BEKO CFM6151W Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van BEKO CFM6151W (16 pagina’s), behorend tot de categorie Koffiezetapparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 148 mensen en kreeg gemiddeld 5.0 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over BEKO CFM6151W of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | BEKO |
| Categorie: | Koffiezetapparaat |
| Model: | CFM6151W |
| Apparaatplaatsing: | Aanrecht |
| Kleur van het product: | Wit |
| Ingebouwd display: | Nee |
| Waterniveau-indicator: | Ja |
| Vermogen: | 1000 W |
| Capaciteit watertank: | 1.8 l |
| Automatisch uitschakelen: | Ja |
| Vaatwasserbestendige onderdelen: | Ja |
| Koffiezet apparaat type: | Volledig automatisch |
| Koffie invoertype: | Gemalen koffie |
| Reservoir voor gezette koffie: | Kan |
| Capaciteit in kopjes: | 12 kopjes |
| Ingebouwde molen: | Nee |
| Warmwatersysteem: | Nee |
| Koffie maken: | Ja |
| Espresso maken: | Nee |
| Cappuccino maken: | Nee |
| Café lungo maken: | Nee |
| Ristretto maken: | Nee |
| Koffie zetten: | Nee |
| Latte maken: | Nee |
| Latte macchiato maken: | Nee |
| Mokkakoffie maken: | Nee |
| Café crème maken: | Nee |
| Warme melk maken: | Nee |
| Thee maken: | Nee |
| Warme chocolademelk maken: | Nee |
| Chocolademelk maken: | Nee |
| Orzo maken: | Nee |
| AC-ingangsspanning: | 220 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie: | 50 - 60 Hz |
| Type product: | Filterkoffiezetapparaat |
Handleiding BEKO CFM6151W – volledige tekst
Lees eerst deze gebruikershandleiding!Beste klanten,Wij danken u dat u een product van Beko heeft gekozen. We hopen dat u de beste resultaten bereikt met uw product, dat vervaardigd is met hoogwaardige en de modernste technologie. Lees daarom deze gehele gebruikershandleiding en alle andere bijgeleverde documenten zorgvuldig door voordat u het product gaat gebruiken en bewaar deze ter referentie in de toekomst. Als u het product aan iemand anders geeft, overhandig dan ook de gebruikershandleiding.
Volg alle waarschuwingen en informatie in de gebruikershandleiding op.Betekenis van de symbolenDe volgende symbolen worden gebruikt in de verschillende delen van deze handleiding:CBelangrijke informatie en nuttige aanwijzingen voor gebruik.AWAARSCHUWING:Waarschuwingen voor levensge-vaarlijke situaties en schade aan eigendom.Materialen zijn geschikt voor aanraking met voedsel.Dit product is in een milieuvriendelijke, moderne faciliteit geproduceerd.Voldoet aan de WEEE-norm. Het bevat geen pcb.Gemaakt in China.Downloaded from www.vandenborre.be
4 / NL Koffiezetapparaat / GebruikershandleidingDit deel bevat veiligheidinstructies die u beschermen tegen het risico op persoonlijk letsel of materiële schade. Het niet naleven van deze instruc-ties laat de garantie vervallen. 1.1 Algemene veilig-heid • Dit apparaat voldoet aan de inter-nationale veiligheidsnormen. • Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen vanaf 8 jaar en per-sonen met verminderde fysieke, zintuiglijke of mentale vermogens, of met een gebrek aan ervaring en kennis, als deze onder toe-zicht staan of instructies hebben gekregen betreffende het veilige gebruik van het apparaat en op de hoogte zijn van de betrokken ge-varen. • Laat kinderen niet met het appa-raat spelen. Reiniging en gebrui-kersonderhoud dienen niet door kinderen uitgevoerd te worden, tenzij ze ouder zijn dan 8 en onder toezicht staan.
• Gebruik het apparaat niet als het stroomsnoer of het ap-paraat zelf is beschadigd. Neem contact op met een erkende servicedienst. • Dit apparaat is alleen bedoeld voor huishoudelijk gebruik. Het is niet ontworpen voor professioneel gebruik in: • personeelskeukenruimten in win-kels, kantoren en andere werkom-gevingen; • boerderijen; • door gasten in hotels, motels en andere typen overnachtingsom-gevingen; • omgevingen type bed and break-fast. • Uw netstroom moet overeenko-men met de informatie die u aan-treft op het typeplaatje van het apparaat. • Voor extra bescherming moet dit apparaat worden aangesloten op een huishoudelijke aardlekscha-kelaar met een nominale waarde van maximaal 30 mA. • Gebruik het apparaat uitsluitend met een geaard stopcontact. • Gebruik het apparaat niet met een verlengsnoer.
5 / NLKoffiezetapparaat / Gebruikershandleiding • Beknel of buig het stroomsnoer niet en wrijf het niet langs scherpe randen, om elke schade te voorko-men. • Raak het apparaat of zijn stekker als die in het stopcontact zit niet aan met natte of vochtige handen. • Trek niet aan het stroomsnoer bij het uittrekken van de stekker. • Dit apparaat is uitsluitend bedoeld voor huishoudelijk privégebruik en is niet geschikt voor professionele cateringsdoeleinden. • Vul het apparaat nooit tot voor-bij de maximale niveau-indicator, want er kan dan kokend water uit-spatten. • Vul de waterkoker ook niet tot onder de minimale niveau-indica-tor. • Open het deksel niet terwijl water verwarmt. • Plaats het deksel zo dat de hete stoom van u afgekeerd is. • Houd het apparaat alleen vast bij het handvat.
• Als er geen water uit de filterhou-der druppelt tijdens de werking, trek dan de stekker uit het stop-contact en laat het apparaat 10 minuten afkoelen. Open daarna het filterdeksel en controleer. • Laat het apparaat nooit werken als er geen water in zit. • Vul de waterkoker niet wanneer hij op zijn onderstel staat. • Gebruik het apparaat met zijn ori-ginele onderstel. • Gebruik het apparaat altijd op een stabiel en vlak oppervlak. • Probeer het apparaat niet uit el-kaar te halen. • Gebruik alleen de originele onder-delen of onderdelen aanbevolen door de fabrikant. • Trek vóór het reinigen de stekker van het apparaat uit het stopcon-tact. Droog na het reinigen het ap-paraat en alle onderdelen voordat u het aansluit op de stroom. • Dompel het apparaat of de stroomstekker niet onder in water of andere vloeistoffen.
6 / NL Koffiezetapparaat / Gebruikershandleiding • Als u de verpakkingsmaterialen bewaart, sla ze dan op buiten het bereik van kinderen. 1.2 Naleving van de WEEE-norm en verwerking van afvalproducten: Dit product voldoet aan de EU WEEE-norm (2012/19/EU). Dit product is voorzien van een classificatiesymbool voor verwerking van elektri-sche en elektronische apparatuur (WEEE).Dit product werd van hoogwaardige onderdelen en materialen gemaakt die hergebruikt kunnen worden en ge-schikt zijn voor recycling. Het product mag daarom aan het einde van zijn le-vensduur niet met het normaal huishoudelijk en ander afval worden meegegeven. Breng het naar een inzamelpunt voor de recycling van elektrische en elektronische apparatuur.
Raadpleeg uw ge-meente om informatie over het dichtstbijzijnde verzamelpunt.1.3 Naleving van de RoHS-normHet door u aangekochte product voldoet aan de EU RoHS-norm (2011/65/EU). Het bevat geen schadelijke en verboden materialen die in de norm worden genoemd.1.4 VerpakkingsinformatieHet verpakkingsmateriaal van het pro-duct is vervaardigd uit recyclebare ma-terialen overeenkomstig onze nationa-le milieuvoorschriften. Gooi het verpak-kingsmateriaal niet weg met het huishoudelijk of ander afval. Breng het naar een door de gemeente aangewezen verzamelpunt voor verpakkingsma-teriaal. 1 Belangrijke instructies voor veiligheid en milieuDownloaded from www.vandenborre.be
9 / NLKoffiezetapparaat / Gebruikershandleiding 3 Werking3. 1 Voorbereiding AWAARSCHUWING: Eerste keer gebruiken: Laat het apparaat minstens 4 maal doorlopen zonder koffie toe te voegen. AWAARSCHUWING: Volg de stappen 1 – 2 en 7 – 12 in het deel “Koffiezetten”. 1. Verwijder al het verpakking- en stickermateriaal en gooi dit weg volgens de geldende wettelijke voorschriften. 2. Voordat u het apparaat voor de eerste keer in gebruik neemt, dient u alle onderdelen die met water in contact komen zorgvuldig te reinigen. Zie voor volledige details het deel "Reiniging en onderhoud". 3. Verzeker u ervan dat het apparaat zich rechtopstaand en op een stabiel, vlak, schoon, droog en stroef oppervlak bevindt. 3. 2 Koffiezetten 1. Open het deksel van het waterreservoir (6) met de benodigde hoeveelheid water, maar vul niet voorbij de “10"-markering.
De gezette koffie zal 10% minder zijn dan het gevulde water, omdat de gemalen koffie en het filter water absorberen. Het wordt voor een goede koffiesmaak aanbevolen met het apparaat minstens 4 koppen koffie te zetten. COm de warmte beter te kunnen vast-houden, bevelen wij aan om de pot om te spoelen met heet water voor-dat u start met het koffiezetproces. CGebruik alleen schoon, koud en vers drinkwater. CEr bevindt zich een druppeluitspa-ring in de achterkant van het wa-terreservoir om te voorkomen dat de capaciteit van het koffiezetap-paraat overschreden wordt. Indien u teveel water toevoegt, zal dit er aan de achterkant van het apparaat uitdruppelen. 2. Sluit het deksel van het waterreservoir (1) en open het deksel van de filterhouder (2). 3. Trek de filterhouder (3) eruit. 4. Neem een geschikt papieren filter (1 x 4) en steek het papieren filter in de filterhouder (3).
CGebruik slechts één papieren filter per keer. Zorg dat het papieren filter niet wordt gebogen of gevouwen. 5. Vul het filter met de gewenste hoeveelheid gemalen koffie. Om dit te doen kunt u gebruik maken van de meegeleverde maatschep. 6.
Plaats de filterhouder (3) terug in de behuizing en sluit het deksel van de filterhouder (2). 7. Zet de glazen kan (10) op de warmhoudplaat (11). AWAARSCHUWING: Indien de filterhouder (3) niet gesloten is of de glazen kan (10) niet goed geplaatst is, zal de druppelstopfunctie niet werken. Dit kan overlopen van heet water of hete koffie veroorzaken. 8. Steek de stekker in het stopcontact. 9. Zet het apparaat aan door op de Aan/uit-knop (8) te drukken. - De Aan/uit-knop (8) licht op en het koffiezetproces begint. CHet koffiezetproces kan op elk wil-lekeurig moment worden gestopt door nogmaals op de Aan/uit-knop (8) te drukken. Downloaded from www. vandenborre. be.
10 / NL Koffiezetapparaat / Gebruikershandleiding 3 WerkingCHet apparaat is voorzien van een druppelstop (9) die zich onder de fil-terhouder (3) bevindt en maakt het mogelijk de glazen kan (10) kort te verwijderen om koffie in te schen-ken voordat de machine klaar is met het doorlopen van het water. CVentilatiegleuven laten de stoom ont-snappen. Blokkeer de ventilatiegleu-ven niet met voorwerpen terwijl het apparaat in gebruik is. A WAARSCHUWING: Verzeker u er wel van de glazen kan (10) snel op het warmhoudplaatje (11) te zetten (max. 30 seconden). Anders zou de gezette koffie uit het filter kunnen overlopen. Schakel, indien u de glazen kan langer dan 30 seconden wilt gebruiken, het apparaat uit. A WAARSCHUWING: Haal nooit de filterhouder (3) eruit tijdens het koffiezetproces, zelfs als er geen water meer uit het filter loopt.
Er kan zeer heet water of koffie uit de filterhouder lopen en letsel veroorzaken. A WAARSCHUWING: Als er na een aantal seconden geen water/koffie uit de filterhouder (3) loopt terwijl de glazen kan (10) correct op zijn plaats staat (11) trek dan direct de stekker van het apparaat uit het stopcontact en wacht 10 minuten voordat u de filterhouder (3) opent en controleert. A WAARSCHUWING: Wanneer het koffiezetproces eindigt en de waterniveau-indicator die “10” aangeeft (5) leeg is, zal er nog steeds hete vloeistof in de filterhouder (3) zitten. Wacht een paar minuten zodat de resterende vloeistof in de glazen kan druppelt (10). 10. Verwijder de glazen kan (10) van het warmhoudplaatje (11) zodra het kof-fiezetproces beëindigd is en de glazen kan (10) gevuld is. De koffie is klaar. 11. Om het apparaat uit te zetten drukt u op de Aan/uit-knop (8). 12.
Trek de stekker van het apparaat uit het stop-contact. CAls u door wilt gaan met het koffie-zetproces, herhaal dan de procedure van 1 - 12. Laat het apparaat ten minste 15 minuten afkoelen tussen elk koffiezetproces.
CVoor een beter aroma gebruikt u de aromaknop (7), die een uniek koffie-zetproces activeert dat de smaak en aroma van uw koffie verbetert. Voor deze rijke smaak passeert het kof-fiezetapparaat langs verschillende doorlopende cycli. Dit speciale ver-tragingsproces verzadigt de gema-len koffie om er de beste smaak en aroma uit te onttrekken. Aanwijzingen en tips •Gebruik zacht of gefilterd water om kalkaanslag te vermijden. •Bewaar ongebruikte koffie op een koele, droge plaats. Na het openen van een pak koffie dient u dit goed af te sluiten om de versheid te behouden. •Het koffiedik in het filter niet hergebruiken, want dit vermindert de smaak. •Het wordt niet aanbevolen de koffie op te warmen aangezien het zijn beste smaak heeft meteen na het zetten. Downloaded from www. vandenborre. be.
11 / NLKoffiezetapparaat / Gebruikershandleiding 4 Informatie4. 1 Reiniging en onderhoudAWAARSCHUWING: Gebruik nooit benzine, oplosmiddelen, schuur-middelen, metalen voorwerpen of harde borstels om het apparaten te reinigen. A WAARSCHUWING: Plaats het apparaat of het stroomsnoer nooit in water of een andere vloeistof. 1. Schakel het apparaat uit en trek de stekker uit het stopcontact. 2. Laat het apparaat afkoelen. 3. Verwijder de glazen kan (10). 4. Open het filterhouderdeksel (2). 5. Trek de filterhouder (3) eruit. Verwijder het papieren filter en gooi het met het koffiedik weg. 6. Reinig de filterhouder (3) door deze onder stromend water te houden en gebruik te maken van een kleine hoeveelheid mild reinigingsmiddel. De filterhouder (3) kan in het bovenste rek van de vaatwasser of onder stromend water gereinigd worden. 7.
Gebruik een vochtige zachte doek en wat mild schoonmaakmiddel om de buitenkant van het apparaat te reinigen. 8. Plaats de filterhouder (3) terug in de behuizing en sluit het deksel van de filterhouder (2). 9. Zet de glazen kan (10) op de warmhoudplaat (11). CDroog alle onderdelen zorgvuldig met een zachte doek of keukenpa-pier, voordat u het apparaat na het reinigen gebruikt. 4. 2 Ontkalken van het apparaatOntkalken verlengt de levensduur van uw appa-raat. Ontkalk uw koffiezetapparaat minstens 4 maal per jaar. De periode hangt af van de water-hardheid in uw omgeving. Hoe harder het water, hoe vaker het apparaat ontkalkt dient te worden. 1. Schaf een geschikte ontkalker aan in een speciaalzaak. Vraag ernaar door het apparaat te noemen. 2. Voordat u het ontkalkproces begint dient u de verpakkingbijlage van de ontkalker van de fabrikant zorgvuldig door te lezen.
Indien de instructies van de fabrikant verschillen van de hieronder vermelde instructies, dient u de instructies van de fabrikant op te volgen. CU kunt ook witte azijn en citroensap gebruiken in plaats van een com-mercieel verkrijgbare ontkalker. 3.
Vul het waterreservoir tot de 10-markering en voeg de ontkalker toe. Mengverhouding: 4 delen water op 1 deel ontkalker. 4. Zet het apparaat aan en laat ongeveer een grote koffiekop door het apparaat lopen. 5. Zet het apparaat uit. 6. Laat het mengsel ongeveer 15 minuten inwerken. 7. Herhaal de stappen 4 – 6. 8. Zet het apparaat weer aan en laat het volledige mengsel doorlopen. 9. Vul het waterreservoir met koud, vers drinkwa-ter en laat al het water doorlopen. 10. Herhaal stap 9 viermaal. 11. U kunt nu weer koffiezetten. Downloaded from www. vandenborre. be.
12 / NL Koffiezetapparaat / Gebruikershandleiding 4 Informatie4.3 Opslag •Als u van plan bent het apparaat gedurende een lange periode niet te gebruiken, berg het dan zorgvuldig op. Zorg ervoor dat de stekker van het apparaat uit het stopcontact is gehaald en volledig droog is. •Bewaar het apparaat op een koele, droge plaats. Bewaar het apparaat buiten bereik van kinderen.4.4 Hanteren en vervoeren •Draag het apparaat bij hanteren en vervoeren in de oorspronkelijke verpakking. De verpakking van het apparaat beschermt tegen fysieke schade. •Zet niets zwaars op het apparaat of op de verpakking. Het apparaat kan beschadigd raken. •Het laten vallen van het apparaat kan ervoor zorgen dat het niet meer werkt of permanente schade veroorzaken.Downloaded from www.vandenborre.be
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met BEKO CFM6151W stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koffiezetapparaat BEKO
Handleiding Koffiezetapparaat
Nieuwste handleidingen voor Koffiezetapparaat