6);2. Selecteer het menuitem “Algemeen”;Met dit item kunnen, door eenvoudig aan te raken, de volgende functies geactiveerd of gedeactiveerd worden: - “Geluidssignaal”: wanneer deze functie actief is, laat de machine bij elke handeling een geluidssignaal horen.
- “Energiebesparing”: met deze functie kan de modus ener-giebesparing geactiveerd of gedeactiveerd worden. Wan-neer de functie actief is, wordt een lager energieverbruik gegarandeerd, in overeenstemming met de Europese nor-men.
Om de actieve modus te signaleren, verschijnt op het pictogram van het menu instellingen (B6). 6. 10 Waterlter Zie voor de aanwijzingen met betrekking tot het lter (C7) hoofdstuk “19. Verzachtingslter u”. 6. 11 Waterhardheid Verwijs voor de aanwijzingen met betrekking tot de instelling van de waterhardheid naar hoofdstuk “18. Programmering van de waterhardheid u”. 6. 12 Fabriekswaarden Met deze functie worden alle menu-instellingen en alle door de gebruiker gemaakte aanpassingen teruggesteld naar de fabriekswaarden (behalve de taal, die de gemaakte instelling handhaaft, en de statistiek). Ga als volgt te werk:1. Druk op het menu instellingen (B6);2. Selecteer het menuitem “Fabrieksw. ”; - Druk, om de machine te resetten naar de fabriekswaarden, op “Ok”.
Druk anders, voor het resetten van één enkel pro-el, op de pijl om verder te gaan naar het volgende scherm, selecteer het te resetten proel en druk op “Ok”;3. Druk nogmaals op “Ok” om de reset naar de fabriekswaar-den te bevestigen;4. Druk op “Ok” om het menu af te sluiten en terug te keren naar de homepage (B). Opgelet:Na de reset van de machine (niet van het afzonderlijke proel) naar de fabriekswaarden zal het apparaat de inleidende video voorstellen. 6. 13 Het watercircuit ledigen Voorafgaand op een periode van niet-gebruik en om het bevrie-zen van water in het interne circuit te voorkomen, of alvorens het apparaat naar een servicecentrum te brengen, wordt aange-raden het hydraulische circuit van de machine te ledigen. Ga als volgt te werk:1. Druk op het menu instellingen (B6);2. Selecteer het menuitem “Ledig circuit”;3. Druk op “Ok” voor de begeleide procedure;4.
Ledig het koedikbakje (A25) en het lekbakje (A24) (afb. 11) en druk vervolgens op “Verder”;11125. Breng de uitloop (C7) aan op de koppeling van het melkre-servoir (A13) (afb. 7) ;.
106. Plaats onder de uitlopen een bak van 0,5l (afb. 8). Druk op “Ok”;7. Het apparaat voert via de uitlopen een spoeling met heet water uit;8. Verwijder, na de voltooiing van de spoeling, het waterre-servoir (A20) (afb. 12) en maak het leeg; verwijder, indien aanwezig, het verzachtingslter (C7) uit het waterreservoir en druk op “Verder”;9. Plaats het reservoir (leeg) terug en druk op “Ok”;10. Wacht tot de machine de lediging uitvoert; (Opgelet: heet water uit de uitlopen. ). Naarmate het circuit leegloopt, zou het geluidsniveau van het apparaat kunnen toenemen: dit maakt deel uit van de normale werking van de machine. 11. Aan het einde van de lediging moet het lekbakje worden verwijderd, geledigd en teruggeplaatst; druk vervolgens op “Verder”;12. Druk op “Ok”: het apparaat wordt uitgeschakeld (stand-by).
Ga bij de volgende inschakeling van het apparaat te werk volgens de aanwijzingen van hoofdstuk “3. Eerste inwerkingstelling van het ap-paraat U”. 6. 14 StatistiekDoor middel van deze functie kunnen de statistische gegevens van de machine worden weergegeven. Ga voor de weergave als volgt te werk:1. Druk op het menu instellingen (B6);2. Selecteer het menuitem “Statistiek”: bekijk de gege-vens door met “Verder” of “Vorige” te bladeren door de schermafbeeldingen. 3. Druk op “←” om terug te keren naar de homepage (B). 7. KOFFIE ZETTEN U7. 1 Koe zetten met koebonenLet op. Gebruik geen groene, gekarameliseerde of gekonjte koebo-nen omdat deze aan de koemolen kunnen blijven kleven en hem onbruikbaar kunnen maken. 1. Plaats 1 of 2 kopjes onder de koeuitloop (A14);2. Breng de uitloop om-laag, zo dicht mogelijk bij het kopje (afb. 13): zo wordt een betere crème verkregen. 3.
2 Uw koe met slechts één klikDruk voor de afgifte van de koedranken op de home-page (B) rechtstreeks op de afbeelding van de gewenste koedrank (bijv. Espresso, afb. 14): het apparaat start de bereiding. Op het display (B5) verschijnt de afbeelding van de geselecteerde drank, samen met een voortgangs-balk die wordt opgevuld naar mate de bereiding vordert en een beschrijving van elke af-zonderlijke fase (maalgraad, koeafgifte). Na de voltooiing van de bereiding verschijnt op het display het bericht “Uw drank is klaar. ”: het apparaat is klaar voor een nieuw gebruik. 7. 3 De drank personaliserenGa als volgt te werk om kof-edranken met persoonlijke parameters te bereiden:1. Druk op (B3) onder de afbeelding van de gewenste drank (bijv. Espresso, afb. 15): op het display (B5) ver-schijnen de parameters die volgens uw eigen smaak kunnen worden ingesteld:HoeveelheidAroma2.
Druk na de instelling van de parameters op “Start”: het apparaat start de bereiding en op het display verschijnt de afbeelding van de geselecteerde drank, samen met een voortgangsbalk die wordt opgevuld naar mate de be-reiding vordert, en een beschrijving van elke afzonderlijke fase (maalgraad, koeafgifte);3. Druk na de voltooiing van de afgifte op “Opslaan” om de nieuwe instellingen op te slaan of op “Annuleren” om de eerdere parameters te handhaven. Opgelet:De opgeslagen nieuwe instellingen blijven ALLEEN in het ge-heugen van het geselecteerde proel. EspressoONE TOUCH14EspressoFull adjustable drink SETTINGS15.
11De machine wordt door de intelligente technologie automatisch geregeld op basis van de gebruikte koebonen: van de maal-graad tot de extractie, elke fase wordt zo geregeld dat het beste uit de koebonen wordt verkregen. Download en open de app Coee Link om meer te ontdekken. Nadat de instellingen in deel “Bean Adapt Technology” van de app zijn opgeslagen, kan op de homepage de drank “Espresso SOUL” gebruikt worden. Ga voor het zetten van espresso te werk volgens de aanwijzin-gen van paragraaf “7. 2 Uw koe met slechts één klik”. Opgelet:De hoeveelheid van het recept “Espresso SOUL” kan gewij-zigd worden zoals aangegeven in paragraaf “7. 3 De drank personaliseren”. 7. 6 Algemene aanduidingen voor de bereiding van koedranken• Terwijl het apparaat de koe bereidt, kan de afgifte op ieder gewenst moment onderbroken worden door te druk-ken op “Stop” of op “Annuleren”.
• Zodra de afgifte beëindigd is en men een grotere hoeveel-heid koe in het kopje wenst, volstaat het om te drukken op “Extra”: druk bij het bereiken van de gewenste hoeveel-heid op “Stop”. • Tijdens het gebruik verschijnen er op het display (B5) enke-le berichten (“VUL RESERVOIR MET VERS WATER”, “LEDIG KOFFIEDIKBAKJE”, “LEDIG LEKBAKJE”, enz. ) waarvan de be-tekenis wordt beschreven in hoofdstuk “21. Op het display weergegeven berichten u”. • Loopt de koe druppelsgewijs, is de koe weinig volumi-neus, met weinig crème, of te koud, lees dan de tips van paragraaf “6. 4 Regeling maalgraad” en hoofdstuk “22. Pro-blemen oplossen u”. • Wanneer de modus “Energiebesparing” actief is, kan het enkele seconden duren voordat de eerste koe wordt afgegeven7.
7 Tips voor een warmere koeVoor het verkrijgen van een warmere koe wordt aangeraden om:• een spoeling uit te voeren door “Spoelen” te selecteren in menu instellingen (B6) (paragraaf “6.
1 Spoeling”);• de kopjes te verwarmen met warm water (gebruik de func-tie heet water, zie hoofdstuk “13. Afgifte heet water u”);• de temperatuur van de koe te verhogen (paragraaf “6. 5 Temperatuur koe”). 8. KOFFIEKAN UDeze drank, op basis van espressokoe, is een licht en even-wichtig recept, met een dunne laag crème, ideaal om van te genieten in gezelschap. 4. Druk op “Ok” om terug te keren naar de homepage (B). Het apparaat is klaar voor een nieuw gebruik. 7. 4 Koe bereiden met voorgemalen koeLet op. • Voer nooit voorgemalen koe in de uitgeschakelde machi-ne om te voorkomen dat de koe de binnenkant van de machine bevuilt. In dit geval kan de machine beschadigd raken. • Voeg nooit meer dan 1 afgestreken doseerschepje (C2) toe, anders kan de binnenkant van het apparaat vuil worden of de trechter (A3) verstopt raken.
• Wanneer er voorgemalen koe gebruikt wordt, kan er slechts één kopje koe tegelijk gezet worden. • Koe LONG zetten: voeg halverwege de bereiding, wan-neer het apparaat dat vraagt, een afgestreken doseer-schepje voorgemalen koe toe en druk op “Ok”. • Koe DOPPIO+ kan niet bereid worden met gebruik van voorgemalen koe. 1. Druk op (B3) onder de afbeelding van de gewenste koedrank (bijv. Espresso, afb. 15): op het display (B5) verschijnen de parameters die volgens uw eigen smaak kunnen worden ingesteld;2. Selecteer de voorgemalen koe:Type koe3. Til de deksel van de trechter voor voorgemalen koe op (A2) en controleer dat de trechter (A3) niet verstopt is; voeg dan een afgestreken doseerschepje (C2) voorgemalen koe toe (afb. 16): druk op “Ok”;4.
Selecteer de hoeveelheid en druk op “Start” om de bereiding te starten: op het display verschijnt de afbeelding van de gese-lecteerde drank, samen met een voortgangsbalk die wordt opgevuld naar mate de bereiding vordert, en een beschrij-ving van elke afzonder-lijke fase (maalgraad, koeafgifte). 7.
12Optionele accessoires voor enkele modellen:Kan (inhoud 1 liter)Type: DLSC021EAN: 8004399333642Ga voor de afgifte van de drank als volgt te werk:1. Druk op de homepage (B) rechtstreeks op de afbeelding van de koekan;2. Selecteer de gewenste sterkte voor één kopje en het ge-wenste aantal afgiften:Sterkte voor één kopjeHoeveelheid in kopje*Aantal afgiftenExtra-mildExtra-grote kop(≃ 250 ml)van 1 tot 3MildGrote kop(≃ 190 ml)van 1 tot 4MediumNormale kop(≃ 150 ml)van 1 tot 5SterkKleine kopje(≃ 125 ml)van 1 tot 6* De aangegeven hoeveelheden zijn indicatief en kunnen af-hankelijk van het type koe wijzigen. 3. Druk op “Verder” om over te gaan naar de volgende fase;3. Vul het waterreservoir (A20) en het koebonenreservoir (A6) (afb. 17): druk, na gecontroleerd te hebben of de hoeveelheden voor water en koe voldoende zijn, op ”Verder”;18174. Plaats de kan (C8) onder de uitlopen (afb. 18).
Druk op “Ok”;5. Het apparaat start de afgifte en op het display (B5) ver-schijnt de afbeelding van de geselecteerde drank, samen met een voortgangsbalk die wordt opgevuld naar mate de bereiding vordert, en een beschrijving van elke afzonderlij-ke fase (maalgraad, koeafgifte). Opgelet: “Annuleren” of “Stop”: druk op deze toetsen om de bereiding volledig te onderbreken en terug te keren naar de homepage. 6. Druk na de voltooiing van de afgifte op “Opslaan” om de nieuwe instellingen op te slaan of op “Annuleren” om de eerdere parameters te handhaven. 7. Druk op “Ok” om terug te keren naar de homepage (B). Het apparaat is klaar voor een nieuw gebruik. Opgelet:De opgeslagen nieuwe instellingen blijven ALLEEN in het ge-heugen van het geselecteerde proel. VEILIGHEIDSWAARSCHUWING:Laat de machine, na het bereiden van een kan koe, 5 minuten afkoelen alvorens een andere drank te bereiden.
Spoel daarna goed af met heet water om alle sporen van reini-gingsmiddel te verwijderen. 9. OVER ICE (Alleen ECAM61X. 7Y)Ga voor de afgifte van de drank als volgt te werk:1. Druk op de homepage (B) rechtstreeks op de afbeelding Over Ice:2. Selecteer de parameters die op basis van uw smaak geperso-naliseerd kunnen worden en druk na elke keuze op “Verder”:AromaHoeveelheid3. 4. Voeg de ijsblokjes toe aan het glas (aanbevolen hoeveel-heid: 6 ijsblokjes);5. Plaats het glas onder de koeuitloop (A14) (afb. 19) en druk op “Ok”: het apparaat start de berei-ding en op het display verschijnt de afbeelding van de geselecteerde drank, samen met een voortgangsbalk die wordt opgevuld naar mate de bereiding vordert, en een beschrijving van elke afzonderlijke fase (maal-graad, koeafgifte);19.
13Opgelet: • “Annuleren” of “Stop”: druk op deze toetsen om de berei-ding volledig te onderbreken en terug te keren naar de homepage. • Zodra de afgifte beëindigd is en men een grotere hoeveel-heid koe in het kopje wenst, volstaat het om op “Extra” te drukken: druk bij het bereiken van de gewenste hoeveel-heid op “Stop”. 6. Druk na de voltooiing van de afgifte op “Opslaan” om de nieuwe instellingen op te slaan of op “Annuleren” om de eerdere parameters te handhaven. Opgelet:De opgeslagen nieuwe instellingen blijven ALLEEN in het ge-heugen van het geselecteerde proel. 7. Druk op “Ok” om terug te keren naar de homepage (B). Het apparaat is klaar voor een nieuw gebruik. 10. BEREIDING VAN MELKDRANKEN ULet op: Om te voorkomen dat de melk weinig wordt opgeschuimd of grote luchtbellen heeft, moet het melkreservoir (D) altijd gerei-nigd worden zoals beschreven in paragrafen “10.
5 Reiniging van het melkreservoir na ieder gebruik” en “16. 10 Reiniging van het melkreservoir (D)”. 10. 1 Het melkreservoir vullen en plaatsen 1. Til de deksel op (D1) (afb. 20);2021MILK5°C2. Vul het melkreservoir (D10) met een voldoende hoeveel-heid melk, niet meer dan het niveau MAX aangegeven op het reservoir (afb. 21). Denk eraan dat ieder op het reser-voir aangegeven streepje overeenkomt met ongeveer 100 ml melk;3. Zorg ervoor dat het melkopvoerpijpje (D9) stevig is aan-gebracht op de voorziene zitting op de onderkant van de deksel van het melkreservoir (afb. 22);22 234. Plaats de deksel terug op het melkreservoir;5. Plaats het melkreservoir (D) en druk het stevig aan op de spuitmonden (A13) (afb. 23): de machine laat een geluids-signaal horen (indien de functie zoemer actief is);6.
Plaats een voldoende grote kop onder de tuitjes van de kof-euitloop (A14) en onder de melkuitloop (D7) (afb. 24). De melkuitloop kan langer worden gemaakt door te handelen op het verlengstuk (D8);24 257.
Selecteer de gewenste drank zoals beschreven in de vol-gende paragrafen. Opgelet: • Op de deksel bevindt zich een luikje (D2) voor het bijvullen van melk (afb. 25): als tijdens de bereiding wordt opge-merkt dat de melk opraakt, kan, om de bereiding van de drank te voltooien, via dit luikje melk worden bijgevuld zonder dat het reservoir verwijderd moet worden. • Voor dikker en homogener schuim moet magere of half-volle melk op koelkasttemperatuur (ongeveer 5° C) wor-den gebruikt. • ECAM61X. 7Y: Als er melk op de ideale temperatuur (on-geveer 5°C) wordt gebruikt, verzekert de thermoskan gedurende ongeveer 30 minuten buiten de koelkast de eciëntie van het systeem LatteCrema.
14• Als de modus “Energiebesparing” actief is (zie paragraaf “6. 9 Algemeen”), zou het enkele seconden kunnen duren voordat de drank wordt afgegeven. • De kwaliteit van het schuim kan variëren op basis van: • het type melk of plantaardige drank;• het gebruikte merk;• de ingrediënten en de voedingswaarden. 10. 2 De hoeveelheid schuim regelenDoor middel van de schuimre-gelknop (D3) (afb. 26) wordt de hoeveelheid melkschuim geselecteerd die tijdens de bereiding van melkdranken wordt afgegeven. Stand regelknopBeschrijving Aanbevolen voor. Geen schuim WARME MELK (niet op-geschuimd) /CAFFELATTEWeinig schuimCORTADO / FLAT WHITEMax. schuim CAPPUCCINO/ CAPPUCCINO+ / CAPPUCCINO MIX/ ESPRESSO MACCHIATO/ LATTE MACCHIATO / WARME MELK (opgeschuimd)10.
3 Uw melkdrank met slechts één klikDruk voor de afgifte van melkdranken op de homepage (B) rechtstreeks op de afbeelding van de gewenste drank: het ap-paraat start de bereiding en op het display (B5) verschijnt de afbeelding van de geselecteerde drank en een voortgangsbalk die wordt opgevuld naar mate de bereiding vordert, en een be-schrijving van elke afzonderlijke fase (maalgraad, koeafgifte, melkafgifte, enz. ). Wanneer de bereiding is voltooid, verschijnt op het bedie-ningspaneel het bericht “Uw drank is klaar. ”: het apparaat is klaar voor een nieuwe bereiding. Let op: Zodra de afgifte beëindigd is en men een grotere hoeveelheid koe in het kopje wenst, volstaat het om op “Extra” te drukken: druk bij het bereiken van de gewenste hoeveelheid op “Stop”. 2610. 4 Drank personaliserenGa voor de afgifte van een gepersonaliseerde drank met melk als volgt te werk:1.
Het apparaat start de bereiding en op het display verschijnt de afbeelding van de geselecteerde drank, samen met een voortgangsbalk die wordt opgevuld naar mate de bereiding vordert, en een beschrijving van elke afzonderlijke fase (maalgraad, melkafgifte, koeafgifte, enz. ). 4. Druk na de voltooiing van de afgifte op “Opslaan” om op te slaan, of op “Annuleren” om de eerdere parameters te handhaven. Opgelet:De opgeslagen nieuwe instellingen blijven ALLEEN in het ge-heugen van het geselecteerde proel. 5. Druk op “Ok” om terug te keren naar de homepage (B). Het apparaat is klaar voor een nieuw gebruik. 10. 5 Reiniging van het melkreservoir na ieder gebruik Na de afgifte van de melkdrank vraagt het display (B5) de reini-ging van de melkopschuimer. Ga voor de start van de reiniging als volgt te werk: 1.
Laat de melkkan (D) in de machine geplaatst (het is niet nodig om de melkkan te ledigen);2. Plaats een kop of bakje onder het afgiftepijpje voor opge-schuimde melk (D7) (afb. 27);2728Clean.
15293. Draai de schuimregelknop (D3) naar “Clean” (afb. 28): uit de melkuitloopstroomt heet water enstoom (afb. 29). De reini-ging stopt automatisch;4. Plaats de schuimregel-knop terug naar éénvan de selecties van hetschuim;5. Verwijder het melkreser-voir en bewaar het in dekoelkast. Opgelet: • Als er meerdere koppen drank op basis van melk bereidmoeten worden, reinig het melkreservoir dan na de laatste bereiding. Om door te gaan met de verdere bereidingen wanneer het bericht voor de functie “Clean” verschijnt, moet gedrukt worden op “Annuleren”. • Als de reiniging niet wordt uitgevoerd, verschijnt op hetdisplay het symbool (B8) om eraan te herinneren dat de reiniging van het melkreservoir moet worden uitgevoerd. • Het reservoir met de melk kan in de koelkast bewaardworden. • In enkele gevallen moet, voor het uitvoeren van de reini-ging, gewacht worden tot de machine is opgewarmd.
• Wacht, voor de correcte reiniging, op het einde van defunctie “Clean”. De reiniging van het melkreservoir kan in elk geval onderbroken worden door te drukken op “Stop”. 11. MUG TO GO (Alleen ECAM61X. 7Y)Mug To Go is een functie die geschikt is voor wie een geperso-naliseerde drank wenst te creëren om mee te nemen. De ingre-diënten kunnen geselecteerd worden (alleen koe, koe met melk of koe met heet water) en de volgorde van de afgifte; ook kan de gewenste hoeveelheid gepersonaliseerd worden. Ga voor de afgifte van de drank als volgt te werk:1. Verwijder de deksel vande travel mug (C9);2. Verplaats de koeuitloop (A14) omhoog en plaatser de travel mug onder(afb. 30);3. Druk op de homepage (B) rechtstreeks op de afbeel-ding van de functie Mugto go;Als de drank reeds is opgesla-gen, zal het apparaat de berei-ding starten.
Selecteer de voorkeuren voor de geselecteerde ingrediënten en druk op “Verder”;6. Druk op “Ok” om de bereiding te starten;7. Druk op “Stop” wanneer de gewenste hoeveelheid van hetafgegeven ingrediënt wordt bereikt;8. Druk na de voltooiing van de afgifte op “Opslaan” om hetrecept op te slaan, of op “Annuleren” als u niet wenst op te slaan9. Druk op “Ok” om terug te keren naar de homepage. Het apparaat is klaar voor een nieuw gebruik. Tabel programmeerbare hoeveelheden voor de af-zonderlijke ingrediënten (zorg ervoor dat de totale hoe-veelheid van de 2 ingrediënten niet de inhoud van de travel mug overschrijdt)Ingrediënt Minimale hoeveelheidMaximale hoeveelheidKoe 40 ml 240 mlMelk 50 ml 470 mlWater 50 ml260 mlOpgelet:• De opgeslagen nieuwe instellingen blijven ALLEEN in hetgeheugen van het geselecteerde proel.
• Voor verbeterde prestaties wordt aangeraden om de mug voor te verwarmen met heet water. • Het gebruik van de travel mug wordt alleen aanbevolenvoor de dranken die aanwezig zijn in de machine. • Recepten met gebruik van het melkreservoir (D): aan het einde van de bereiding moet het melkreservoir gereinigd worden (zie paragraaf “10. 5 Reiniging van het melkreservoir na ieder gebruik”) waarna het bewaard moet worden in de koelkast. • In geval u een andere dan de meegeleverde travel mugwenst te gebruiken, houd dan rekening met een maximale hoogte van 14 cm. Let op• Gebruik de bereidingen met melk niet voor pasgeborenen. • Het gebruik wordt aangeraden voor een maximale tijd van 2 uur: na het verstrijken van deze tijd moet de mug gele-digd en gereinigd worden zoals beschreven in de volgende paragraaf. 11.
16Ga als volgt te werk:1. Open de travel mug en spoel de beker en de deksel metwarm water (40°C). 2. Verwijder zichtbaar vuil met een sponsje. 3. Dompel alle onderdelen gedurende ten minste 30 mi-nuten onder in warm water (40°C) met een mild /neutraal reinigingsmiddel; spoel vervolgens grondig afonder warm water (40°C). Gebruik geen geparfumeerdereinigingsmiddelen. 4. Reinig de binnenkant van de beker met een mild / neutraal reinigingsmiddel en spoel af onder warm water (40°C). Gebruik geen schurende materialen omdat deze het op-pervlak van de beker zouden kunnen beschadigen. 5. Droog alle onderdelen met een droge en schone doek ofmet keukenpapier en stel ze vervolgens weer samen. 6. Was de deksel eenmaalper week in de vaatwas-ser. De beker van de travel mug mag niet in de vaat-wasser gewassen worden. 12. FUNCTIE THEEGa voor het zetten van thee als volgt te werk:1.
Plaats het theezakje inhet kopje en plaats hetkopje onder de uitloop(A14) (afb. 31);2. Druk op de homepage (B) op de afbeelding van de functie thee;3. De drank kan op basis van uw eigen smaak gepersonali-seerd worden met de instelling van de parameters:“Hoeveelheid”“Temperatuur”Bij elke temperatuur verschijnt een verschillende soort thee (witte, groene, oolong, zwarte)4. Druk op “Start” om de bereiding te starten: het apparaatstart de bereiding en op het display (B5) verschijnt de af-beelding van de drank, samen met een voortgangsbalk die wordt opgevuld naar mate de bereiding vordert, en een beschrijving van de fase (waterafgifte);5. Druk na de voltooiing van de afgifte op “Opslaan” om opte slaan, of op “Annuleren” om de eerdere parameters tehandhaven;6. Druk op “Ok” om terug te keren naar de homepage. Het apparaat is klaar voor een nieuw gebruik.
• De afgifte kan handmatig onderbroken worden door tedrukken op “Stop” of “Annuleren”. • Zodra de afgifte beëindigd is en men een grotere hoeveel-heid water in het kopje wenst, volstaat het om op “Extra” te drukken: druk bij het bereiken van de gewenste hoeveel-heid op “Stop”. 13. AFGIFTE HEET WATER UGa voor de afgifte van heet water als volgt te werk:1. Plaats een kop onder de uitloop (A14). 2. Selecteer de functie volgens de aanwijzingen van de vol-gende paragrafen. 13. 1 Uw drank met slechts één klikDruk op de homepage (B) rechtstreeks op de afbeelding heet water: het apparaat start de bereiding en op het display (B5) verschijnt de afbeelding van de drank, samen met een voort-gangsbalk die wordt opgevuld naar mate de bereiding vordert, en een beschrijving van de fase (waterafgifte). Wanneer de bereiding is voltooid, verschijnt op het bedie-ningspaneel het bericht “Uw drank is klaar.
”: het apparaat is klaar voor een nieuwe bereiding. Opgelet:Zodra de afgifte beëindigd is en men een grotere hoeveelheid water in het kopje wenst, volstaat het om op “Extra” te drukken: druk bij het bereiken van de gewenste hoeveelheid op “Stop”. 13. 2 Drank personaliserenGa voor de afgifte van de gewenste hoeveelheid heet water als volgt te werk:1. Druk op (B3) de onderkant van de afbeelding heet water: op het display (B5) verschijnt de hoeveelheid die op basis van uw smaak gepersonaliseerd kan worden:“Hoeveelheid”2. Druk na de selectie van de hoeveelheid op “Start”: het ap-paraat start de bereiding en op het display verschijnt deafbeelding van de drank, samen met een voortgangsbalk die wordt opgevuld naar mate de bereiding vordert, en een beschrijving van de fase (waterafgifte). 3.
174. Druk op “Ok” om terug te keren naar de homepage. Het apparaat is klaar voor een nieuw gebruik. Opgelet:• Indien de modus “Energiebesparing” actief is, kan het enkele seconden duren voordat er heet water wordt afgegeven. • Druk, om de afgifte van heet water handmatig te onder-breken, op ”Stop” en “Annuleren”. • Zodra de afgifte beëindigd is en men een grotere hoeveel-heid koe in het kopje wenst, volstaat het om te drukken op “Extra”: druk bij het bereiken van de gewenste hoeveel-heid op “Stop”. 14. BEGELEIDE PERSONALISATIE VAN DE DRANK (MY) U Deze functie dient voor de personalisatie van alle dranken die, onder instellingen van de drank, onderop de afbeelding het symbool MY weergeven (druk op de homepage (B) op op de onderkant van de afbeelding van de gewenste drank). Ga voor de personalisatie als volgt te werk:1.
Controleer of het proel (B2), waarvoor men de drank wenst te personaliseren actief is;2. Druk op (B3) op de onderkant van de afbeelding van de gewenste drank;3. Druk op onder de afbeelding van de gewenste drank;4. Druk op “Ok” en volg de begeleide procedure;5. Selecteer de voorkeur en druk op “Verder” voor de volgen-de fase (of op “Vorige” om terug te keren naar het vorige scherm);6. Druk op “Ok” om de afgifte te starten;7. De bereiding start en het apparaat toont het scherm voor de personalisatie van de hoeveelheid, weergegeven door een verticale balk (als de drank meerdere ingrediën-ten heeft, moeten beide ingrediënten gepersonaliseerd worden). 8. Wanneer de hoeveelheid de minimaal programmeerbare waarde bereikt, verschijnt op het display (B5) de melding “Stop”. 9. Druk op “Stop” wanneer in de kop de gewenste hoeveel-heid wordt bereikt. 10.
Druk, wanneer in het kopje het gewenste resultaat wordt bereikt, op “Opslaan” om op te slaan, of op “Annuleren” om de eerdere parameters te handhaven. 11. Druk op “Ok” om terug te keren naar de homepage.
Het apparaat keert terug naar de homepage. Opgelet:• De opgeslagen nieuwe instellingen blijven ALLEEN in het geheugen van het geselecteerde proel. • Wanneer er een enkele drank gepersonaliseerd wordt, wordt automatisch ook de afgifte van de betreende dubbele drank aangepast en toont de machine het bericht “Waarden opgesl. dubb/enkel recept”;• De dranken kunnen ook gepersonaliseerd worden door middel van de App DeLonghi Coee Link. • De programmering kan op elk gewenst mo-ment worden afgesloten door te drukken op “Annuleren”: de waarden worden niet opgeslagen. • Na de personalisatie van de drank verschijnen onder de in-stellingen “Resetten” (onder de afbeelding) en “my” (onder de selecties van de hoeveelheid). Door te drukken op “Re-setten” worden de instellingen van de drank teruggesteld naar de fabriekswaarden.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Delonghi PrimaDonna Soul ECAM 610.75.MB stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koffiezetapparaat Delonghi
Handleiding Koffiezetapparaat
Nieuwste handleidingen voor Koffiezetapparaat