Buderus Logamax plus GB162-100 V2 Handleiding

Buderus CV Ketel Logamax plus GB162-100 V2

Bekijk gratis de handleiding van Buderus Logamax plus GB162-100 V2 (12 pagina’s), behorend tot de categorie CV Ketel. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 81 mensen en kreeg gemiddeld 4.1 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Buderus Logamax plus GB162-100 V2 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/12
Zorgvuldig lezen vóór de bediening.
Bedieningshandleiding
Gascondensatieketels
Logamax plus
6 720 807 034-000.1DDC
GB162-70 V2
GB162-85 V2
GB162-100 V2
6720813442 (2015/06) BE

Beoordeel deze handleiding

4.1/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Buderus
Categorie: CV Ketel
Model: Logamax plus GB162-100 V2

Handleiding Buderus Logamax plus GB162-100 V2 – volledige tekst

VoorwoordLogamax plus GB162-70/85/100 V2 – 6720813442 (2015/06)2VoorwoordGeachte klant,Warmte is ons element – en dat al meer dan 275 jaar. Vanaf het begin zetten wij ons met hart en ziel in om voor u individuele oplossingen voor uw welbevinden te ontwikkelen. Of het nu gaat om warmte, tapwater of ventilatie – met een Buderus pro-duct krijgt u efficiënte verwarmingstechniek in bewezen Buderus kwali-teit, die u lange tijd betrouwbare behaaglijkheid zal schenken. Wij fabriceren met de modernste technologie en letten erop, dat onze producten efficiënt op elkaar zijn afgestemd. Rendement en milieuvrien-delijkheid staan daarbij altijd voorop. Hartelijk dank, dat u voor ons gekozen hebt – en daarmee ook voor zuinig energiegebruik bij tegelijkertijd veel comfort. Om te zorgen dat dit lange tijd zo blijft, verzoeken wij u deze bedieningshandleiding zorgvuldig door te lezen.

In-dien deze niet worden aangehouden kan materiële schade en lichamelijk letsel en zelfs levensgevaar ontstaan. ▶ Lees de gebruiksinstructies (cv-toestel, regelaar enz. ) voor de bedie-ning en bewaar deze zorgvuldig. ▶ Houd de veiligheids- en waarschuwingsinstructies aan. Gebruik volgens de voorschriftenHet product mag alleen worden gebruikt voor het verwarmen van cv-wa-ter en voor de warmwatervoorziening in gesloten warmwaterverwar-mingssystemen. Ieder ander gebruik komt niet overeen met de voorschriften. Daaruit re-sulterende schade valt niet onder de fabrieksgarantie. Handelswijze bij gasluchtBij ontsnappend gas bestaat explosiegevaar. Respecteer bij gasgeur de volgende gedragsregels. ▶ Voorkom vlam- of vonkvorming:– Niet roken, geen aanstekers en lucifers gebruiken. – Bedien geen elektrische schakelaars, trek geen stekkers uit het stopcontact. – Telefoneer niet en bel niet aan.

▶ Neem buiten het gebouw contact op met brandweer, politie en gas-bedrijf. Levensgevaar door vergiftiging met rookgassenBij ontsnappend rookgas bestaat levensgevaar. Houd bij beschadigde of lekkende rookgasafvoerbuizen of bij gasgeur de volgende gedragsregels aan. ▶ Warmtebron uitschakelen. ▶ Ramen en deuren openen. ▶ Eventueel alle bewoners waarschuwen en verlaat het gebouw. ▶ Voorkom dat derden het gebouw betreden. ▶ Neem contact op met een erkend installateur. ▶ Gebreken direct laten oplossen. Inspectie en onderhoudOntbrekend of gebrekkig onderhoud, inspectie of onderhoud kan mate-riële schade en/of lichamelijk letsel tot zelfs levensgevaar veroorzaken. ▶ Laat de werkzaamheden alleen uitvoeren door een erkend installa-teur. ▶ Gebreken direct laten oplossen.

▶ Laat de cv-installatie eenmaal per jaar door een installateur inspecte-ren en indien nodig de noodzakelijke onderhouds- en reinigingswerk-zaamheden laten uitvoeren. ▶ Warmtebron minimaal elke twee jaar laten reinigen. ▶ We raden aan om een contract af te sluiten voor een jaarlijkse inspec-tie en een behoefteafhankelijk onderhoud met een erkend installa-teur. Ombouw en reparatieVerkeerde veranderingen aan het toestel of andere delen van de cv-in-stallatie kunnen persoonlijk letsel en/of materiële schade tot gevolg heb-ben. ▶ Laat de werkzaamheden alleen uitvoeren door een erkend installa-teur. ▶ Verwijder nooit de mantel van het toestel. ▶ Voer geen veranderingen uit aan het toestel of andere delen van de cv-installatie. ▶ Uitloop van de veiligheidskleppen nooit afsluiten. CV-installaties met boiler: tijdens het opwarmen kan water uit de veiligheidsklep van de boiler komen.

▶ Waarborg dat aan de ventilatie-eisen wordt voldaan in overleg met een installateur:– bij bouwkundige veranderingen (bijv. vervangen van ramen en deuren)– bij inbouw naderhand van apparaten met afvoerlucht naar buiten toe (bijv. afvoerluchtventilatoren, keukenventilatoren of aircon-ditioningapparaten). Verbrandingslucht/kamerluchtDe lucht in de opstellingsruimte moet vrij zijn van ontbrandbare of che-misch agressieve stoffen. ▶ Gebruik of bewaar geen licht ontvlambare of explosieve materialen in de nabijheid van de ketel (papier, benzine, verdunningen, verf, enz. ). ▶ Gebruik of bewaar geen corrosieve stoffen in de nabijheid van de ke-tel (oplosmiddelen, lijm, chloorhoudende reinigingsmiddelen, enz. ). Veiligheidsinstructies in de tekst worden aangegeven met een gevarendriehoek.

Het signaalwoord voor de waarschuwing geeft het soort en de ernst van de gevolgen aan indien de maatregelen ter voorkoming van het gevaar niet worden nageleefd. Belangrijke informatie zonder gevaar voor mens of mate-rialen wordt met het nevenstaande symbool gemar-keerd. Symbool Betekenis▶ HandelingVerwijzing naar een andere plaats in het document• Opsomming– Opsomming (2e niveau)Tabel 1.

2 ProductinformatieLogamax plus GB162-70/85/100 V2 – 6720813442 (2015/06)4Veiligheid van huishoudelijke en soortgelijke elektrische apparatenTer voorkoming van gevaar door elektrische apparatuur gel-den conform EN 60335-1 de volgende instructies:“Deze ketel kan door kinderen vanaf 8 jaar en ouder en door personen met verminderde fysische, sensorische of mentale capaciteiten of gebrek aan ervaring en kennis worden ge-bruikt, wanneer deze onder toezicht staan of voor wat betreft het veilig gebruik van de ketel zijn geïnstrueerd en de daaruit resulterende gevaren begrijpen. Kinderen mogen niet met de ketel spelen. Reiniging en gebruikersonderhoud mogen niet door kinderen zonder toezicht worden uitgevoerd. ”“Wanneer de netaansluitkabel wordt beschadigd, moet deze door de fabrikant of haar servicedienst of een gekwalificeerde persoon worden vervangen, om gevaar te vermijden.

”2 Productinformatie2. 1 Conformiteitsverklaring2. 2 KeteltypenDit document heeft betrekking op de volgende keteltypen:• Logamax plus GB162-70 V2• Logamax plus GB162-85 V2• Logamax plus GB162-100 V2. De benaming van de gascondensatieketel is uit de volgende delen sa-mengesteld:• Buderus: Fabrikant• Logamax plus GB162 V2: Productnamen• 70, 85 of 100: Typenamen. 2. 3 Productgegevens voor energieverbruikDe volgende productspecificaties voldoen aan de eisen van de EU-verordeningen nr. 811/2013, nr. 812/2013, nr. 813/2013 en nr. 814/2013 als aanvulling op de richtlijn 2010/30/EU. Dit product voldoet qua constructie en werking aan de Europese richtlijnen evenals aan de bijkomende nationa-le vereisten. De conformiteit wordt aangetoond door het CE-kenmerk. De conformiteitsverklaring kan worden verkregen bij de fabrikant. Voor adresgegevens zie de achterzijde van dit document.

Productgegevens Symbool Eenheid WaardeProducttype – – GB162-70 V2 G20 GB162-85 V2 G20 GB162-100 V2 G20Condensatieketel – – ja jajaLage temperatuur ketel – – nee nee neeB11-ketel – – nee neeneeRuimteverwarmingstoestel met warmtekrachtkoppeling – – nee nee neeDoorstroomtoestel – – nee neeneeNominale warmteafgifte Prated kW 63 80 95Seizoensgebonden energie-efficiëntie voor ruimteverwarming ηs% 92 – –Energie-efficiëntieklasse – – A – –Nuttige warmteafgifte Bij nominale warmteafgifte en werking op hoge temperatuur 1)1) Werking op hoge temperatuur betekent een retourtemperatuur van 60 °C bij de inlaat van het verwarmingstoestel en een toevoertemperatuur van 80 °C bij de uitlaat van het verwarmingstoestel.

4 BedieningLogamax plus GB162-70/85/100 V2 – 6720813442 (2015/06)63. 7 Warmwatertemperatuur instellenWanneer een boiler rechtstreeks op een gascondensatieketel is aange-sloten, kan de warmwatertemperatuur op de gascondensatieketel wor-den ingesteld. Aangeraden wordt, de warmwatertemperatuur op 60 °C in te stellen, om legionellabesmetting te voorkomen. ▶ Stel met de draaiknop S de gewenste warmwatertemperatuur in (tabel 4). 3. 8 Bedieningseenheid instellenBij de aansluiting van een bedieningseenheid veranderen enkele van de in dit document beschreven functies. De bedieningseenheid wisselt pa-rameters uit met de gascondensatieketel. ▶ Lees de handleiding van de bedieningseenheid daarom zorgvuldig door. 4 BedieningAfb.

DiagnosepoortMogelijkheid voor een installateur om een extern diagnosetool aan te sluiten [5]. LED “Brander aan”De LED [6] is aan, zodra de brander actief is. LED “Warmtevraag”De LED “Warmtevraag” [7] brandt, wanneer een warmtevraag via het re-geltoestel (bijvoorbeeld bedieningseenheid) aanwezig is.

Keteltemperatuur RMet de draaischakelaar [8] kan de maximale watertemperatuur worden ingesteld. WAARSCHUWING: Verbranding door heet water. Heet water kan zware brandwonden veroorzaken. ▶ Wanneer de warmwatertemperatuur hoger dan 60 °C is ingesteld of de thermische desinfectie is ge-activeerd, moet een thermostatisch mengventiel zijn geïnstalleerd. Informeer in geval van twijfel bij de in-stallateur. Stand van de draaiknop Benaming0 Warmwaterbedrijf is uitgeschakeld. ECO Het warm water wordt pas weer tot 60 °C opge-warmd, wanneer de temperatuur duidelijk is gedaald. Daardoor wordt het aantal branderstarts geredu-ceerd en wordt er energie gespaard. Het water kan dan echter eerst wel wat kouder zijn. 30 – 60 De gewenste warmwatertemperatuur in °C.

5 Inspectie en onderhoudLogamax plus GB162-70/85/100 V2 – 6720813442 (2015/06) 7DisplayOp het display [9] kunnen displaywaardes, displayinstellingen en sto-ringscodes worden afgelezen. Bij een storing geeft het display direct de fout of waarschuwing in de vorm van een foutcode aan. Bij vergrendelende storingen knippert de statusindicatie. Warmwatertemperatuur SMet de draaischakelaar [10] kan de warmwatertemperatuur zoals ge-wenst worden ingesteld. LED “Warmwaterbereiding”De LED “Warmwaterbereiding” [11] brandt, wanneer een warmtevraag voor warm water actief is. 4. 1 InfomenuIn het infomenu kunnen gegevens over de status van de gascondensatie-ketel worden afgelezen. Ga als volgt te werk:▶ Druk op de toets e om het infomenu te openen. ▶ Loop met de toets e door het menu om de gewenste gegevens uit te lezen. 4.

2 InstelmenuVia het instelmenu kunnen instellingen van de gascondensatieketel wor-den uitgelezen en ingesteld. ▶ Druk tegelijkertijd op de toetsen d en e om het instelmenu te openen. ▶ Loop met de toets e door het menu. ▶ Wijzig met de toets c d en toets de betreffende waarde (tabel 8, pag. 8). 4. 3 VorstbeveiligingsfunctieTijdens de vorstperiode bestaat de kans op bevriezing van leidingdelen. Door continu water door de cv-installatie te laten stromen verminderd de kans op bevriezing aanzienlijk. ▶ Controleer, of alle radiatorkranen zijn geopend. ▶ Druk tegelijkertijd op de toetsen d e en om het instelmenu te openen. ▶ Stel de nadraaitijd van de pomp in op 24 uur ( hoofdstuk 4. 2). Wanneer de gascondensatieketel wordt uitgeschakeld, zie hoofdstuk 6. 2. 5 Inspectie en onderhoudDe gebruiker is verantwoordelijk voor de veiligheid en de milieuvriende-lijke werking van de cv-installatie.

Aanbevelingen:▶ Laat voor het juist functioneren van de gascondensatieketel, het on-derhoud jaarlijks door een erkend installateur uitvoeren. ▶ Sluit hiervoor een onderhouds- en inspectiecontract af. 5.

1 Bijvullen van de cv-installatieHet bijvullen met cv-water is bij elke cv-installatie verschillend en hangt af van de waterkwaliteit. ▶ Laat daarom de installateur het bijvullen uitleggen. 5. 2 Mantel reinigen▶ Reinig de mantel van de gascondensatieketel uitsluitend met een vochtige doek en eventueel een mild reinigingsmiddel. 6 Buitenbedrijfstelling6. 1 Standaard buitenbedrijfstelling▶ Afdekplaat van het bedieningspaneel in de gascondensatieketel ope-nen ( afb. 4). ▶ Aan/Uit-schakelaar in positie “0 ”zetten. ▶ Gaskraan onder de gascondensatieketel sluiten ( afb. 2). 6. 2 Buitenbedrijfstelling bij vorstgevaarWanneer de gascondensatieketel ingeschakeld blijft:▶ Stel de nadraaitijd van de pomp in op 24 uur ( hoofdstuk 4. 2). ▶ Zorg dat er voldoende doorstroming mogelijk is over alle verwar-mingselementen.

Wanneer de gascondensatieketel uitgeschakeld wordt:▶ Afdekplaat van het bedieningspaneel in de gascondensatieketel ope-nen ( afb. 4). ▶ Aan/Uit-schakelaar op het bedieningspaneel in positie “0” zetten. ▶ Gaskraan onder de gascondensatieketel sluiten. ▶ Totale CV-installatie aftappen. Na enkele minuten inactiviteit zal het menu automatisch worden gesloten en wordt teruggekeerd naar het begin-scherm. Display Benaming[\/2/4| Opstartscherm. Gemeten keteltemperatuur [°C]. [p/2. 0| Gemeten waterdruk van de gascondensatieketel [bar]. [-/h/\| Storingscode ( hoofdstuk 7, pagina 8). Tabel 5 InfomenuBij een cv-installatie met meerdere ketels (cascadesy-steem) moeten instellingen op elke afzonderlijke gas-condensatieketel worden uitgevoerd. Display Benaming[\/2/4| Opstartscherm. Gemeten keteltemperatuur [°C]. [l/-/-] Ingesteld maximaal vermogen [%]. [l/-/-] geeft 100% warmtevermogen aan.

Elke andere waar-de is het percentage van het maximale vermogen. [l/5/0] = begrensd op 50% van het maximale vermogen. [f/\/5] Gewenste nalooptijd van de pomp na afloop van het ketelbe-drijf [min].

7 DisplayweergaveLogamax plus GB162-70/85/100 V2 – 6720813442 (2015/06)87 Displayweergave7. 1 Displaywaarden7. 2 Display-instellingen7. 3 StoringscodesEen storingscode geeft informatie over de status van de gascondensatie-ketel. Storingscodes worden direct in het display weergegeven of kun-nen via het infomenu worden opgeroepen. Ga daarvoor als volgt tewerk:▶ Druk op de toets e om het infomenu te openen. ▶ Ga in het menu naar het niveau van de storingscode. Dit kan niveau 2 of 3 zijn. ▶ Lees de storingscode uit en zoek de betekenis hiervan op (tabel 9). ▶ Voer de oplossing uit, om de storing op te heffen. Er zijn 3 soorten codes:• Normale bedrijfscode• Blokkerende storingscode• Vergrendelende storingscodeZodra een storing optreedt, wordt de gascondensatieketel uit veilig-heidsoverwegingen uitgeschakeld en geblokkeerd. Dit is herkenbaar aan de brandende storingscode.

Voor de vrijgave van de gascondensa-tieketel moet deze worden gereset. Ga daarvoor als volgt te werk:▶ Houd de toets c ingedrukt, totdat “rE ”in de display verschijnt. In veel gevallen zal de gascondensatieketel na het resetten weer nor-maal functioneren. Is de storing niet verholpen. Neem contact op met de installateur en geef het keteltype en de storingscode door. Display-waardeBetekenis van de displaywaar-denEen-heid Bereik[\/2/4| [\/\/0|Actuele watertemperatuur. °C – [1/3/0|[p/2. 0| Actuele cv-waterdruk. bar [p/0. 0| – [p/6.

Let op: Indien [c/\/0| is inge-steld, dan is ook de vorstbeveiliging van de warmtewisselaar of ex-terne boiler uitgescha-keld. Niet van toe-pas-sing[c/\/0| “uit” /[c/\/1|“aan”[c/\/0|Tabel 8Code Toelichting Maatregel- H 2 0 0 De gascondensatieke-tel is in cv-bedrijf. = H 2 0 1 De gascondensatieke-tel is in warmwaterbe-drijf0 A 2 0 2 De gascondensatieke-tel kan de warmte niet aan de cv-installatie af-geven en bevindt zich in de wachtstand. • Controleer of er voldoen-de radiatorkranen open staan. • Radiatoren ontluchten/cv-installatie. • Gascondensatieketel resetten. 0 C 2 8 3 De gascondensatieke-tel start. 0 E 2 6 5 De gascondensatieke-tel wacht. De gascon-densatieketel schakelt correct in, om aan de warmtevraag te vol-doen. 0 H 2 0 3 De gascondensatieke-tel is standby, er is geen warmtevraag. 0 l 2 8 4 De gascondensatieke-tel start.

0 u 2 7 00 Y 2 0 4 De gascondensatieke-tel kan de warmte niet aan de cv-installatie af-geven en bevindt zich in de wachtstand. 0 Y 2 7 6 De sensoren in de gas-condensatieketel heb-ben een te hoge temperatuur gemeten. • Waterdruk van de gas-condensatieketel contro-leren en eventueel bijvullen. • Controleer of er voldoen-de radiatorkranen open staan. • Radiatoren/cv-installatie ontluchten. • Gascondensatieketel resetten. 0 Y 2 8 52 E 2 0 7 De waterdruk is te laag. • Waterdruk van de gas-condensatieketel contro-leren en eventueel bijvullen. • Gascondensatieketel resetten. 2 F 2 6 0 De sensoren in de gas-condensatieketel heb-ben een afwijkende temperatuur gemeten. • Controleer of er voldoen-de radiatorkranen open staan. • Radiatoren/cv-installatie ontluchten. • Gascondensatieketel resetten. 2 F 3 4 5Tabel 9 Bedrijfs- en storingscodes.

7 DisplayweergaveLogamax plus GB162-70/85/100 V2 – 6720813442 (2015/06) 97. 4 Geen storingscode, maar wel storingHet kan gebeuren, dat geen storingscode wordt gegeven, maar dat de gascondensatieketel niet volgens uw verwachtingen werkt. Controleer dan het volgende:Cv-installatie wordt niet verwarmd. ▶ In het infomenu kijken, of een storingscode wordt getoond en pro-beer deze op te heffen. ▶ Controleer op het bedieningspaneel de ingestelde cv-watertempera-tuur. ▶ Aan de hand van de gebruikersinstructie de instelling van de bedie-ningseenheid controleren. Warm water blijft koud. ▶ In het infomenu kijken, of een storingscode wordt getoond en pro-beer deze op te heffen. ▶ Controleer op het bedieningspaneel de ingestelde warmwatertem-peratuur. ▶ Controleer of in het instelmenu het warmwaterbedrijf is ingescha-keld, [c/\/0|.

▶ Controleer aan de hand van de gebruikersinstructie de instellingen van de kamerthermostaat. Is de storing niet verholpen. Neem dan contact op met de installateur. ▶ Storingscode doorgeven. ▶ Geef het keteltype en het serienummer door. Deze zijn aan de bin-nenkant van de afdekplaat van het bedieningspaneel vermeld. Afb. 7 Binnenkant afdekplaat bedieningspaneel[1] Serienummer[2] Keteltype2 l 2 6 6 De sensoren in de gas-condensatieketel heb-ben een afwijkende temperatuur gemeten. • Waterdruk van de gas-condensatieketel contro-leren en eventueel bijvullen. • Controleer of er voldoen-de radiatorkranen open staan. • Radiatoren/cv-installatie ontluchten. • Gascondensatieketel resetten. 2 p 2 1 2 De sensoren in de gas-condensatieketel me-ten een afwijkende temperatuur. • Controleer of er voldoen-de radiatorkranen open staan. • Radiatoren/cv-installatie ontluchten.

• Controleer of er voldoen-de radiatorkranen open staan. • Radiatoren/cv-installatie ontluchten. • Gascondensatieketel resetten. 4 F 2 1 9 De sensoren in de gas-condensatieketel heb-ben een afwijkende temperatuur gemeten. • Controleer of er voldoen-de radiatorkranen open staan. • Radiatoren/cv-installatie ontluchten. • Gascondensatieketel resetten. 4 l 2 2 06 A 2 2 7 De brander ontsteekt niet. • Controleer of de gas-kraan geopend is. • Gascondensatieketel resetten. 7 C 2 3 1 Tijdens een storing is een korte spanningson-derbreking opgetreden. • Gascondensatieketel resetten. H 0 7 De waterdruk is te laag. • Waterdruk van de gas-condensatieketel contro-leren en eventueel bijvullen. r E De gascondensatieke-tel wordt gereset. Code Toelichting MaatregelTabel 9 Bedrijfs- en storingscodes6 720 808 882-11.

8 Energiebesparing en milieubeschermingLogamax plus GB162-70/85/100 V2 – 6720813442 (2015/06)108 Energiebesparing en milieubescherming8. 1 EnergiebesparingZuinig verwarmenDe gascondensatieketel is zo geconstrueerd dat het gasverbruik en de belasting voor het milieu zo laag mogelijk is en het comfort zo groot mo-gelijk is. De gastoevoer naar de brander wordt geregeld naargelang de warmte-behoefte van de cv-installatie. De gascondensatieketel werkt met een “modulerende regeling. ” Deze regeling stemt het gasverbruik af op de aanwezige warmtebehoefte. De modulerende regeling vermindert temperatuurschommelingen zodat de warmte gelijkmatig in de ruimtes wordt verdeeld. Door de modulerende regeling kan het gebeuren, dat de gascondensa-tieketel permanent brandt, maar toch minder gas verbruikt dan een ke-tel, die voortdurend aan en uit wordt geschakeld.

Vloerverwarming▶ Stel de aanvoertemperatuur niet hoger in, dan de door de installateur aanbevolen maximale aanvoertemperatuur. VentilerenVentileer niet door de ramen op een kier te laten staan. Hierbij wordt constant warmte aan de ruimte onttrokken, zonder dat de kwaliteit van de ruimtelucht noemenswaardig wordt verbeterd. ▶ Ventileer de kamer kort maar krachtig. Sluit de deuren van de te ven-tileren kamer. ▶ Zet de thermostaatkranen van de radiatoren in de te ventileren ruim-te tijdens het ventileren lager. 8. 2 Milieubescherming/recyclageMilieubescherming is een ondernemingsprincipe van de Bosch-groep. Kwaliteit van de producten, rendement en milieubescherming zijn voor ons gelijkwaardige doelstellingen. Wetten en voorschriften op het ge-bied van de milieubescherming worden strikt aangehouden.

Alle gebruikte verpakkingsmaterialen zijn milieuvriendelijk en kunnen worden hergebruikt. Oud apparaatAfgedankte apparaten bevatten materialen, die kunnen worden gerecy-cleerd. De componenten kunnen gemakkelijk worden gescheiden en de kunst-stoffen zijn gemarkeerd. Daardoor kunnen de verschillende componen-ten worden gesorteerd en voor recycling of afvalverwerking worden afgevoerd.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Buderus Logamax plus GB162-100 V2 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden