Bartscher 700813 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Bartscher 700813 (26 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 61 mensen en kreeg gemiddeld 4.0 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Bartscher 700813 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/26
670L - 1401L 2/1 GN
700813 - 700829

Beoordeel deze handleiding

4.0/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Bartscher
Categorie: Koelkast
Model: 700813

Handleiding Bartscher 700813 – volledige tekst

700813 1 / 26 Originele gebruiksaanwijzing 1 Veiligheid. 2 1. 1 Symboolverklaring. 2 1. 2 Veiligheidsaanwijzingen. 3 1. 3 Gebruik volgens bestemming 6. 1. 4 Oneigenlijk gebruik. 6 2 Algemeen. 7 2. 1 Aansprakelijkheid en vrijwaring. 7 2. 2 Auteursrecht 7. 2. 3 Conformiteitsverklaring. 7 3 Transport, verpakking en opslag. 8 3. 1 Transportinspectie. 8 3. 2 Verpakking. 8 3. 3 Opslag. 8 4 Technische Gegevens. 9 4. 1 Technische Gegevens. 9 4. 2 Onderdelenoverzicht. 12 4. 3 Functies van het apparaat. 14 5 Installatie en bediening. 14 5. 1 Installatie. 14 5. 2 Bediening. 16 6 Reiniging en onderhoud. 20 6. 1 Aanwijzingen betreende de veiligheid tijdens het reinigen. 20 6. 2 Reiniging. 21 6. 3 Onderhoud. 22 7 Mogelijke storingen. 22 8 Verwijdering. 24.

Wenn das Ger ät an eine drit t e Person weitergegeben wird, muss die B edienungsanlei tung mit aus gehändi gt werden. Lees voor het gebruik de gebruiksaanwijzing door en bewaar hem op een goed bereikbare plaats. Deze handleiding bevat de beschrijving van de installatie, de bediening en het onderhoud van het apparaat en dient als belangrijke informatiebron en naslagwerk. De kennis en het in acht nemen van alle hier beschreven veiligheidsvoorschriften en instructies is een voorwaarde voor veilig en juist gebruik van het apparaat. Bovendien zijn de bepalingen inzake ongevallenpreventie, gezondheids- en veiligheidsvoorschriften en wettelijke voorschriften die van kracht zijn op het toepassingsgebied van het apparaat van toepassing. Lees deze gebruikershandleiding voordat u met het apparaat gaat werken, en vóór de inbedrijfsstelling, om schade aan personen en zaken te voorkomen.

Onjuist gebruik kan beschadigingen veroorzaken. Deze handleiding is een integraal onderdeel van het product en moet in de directe nabijheid van het apparaat worden bewaard en te allen tijde beschikbaar zijn.

Veiligheid 700813 3 / 26NL WAARSCHUWING! Het signaalwoord waarschuwt voor gevaren die WAARSCHUWINGgematigd tot zwaar letsel of overlijden kunnen veroorzaken, als ze niet worden vermeden. VOORZICHTIG! Het signaalwoord waarschuwt voor gevaren die licht VOORZICHTIGof matig letsel kunnen veroorzaken, als ze niet worden vermeden. , die ATTENTIE! Het signaalwoord geeft mogelijke materiële schade aan ATTENTIEdie kan optreden als u de veiligheidsinstructies niet volgt. OPMERKING! Het icoon informeert de gebruiker over aanvullende OPMERKINGinformatie en tips voor het gebruik van het apparaat. 1.2 Veiligheidsaanwijzingen Elektrische stroom • Een te hoge netspanning of onjuiste installatie kan leiden tot elektrische schokken. • Sluit het apparaat alleen aan als de specicaties op het typeplaatje overeenkomen met de netspanning.

• Om elektrische kortsluiting te voorkomen, moet het apparaat droog worden gehouden. • Koppel het apparaat onmiddellijk los van het elektriciteitsnet als er tijdens het gebruik storingen optreden. • Raak de stekker van het apparaat niet aan met natte handen. • Raak het apparaat nooit aan nadat het in het water is gevallen. Onmiddellijk het apparaat van het elektriciteitsnet koppelen. • Het herstellen en openen van de behuizing uitsluitend door specialisten en gespecialiseerde werkplaatsen laten uitvoeren. • Draag het apparaat niet aan de verbindingskabel.

Veiligheid 4 700813 / 26NL • Stel de verbindingskabel niet bloot aan warmte of scherpe randen. • Knik, plet of knoop de verbindingskabel niet. • Altijd de verbindingskabel volledig uitrollen. • Plaats het apparaat of andere voorwerpen nooit op de verbindingskabel. • Om het apparaat uit te schakelen van de elektrische voeding, altijd de stekker vastpakken. • Nigdy nie uż yw ać łatwopal nych c iec z y do c zys zcz enia u rządz en ia ani jego cz ęśc i. De ga ss en d ie daarui t voort k omen lev er en bra ndge vaar op en kunn en exploderen. Door onju ist ge b ruik v an het app a raat bestaa t er een mog elijk h eid o p brand- en ex plosi ege va ar door de onts t ekin g van de in houd. Brandgevaar / Gevaar door brandbare materialen / Explosiegevaar. • Gebruik geen elektrische apparaten in het apparaat.

• Bewaar of gebruik geen benzine of andere brandbare gassen of vloeistoen in de buurt van deze of andere apparaten. De gassen kunnen een brandgevaar opleveren of exploderen. • Bewaar geen explosieve stoen, zoals spuitbussen met ontvlambaar drijfgas in het apparaat. Containers gevuld met brandbare gassen en vloeistoen kunnen bij lagere temperaturen een inhoud afgeven die kan ontbranden door vonken die worden gegenereerd door elektrische apparatuur. Explosiegevaar. • In het geval van koelmiddellekken, trekt u de stekker uit het stopcontact. Verwijder alle ontstekingsbronnen in de buurt, ventileer de kamer en neem contact op met de klantenservice. Vermijd contact van het koelmiddel met de ogen, omdat dit ernstig oogletsel kan veroorzaken. • Reinig het apparaat en de onderdelen niet met licht ontvlambare vloeistoen. De gassen die daarbij onstaan, kunnen brandgevaarlijk zijn of exploderen.

• In geval van brand, vóór het blussen het apparaat ontkoppelen van de voeding. Blus het vuur nooit met water als het apparaat op het elektriciteitsnet is aangesloten. Na het blussen zorgen voor genoeg frisse lucht.

• t ontdooiproces mag niet worden versneld door middel van mechanische Heapparaten of bronnen van thermische energie (kaarsen of kachels) of op een andere manier. De stoom die daarbij ontstaat kan kortsluiting veroorzaken en te hoge temperaturen kunnen het apparaat beschadigen. • Tijdens de exploitatie moeten alle ventilatieopeningen van het apparaat open zijn. • Het is verboden het koelsysteem van het apparaat te beschadigen. Bedienend personeel • Het apparaat mag alleen worden bediend door gekwaliceerd en geschoold vakpersoneel. • Dit apparaat mag niet worden bediend door personen (inclusief kinderen) met beperkte fysieke, sensorische of mentale vaardigheden, evenals door personen met beperkte ervaring en / of beperkte kennis.

Veiligheid 700813 5 / 26NL • Kinderen moeten onder toezicht staan om ervoor te zorgen dat ze niet met het apparaat spelen of het starten. Onjuist gebruik • Onjuist gebruik of verboden gebruik kan het apparaat beschadigen. • Het apparaat mag alleen worden gebruikt als het zich in goede staat bevindt en veilig werken mogelijk maakt. • Het apparaat mag alleen worden gebruikt als alle aansluitingen zijn uitgevoerd volgens de voorschriften. • Het apparaat mag alleen worden gebruikt als het schoon is. • Gebruik alleen originele reserveonderdelen. Nooit zelf het apparaat repareren. • Verboden om veranderingen of modicaties aan het apparaat aan te brengen. • Verboden om gaten in het apparaat te maken of voorwerpen eraan te monteren. • Plaats geen zware objecten op het apparaat.

Veiligheid 6 700813 / 26NL 1.3 Gebruik volgens bestemming Elk gebruik van het apparaat voor andere doeleinden en / of afwijkend van het normale bedoelde gebruik zoals hieronder beschreven, is verboden en wordt beschouwd als onbedoeld gebruik. Het volgende gebruik is in overeenstemming met het beoogde gebruik: – Koelen en bewaren van geschikte dranken en gerechten. 1.4 Oneigenlijk gebruik Onjuist gebruik kan leiden tot schade aan personen en zaken veroorzaakt door gevaarlijke elektrische spanning, brand en hoge temperaturen. Met behulp van het apparaat kan alleen werk worden uitgevoerd dat in deze handleiding wordt beschreven.

Het volgende gebruik is niet in overeenstemming met het beoogde gebruik: – Opslag van ontvlambare of explosieve voorwerpen of vloeistoen, zoals ether, kerosine of kleefstoen; – Het bewaren van explosieve materialen, zoals spuitbussen gevuld met brandbare drijfgassen; – Het bewaren van farmaceutische producten of bloedproducten; – Het bewaren van levende dieren.

Algemeen 700813 7 / 26NL 2 Algemeen 2.1 Aansprakelijkheid en vrijwaring Alle gegevens en aanwijzingen die zijn opgenomen in deze gebruiksaanwijzing zijn samengesteld rekening houdend met de geldende voorschriften, de actuele technische stand van zaken en onze langdurige inzichten en ervaring. In het geval van het bestellen van speciale modellen of extra opties, en in het geval van het gebruik van de nieuwste technische kennis, kan het geleverde apparaat onder bepaalde omstandigheden verschillen van de uitleg en de talrijke tekeningen in deze handleiding. De producent is niet aansprakelijk voor de schade en storingen die zijn ontstaan als gevolg van: – het niet in acht nemen van de aanwijzinge n, – oneigenlijk gebruik, – het aanbrengen van technische wijzigingen door de gebruiker, – de toepassing van ongeoorloofde reserveonderdelen.

Wij behouden ons het recht voor om technische veranderingen in het product aan te brengen die leiden tot verbetering van de gebruikseigenschappen en de verdere ontwikkeling van het apparaat. 2.2 Auteursrecht De gebruiksaanwijzing en de erin opgenomen teksten, tekeningen, foto’s en andere afbeeldingen zijn auteursrechtelijk beschermd. Niets (ook gedeeltelijk) uit deze uitgave mag in ongeacht welke vorm worden verveelvoudigd, verwerkt en/of gepubliceerd zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de fabrikant. Overtreding van het bovenstaande verplicht tot schadevergoeding. Wij behouden ons het recht voor tot verdere vorderingen. 2.3 Conformiteitsverklaring Het apparaat beantwoordt aan de actuele EU-normen en richtlijnen. Dit bevestigen we in de EG-verklaring van Conformiteit. Indien gewenst, sturen we u graag de betreende Verklaring van Conformiteit toe.

Transport, verpakking en opslag 8 700813 / 26NL 3 Transport, verpakking en opslag 3.1 Transportinspectie Als het apparaat afgeleverd is, onmiddellijk controleren of het compleet en zonder transportschade is. Als er duidelijk zichtbare transportschade is, het geleverde apparaat niet of alleen onder voorbehoud aannemen. De schade opschrijven op de transportdocumenten/ het leveringsdocument van de leverancier. Vervolgens reclameren. Verborgen gebreken onmiddellijk nadat ze zijn geconstateerd, reclameren, omdat eisen tot schadevergoeding alleen binnen de reclamatieperiode mogelijk zijn. Neem contact op met onze klantenservice als er onderdelen of accessoires ontbreken. 3.2 Verpakking Gooi de buitenste doos van uw apparaat niet weg. U kunt het nodig hebben tijdens een verhuizing, of als u het apparaat naar ons servicecentrum wilt sturen bij schade.

De verpakking en de afzonderlijke componenten zijn gemaakt van recyclebare materialen. In het bijzonder: kunststof folie en zakken, kartonnen verpakking. Als u de verpakking wilt weggooien, dient u de geldende voorschriften in uw land in acht te nemen. Verpakkingsmateriaal dat hergebruikt kan worden, recyclen. 3.3 Opslag Zorg ervoor dat de verpakkingen verzegeld zijn tot de installatie en houd ze in overeenstemming met de op de buitenkant aangebrachte plaatsingmarkering en opslagmarkering. Bewaar de pakketten alleen onder de volgende voorwaarden: – in een afgesloten ruimte – droog en stofvrij – verwijderd houden van corrosief materiaal – op een plaats beschermd tegen zonlicht – beschermd tegen mechanische schokken. Bij langere bewaring (> 3 maanden) regelmatig de algemene toestand van alle bestanddelen en van de verpakking controleren.

Installatie en bediening 14 700813 / 26NL 4. 3 Functies van het apparaat Het apparaat is ontworpen om geschikte dranken en voedselproducten te koelen en op te slaan. 5 Installatie en bediening 5. 1 Installatie Uitpakken / plaatsing • Pak het apparaat uit en verwijder alle externe en interne verpakkingselementen en transportbeveiliging. VOORZICHTIG. Gevaar voor verstikking. Houdt verpakkingsmateriaal zoals plasticfolie en piepschuim uit handen van kinderen. • Als er beschermfolie op het apparaat zit, verwijdert u deze. De folie dient langzaam van het apparaat te worden getrokken zodat er geen lijmresten achterblijven. Eventuele lijmresten verwijderen met een geschikt oplosmiddel. • Pas op dat u het typeplaatje en de waarschuwingsinstructies op het apparaat niet beschadigt. • Het apparaat nooit in een vochtige of natte omgeving neerzetten.

• Het apparaat moet zo worden ingesteld dat de verbindingen gemakkelijk toegankelijk zijn om snel uit te schakelen als dat nodig is. • Plaats het apparaat op een oppervlak met de volgende eigenschappen: – recht, met voldoende draagkracht, bestand tegen water, droog en bestand tegen hoge temperaturen – groot genoeg om probleemloos met het apparaat te werken – goed bereikbaar – goede ventilatie. • Nie należy umies zcz ać u rządzeni a w gorąc ym o to czeni u ani w p obliż u materiał ów ła twopaln y ch. • Das Gerät benötigt z um k orrekten Be trieb ein e ausreic hende L uftströmu ng. Hou dt a an de zi j kant en een afs t and va n mins tens 10 cm vri j. • Die Önungen am Gerät niemal s abdec ken o d er block ieren. • Plaats het apparaat niet in direct zonlicht of in de buurt van warmtebronnen (fornuis, kachel, verwarmingstoestellen, enz. ).

Warmtebronnen kunnen het energieverbruik negatief beïnvloeden en tevens de functies van het apparaat beperken. • Het apparaat moet zo worden geplaatst dat een goede circulatie van voldoende lucht mogelijk is.

Installatie en bediening 700813 15 / 26NL • Om schade aan de compressor te voorkomen, mag het apparaat tijdens installatie of transport niet onder een hoek van meer dan 45 ° worden gekanteld. • Ga als volgt te werk als het apparaat moet worden verplaatst: – uitzetten van het toestel – trek de stekker uit het stopcontact – de inhoud uit het apparaat halen – Plak alle losse delen stevig vast in de binnenkamer en plak de deur af – Het apparaat kan alleen rechtop worden vervoerd • Die Steck dose mu ss l eicht z ugä ngl ich s ein, s o dass das St rom kabel notfall s sc h nell abgezog e n werden k an n. • Het sto pcontac t moet v rij toega nkel ijk z ijn, z od at de stroomka bel i n een nood ge val snel v an h et l ichtne t ka n wo rden gehaal d. Het sto pcontac t moet v rij toega nkel ijk z ijn, z od at de stroomka bel i n een nood ge val snel v an het l ichtne t kan wo rden gehaal d.

• Zet de zwenkwielen met de parkeerrem vast wanneer het apparaat zich op de gewenste plaats bevindt. • Het apparaat niet plaatsen in een omgeving met een hoge luchtvochtigheid. De relatieve luchtvochtigheid op de plaats van installatie mag maximaal 40 % zijn. Een te hoge luchtvochtigheid kan roest veroorzaken in de verdamper en kan de koelcapaciteit van het apparaat negatief beïnvloeden. • Het apparaat mag alleen worden geïnstalleerd in ruimtes met een omgevingstemperatuur tussen 10 ° C en 40 ° C. Aansluiting op het lichtnet • Controleer of de technische specicaties van het apparaat (zie naamplaatje) overeenstemmen met de gegevens van de lokale stroomvoorziening. • Sluit het apparaat aan op een enkele, voldoende beschermde aansluiting met een beveiligd contact. Sluit het apparaat niet aan op een meervoudige aansluiting.

• Leg de verbindingskabel zo dat niemand erop kan lopen of erover kan struikelen. • Voordat het apparaat voor het eerst wordt gebruikt, moet hij minstens 12 uur staan voordat het op de voeding wordt aangesloten.

Installatie en bediening 16 700813 / 26NL 5.2 Bediening Aanwijzingen voor de gebruiker • De schappen kunnen op verschillende hoogtes worden geplaatst. Ze moeten op de juiste manier worden geplaatst voor de drankjes / containers om de interne ruimte optimaal te gebruiken. • Dranken of voedsel in containers moet op planken worden geplaatst, zodat ze op voldoende afstand van elkaar zijn geplaatst, zodat voldoende luchtcirculatie in het apparaat wordt gewaarborgd. Te kleine afstanden beïnvloeden het koeleect. • Om het verlies van koele lucht te verminderen, moet de deuropeningstijd tijdens bedrijf zo kort mogelijk zijn. Bovendien mogen de deuren niet te vaak worden geopend. • Als er een plotselinge stroomuitval is, open de deur dan zo min mogelijk zodat u geen koele lucht verliest. • De koelkast mag nooit langer dan 10 minuten zonder elektriciteit blijven.

• Als het apparaat lange tijd wordt uitgeschakeld, moet de koelkastdeur open blijven. Voedsel bewaren in de koelkast Volg de onderstaande instructies om de beste resultaten uit uw apparaat te halen: • Let er bij het laden van voedsel op dat de lucht vrij in het apparaat kan circuleren. • Hoe meer items in de koelkast, hoe langer de deur open blijft, hoe hoger het energieverbruik. • Eten of drinken moet eerst worden afgekoeld tot de juiste opslagtemperatuur. • Het bewaren van voedsel dat nog niet is afgekoeld verslechtert de werking van het apparaat en kan reeds gekoeld voedsel beschadigen. Bewaar daarom geen voedsel in niet-gekoelde ruimtes om te voorkomen dat kou verloren gaat wanneer het in de koelkast wordt geplaatst. • Bewaar verpakt of bedekt voedsel alleen in de koelkast. • Bewaar voedsel met een specieke geur, zoals verse vis, foie gras en kaas in goed afgesloten containers.

Installatie en bediening 700813 17 / 26NL 1. Vóór het gebruik van het apparaat dient deze te worden gereinigd volgens de aanwijzingen in . punt 6 „Reiniging“ 2. Tot slot zorgvuldig het apparaat en de accessoires drogen. 3. Plaats de planken op de gewenste hoogte in het apparaat. 4. Sluit de deur van het apparaat. 5. Sluit het apparaat aan op een passend, enkelvoudig stopcontact. 6. Druk de aan / uit-schakelaar in de stand om het apparaat in te schakelen. "I"Het groene lichtnet controlelampje op de schakelaar licht op. 7. Plaats alleen drankjes en voedsel in het apparaat als het voldoende koelvermogen heeft bereikt.

Installatie en bediening 18 700813 / 26NL LED-aanduidingen De LED's tonen de status van de activeringsfunctie op het digitale display: LED Activerings- status Betekenis bran dtgeactiveerde compressor knippert tijdens de vertraging brandt ontdooit knippert ontdooi vertraging bran dtgeactiveerde ventilator knippert vertraging na het ontdooien brandt indicator temperatuurseenheid graden Celsius knippert in programmeermodus bran dtindicator temperatuurseenheid graden Fahrenheit knippert in programmeermodus Getoonde gewenste waarden 1. Druk kort de knop in om de gewenste waarde te bekijken. 2. Druk opnieuw de knop in of wacht 5 seconden om terug te keren naar vorig bericht. Verandering van gewenste waarden (dus de benodigde temperatuur) 1. Druk op de knop en houd deze minstens 3 seconden ingedrukt. De gewenste waarden wordt getond, en de LED diode of knippert op de digitale display. 2.

De waarde kan verhoogd of verlaagd worden met behulp van de knoppen of , tot op de digitale display de gewenste temperatuur wordt getoond. 3. Bevestig de nieuwe waarde met de knop of wacht 10 seconden, dan zal de waarde automatisch worden opgeslagen.

Installatie en bediening 700813 19 / 26NL Automatisch ontdooien Het apparaat ontdooit automatisch 4 keer binnen 24 uur. De timer start wanneer u deze voor de eerste keer inschakelt. 1. Als u de automatische ontdooifasen wilt wijzigen, houdt u de knop langer dan 2 seconden ingedrukt. Op de digitale display verschijnt . De ontdooicyclus wordt onmiddellijk ingevoerd, de volgende ontdooicyclus vindt dan na 6 uur plaats Manueel ontdooien Naast automatisch ontdooien kan ook handmatig ontdooien worden geactiveerd. 1. Houd de knop langer dan 2 seconden ingedrukt. Het handmatig ontdooien wordt gestart. Op de digitale display verschijnt . AANWIJZING! Water dat ontstaat tijdens het ontdooien verdampt automatisch. AANWIJZING! Latere instellingen of parameterwijzigingen mogen alleen door een servicetechnicus worden uitgevoerd.

Reiniging en onderhoud 20 700813 / 26NL Knoppencombinaties Door gelijktijdig op de knoppen te drukken, kunt u verschillende functies activeren / deactiveren. + Blokkeren of ontgrendelen van knoppen: – Om te vergrendelen, houdt u beide knoppen tegelijkertijd langer dan 3 seconden ingedrukt totdat het bericht "UIT" op het digitale display verschijnt – Om te ontgrendelen deze knoppen langer dan 3 seconden indrukken, totdat het bericht "AAN" op het digitale display verschijnt + Naar de programmeermodus: – houd beide knoppen tegelijkertijd gedurende 3 seconden ingedrukt. Wanneer de of LED dioden of knipperen, kunnen verdere instellingen worden gemaakt + Terug naar het eerder getoonde bericht: – druk op deze knoppen om de programmeermodus te verlaten en terug te keren naar het eerder weergegeven bericht (temperatuurwaarde in het apparaat) Het uitschakelen van het apparaat 1.

Als het apparaat niet meer wordt gebruikt, moet de aan / uit-schakelaar op „O“(UIT) worden gezet. 2. Het apparaat van het lichtnet halen (de stekker uit het stopcontact trekken!). 6 Reiniging en onderhoud 6.1 Aanwijzingen betreffende de veiligheid tijdens het reinigen • Voordat het apparaat kan worden gereinigd, dient het apparaat van het lichtnet te worden gehaald. • Het apparaat geheel laten afkoelen. • Zorg ervoor dat er geen water in het apparaat komt. Dompel het apparaat niet in water of andere vloeistoen om het te reinigen. Gebruik geen waterstraal onder druk om het apparaat te reinigen. • Gebruik geen scherpe of metalen voorwerpen (mes, vork, enz.) om het apparaat schoon te maken. Scherpe voorwerpen kunnen het apparaat beschadigen en leiden tot elektrische schokken wanneer ze in contact komen met geleidende componenten.

Reiniging en onderhoud 700813 21 / 26NL • Gebruik geen schuurmiddelen, oplosmiddelen of bijtende schoonmaakmiddelen. Dit kan het oppervlak beschadigen. 6.2 Reiniging 1. Maak het apparaat regelmatig schoon 2. Verwijder alle objecten uit het apparaat en bewaar ze gedurende deze tijd in een koele ruimte. 3. Haal de planchetten uit het apparaat. 4. De planchetten met een mild reinigingsmiddel en een zacht doekje of sponsje en warm water reinigen. 5. De planchetten spoelen met schoon water en met behulp van een zacht doekje drogen. Aanwijzing: Gebruik nooit heet water om het apparaat te reinigen. 6. Veeg de binnen- en buitenkant van het apparaat schoon met een zachte, vochtige doek. Als het nodig is een mild reinigingsmiddel gebruiken. 7. Veeg de gereinigde oppervlakken schoon met een in schoon water bevochtigde doek. 8. Tot slot moeten alle gereinigde onderdelen grondig worden gedroogd. 9.

De binnenkant van het apparaat moet regelmatig (eenmaal per maand) worden schoongeveegd met een ontsmettingsmiddel dat is goedgekeurd voor contact met voedsel. 10. Reinig de deur en de deurafdichting/en regelmatig met een zachte, vochtige doek en een mild schoonmaakmiddel. Ze goed laten drogen. 11. Laat de deur na het reinigen open zodat het apparaat volledig kan drogen. 12. Als het apparaat gedurende langere tijd niet wordt gebruikt, maak het dan schoon zoals hierboven beschreven. Laat het apparaat open om te voorkomen dat er binnenin geuren ontstaan.

Mogelijke storingen 22 700813 / 26NL 6.3 Onderhoud De volgende bewerkingen moeten regelmatig worden uitgevoerd door een gekwaliceerde specialist: – het reinigen van de verdamper met behulp van geschikt gereedschap (stofzuiger of zachte borstel); – controle van elektrische verbindingen; – thermostaat en sensorregeling. 7 Mogelijke storingen Mögli che De onderstaande tabel beschrijft mogelijke oorzaken en methoden voor het verwijderen van storingen of fouten die optreden tijdens de werking van het apparaat. Neem contact op met het servicecentrum als storingen niet kunnen worden verholpen. Fout Mogelijke oorzaak Oplossing Geen functies Slecht aangesloten stekker. De stekker eruit trekken en opnieuw juist in het contact steken Beschadigde zekering van de voeding Controleer de zekering, probeer of het apparaat werkt in een ander stopcontact Geen stroom Controleer de stroomtoevoer.

Mogelijke storingen 700813 23 / 26NL Fout Mogelijke oorzaak Oplossing De temperatuur in het apparaat is te hoog De verdamper is geblokkeerd door stof Reinig de verdamper Direct zonlicht of warmte-bronnen in de buurt Het apparaat uit de buurt van de warmtebron zetten Slechte luchtcirculatie rond het apparaat Zorgen voor voldoende afstand van de wanden en andere voorwerpen Te hoge omgevingstemperatuur Zorg voor een goede lucht-circulatie op de installatie-plaats of plaats het apparaat in een koelere ruimte In het apparaat zijn te warme gerechten geplaatst Neem de hete gerechten eruit Er is te weinig ruimte tussen objecten in het apparaat of te veel items in het apparaat Zorg voor voldoende afstand tussen items in het apparaat, verwijder een teveel aan items Vreemde of luide geluiden Het apparaat staat niet op een rechte ondergrond Het apparaat op een rechte ondergrond plaatsen Losse moeren/schroeven Controleer en ev.

alle schroeven en moeren aandraaien Het apparaat staat tegen een wand of andere voorwerpen aan Zorgen voor voldoende afstand van de wanden en andere voorwerpen De volgende verschijnselen zijn geen storingen: – Een verscheidenheid aan geluiden wordt gegenereerd tijdens het gebruik van de koelkast en duidt niet op een storing. – Kabbelen, borrelen en een ruisend geluid komt door het koelmiddel dat in het koelsysteem circuleert.

Verwijdering 24 700813 / 26NL 8 Verwijdering Elektrische apparaten Elektrische apparaten zijn gemarkeerd met dit symbool. Elektrische apparatuur moet op een correcte en milieuvriendelijke manier worden verwijderd en gerecycled. Niet-gevaarlijke apparaten mogen niet bij het huishoudelijk afval worden gegooid. Koppel het apparaat los van de voeding en verwijder de verbindingskabel van het apparaat. Elektrische apparaten moeten naar aangewezen inzamelpunten worden gebracht. Koelmiddel Het drijfmiddel in het apparaat is brandbaar. De utilisatie van dit brandbaar materiaal moet in overeenstemming met de nationale richtlijnen worden gedaan.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Bartscher 700813 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden