Blaupunkt 5G49K1550 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Blaupunkt 5G49K1550 (84 pagina’s), behorend tot de categorie Magnetron. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 47 mensen en kreeg gemiddeld 5.0 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Blaupunkt 5G49K1550 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Blaupunkt |
| Categorie: | Magnetron |
| Model: | 5G49K1550 |
Handleiding Blaupunkt 5G49K1550 – volledige tekst
nl64Inhoudsopgave[ n l ] Gebr ui ks a anwi j z i n g8Gebruik volgens de voorschriften. 64(Belangrijke veiligheidsvoorschriften. 655Plaatsen en aansluiten. 67]Oorzaken van schade. 687Milieubescherming. 68*Het apparaat leren kennen. 68_Toebehoren. 70KVoor het eerste gebruik. 70^De magnetron. 71dGrillen. 72BMemory. 73PProgramma’s. 74QBasisinstellingen. 76DReinigen. 763Wat te doen bij storingen. 774Servicedienst. 78JVoor u in onze kookstudio uitgetest. 79ETestgerechten. 838Gebruik volgens de voorschriftenGebr u i k v o l g en s d e v o or s c hr i f t enLees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig door. Alleen dan kunt u uw apparaat goed en veilig bedienen. Bewaar de gebruiksaanwijzing voor later gebruik of om door te geven aan een volgende eigenaar. Dit apparaat is alleen bestemd voor inbouw. Neem het speciale installatievoorschrift in acht. Controleer het apparaat na het uitpakken.
Niet aansluiten in geval van transportschade. Alleen een daartoe bevoegd vakman mag apparaten zonder stekker aansluiten. Bij schade door een verkeerde aansluiting maakt u geen aanspraak op garantie. Dit apparaat is alleen bestemd voor huishoudelijk gebruik en de huiselijke omgeving. Gebruik het uitsluitend voor het bereiden van gerechten en drank. Zorg ervoor dat het apparaat onder toezicht gebruikt wordt. Het toestel alleen gebruiken in gesloten ruimtes. Dit apparaat is bestemd voor gebruik tot op hoogten van maximaal 4. 000 meter boven zeeniveau.
Dit toestel kan worden gebruikt door kinderen vanaf 8 jaar en door personen met beperkte fysieke, sensorische of geestelijke vermogens of personen die gebrek aan kennis of ervaring hebben, wanneer zij onder toezicht staan van een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid of geleerd hebben het op een veilige manier te gebruiken en zich bewust zijn van de risico's die het gebruik van het toestel met zich meebrengt. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen.
Reiniging en onderhoud van het toestel mogen niet worden uitgevoerd door kinderen, tenzij zij 15 aar of ouder zijn en onder toezicht staan. Zorg ervoor dat kinderen die jonger zijn dan 8 jaar uit de buurt blijven van het toestel of de aansluitkabel. Accessoires altijd op de juiste manier in de binnenruimte plaatsen. ~ "Voor het eerste gebruik" op pagina 70.
Belangrijke veiligheidsvoorschriften nl65(Belangrijke veiligheidsvoorschriftenBel a ngr i j k e ve i l i gh ei d s voor s chr i f t e nAlgemeen:Waarschuwing – Risico van brand. ■Brandbare voorwerpen die in de binnenruimte worden bewaard kunnen vlam vatten. Bewaar geen brandbare voorwerpen in de binnenruimte. Open nooit de deur wanneer er sprake is van rookontwikkeling in het apparaat. Het toestel uitschakelen en de stekker uit het stopcontact halen of de zekering in de meterkast uitschakelen. Risico van brand. ■Het toestel wordt zeer heet. Wordt het apparaat in een inbouwmeubel met decordeur geplaatst, dan ontstaat er een concentratie van hitte wanneer de deur gesloten is. Het toestel alleen gebruiken met open decordeur. :Waarschuwing – Kans op een elektrische schok. ■Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk.
Reparaties en de vervanging van beschadigde aansluitleidingen mogen uitsluitend worden uitgevoerd door technici die zijn geïnstrueerd door de klantenservice. Is het apparaat defect, haal dan de stekker uit het stopcontact of schakel de zekering in de meterkast uit. Contact opnemen met de klantenservice. Kans op een elektrische schok. ■De kabelisolatie van hete toestelonderdelen kan smelten. Zorg ervoor dat er nooit aansluitkabels van elektrische toestellen in contact komen met hete onderdelen van het apparaat. Kans op een elektrische schok. ■Binnendringend vocht kan een schok veroorzaken. Geen hogedrukreiniger of stoomreiniger gebruiken. Kans op een elektrische schok. ■Binnendringend vocht kan een schok veroorzaken. Stel het apparaat nooit bloot aan grote hitte en vochtigheid. Het toestel alleen gebruiken in gesloten ruimtes. Kans op een elektrische schok.
■Een defect toestel kan een schok veroorzaken. Een defect toestel nooit inschakelen. De netstekker uit het stopcontact halen of de zekering in de meterkast uitschakelen. Contact opnemen met de klantenservice. Kans op een elektrische schok. ■Het apparaat werkt met hoogspanning.
Nooit de behuizing verwijderen. :Waarschuwing – Risico van verbranding. ■Het toestel wordt zeer heet. Nooit de hete vlakken in de binnenruimte of verwarmingselementen aanraken. Het apparaat altijd laten afkoelen. Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn. Risico van verbranding. ■Toebehoren of vormen worden zeer heet. Neem hete toebehoren en vormen altijd met behulp van een pannenlap uit de binnenruimte. Risico van verbranding. ■Alcoholdampen kunnen in de binnenruimte vlam vatten. Nooit gerechten klaarmaken die een hoog percentage alcohol bevatten. Alleen kleine hoeveelheden drank met een hoog alcoholpercentage gebruiken. De deur van het toestel voorzichtig openen. :Waarschuwing – Risico van verbranding. ■Bij het openen van de apparaatdeur kan hete stoom vrijkomen. De deur van het toestel voorzichtig openen. Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn. Kans op verbrandingen.
■Door water in de hete binnnruimte kan hete waterdamp ontstaan. Nooit water in de hete binnenruimte gieten. :Waarschuwing – Risico van letsel. Wanneer er krassen op het glas van de apparaatdeur zitten, kan dit springen. Geen schraper, scherpe of schurende schoonmaakmiddelen gebruiken. Magnetron:Waarschuwing – Risico van brand. ■Het is gevaarlijk wanneer het toestel niet volgens de voorschriften wordt gebruikt en er kan schade ontstaan. Het is niet toegestaan om gerechten of kleding te drogen of pantoffels, warmte- of graankussens, sponzen, vochtige schoonmaakdoekjes en dergelijke te verwarmen. Verwarmde pantoffels, warmte- of graankussens kunnen bijvoorbeeld ook na uren nog vlam vatten. Gebruik het apparaat uitsluitend voor het bereiden van gerechten en drank. Risico van brand.
nl Belangrijke veiligheidsvoorschriften66■Levensmiddelen kunnen vlam vatten. Nooit levensmiddelen opwarmen in verpakkingen die bestemd zijn om ze warm te houden. Levensmiddelen nooit zonder toezicht verwarmen in voorwerpen van kunststof, papier of ander brandbaar materiaal. Bij de magnetron nooit een te groot vermogen of te lange tijdsduur instellen. Houd u aan de opgaven in deze gebruiksaanwijzing. Nooit levensmiddelen drogen met de magnetron. Nooit levensmiddelen met weinig water, zoals bijv. brood, met een te hoog magnetronvermogen of te lange -tijd ontdooien of verwarmen. Risico van brand. ■Spijsolie kan vlam vatten. Warm nooit uitsluitend spijsolie op met de magnetron. :Waarschuwing – Kans op explosie. Vloeistof of andere voedingsmiddelen in dicht afgesloten vormen kunnen exploderen. Nooit vloeistof of andere voedingsmiddelen verhitten in dicht afgesloten vormen.
:Waarschuwing – Risico van verbranding. ■Levensmiddelen met een vaste schil of pel kunnen tijdens, maar ook nog na het opwarmen, exploderen. Nooit eieren koken in de schil of hardgekookte eieren opwarmen. Nooit schaal- en kreeftachtige dieren koken. Bij spiegeleieren of eieren in een glas dient u eerst de dooier door te prikken. Bij levensmiddelen met een vaste schil of pel, bijv. appels, tomaten, aardappelen en worstjes, kan de schil knappen. Prik voor het opwarmen gaatjes in de schil of pel. Risico van verbranding. ■De warmte wordt niet gelijkmatig verdeeld in de babyvoeding. Warm nooit babyvoeding op in gesloten vormen. Verwijder altijd het deksel of de speen. Na het verwarmen goed roeren of schudden. Controleer de temperatuur voordat u het kind de voeding geeft. Risico van verbranding. ■Verhitte gerechten geven warmte af. De vormen kunnen heel heet worden.
Neem gerechten altijd met een pannenlap uit de binnenruimte. Risico van verbranding. ■Tijdens het gebruik worden de toegankelijke onderdelen heet. De hete onderdelen nooit aanraken. Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn. Risico van verbranding. ■Het is gevaarlijk om het apparaat niet volgens de voorschriften te gebruiken. Het drogen van gerechten of kleding, het verwarmen van pantoffels, pitten- of graankussens, sponzen, vochtige schoonmaakdoekjes e. d. is niet toegestaan. Voorwerpen zoals oververhitte pantoffels, pitten- of graankussen, sponzen, vochtige schoonmaakdoekjes e. d. kunnen verbranding tot gevolg hebben:Waarschuwing – Risico van verbranding. ■Bij het verwarmen van vloeistof kan er kookvertraging ontstaan. Dit houdt in dat de kooktemperatuur wordt bereikt zonder dat er bellen ontstaan.
Al bij een kleine trilling van de vorm kan de hete vloeistof dan plotseling hevig overkoken en opspatten. Zorg ervoor dat er tijdens het verwarmen altijd een lepel in de vorm staat. Zo wordt kookvertraging voorkomen. :Waarschuwing – Risico van letsel. ■Wanneer er krassen op het glas van de apparaatdeur zitten, kan dit springen. Geen schraper, scherpe of schurende schoonmaakmiddelen gebruiken. Risico van letsel. ■Ongeschikte vormen kunnen barsten. Vormen van porselein en keramiek kunnen kleine gaatjes hebben in de handgrepen en deksels. Achter deze gaatjes bevindt zich een lege ruimte. Als er vocht in deze ruimte komt, kan dit barsten veroorzaken in de vormen. Alleen vormen gebruiken die geschikt zijn voor de magnetron. Gevaar voor letsel. ■Bij uitsluitend gebruik van de magnetronfunctie kunnen vormen van metaal of vormen met metalen coating leiden tot het ontstaan van vonken.
Plaatsen en aansluiten nl67■Ongeschikte vormen kunnen schade veroorzaken. Voor de magnetron-combinatie altijd geschikte materialen gebruiken die ook tegen de hete lucht en de griltemperaturen zijn bestand. Risico van letsel. ■De draaischijf van glas kan splinters afgeven. Nooit met harde voorwerpen tegen de draaischijf stoten. Risico van letsel. ■Barsten of breuken in de glazen draaischijf zijn gevaarlijk. Er dient zorgvuldig met de draaischijf te worden omgegaan. :Waarschuwing – Kans op een elektrische schok. Het apparaat werkt met hoogspanning. Nooit de behuizing verwijderen. :Waarschuwing – Ernstig gezondheidsrisico. ■Wanneer het apparaat verkeerd wordt gereinigd kan het oppervlak worden beschadigd. Er kan energie van de microgolven naar buiten komen. Het apparaat regelmatig schoonmaken en resten van voedingsmiddelen direct verwijderen.
Zorg ervoor dat de binnenruimte, deurdichting, deur en deuraanslag altijd schoon zijn. ~ "Reinigen" op pagina 76Ernstig gezondheidsrisico. ■Wanneer de deur van de binnenruimte of de deurdichting beschadigd is, kan er microgolfenergie vrijkomen. Het toestel nooit gebruiken wanneer de deur van de binnenruimte of deurdichting beschadigd is. Contact opnemen met de klantenservice. Ernstig gezondheidsrisico. ■Bij toestellen waarvan de afdekking van de behuizing niet is afgedekt komt microgolfenergie vrij. De afdekking van de behuizing nooit verwijderen. Neem voor onderhouds- of reparatiewerkzaamheden contact op met de klantendienst. 5Plaatsen en aansluitenPl aat sen en aa nsl u i t enDit apparaat is alleen bedoeld voor huishoudelijk gebruik. Dit apparaat is alleen bestemd voor inbouw. Houd u aan het speciale installatievoorschrift.
Het apparaat is aansluitklaar en mag alleen worden aangesloten op een volgens de voorschriften geïnstalleerd geaard stopcontact. De netspanning dient overeen te komen met de spanning die op het typeplaatje is aangegeven.
Het stopcontact mag alleen worden aangelegd en de aansluitleiding alleen worden vervangen door een elektrotechnicus. Wanneer de stekker na het inbouwen niet meer toegankelijk is, moet een schakelaar met een contactafstand van minstens 3 mm worden geïnstalleerd. U mag geen multistekkers, stopcontactdozen en verlengkabels gebruiken. Bij overbelasting bestaat het risico van brand.
nl Oorzaken van schade68]Oorzaken van schadeOo r z a ken v an s c hadeAttentie. ■Sterk vervuilde dichting: Als de dichting sterk vervuild is, sluit de deur tijdens het gebruik niet meer goed. De aangrenzende voorzijden van meubels kunnen worden beschadigd. De dichting altijd schoon houden. ■Gebruik van de magnetron zonder etenswaar: Wordt het apparaat gebruikt zonder etenswaar erin, dan leidt dit tot overbelasting. Het apparaat nooit inschakelen als er geen gerecht in de binnenruimte staat. Alleen een korte serviestest vormt hierop een uitzondering. ~ "Vormtest" op pagina 71■Magnetron-popcorn: Nooit een te hoog magnetronvermogen instellen. Maximaal 600 watt gebruiken. De popcornzak altijd op een glazen bord leggen. Door overbelasting kan de ruit springen. ■Overgekookte vloeisof mag niet door de aandrijving van de draaischijf binnen in het toestel komen.
Houd het bereidingsproces in de gaten. Stel eerst een korte bereidingsduur in en verleng deze wanneer nodig. ■De magnetron nooit gebruiken zonder draaischijf. ■Het ontstaan van vonken: Metaal - bijv. de lepel in het glas - moet minstens 2 cm van de ovenwanden en de binnenkant van de deur verwijderd zijn. Door vonken kan het glas aan de binnenkant van de deur worden vernietigd. ■Aluminiumschalen: Geen aluminiumschalen in het apparaat gebruiken. Het apparaat wordt door het ontstaan van vonken beschadigd. ■Afkoelen met de deur open: De binnenruimte alleen laten afkoelen wanneer deze afgesloten is. Zorg ervoor dat er niets tussen de deur klemt. Ook wanneer de deur slechts op een kier openstaat, kunnen aangrenzende voorzijden van meubels op den duur worden beschadigd. ■Condenswater in de binnenruimte: Bij het deurvenster, de binnenwanden en op de bodem kan condenswater onstaan.
Dit is normaal, de werking van de magnetron wordt hierdoor niet gehinderd. Neem om corrosie tegen te gaan het condenswater na de bereiding altijd weg.
7MilieubeschermingMi l i e u b e s c h er mi ngMilieuvriendelijk afvoerenVoer de verpakking op een milieuvriendelijke manier af. *Het apparaat leren kennenHet a ppa r a at l e r e n k en nenIn dit hoofdstuk geven we u uitleg over het display en bedieningselementen. Daarnaast leert u verschillende functies van uw apparaat kennen. Aanwijzing: Afhankelijk van het apparaattype zijn kleur- en detailafwijkingen mogelijk. BedieningspaneelVia het bedieningspaneel stelt u de verschillende functies van uw apparaat in. Het display geeft de actuele instellingen weer. Als het apparaat is ingeschakeld en de tijd is ingesteld, toont het overzicht het bedieningspaneel met een gekozen verwarmingsmethode. Dit apparaat is gekenmerkt in overeenstemming met de Europese richtlijn 2012/19/EU betreffende afgedankte elektrische en elektronische apparatuur (waste electrical and electronic equipment - WEEE).
Het apparaat leren kennen nl69BedieningselementenDe betekenis van de verschillende touch-velden wordt hier kort uitgelegd. Zo kunt u het apparaat eenvoudig en direct instellen.Touch-velden en hun betekenisDe betekenis van de verschillende touch-velden wordt hier kort uitgelegd.--------InstelgebiedHet instelgebied werkt als een wiel. Wrijf met uw vinger naar links of rechts om de instelling te veranderen. Hoe sneller u wrijft, des te sneller het wiel loopt. Tip erop om het te onderbreken en de exacte instelling over te nemen.Deur opent automatischDe apparaatdeur springt open wanneer u de automatische deuropening aanraakt.U kunt de apparaatdeur volledig met de hand openen.Bij een stroomonderbreking werkt de automatische deuropening niet.
U kunt de deur met de hand openen.Aanwijzingen■Wanneer u de apapraatdeur tijdens het gebruik opent, wordt de werking stopgezet.■Sluit u de apparaatdeur, dan wordt de werking niet automatisch voortgezet. U moet dit handmatig doen.■Is het apparaat langere tijd uitgeschakeld, dan gaat de apparaatdeur open met een vertraging.KoelventilatorHet apparaat beschikt over een koelventilator. De ventilator kan doorlopen, ook wanneer het apparaat al uitgeschakeld is.Aanwijzingen■Bij gebruik van de magnetron wordt de binnenruimte niet warm. Toch wordt de koelventilator ingeschakeld. Hij kan ook doorlopen wanneer de magnetronfunctie beëindigd is.■Bij het deurvenster, de binnenwanden en op de bodem kan condenswater optreden. Dit is normaal, de werking van de magnetron wordt hierdoor niet gehinderd.
Veeg het condenswater na de bereiding weg.Signaalduur veranderenWanneer het apparaat uitschakelt, hoort u een signaal. U kunt de duur van het geluidssignaal veranderen. Raak hiervoor ca. 6 seconden het veld Aquaclean Reinigingsfunctie activeren
nl Toebehoren70_ToebehorenToeb e h or enHier krijgt u een overzicht over de meegeleverde accessoires en de manier waarop ze worden gebruikt. Attentie. Let er bij het uitnemen van servies op dat de draaischijf niet van plaats verandert. Zorg ervoor dat de draaischijf goed ingeklikt is. De draaischijf kan naar links of naar rechts draaien. Speciale accessoiresExtra accessoires kunt u kopen bij de servicedienst, in speciaalzaken of via het internet. U vindt een uitgebreid aanbod in onze folders of op internet. De beschikbaarheid en de mogelijkheid om online te bestellen is per land verschillend. U kunt dit nakijken in uw verkoopdocumenten. Aanwijzing: Niet alle extra accessoires passen bij elk apparaat. Geef bij de aankoop altijd de precieze aanduiding (E-nr. ) van uw apparaat op.
~ "Servicedienst" op pagina 78KVoor het eerste gebruikVoor het ee r s t e g ebr u i kHier komt u te weten wat u moet doen voordat u voor het eerst gerechten klaarmaakt met de magnetron. Lees eerst het hoofdstuk Veiligheidsvoorschriften. ~ "Belangrijke veiligheidsvoorschriften" op pagina 65Voordat u het nieuwe apparaat kunt gebruiken moet u de draaischijf op de juiste manier plaatsen. Reinig daarnaast de binnenruimte en de accessoires. Binnenruimte reinigen en accessoires plaatsenVoordat u voor het eerst gerechten klaarmaakt met het apparaat dient u de binnenruimte en de accessoires te reinigen. Zo brengt u de draaischijf in:1. De rolring a in het verlaagde deel van de binnenruimte leggen. 2. De draaischijf in de aandrijving in het midden b cvan de bodem van de binnenruimte laten inklikken. Aanwijzing: Gebruik het apparaat alleen met draaischijf. Zorg ervoor dat hij goed ingeklikt is.
De draaischijf kan naar links of naar rechts draaien. Eerste gebruikNa de stroomaansluiting of een stroomonderbreking klinkt er een signaal en verschijnen er vier nullen op het display. Tijd instellenHet verzoek om de tijd in te stellen kan enkele seconden duren.
Er klinkt een signaal, op het display verschijnt ‚ƒ ‹‹: , de dubbele punt knippert en het indicatielampje boven het veld Tijd brandt. 1. In het instelgebied de tijd instellen. 2. Veld r aanraken. De actuele tijd is ingesteld. Tijdsweergave uitOm het stand-by verbruik van uw apparaat te verminderen kunt u de tijdsweergave uitschakelen. 1. Het veld r aanraken. 2. Het veld a/s aanraken. De indicatie is niet zichtbaar. Rooster Rooster om te grillen, bijv. van steaks, worstjes of toast of als plaats om iets op te zetten, bijv. voor platte ovenschalen. Aanwijzing: Plaats het rooster op de draaischijf. DraaischijfAanwijzing: Gebruik het apparaat alleen met draaischijf. Zorg ervoor dat hij goed ingeklikt is. De draaischijf kan naar links of naar rechts draaien. Rolring Vormen voor de berei-ding met stoomxxxVoor het bereiden van rijst, aardappels en groenteEDF.
De magnetron nl71De tijd opnieuw instellenHet veld r aanraken. Op het display verschijnt de ingestelde tijd.De tijd wijzigen van bijv.zomer- in wintertijd1. Het veld r aanraken en met het instelgebied de tijd instellen.2. Het veld r opnieuw aanraken.De tijd is ingesteld.^De magnetronDe magne t r o nMet de magnetron kunt u de gerechten bijzonder snel bereiden, verwarmen of ontdooien. U kunt de magnetron alleen, of in combinatie met de grill gebruiken.Om de magnetron optimaal te kunnen gebruiken, dient u de aanwijzingen over de vormen in acht te nemen. Zie ook de opgaven in de toepassingstabellen aan het einde van de gebruiksaanwijzing. Probeer de magnetron meteen eens uit. Verwarm bijvoorbeeld een kopje water voor uw thee.Neem een grote kop zonder goud- of zilverdecor en zet er een theelepeltje in. Plaats de kop met het water enigszins uit het midden op de draaischijf.1.
Programma’s nl75■SignaalBij enkele programma's klinkt na een bepaalde tijd een signaal. Open de apparaatdeur en haal het gerecht uit elkaar of keer het vlees of gevogelte. Na het sluiten van de deur op de starttoets drukken. Garen met de automatische programma'sMet de 3 bereidingsprogramma's kunt u rijst, aardappels of groente garen. Aanwijzingen■VormenMaak de levensmiddelen altijd klaar in een voor de magnetron geschikte vorm met deksel. Voor rijst dient u een grote, hoge vorm te gebruiken. ■Levensmiddelen voorbereidenWeeg het product. U heeft de opgave voor het instellen van het programma nodig. Rijst: gebruik geen rijst in kookbuideltjes. Voeg de waterhoeveelheid toe die nodig is volgens de aanwijzingen van de fabrikant op de verpakking. Normaal gesproken is dit twee of drie keer zo veel als het gewicht van de rijst.
Aardappels: Voor gekookte aardappels snijdt u de verse aardappels in kleine, gelijkmatige stukken. Voeg per 100 g aardappels een el water en wat zout toe. Verse groente: Weeg de verse, schoongemaakte groente. Snijd de groente in kleine, gelijkmatige stukken. Voeg per 100 g groente een el water toe. ■SignaalTerwijl het programma afloopt, klinkt er na enige tijd een signaal. Roer het product om. ■RusttijdWanneer het programma afgelopen is, roert u het product nog een keer om. Om tot een gelijkmatige temperatuurverdeling te komen dient het nog 5 tot 10 minuten te rusten. De bereidingsresultaten zijn afhankelijk van de kwaliteit en de aard van de levensmiddelen. Combi gaarprogrammaAanwijzingen■VormenGaar de levensmiddelen in een niet al te grote, hittebestendige vorm die geschikt is voor de magnetron. ■Levensmiddelen voorbereidenNeem het product uit de verpakking en weeg het.
Kunt u het exacte gewicht niet invoeren, rond het dan naar boven of beneden af. ■RusttijdMet het oog op een gelijkmatige temperatuurverdeling het product na afloop van het programma nog 5 tot 10 minuten laten rusten. Programma-nr.
Wat te doen bij storingen. nl77Reinigingsprogramma Aqua clean1. Een paar druppeltjes afwasmiddel in een kop water doen. Zet er ook een lepel in, om kookvertraging te voorkomen. 2. Het veld > aanraken. Het apparaat wordt na ca. 8 minuten automatisch uitgeschakeld. Vervolgens met een zachte doek de binnenruimte schoonmaken en grondig laten drogen. 3Wat te doen bij storingen. Wat t e do en bi j s t or i nge n. Storingen worden vaak veroorzaakt door een kleinigheid. Probeer voordat u contact opneemt met de servicedienst de storing zelf op te lossen met behulp van de tabel. Tip: Lukt een gerecht niet helemaal, raadpleeg dan het volgende hoofdstuk Hier vindt u vele tips en aanwijzingen voor de optimale instelling. ~ "Voor u in onze kookstudio uitgetest. " op pagina 79:Waarschuwing – Kans op een elektrische schok. Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk.
Reparaties en de vervanging van beschadigde aansluitleidingen mogen uitsluitend worden uitgevoerd door technici die zijn geïnstrueerd door de klantenservice. Is het apparaat defect, haal dan de stekker uit het stopcontact of schakel de zekering in de meterkast uit. Contact opnemen met de klantenservice. StoringstabelGebied SchoonmaakmiddelenVoorzijde van het apparaatWarm zeepsop: met een schoonmaakdoekje reinigen en met een zachte doek nadrogen. Voor het schoonmaken geen metalen schra-per of een schraper bestemd voor de vitrokera-mische kookplaat gebruiken. Voorkant van het apparaat met roest-vrij staalWarm zeepsop: met een schoonmaakdoekje reinigen en met een zachte doek nadrogen. Kalk-, vet-, zetmeel- en eiwitvlekken onmiddel-lijk verwijderen. Onder zulke vlekken kan cor-rosie ontstaan.
Binnenruimte van roestvrij staalWarm zeepsop of azijnwater: met een schoon-maakdoekje reinigen en met een zachte doek nadrogen. Gebruik geen ovenspray, schuur-middelen of andere agressieve reinigingspro-ducten voor de oven. Ook schuursponsjes en ruwe sponsjes en schoonmaakmiddelen voor pannen zijn niet geschikt. Hierdoor ontstaan krassen op het oppervlak. De binnenvlakken grondig laten drogen. Verlaagde deel in de binnenruimteVochtige doek: er mag geen water door de aandrijving van de draaischijf binnen in het apparaat komen. De aandrijving van de draaischijf drogen met een doek. Draaischijf en rolring Warm zeepsop: brengt u de draaischijf weer in, dan moet hij goed inklikken. Rooster Warm zeepsop: laten weken en met een schoonmaakdoekje of borstel reinigen, niet schuren. Voor het schoonmaken geen metalen schraper of een schraper voor de vitrokerami-sche kookplaat gebruiken.
Ruiten van de deur Schoonmaakmiddelen voor glas: met een schoonmaakdoekje reinigen. Geen schraper voor de vitrokeramische kookplaat gebruiken. Gebied SchoonmaakmiddelenStoring Mogelijke oorzaak Oplossing / aanwijzingApparaat werkt niet Stekker is niet in het stopcontact gestoken Apparaat aansluiten op het elektriciteitsnetStroomuitval Controleer of andere keukenapparaten functionerenZekering defect Controleer in de meterkast of de zekering voor het apparaat in orde isVerkeerde bediening De zekering voor het apparaat in de meterkast uit-schakelen en na ca. 10seconden weer inschakelenOp het display zijn drie nullen verlicht. Stroomuitval Stel de tijd opnieuw in. Het apparaat is niet in gebruik. Op het display staat een tijdsduur. Het instelgebied is per ongeluk aangeraakt. Raak het veld " / " aan. asNa het instellen is het veld " " niet aangeraakt.
nl Servicedienst78--------4ServicedienstSer v i c ed i ens tWanneer uw apparaat gerepareerd moet worden, staat onze servicedienst voor u klaar. Wij vinden altijd een passende oplossing, ook om een onnodig bezoek van medewerkers van de servicedienst te voorkomen.E-nummer en FD-nummerGeef tijdens het telefoongesprek altijd het volledige productnummer (E-nr.) en het fabricagenummer (FD-nr.) van uw apparaat op, zodat wij u goed van dienst kunnen zijn.
Het typeplaatje met de nummers vindt u aan de rechterkant wanneer u de deur van de binnenruimte opent.Om niet te lang te hoeven zoeken wanneer u de servicedienst nodig heeft, kunt u hier direct de gegevens van uw apparaat en het telefoonnummer van de servicedienst invullen.Houd er rekening mee dat een bezoek van medewerkers van de servicedienst in het geval van een verkeerde bediening ook tijdens de garantieperiode kosten met zich meebrengt.De contactgegevens voor alle landen vindt u in de bijgaande klantenservicemap.Dit apparaat beantwoordt aan de norm EN 55011 resp. CISPR 11. Het is een product van groep 2, klasse B.Groep 2 betekent dat er microgolven worden geproduceerd om levensmiddelen te verwarmen. Klasse B houdt in dat het apparaat geschikt is voor huishoudelijk gebruik.De magnetron werkt niet. De deur is niet helemaal gesloten.
Voor u in onze kookstudio uitgetest. nl79JVoor u in onze kookstudio uitgetest. Voor u i n onz e k o ok s t u di o ui t ge t e st. U vindt hier een keur aan gerechten en de daarbij behorende optimale instellingen. Wij laten u zien welk magnetronvermogen het meest geschikt is voor uw gerecht. U kunt de magnetron solo, d. w. z alleen, of in combinatie met de grill gebruiken. U krijgt tips over vormen en de bereiding. Aanwijzingen■De opgegeven tijden in de tabellen zijn richtwaarden. Ze zijn afhankelijk van de kwaliteit en de aard van de levensmiddelen. ■In de tabellen zijn vaak tijdsbereiken aangegeven. Stel eerst de kortste tijd in en verleng deze zo nodig. ■Gebruik altijd pannenlappen wanneer u hete vormen uit de binnenruimte neemt. Het kan zijn dat u andere hoeveelheden heeft dan in de tabellen staan aangegeven.
Voor de magnetronfunctie geldt een vuistregel: dubbele hoeveelheid - bijna dubbele tijdsduur, halve hoeveelheid - halve tijdsduur. Plaats de vormen altijd op de draaischijf. In de volgende tabellen vindt u vele mogelijkheden en instelwaarden voor de magnetron. Geschikte vormenGeschikt zijn hittebestendige vormen van glas, glaskeramiek, porselein, keramiek of temperatuurvaste kunststof. Deze materialen laten microgolven door. U kunt ook servies voor het opdienen gebruiken. Zo hoeft u de gerechten niet over te plaatsen. Als uw serviesgoed een versiering van goud of zilver heeft, mag u het uitsluitend gebruiken indien de fabrikant garandeert dat het geschikt is voor de magnetron. Ongeschikte vormenMetalen servies is niet geschikt. Metaal laat geen microgolven door. In gesloten metalen vormen blijven de gerechten koud. Attentie. Het ontstaan van vonken: metaal - bijv.
een lepel in het glas - dient zich op minstens 2 cm van de ovenwanden en de binnenzijde van de deur te bevinden. Door vonken kan het glas aan de binnenkant van de deur worden vernietigd. OntdooienLeg de diepvriesproducten in een open vorm op de draaischijf. Kwetsbare delen, bijv.
kippenvleugels en -poten of vette randen van braadstukken, kunt u afdekken met kleine stukken aluminiumfolie. De folie mag de ovenwanden niet raken. Halverwege het ontdooien kunt u de aluminiumfolie verwijderen. Bij het ontdooien van vlees en gevogelte ontstaat vloeistof. Verwijder deze tijdens het keren. De vloeistof in geen geval verder gebruiken en niet met andere levensmiddelen in aanraking laten komen. De gerechten tussendoor 1 tot 2 maal keren of omroeren. Grote stukken moet u herhaaldelijk keren. Laat het ontdooide gerecht nog 10 tot 20 minuten rusten bij kamertemperatuur, zodat de temperatuur gelijkmatig wordt verdeeld. Bij gevogelte kunt u dan de ingewanden verwijderen. Het vlees kan ook verder worden verwerkt als het van binnen nog een beetje bevroren is. Tips voor het ontdooienHet gerecht is na afloop van de ingestelde tijd nog niet ontdooid, warm of gaar.
Stel een langere tijd in. Bij grotere hoeveelheden en hogere gerech-ten is meer tijd nodig. Na afloop van de bereidingstijd is het gerecht aan de rand overver-hit, maar in het midden nog niet gaar. Roer tussendoor om en kies de volgende keer een lager vermo-gen en een langere bereidingstijd. Na het ontdooien is het gevogelte of vlees van buiten gebakken maar in het midden nog niet ont-dooid. Kies de volgende keer een kleiner magnetronvermogen. Bij grotere hoeveelheden dient u het te ont-dooien gerecht ook meerdere malen te keren. Ontdooien Gewicht Magnetronver-mogen in wattTijdsduur in minutenAanwijzingenVlees, heel, van rund, kalf of varken (met en zon-der been)800 g 180901510-20-1 kg 180902015-251,5 kg 180903020-30Vlees in stukken of plakken van runder-, kalfs- of varkensvlees200 g 1809024-6tijdens het keren de ontdooide delen van elkaar scheiden500 g 1809055-10800 g 18090810-15.
nl Voor u in onze kookstudio uitgetest. 80Diepvries gerechten opwarmenAanwijzingen■Neem kant-en-klare voedingsproducten voor het ontdooien uit de verpakking. In magnetronbestendige vormen worden ze sneller en gelijkmatiger warm. De snelheid waarmee de verschillende componenten van de gerechten warm worden kan verschillen. ■Platte voedingsproducten zijn sneller klaar dan hoge. Verdeel de voedingsproducten daarom zo vlak mogelijk in de vorm. Levensmiddelen mogen bij het invriezen al niet in laagjes op elkaar liggen. ■U moet de gerechten altijd afdekken. Heeft u geen passend deksel voor de vorm, gebruik dan een bord of speciaal magnetronfolie. ■Tussendoor dient u de gerechten 2 tot 3 maal om te roeren of te keren. ■Laat de gerechten na het verwarmen nog 2 tot 5 minuten rusten, zodat de temperatuur zich gelijkmatig kan verdelen.
Voor u in onze kookstudio uitgetest. nl81Gerechten opwarmenAttentie. Metaal - bijv. de lepel in het glas - moet minstens 2 cm van de ovenwanden en de binnenkant van de deur verwijderd zijn. Door vonken kan het glas aan de binnenkant van de deur worden vernietigd. Aanwijzingen■Neem kant-en-klare voedingsproducten voor het ontdooien uit de verpakking. In magnetronbestendige vormen worden ze sneller en gelijkmatiger warm. De snelheid waarmee de verschillende componenten van de gerechten warm worden kan verschillen. ■U moet de gerechten altijd afdekken. Wanneer u geen geschikte deksel voor uw vorm heeft, neemt u een bord of speciaal folie voor de magnetron. ■U moet de gerechten tussentijds meerdere keren omroeren of keren. Controleer de temperatuur. ■Laat de gerechten na het verwarmen nog 2 tot 5 minuten rusten, zodat de temperatuur zich gelijkmatig kan verdelen.
■Gebruik altijd pannenhandschoenen of -lappen wanneer u vormen vastpakt. :Waarschuwing – Risico van verbranding. Bij het verwarmen van vloeistof kan er kookvertraging ontstaan. Dit houdt in dat de kooktemperatuur wordt bereikt zonder dat er bellen ontstaan. Al bij een kleine trilling van de vorm kan de hete vloeistof dan plotseling hevig overkoken en opspatten. Zorg ervoor dat er tijdens het verwarmen altijd een lepel in de vorm staat. Zo wordt kookvertraging voorkomen. Gerechten garenPlatte voedingsproducten zijn sneller klaar dan hoge. Verdeel de voedingsproducten daarom zo vlak mogelijk in de vorm. Levensmiddelen mogen niet in laagjes op elkaar liggen. Bereid de gerechten met Magnetron solo - altijd in een gesloten vorm. Plaats de vormen direct op de Ovenschotels, bijv. lasagne, cannelloni 450 g 600 10-15 -Bijgerechten, bijv.
erwten, broccoli, wortelen 300 g 600 8-10 water toevoegen, zodat de bodem van de vorm wordt bedekt600 g 600 14-17Spinazie a la crème 450 g 600 11-16 bereiden zonder toevoeging van waterDiepvriesgerechten opwarmen Gewicht Magnetronvermogen in wattTijdsduur in mi-nutenAanwijzingenGerechten opwarmen Gewicht Magnetronvermo-gen in wattTijdsduur in minutenAanwijzingenDrank 200 ml 900 2-3 Lepel in het glas zetten, alcoholische dranken niet over-verhitten; tussendoor controleren500 ml 900 3-4Babyvoeding, bijv. melkflesjes 50 ml 360 ca. ½ zonder speen of deksel. Na het verwarmen altijd goed schudden. Beslist de temperatuur controleren. 100 ml 360 ca.
nl Voor u in onze kookstudio uitgetest. 82draaischijf. Hebt u geen passend deksel voor uw vorm, gebruik dan een bord of speciaal magnetronfolie. De eigen smaak van de voedingsproducten blijft dan zoveel mogelijk behouden. Daarom kunt u spaarzaam omgaan met zout en kruiden. Laat de gerechten na de bereiding nog 2 tot 5 minuten rusten, zodat de temperatuur zich gelijkmatig kan verdelen. Gebruik altijd pannenhandschoenen of -lappen wanneer u vormen vastpakt. Grillen: Gril altijd op het rooster terwijl de deur van de binnenruimte gesloten is, zonder voor te verwarmen. Plaats het rooster altijd op de draaischijf. Grill en magnetron gecombineerd: Het gecombineerde gebruik van grill en magnetron is zeer geschikt voor ovenschotels en gratins. Plaats de vormen altijd op de draaischijf en dek de gerechten niet af. Gebruik een hoge vorm voor het bakken. Dan blijft de binnenruimte schoner.
Gebruik voor ovenschotels en gegratineerde gerechten een grote, platte vorm. In smalle, hoge vormen hebben de gerechten meer tijd nodig en worden donkerder aan de bovenkant. Controleer of de vorm in de binnenruimte past. Hij mag niet te groot zijn, de draaischijf moet nog kunnen draaien. Stel altijd de maximale bereidingstijd in. Controleer de gerechten na de kortere opgegeven tijd. Laat het vlees nog 5 tot 10 minuten rusten voordat u het aansnijdt. Zo verdeelt het vleessap zich gelijkmatig en komt het niet vrij wanneer het vlees wordt gesneden. Ovenschotels en gegratineerde gerechten moeten nog 5 minuten nagaren in het uitgeschakelde apparaat. Alle waarden die in de tabellen worden opgegeven zijn richtwaarden, die afhankelijk van de kwaliteit van het product kunnen variëren.
kwart kip, 800 g open vorm op rooster360 W + (30-40 met het vel naar boven leggen, niet kerenKippenvleugels, gemarineerd, diep-vries, 800 gopen vorm op rooster360 W + (15-25 niet kerenVarkensvlees zonder zwoerd ca. 750 g, bijv. halsstukopen vorm 360 W + (40-50 1 tot 2 maal kerenPlakjes spek, ca. 8 plakjes Rooster 180 W + (10-15 -Gebraden gehakt, 750 g open vorm 600360 W + (20-2525-35open garenmaximaal 6 cm hoogVis, bijv. filetstukken, 400 g open vorm 600 10-15 eventueel water, citroensap of wijn toevoegenVisfilet, gegratineerd, ca. 400 g open vorm 360 W + (10-15 vis uit de diepvries van tevoren ontdooienVisspiezen, 4-5 stuks Rooster 180 W + (10-15 Houten spiezen gebruikenOvenschotels zoet, bijv. kwarkschotel met fruit 1 kgopen vorm 360 W + (30-35 maximaal 5 cm hoogOvenschotel hartig, van rauwe ingredi-ënten, bijv.
Testgerechten nl83Tips voor de magnetronCondenswaterBij het deurvenster, de binnenwanden en op de bodem kan condenswater optreden. Dit is normaal. De werking van de magnetron wordt hierdoor niet gehinderd. Neem het condenswater na de bereiding weg. ETestgerechtenTes t ge r ec h t e nDeze tabellen zijn gemaakt voor onderzoeksinstituten om het controleren en testen van het apparaat te vergemakkelijken. Volgens de norm EN 60705:2012, IEC 60705:2010 en EN 60350-1:2013 of IEC 60350-1:2011Bereiden met de magnetronOntdooien met de magnetronGaren in combinatie met de magnetronRijst, 125 g gesloten vorm 9001805-712-15dubbele hoeveelheid vloeistof toevoegenRijst, 250 g gesloten vorm 9001806-815-18Toastbrot (voortoasten), 2-4 sneetjes Rooster (1e kant: ca. 2-42e kant: ca.
2-4-Toast gegratineerd, 2-6 sneetjes Rooster (7-10 afhankelijk van het belegFruit, compote, 500 g gesloten vorm 600 9-12 -Zoete gerechten, bijv. pudding (instant) 500 mlgesloten vorm 600 6-8 Pudding tussendoor met de garde 2 3 keer goed roerenU vindt geen instelgegevens voor de voorbereide hoeveelheid voedsel. Verleng of verkort de gaartijden aan de hand van de volgende vuistregel:dubbele hoeveelheid is = bijna de dubbele tijdhalve hoeveelheid = halve tijdHet gerecht is te droog geworden. Stel de volgende keer een korte gaartijd in of kies een laag magnetronvermo-gen. Dek het gerecht af en voeg meer vloeistof toe. Het gerecht is na afloop van de ingestelde tijd nog niet ontdooid, warm of gaar. Stel een langere tijd in. Grotere hoeveelheden en hogere gerechten hebben meer tijd nodig. Aan het einde van de gaartijd is het gerecht bij de randen te heet, maar in het midden nog niet klaar.
Roer tussendoor om en kies de volgende keer een lager vermogen en een langere tijdsduur. Na het ontdooien is het gevogelte of het vlees van buiten gaar, maar in het midden nog niet ontdooid. Kies de volgende keer een lager magnetronvermogen. Bij grotere hoeveelhe-den dient u het te ontdooien gerecht ook meerdere malen te keren.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Blaupunkt 5G49K1550 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Magnetron Blaupunkt
Handleiding Magnetron
Nieuwste handleidingen voor Magnetron