Cecotec Bolero DressCode 740 BI Inverter A Handleiding

Cecotec Wasmachine Bolero DressCode 740 BI Inverter A

Bekijk gratis de handleiding van Cecotec Bolero DressCode 740 BI Inverter A (308 pagina’s), behorend tot de categorie Wasmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 4 mensen en kreeg gemiddeld 5.0 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Cecotec Bolero DressCode 740 BI Inverter A of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/308
Manual de instrucciones
Instruction manual
Manuel d’instructions
Bedienungsanleitung
Manuale di istruzioni
Manual de instruções
Handleiding
Instrukcja obsługi
Návod k použití
DRESSCODE 740 BI Inverter A
DRESSCODE 840 BI Inverter A
DRESSCODE 940 BI Inverter A
Lavadora/ Washing machine
02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 102722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 128/6/23 14:5428/6/23 14:54

Beoordeel deze handleiding

5.0/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Cecotec
Categorie: Wasmachine
Model: Bolero DressCode 740 BI Inverter A

Handleiding Cecotec Bolero DressCode 740 BI Inverter A – volledige tekst

214BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER ANEDERLANDS1. ONDERDELEN EN COMPONENTENFig. 1 1. Deur2. Wasmiddellade3. Bedieningspaneel4. Waterafvoerslang5. Netsnoer Accessoires. Fig. 21. 4 doppen2. 1 Koud water toevoer slang3. 1 Handleiding4. Akoestisch schuim (optioneel)OPMERKING:De afbeeldingen in deze handleiding zijn schematische voorstellingen en komen mogelijk niet exact overeen met het product.2. VÓÓR U HET APPARAAT GEBRUIKT- Dit apparaat heeft een verpakking die ontworpen is om het tijdens het transport te beschermen. Haal het apparaat uit de doos en verwijder al het verpakkingsmateriaal. U kunt de originele doos en andere verpakking op een veilige plaats bewaren om beschadiging van het apparaat te voorkomen als u het in de toekomst moet vervoeren.

Als u de verpakking toch weggooit, zorg er dan voor een correcte recyclage.- Controleer of alle onderdelen en componenten aanwezig en in goede staat zijn. Als een van deze ontbreekt of niet in goede staat is, neem dan onmiddellijk contact op met de Technische Dienst van Cecotec.- Houd het apparaat en de voedingskabel buiten het bereik van kinderen.Opmerking- De wasmachine moet voor gebruik worden gekalibreerd.- Vóór de eerste wasbeurt moet u een volledige wasbeurt zonder wasgoed (d.w.z. met een lege trommel) uitvoeren.- Zorg ervoor dat alle zakken leeg zijn. Scherpe, onbuigzame voorwerpen zoals munten, broches, spijkers, schroeven of stenen kunnen het toestel ernstig beschadigen.02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 21402722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 214 28/6/23 14:5528/6/23 14:55

BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER A215NEDERLANDSInhoud van de doos- Wasmachine- Slang- Handleiding- Doppen3. INSTALLATIE- Plaats het apparaat op een vlak, stabiel en droog oppervlak. Zet het product niet op de voedingskabel. F- Zorg ervoor dat u minimale afstanden tot muren aanhoudt. Fig. 3- Vermijd blootstelling aan direct zonlicht en warmtebronnen. Zorg voor een goede ventilatie als u het product gebruikt. - Verwijder de kartonnen doos en de geëxtrudeerde polystyreen verpakking.- Til de wasmachine op en verwijder de verpakking van de onderkant. Zorg ervoor dat u het kleine driehoekje van schuim aan de onderkant verwijdert. Als dat niet lukt, laat u het toestel op een van de zijkanten rusten en verwijdert u het met de hand. Fig. 4- Verwijder de tape die het netsnoer en de afvoerslang bij elkaar houdt.- Verwijder de watertoevoerslang van de binnenkant van de trommel.

Verwijderen van de transportschroeven- Voordat u de sluitring installeert, moet u alle transportschroeven uit de achterkant van het toestel verwijderen.- Bewaar de transportschroeven op een veilige plaats waar ze gemakkelijk kunnen worden teruggevonden om de wasmachine in de toekomst te verplaatsen.- Dit apparaat is zwaar. Verplaats het voorzichtig. Houd geen uitstekende delen vast bij het optillen. Gebruik de deur niet om hem op te tillen.Om de schroeven te verwijderenFig. 5- Draai de 4 schroeven los met een steeksleutel en verwijder ze. - Dek de gaten af met de bijgeleverde pluggen.- Bewaar de schroeven op een geschikte plaats voor de toekomst.De wasmachine waterpas zetten.Fig. 6Waarschuwing De borgmoeren op alle 4 de poten moeten goed worden vastgedraaid in de behuizing.- Controleer of de poten stevig aan het toestel zijn bevestigd.

216BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER ANEDERLANDS- Draai de borgmoer los om de poten te draaien tot ze goed contact maken met de vloer. - Stel de poten af en draai de moeren vast met een steeksleutel. Zorg ervoor dat het apparaat stabiel is.Aansluiting van de watertoevoerslangWaarschuwing - De watertoevoerslang niet knikken, breken, wijzigen of repareren.- Maak de verbinding handmatig, gebruik geen gereedschap.

Controleer of de verbinding optimaal is.Verbinding tussen de wasmachineaansluiting en de watertoevoerslang.- Lijn het gebogen deel van de slang uit met het aansluitstuk van de sproeier (inlaatklep) aan de achterkant van het product, zoals getoond in guur 7.- Draai de compressiemoer vast door rechtsom te draaien.Verbinding tussen de schroefkraan en de watertoevoerslang Schroefkraan en watertoevoerslang.Breng het andere uiteinde van de watertoevoerslang op één lijn met de kraan met schroefdraad en draai de drukmoer stevig vast door rechtsom te draaien. Zoals blijkt uit guur 8.Afvoerslang Let op- De afvoerslang niet knikken of verlengen.- Plaats de afvoerslang goed, ongeveer 60-90 cm boven de grond.Er zijn 2 manieren om het uiteinde van de afvoerslang te plaatsen: - In een afvoerpijp. Het wordt aangeraden om een standpijp te gebruiken. Fig.

9- In een afvoerpijp van de gootsteen, boven de sifon. Fig. 10Als de wasmachine is uitgerust met een afvoerslanghouder (afhankelijk van het model), kan deze ook boven een gootsteen of tank worden geïnstalleerd, zoals hieronder afgebeeld. Waarschuwing Wanneer u de afvoerslang installeert, zet hem dan goed vast, u kunt hiervoor een kabelbinder of een touw gebruiken. Als de afvoerslang te lang is, mag u hem niet in de wasmachine forceren, omdat dit ongewone geluiden kan veroorzaken.Akoestische sponzen (afhankelijk van model)02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 21602722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 216 28/6/23 14:5528/6/23 14:55

BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER A217NEDERLANDSWaarschuwing Zorg ervoor dat u de akoestische sponzen monteert, want deze kunnen het geluid van de wasmachine tijdens het draaien verminderen. - Plaats een zacht materiaal zoals schuimrubber of handdoeken tussen de onderkant van de wasmachine en de vloer ter bescherming. - Til de wasmachine voorzichtig aan één kant op en plak de langere sponzen op de langere onderkant van de wasmachine. Doe hetzelfde om de kortere sponzen op de kortere onderranden te plakken. Fig. 114. INSTRUCTIES VOOR GEBRUIKOpmerkingen- Zorg ervoor dat het toestel correct geïnstalleerd is alvorens het in gebruik te nemen. - Voor de eerste wasbeurt moet u een volledige cyclus zonder wasgoed uitvoeren. - Alle wasmachines worden grondig gecontroleerd voordat ze de fabriek verlaten en ondergaan een kwaliteitscontrole.

Er kan een kleine hoeveelheid water in de trommel achterblijven. Om deze te verwijderen en eventuele geurtjes te neutraliseren, is het aan te raden om de trommel voor het eerste gebruik te reinigen. U kunt een “Drum Clean” (trommelreinigingsprogramma) draaien of een ander wasprogramma gebruiken op een temperatuur van 90°C zonder wasgoed en wasmiddel. Ijking- Het is aan te raden om de wasmachine voor het eerste gebruik te kalibreren om er de beste prestaties uit te halen. - Het apparaat kan de hoeveelheid wasgoed in de trommel detecteren. Kalibratie optimaliseert de productprestaties door het water- en energieverbruik te minimaliseren. - Volg onderstaande stappen om de kalibratie uit te voeren:- Verwijder voorwerpen uit de trommel en sluit de deur. - Steek de stekker in het stopcontact.

De trommel begint langzaam te draaien en het display geeft verschillende getallen weer, wanneer het display een vast getal weergeeft, kunt u de machine uitschakelen, de wasmachine is gekalibreerd. Beginnen met wassenVoor het wassen. - Steek de stekker van het apparaat in het stopcontact. - Draai de waterkraan open. 02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A. indd 21702722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A. indd 217 28/6/23 14:5528/6/23 14:55.

218BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER ANEDERLANDS- Laad de wasmachine met het wasgoed. - Sluit de deur. - Voeg wasmiddel (en wasverzachter indien nodig) toe in het wasmiddelbakje. Opmerking- Doe alleen wasmiddel in vak I nadat u “Pre wash” heeft gekozen in wasmachines met deze functie. - Controleer voor het wassen of de wasmachine correct geïnstalleerd is. Wassen. Fig. 12- Zet het apparaat aan door op de aan/uit knop te drukken. - Draai aan de draaiknop om het gewenste programma te kiezen. - Kies een functie of gebruik een voorgecongureerde functie. - Druk op de Start/Pauze knop. Na het wassenAls de wascyclus is voltooid, klinkt er een pieptoon en wordt het woord “END” weergegeven op het bedieningspaneel. Gebruik van de wasmachineVoor elke wasbeurt- De wasmachine moet worden gebruikt op plaatsen waar de temperatuur tussen 5°C en 40°C ligt.

Bij gebruik onder 0°C kunnen de inlaatklep en het afvoersysteem beschadigd raken. Indien u het toestel plaatst of gebruikt op plaatsen met een temperatuur van 0°C of lager, moet u het onmiddellijk verplaatsen naar een plaats met een hogere temperatuur om te voorkomen dat de watertoevoerslang en de afvoerslang bevriezen. - Controleer voor het wassen de etiketten van de kledingstukken en de productinstructies voor het gebruik van wasmiddelen. Gebruik een niet-schuimend of weinig schuimend wasmiddel dat geschikt is voor wasmachines. - Kijk op het etiket. - Maak de zakken van de te wassen kleding leeg. - Maak een knoop met de bandjes of veters, sluit de ritsen en maak de knopen vast. - Doe kleine voorwerpen in een waszak. - Keer gemakkelijk te beschadigen en langharige kledingstukken binnenstebuiten. - Scheid kledingstukken van verschillende texturen.

220BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER ANEDERLANDSOpmerking- Bij gebruik van geconcentreerd of additief afwasmiddel, wordt het aanbevolen, voordat het in het wasmiddelreservoir te gieten, het met water enigszins te verdunnen om te voorkomen dat de inlaat van het wasmiddelreservoir verstopt raakt of dat er water uitlekt wanneer het reservoir wordt gevuld.- Gebruik een wasmiddel dat geschikt is voor machinewas op verschillende temperaturen om de beste resultaten te krijgen en de minste hoeveelheid water en elektriciteit te verbruiken.- De juiste dosering van het wasmiddel is belangrijk voor de beste resultaten.- Gebruik een kleine hoeveelheid wasmiddel voor een kleine lading wasgoed.- Pas de hoeveelheid wasmiddel altijd aan de hardheid van het water aan; als het water zacht is, gebruik dan minder wasmiddel.- Doseer het wasmiddel afhankelijk van de mate van vervuiling van het wasgoed.- Het geconcentreerde wasmiddel (zeer compact) vereist een bijzonder nauwkeurige dosering.- Een te hoge dosering van wasmiddel kan leiden tot schuimvorming en slechte was- en spoelresultaten.- Onvoldoende wasmiddeldosering kan leiden tot kalkafzetting en verkleuring van het wasgoed.- Wasmiddel mag alleen in het vak worden gedaan nadat de “Pre wash” functie is gekozen.

BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER A221NEDERLANDSMild wasmiddel Synthetisch (Synthetic)20/30 Delicate stoen, zijde, viscoseWasmiddel speciaal voor wolWool (Wol) 20/30/40 Wol (Wool)BedieningspaneelFig. 14Aan-/uit knop (1)Indrukken om het apparaat aan en uit te zetten.Start/pauze knop (2)Druk op om de wascyclus te starten of te pauzeren. Optie (3)Selecteer een extra optie door op de gewenste knop te drukken, de indicator licht op wanneer een optie is geselecteerd.Programma’s (4)Selecteer het juiste programma voor verschillende soorten wasgoed door aan de keuzeknop te draaien.Scherm (5)Het display toont de instellingen, de resterende tijd, de opties en de waarschuwingsberichten van de wasmachine. Instructies voor gebruikFig. 15A. Display, toont de volgende gegevens:1. Wastijd2. Centrifugesnelheid3. Einde wascyclus (END)4. Vertraagde start (in H)5. Foutmelding (Voorbeeld: E30)A.

- Met betrekking tot EN 60456:2016/A11:2020 met (EU) 2019/2014, (EU) 2019/2023,- (UE) 2021/340, (UE) 2021/341,- De energie-eciëntieklasse van de EU is: A- Energie testprogramma: ECO 40-60. Andere voorgecongureerd. Halve belasting voor machine van 9,0 kg: 4,5 kg.- Een kwart belasting voor machine van 9,0 kg: 2,5 kg.- De hoogst bereikte temperatuur in de wascyclus gedurende ten minste 5 minuten.- Het restvocht na de wascyclus in procenten van het watergehalte en het centrifugetoerental waarbij dit is bereikt.- Het ECO 40-60 programma is in staat normaal bevuild katoenen wasgoed dat als wasbaar op 40 °C of 60 °C is aangegeven, samen in dezelfde cyclus te reinigen. Dit programma wordt gebruikt om de naleving van Verordening (EU) 2019/2023 te beoordelen.02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 22602722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 226 28/6/23 14:5528/6/23 14:55

BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER A227NEDERLANDSDe meest eciënte programma’s in termen van energieverbruik zijn meestal programma’s bij lagere temperaturen en van langere duur.Door de wasmachine te laden tot de capaciteit die is aangegeven voor de respectieve programma’s, kan energie en water worden bespaard. Het geluid en het resterende vochtgehalte worden beïnvloed door het centrifugetoerental: hoe hoger het centrifugetoerental, hoe hoger het geluid en hoe lager het resterende vochtgehalte.Let opAls de stroom uitvalt terwijl de machine draait, slaat het interne geheugen het geselecteerde programma op. Het apparaat zet het programma voort wanneer de stroomvoorziening wordt hersteld.

Kies het meest geschikte wasprogramma op basis van het type wasgoed:PROGRAMMA TYPE KLEDINGSTUKQuick 15’ (Express 15 min) Extra kort programma voor licht wasgoed van lichte vervuiling of voor kleine hoeveelheden wasgoed.Handig programma voor wasbare en delicate stoen, zoals zijde,Rapid 45´(Snel 45 min) Het kan worden gebruikt om een paar stukken wasgoed te wassen of kleding die niet al te vuil is20 ºC Geschikt voor het wassen van licht vervuild katoenen linnen op een nominale temperatuur van 20 °C.Jeans (Spijkerstof) Speciaal ontworpen voor spijkerbroeken.ECO 40-60 Het ECO 40-60 programma is in staat normaal bevuild katoenen wasgoed dat als wasbaar op 40 °C of 60 °C is aangegeven, samen in dezelfde cyclus te reinigen.Steam Wash (stoomreiniging)De stoom kan de vezels binnendringen en zo eectief bacteriën en ziektekiemen doden, geurtjes voorkomen en uw gezondheid beschermen.02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 22702722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 227 28/6/23 14:5528/6/23 14:55

228BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER ANEDERLANDSRinse&Spin (Spoelen en centrifugeren)Spoelt, centrifugeert het wasgoed en laat het water uit de trommel lopen. Centrifugeren (Spin Only) De was centrifugeren en het water uit de trommel laten lopen Baby Care (Baby kleding) Handig programma voor delicate stoen zoals babykleding. Reinigt dieper en spoelt beter af om de babyhuid te beschermen.Wool (Wol) Wol of scheerwol, hand- of machinewasbaar. Fijnwasprogramma om krimpen te voorkomen. Langere programmapauzes (kledingstukken blijven weken).Delicate (Delicate kleding) Handig programma voor wasbare en delicate stoen zoals zijde, satijn, synthetische vezels of gemengde stoen.Mixed (Diverse kleding) Gemengde ladingen met katoenen en synthetische kledingstukkenSyntethic (Synthetische kleding)Voor het wassen van synthetische artikelen zoals overhemden, jassen, gemengd.

BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER A229NEDERLANDSMixed (Diverse kleding)40 1000 Uitgestelde start/Pre wash/extra spoelenJeans (Spijkerstof) 30 800 Uitgestelde start/Pre wash/extra spoelenECO 40-60 - 1400 Uitgestelde start20 ºC 20 1000 Uitgestelde start/extra spoelenCentrifugeren (Spin Only)- 1000 Uitgestelde startQuick 15´ (Snel 15 min)Koud 800 Uitgestelde startRapid 45´(Snel 45 min)20 800 Uitgestelde start/extra spoelenSport Wear (Sport kleding)20 800 Uitgestelde start/Pre wash/extra spoelenWool (Wol) 40 600 Uitgestelde start/extra spoelenBaby Care (Baby kleding)60 1000 Uitgestelde start/Pre wash/extra spoelenRinse&Spin (Spoelen en centrifugeren)- 1000 Uitgestelde start/extra spoelenDelicate (Delicate kleding) 30 800 Uitgestelde start/extra spoelen- De tabellen laten zien welke cyclus welke opties biedt en hoe ze kunnen worden aangepast.- Het laat ook zien of een instelling niet compatibel is met een cyclus.

230BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER ANEDERLANDS- Druk op uitgestelde start en selecteer de tijd (de tijd kan variëren van 0 tot 24 uur).- Druk op Start/Pauze om de uitgestelde start te activeren.- Om de functie “Uitgestelde start” te annuleren, drukt u voor het starten van het programma op de knop totdat op het display 0H verschijnt. Als het programma al gestart is, schakel het apparaat dan uit (aan/uit knop) en weer in en selecteer een nieuw programma.Start/PauseApparatuur aanzettenDruk op de knop om de wascyclus te starten of te pauzeren.Extra spoelenApparatuur aanzettenKies een programma.Druk op de knop en selecteer “Extra spoelen” om de machine een extra laatste spoeling te laten uitvoeren (het pictogram “Extra spoelen” gaat branden ).

Pre washApparatuur aanzettenKies een programma.Druk op de toets en selecteer “Pre wash” om het apparaat een extra wasbeurt te laten uitvoeren voordat de hoofdwascyclus begint, om de wasprestaties te verhogen (“Voorwas” pictogram licht op ).Opmerking: er moet wasmiddel worden toegevoegd aan compartiment I.CentrifugesnelheidApparatuur aanzettenKies een programma.Druk op deze knop tot de gewenste snelheid is geselecteerd.Temperatuur - Apparatuur aanzetten- Indien nodig kan de wastemperatuur worden aangepast door op de knop te drukken en de onderstaande volgorde te volgen: Koud-20ºC-30ºC-40ºC-60ºC-90ºCMy Cycle (favorieten)Met deze optie kunt u de conguratie van het meest gebruikte programma opslaan.02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 23002722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 230 28/6/23 14:5528/6/23 14:55

BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER A231NEDERLANDS1. Apparatuur aanzetten2. Kies het gewenste programma met de keuzeknop en de gewenste instellingen indien van toepassing (temperatuur, centrifugetoerental, voorwas, extra spoelen). 3. Druk ongeveer 3 seconden op de knop “Speed”. De conguratie wordt opgeslagen. 4. Door het programma “My Cycle” te selecteren via de selecteur, worden de eerder opgeslagen instellingen automatisch geactiveerd. Kinderslot (Child Lock)- Apparatuur aanzetten- Druk tegelijkertijd ongeveer 3 seconden op de knoppen “Temp” en “Speed”. - OPMERKING: - Als het kinderslot geactiveerd is en het wasprogramma start, gaat de indicator branden. - Houd beide knoppen opnieuw ingedrukt om de functie te deblokkeren. - Deze functie vergrendelt alle knoppen behalve de aan/uit knop en de kindervergrendelknop zelf.

- Deactiveer de kinderslotfunctie voordat u een programma kiest en voordat u gaat wassen. Stil- Apparatuur aanzetten- Kies een programma. - Druk op de Start/Pauze toets- Druk ongeveer 3 seconden op de knop “Temp”. Er zijn geen pieptonen hoorbaar. - Om het geluid weer te activeren, drukt u nogmaals ongeveer 3 seconden op de “Temp”-knop. - Opmerking: De conguratie blijft behouden tot de volgende herstart. Gebruiksteller- Haal de stekker 10 seconden uit het stopcontact en steek de stekker er weer in. - Schakel de machine in en wacht 10 seconden, druk ongeveer 5 seconden lang gelijktijdig en ononderbroken op de knoppen en op het bedieningspaneel totdat het display cijfers weergeeft, de waarde geeft de gebruikstijden van de wasmachine aan. - Herhaal stap 1 opnieuw om de normale werking te hervatten.

Tips voor gebruik- Na het voltooien van een programma, wacht 2 minuten voordat u de deur opent. - Controleer of het water in de trommel is weggelopen voordat u de deur opent. Open de deur niet als er nog water in staat. - Was niet slechts één kledingstuk, dit kan het toestel destabiliseren.

232BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER ANEDERLANDS- De informatie die wordt gegeven voor andere programma’s dan het eco 40-60 programma is slechts indicatief.- Het eco 40-60 programma is in staat normaal bevuild katoenen kleding dat als wasbaar op 40°C of 60°C is aangegeven, samen in dezelfde cyclus te reinigen. Dit programma wordt gebruikt om de naleving van de EU-wetgeving inzake ecologisch ontwerp te beoordelen.- De voor elk programma aangegeven tijden komen overeen met de duur bij standaard belading en temperatuur.

Andere soorten belasting en temperatuur zullen andere tijden tot gevolg hebben.- De meest energie-eciënte programma’s zijn over het algemeen die welke bij lagere temperaturen en gedurende langere perioden werken.- Laad de wasmachine tot de aangegeven capaciteit voor elk programma, dit zal helpen om energie en water te besparen.- Programmaduur, energieverbruik en waterverbruik kunnen variëren, afhankelijk van het gewicht en het soort wasgoed, de gekozen extra functies, de water- en omgevingstemperatuur.- Het wordt aanbevolen vloeibaar wasmiddel te gebruiken voor wasprogramma’s op lage temperatuur. De hoeveelheid wasmiddel kan variëren naar gelang van de hoeveelheid kleding en de mate van vervuiling.

BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER A233NEDERLANDS5. SCHOONMAAK EN ONDERHOUDWaarschuwing - Voordat u het apparaat reinigt of repareert, moet u het loskoppelen van het elektriciteitsnet en de watertoevoerkraan dichtdraaien. - Goed onderhoud van de wasmachine verlengt de levensduur. Het oppervlak kan indien nodig worden gereinigd met een verdund neutraal, niet-schurend reinigingsmiddel. Als er overtollig water is, gebruik dan een doek om het onmiddellijk op te nemen. - Gebruik geen schurende sponzen, poeders of schoonmaakproducten om het product te reinigen. Reiniging van de trommel- Roest in de trommel, veroorzaakt door metalen voorwerpen, moet onmiddellijk worden gereinigd met een chloorvrij reinigingsmiddel. - Gebruik geen stalen schuursponzen. OpmerkingPlaats geen kleding in de wasmachine tijdens de reiniging van de trommel.

Reiniging van de deurdichting en het glas- Reinig het glas en de deurdichting na elke wasbeurt om alle sporen van pluizen en vlekken te verwijderen. Ophoping van pluisjes kan lekkage veroorzaken. Fig. 16 - Verwijder munten, knopen of andere voorwerpen van de deurdichting na elke wasbeurt. Reiniging van het inlaatlter. Fig. 17OpmerkingHet inlaatlter moet worden gereinigd als er weinig water is. - Draai de waterkraan dicht. - Verwijder de watertoevoerslang van de kraan. - Maak het lter schoon met een zachte borstel. - Schroef de watertoevoerslang aan de achterkant van de wasmachine los. Verwijder het lter met een nijptang en zorg ervoor dat u het niet beschadigt. - Gebruik een zachte borstel om het lter schoon te maken. - Zet het lter terug in zijn oorspronkelijke positie en sluit de slang aan. - Reinig het lter om de 3 maanden voor optimale prestaties. Het wasmiddelbakje reinigen.

Fig. 18- Verwijder het wasmiddelbakje. - Druk op de pijl op het deksel van het wasverzachtervakje in het wasmiddelbakje. - Til de klem op, verwijder het deksel van het wasverzachter compartiment en spoel alle gleuven met water.

234BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER ANEDERLANDS- Doe de dop van de ontharder er weer op en duw hem lichtjes op zijn plaats in het wasmiddelreservoir.Waarschuwing - Gebruik geen alcohol, oplosmiddelen of chemicaliën om het wasmiddelreservoir te reinigen.- Reinig het ongeveer elke 3 maanden.Reiniging van het afvoerpomp lter. Fig. 19Waarschuwing - Pas op met het warme water!- Laat eventuele waterresten afkoelen.- Haal de stekker uit het stopcontact voordat u het apparaat gaat wassen om elektrische schokken te voorkomen.- Het lter van de afvoerpomp kan draden en kleine voorwerpen uitlteren tijdens het wassen.- Reinig het lter regelmatig om een goede werking van de wasmachine te garanderen.- Open het onderste deksel. - Draai het lter tegen de wijzers van de klok in om het te verwijderen.

- Wees voorzichtig, leeg het water met een geschikte bak.- Verwijder vuil, vreemde stoen of voorwerpen. - Breng het lter terug in zijn oorspronkelijke positie door het in omgekeerde richting te draaien.- Sluit de onderklep. Waarschuwing - Controleer of het lter correct is teruggeplaatst. - Draai de stop op het bodemdeksel (lter) zo dat het water rechtstreeks in een geschikte bak valt.- Tijdens de werking van het toestel kan er, afhankelijk van het gekozen programma, warm water in de pomp aanwezig zijn. Verwijder het deksel van het bodemdeksel niet tijdens de wascyclus, maar wacht altijd tot het apparaat klaar is met de cyclus en leeg is. - Wanneer u het deksel terugplaatst, moet u het goed vastdraaien.02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 23402722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 234 28/6/23 14:5528/6/23 14:55

Het is niet aangesloten op een stopcontactSluit de deur en zet hem opnieuw aan.Controleer of er kledingstukken vast zitten.Sluit het aan op een stopcontact.Controleer of de controle- en beveiligingselementen van de elektrische installatie geactiveerd zijn.De deur opent niet Het veiligheidssysteem is geactiveerdHaal de stekker uit het stopcontact en start het product opnieuw op.Het toestel verliest water Slechte verbinding tussen leidingen en watertoevoerslang of afvoerleiding.Controleer de leidingen en slangen en sluit ze correct aan.Controleer de leidingen en slangen en sluit ze correct aan.Er zitten wasmiddelresten in de lade.Het wasmiddel is erg geconcentreerdMaak het wasmiddelreservoir schoonDe indicator of het scherm licht niet opPCB is losgekoppeld of de systeemconnector heeft verbindingsproblemenControleer de stroomvoorziening.Als het probleem aanhoudt, neem dan contact op met de Technische Dienst van Cecotec.Ongebruikelijk geluid Controleer of de transportschroeven zijn verwijderd.Zorg ervoor dat het apparaat op een stevige en vlakke vloer wordt geïnstalleerd.Zet de wasmachine waterpas door de voetjes te verstellen.02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 23502722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 235 28/6/23 14:5528/6/23 14:55

236BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER ANEDERLANDSAls het probleem aanhoudt:1. Koppel de apparatuur los van het lichtnet.2. Neem contact op met de Technische Dienst van Cecotec. Probeer het apparaat niet zelf te repareren. FoutmeldingenFout Oorzaak OplossingE30 De deur is niet goed dicht Sluit de deur en zet hem opnieuw aan.Controleer op verstopte kleren of vuil.E10 Probleem met waterinjectie tijdens het wassenControleer of de waterdruk te laag is.Strek de watertoevoerslang.Controleer of het lter van de inlaatklep verstopt is. Reinig het lter.E21 Water loopt te langzaam weg Controleer of de afvoerbuis verstopt is.Verwijder voorwerpen of vuil die de waterafvoer kunnen belemmeren.

BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER A237NEDERLANDS7. TECHNISCHE SPECIFICATIESU kunt toegang krijgen tot de productdatabase waar uw modelinformatie is opgeslagen door de QR-code van uw model te scannen (ook te vinden op het energielabel).Product Bolero DressCode 740 BI Inverter ABolero DressCode 840 BI Inverter ABolero DressCode 940 BI Inverter AReferentie02722 02723 02724QR codeNominaal vermogen 7,0 kg 8,0 kg 9,0 kgNominale spanning 220-240 V~Nominaal vermogen 1950 W (1900 W model 02724)Nominale frequentie 50 HzWaterdruk 0.05 MPa~1 MPaMaximale stroom 10 ABeschermingsgraad IPX4Technische specicaties kunnen zonder voorafgaande kennisgeving worden gewijzigd om de productkwaliteit te verbeteren.Geproduceerd in China / Ontworpen in Spanje.02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 23702722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 237 28/6/23 14:5528/6/23 14:55

238BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER ANEDERLANDS8. DE WASMACHINE INTEGRERENSet voor montage. Fig. 201. Zelftappende schroeven ST4*12 (x4)2. Zelftappende schroeven M5*12 (x6)3. Zelftappende schroeven ST4,8*15 (x4)4. Scharnieren (x2)5. Magneten (x2)6. Verdelers (x2)7. Positioneerpapier (x1)Montagemateriaal (niet meegeleverd) 1. Schroevendraaier2. Elektrische schroevendraaier3. Liniaal4. Potlood Algemene maatregelen voor het integreren van de wasmachine (Fig. 21)Voorbereiding en installatie van de deur (Fig. 22)1. Deurinstallatie met openingsrichting van links naar rechts. 2. Deurinstallatie met openingsrichting van rechts naar links.Te volgen stappen:1. Maak een markering op de deur met behulp van het positioneerpapier (Fig. 23).2. Bevestig het positioneringspapier op de deur (Fig. 24).3. Boor gaten in de deur (Fig. 25).4.

Installeer de scharnieren en afstandhouders met de meegeleverde schroeven (Fig. 26).5. Installeer de magneten (Fig. 27).a. Bevestig de magneten aan de wasmachine.b. Schroef de magneten op de wasmachine.6. Installeer de deur met de meegeleverde schroeven (Fig. 28).WAARSCHUWINGWanneer u het apparaat in de keuken installeert, moet u ervoor zorgen dat de slangen indien mogelijk in een van de twee uitsparingen aan de achterkant van het apparaat worden geplaatst. Dit voorkomt dat de slangen knikken of vast komen te zitten.02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 23802722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 238 28/6/23 14:5528/6/23 14:55

BOLERO DRESSCODE 740/840/940 BI INVERTER A239NEDERLANDS9. RECYCLING VAN ELEKTRISCHE EN ELEKTRONISCHE APPARATUURDit symbool geeft aan dat, volgens de geldende voorschriften, het product en/of de batterij gescheiden van het huisvuil moeten worden afgevoerd. Wanneer dit product het einde van zijn levensduur bereikt, dient u de batterijen/accu’s te verwijderen en het naar een door de plaatselijke autoriteiten aangewezen inzamelpunt te brengen.Voor gedetailleerde informatie over de aangewezen manier om elektrische apparaten en/of hun batterijen moet de consument de plaatselijke overheid contacteren.Naleving van de bovenstaande richtsnoeren zal bijdragen tot de bescherming van het milieu.9.

GARANTIE EN TECHNISCHE ONDERSTEUNINGCecotec is aansprakelijk tegenover de eindgebruiker of consument voor elk gebrek aan overeenstemming dat bestaat op het ogenblik van de levering van het product onder de voorwaarden, bepalingen en termijnen die zijn vastgelegd in de toepasselijke regelgeving.Het wordt aanbevolen reparaties te laten uitvoeren door gekwaliceerd personeel.Als u ooit een incident met het product ontdekt of vragen hebt, neem dan contact op met de ociële Technische Assistentie van Cecotec via het telefoonnummer +34 96 321 07 28. 10. COPYRIGHTDe intellectuele eigendomsrechten op de teksten in deze handleiding behoren toe aan CECOTEC INNOVACIONES, S.L. Alle rechten voorbehouden.

De inhoud van deze publicatie mag niet, geheel of gedeeltelijk, worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand, doorgegeven of verspreid op welke wijze dan ook (elektronisch, mechanisch, door fotokopieën, opnamen en dergelijke) zonder voorafgaande toestemming van CECOTEC INNOVACIONES, S.L. AFAMETINGEN (FIG. 29)Model 02722 Bolero DressCode 740 BI Inverter A02723 Bolero DressCode 840 Inverter AAfmetingen02722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 23902722/23/24 DRESSCODE 740/840/940 BI INVERT A.indd 239 28/6/23 14:5528/6/23 14:55

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Cecotec Bolero DressCode 740 BI Inverter A stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden