Braun CareStyle 9 IS 9090 Handleiding


Pagina's 135 Strijkijzer

Bekijk de handleiding van Braun CareStyle 9 IS 9090 gratis online of download de PDF. 77 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

Stapled booklet, 148 x 210 mm, 135 pages (incl. 4 pages cover), PMS 485 C + black
CareStyle 9
www.braunhousehold.com/register
Register your product
Type 12890010, 12890011
Ironing system
CareStyle 9
5712870084_IS9090_INT.indd15712870084_IS9090_INT.indd104.03.2416:2104.03.2416:21

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Braun
Categorie: Strijkijzer
Model: CareStyle 9 IS 9090

Handleiding Braun CareStyle 9 IS 9090 – volledige tekst

44NEDERLANDSBeschrijving1 Handgreep2 Aan/Uit-knop3 Led-display4 iMode-programmaknop5 Stoomknop 6 Hielsteun 7 Houder strijkijzer 8 Lade9 Opslag dubbel snoer10 Dubbel snoer11 Netsnoer12 Opslag netsnoer 13 Kabelhouder 14 Vergrendelsysteem 15 Verwijderbare watertank Beoogd gebruikHet toestel mag enkel worden gebruikt voor het strijken van kleren die daarvoor geschikt zijn volgens het waslabel. Het toestel kan daarnaast ook gebruikt worden voor het verfrissen. Strijk of stoom nooit kleren terwijl u ze draagt. Voor het eerste gebruikWanneer de stoom voor het eerst klaar is, wordt het aanbevolen om enkele minuten over een vod te strijken, om te vermijden dat resten van de productie uw kleren vuil kunnen maken. (A) De watertank vullenVerzeker u ervan dat het toestel is uit-geschakeld en de stekker is uitgetrokken. zVerwijder de watertank (9).

zVul de watertank met leidingwater zonder het niveau “max” te overschrijden maar minstens tot aan de markering “min”. zIndien het water extreem hard is, wordt het aanbevolen om een mengsel van 50% leidingwater en 50% gedestilleerd water te gebruiken. zGebruik nooit uitsluitend gedestilleerd water. Voeg geen additieven toe (bijv. stijfsel). Gebruik geen condensatiewater van een droogtrommel. zZet de watertank erin. Opmerking: indien u filtertoestellen of een permanent geïnstalleerde ontkalker ge-bruikt, dient u ervoor te zorgen dat het ver-kregen water een neutrale pH heeft. (B) In werking zettenVoordat u begint te strijken, volgt u aan-dachtig de instructies op het waslabel van het kledingstuk. Stoffen met dit symbool zijn niet geschikt om te strijken. z Haal het toestel uit de doos met de handgreep (1) en zet het op een effen, stabiel en vuurvast oppervlak.

zMaak de kabelhouder (13) vast aan de strijkplank en schuif het dubbel snoer (10) erin. zZet het strijkijzer op de houder (7) of op zijn hielsteun (6), rol beide snoeren (10, 11) volledig uit, steek het toestel in het stopcontact en druk op de Aan/Uit-knop (2).

z Het lampje van opwarming begint te knipperen en u hoort een geluidssignaal. Het strijkijzer zal beginnen op te warmen. zZodra de temperatuur is bereikt, licht het lampje van stoominstelling (iCare) op en klinkt een signaal om aan te geven dat de stoom klaar is. StoomstrijkenDruk op de stoomknop (5) om stoom uit te stoten. Droog strijkenStrijk zonder te drukken op de stoomknop (5). Let erop dat na 10 minuten droog strij-ken het toestel naar de stand-bymodus 5712870084_IS9090_INT. indd 445712870084_IS9090_INT. indd 44 04. 03. 24 16:2204. 03. 24 16:22.

45zal gaan. Na nog eens 10 minuten wordt de modus van automatische uitschakeling (“auto-off”) geactiveerd. StoomstootfunctieDruk tweemaal snel na elkaar op de stoom-knop (6) binnen 1 seconde. Gedurende enkele seconden zal continu stoom uit-gestoten worden. Druk opnieuw op de stoomknop terwijl stoom vrijkomt om de functie te stoppen. (C) InstellingenWanneer het toestel ingeschakeld wordt, zal het altijd in de iCare-instelling staan, ongeacht de laatst gekozen instelling. Druk op de iMode-programmaknop (5a) om een andere instelling te kiezen. Eco Aanbevolen voor de meest delicate kle-dingstukken zoals synthetische stof-fen, zijde en samengesteld weefsel. Het stroomverbruik ligt bij deze instelling lager. iCare Aanbevolen voor stoffen zoals wol, polyes-ter en katoen. Turbo Aanbevolen voor kledingstukken die een krachtige stoomstraal nodig hebben, zoals dik katoen/linnen en jeans.

Boostfunctie Met deze instelling kunt u gedurende 15 minuten strijken met maximale stoom. z Na 15 minuten kunt u blijven strijken in turbomodus. Opmerking: de boostfunctie is enkel be-schikbaar indien de temperatuur is bereikt en de stoom klaar is. AutoSteam-technologie De AutoSteam-technologie herkent de be-wegingen van uw strijkijzer in elke richting en laat automatisch de ideale hoeveelheid stoom horizontaal en verticaal ontsnappen. AutoSteam horizontaal / AutoSteam ver-ticaal Beide instellingen leveren continue stoom, zonder te drukken op de stoomknop. De hoeveelheid stoom is vergelijkbaar met de iCare-instelling, zodat ze worden aanbevo-len voor dezelfde kledingstukken zoals wol, polyester en katoen. Voor uw veiligheid stopt de functie wan-neer u het strijkijzer verticaal of horizontaal plaatst.

De verticale AutoSteam-functie kan ook gebruikt worden voor het stomen van han-gende kleren. Opgelet: stoom is erg warm. Strijk of stoom nooit kleren terwijl u ze draagt.

Ergonomische certificeringDeze eenheid is ergono-misch ontworpen om mo-eiteloos te strijken, zoals beoordeeld en gecertifi-ceerd door een ergonomi-sche keuringsinstantie. Ze behaalt uitstekende ergo-nomische resultaten op het vlak van polytechnische, biomedische, psychosociale (gebruiksvriendelijkheid) aspecten en mensgericht ontwerp. Echte gebruikers werden betrokken bij alle fasen van het productontwerp en het tes-ten, voor een prettigere ervaring. Volg de onderstaande aanbevelingen voor een moeiteloze en comfortabelere strijker-varing: zVoordat u begint te strijken, wordt het aanbevolen om de strijkplank zo af te stellen dat een slechte houding van de schouders wordt vermeden. De ideale positie is een hoek van 90° voor uw elleboog, zodat uw schouders en rug vrij kunnen bewegen.

46 zDe watertank moet worden geledigd voordat u de eenheid transporteert. Zorg er ook voor dat u uw rug niet te veel buigt terwijl u het optilt. zIndien de eenheid wordt gebruikt op de vloer, wordt het aanbevolen om het strijkijzer met de hielsteun op het werkoppervlak te leggen. (D) Automatische uitschake-lingDeze functie wordt geactiveerd indien er na 10 minuten geen stoom meer wordt uitgestoten. zWanneer het strijkijzer in de “auto-off” modus is, begint het lampje van deze modus te knipperen. zOm te blijven strijken, wacht u tot het lampje van de instelling vast brandt. zNa nogmaals 10 minuten zonder stoomontwikkeling worden het stoomstrijkijzer en stoomapparaat uitgeschakeld. (E) Ontkalken zWanneer het toestel ontkalkt moet worden, begint het AutoClean-lampje te knipperen. zHet ontkalken begint altijd automatisch vóór het opwarmen en duurt ongeveer 2 minuten.

zNa afloop van het ontkalken verwijdert en ledigt u de lade (8). zPlaats de lade terug. Het opwarmen begint dan automatisch. Opmerking: Voor een langdurig onderhoud van het product wordt het aanbevolen om de lade eenmaal per jaar te spoelen. (F) Verzorging en reiniging Na elke strijkbeurt moet de watertank wor-den verwijderd en geledigd. zVerzeker u er vóór de reiniging altijd van dat het toestel is uitgeschakeld, de stekker is uitgetrokken en het toestel volledig afgekoeld. zGebruik bij voorkeur een vochtige doek om de zoolplaat en het zachte materiaal aan het handvat te reinigen. zGebruik nooit chemische producten, azijn of schuursponzen (bijv. sponzen met ruw nylonweefsel). (G) OpslagVergrendelsysteemHet toestel bevat een vergrendelsysteem voor een vlot transport en opslag. Het to-estel kan worden opgetild en vervoerd aan het handvat van het vergrendelde strijkij-zer.

zOm het strijkijzer te vergrendelen, draait u de schakelaar naar het toestel. zOm het strijkijzer te ontgrendelen, draait u de schakelaar weg van het toestel. Het strijkijzer zal vrijkomen. OpslagTrek de stekker uit, ledig de watertank en laat het toestel afkoelen voordat u de snoe-ren oprolt voor opslag. Voor een vlotte opslag van het netsnoer raadpleegt u ook “Ergonomische certifice-ring”. Garantie en serviceVoor gedetailleerde informatie raad-pleegt u de afzonderlijke brochure over garantie en service, of gaat u naar www. braunhousehold. com. 5712870084_IS9090_INT. indd 465712870084_IS9090_INT. indd 46 04. 03. 24 16:2204. 03. 24 16:22.

47Gids voor het oplossen van problemenProbleem Oorzaak OplossingHet toestel kan niet ingeschakeld worden. De stekker is niet in een stopcontact gestoken. Controleer of het toestel juist is aangesloten en druk op de Aan/Uit-knop. Er komt stoom naar buiten onder de basi-seenheid. Het veiligheidssysteem voor maximumdruk is geopend. Zet het toestel onmiddellijk af en neem contact op met een erk-ende klantenservice van Braun. Er komen enkele waterdruppels uit de gaten aan de onderzi-jde van de zoolplaat. Er is water gecondenseerd in de buizen, omdat stoom voor het eerst wordt ge-bruikt of geruime tijd niet werd gebruikt. Druk meermaals op de stoom-knop weg van de strijkplank. Hierdoor wordt koud water ver-wijderd uit het stoomcircuit. Bruine vloeistof lekt uit de zoolplaat. Chemische waterverzach-ters of additieven werden in de watertank gegoten. Giet nooit producten in de water-tank.

Reinig de zoolplaat met een vochtige doek en spoel de boiler. De eerste maal dat het toestel wordt aangezet, merkt u rook of geur op. Sommige onderdelen zijn behandeld met afdicht- of smeermiddel, dat ver-dampt de eerste maal dat u het strijkijzer opwarmt. Dit is normaal en zal stoppen wanneer u het strijkijzer enkele malen hebt gebruikt. Indien de rook/geur blijft aanhouden nadat het toestel werd uitgezet, neem dan contact op met een erkende klantenservice van Braun. Het toestel zendt een intermitterend geluid uit met trillingen. Er wordt water in de boiler gepompt. Dit is normaal en er is geen actie vereist. Na het bijvullen met water wordt het lampje niet terug-gezet. De vlotter werkt niet juist. Maak de watertank leeg, spoel hem en vul hem opnieuw op. De watertank is niet juist geplaatst. Plaats de watertank correct. Systeemfout.

Trek de stekker van het systeem uit en steek hem opnieuw in, druk daarna op de Aan/Uit-knop. Indien het probleem zich blijft voordoen, zet het toestel dan onmiddellijk uit, trek de stek-ker uit en neem contact op met een erkende klantenservice van Braun.

48Het stoomlampje brandt continu, maar er wordt geen stoom uit de zoolplaat ge-stoten.Vlotter van de watertank zit vast of de watertank is niet juist geplaatst.Zet het toestel uit en trek de stekker uit het stopcontact. Verwijder en ledig de watertank, spoel hem en vul hem opnieuw op. Zet de watertank erin.Schakel het toestel in en wacht tot het klaar is voor gebruik. Druk op de stoomknop en wacht tot stoom naar buiten komt. Houd de stoomknop gedurende 10 seconden ingedrukt zodat stoom wordt uitgestoten, laat de knop dan los.. Het dubbel snoer wordt warm tijdens gebruik.Dat is normaal.

Het komt door het stoom dat door het snoer gaat tijdens het strijken.Leg het dubbel snoer aan de overzijde, zodat u het niet kunt aanraken tijdens het strijken.Na lediging van de lade gaan de lampjes opnieuw brandenLade is niet volledig gele-digd of is niet droog.Herhaal het ledigen van de lade en droog haar buitenoppervlak.Na het terugplaatsen van de lade blijven de lampjes branden Lade is niet volledig inge-voerd.Voer de lade correct in. Indien het signaal niet verdwijnt, trek de stekker dan uit en neem contact op met een erkende klantenservice van Braun.5712870084_IS9090_INT.indd 485712870084_IS9090_INT.indd 48 04.03.24 16:2204.03.24 16:22

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Braun CareStyle 9 IS 9090 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden