Bavaria By Einhell BBH 520 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Bavaria By Einhell BBH 520 (28 pagina’s), behorend tot de categorie Hamer. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 10 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Bavaria By Einhell BBH 520 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/28
Art.-Nr.: 42.582.30
Gebrauchsanweisung
Elektro-Bohrhammer
Mode d’emploi
Marteau perforateur électrique
Gebruiksaanwijzing
Elektrische boorhamer
BBH520
®

Beoordeel deze handleiding

4.7/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Bavaria By Einhell
Categorie: Hamer
Model: BBH 520

Handleiding Bavaria By Einhell BBH 520 – volledige tekst

NL171. Beschrijving van het toestel (fig. 1)1 SDS - Plus boorhouder2 Boordiepteaanslag3 Omschakelaar : boren/klopbo-ren (klopboren stop)4 Extra handgreep5 Omschakelaar R/L draaiend6 Toerenregelaar7 AAN/UIT-schakelaar8 Vastzetknop2. Omvang van de leveringBBH 520SDS - Plus boorhouderExtra handgreep met diepteaanslagKoffer3. ToepassingsgebiedDeze elektrische boorhamer isgeschikt voor het boren in hout enmetaal, hamerboren in beton,steen, metselwerk en schroeven inhout en metaal voor huiselijkgebruik. Gebruik enkel gepasteaccessoires (instructies van defabrikant in acht nemen).Alle andere toepassingen zijn uit-drukkelijk uitgesloten.4. Belangrijke aanwijzingenLees deze gebruiksaanwijzing zorg-vuldig en volg de aanwijzingenervan op.

Maakt u zich aan dehand van deze gebruiksaanwijzingvertrouwd met het toestel, het juistegebruik alsook met de veiligheids-voorschriften. Veiligheidsvoorschriften De BBH 520 is niet berekendvoor het aandrijven van voor-zettoestellen. De machine mag alleen voorhet doelmatige toepassingsge-bied worden gebruikt. Niet in de buurt van dampen ofbrandbare vloeistoffen gebrui-ken. Enkel scherpe boren en gepa-ste schroeverbits gebruiken. Trek telkens de stekker uit hetstopcontact voordat u metombouw- of schoonmaakwerk-zaamheden begint. Bescherm de netkabel tegenbeschadigingen. Olie en zuurkunnen de kabel beschadigen. Het toestel niet aan de netkabeldragen. De stekker niet uit het stop-contact verwijderen door aande netkabel te trekken.

NL18 Let vóór het insteken van denetstekker erop dat de bedrijfs-schakelaar niet vastgezet is. Aansluitkabel altijd weghoudenvan het werkgebied. Bij gebruik van een kabeltrom-mel de kabel volledig afwinden.Draaddoorsnede minstens 1,5mm2. Stopcontacten in open luchtmoeten van verliesstroom-vei-ligheidsschakelaars voorzienzijn. Machine niet overbelasten. De machine steeds met extrahandgreep gebruiken. Tijdens het werken de machinesteeds met de beide handenvasthouden. Let op een veilige stand, vooralop ladders of stellingen bij hetboren uit de losse hand. Zorg voor een voldoendebeveiliging van alle te bewer-ken werkstukken. Spanen of splinters mogennooit bij draaiende machineworden verwijderd. Voor kinderen onbereikbaarmaken! Personen onder 16 jaar mogende machine niet bedienen. In muren waarin elektrische lei-dingen, water- of gasleidingenonzichtbaar zijn geplaatst, eerstde leiding met een leidingde-tector lokaliseren. Draag een veiligheidsbril engebruik een stofmasker bij stof-verwekkende werkzaamheden. De geluidsontwikkeling kan opde werkplaats 85 dB(A) over-schrijden.

In dit geval zijngeluidswerende maatregelenvoor de bediener vereist. Herstellingen mogen enkel dooreen elektrovakman worden uit-gevoerd. Gebruik enkel originele wissel-stukken. Algemene veiligheidsvoorschrif-ten voor het hanteren van elek-trische gereedschappen in achtnemen. Oogbeschermer dragen Gehoorbeschermer dragen Stofmasker dragen

NL195. Technische gegevensNetspanning : 230 V ~ 50 HzOpgenomen vermogen : 500 WBoorcapaciteit max. Ø in beton 20 mmstaal 13 mmhout 30 mmNullasttoerental : 0 -1400 t/min-11Aantal slagen 0 tot 7.150 minSpanhals Ø 43 mmGeluidsdrukniveau LPA 85,8 dB(A)Geluidsvermogen LWA 98,8 dB(A)Vibratie aw : 5,7 m/s2Extra-geïsoleerdGewicht: 2,5 kg Het geluid van dit elektrischgereedschap is gemeten vol-gens EN 50144-2-6. De waarde van de afgegeventrillingen is bepaald volgensISO 50144-2-6.6. Vóór inbedrijfstelling6.1. Algemene aanwijzingen Met een leidingdetectornagaan, of op die plaats waar ude boorhamer gebruikt elektri-sche leidingen, gasleidingen ofwaterbuizen verborgen zijn. Voor aansluiting op het stroom-net controleren of de netspan-ning overeenkomt met de span-ning vermeld op het kenplaatjevan het toestel.6.2. Gereedschap inzetten (fig.

NL206.4. Extra handgreep monteren (fig. 2)Boorhamer om veiligheidsredenenenkel met de extra handgreep (4)gebruiken. Greep (12) van de extra hand-greep (4) naar links draaien. Extra handgreep (4) over deboorhouder schuiven en naarde gewenste stand draaien. Greep (12) naar rechts draaienteneinde de extra handgreep(4) in deze stand vast te zetten.6.5. Boordiepteaanslag instellen (fig. 2/3) Boor inzetten en vergrendelen. Greep (12) naar links draaien. Boordiepteaanslag (2) in dehandgreep plaatsen en totdezelfde lengte als de inge-spannen boor voorschuiven;daarbij duwt u de boor besttegen een effen muur. Op de schaal van de boordiep-teaanslag (2) de waarde in mmaflezen en van deze waarde degewenste boordiepte aftrekken. De berekende waarde op deboordiepteaanslag (2) instellenen greep (12) naar rechtsdraaien teneinde de boordiep-teaanslag vast te zetten.7.

Inbedrijfstelling7.1 Vooraf instellen van het toerental (fig. 4)Om materiaalsparend te werken ishet aan te raden steeds het doorde fabrikant van de accessoiresaanbevolen toerental in acht tenemen. Door draaien van het afstelwiel(6) kan de boorhamer op hetgewenste toerental wordenafgesteld.Afstelwiel in richting + => hogertoerentalAfstelwiel in richting - => kleinertoerental Het toerental kan naargelangde druk op de AAN/UIT-schake-laar (7) traploos worden gestu-urd tot het toerental dat voorafwerd gekozen op het afstelwiel(6). Bij continubedrijf met vastge-zette AAN/UIT-schakelaar (7)draait de machine met hetvooraf gekozen toerental.7.2. AAN/UIT-schakelaarMomentschakeling :Aanzetten : AAN/UIT-schakelaar (7)indrukkenUitzetten : AAN/UIT-schakelaar (7)weer loslaten

6).Machine op rechtsdraaiendschakelen, met laag toerentalstarten; in tegenstelling meteen klopboormachine is deboorcapaciteit niet afhankelijkvan de aandrukkracht dankzijhet elektropneumatische klop-werk van de boorhamer.Daarom wordt het werkvermo-gen niet door een hogere aand-rukkracht verhoogd. Voor het boren in hout enmetaal of voor het schroevendraait u de omschakelaar (3)naar stand (zie fig. 7). Keuzehefboom (5) op rechts-draaiend afstellen (bij het uit-draaien van schroeven op links-draaiend). Het gewenste toe-rental vooraf kiezen d.m.v. hetafstelwiel (6) en machine aan-zetten door de AAN/UIT-scha-kelaar in te drukken.8.

Onderhoud Hou de ventilatiespleten van demachine steeds vrij en schoon. Machine regelmatig van stof enverontreinigingen ontdoen.Voor het schoonmaken gebruiktu best perslucht of een doek. Gebruik voor het schoonmakenvan de kunststof geen bijtendemiddelen. Bij bovenmatige vonkvormingcontroleer de koolborstels.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Bavaria By Einhell BBH 520 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden