Bauknecht KGA 2700-2 Handleiding

Bauknecht Koelkast KGA 2700-2

Bekijk gratis de handleiding van Bauknecht KGA 2700-2 (9 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 11 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Bauknecht KGA 2700-2 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/9
33
GEBRUIKSAANWIJZING
ALVORENS DE KOELKAST TE GEBRUIKEN
MILIEUTIPS
ALGEMENE VOORZORGSMAATREGELEN EN
ADVIEZEN
GEBRUIK VAN HET KOELVAK
GEBRUIK VAN HET VRIESVAK
HET VRIESVAK ONTDOOIEN
REINIGING EN ONDERHOUD
STORINGEN OPSPOREN
KLANTENSERVICE
INSTALLATIE
6nl33033.fm5 Page 33 Friday, June 7, 2002 5:00 PM

Beoordeel deze handleiding

4.8/5 (5 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Bauknecht
Categorie: Koelkast
Model: KGA 2700-2

Handleiding Bauknecht KGA 2700-2 – volledige tekst

34ALVORENS DE KOELKAST TE GEBRUIKENHet door u aangeschafte product is een koel/vriescombinatie, die uitsluitend voor huishoudelijk gebruik is bestemd. Het vriesvak is uitstekend geschikt voor het invriezen van vers en gekookt voedsel, het maken van ijsblokjes en het bewaren van diepvriesproducten en ingevroren levensmiddelen; Het vak moet handmatig worden ontdooid. Het koelvak, met automatische ontdooiing, is geschikt voor het bewaren van vers voedsel en dranken. Voor een optimaal gebruik van uw apparaat is het raadzaam de gebruiksaanwijzing, waarin u een beschrijving van het apparaat en nuttige wenken voor het conserveren van voedings-middelen vindt, aandachtig door te lezen. Bewaar dit boekje voor toekomstige raadpleging. 1. Controleer na het uitpakken van het apparaat of het niet beschadigd is en of de deur goed sluit.

Uw leverancier dient in geval van schade binnen 24 uur op de hoogte te worden gesteld. 2. Het is raadzaam minstens twee uur te wachten alvorens het apparaat in werking te stellen, om het koelcircuit perfect te kunnen laten functioneren. 3. Zorg ervoor dat de installatie en de elektrische aansluiting door een gekwalificeerd technicus worden verricht overeenkomstig de aanwijzingen van de fabrikant en de plaatselijke veiligheidsvoorschriften. MILIEUTIPS1. Verpakking Het verpakkingsmateriaal is voor 100% recyclebaar en draagt het recyclingssymbool. Voor de verwerking moeten de plaatselijke voorschriften worden nageleefd. Het verpakkingsmateriaal (plastic zakken, stukken polystyreen enz. ) moet buiten het bereik van kinderen worden gehouden, omdat het een bron van gevaar kan vormen. 2. ProductHet apparaat is vervaardigd van recyclebaar materiaal.

Volg de plaatselijke voorschriften voor afvalverwerking op wanneer u het apparaat afdankt. Maak het apparaat onbruikbaar door de elektrische voedingskabel door te snijden. Laat het apparaat niet in het milieu achter, maar breng het naar een speciaal verzamelcentrum voor de terugwinning van koelgassen.

35ALGEMENE VOORZORGSMAATREGELEN EN ADVIEZENGebruik het koelvak uitsluitend voor het bewaren van verse levensmiddelen en het vriesvak uitsluitend voor het bewaren van diepvriesproducten, het invriezen van verse levensmiddelen en het maken van ijsblokjes. Let erop dat de ventilatie-openingen van het apparaat niet worden afgedekt of verstopt raken. Zet geen vloeistoffen in glas in het vriesvak; deze kunnen ontploffen. Eet geen ijsblokjes of waterijsjes die net uit het vriesvak komen, omdat die zo koud zijn dat ze brandwonden kunnen veroorzaken. Om het risico op verstikking en opsluiting in de koelkast te vermijden, mag het kinderen niet worden toegestaan in het apparaat te spelen of zich erin te verstoppen. Slik de (niet-giftige) vloeistof uit de vrieselementen niet in.

 Trek de stekker uit het stopcontact of sluit de stroomtoevoer af voordat u met reinigings- of onderhoudswerkzaamheden begint. De voedingskabel mag uitsluitend worden vervangen door een bevoegd technicus. Zorg ervoor dat de koelkast na de installatie niet op de voedingskabel staat. ConformiteitsverklaringDit apparaat is geschikt om in aanraking te komen met voedingsmiddelen en is in overeenstemming met het D. L. 108 van 25. 01. 1992 (Europese Richtlijn 89/109/EEG). InformatieVoor apparaten met isobutaan (R600a)Isobutaan is een natuurlijk gas dat het milieu niet belast, maar wel ontvlambaar is. Het is daarom noodzakelijk om te controleren of de leidingen van het koelcircuit niet beschadigd zijn. GEBRUIK VAN HET KOELVAKDit apparaat is een koelkast met een vriesvak met sterren. Het koelvak wordt geheel automatisch ontdooid.

Optimale prestaties worden verkregen bij temperaturen tussen +16°C en +32°C. Inschakelen van het apparaatAfhankelijk van de modellen heeft het apparaat externe bedieningen (A1-A2) of interne bedieningen (B). Voor apparaten met externe bedieningen (A1-A2): druk op de startknop (1). De binnenverlichting gaat branden wanneer de deur geopend wordt.

Het groene lampje (2) gaat branden om aan te geven dat het koelvak functioneert. Voor apparaten met interne bedieningen (B), als het apparaat is aangesloten zal de binnenverlichting branden als de koelkastdeur geopend wordt, indien de thermostaatknop niet op het symbool z is gezet. Let op:Het is niet nodig de knop van de thermostaat (5) in te stellen, want dat is al gedaan in de fabriek om een temperatuur te garanderen die geschikt is voor het bewaren van vers voedsel bij een omgevingstemperatuur tussen +20°C en +25°C. Nadat het apparaat in werking is gesteld, duurt het ongeveer 30 minuten voordat de juiste temperatuur wordt bereikt voor het conserveren van een normale lading van het koelvak. A1A2B6nl33033. fm5 Page 35 Friday, June 7, 2002 5:00 PM.

36GEBRUIK VAN HET KOELVAKGEBRUIK VAN HET VRIESVAKVoor het instellen van de binnentemperatuur:Draai de thermostaatknop (5):op een lagere stand 1-2 als u wilt dat de temperatuur in de vakken MINDER KOUD IS;op een hogere stand - 5 - voor een KOUDERE TEMPERATUUR.Onderbreken van de werking van het koelvak:Druk opnieuw op de startknop van het apparaat (A1) (indien aanwezig, anders moet de stekker uit het stopcontact worden gehaald)Bewaren van levensmiddelen in het koelvakPlaats de levensmiddelen zoals in de afbeelding.A Gekookt voedselB Vis, vleesC Groente en fruitD FlessenE BoterF ZuivelproductenOpmerkingen:De afstand tussen de schappen en de achterste binnenwand van de koelkast zorgt voor een vrije luchtcirculatie.Zet de levensmiddelen niet tegen de achterwand van het koelvak.Zet geen levensmiddelen in de vakken die nog warm zijn.Bewaar vloeistoffen in gesloten houders.Het bewaren van groente met een hoog watergehalte kan condensvorming veroorzaken op het glazen schap van de onderste lade: dit beïnvloedt het correct functioneren van het apparaat niet.Let op:Het is niet nodig de knop van de thermostaat (5) in te stellen, want dat is al gedaan in de fabriek om een geschikte temperatuur te handhaven voor het bewaren van diepvriesproducten in het vriesvak bij een omgevingstemperatuur tussen +20°C en +25°C.Nadat het vriesvak is ingeschakeld duurt het ongeveer 3 uur voordat de juiste temperaturen voor het conserveren van diepvriesproducten worden bereikt.Stel zo nodig de binnentemperatuur bij:Draai de thermostaatknop (5):naar de lagere standen als de temperatuur in het vak te laag is;naar de hogere standen voor lagere binnentemperaturen.A16nl33033.fm5 Page 36 Friday, June 7, 2002 5:00 PM

37GEBRUIK VAN HET VRIESVAKInvriezen van vers voedselIn het vriesvak kunnen levensmiddelen worden ingevroren. De hoeveelheid verse levensmiddelen die in 24 uur kan worden ingevroren, bij een omgevingstemperatuur van +25°C, is aangegeven op het serienummerplaatje. Ga als volgt te werk:1. Regel de thermostaat (5) op de stand 2-3. 2. Als het apparaat een invriesknop (4) heeft, moet deze worden geactiveerd (gele licht brandt). Hierdoor is het mogelijk de maximale vriescapaciteit te bereiken die vermeld wordt op het typeplaatje, en wordt voorkomen dat de temperatuur in de koelkast te sterk daalt tijdens het invriezen. 3. Wikkel het voedsel en verzegel het in: aluminiumfolie, plastic folie, waterdichte plastic verpakking, polyethyleen bakjes met deksel, diepvriesbakken. 4. Plaats de levensmiddelen in het bovenste vak en laat voldoende plaats rondom de pakjes, zodat de lucht kan circuleren.

Of beter nog, om het invriezen te versnellen en de capaciteit van het vak te vergroten kunnen de bovenste korf en de lade met de koudeaccu's (indien aanwezig) worden weggehaald. Plaats het al ingevroren voedsel in de andere laden en het voedsel dat nog bevroren moet worden direct op het koelrooster. 5. Na 24 uur is het invriezen voltooid. Druk opnieuw op de invriesknop (4) om hem uit te schakelen. Opmerking:bij stroomuitval behoudt het vriesvak de temperatuur voor het bewaren van levensmiddelen, zoals vermeld wordt op het bijgaande blad. Voor modellen met één of twee koudeaccu's: deze temperatuur kan ongeveer 25/30 uur in stand worden gehouden. Open bij een stroomuitval de deur van het vriesvak niet. Belangrijk:In de tabel hiernaast kunt u zien hoeveel maanden verse, ingevroren levensmiddelen bewaard kunnen worden.

Bij de aankoop van diepvriesproducten moet u op de volgende punten letten:de verpakking of het pak moet onbeschadigd zijn, omdat het product anders kan bederven.

Als een pakje bol staat of als er vochtplekken op zitten, is het niet onder optimale omstandigheden bewaard en kan het al gedeeltelijk zijn ontdooid. De diepvriesproducten moeten als laatste worden gekocht en in isolerende tassen worden vervoerd. Leg de diepvriesproducten bij thuiskomst meteen in het vriesvak. De gedeeltelijk ontdooide diepvriesproducten mogen niet opnieuw worden ingevroren, maar moeten binnen 24 uur worden geconsumeerd. Variaties in temperatuur moeten vermeden worden of tot een minimum worden beperkt. De uiterste houdbaarheidsdatum op de verpakking moet worden gerespecteerd. De instructies op de verpakking voor het conserveren van diepvriesproducten moeten altijd worden opgevolgd. A2BMAANDEN VOEDINGS-MIDDELEN6nl33033. fm5 Page 37 Friday, June 7, 2002 5:00 PM.

38GEBRUIK VAN HET VRIESVAKHET VRIESVAK ONTDOOIENIJsblokjes makenVul het ijsbakje voor 3/4 met water en zet het op de bodem van het vriesvak. Voor het versnellen van de ijsblokjesvorming is het raadzaam het ijsbakje op de bodem van de eerste lade te zetten (zie afbeelding) en niet op het blad dat de koudeaccu's draagt (indien bijgeleverd). Gebruik, indien het ijsbakje aan de bodem van het vriesvak is vastgevroren, geen puntige of scherpe voorwerpen om het los te maken. Wij raden u aan het vriesvak een of twee maal per jaar te ontdooien, of wanneer de ijsvorming op de wanden drie centimeter dik is geworden. Het is raadzaam het vak te ontdooien wanneer u weinig voorraad heeft. 1. Druk, 24 uur voordat u gaat ontdooien, op de snelvries-knop (4). Het gele lampje gaat branden. De levensmiddelen worden maximaal gekoeld. 2.

Open de deur en haal alle levensmiddelen uit de vriezer, wikkel ze dicht tegen elkaar in krantenpapier en bewaar ze op een koele plaats of in een koeltas. 3. Haal de stekker van het apparaat uit het stopcontact. 4. Verwijder de bakjes voor ijsblokjes. 5. Verwijder de laden. 6. Trek het afvoerkanaal voor dooiwater uit het onderste deel van het vriesvak. 7. Laat de deur van het vriesvak open. Verwijder de afvoerdop (indien aanwezig), en plaats een bak (of de onderste korf, indien aanwezig) onder de afvoer om het dooiwater op te vangen, zoals op de afbeelding wordt getoond. 8. Opmerking: gebruik geen puntige of scherpe metalen voorwerpen om het ijs te verwijderen en verwarm het vriesvak niet kunstmatig, want daardoor zou onherstelbare schade aan het vriesvak kunnen ontstaan. Eventuele beschadigingen die ontstaan door het gebruik van deze voorwerpen worden niet door de garantie gedekt. 9.

Reinig het vriesvak met een vochtige spons met lauw water en een neutraal schoonmaakmiddel. Gebruik geen schuurmiddelen. 10. Spoel en droog zorgvuldig. 11. Sluit het apparaat weer aan op het elektriciteitsnet. 12.

Zet het afvoerkanaal weer in de betreffende behuizing en zet de laden weer terug. 13. Druk nogmaals op de invriesknop (4) alvorens de voedingsmiddelen in het vriesvak terug te plaatsen en houd hem gedurende ongeveer 3 uur ingeschakeld. Als er geen invriesknop (4) is, dient de thermostaatknop (5) gedurende ongeveer 4 uur op stand 3 te worden gezet alvorens opnieuw voedsel in het vriesvak te zetten. Draai de thermostaatknop terug op de gebruikelijk stand nadat deze 4 uren verstreken zijn. Opmerking: De temperatuurverhoging van de ingevroren voedingsmiddelen tijdens het ontdooien kan hun conserverings-periode verkorten. 6nl33033. fm5 Page 38 Friday, June 7, 2002 5:00 PM.

39REINIGING EN ONDERHOUDHaal de stekker van het apparaat uit het stopcontact voordat u met reinigingswerkzaamheden begint.Reinig de binnenkant van het vriesvak tijdens het ontdooien.Reinig het koelvak geregeld met een vochtige spons met lauw water en/of een neutraal schoonmaakmiddel. Spoel en droog met een zachte doek.Gebruik geen schuurmiddelen.Reinig de buitenkant met een met water bevochtigde zachte doek. Gebruik geen schuurpasta's of schuursponsjes, noch vlekkenmiddelen (b.v. aceton, trichloorethyleen), of azijn.Het koelvak wordt geheel automatisch ontdooid. Enkele modellen hebben een afvoergat.

Reinig regelmatig de afvoeropening van het dooiwater met behulp van het bijgeleverde gereedschap, om een constante afvoer van het dooiwater zeker te stellen. Reinig regelmatig de condensor (radiator), aan de achterkant van het apparaat en de sokkel, met een stofzuiger of een borstel.Als u de koelkast langere tijd niet gebruikt1. Maak het koelvak en het vriesvak leeg.2. Haal de stekker van het apparaat uit het stopcontact.3. Ontdooi het vriesvak, reinig en droog beide vakken.4. Laat de deuren open om te voorkomen dat er onaangename geuren ontstaan.6nl33033.fm5 Page 39 Friday, June 7, 2002 5:00 PM

40STORINGEN OPSPOREN1. Het apparaat werkt niet. Is de stroom uitgevallen. Zit de stekker goed in het stopcontact. Is de tweepolige netschakelaar ingeschakeld. Is de zekering doorgebrand. Is de voedingskabel beschadigd. Staat de thermostaat misschien op de stand z (Stop). Is knop 1 ingedrukt. 2. De temperatuur in de vakken is te hoog. Sluiten de deuren wel goed. Staat het apparaat dicht bij een warmtebron. Staat de thermostaat op de goede stand. Wordt de luchtcirculatie door de ventilatieroosters gehinderd. Is de condensator schoon. 3. De temperatuur in het koelvak is te laag. Staat de thermostaat in de goede stand. 4. Er staat water op de bodem van het koelvak. Is de afvoer van het dooiwater misschien verstopt. Staat de thermostaat in de goede stand. 5. Het apparaat maakt te veel lawaai. Staat het apparaat tegen andere meubels of voorwerpen aan.

Raken de buizen aan de achterkant elkaar of trillen ze. Is het blokkeersegment van de compressor verwijderd. 6. De binnenverlichting functioneert niet. Controleer eerst de aanwijzingen onder punt 1, en vervolgens:haal de stekker van het apparaat uit het stopcontact. Verwijder het lampenkapje. Controleer het lampje, schroef het los en vervang het, zo nodig, door een nieuw exemplaar. Gebruik geen lampjes van meer dan 15W. Opmerkingen: als de voorste rand van de koelkast warm is, is er geen sprake van een defect; dit is een normaal verschijnsel, het voorkomt condensvorming.  Het koelcircuit kan borrelen of expansiegeluiden maken; dat is normaal. KLANTENSERVICEVoordat u contact opneemt met de Klantenservice:1. Ga na of u de storingen zelf kunt verhelpen (zie Storingen opsporen). 2. Zet het apparaat opnieuw aan om te zien of het ongemak is verholpen.

Als dit niet het geval is, schakel het apparaat dan opnieuw uit en herhaal de handeling na een uur. 3. Als ook dat niet helpt, wend u dan tot onze Klantenservice.

Vermeld de volgende gegevens:de aard van de storing,het model,het servicenummer (nummer achter het woord SERVICE op het typeplaatje binnenin het apparaat),uw volledige adres,uw telefoonnummer en netnummer. Opmerking:Het omkeren van de deuren van het apparaat door onze Klantenservice wordt niet beschouwd als een ingreep die onder de garantie valt. 6nl33033. fm5 Page 40 Friday, June 7, 2002 5:00 PM.

41INSTALLATIEInstalleer het apparaat niet in de buurt van een warmtebron. Zet het apparaat op een droge en goed geventileerde plaats. Zorg ervoor dat het apparaat horizontaal staat.

Stel, indien nodig, de pootjes aan de voorzijde bij.Laat boven het apparaat tenminste 5 cm ruimte vrij.Enkele modellen hebben uitstekende zijwanden waardoor zij rechtstreeks tegen het deel erachter kunnen worden geplaatst.Monteer anders afstandstukken (indien bijgeleverd) op de bovenkant van de condensator, die op de achterkant van het apparaat zit.Voor de modellen zonder zijwanden moet er een afstand tussen het meubel en de muur zijn van minstens 4,5 cm.Reinig de binnenkant (zie hoofdstuk Reiniging van het apparaat).Breng de bijgeleverde accessoires aan.Verwijder het bevestigingssegment van de compressor (indien aanwezig).Elektrische aansluitingHoudt u aan de plaatselijke voorschriften voor de elektrische aansluiting.Controleer of de spanning op het typeplaatje overeenkomt met de spanning in uw woning. De aarding van het apparaat is wettelijk verplicht.De fabrikant aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid voor eventueel letsel aan personen of dieren of voor schade aan voorwerpen, die veroorzaakt is door het veronachtzamen van deze voorschriften.Als de stekker en het stopcontact niet van hetzelfde type zijn, laat het stopcontact dan vervangen door een gekwalificeerd technicus.Gebruik geen adapters, meervoudige stopcontacten of verlengsnoeren.6nl33033.fm5 Page 41 Friday, June 7, 2002 5:00 PM

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Bauknecht KGA 2700-2 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden