Bosch Serie 6 WTW8546CFG Handleiding

Bosch Wasdroger Serie 6 WTW8546CFG

Bekijk gratis de handleiding van Bosch Serie 6 WTW8546CFG (40 pagina’s), behorend tot de categorie Wasdroger. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 317 mensen en kreeg gemiddeld 4.0 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Bosch Serie 6 WTW8546CFG of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/40
nlGebruiksaanwijzing en plaatsingshandleiding
Wasdroger
WTW8546CFG

Beoordeel deze handleiding

4.0/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Bosch
Categorie: Wasdroger
Model: Serie 6 WTW8546CFG
Apparaatplaatsing: Vrijstaand
Soort bediening: Rotary,Touch
Kleur van het product: Wit
Deurscharnieren: Rechts
Ingebouwd display: Ja
Warmtebron: Electrisch
Gewicht: 51140 g
Breedte: 598 mm
Diepte: 599 mm
Hoogte: 842 mm
Netbelasting: 1000 W
Type lader: Voorbelading
Droogsysteem: Warmtepomp
Deurstijl: Ondoorzichtige deur
Deurkleur: Wit
Materiaal trommel: Roestvrijstaal
Snoerlengte: 1.45 m
Trommelinhoud: 112 l
Uitgestelde start timer: Ja
Startvertraging: 24 uur
Resterende tijd indicatie: Ja
Kinderslot: Ja
Wi-Fi-besturing: Nee
Droogklasse: B
Duur cyclus: 148 min
Geluidsniveau: 64 dB
Anti-kreuk functie: Ja
Energie-efficiëntieklasse: A+++
Energie consumptie: 1.42 kWu
Jaarlijks energieverbruik: 176 kWu
Installatie compartiment hoogte: 850 mm
Koelend medium: R290
Zelfreinigend: Ja
Inverter technologie: Nee
Near Field Communication (NFC): Nee
Waarschuwingssignaal: Ja
Stroomverbruik (in standby): 0.5 W
Certificering: CE, VDE
Stroomverbruik (indien uit): 0.1 W
Verlichting in trommel: Nee
Deur openingshoek: 175 °
Huidige waardering: 10 A
Anti-kreuk cyclus: 120 min
Nominale capaciteit: 8 kg
AC-ingangsspanning: 220 - 240 V
AC-ingangsfrequentie: 50 Hz
Type beeldscherm: LED
Energie-efficiëntieschaal: A+++ tot D
Indicator filterreiniging: Ja
Indicator watertank vol: Ja
Droogprogramma's: Auto,Wool,Mix,Sport,Timed,Quick,Delicate/silk,Blouse/shirt,Cotton,Towel

Foutcodes Bosch Serie 6 WTW8546CFG

Foutcodes uit de officiële handleiding, met betekenis en oplossing.

Code Betekenis Oplossing
ð Condenswaterreservoir is vol en het droogproces wordt afgebroken Leeg het condenswaterreservoir en kies de starttoets (zie pagina 28). Controleer of de optionele condenswaterafvoer is geïnstalleerd en of de slang verstopt of geknikt is. Spoel de slang door en leg deze knikvrij.
é Pluizenfilter is vuil Reinig het pluizenfilter en kies de starttoets. Zie pagina 27 voor gedetailleerde instructies.
ó selfCleaning - Automatische reiniging van de warmtewisselaar Geen fout. De warmtewisselaar wordt automatisch gereinigd. Trek het condenswaterreservoir niet uit de droogautomaat tijdens deze indicatie.

Handleiding Bosch Serie 6 WTW8546CFG – volledige tekst

2Uw nieuwe wasdrogerHartelijk dank voor uw keuze voor een wasdroger van het merk Bosch.Neem a.u.b. een paar minuten de tijd om dit te lezen en zo de voordelen van uw wasdroger te leren kennen.Om aan de hoge kwaliteitsstandaard van het merk Bosch te voldoen, zijn de werking en onberispelijke toestand van elke wasdroger die onze fabriek verlaat, zorgvuldig getest.Verdere informatie over onze producten, toebehoren, reserveonderdelen en Service onder www.bosch-home.com of neem contact op met onze Servicedienst.Waar de gebruiksaanwijzing met installatievoorschrift verschillende modellen beschrijft, wordt op de desbetreffende punten op de verschillen gewezen.De wasdroger pas na het lezen van de gebruiksaanwijzing met installatievoorschrift in gebruik nemen!Weergaveregels: Waarschuwing!Deze combinatie van symbool en signaalwoord wijst op een mogelijke gevaarlijke situatie.

Niet aanhouden kan de dood of ernstig letsel tot gevolg hebben.Attentie!Dit signaalwoord wijst op een mogelijk gevaarlijke situatie. Niet aanhouden kan materiële schade of schade aan het milieu tot gevolg hebben.Aanwijzing/tipAanwijzingen voor optimaal gebruik van het apparaat / nuttige informatie.1. 2. 3. / a) b) c)Handelingsstappen wroden voorafgegaan door getallen of letters. ■/ -Opsommingen worden door een vakje of een schuine streep voorafgegaan.

nl Bedoeld gebruik4 8Bedoeld gebruikBedoel d gebrui k ■Dit apparaat is uitsluitend bedoeld voor huishoudelijk gebruik. ■Dit apparaat niet installeren op plekken waar vorst op kan treden en/of bij buitenomstandigheden. Er bestaat een risico dat het apparaat beschadigd raakt wanneer restwater er in bevriest. Wanneer slangen bevriezen, kunnen ze barsten/knappen. ■Dit apparaat mag uitsluitend worden gebruikt voor het drogen en opfrissen van huishoudelijk wasgoed, bestaande uit items die zijn gewassen met water en geschikt zijn om te drogen (raadpleeg label op item). Gebruik van het apparaat voor enige andere toepassing dan het bedoelde gebruik is verboden. ■Dit apparaat is bedoeld voor gebruik tot op een maximale hoogte van 4000 m boven zeeniveau.Voordat u het apparaat inschakelt:Controleer of er geen zichtbare schade is aan het apparaat. Gebruik het apparaat niet wanneer het is beschadigd.

Mocht u problemen tegenkomen, neem dan contact op met uw dealer of onze klantenservice.Lees en volg de bedienings- en installatie-instructies en alle andere informatie op die is meegeleverd met dit apparaat.Bewaar de documenten voor later gebruik of voor volgende eigenaren. (VeiligheidsinstructiesVei l i ghei dsi nstructi esDe volgende veiligheids- informatie en waarschuwingen worden geboden om u te beschermen tegen letsel en materiële schade van uw omgeving te voorkomen.Het is echter belangrijk om de noodzakelijke voorzorgsmaatregelen te nemen en de benodigde zorgvuldigheid in acht te nemen bij het installeren, onderhouden reinigen en bedienen van het apparaat.

Veiligheidsinstructies nl5Kinderen/mensen/huisdieren:WaarschuwingKans op dodelijk letsel!Kinderen en andere mensen die niet in staat zijn de risico's in te schatten van het gebruik van het apparaat kunnen zichzelf verwonden of in levensgevaarlijke situaties terecht komen. Daarom opgelet a.u.b.: ■Het apparaat kan worden gebruikt door kinderen ouder dan 8 jaar en door personen met verminderde fysieke-, sensorische- of mentale capaciteiten of door personen met een gebrek aan ervaring of kennis, mits er toezicht is of ze instructies hebben gehad over het correcte veilige gebruik van het apparaat en de potentiële gevaren van het gebruik van het apparaat hebben begrepen. ■Kinderen mogen niet met dit apparaat spelen. ■Laat kinderen dit apparaat niet reinigen of onderhouden zonder toezicht. ■Houd kinderen onder de 3 jaar en huisdieren uit de buurt van dit apparaat.

■Laat het apparaat niet zonder toezicht wanneer kinderen of andere mensen die niet in staat zijn de risico's in te schatten in de buurt zijn.:WaarschuwingKans op dodelijk letsel!Kinderen kunnen zichzelf insluiten in apparaten en zo in een levensgevaarlijke situaties raken. ■Plaats het apparaat niet achter een deur, omdat dit de deur van het apparaat kan blokkeren of kan verhinderen dat de deur volledig opent. ■Wanneer een apparaat het einde van haar levensduur heeft bereikt, trek dan de stekker uit het stopcontact voordat u de aansluitkabel doorknipt, en maak vervolgens het slot van de deur van het apparaat onklaar.:WaarschuwingKans op verstikking!Wanneer kinderen mogen spelen met verpakkingsfolie of kunststof folie of verpakkingsonderdelen dan kunnen ze er in verstrikt raken of deze over hun hoofd trekken en stikken.

nl Veiligheidsinstructies6:WaarschuwingKans op vergiftiging!Wasmiddelen en verzorgingsproducten kunnen resulteren in vergiftiging wanneer ze worden ingenomen.Raadpleeg een arts in geval van per ongeluk innemen. Houd wasmiddelen en verzorgingsproducten buiten het bereik van kinderen.:WaarschuwingOog-/huidirritatie!Contact met wasmiddelen of verzorgingsproducten kan irritatie aan ogen of huid veroorzaken.Spoel ogen of huid grondig wanneer deze in contact komen met wasmiddel of de verzorgingsproducten. Houd wasmiddelen en verzorgingsproducten buiten het bereik van kinderen.Installatie:WaarschuwingKans op elektrische schok / brand / materiële schade / schade aan het apparaat!Wanneer het apparaat niet correct wordt geïnstalleerd, dan kan dit leiden tot een gevaarlijke situatie.

Waarborg het volgende: ■Dat de netspanning op uw stopcontact overeenkomt met de nominale spanning die is vermeld op het apparaat (typeplaat). Dat de aangesloten lasten en de benodigde zekeringwaarde zijn vermeld op het identificatieplaatje. ■Dat het apparaat uitsluitend wordt aangesloten op een voeding met wisselspanning via een stopcontact met randaarde dat correct is geïnstalleerd. Dat dit stopcontact te allen tijde vrij toegankelijk is. ■Dat de netstekker en het randaarde stopcontact met elkaar overeenstemmen en dat de randaarde correct is geïnstalleerd. ■Dat de elektrische installatie aders heeft van voldoende grote diameter.

Veiligheidsinstructies nl7 ■Dat de netstekker te allen tijde vrij toegankelijk is. Wanneer het niet mogelijk is te voldoen aan de relevante regelgeving, dan moet een schakelaar (2-polige uitschakelaar) worden ingebouwd in de permanente installatie, overeenkomstig de regelgeving voor elektrische installaties. ■Bij gebruik van een aardlekschakelaar uitsluitend een exemplaar gebruiken met het volgende symbool: z.

De aanwezigheid van dit symbool is de enige manier om er zeker van te zijn dat deze voldoet aan alle geldende regelgeving.:WaarschuwingKans op elektrische schok / brand / materiële schade / schade aan het apparaat!Wanneer de aansluitkabel van het apparaat is gewijzigd of beschadigd, dan kan dit leiden tot een elektrische schok, kortsluiting of brand als gevolg van oververhitting.De aansluitkabel mag niet worden geknikt, gekneld of gewijzigd en mag niet in contact komen met hittebronnen.:WaarschuwingKans op brand / materiële schade / schade aan het apparaat!Het gebruik van verlengsnoeren of stekkerdozen kan leiden tot brand door oververhitting of kortsluiting.Sluit het apparaat direct aan op een geaard stopcontact dat correct is geïnstalleerd. Gebruik geen verlengsnoeren, stekkerdozen of meerweg-stopcontacten.

nl Veiligheidsinstructies8:WaarschuwingKans op letsel / materiële schade / schade aan het apparaat! ■Het apparaat kan trillen of verplaatsen tijdens bedrijf, hetgeen potentieel kan leiden tot letsel of materiële schade.Plaats het apparaat op een schone, gelijkmatige en stevige ondergrond en stel het horizontaal m.b.v. de stelvoeten en een waterpas.Kans op letsel / materiële schade / schade aan het apparaat! ■Het verkeerd plaatsen (stapelen) van dit apparaat bovenop een wasmachine kan leiden tot letsel, materiële schade en/of schade aan de machine.Wanneer dit apparaat bovenop een wasmachine geplaatst moet worden, dan moet de wasmachine tenminste dezelfde diepte en breedte hebben als het apparaat en moet het op zijn plaats worden gehouden met de juiste aansluitset indien beschikbaar. ~ Blz. 16Het apparaat MOET worden bevestigd met deze aansluitset.

Stapelen van het apparaat op enige andere manier is verboden.Kans op letsel / materiële schade / schade aan het apparaat! ■Wanneer u gebruik maakt van uitstekende delen van het apparaat (bijv. de deur van het apparaat) om het te tillen of te verplaatsen, dan kunnen deze onderdelen afbreken en letsel veroorzaken.Het apparaat niet aan uitstekende delen beetpakken om het apparaat te verplaatsen.:WaarschuwingKans op letsel! ■Het apparaat is heel zwaar. Het optillen kan leiden tot letsel.Til het apparaat niet in uw eentje op.Kans op letsel! ■Het apparaat heeft scherpe randen waaraan u uw handen kunt snijden.Pak het apparaat niet beet aan de scherpe randen. Draag beschermende handschoenen om het op te tillen.Kans op letsel!

■Wanneer de slangen en aansluitkabel niet juist zijn geleid, dan kunnen deze een struikelgevaar vormen, hetgeen tot letsel kan leiden.Leid slangen en kabels dusdanig dat ze geen struikelgevaar vormen.

Veiligheidsinstructies nl9Bediening:WaarschuwingKans op explosies/brand!Wasgoed dat in contact is geweest met oplosmiddelen, olie, was, wasverwijderaar, verf, vet of vlekkenverwijderaar kan ontsteken wanneer het wordt gedroogd in de machine, of kan er zelfs toe leiden dat het apparaat explodeert. Daarom opgelet a.u.b.: ■Spoel het wasgoed grondig met warm water en wasmiddel voordat u het droogt in de machine. ■Doe geen wasgoed in dit apparaat om te drogen wanneer het wasgoed niet eerst is gewassen. ■Gebruik dit apparaat niet wanneer industriële chemicaliën zijn gebruikt om het wasgoed te reinigen.:WaarschuwingKans op explosies/brand! ■Wanneer er restmateriaal is achtergebleven in het pluizenfilter, dan kan dit ontsteken wanneer het drogen bezig is, of er zelfs toe leiden dat het apparaat in brand vliegt of explodeert.Reinig het pluizenfilter regelmatig.Kans op explosies/brand!

■Bepaalde objecten kunnen ontsteken tijdens het drogen, of er zelfs toe leiden dat het apparaat in brand vliegt of explodeert.Verwijder eventuele aanstekers of lucifers uit de zakken van kleding.Kans op explosies/brand! ■Wanneer er zich kolenstof of meel bevindt rond het apparaat, dan kan dit leiden tot een explosie.Zorg er voor dat het gebied rond het apparaat schoon wordt gehouden wanneer het in gebruik is.:WaarschuwingKans op brand / materiële schade / schade aan het apparaat!Het apparaat bevat R290, een koelmiddel dat milieuvriendelijk, maar brandbaar is.Houd open vuur en ontstekingsbronnen uit de buurt van het apparaat.

nl Veiligheidsinstructies10:WaarschuwingKans op brand / materiële schade / schade aan het apparaat!Wanneer een programma wordt beëindigd voordat de droogcyclus is afgerond, dan wordt het wasgoed onvoldoende afgekoeld en kan er toe leiden dat het wasgoed ontsteekt, of kan leiden tot materiaalschade of schade aan het apparaat. ■Tijdens het laatste deel van de droogcyclus, wordt het wasgoed in de trommel niet verwarm (koel- cyclus). Dit is om te waarborgen dat het wasgoed op een temperatuur komt waarbij het niet beschadigd raakt. ■Schakel het apparaat niet uit voordat de droogcyclus is afgerond, tenzij u alle items direct uit de trommel haalt en deze uitspreidt (zodat de warmte kan ontsnappen).:WaarschuwingKans op vergiftiging / materiële schade!Condenswater is niet geschikt om op te drinken en kan verontreinigd zijn met pluis.

Verontreinigd condenswater kan gevaarlijk zijn voor de gezondheid en kan materiële schade veroorzaken.Niet opdrinken of hergebruiken.:WaarschuwingKans op vergiftiging!Er kunnen giftige dampen vrijkomen door reinigingsmiddelen die oplosmiddelen bevatten, bijv. reinigingsoplosmiddel.Gebruik geen reinigingsmiddelen die oplosmiddelen bevatten.:WaarschuwingKans op letsel! ■Wanneer u leunt, of zit op de deur van het apparaat wanneer deze open is, dan kan het apparaat kantelen, hetgeen tot letsel kan leiden.Leun niet met uw gewicht op de deur van het apparaat wanneer het open is.Kans op letsel! ■Wanneer u op het apparaat klimt, kan het werkblad breken, hetgeen kan leiden tot letsel.Klim niet op het apparaat.Kans op letsel! ■Wanneer u in de trommel grijpt terwijl deze nog steeds draait, dan loopt u het risico letsel aan uw handen op te lopen.Wacht totdat de trommel niet meer draait.

Veiligheidsinstructies nl11Attentie!Materiële schade / schade aan het apparaat ■Wanneer de hoeveelheid wasgoed in het apparaat de maximum beladingscapaciteit overschrijdt, dan kan het zijn dat de machine niet goed kan functioneren of het kan leiden tot materiële schade of schade aan het apparaat.Overschrijd niet de maximale beladingscapaciteit van droog wasgoed. Zorg er voor dat u de maximum beladingscapaciteiten aan houdt zoals gespecificeerd voor elk van de programma's. ~ Blz. 22Materiële schade / schade aan het apparaat ■Wanneer u het apparaat gebruikt zonder pluizenfilter (bijv.

pluizenfilter, pluizenopvangeenheid, afhankelijk van de specificaties van het apparaat), of wanneer het pluizenfilter incompleet of defect is, dan kan dit leiden tot schade aan het apparaat.Gebruik het apparaat niet zonder pluizenfilter, of met een defect of incompleet pluizenfilter.Materiële schade / schade aan het apparaat ■Lichte objecten zoals haar en pluis kunnen worden ingezogen in de luchtinlaat terwijl het apparaat in gebruik is.Houd deze uit de buurt van het apparaat.Materiële schade / schade aan het apparaat ■Schuim en schuimrubber kan smelten en vervormen wanneer het wordt gedroogd in het apparaat.Droog geen items in het apparaat die schuim of schuimrubber bevatten.Materiële schade / schade aan het apparaat ■Wanneer u de verkeerde hoeveelheid wasmiddel of reinigingsmiddel in het apparaat doet, dan kan dit leiden tot materiële schade of schade aan het apparaat.Gebruik wasmiddelen / verzorgingsproducten / reinigingsmiddelen en wasverzachters overeenkomstig de instructies van de fabrikant.Materiële schade / schade aan het apparaat ■Wanneer het apparaat oververhit raakt, kan het zijn dat het niet juist werkt, of het kan leiden tot materiaalschade of schade aan het apparaat.Zorg er voor dat de luchtinlaat van het apparaat nooit geblokkeerd is wanneer het apparaat in gebruik is en dat het gebied rond het apparaat voldoende is geventileerd.

nl Veiligheidsinstructies12Reiniging/Onderhoud:WaarschuwingKans op dodelijk letsel!Het apparaat wordt gevoed door elektriciteit. Er is sprake van een kans op een elektrische schok wanneer u in contact komt met componenten die onder spanning staan. Daarom opgelet a.u.b.: ■ Schakel het apparaat uit. Koppel het apparaat los van de voeding (trek de stekker uit het stopcontact). ■De netstekker nooit aanraken of beetpakken met natte handen. ■Pak bij het verwijderen van de stekker uit het stopcontact altijd de stekker zelf beet en nooit de aansluitkabel, omdat anders hierdoor de aansluitkabel beschadigd kan raken. ■Voer geen technische modificaties uit aan het apparaat of kenmerken daarvan. ■Reparaties en andere werkzaamheden aan het apparaat mogen alleen worden uitgevoerd door onze klantenservice of door een elektricien. Dit geldt ook voor het vervangen van de aansluitkabel (indien nodig).

■Reserve aansluitkabels kunnen worden besteld via onze klantenservice.:WaarschuwingKans op vergiftiging!Er kunnen giftige dampen vrijkomen door reinigingsmiddelen die oplosmiddelen bevatten, bijv. reinigingsoplosmiddel.Gebruik geen reinigingsmiddelen die oplosmiddelen bevatten.:WaarschuwingKans op elektrische schok / materiële schade / schade aan het apparaat!Wanneer vocht het apparaat binnendringt, dan kan dit leiden tot kortsluiting.Gebruik geen hogedrukspuit, stoomreiniger, waterslang of spuitpistool voor het reinigen van uw apparaat.:WaarschuwingKans op letsel / materiële schade / schade aan het apparaat!Het gebruik van reserve-onderdelen en accessoires geleverd door andere merken is gevaarlijk en kan leiden tot letsel, materiële schade of schade aan het apparaat.Gebruik vanwege veiligheidsredenen uitsluitend originele reserve-onderdelen en accessoires.

Milieubescherming nl13Attentie!Materiële schade / schade aan het apparaatReinigingsmiddelen en middelen voor het voorbehandelen van wasgoed (bijv. vlekkenverwijderaars, voorwassprays etc.) kunnen schade veroorzaken wanneer ze in contact komen met oppervlakken van het apparaat. Daarom opgelet a.u.b.: ■Laat deze middelen niet in contact komen met de oppervlakken van het apparaat. ■Reinig het apparaat met uitsluitend water en een zachte, vochtige doek. ■Verwijder eventueel wasmiddel, spray of andere resten ogenblikkelijk. 7MileubeschermingMi l i eubeschermi ngVerpakking/Oude apparaatKoelmiddelAttentie!Brandgevaar / vergiftigingsgevaar / gevaar voor materieel en apparatenHet apparaat bevat het milieuvriendelijke, maar brandbare koudemiddel R290. Bij ondeskundig afvoeren kan dit leiden tot brand en vergiftigingen.

nl Plaatsen en aansluiten14Besparingstips ■Centrifugeer het wasgoed vóór het drogen. Droger wasgoed verkort de droogtijd en reduceert het energieverbruik. ■Vul de droogautomaat met de maximale beladingshoeveelheden. Aanwijzing: Overschrijd de maximale beladingshoeveelheden van het programma niet, omdat dit tot verlenging van de droogtijd en verhoging van het energieverbruik leidt. ■Ventileer de ruimte en houdt de luchtinlaat op de droogautomaat vrij, zodat de luchtuitwisseling is gewaarborgd. ■Reinig het pluizenfilter na elke keer drogen. Een verontreinigd pluizenfilter verlengd de droogtijd en verhoogt het energieverbruik. ■Energiebesparingsmodus: Wanneer de droogautomaat langere tijd niet bediend wordt dan schakelt deze voor de programmastart en na het programma-einde automatisch uit om energie te besparen. Display en indicatielampen doven na enkele minuten en de startknop knippert.

Voor het activeren van de verlichting een willekeurige toets kiezen, deur van de droogautomaat openen of aan de programmakiezer draaien. 5Plaatsen en aansluitenPl aat sen en aansl ui tenInhoud van de verpakking ■Droogautomaat ■Gebruiksaanwijzing en installatievoorschrift ■Wolkorf* ■Condenswaterafvoer*Droogautomaat plaatsen en aansluiten:WaarschuwingLevensgevaar. De droogautomaat gebruikt elektriciteit, daarbij bestaat het gevaar van elektrische schokken. ■Controleer de droger op zichtbare beschadiging. Een beschadigde droger mag niet in bedrijf worden genomen. ■Controleer vóór het aansluiten op de voedingsspanning of de elektrische spanning zoals aangegeven op het typeplaatje overeenkomst met de spanning van uw stopcontact. ■Alleen aardlekschakelaars met dit symbool gebruiken. z ■Let er op dat de aansluitkabel niet geknikt, geklemd of het hittebronnen of scherpe randen in aanraking komt.

Plaatsen en aansluiten nl15:WaarschuwingBrandgevaar / vergiftigingsgevaar / gevaar voor materieel en apparaten!De droogautomaat bevat het milieuvriendelijke, maar brandbare koelmiddel R290 . ■Houd de luchtinlaat van de droogautomaat altijd vrij en zorg voor voldoende ventilatie in de ruimte. ■Open vuur of andere ontstekingsbronnen uit de buurt van de droogautomaat houden.Attentie!Letselgevaar ■U kunt bij het optillen van de droogautomaat door het hoge gewicht gewond raken. Til de droogautomaat niet alleen op. ■U kunt uw handen snijden aan de scherpe kanten van de droogautomaat. Pak de droogautomaat niet aan de scherpe randen op. ■Uitstekende delen van de droogautomaat kunnen bij het optillen of schuiven afbreken. Verplaats de droger niet aan de uitstekende delen.Attentie!Materiële schade aan de droogautomaat of het textiel ■Controleer de droogautomaat op transportschade.

Een beschadigde droogautomaat niet in bedrijf nemen. ■Resterend water in de droogautomaat kan bevriezen en de droogautomaat beschadigen. Installeer de droogautomaat niet in vorstgevoelige ruimtes.Let bij het plaatsen op: ■een schone, vlakke en stevige ondergrond, ■dat de stekker te allen tijde bereikbaar is, ■dat de omgeving van de droogautomaat schoon wordt gehouden en ■dat de droogautomaat met de stelvoeten horizontaal is gesteld.Aanwijzing: Controleer de uitlijning van het apparaat met een waterpas en corrigeer de uitlijning zo nodig. Verander de hoogte door de apparaatvoeten te verdraaien.Alle apparaatvoeten moeten stevig op de grond staan.Een onjuiste uitlijning kan tot luide geluiden, trillingen en onjuiste trommelbewegingen veroorzaken.Aanwijzing: Laat het apparaat in geval van twijfel door een vakman aansluiten.

nl Plaatsen en aansluiten16Optionele toebehorenBestel de optionele toebehoren* bij de servicedienst: ■Verbindingsset was-droogautomaatzuil:De droogautomaat kan plaatsbesparend op een geschikte wasautomaat van dezelfde diepte en breedte worden geplaatst. Droogautomaat absoluut met deze verbindingsset op de wasautomaat bevestigen. Bestelnummer met uittrekbaar werkblad: WTZ11400; Bestelnummer zonder uittrekbaar werkblad: WTZ20410. ■Ergolade:Verhoog uw droogautomaat voor het makkelijker beladen en legen met een Ergolade.Transporteer het wasgoed met de geïntegreerde wasmand in de Ergolade.Bestelnummer: WMZ20500. ■Wolkorf:Droog losse items van wol, sportschoenen en pluche knuffels in de wolkorf.Bestelnummer: WMZ20600.Transporteren en vorstbeveiliging 1. Leeg het condenswaterreservoir. 2. Programmakiezer op een willekeurig programma instellen. 3. Starttoets kiezen. 4.

5 minuten wachten.Aanwijzing: Het condenswater wordt afgepompt. 5. Condenswaterreservoir opnieuw leegmaken. 6. Droogautomaat uitschakelen.Aanwijzing: Ondanks het afpompen bevindt er zich nog een beetje resterend water in de droger.Attentie!Restwater kan er uit lopen en materiële schade veroorzaken.Staand transporteren.Attentie!De droogautomaat bevat koelmiddel en kan beschadigd worden.Droogautomaat voor de inbedrijfstelling twee uur laten staan. * afhankelijk van model

Het belangrijkste in het kort nl17 YHet belangrijkste in het kortHet bel angri j kst e in het kort------------------------ 1@ @Doe het wasgoed in de droogautomaat en sluit de deur. Zet de droogautomaat aan. Selecteer een programma en pas de voorinstellingen van het programma indien gewenst. 2@ @ Kies de starttoets . Drogen. Verwijder het wasgoed.A 3@ @ Zet de droogautomaat uit. Leeg het condenswaterreservoir.Reinig het pluizenfilter.

nl Het apparaat leren kennen20DisplayToetsen op het displayUitgebreide beschrijving van de toetsen vanaf .~ Blz. 24Display ( Drooggraad kiezen. 0 Droogtijd kiezen. 8 Klaar in - tijd kiezen. @ Antikreuk kiezen. H Voorzichtig drogen kiezen. P Signaal in - of uitschakelen. X Start/Pauze kiezen.    # + ;3 ” Antikreuk gekozen. – Fijninstelling van de drooggraad. 5 Tijdprogramma gekozen. ñ Klaar in tijd gekozen. E Kinderslot gekozen. 0 Centrifugetoerental gekozen. s Voorzichtig drogen gekozen. C Signaal actief. A Start of Pauze gekozen. 3 h Programmavertraging in uren bij selectie van de Klaar in-tijd. 1:27 Vermoedelijke programmaduur in uren en minuten. Ù » ö - -Q“Ÿš ˜ Programmavoortgang: droog, strijkdroog, kastdroog; antikreuk; einde en pauze. ó De warmtewisselaar wordt automatisch gereinigd. ð Condenswaterreservoir legen; ~ Blz. 28. é Pluizenfilter reinigen; ~ Blz. 27.È

Wasgoed nl21 ZWasgoedWasgoedWasgoed voorbereiden:WaarschuwingExplosie- en brandgevaar. Verwijder aanstekers en lucifers uit de zakken van het wasgoed. Attentie. De trommel van de droogautomaat en het textiel kunnen anders worden beschadigd. Alle objecten uit de zakken van het wasgoed halen en het volgende aanhouden: ■Bind stoffen riemen, schortbanden etc. samen, of gebruik een waszak. ■Doe ritssluitingen, haken, ogen en knopen dicht. Knoop grote stukken wasgoed, zoals dekbedovertrekken, dicht. ■Verwijder metalen delen, zoals paperclips uit het wasgoed. ■Sorteer het wasgoed voor een gelijkmatig droogresultaat op textielsoort en droogprogramma. ■Droog zeer kleine stukken textiel, zoals babysokjes, altijd samen met grote stukken wasgoed, zoals handdoeken. ■Gebreid textiel, bijv. T-shirts, tricot, krimpt vaak bij de eerste keer drogen. Gebruik een voorzichtig programma.

■Kreukherstellend wasgoed niet te lang drogen. Dit leidt tot meer kreukels in het wasgoed. ■Gebruik voor losse stukken wasgoed een tijdprogramma. ■Sommige was- en verzorgingsmiddelen, zoals stijfsel of wasverzachter, bevatten deeltjes die zich op de vochtigheidssensor kunnen afzetten. Dit kan de werking van de sensor en daardoor ook het droogresultaat nadelig beïnvloeden. Aanwijzingen – Doseer was- en verzorgingsmiddelen bij het wassen van de te drogen was volgens opgaven van de fabrikant. – Reinig de vochtigheidssensor regelmatig ~ Blz. 31. Wasgoed sorteren opc Geschiktheid voor droogautomaata Drogen met normale temperatuur` Drogen met lage temperatuurb Niet in de droogautomaat drogenAanwijzing: Laad het wasgoed uit de wasmachine niet direct in de droger. Sorteer het gecentrifugeerde wasgoed voordat u dit in de droogtrommel legt.

Wanneer u dun, meerlaags of dik textiel samen droogt, dan worden deze in verschillende mate gedroogd. Droog daarom alleen wasgoed van hetzelfde soort materiaal en structuur samen, om een gelijkmatig droogresultaat te verkrijgen.

Als u het wasgoed daarna nog steeds te vochtig vindt, kunt u een tijdprogramma voor het nadrogen selecteren ~ Blz. 22. Attentie. Beschadiging aan de droger of het textiel mogelijk. Het volgende textiel niet in de droogautomaat drogen: ■Met olie verontreinigd wasgoed. ■Ongewassen textiel. ■Niet-luchtdoorlatend textiel, zoals wasgoed met een rubberlaag. ■Gevoelige weefsels, zoals zijde en synthetische gordijnen.

nl Programma's en toetsen22 /Programma's en toetsenProgramma' s en toetsenProgramma’s Programma en textiel maximale belading en programma-instellingen/ InfoNaam programmaVoor welk textiel is het programma geschikt.maximale belading op basis van het droog gewicht van het textielmogelijke programma-instellingenKatoen Kastdroog extra Meerlaags dik, stevig en kookbestendig textiel van katoen of linnen, dat moeilijk droogt.8 kgKatoen Kastdroog Normaal, enkellaags stevig en kookbestendig textiel van katoen of linnen.8 kgKatoen Strijkdroog Normaal, eenlaags stevig en kookbestendig textiel van katoen of linnen dat na het drogen vochtig moet zijn en geschikt is om te strijken of op te hangen.8 kgKreukherstellend Kastdroog extra Meerlaags dik, textiel van synthetisch of gemengd materiaal, dat moeilijk droogt.3,5 kgKreukherstellend Kastdroog Normaal eenlaags textiel van synthetische of gemengde weefsels.3,5 kgKreukherstellend Strijkdroog Normaal, eenlaags textiel van synthetisch of gemengd materiaal, dat na het drogen vochtig moet zijn en geschikt is om te strijken of op te hangen.3,5 kgSport Waterdichte- en outdoorkleding met een membraanlaag en wateraf-stotende textielsoorten.1,5 kgHanddoeken Stevige handdoeken van katoen.6 kgMix Gemengde lading van katoen en synthetisch textiel.3 kg

Programma's en toetsen nl23--------Tijdprogramma warm Alle textielsoorten; tijdprogramma.Geschikt voor voorgedroogde of licht vochtig wasgoed en voor het nadrogen van meerlaags, dikker wasgoed.Aanwijzingen ■Droog wol, sportschoenen en knuffeldieren uitsluitend met de wolkorf .~ Blz. 16 ■In het tijdprogramma wordt de restvochtigheid van het wasgoed niet automatisch herkend. Is het wasgoed na het drogen nog vochtig, herhaal dan het programma en verleng eventueel de programmaduur.3 kgU kunt de programmaduur met de toets voor de droogtijd aanpassen.Tijdprogramma koud Alle textielsoorten.

nl Programma's en toetsen24Toetsen-------- Toetsen Uitleg en instructiesAanwijzing: Niet alle toetsen en hun functies kunnen in alle programma's gekozen worden. Droogtegraad Is uw wasgoed na het drogen te vochtig, dan kunt u de droogdoelen, zoals kast-droog, verder instellen. Het droogdoel kan met de drooggraad in drie stappen van – • tot verhoogd worden.Wanneer u het droogdoel heeft ingesteld, dan blijft de instelling voor alle pro-gramma's met een selecteerbare droogtijd ook na het uitschakelen van de droogau-tomaat opgeslagen.Aanwijzing: Hoe hoger de drooggraad, des te langer de programmaduur. Tijd Pas voor de tijdprogramma's de droogtijd aan. 20 Minuten tot maximaal 3 uur, in stappen van 10 minuten. Klaar in Het programma eindigt over 1h - 24h. Stel de Klaar in tijd in stappen van 1 uur in en stel op die manier het begin van het programma uit.

Het gewenste aantal uur nadat het programma eindigt, wordt in het display weergegeven. Antikreuk De trommel beweegt het wasgoed na het drogen 60 tot 120 minuten, in elk pro-gramma, met regelmatige tussenpozen, om kreukvorming te voorkomen. Delicaat Verlaagde temperatuur voor gevoelig textiel, zoals bijvoorbeeld polyacryl of elastaan, kunnen de droogduur verlengen. Signaal Na het einde van het programma klinkt een signaal.E 3 sec.(Kinderslot 3 s.)Activeer of deactiveer het kinderslot door de toets voor de Klaar in tijd en voor de droogtijd gedurende 3 s tegelijkertijd ingedrukt te houden. Start/Pauze Starten en pauzeren van het programma.

Apparaat bedienen nl25 1Apparaat bedienenApparaat bedi enenWasgoed in de droogautomaat doen en deze inschakelenAanwijzing: De droger moet deskundig worden geplaatst en aangesloten, ~ Blz. 14. 1. Doe het wasgoed in de trommel. 2. Draai de programmakiezer op een willekeurig programma om de droger uit te schakelen. 3. Sluit de deur van de droger.Attentie!Beschadiging van de droger of het textiel mogelijk.Zorg er voor dat er geen wasgoed wordt ingeklemd tussen de deur.Programma instellenAanwijzing: Wanneer u het kinderslot heeft geactiveerd, dan moet u dit deactiveren voordat u een programma kunt instellen, zie ~ Blz. 24. 1. Kies het gewenste programma, gedetailleerde informatie over de programma's vanaf .~ Blz. 22 2. Kies het gewenste programma met de programmakiezer.

Op het display verschijnen de programmavoorinstellingen voor het gekozen programma.Aanwijzing: Programmavoorinstellingen zijn standaard instellingen welke bij de keuze van een programma al zijn vastgelegd. U ziet de programmavoorinstellingen na de keuze van een programma in het display. 3. Pas indien gewenst de programmavoorinstellingen aan. Gedetailleerde informatie daarover vanaf .~ Blz. 22Programma startenKies de starttoets. Aanwijzing: Wanneer u het programma wilt blokkeren om te voorkomen dat het per ongeluk wordt gewijzigd, dan kunt u het kinderslot kiezen, zie .~ Blz. 24

nl Apparaat bedienen26ProgrammaverloopDe programmastatus wordt op het display weergegeven.Programma wijzigen of wasgoed bijvullenU kunt tijdens het drogen te allen tijde wasgoed uitnemen of bijvullen en het programma wijzigen of aanpassen. 1. Open de deur van de droger of selecteer de starttoets voor een pauze. 2. Doe het wasgoed er bij of haal het uit de droogautomaat. 3. Selecteer, indien gewenst, een ander programma of een extra functie. 4. Sluit de deur van de droger. 5. Druk op de starttoets.Aanwijzing: De programmaduur in het display wordt bijgewerkt, naar gelang de belading en het restvochtgehalte van het wasgoed. De weergegeven waarden kunnen na een programmawijziging of aanpassing van de belading wijzigen.Programma afbrekenHet programma kan te allen tijde onderbroken worden, door de deur van de droogautomaat te openen of op de starttoets drukt voor een pauze.Attentie!Brandgevaar.

Wasgoed kan ontbranden.Breek het programma af, verwijder al het wasgoed en spreid het uit, zodat de hitte kan ontsnappen.Einde van het programmaOp het display verschijnt “Ÿš.Was uitnemen en droogautomaat uitschakelen 1. Haal het wasgoed uit de automaat. 2. Draai de programmakiezer op de Uit-stand.bijv. 1:27Vermoedelijke programmaduur in uren en minuten.Aanwijzing: Bij de keuze van een programma wordt de geschatte droogtijd voor de aanbevolen belading weergegeven. Tijdens het drogen meten vochtigheidssensoren het resterende vocht in de belading en passen zij de programmaduur hierop aan (behalve bij tijdprogramma's). Dit is zichtbaar aan de hand van de tijdsprongen in de resterende tijd. Ù Droog ö Strijkdroog » Kastdroog Q Antikreuk- -˜ Pauze “Ÿš Einde

Apparaat bedienen nl27Pluizenfilter reinigenAanwijzing: Tijdens het drogen worden pluizen en haren uit de was in het pluizenfilter opgevangen. Een verstopt of verontreinigd pluizenfilter reduceert de luchtstroom en dan kan de droogautomaat niet haar volledige capaciteit bereiken. Schone pluizenfilters verminderen daarnaast het stroomverbruik en de droogtijd.Reinig het pluizenfilter na elke keer drogen: 1. Open de deur van de droogautomaat en verwijder alle pluizen van de deur. 2. Trek het tweedelige pluizenfilter er uit. 3. Verwijder de pluizen uit de uitsparing van het pluizenfilter.Aanwijzing: Let er op dat er geen pluizen in de open schacht vallen. 4. Trek het tweedelige pluizenfilter uit elkaar. 5. Klap beide delen uit elkaar en verwijder alle pluizen. 6. Spoel de pluizen onder stromend warm water af. 7.

Droog het pluizenfilter af, klap het dicht en plaats het tweedelige pluizenfilter weer terug.Attentie!Droogautomaat kan beschadigd worden.Gebruik de droger niet zonder of met een defect pluizenfilter.

nl Apparaat bedienen28Condenswaterreservoir leegmakenAanwijzing: Maak na ieder droogprogramma het condenswaterreservoir leeg, omdat anders het volgende droogprogramma onderbroken kan worden, omdat het condenswaterreservoir vol is. 1. Trek het condenswaterreservoir er horizontaal uit. 2. Giet het condenswater er uit.Attentie!Verontreinigd condenswater kan leiden tot aantasting van de gezondheid en materiële schade.Condenswater is geen drinkwater en kan met pluizen verontreinigd zijn. Niet opdrinken of verder gebruiken. 3. Schuif het condenswaterreservoir weer in de droogautomaat totdat dit waarneembaar vastklikt.Aanwijzing: De zeef in het condenswaterreservoir filtert het condenswater, dat voor de automatische reiniging van uw droogautomaat wordt gebruikt. De zeef wordt door het legen van het condenswater gereinigd. Controleer de zeef desondanks op resterende afzettingen en verwijder deze.

Signaalinstelling nl29 MSignaalinstelling Si gnaal i nst el l i ngU kunt de volgende instellingen wijzigen: ■Centrifugetoerental waarmee in de wasautomaat is gecentrifugeerd; uitsluitend voor een nauwkeurigere indicatie van de verwachte droogduur, ■het volume voor het signaal aan einde van het programma, ■het volume voor de toetssignalen.Voor het wijzigen van de instellingen moet u eerst altijd de instelmodus activeren.Instelmodus activeren 1. Zet de droogautomaat aan. 2. Kies het programma Katoen op positie 1 en wacht 5 seconden.Nu is de instelmodus geactiveerd, op het display verschijnen de symbolen en de programmaduur verschijnt. 1. Druk op de starttoets, houd deze ingedrukt en draai tegelijkertijd de programmakiezer naar rechts op positie 2. 2. Op het display verschijnt de waarde voor het .centrifugetoerental 3.

Wijzig het centrifugetoerental door het kiezen van de toets voor de Klaar-in tijd of de toets voor de droogtijd. 4. Draai de programmakiezer naar rechts op positie 3. 5. In het display verschijnt het volume voor het signaal aan het einde van het programma.0 = uit; 1 = zacht, 2 = gemiddeld, 3 = luid, 4 = zeer luid 6. Wijzig het volume door het kiezen van de toets voor de Klaar in tijd of de toets voor de droogtijd. 7. Draai de programmakiezer naar rechts op positie 4. 8. In het display verschijnt het volume voor het .signaal van de toetsen0 = uit; 1 = zacht, 2 = gemiddeld, 3 = luid, 4 = zeer luid 9. Wijzig het volume door het kiezen van de toets voor de Klaar in tijd of de toets voor de droogtijd.Instelmodus afronden Draai de programmakiezer op de Uit-stand, wanneer u het gewenste toerental en het volume heeft ingesteld. De instellingen zijn nu opgeslagen.

nl Geluiden30 >GeluidenGel ui denAanwijzing: Tijdens het drogen en wel vooral in de beginfase treden afhankelijk van het gebruik geluiden door de compressor en de pomp op. Deze zijn heel normaal en doen geen afbreuk aan de onberispelijke werking van het apparaat.De compressor in de droger veroorzaakt af en toe een bromgeluid. Daarbij varieert het volume naar gelang het programma en de voortgang van het drogen.De compressor van de droogautomaat wordt af en toe belucht, daarbij ontstaat een zoemend geluid.De automatische reiniging van de droogautomaat veroorzaakt een klikgeluid.Het condenswater wordt met een pomp in het condenswaterreservoir gepompt. Daarbij ontstaan pompgeluiden.

Schoonmaken nl31 DReinigen SchoonmakenDroogautomaat en bedieningspaneel reinigen:WaarschuwingLevensgevaar!De droogautomaat gebruikt elektriciteit, daarbij bestaat het gevaar van elektrische schokken.Haal de stekker van de droogautomaat vóór het reinigen uit het stopcontact.Reinig de droogautomaat alleen met water en een zachte vochtige doek.Verwijder direct alle wasmiddelresten, sproeinevelresten of achtergebleven restanten. Gebruik geen reinigingsmiddelen of middelen voor het voorbehandelen van was (bijv. voorwas-sprays, vlekkenmiddelen). Gebruik geen hogedrukreiniger of stoomreiniger voor het reinigen van uw apparaat.Vochtigheidssensor reinigenAanwijzing: De droger is uitgerust met een vochtigheidssensor van roestvaststaal.

Vochtigheidssensor meet de vochtigheidsgraad van het wasgoed.Na lang gebruik kan zich een fijne laag van kalk of resten was- en verzorgingsmiddelen op de Vochtigheidssensor afzetten. Deze afzettingen moeten regelmatig worden verwijderd, omdat anders de werking van de sensor en zodoende ook het droogresultaat negatief kunnen worden beïnvloed.Deur openen en de vochtigheidssensor met een ruwe spons reinigen.Attentie!De vochtigheidssensor kan beschadigd raken.Reinig de vochtigheidssensor niet met schuurmiddel of staalwol.

nl Schoonmaken32Filter in condenswaterreservoir reinigenAanwijzing: De zeef in het condenswaterreservoir reinigt het condenswater, dat voor de automatische reiniging van uw droogautomaat wordt gebruikt. 1. Trek het condenswaterreservoir er horizontaal uit. 2. Giet het condenswater er uit. 3. Verwijder de zeef. 4. Reinig de zeef onder stromend warm water of in de vaatwasser. 5. Plaats de zeef weer totdat deze merkbaar vastklikt.Attentie!De droogautomaat kan met pluizen verontreinigd zijn en daardoor beschadigd raken.De droogautomaat alleen met geplaatste zeef gebruiken. 6. Schuif het condenswaterreservoir weer in de droogautomaat totdat deze merkbaar vastklikt.

Storingen, wat te doen. nl33 3Storingen, wat te doen. St oringen, wat te doen. Storingen Oorzaak/Oplossingð op het display en het droogproces wordt afge-broken. ■Leeg het condenswaterreservoir en kies de starttoets. ~ Blz. 28 ■Is de optionele condenswaterafvoer* geïnstalleerd, dan kan de slang van de afvoer verstopt of geknikt zijn. Controleer de slang op afzettingen en spoel de slang door. Leg de slang knikvrij. é op display. Reinig het pluizenfilter en kies de starttoets. ~ Blz. 27selfCleaning op het ódisplay. Geen fout. De warmtewisselaar wordt automatisch gereinigd. Condenswaterre-servoir tijdens deze indicatie niet er uit trekken. Droogautomaat start niet. ■Netstekker in het stopcontact gestoken of zekering gecontroleerd. ■Programma gekozen. Programma kiezen. ■Deur van de droogautomaat open. Sluit de deur. ■Kinderbeveiliging geactiveerd. Kinderbeveiliging deactiveren.

■Klaar in tijd gekozen. Het programma start vertraagd. ~ Blz. 24 Kreukvorming. Kreukels ontstaan wanneer de beladingshoeveelheid wordt overschreden ■of het verkeerde programma voor uw textielsoort is gekozen. In de pro- grammatabel vindt u alle noodzakelijke informatie. ~ Blz. 22 ■Haal uw kleding direct naar het drogen uit de droogautomaat, door het lig-gen in de trommel ontstaat kreukvorming. Water ontsnapt. Geen fout, de droogautomaat kan scheef staan. Stel de droger horizontaal. De weergegeven pro-grammaduur verandert tijdens het droogproces. Geen fout. De vochtigheidssensoren bepalen het resterende vocht in de bela-ding en passen de programmaduur hierop aan (behalve bij tijdprogramma's). Wasgoed wordt niet goed droog of is nog te vochtig. ■Warm wasgoed voelt na het einde van het programma vochtiger aan dan het daadwerkelijk is. Spreid het wasgoed uit en laat de warmte ontspan-nen.

24 ■Kies een programma met een lagere droogtijd of verhoog het droogdoel. De temperatuur wordt daarbij niet hoger. ■Kies een tijdprogramma voor het nadrogen van nog vochtige was ~ Blz. 22. ■Heeft u de maximale beladingshoeveelheid van het programma overschre-den, dan kan de was niet goed gedroogd worden. ■Reinig de vochtigheidssensor in de trommel. Er kan zich een fijne laag kalk of resten was- en verzorgingsmiddelen op de sensor afzetten en de wer-king ervan nadelig beïnvloeden. Uw wasgoed wordt niet goed droog ~ Blz. 31. ■Het droogproces werd afgebroken door een stroomstoring, een vol con-denswaterreservoir of door het overschrijden van de maximale droogtijd. Aanwijzing: Houd ook de tips voor het wasgoed aan. ~ Blz. 21* afh. van model.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Bosch Serie 6 WTW8546CFG stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden