Constructa CK641KSF0 Handleiding

Constructa Koelkast CK641KSF0

Bekijk gratis de handleiding van Constructa CK641KSF0 (140 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 24 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Constructa CK641KSF0 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/140
Kühl- und Gefrierkombination
Fridge-freezer
Réfrigérateur / Congélateur combiné
Combinazione frigorifero / congelatore
Koelvriescombinatie
CK64...
de Gebrauchsanleitung4
enUser manual30
frNotice d’utilisation55
itIstruzioni per l'uso84
nl Gebruiksaanwijzing112

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (3 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Constructa
Categorie: Koelkast
Model: CK641KSF0

Handleiding Constructa CK641KSF0 – volledige tekst

nl112InhoudsopgaveVeiligheid. 114Algemene aanwijzingen. 114Bestemming van het apparaat. 114Inperking van de gebruikers. 114Veiliger transport. 115Veilige installatie. 115Veilig gebruik. 117Beschadigd apparaat. 119Het voorkomen van materiëleschade. 121Milieubescherming en bespa-ring. 121Afvoeren van de verpakking. 121Energie besparen. 121Opstellen en aansluiten. 122Leveringsomvang. 122Apparaat opstellen en aanslui-ten. 122Criteria voor de opstellocatie. 123Het apparaat voor het eerste ge-bruik voorbereiden. 123Apparaat elektrisch aansluiten. 123Uw apparaat leren kennen. 123Apparaat. 123Bedieningselementen. 124Uitrusting. 124Legplateau. 124Schuiflade. 124Fruit- en groentelade met deksel. 124Deurrekken. 125Accessoires. 125De Bediening in essentie. 125Apparaat inschakelen. 125Opmerkingen bij het gebruik. 125Machine uitschakelen. 125Temperatuur instellen.

125Extra functies. 126Supervriezen. 126Koelvak. 126Tips voor het bewaren van le-vensmiddelen in het koelvak. 126Koudezones in het koelvak. 127Sticker "OK". 127Vriesvak. 127Deur van het vriesvak. 127Invriescapaciteit. 127Tips voor het inkopen van diep-vrieskost. 128Tips voor het bewaren van le-vensmiddelen in het vriesvak. 128Tips voor het bevriezen van ver-se levensmiddelen. 128Houdbaarheid van de diepvries-waren bij −18°C. 129Ontdooimethodes voor diep-vrieswaren. 129Ontdooien. 130Ontdooien in het koelvak. 130Ontdooien in het vriesvak. 130Reiniging en onderhoud. 130Apparaat voorbereiden voor rei-niging. 130Apparaat schoonmaken. 131De dooiwatergoot en het afvoer-gat reinigen. 131Ventilatierooster reinigen. 131Onderdelen eruit halen. 132Storingen verhelpen. 133Functiestoringen. 133Temperatuurprobleem. 134Geluiden. 134Geurtjes. 135.

nl Veiligheid114VeiligheidHoud de informatie omtrent veiligheid aan, zodat u het apparaatveilig kunt gebruiken.Algemene aanwijzingenHier vindt u algemene informatie over deze gebruiksaanwijzing.¡Lees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig door. Alleen dan kuntu het apparaat veilig en efficiënt gebruiken.¡Deze gebruiksaanwijzing is bestemd voor de gebruiker van hetapparaat.¡Neem de veiligheidsvoorschriften en waarschuwingen in acht.¡Bewaar de gebruiksaanwijzing en de productinformatie voor la-ter gebruik of voor volgende eigenaren.¡Controleer het apparaat na het uitpakken.

Sluit het apparaat ingeval van transportschade niet aan.Bestemming van het apparaatOm het apparaat veilig en op de juiste manier te gebruiken dientu de aanwijzingen over het beoogd gebruik in acht te nemen.Gebruik het apparaat uitsluitend:¡volgens deze gebruiksaanwijzing.¡voor het koelen en invriezen van levensmiddelen en voor ijsbe-reiding.¡voor huishoudelijk gebruik en in gesloten ruimtes binnen de hui-selijke omgeving.¡tot een hoogte van 2000m boven zeeniveau.Inperking van de gebruikersVoorkom risico's voor kinderen en kwetsbare personen.Dit apparaat kan worden bediend door kinderen vanaf 8 jaar endoor personen met fysieke, sensorische of geestelijke beperkin-gen of met gebrekkige ervaring en/of kennis, indien zij onder toe-zicht staan of zijn geïnstrueerd in het veilige gebruik van het appa-raat en de daaruit resulterende gevaren hebben begrepen.Kinderen mogen niet met het apparaat spelen.

Veiligheid nl115Reiniging en gebruikersonderhoud mogen niet worden uitgevoerddoor kinderen indien deze niet onder toezicht staan.Zorg ervoor dat kinderen die jonger zijn dan 8 jaar niet bij het ap-paraat of de aansluitkabel kunnen komen.Kinderen vanaf 3 jaar en jonger dan 8 jaar mogen de koelkast/diepvriezer vullen en legen.Veiliger transportHoud de veiligheidsaanwijzingen aan wanneer u het apparaattransporteert.WAARSCHUWING‒Gevaar voor letsel!Het hoge gewicht van het apparaat kan bij het optillen letselsveroorzaken.▶▶▶▶▶ Het apparaat niet alleen optillen.Veilige installatieHoud deze veiligheidsaanwijzingen in acht bij de installatie vanhet apparaat.WAARSCHUWING‒Gevaar voor een elektrische schok!¡Ondeskundige installaties zijn gevaarlijk.▶▶▶▶▶ Het apparaat uitsluitend aansluiten en gebruiken volgens degegevens op het typeplaatje.▶▶▶▶▶ Het apparaat uitsluitend via een volgens de voorschriftengeïnstalleerd stopcontact met randaarde op een stroomnetmet wisselstroom aansluiten.▶▶▶▶▶ Het randaardesysteem van de elektrische huisinstallatiemoet conform de elektrotechnische voorschriften zijn geïn-stalleerd.▶▶▶▶▶ Nooit het apparaat via een externe schakelinrichting voe-den, bijvoorbeeld een tijdschakelaar of besturing op af-stand.

nl Veiligheid116▶▶▶▶▶ Wanneer het apparaat is ingebouwd, moet de netstekkervan de netaansluitkabel vrij toegankelijk zijn, of wanneervrije toegang niet mogelijk is, moet in de vast geplaatsteelektrische installatie een alpolige scheidingsinrichting vol-gens de installatievoorschriften worden ingebouwd.▶▶▶▶▶ Bij het opstellen van het apparaat erop letten dat het net-snoer niet wordt afgeklemd of beschadigd.¡Een beschadigde isolatie van het netsnoer is gevaarlijk.▶▶▶▶▶ Nooit het aansluitsnoer met warmtebronnen in contact bren-gen.▶▶▶▶▶ Nooit het aansluitsnoer met scherpe punten of randen incontact brengen.▶▶▶▶▶ Het aansluitsnoer nooit knikken, knellen of veranderen.WAARSCHUWING‒Explosiegevaar!Wanneer de ventilatie-openingen van het apparaat zijn geslo-ten, dan kan bij een lek van het koude circuit een brandbaargas-luchtmengsel ontstaan.▶▶▶▶▶ Sluit ventilatie-openingen in de behuizing van het apparaatof in de inbouwbehuizing niet af.WAARSCHUWING‒Risico van brand!¡Het gebruik van een verlengd netsnoer en niet-toegestaneadapters is gevaarlijk.▶▶▶▶▶ Geen verlengsnoeren of meervoudige stopcontacten gebrui-ken.▶▶▶▶▶ Als het netsnoer te kort is, contact opnemen met de servi-cedienst.▶▶▶▶▶ Alleen door de fabrikant goedgekeurde adapters gebruiken.¡Draagbare mobiele meervoudige stopcontacten of draagbarenetvoedingen kunnen oververhit raken en tot brand leiden.▶▶▶▶▶ Draagbare mobiele meervoudige stopcontacten of draagba-re netvoedingen niet aan de achterkant van de apparatenplaatsen.

Veiligheid nl117Veilig gebruikNeem bij gebruik van het apparaat de veiligheidsaanwijzingen inacht.WAARSCHUWING‒Gevaar voor een elektrische schok!Binnendringend vocht kan een elektrische schok veroorzaken.▶▶▶▶▶ Gebruik het apparaat alleen in gesloten ruimtes.▶▶▶▶▶ Stel het apparaat nooit bloot aan grote hitte en vochtigheid.▶▶▶▶▶ Geen stoomreiniger of hogedrukreiniger gebruiken om hetapparaat te reinigen.WAARSCHUWING‒Verstikkingsgevaar!¡Kinderen kunnen verpakkingsmateriaal over het hoofd trekkenen hierin verstrikt raken en stikken.▶▶▶▶▶ Verpakkingsmateriaal uit de buurt van kinderen houden.▶▶▶▶▶ Laat kinderen niet met verpakkingsmateriaal spelen.¡Kinderen kunnen kleine onderdelen inademen of inslikken enhierdoor stikken.▶▶▶▶▶ Kleine onderdelen uit de buurt van kinderen houden.▶▶▶▶▶ Kinderen niet met kleine onderdelen laten spelen.WAARSCHUWING‒Explosiegevaar!¡Mechanische inrichtingen of andere middelen kunnen de kou-dekringloop beschadigen, brandbaar koudemiddel kan lekkenen exploderen.▶▶▶▶▶ Gebruik voor het versnellen van het ontdooien geen anderemechanische inrichtingen of andere middelen dan diegenedie door de fabrikant zijn aanbevolen.¡Producten met brandbare drijfgassen en explosieve stoffenkunnen exploderen, bijv.

verwarmingsapparaten of elektrische ijsbe-reiders.▶▶▶▶▶ Gebruik geen elektrische apparaten binnenin het apparaat.¡De dampen van brandbare vloeistoffen kunnen ontsteken (ex-plosieve verbranding)▶▶▶▶▶ Dranken met een hoog alcoholpercentage uitsluitend goedafgesloten en staand bewaren.WAARSCHUWING‒Gevaar voor letsel!¡Flessen of blikjes met koolzuurhoudende drank kunnen bar-sten.▶▶▶▶▶ Geen flessen of blikjes met koolzuurhoudende drank in hetvriesvak bewaren.¡Letsel aan de ogen door lekkend brandbaar koudemiddel enschadelijke gassen.▶▶▶▶▶ De buizen van de koudemiddelkringloop en de isolatie nietbeschadigen.WAARSCHUWING‒Verbrandingsgevaar door kou!Contact met diepvrieswaren en koude oppervlakken kan totbrandwonden door koude leiden.▶▶▶▶▶ Nooit diepvrieswaren in de mond nemen nadat deze uit hetvriesvak werden genomen.▶▶▶▶▶ Voorkom dat de huid langdurig in contact komt met diep-vrieswaren, ijs en de buizen in het vriesvak.VOORZICHTIG‒Gezondheidsrisico!¡Houd de volgende aanwijzingen aan om verontreiniging vanlevensmiddelen te voorkomen.▶▶▶▶▶ Wanneer de deur langere tijd wordt geopend, kan dit leidentot een aanzienlijke temperatuurstijging in de vakken vanhet apparaat.▶▶▶▶▶ Maak de oppervlakken, die met levensmiddelen en toegan-kelijke afvoersystemen in contact komen, regelmatigschoon.

Veiligheid nl119▶▶▶▶▶ Rauw vlees en vis in geschikte containers in de koelkastdusdanig bewaren dat het niet in contact komt met anderelevensmiddelen of op deze drupt.▶▶▶▶▶ Wanneer het koel-/vriesapparaat langere tijd leeg staat, hetapparaat uitschakelen, ontdooien, reinigen en de deur openlaten, om schimmelvorming te voorkomen.¡Wanneer zure levensmiddelen in contact komen met alumini-um in het apparaat in contact komen, dan kunnen aluminiumi-onen overdragen naar de levensmiddelen.▶▶▶▶▶ Verontreinigde levensmiddelen niet consumeren.Beschadigd apparaatNeem deze veiligheidsvoorschriften in acht als uw apparaat be-schadigd is.WAARSCHUWING‒Gevaar voor een elektrische schok!¡Een beschadigd apparaat of een beschadigd netsnoer is ge-vaarlijk.▶▶▶▶▶ Nooit een beschadigde apparaat gebruiken.▶▶▶▶▶ Nooit een apparaat met gescheurd of gebroken oppervlakgebruiken.▶▶▶▶▶ "Neem contact op met de servicedienst." →Pagina136▶▶▶▶▶ Alleen daarvoor geschoold vakpersoneel mag reparatiesaan het apparaat uitvoeren.¡Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk.▶▶▶▶▶ Alleen daarvoor geschoold vakpersoneel mag reparatiesaan het apparaat uitvoeren.▶▶▶▶▶ Er mogen uitsluitend originele reserveonderdelen wordengebruikt voor reparatie van het apparaat.▶▶▶▶▶ Als het netsnoer van dit apparaat beschadigd raakt, moethet ter vermijding van risico's worden vervangen door de fa-brikant, de servicedienst of een andere gekwalificeerde per-soon.

nl Veiligheid120WAARSCHUWING‒Risico van brand!Bij beschadiging van de leidingen kunnen brandbaar koude-middel en schadelijke gassen ontsnappen en ontsteken.▶▶▶▶▶ Houd vuur en ontstekingsbronnen uit de buurt van het ap-paraat.▶▶▶▶▶ Ventileer de ruimte.▶▶▶▶▶ "Het apparaat uitschakelen." →Pagina125▶▶▶▶▶ De stekker van het netsnoer uit het stopcontact trekken ofde zekering in de meterkast uitschakelen.▶▶▶▶▶ "Neem contact op met de service-afdeling." →Pagina136

Het voorkomen van materiële schade nl121Het voorkomen van materiële schadeHet voorkomen van mate-riële schadeHet voorkomen van materiële schadeTer voorkoming van materiële scha-de, aan het apparaat, de accessoiresof keukenvoorwerpen dient u de aan-wijzingen in acht te nemen. LET OP. ¡Door het gebruik van de plint, la-den of apparaatdeuren als zitvlakof opstapje kan het apparaat be-schadigd raken. ▶▶▶▶▶ Niet op de plint, laden of deurenstaat of leunen. ¡Door verontreinigingen met olie ofvet kunnen kunststofdelen endeurafdichtingen poreus worden. ▶▶▶▶▶ Houd kunststofdelen en deuraf-dichtingen olie- en vetvrij. ¡Delen in het apparaat van metaalof met een metalen uiterlijk kunnenaluminium bevatten. Aluminium re-ageert bij contact met zure levens-middelen. ▶▶▶▶▶ Geen levensmiddelen onverpaktin het apparaat bewaren.

Milieubescherming en besparingMilieubescherming en be-sparingMilieubescherming en besparingBescherm het milieu door het appa-raat op een hulpbronnenbesparendemanier te gebruiken en herbruikbarematerialen op de juiste manier af tevoeren. Afvoeren van de verpakkingDe verpakkingsmaterialen zijn milieu-vriendelijk en kunnen worden herge-bruikt. ▶▶▶▶▶ De afzonderlijke componenten opsoort gescheiden afvoeren. Bij uw dealer en uw gemeente- ofdeelraadskantoor kunt u informatieverkrijgen over de actuele afvoer-methoden. Energie besparenAls u deze aanwijzingen opvolgt, ver-bruikt uw apparaat minder stroom. Keuze van de opstellingslocatieHoud deze aanwijzing aan wanneer uhet apparaat plaatst. ¡Stel het apparaat niet bloot aan di-rect zonlicht. ¡Plaats het apparaat zo ver moge-lijk van radiatoren, fornuis en an-dere warmtebronnen:– Houd 30mm afstand aan totelektrische- of gasfornuizen.

De lucht aan de achterwand vanhet apparaat kan beter ontsnap-pen, het apparaat warmt niet zosterk op. Het apparaat hoeft minder vaak tekoelen. Energie besparen bij het gebruik. Houd deze aanwijzing aan wanneer uuw apparaat gebruikt. AanwijzingDe plaatsing van de uit-rustingsonderdelen heeft geen in-vloed op het energieverbruik van hetapparaat.

nl Opstellen en aansluiten122¡Ventilatieopeningen niet afdekkenof blokkeren.De lucht aan de achterwand vanhet apparaat kan beter ontsnap-pen, het apparaat warmt niet zosterk op.¡Open de deur van het apparaatslechts kort.¡Transporteer gekoelde levensmid-delen in een koeltas en leg ze snelin het apparaat.¡Warme gerechten en drankeneerst laten afkoelen, daarna in hetapparaat plaatsen.¡Leg om de koude van de diep-vriesproducten te benutten, dezeter ontdooiing in het koelvak.De lucht in het apparaat warmtniet zo sterk op.Het apparaat hoeft minder vaak tekoelen.¡Laat altijd wat ruimte tussen de le-vensmiddelen en de achterwand.¡Verpak de levensmiddelen lucht-dicht.De lucht kan circuleren en deluchtvochtigheid blijft constant.¡Vriesvak regelmatig ontdooien.Een vorstvrij vriesvak is stroombe-sparend en koelt de diepvrieswa-ren optimaal.¡Deur van het vriesvak slechts kort-stondig openen en zorgvuldig slui-ten.Een gesloten deur van het vries-vak beschermt het vriesvak tegensterke verijzing.Opstellen en aansluitenOpstellen en aansluitenOpstellen en aansluitenLeveringsomvangControleer na het uitpakken alle on-derdelen op transportschade en devolledigheid van de levering.Neem bij klachten met uw dealer ofonze "servicedienst" →Pagina136contact op.De levering bestaat uit:¡Onderbouwapparaat¡Uitrusting en accessoires1¡Montagemateriaal¡Montagehandleiding¡Gebruiksaanwijzing¡Klantenserviceboekje¡Garantiebijlage2¡Energielabel¡Informatie over energieverbruik engeluidenApparaat opstellen en aan-sluitenVoorwaarde:"De leveringsomvangvan het apparaat is gecontroleerd."→Pagina1221.

"Houd de criteria aan voor de op-stellocatie van het apparaat."→Pagina1232. Het apparaat conform meegelever-de montagehandleiding installeren.3. "Het apparaat voor het eerste ge-bruik voorbereiden." →Pagina1234. "Het apparaat elektrisch aanslui-ten." →Pagina1231Afhankelijk van de apparaatuitvoering2Niet in alle landen

Uw apparaat leren kennen nl123Criteria voor de opstellocatieHoud deze aanwijzing aan wanneer uhet apparaat plaatst. WAARSCHUWINGExplosiegevaar. Wanneer het apparaat in een te klei-ne ruimte staat, kan er bij een lek vanhet koudecircuit een brandbaar gas-luchtmengsel ontstaan. ▶▶▶▶▶ Stel het apparaat uitsluitend op ineen ruimte, welke tenminste eenvolume heeft van 1m3 per 8gkoudemiddel. De hoeveelheid vanhet koudemiddel staat op het type-plaatje. →Afb.  1/5Het gewicht van het apparaat kan af-hankelijk van het model tot 35 bedra-gen. De ondergrond moet stabiel genoegzijn om het gewicht van het apparaatte dragen. Toegestane ruimtetemperatuurDe toegestane kamertemperatuur isafhankelijk van de klimaatklasse vanhet apparaat. De klimaatklasse vindt u op het type-plaatje. →Afb.

 1/5Klimaatklas-seToegestane ruimtetempe-ratuurSN 10°C…32°CN 16°C…32°CST 16°C…38°CT 16°C…43°CHet apparaat is volledig functioneelbinnen de toegestane binnentempe-ratuur. Wanneer u een apparaat van de kli-maatklasse SN gebruikt bij lagere ka-mertemperaturen, dan kunnen be-schadigingen aan het apparaat toteen kamertemperatuur van 5°C wor-den uitgesloten. OnderbouwBij bepaalde aanrechtbladen, bijv. van steen, glas of roestvrij staal, isbevestiging onder het aanrechtbladvaak niet mogelijk. Toebehoren voorde montage op de zijwanden kunt ubij de klantenservice bestellen. →"Servicedienst", Pagina136Het apparaat voor het eerstegebruik voorbereiden1. Haal het informatiemateriaal er uit. 2. Verwijder de beschermfolie entransportborgingen, bijv. plakstripsen karton. 3. "Het apparaat voor de eerste keerreinigen. " →Pagina131Apparaat elektrisch aanslui-ten1.

De netstekker van het aansluit-snoer van het apparaat in eenstopcontact in de omgeving vanhet apparaat steken. De aansluitgegevens van het ap-paraat staan op het typeplaatje. →Afb.  1/52. De netstekker op vastheid contro-leren.

21De hoofdschakelaar schakelt het ap-paraat in of uit.2 schakelt Supervriezen in of uit.3Toont de ingestelde temperatuur vanhet koelvak in°C.4 stelt de temperatuur van het koel-vak in.UitrustingUitrustingUitrustingHier krijgt u een overzicht van de ac-cessoires behorende bij uw apparaaten de manier waarop ze worden ge-bruikt.De uitrusting van uw apparaat is mo-delafhankelijk.LegplateauOm de schappen naar wens te varië-ren, kunt u het schap uitnemen en opeen andere positie weer plaatsen. →"Plateau verwijderen", Pagina132SchuifladeBewaar dierlijke levensmiddelen inde lade.

"Voor het vullen en uitnemenkunt u de lade uit het apparaat ne-men." →Pagina132Fruit- en groentelade met dek-selBewaar vers fruit en groente in defruit- en groentelade."Haal de fruit- en groentelade uit hetapparaat voor het vullen en uitne-men." →Pagina132Afhankelijk van de soort levensmid-delen en de hoeveelheid kan zich inde fruit- en groentelade condenswa-ter vormen.Verwijder het condenswater met eendroge doek.Om ervoor te zorgen dat de kwaliteiten het aroma behouden blijven, moetu koudegevoelig fruit en groente bui-ten het apparaat bewaren bij tempe-raturen van ca. 8°C tot 12°C.Koudegevoelig fruit Ananas¡¡Bananen¡Mango¡Papaya¡CitrusvruchtenKoudegevoeligegroente¡Aubergines¡Komkommers¡Courgette¡Paprika¡Tomaten¡Aardappels

De Bediening in essentie nl125DeurrekkenOm het deurrek naar behoefte te vari-ëren kunt u het deurrek er uit nemenen op een andere positie weer plaat-sen. →"Deurrek verwijderen", Pagina132AccessoiresGebruik alleen originele accessoires. Deze zijn speciaal op uw apparaat af-gestemd. Hier krijgt u een overzichtvan de accessoires behorende bij uwapparaat en de manier waarop zeworden gebruikt. De accessoires van het apparaat zijnafhankelijk van het model. EierplateauBewaar eieren veilig op het eierpla-teau. IJsblokjesschaalGebruik de ijsblokjesschaal om ijs-blokjes te maken. IJsblokjes maken1. De ijsblokjesschaal voor ¾ metwater vullen en in het vriesvakplaatsen. Vastgevroren ijsblokjesschaal al-leen met een bot voorwerp, bijv. steel van een lepel, losmaken. 2. Om deijsblokjesschaal los tema-ken de ijsblokjesschaal iets torde-ren of kort onder stromend waterhouden.

De Bediening in essentieDe Bediening in essentieDe Bediening in essentieHier wordt de bediening van het ap-paraat in essentie beschreven. Apparaat inschakelen1. Het apparaat met hoofdschakelaarinschakelen. →Afb.  1/3aHet apparaat begint te koelen. aDe temperatuurindicatie knipperttot in het apparaat de ingesteldetemperatuur is bereikt. 2. "De gewenste temperatuur instel-len. " →Pagina125Opmerkingen bij het gebruik¡Wanneer u het apparaat heeft in-geschakeld, duurt het tot enkeleuren voordat de ingestelde tempe-ratuur wordt bereikt. Geen levensmiddelen in het appa-raat doen voordat de temperatuuris bereikt. ¡Wanneer u de deur sluit, kan eenonderdruk ontstaan. De deur gaatdan alleen moeilijker open. Wachteen ogenblik tot de onderdrukwordt gecompenseerd. Machine uitschakelen▶▶▶▶▶ Het apparaat met de hoofdschake-laar uitschakelen. →Afb.  1/3aHet apparaat koelt niet meer.

nl Extra functies126De koelvaktemperatuur beïnvloedtde vriesvaktemperatuur. Hoger in-gestelde koelvaktemperaturen zor-gen voor hogere vriesvaktempera-turen. Extra functiesExtra functiesExtra functiesKom te weten over welke instelbareextra functies uw apparaat beschikt. SupervriezenBij het Supervriezen koelt het vries-vak zo koud mogelijk. Hierdoor be-vriezen levensmiddelen snel tot in dekern. Schakel Supervriezen 4 tot 6 uurvoor het inladen van een hoeveelheidlevensmiddelen vanaf 2 kg in hetvriesvak in. Om het invriesvermogen te benutten,gebruikt u Supervriezen. →"Voorwaarden voor invriesvermo-gen", Pagina128AanwijzingAls Supervriezen is inge-schakeld, kan er meer geluid ont-staan. Supervriezen inschakelen▶▶▶▶▶ indrukken. a brandt. AanwijzingNa ca. 48 uur schakelthet apparaat over op de normalewerking. Supervriezen uitschakelen▶▶▶▶▶ indrukken.

KoelvakKoelvakKoelvakIn het koelvak kunt u vlees, worst,vis, melkproducten, eieren, bereidegerechten en brood en banket bewa-ren. De temperatuur in het koelvak kunt uvan 2°C tot 8°C instellen. De aanbevolen temperatuur in hetkoelvak bedraagt 4°C. →"Sticker "OK"", Pagina127Door de koelopslag kunt uook zeerbederfelijke levensmiddelen opkorteofmiddellange termijn bewaren. Hoelager de gekozen temperatuur is, deste langer blijven de levensmiddelenvers. Tips voor het bewaren van le-vensmiddelen in het koelvakVolg de tips op bij het bewaren vanlevensmiddelen in uw koelvak. ¡Om ervoor te zorgen dat de vers-heid en kwaliteit van de levensmid-delen langer behouden blijven, uit-sluitend verse en ongeschondenlevensmiddelen bewaren. ¡Bij kant-en-klaar-producten en ge-bottelde producten de door de fa-brikant vermelde houdbaarheids-datum of gebruiksdatum niet over-schrijden.

Vriesvak nl127Koudezones in het koelvakDoor de luchtcirculatie in et koelvakontstaan verschillende koudezones. Koudste zoneDe koudste zone is de schuiflade. Warmste zoneDe warmste zone bevindt zich hele-maal bovenaan in de deur. Tip:Bewaar minder gevoelige le-vensmiddelen in de warmste zone,bijv. harde kaas en boter. Hierdoorkomt het aroma van de kaas betertot ontwikkeling en blijft de botersmeerbaar. Sticker "OK"Met de sticker OK kunt u controlerenof in het koelvak de voor de levens-middelen aanbevolen veilige tempe-ratuurbereiken van +4°C of kouderbereikt zijn. De sticker OK wordt niet bij alle mo-dellen meegeleverd. Wanneer de sticker OK niet weer-geeft, dan de temperatuur stapsge-wijze verlagen. →"Koelvaktemperatuur instellen",Pagina125Na ingebruikneming van het appa-raat kan het tot wel 12 uur durenvoordat de ingestelde temperatuur isbereikt.

Correcte instellingVriesvakVriesvakVriesvakIn het vriesvak kunt u diepvrieswarenbewaren, levensmiddelen bevriezenen ijsblokjes maken. De temperatuur in het vriesvak is af-hankelijk van de temperatuur in hetkoelvak. Langdurig bewaren van levensmidde-len moet opeen temperatuur van –18°C of lager gebeuren. Door het invriezen kunt u bederfelijkelevensmiddelen gedurende lange tijdbewaren. De lage temperaturen ver-tragen of stoppen het bederven. De tijd die nodig isom verselevensmiddelen volledig diep tevriezenisafhankelijk van verschillendefactoren:¡Ingestelde temperatuur¡Levensmiddel (grootte en soort)¡Bewaarde hoeveelheid¡Reeds bewaarde hoeveelheid le-vensmiddelenDeur van het vriesvakOm ervoor te zorgen dat diepvrieswa-ren niet ontdooien en het vriesvakniet te sterk verijst, dient u de deurvan het vriesvak altijd te sluiten.

AanwijzingAls u de deur van hetvriesvak sluit, klikt deze hoorbaarvast. InvriescapaciteitHet invriesvermogen geeft aan welkehoeveelheid levensmiddelen in hoe-veel uur tot in de kern kan worden in-gevroren. Informatie over het invriesvermogenvindt u op het typeplaatje.

nl Vriesvak128Voorwaarden voor invriesvermogen1. Bij het inladen van verse levens-middelen, Supervriezen inschake-len. →"Supervriezen inschakelen",Pagina1262. De levensmiddelen zo dicht moge-lijk tegen de achterwand van hetvriesvak leggen. Daar vriezen delevensmiddelen het snelst in. Tips voor het inkopen vandiepvrieskostNeem de tips in acht als u diepvries-kost inkoopt. ¡Op onbeschadigde verpakking let-ten. ¡Op de houdbaarheidsdatum letten. ¡De temperatuur in de supermarkt-vriezer moet –18°C of kouderzijn. ¡De diepvriesketen niet onderbre-ken. Diepvriesproducten liefst ineen koeltas transporteren en snelin het vriesvak leggen. Tips voor het bewaren van le-vensmiddelen in het vriesvakNeem de tips in acht als u levens-middelen in het vriesvak inruimt. ¡De levensmiddelen over een grootoppervlak van het vriesvak verde-len.

¡In te vriezen levensmiddelen niet inaanraking brengen met ingevrorenlevensmiddelen. Indien nodig diepgevroren levens-middelen in het vriesvak verande-ren van positie. Tips voor het bevriezen vanverse levensmiddelenNeem de tips in acht als u verse le-vensmiddelen invriest. ¡Alleen verse en onberispelijke le-vensmiddelen bevriezen. ¡Bereide levensmiddelen zijn betergeschikt dan rauw eetbare levens-middelen. ¡Om voedingswaarde, aroma enkleur te behouden, moet u bepaal-de levensmiddelen voorbereidenom in te vriezen. – Groente: wassen, kleiner maken,blancheren. – Fruit: wassen, ontpitten en even-tueel schillen, eventueel suikerof ascorbinezuuroplossing toe-voegen. Meer aanwijzingen vindt u in de des-betreffende literatuur.

De verpakking met de inhoud vande invriesdatum voorzien.Houdbaarheid van de diep-vrieswaren bij −18°CNeem de bewaartijden in acht als ulevensmiddelen invriest.Levensmiddel BewaartijdVis, worst, klaargemaaktegerechten, brood en ban-ketTot 6 maandenGevogelte, vlees Tot 8 maandenLevensmiddel BewaartijdGroente, fruit Tot 12 maandenOntdooimethodes voor diep-vrieswarenOm de productkwaliteit zo goed mo-gelijk te behouden, de ontdooimetho-de aan levensmiddel en gebruiksdoelaanpassen.VOORZICHTIGGezondheidsrisico!Bij het ontdooien kunnen bacteriënzich vermeerderen en kunnen dediepvrieswaren bederven.▶▶▶▶▶ Half of geheel ontdooide diepvries-waren niet opnieuw invriezen.▶▶▶▶▶ Het voedsel pas na koken of bra-den opnieuw invriezen.▶▶▶▶▶ De maximale bewaartijd niet meerten volle benutten.Ontdooimethode LevensmiddelKoelvak Dierlijke levensmidde-len, zoals vis, vlees,kaas, kwarkOmgevingstempe-ratuurBroodMagnetron Levensmiddelen voor di-recte consumptie of di-recte toebereidingOven of fornuis Levensmiddelen voor di-recte consumptie of di-recte toebereiding

nl Ontdooien130OntdooienOntdooienOntdooienHoudt u de informatie aan, wanneeru uw apparaat wilt ontdooien. Ontdooien in het koelvak. Tijdens het gebruik vormen zich opde achterwand van het koelvak af-hankelijk van de werking waterdrup-pels of rijp. De achterwand van hetkoelvak ontdooit automatisch. Het dooiwater loopt via de dooiwater-goot in het afvoergat naar de ver-dampingsschaal en hoeft niet wordenafgeveegd. Neem de volgende informatie in achtom ervoor te zorgen dat dooiwaterkan weglopen en geurvorming wordtvermeden: →"De dooiwatergoot en het afvoer-gat reinigen. ", Pagina131. Ontdooien in het vriesvakOmdat de diepvrieswaren niet mogenontdooien, ontdooit het vriesvak nietautomatisch. Een laag rijp in hetvriesvak vermindert de afgifte vankoude aan de diepvrieswaren en ver-hoogt het energieverbruik. Vriesvak ontdooienHet vriesvak regelmatig ontdooien. 1. Ca.

4uur voor het ontdooien Su-pervriezen inschakelen. →"Supervriezen inschakelen",Pagina126De levensmiddelen bereiken hier-door heel lage temperaturen en ukunt de levensmiddelen langer opkamertemperatuur bewaren. 2. De diepvrieswaren verwijderen enop een koele plaats bewaren. Kou-de-accu's, indien voorhanden, opde dievrieswaren leggen. 3. "Het apparaat uitschakelen. "→Pagina1254. Haal de stekker van het apparaatuit het stopcontact. De stekker van het netsnoer uit hetstopcontact trekken of de zekeringin de meterkast uitschakelen. 5. Om het ontdooien te versnellen,een pan met heet water op een on-derzetter in het vriesvak zetten. 6. Het dooiwater met een zachtedoek of een spons opvegen. 7. Het vriesvak met een zachte, dro-ge doek droogwrijven. 8. Het apparaat elektrisch aansluiten. 9. "Het apparaat inschakelen. "→Pagina12510. "De diepvrieswaren inladen.

De reiniging van ontoegankelijkeplaatsen moet door de servicedienstworden uitgevoerd. Aan de reinigingdoor de servicedienst kunnen kostenverbonden zijn. Apparaat voorbereiden voorreinigingInformatie over de wijze waarop u uwapparaat voorbereid voor reiniging1. "Het apparaat uitschakelen. "→Pagina1252. Haal de stekker van het apparaatuit het stopcontact. De stekker van het netsnoer uit hetstopcontact trekken of de zekeringin de meterkast uitschakelen.

Reiniging en onderhoud nl1313. Haal alle levensmiddelen uit hetapparaat en bewaar deze op eenkoele plek. Indien beschikbaar koelelementenop de levensmiddelen leggen. 4. Als een rijplaag voorhanden is, de-ze laten ontdooien. 5. "Neem alle uitrustingsdelen uit hetapparaat. " →Pagina132Apparaat schoonmakenMaak het apparaat schoon zoalsvoorgeschreven, zodat het niet dooreen verkeerde reiniging of onge-schikte schoonmaakmiddelen be-schadigd raakt. WAARSCHUWINGGevaar voor een elektrische schok. ¡Binnendringend vocht kan eenschok veroorzaken. ▶▶▶▶▶ Geen stoomreiniger of hoge-drukreiniger gebruiken om hetapparaat te reinigen. ¡Vloeistof in de verlichting kan ge-vaarlijk zijn. ▶▶▶▶▶ Het sop mag niet in de verlich-ting terechtkomen. LET OP. ¡Ongeschikte reinigingsmiddelenkunnen de oppervlakken van hetapparaat beschadigen. ▶▶▶▶▶ Geen harde schuur- of afwas-sponsjes gebruiken.

▶▶▶▶▶ Geen scherpe of schurende rei-nigingsmiddelen gebruiken. ▶▶▶▶▶ Geen sterk alcoholhoudende rei-nigingsmiddelen gebruiken. ¡Wanneer u uitrustingsdelen en ac-cessoires in de vaatwasser reinigt,kunnen deze vervormen of verkleu-ren. ▶▶▶▶▶ Nooit uitrustingsdelen en acces-soires in de vaatwasser reinigen. 1. "Apparaat voorbereiden voor reini-ging. " →Pagina1302. Het apparaat, de uitrustingsdelenen de deurafdichting met een vaat-doek, lauwwarm water en eenbeetje pH-neutraal afwasmiddel rei-nigen. 3. Met een zachte, droge doek gron-dig nadrogen. 4. Plaats de uitrustingsdelen in hetapparaat. 5. Het apparaat elektrisch aansluiten. 6. "Het apparaat inschakelen. "→Pagina1257. Doe de levensmiddelen in het ap-paraat. De dooiwatergoot en het af-voergat reinigen. Reinig de dooiwatergoot en het af-voergat regelmatig, om ervoor te zor-gen dat het dooiwater kan weglopen. 1.

met eenwattenstaafje. →Afb. 3Ventilatierooster reinigen1. Verwijder het ventilatierooster voorhet reinigen. ‒Duw de klemmen in de ventila-tie-openingen naar onder en trektegelijkertijd het ventilatieroosternaar voren los. →Afb. 42. Reinig het ventilatierooster meteen vaatdoek een lauw zeepsopje. 3. Laat het ventilatierooster volledigdrogen en plaats het terug.

nl Reiniging en onderhoud132Onderdelen eruit halenNeem wanneer u de uitrustingsdelengrondig wilt reinigen deze uit het ap-paraat.Plateau verwijderen▶▶▶▶▶ Til het plateau omhoog, trek het eruit, laten zakken en zijwaarts naarbuiten draaien.→Afb. 5Deurrek verwijderen▶▶▶▶▶ Het deurrek omhoog tillen en ver-wijderen→Afb. 6Schuiflade verwijderen▶▶▶▶▶ De schuiflade optillen en eruit ne-men.→Afb. 7Fruit- en groentelade met dekselverwijderen▶▶▶▶▶ Het deksel van de fruit- en groente-lade naar boven klappen en defruit- en groentelade met dekselnaar voren verwijderen .→Afb. 8

Storingen verhelpen nl133Storingen verhelpenStoringen verhelpenStoringen verhelpenKleinere storingen aan het apparaat kunt u zelf verhelpen. Raadpleeg voordat ucontact opneemt met de klantenservice de informatie over het verhelpen vanstoringen.

Zo voorkomt u onnodige kosten.WAARSCHUWINGGevaar voor een elektrische schok!Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk.▶▶▶▶▶ Alleen daarvoor geschoold vakpersoneel mag reparaties aan het apparaatuitvoeren.▶▶▶▶▶ Er mogen uitsluitend originele reserveonderdelen worden gebruikt voor repa-ratie van het apparaat.▶▶▶▶▶ Als het netsnoer van dit apparaat beschadigd raakt, moet het ter vermijdingvan risico's worden vervangen door de fabrikant, de servicedienst of een an-dere gekwalificeerde persoon.FunctiestoringenStoring Oorzaak Verhelpen van storingenApparaat werkt niet.Er brandt geen enkele indi-catie.De stekker zit niet goed inhet stopcontact.▶▶▶▶▶ Controleer of de netstekker van destroomkabel volledig in het stop-contact is gestoken.De zekering is geactiveerd. ▶▶▶▶▶ Controleer de zekeringen.De stroom is uitgevallen. 1. Controleer of er stroom is.2.

Koude-accu's, indien voorhanden,op de dievrieswaren leggen.LED-verlichting functioneertniet.Lamp is defect. 1. "Schakel het apparaat uit."→Pagina1252. Koppel het apparaat los van de voe-dingspanning.Haal stekker van het netsnoer uithet stopcontact trekken of schakelde zekering in de meterkast uit.3. Verwijder het lampkapje naar links.→Afb. 94. Vervang het lampje.Vervangend lampje: 220–240 Vwisselstroom, fitting E14, zie defectlampje voor het wattage.De lichtschakelaar klemt. ▶▶▶▶▶ Controleer of de lichtschakelaar ge-makkelijk beweegt.→Afb. 10

nl Storingen verhelpen134Storing Oorzaak Verhelpen van storingenDe koelmachine schakelt va-ker en langer in.Apparaatdeur werd vaak ge-opend.▶▶▶▶▶ Open de apparaatdeur niet onno-dig.De ventilatieopeningen zijnafgedekt.▶▶▶▶▶ Verwijder blokkades voor de venti-latie-openingenBodem van het koelvak isnat.De dooiwatergoot of het af-voergat is verstopt.▶▶▶▶▶ "De dooiwatergoot en het afvoergatreinigen." →Pagina131TemperatuurprobleemStoring Oorzaak Verhelpen van storingenTemperatuur wijkt erg af vandeinstelling.Verschillende oorzaken zijnmogelijk.1. "Schakel het apparaat uit."→Pagina1252. "Schakel het apparaat na ca. 5 mi-nuten opnieuw in." →Pagina125‒Als de temperatuur te hoogis, controleer dan de tempe-ratuur na een paar uur op-nieuw.‒Als de temperatuur te laag is,controleer de temperatuurdan de volgende dag op-nieuw.GeluidenStoring Oorzaak Verhelpen van storingenApparaat bromt.

nl Opslaan en afvoeren136Opslaan en afvoerenOpslaan en afvoerenOpslaan en afvoerenHier krijgt u uitleg over de manierwaarop u het apparaat voorbereidtvoor de opslag. Daarnaast leggen weu uit hoe u oude apparaten dient afte voeren. Apparaat buiten gebruik stel-len1. "Het apparaat uitschakelen. "→Pagina1252. Haal de stekker van het apparaatuit het stopcontact. De stekker van het netsnoer uit hetstopcontact trekken of de zekeringin de meterkast uitschakelen. 3. "Het apparaat ontdooien. "→Pagina1304. "Het apparaat reinigen. "→Pagina1315. Om de ventilatie van het interieurte waarborgen het apparaat geo-pend laten. Afvoeren van uw oude appa-raatDoor een milieuvriendelijke afvoerkunnen waardevolle grondstoffen op-nieuw worden gebruikt. WAARSCHUWINGGezondheidsrisico. Kinderen kunnen zich in het apparaatopsluiten en in levensgevaar gera-ken.

▶▶▶▶▶ Om te voorkomen dat kinderen inhet apparaat kruipen legplateausen lades niet uit het apparaat ne-men. ▶▶▶▶▶ Kinderen uit de buurt van een af-gedankt apparaat houden. WAARSCHUWINGRisico van brand. Bij beschadiging van de leidingenkunnen brandbaar koudemiddel enschadelijke gassen ontsnappen enontsteken. ▶▶▶▶▶ De buizen van de koudemiddel-kringloop en de isolatie niet be-schadigen. ▶▶▶▶▶ Het apparaat milieuvriendelijk af-voeren. Dit apparaat is gekenmerkt inovereenstemming met de Euro-pese richtlijn 2012/19/EU be-treffende afgedankte elektri-sche en elektronische appara-tuur (waste electrical and elec-tronic equipment - WEEE). De richtlijn geeft het kader aanvoor de in de EU geldige terug-neming en verwerking van oudeapparaten.

ServicedienstServicedienstServicedienstAls u vragen hebt, een storing aanhet apparaat niet zelf kunt verhelpenof als het apparaat moet worden ge-repareerd, neem dan contact op metonze servicedienst. Veel problemen kunt u via de infor-matie voor het verhelpen van storin-gen in deze gebruiksaanwijzing of oponze website zelf verhelpen.

Als ditniet het geval is, neem dan contactop met onze servicedienst. We vinden altijd een passende oplos-sing en proberen onnodig bezoekvan de servicetechnicus te vermijden. We zorgen ervoor dat het apparaatzowel binnen de garantieperiode alsna het verstrijken van de fabrieksga-rantie met originele reserveonderde-len door geschoolde servicetechniciwordt gerepareerd.

Technische gegevens nl137Om veiligheidsredenen mag alleengeschoold vakpersoneel reparatiesaan het apparaat uitvoeren. De ga-rantieclaim vervalt indien reparatiesof ingrepen worden uitgevoerd doorpersonen die daartoe niet door onszijn gemachtigd, dan wel indien onzeapparaten worden voorzien van ver-vangende onderdelen, aanvullendeonderdelen of accessoires die geenoriginele onderdelen zijn en daardooreen defect wordt veroorzaakt. Originele vervangende onderdelendie relevant zijn voor de werking inovereenstemming met de desbetref-fende Ecodesign-verordening kunt uvoor de duur van ten minste 10 jaarvanaf het moment van in de handelbrengen van het apparaat binnen deEuropese Economische Ruimte bijonze servicedienst verkrijgen. AanwijzingHet inschakelen van deservicedienst is in het kader van deplaatselijk geldende fabrieksgarantie-voorwaarden gratis.

De minimumduurvan de garantie (fabrieksgarantievoor particuliere gebruikers) in de Eu-ropese Economische Ruimte be-draagt 2 jaar in overeenstemmingmet de geldende plaatselijke garan-tievoorwaarden. De garantievoor-waarden doen geen afbreuk aaneventuele andere rechten of claimsdie u op grond van het plaatselijkerecht heeft. Gedetailleerde informatie over de ga-rantieperiode en garantievoorwaar-den in uw land kunt u opvragen bijonze servicedienst, uw dealer of oponze website. Als u contact opneemt met de servi-cedienst, hebt u het productnummer(E-Nr. ) en het productienummer (FD)van het apparaat nodig. De contactgegevens van de service-dienst vindt u in de meegeleverdeservicedienstlijst of op onze website. Productnummer (E-nr. ) enproductienummer (FD)Het productnummer (E-Nr. ) en hetproductienummer (FD) vindt u op hettypeplaatje van het apparaat. →Afb.

Technische gegevensTechnische gegevensTechnische gegevensKoudemiddel, netto inhoud en overi-ge technische gegevens bevindenzich op het typeplaatje. →Afb.  1/5Overige informatie over uw modelvindt u op het internet onder https://energylabel. bsh-group. com1. Dit we-badres bevat een link naar de officië-le EU-productdatabase EPREL, waar-van de URL ten tijde van het drukkennog niet was gepubliceerd. Volg dande aanwijzingen bij het zoeken naarhet model op. De modelidentificatiebestaat uit het teken voor de slashvan het E-nummer (E-Nr. ) op het ty-peplaatje. Alternatief vindt u de mo-delidentificatie ook in de eerste regelvan het EU-energielabel. 1Geldt alleen voor landen in de Europese Economische Ruimte.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Constructa CK641KSF0 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden