Barco G100-W16 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Barco G100-W16 (132 pagina’s), behorend tot de categorie Beamer. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 36 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Barco G100-W16 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Barco |
| Categorie: | Beamer |
| Model: | G100-W16 |
Handleiding Barco G100-W16 – volledige tekst
Copyright ©Alle rechten voorbehouden. Geen enkel deel van dit document mag worden gekopieerd, gereproduceerd ofvertaald. Het mag niet anderszins worden opgenomen, verzonden of opgeslagen in een opvraagsysteemzonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Barco. WijzigingenBarco verstrekt deze handleiding 'as is' (in de aangeboden vorm), zonder enige expliciete of implicietegaranties, met inbegrip van maar niet beperkt tot de impliciete garanties of verkoopbaarheid en geschiktheidvoor een bepaald doel. Het is Barco te allen tijde toegestaan om zonder kennisgeving verbeteringen en/ofwijzigingen aan te brengen aan het/de in deze publicatie beschreven product/producten en/of programma/programma's. Het kan zijn dat deze publicatie technische onjuistheden of typefouten bevat.
Tussentijdse wijzigingen aan deinformatie opgenomen in deze publicatie worden verwerkt in nieuwe versies van deze publicatie. De laatste versie van de Barco-handleidingen kan worden gedownload vanaf de Barco-website www. barco. com of de beveiligde Barco-website https://www. barco. com/en/signin. TrademarksMerken en productnamen vermeld in deze manual zijn mogelijks handelsnamen of geregistreerdehandelsnamen of copyrights en behoren toe aan hun respectievelijke eigenaars. Alle merk- en productnamengebruikt in deze manual zijn opgenomen als commentaar of als voorbeelden en dienen niet als advertentievoor deze produkten of de producenten begrepen te worden. Handelsmerken• Crestron is een gedeponeerd handelsmerk van Crestron Electronics, Inc. in de Verenigde Staten. • Extron is een gedeponeerd handelsmerk van Extron Electronics, Inc. in de Verenigde Staten.
• AMX is een gedeponeerd handelsmerk van AMX LLC in de Verenigde Staten. • PJLink heeft een aanvraag tot registratie van handelsmerk en logo ingediend in Japan, de VerenigdeStaten en andere landen van JBMIA. Garantie en compensatiesBarco geeft een garantie voor het perfect produceren en dit als deel van legale garantie.
Bij ontvangst moet deaankoper de geleverde goederen onmiddellijk nazien op transportschade alsook op materiaal- enproduktiefouten. Bij klacht moet Barco onmiddellijk schriftelijk verwittigd worden. De garantieperiode start op de dag van lervering van de goederen. Bij speciale systemen en software wordtgestart vanaf de opleveringsdatum, maar uiterlijk 30 dagen na levering. In geval van een rechtmatige klachtkan Barco overgaan tot herstelling of vervanging op eigen kosten en dit binnen een redelijke termijn. Indienblijkt dat het onmogelijk is of niet afdoende kan aangepast worden, kan de klant een korting op deaankoopprijs vragen of het contract annuleren.
Alle andere klachten, in het bijzonder deze gerelateerd aancompensaties voor directe of indirecte schade, en ook schade veroorzaakt door het gebruik van de softwareals ook deze door andere dienstverlening door Barco, als onderdeel van een systeem of onafhankelijkeservice, zal als ongegrond beschouwd worden zolang niet is aangetoond dat een grove fout is gemaakt doorBarco. Als de aankoper of een derde partij modificaties of herstellingen uitvoert aan de door Barco geleverdegoederen,of als de goederen foutief gebruikt werden, in het bijzonder als system foutief bediend werden na deoverdracht van het risico, of als ze anders gebruikt worden dan in het contract overeengekomen, zullen alleklachten door de aankoper ingediend als foutief behandeld worden.
Wordt niet door de garantievoorwaardengedekt, alle systeem falingen welke een oorzaak vinden in programmas of electonische circuits geleverd doorde verkoper zoals interfaces. Normale gebruik alsook normale onderhouds vallen ook niet onder de normalegarantievoorwaarden. De omgevingsvoorwaarden alsook de service- en onderhoudsvoorschriften, vermeld in deze manual moetendoor de klant toegepast worden. PatentbeschermingRaadpleeg www. barco. com/about-barco/legal/patents.
Vrijwaring voor cameragebruikDe projector wordt geleverd met een ingebouwde camera om de automatische instelling en aanpassing vande projectorinstellingen te vereenvoudigen. Barco wijst alle aansprakelijkheid af wanneer u de camera nietgebruikt zoals bedoeld.Vrijwaring voor netwerkgebruikBarco beveelt sterk aan om de projector te installeren in een gesloten netwerkomgeving om het risico oplekken, hacken of beschadigen van vertrouwelijke bedrijfsinformatie, commercieel gevoelige informatie en/ofpersoonsgegevens tot een minimum te beperken. Bovendien moet u uw netwerkbeveiliging versterken om deprojector te beschermen tegen onbevoegde toegang van derden. Voor zover maximaal is toegestaan door dewet, aanvaardt Barco geen enkele aansprakelijkheid voor het gebruik van de projector in een opennetwerkomgeving.
Het bevat belangrijke informatie over het voorkomen van persoonlijkletsel bij het installeren en gebruiken van de G100 projector. Bovendien bevat dit hoofdstuk verschillendewaarschuwingen ter voorkoming van schade aan de G100 projector. Zorg ervoor dat u alleveiligheidsvoorschriften, veiligheidsinstructies en waarschuwingen in dit hoofdstuk begrijpt en opvolgt voordatu de G100 projector installeert.Uitleg over de term "G100" zoals deze wordt gebruikt in dit documentAls in dit document wordt verwezen naar de term "G100", is dit van toepassing op de volgende producten vanBarco:• G100-W16, G100-W19, G100-W22Naam certificering model• G100Barco voorziet in een fabrieksgarantie als onderdeel van de wettelijk vastgelegdegarantievoorwaarden. Naleving van de in dit hoofdstuk vermelde specificatie is van cruciaal belangvoor de prestaties van de projector.
R5913459NL /05 G10081. 1 Algemene overwegingenAlgemene veiligheidsinstructies• Lees voordat u deze apparatuur bedient eerst deze handleiding geheel door en bewaar de handleiding terreferentie. • Installatie en aanpassingen vooraf moeten worden uitgevoerd door bevoegd personeel van Barco of doorbevoegde servicedealers van Barco. • Alle waarschuwingen op de projector en in de handleidingen dienen in acht te worden genomen. • Alle instructies voor de bediening en het gebruik van deze apparatuur dienen exact te worden opgevolgd. • Alle lokale installatiecodes dienen in acht te worden genomen. • IEC/EN 60825-1: 2014 Laserklasse 1 RG2 of RG3. • IEC/EN 62471-5:2015 RG2 of RG3. • Aanvullende instructies: houd kinderen in de gaten, staar niet in de straal, gebruik geen optischehulpmiddelen. • Aanvullende instructies: installeer de projector buiten het bereik van kinderen.
• Info: houd kinderen in de gaten en zorg ervoor dat ze niet in de straal van de projector staren, ongeacht deafstand tot de projector. • Info: wees voorzichtig wanneer u de afstandsbediening gebruikt om de projector op te starten terwijl u voorde projectielens staat. • Info: de gebruiker moet vermijden dat hij/zij met optische hulpmiddelen, zoals een verrekijker of eentelescoop, in de straal kijkt. • "Net als bij elke andere heldere lichtbron mag u niet in de straal staren, RG2 IEC 62471-5:2015". • "WAARSCHUWING: MONTEER DE PROJECTOR BOVEN HET HOOFD VAN KINDEREN. " Het isaanbevolen bij dit product gebruik te maken van plafondmontage zodat het boven de ogen van kinderenwordt geïnstalleerd. Opmerking over veiligheidDeze apparatuur is vervaardigd in overeenstemming met de vereisten van de geldende internationaleveiligheidsnormen.
Deze veiligheidsnormen stellen belangrijke eisen aan het gebruik van veiligheidsgevoeligecomponenten, materialen en isoleringen om de gebruiker of operator te beschermen tegen het risico opelektrische schokken en gevaarlijke energie, en tegen de noodzaak van toegang tot onderdelen die onderspanning staan. Veiligheidsnormen leggen bovendien beperkingen op aan de hoogte van interne en externetemperaturen, stralingsniveaus, mechanische stabiliteit en sterkte, constructie van de behuizing enbescherming tegen brandgevaar. Testsimulaties van foutcondities ("single fault condition") garanderen degebruiker dat de apparatuur veilig is zelfs wanneer de normale werking is verstoord. Veiligheidsmaatregelen m. b. t. de laser voor de G100-serieDit product valt in de categorie KLASSE 1 LASERPRODUCT - RISICOGROEP 2 van IEC 60825-1:2014 envoldoet ook aan 21 CFR 1040. 10 en 1040.
11, met uitzondering van conformiteit als een Risicogroep 2 LIPzoals is gedefinieerd in IEC 62471-5:Ed. 1. Voor meer informatie, zie Laserkennisgeving 57 van 8 mei 2019. Wanneer deze projector wordt geïnstalleerd met een G LENS-lens (2,0 - 4,0 : 1), G LENS-lens (4,0 - 7,2 : 1)en G LENS-lens (7,0 - 10,8 : 1) (projectieverhouding groter dan 2,0), wordt hij mogelijk een Klasse 1Laserproduct - Risicogroep 3 (RG3) volgens IEC 60825-1:2014 en IEC 62471-5:2015 en is er mogelijkgoedkeuring van de variantie nodig krachtens 21 CFR 1010. 4 voor RG3 LIP volgens de Classification andRequirements for Laser Illuminated Projectors (LIP's) (Classificatie en eisen voor door laser verlichteprojectoren) (Laserkennisgeving 57). Om de veilige werking te waarborgen, moet u alle veiligheidsmaatregelen m. b. t. De laser lezen vóór u deprojector installeert en bedient.
• Deze projector gebruikt een laser met zeer hoge helderheid. Staar niet rechtstreeks in de lichtstraal, wantde zeer hogehelderheid kan permanente oogschade veroorzaken. (Risicogroep 2 van IEC 62471-5:2015).
• Directe blootstelling van het oog aan de lichtstraal is niet toegestaan. (Risicogroep 3 van IEC 62471-5:2015). • Dit product is niet bedoeld voor huishoudelijk gebruik. • Uit dit product komt mogelijk gevaarlijke optische straling. • Deze projector heeft een ingebouwde lasermodule van Klasse 4. Probeer de lasermodule nooit tedemonteren of te wijzigen. Veiligheid.
9R5913459NL /05 G100• Wanneer de projector niet volgens de instructies in de gebruikershandleiding wordt gebruikt of aangepast,bestaat het risico van blootstelling aan gevaarlijkelaserstraling. • Kijk niet in de straal wanneer de projector is ingeschakeld. Wanneer u de projector aanzet, moet u ervoorzorgen dat niemand inhet projectiebereik in de lens kijkt. • Volg de procedures voor controle, aanpassing of bediening op om schade of letsel door blootstelling aanlaserstraling te voorkomen. • De instructies voor montage, werking en onderhoud bevatten duidelijke waarschuwingen met betrekkingtot voorzorgsmaatregelen ommogelijke blootstelling aan gevaarlijke laserstraling te voorkomen. Veiligheidsafstand m. b. t. lichtintensiteit voor G100-serieDeze projector wordt mogelijk een laserproduct uit Risicogroep 3 (RG3) wanneer een lens met eenprojectieverhouding van meer dan 2,0 wordt geïnstalleerd.
Wanneer het oog binnen de veiligheidsafstand(HD) wordt blootgesteld aan de lichtstraal met hoge intensiteit kan het permanente schade oplopen. Lensinformatie met resolutie WUXGA (0,96”):veiligheidsafstand (HD)Projectiever-houding vanlensRisicogroepG100–W22G100–W16, G100–W190,38 - 2,0 RG2 N. v. t. N. v. t. 2,0 - 4,0 RG3 1. 940 mm 1. 165 mm4,0 - 7,2 RG3 4. 565 mm 4. 120 mm7,2 - 10,8 RG3 6. 400 mm 6. 400 mmVolg de voorzorgsmaatregelen op om risico's m. b. t. de lichtintensiteit te voorkomen. • Kijk NOOIT in de lens. Lichtstraal met hoge intensiteit. • Wanneer het oog binnen de veiligheidsafstand wordt blootgesteld aan de lichtstraal met hoge intensiteitkan het permanente schade oplopen. • Gebruikers dienen ervoor te zorgen dat de toegang tot de lichtstraal binnen de veiligheidsafstand blijft ofdat het product op veilige hoogte voor het blikveld van toeschouwers wordt geïnstalleerd.
Definitie van gebruikerIn deze handleiding wordt met de term ONDERHOUDSPERSONEEL verwezen naar door Barcogeautoriseerde personen met de benodigde technische training en ervaring om kennis te hebben van demogelijke gevaren waaraan zij zijn blootgesteld (met inbegrip van maar niet beperkt tot blootstelling aanELEKTRISCHE en ELEKTRONISCHE CIRCUITS MET HOOGSPANNING en PROJECTOREN METKRACHTIG LICHT) bij het uitvoeren van een taak, en van de maatregelen die moeten worden genomen ompotentieel gevaar voor hun eigen persoon of andere personen te minimaliseren. Alleen door Barcogeautoriseerd ONDERHOUDSPERSONEEL met kennis van dergelijke risico's mag onderhoudsfunctiesbinnenin de behuizing van het product uitvoeren. De termen GEBRUIKER en OPERATOR verwijzen naar allepersonen die geen ONDERHOUDSPERSONEEL zijn.
Raadpleeg hoofdstuk "Risicogroep 3 Veiligheid" oppagina 9 wanneer u een verwisselbare lens monteert met een projectieverhouding waardoor de projector RG3wordt. Een dergelijke combinatie van projector en lens is uitsluitend bedoeld voor professioneel gebruik en isniet bedoeld voor gebruik door de consument. UITSLUITEND VOOR PROFESSIONEEL GEBRUIK wil zeggen dat de installatie alleen mag wordenuitgevoerd door BEVOEGD PERSONEEL dat door Barco is geautoriseerd en dat bekend is met de mogelijkerisico's die zijn verbonden aan lichtstraling met hoge intensiteit. Veiligheid.
R5913459NL /05 G100101. 2 Belangrijke veiligheidsinstructiesVoorkoming van het risico op elektrische schokken• Dit product moet worden bediend met monofase wisselstroom. • Dit apparaat dient te worden geaard via het meegeleverde 3-aderige netsnoer. Raadpleeg de dealer als demeegeleverde snoeren niet juist zijn. Als de stekker niet in het stopcontact past, neemt u contact op meteen elektricien om het verouderde stopcontact te vervangen volgens de lokale regelgevingen. Doe deaardingswerking van de aansluiting niet teniet. • Zorg dat er niets op het netsnoer wordt geplaatst. Plaats dit product niet zodanig dat het snoer in eenloopgebied ligt. Trek het snoer altijd aan de stekker uit de aansluiting. Trek nooit aan het snoer zelf. • Gebruik alleen het met het apparaat meegeleverde netsnoer.
Hoewel andere netsnoeren hetzelfde kunnenlijken, is de veiligheid van andere netsnoeren niet getest in de fabriek en mogen deze niet worden gebruiktin combinatie met dit apparaat. Raadpleeg uw leverancier voor een vervangend netsnoer. • Bedien de projector niet indien het snoer is beschadigd. Vervang het snoer. • Bedien de projector niet indien de projector is gevallen of beschadigd, maar laat de projector in dat gevaleerst controleren en goedkeuren voor gebruik door een bevoegd onderhoudstechnicus. Plaats het snoerzodanig dat er niet over kan worden gestruikeld of aan getrokken en zorg ervoor dat het niet in contactkomt met hete oppervlakken. • Als bij dit product een verlengsnoer moet worden gebruikt, moet een snoer worden gebruikt met eenvoltage dat ten minste gelijk is aan het voltage van de projector. Een snoer met een lagere stroomsterktedan de projector kan oververhit raken.
• Schuif nooit objecten van welke aard ook via openingen in de behuizing in dit product, omdat punten metgevaarlijke spanningsniveaus kunnen worden geraakt of kortsluiting van andere delen kan wordenveroorzaakt, waardoor het risico op brand of elektrische schokken ontstaat.
• Stel de projector niet bloot aan regen of vocht. • Zorg ervoor dat de projector niet wordt blootgesteld aan water of andere vloeistoffen of daarin wordtondergedompeld. • Zorg ervoor dat er geen vloeistof van welke aard ook op de projector terechtkomt. • Mochten vloeistoffen of vaste objecten in de behuizing terechtkomen, koppel het netsnoer dan los en laatde set controleren door bevoegd onderhoudspersoneel voordat u de bediening hervat. • Demonteer deze projector niet zelf maar breng deze altijd naar een bevoegd en getraindonderhoudstechnicus voor onderhouds- of reparatiewerkzaamheden. • Gebruik geen accessoires die niet door de fabrikant zijn aanbevolen. • Bliksem - Voor extra bescherming van dit videoproduct tijdens onweer of wanneer het gedurende eenlangere periode niet wordt gebruikt, moet het product worden losgekoppeld van het stopcontact.
Ditvoorkomt schade aan het product door blikseminslag en stroomstoten. Voorkoming van persoonlijk letsel• Voorkom letsel en fysieke schade en lees daartoe altijd deze handleiding en alle labels op het systeemvoordat u het aansluit op het stopcontact of de projector aanpast. • Voorkom letsel en houd rekening met het gewicht van de projector. • Voorkom letsel en zorg ervoor dat de lens en alle afdekplaten correct zijn geïnstalleerd. Raadpleeg deinstallatieprocedures. • Waarschuwing: lichtstraal met hoge intensiteit. Kijk NOOIT in de lens. De sterke straling kan het oogbeschadigen. • Waarschuwing: lampen met extreem heldere laser: in deze projector worden lampen met een extreemheldere laser gebruikt. Kijk nooit rechtstreeks in de lens of de laser. • Voordat u een van de afdekplaten van de projector probeert te verwijderen, moet u de projector uitzettenen de stekker uit het stopcontact halen.
• De stroomtoevoer aan de zijkant van de projector wordt gezien als methode voor loskoppeling van hetapparaat. Wanneer u de projector moet uitschakelen voor toegang tot onderdelen binnenin het apparaat,moet u altijd het netsnoer loskoppelen van de projector. Indien de stroomtoevoer aan de zijde van deprojector niet bereikbaar is (bijvoorbeeld bij plafondmontage), dient de contactdoos voor de projector zichvlakbij het apparaat te bevinden en gemakkelijk bereikbaar te zijn, of moet een gemakkelijk bereikbaarapparaat voor algemene stroomonderbreking in de vaste bedrading worden geïntegreerd. Veiligheid.
11R5913459NL /05 G100• Plaats dit apparaat niet op een onstabiele wagen, standaard of tafel. Het apparaat kan hierdoor vallen endit kan het product ernstig beschadigen en mogelijk persoonlijk letsel veroorzaken. • Bediening zonder lens of beschermkap is gevaarlijk. Beschermkappen, lenzen of UV-schermen dienen teworden vervangen als ze zodanig zichtbaar beschadigd zijn dat de werking niet meer doeltreffend is,bijvoorbeeld bij barsten of diepe krassen. • Blootstelling aan uv-straling: van sommige medicijnen is bekend dat ze extra gevoelig maken voor uv-straling. De American Conference of Governmental Industrial Hygienists (ACGIH) raadt beroepsmatigeblootstelling aan UV-straling van minder dan 0,1 microwatt per vierkante centimeter effectieve UV-stralingaan, uitgaande van een 8-urige werkdag.
Een beoordeling van de werkplek wordt aangeraden om tegaranderen dat medewerkers niet worden blootgesteld aan cumulatieve stralingsniveaus die hoger liggendan deze overheidsrichtlijnen. Blootstelling aan UV-straling voor onderhoudspersoneel en gebruikers ismaximaal 1 uur per dag toegestaan. Brandgevaar voorkomen• Plaats geen ontvlambare of brandbare materialen in de buurt van de projector. • De Barco-producten voor projectie op groot scherm zijn ontworpen en vervaardigd in overeenstemmingmet uiterst strenge veiligheidsvoorschriften. Deze projector straalt bij normale werking hitte uit via deexterne oppervlakken en de ventilatieopeningen. Dit is normaal en veilig. Plaatsing van ontvlambare ofbrandbare materialen in de nabijheid van deze projector kan spontane ontbranding van dit materiaal totgevolg hebben, waardoor brand kan ontstaan.
Het is daarom absoluut noodzakelijk om een veilige zonerondom de externe oppervlakken van de projector te handhaven waarin geen ontvlambare of brandbarematerialen aanwezig zijn. Deze veiligheidszone moet minstens 100 cm (39,4") bedragen voor alle DLP-projectoren. De veiligheidszone aan de zijde van de lens moet ten minste 5 meter bedragen.
Bedek deprojector of de lens niet met enig materiaal terwijl de projector in werking is. Houd ontvlambare enbrandbare materialen te allen tijde uit de buurt van de projector. Monteer de projector in een goedgeventileerde ruimte, uit de buurt van ontstekingsbronnen en buiten het bereik van rechtstreeks zonlicht. Stel de projector nooit bloot aan regen of vocht. Gebruik in geval van brand zand, CO2 ofbrandblusapparatuur met droog poeder. Gebruik nooit water voor het doven van elektrisch vuur. Laatonderhoud aan deze projector altijd uitvoeren door bevoegd onderhoudspersoneel van Barco. Zorg ervoordat altijd vervangende onderdelen van Barco worden gebruikt. Gebruik nooit vervangende onderdelen dieniet van Barco zijn, want deze kunnen de veiligheid van deze projector negatief beïnvloeden. • Sleuven en openingen in de behuizing zijn aangebracht voor ventilatie.
Deze openingen mogen nietworden geblokkeerd of bedekt, om een betrouwbare werking van de projector te garanderen en om hetproduct te beschermen tegen oververhitting. De openingen mogen nooit worden geblokkeerd door deprojector te dicht tegen een muur of soortgelijk oppervlak te plaatsen. Deze projector mag nooit vlakbij ofboven een radiator of warmterooster worden geplaatst. Deze projector mag niet in een inbouwinstallatie ofomsluiting worden geplaatst, tenzij voldoende ventilatie aanwezig is. • De projectieruimte moet goed geventileerd of gekoeld worden om accumulatie van hitte te voorkomen. • Laat de projector volledig afkoelen voordat deze wordt opgeslagen. Koppel de snoeren los van deprojector wanneer deze wordt opgeslagen. Voorkoming van schade aan de projector• Verwijder altijd eerst de lenskap voordat de projector wordt ingeschakeld.
Als de lenskap niet wordtverwijderd, kan deze smelten door de grote thermische energie van de lichtbron. Als de lenskap smelt, kandit het oppervlak van de projectielens permanent beschadigen. • De cabine dient ten minste eenmaal per maand te worden gereinigd.
Indien dit niet gebeurt, kan deluchtstroom binnenin de projector verstoord raken waardoor oververhitting kan optreden. Oververhittingkan ervoor zorgen dat de projector tijdens de werking wordt uitgeschakeld. • De projector moet altijd zodanig worden geplaatst dat lucht ongehinderd via de ventilatieopeningen naarbinnen kan stromen en dat de hete lucht van het koelsysteem ongehinderd naar buiten kan stromen. • Als in een normale projectieruimte meer dan één projector is geïnstalleerd, gelden de luchtafvoereisenvoor de afvoerpijp van elk afzonderlijk projectorsysteem. Wij wijzen erop dat onvoldoende luchtafvoer ofkoeling de levensduur van de projector verkort en tevens vroegtijdige uitval van de lasers veroorzaakt.
• De projector moet altijd worden bediend met alle afdekplaten bevestigd, teneinde het behoud van eengoede luchtstroming te garanderen en ervoor te zorgen dat hij voldoet aan de vereisten voorelektromagnetische compatibiliteit (EMC). • Sleuven en openingen in de behuizing zijn aangebracht voor ventilatie. Om een betrouwbare werking vanhet product te garanderen en om het product te beschermen tegen oververhitting mogen deze openingenniet worden geblokkeerd of bedekt. De openingen mogen nooit worden geblokkeerd door het apparaat opeen bed, sofa, kleed of soortgelijke ondergrond te plaatsen. Dit apparaat mag nooit vlakbij of boven eenVeiligheid.
R5913459NL /05 G10012radiator of warmterooster worden geplaatst. Dit apparaat mag niet in een inbouwinstallatie of omsluitingworden geplaatst, tenzij voldoende ventilatie aanwezig is. • Zorg ervoor dat geen vloeistoffen op de projector worden gemorst en dat niets in de projector terechtkomt. Schakel indien dit wel gebeurt, het apparaat direct uit en koppel de stroomtoevoer los. Bedien de projectorniet voordat het apparaat is gecontroleerd door bevoegd onderhoudspersoneel. • Blokkeer de ventilatoren van de projector of de vrije luchtuitstroom rond de projector niet. • Gebruik deze apparatuur niet in de buurt van water. • Speciale voorzichtigheid voor laserstralen: speciale voorzichtigheid moet in acht worden genomenwanneer DLP-projectoren worden gebruikt in dezelfde ruimte als krachtige laserapparatuur.
Directe ofindirecte inval van een laserstraal op de lens kan de Digital Mirror Devices™ ernstig beschadigen engarantievoorwaarden doen vervallen. • Plaats de projector nooit in rechtstreeks zonlicht. Zonlicht op de lens kan de Digital Mirror Devices™ernstig beschadigen en garantievoorwaarden doen vervallen. • Bewaar de originele verpakking en het verpakkingsmateriaal. Deze kunt u gebruiken als u de apparatuurmoet vervoeren. Voor maximale bescherming moet u de set op dezelfde manier verpakken als in defabriek. • Koppel dit product los van het stopcontact voordat u het reinigt. Gebruik geen vloeibareschoonmaakmiddelen of spuitbussen. Gebruik een vochtige doek om te reinigen. Gebruik nooit sterkeoplosmiddelen, zoals thinner of benzine, en gebruik geen schuurmiddelen: deze kunnen de behuizingbeschadigen.
Hardnekkig vuil kan worden verwijderd met een doek die licht is bevochtigd met een mildschoonmaakmiddel. • Voor de hoogst mogelijke optische prestaties en resolutie zijn de projectielenzen speciaal behandeld meteen anti-reflecterende coating. Raak de lens derhalve niet aan. Gebruik een zachte, droge doek om stofvan de lens te verwijderen.
Gebruik geen vochtige doek, schoonmaakmiddel of thinner. • Nominale omgevingstemperatuur in bedrijf: ta = 0 °C (32 °F) tot 50 °C (122 °F). • Nominale vochtigheid in bedrijf: 10% RH tot 85% RH (zonder condens). Deze projector kan in elke hoekbinnen het bereik van 360° worden geplaatst. • Voldoende ruimte vrijlaten rond de projector is cruciaal voor een goede luchtcirculatie en koeling van hetapparaat. De hier getoonde afmetingen geven een indicatie van de vereiste minimale ruimte. REMOTE IN REMOTE OUTINPUT3600 mm(23. 6”) 600 mm(23. 6”) 111222600 mm(23. 6”) Afbeelding 1–11 Luchtaanvoer. 2 Luchtuitvoer. 3 Plaat voor plafondmontage. Exploderen van de batterij voorkomen• Bij onjuiste plaatsing van de batterij bestaat explosiegevaar. • Vervang de batterij uitsluitend door een batterij van hetzelfde type of een gelijkwaardig type dat door defabrikant wordt aangeraden.
• Raadpleeg altijd de regelgeving ten aanzien van klein chemisch afval voor een juiste verwerking vangebruikte batterijen. Onderhoud• Voer niet zelf onderhoudswerkzaamheden uit aan dit product. Bij het openen of verwijderen vanafdekplaten kunt u worden blootgesteld aan gevaarlijke spanningsniveaus of elektrische schokken. Veiligheid.
13R5913459NL /05 G100• Laat onderhoud over aan bevoegd onderhoudspersoneel. • Pogingen om de in de fabriek ingestelde interne besturingselementen of andere dan in deze handleidingbesproken besturingselementen te wijzigen, kan permanente schade aan de projector veroorzaken en degarantie tenietdoen. • Vervangende onderdelen: Wanneer vervangende onderdelen benodigd zijn, controleer dan of deservicemonteur de originele onderdelen van Barco ter vervanging heeft gebruikt, dan wel vervangendeonderdelen met dezelfde kenmerken als het oorspronkelijke Barco-onderdeel. Niet-geautoriseerdevervangingen kunnen resulteren in verminderde prestaties en betrouwbaarheid, brand, elektrischeschokken of andere risico's. Het gebruik van niet-geautoriseerde vervangingen kan de garantie doenvervallen.
• Veiligheidscontrole: vraag de servicemonteur na het voltooien van onderhoud of reparatie om debenodigde veiligheidscontroles uit te voeren om vast te stellen of de projector correct functioneert. Defect apparaatIn de volgende gevallen moet u de stroomtoevoer naar de projector volledig uitschakelen en onderhoudoverlaten aan bevoegde onderhoudstechnici:• Als het netsnoer beschadigd of versleten is. • Als vloeistof in de apparatuur terecht is gekomen. • Als het product is blootgesteld aan regen of water. • Als het product niet normaal werkt wanneer alle bedieningsinstructies worden opgevolgd. Pas alleen diebesturingselementen aan die in de bedieningsinstructies worden vermeld. Onjuiste instelling van anderebesturingselementen kan beschadiging opleveren en vereist vaak uitgebreide werkzaamheden door eenbevoegd technicus om de normale werking te herstellen.
• Als het product is gevallen of de behuizing is beschadigd. • Als een duidelijke verandering in de werking van het product optreedt waarvoor onderhoud nodig is. Veiligheidsinformatiebladen voor gevaarlijke chemicaliënRaadpleeg het veiligheidsinformatieblad voor informatie over het veilig omgaan met chemische producten.
R5913459NL /05 G10014Afbeelding label Beschrijving labelDit product valt in de categorie Klasse 1 Laserproduct - Risicogroep2 van IEC 60825-1:2014 en voldoet ook aan 21 CFR 1040. 10 en1040. 11 als Risicogroep 2, door laser verlichte projectoren (LIP -Laser Illuminated Projector) zoals gedefinieerd in IEC 62471-5:Ed. 1. Voor meer informatie, zie Laserkennisgeving 57 van 8 mei2019. Deze projector wordt mogelijk een product uit Risicogroep 3wanneer een verwisselbare lens met een projectieverhouding vanmeer dan 2,0 (G-lens - ultrahoge zoom) wordt geïnstalleerd. Raadpleeg de handleiding voor de lijst met lenzen enveiligheidsafstanden voordat u het product gebruikt. Dergelijkecombinaties van projector en lens zijn uitsluitend bedoeld voorprofessioneel gebruik en zijn niet bedoeld voor gebruik door deconsument. Niet voor huishoudelijk gebruik.
Directe blootstelling van het oog aan de lichtstraal is niet toegestaan,want hierdoor kan het netvlies aan de achterkant van het oogbeschadigd raken. 1. 4 Risicogroep 3 Veiligheid1. 4. 1 Algemene overwegingenOpmerking over optische straling van G100 Projector wanneer deze RG3 wordt. • Directe blootstelling van het oog aan de lichtstraal is niet toegestaan voor RG3. Voor RG3 dienen gebruikers ervoor te zorgen dat de toegang tot de straal binnen de veiligheidsafstandblijft of dat het product op veilige hoogte voor het blikveld van toeschouwers wordt geïnstalleerd. • Deze projector heeft één (1) of meerdere ingebouwde laserclusters van Klasse 4. Pogingen tot demontageof wijziging zijn zeer gevaarlijk en derhalve niet toegestaan.
• Wanneer de projector niet volgens de instructies in de gebruikershandleiding wordt gebruikt of aangepast,bestaat het risico van blootstelling aan gevaarlijke laserstraling. • Probeer de projector niet te openen of demonteren, omdat dit schade door blootstelling aan gevaarlijkelaserstraling kan veroorzaken.
UITSLUITEND VOOR PROFESSIONEEL GEBRUIK wil zeggen dat de installatie alleen mag wordenuitgevoerd door BEVOEGD PERSONEEL dat door Barco is geautoriseerd en dat bekend is met de mogelijkerisico's die zijn verbonden aan lichtstraling met hoge intensiteit. WAARSCHUWING: Directe blootstelling aan de straal binnen de veiligheidsafstand is niettoegestaan, RG3 (Risicogroep 3) IEC EN 62471-5:2015OPGELET: Andere bedieningselementen gebruiken, afstellingen doen of procedures uitvoeren dande in dit document beschreven elementen, afstellingen en procedures kan resulteren in gevaarlijkeblootstelling aan straling. Beschrijving PBM (Persoonlijke Beschermingsmiddelen). Opgeleide personen of onderhoudspersoneel moeten beschermende kleding en een veiligheidsbril dragenwanneer ze een beperkte zone betreden. Huid- of oogletsels mogelijk. Koppel de voeding los vooraleer u onderhoud uitvoert. Veiligheid.
15R5913459NL /05 G1001. 4. 2 Voorzorgsmaatregelen hoge helderheid: veiligheidsafstandHDDe veiligheidsafstand (HD, Hazard Distance) is de afstand tot de projectielens waarbij de intensiteitvan de energie per oppervlakte-eenheid lager wordt dan de maximaal toegestane blootstelling aanhuid en hoornvlies die van toepassing is. Blootstelling aan de lichtstraal wordt als onveiligbeschouwd als de afstand van een persoon tot de lichtbron korter is dan de HD. Beperkingszone (RZ) op basis van de HDDe HD is afhankelijk van het aantal lumens dat de projector produceert en het type lens dat is geplaatst. Ziehoofdstuk “Veiligheidsafstand (HD) voor volledig omheinde projectiesystemen”, pagina 17.
Om onopgeleide eindgebruikers (zoals bioscoopbezoekers, toeschouwers) te beschermen, moet de installatieaan de volgende vereisten voldoen: gebruikers moeten ervoor zorgen dat de toegang tot de straal binnen deveiligheidsafstand blijft of dat het product op veilige hoogte voor het blikveld van toeschouwers wordtgeïnstalleerd. Het stralingsniveau is nooit hoger dan de toegestane limiet op een punt lager dan 2,0 meter(SH) boven een oppervlak waarop personen anders dan operators, uitvoerenden of werknemers zoudenkunnen staan, of lager dan 1,0 meter (SW) laterale scheidingsafstand van een plaats waar dergelijkepersonen zich mogen bevinden.
In omgevingen waarin onbegrensde toegang redelijkerwijs kan wordenverwacht, dient de minimale scheidingshoogte 3,0 meter of meer te zijn om mogelijke blootstelling tevoorkomen, bijvoorbeeld wanneer een persoon binnen de veiligheidsafstand bij een ander op de schouderszit. Dit zijn minimumwaarden die gebaseerd zijn op de richtlijnen zoals voorzien in IEC 62471-5:2015 lid 6. 6. 3. 5. De installateur en de gebruiker moeten het risico begrijpen en veiligheidsmaatregelen toepassen gebaseerdop de veiligheidsafstand die staat aangegeven op het label en in de gebruikershandleiding.
Deinstallatiemethode, de scheidingshoogte, de afzetting en het detectiesysteem of andere toepasselijkeveiligheidsmaatregelen moeten de veiligheidsafstand waarborgen om gevaarlijke blootstelling aan straling tevoorkomen. Projectoren met een veiligheidsafstand (HD) van meer dan 1 meter die licht uitstralen naar een onbeheerdgebied waarin personen aanwezig kunnen zijn, moeten bijvoorbeeld conform de parameters voor vasteprojectorinstallatie worden geplaatst zodat een veiligheidsafstand ontstaat die niet binnen hettoeschouwersgebied valt, tenzij de straal zich ten minste 2 meter boven het vloerniveau bevindt. Inomgevingen waarin onbegrensde toegang redelijkerwijs kan worden verwacht, dient de minimalescheidingshoogte 3,0 meter of meer te zijn om mogelijke blootstelling te voorkomen, bijvoorbeeld wanneereen persoon binnen de veiligheidsafstand bij een ander op de schouders zit.
Een voldoende grotescheidingshoogte kan worden gerealiseerd door de beeldprojector aan het plafond te bevestigen of door hetgebruik van fysieke afzettingen. RATHHDSWSWTOP VIEW (B) EXITSHRAPRTHHDSIDE VIEW (A) RZHSHLRZLRZRZAfbeelding 1–2Een ZijaanzichtB BovenaanzichtRA Locatie beperkte toegang (cabine van de projector)TH ZaalRZ Beperkingszone in de zaalHD VeiligheidsafstandLRZ Lengte beperkingszone in de zaalH Hoogte tussen de vloer en de lichtstraalSH ScheidingshoogteSW ScheidingsbreedteVeiligheid.
R5913459NL /05 G10016Volgens de nationale eisen mag niemand de projectiestraal binnengaan in de zone tussen de projectielens ende bijbehorende veiligheidsafstand (HD). Dit moet fysiek onmogelijk worden gemaakt door voor voldoendescheidingshoogte te zorgen of door afzettingen te plaatsen. In de minimale scheidingshoogte is het oppervlakin overweging genomen waarop personen anders dan de operator, uitvoerenden of werknemersmogelijkerwijs zouden kunnen staan. Op Afbeelding 1– 3 wordt een standaard installatie weergegeven. Er moet bevestigd worden dat aan dezeminimumeisen is voldaan. Indien nodig moet een beperkingszone (RZ) in de zaal worden vastgesteld. Dit kuntu doen door middel van een fysieke afzetting, bijvoorbeeld een rood touw, als geïllustreerd in Afbeelding 1–3. De beperkingszonesticker kan worden vervangen door een sticker met alleen het symbool.
PRRZRESTRICTEDAREARESTRICTEDAREAAfbeelding 1–3VSVoor door laser verlichte projectoren (LIP - Laser Illuminated Projectors) die in de VS zijn geïnstalleerd, geldenandere voorwaarden voor de beperkingszone. LIP's die in een beperkte omgeving (bioscopen, zakelijke ruimtes, klaslokalen, musea,. ) wordengeïnstalleerd, moeten op een hoogte en verticaal boven de vloer worden geplaatst zodat het bodemvlak vande gevarenzone zich ten minste 2,5 meter boven de vloer bevindt. De horizontale afstand tot de gevarenzonemoet minstens 1 meter bedragen. Als de scheidingsafzetting voor de horizontale afstand minstens 1 meterhoog is, kan de horizontale afstand (SW) evenwel worden verkleind tot:• 0 meter als de gevarenzone minstens 2,5 meter hoog is. • 0,1 meter als de gevarenzone minstens 2,4 meter hoog is. • 0,6 meter als de gevarenzone minstens 2,2 meter hoog is.
LIP's die in een niet-beperkte omgeving (concerten,. ) worden geïnstalleerd, moeten op een hoogte enverticaal boven de vloer worden geplaatst zodat het bodemvlak van de gevarenzone zich ten minste 3 meterboven de vloer bevindt.
De horizontale afstand tot de gevarenzone moet minstens 2,5 meter bedragen. Afzettingen moeten voorkomen dat personen de gevarenzone horizontaal kunnen betreden. Als toegangmogelijk is in een ongecontroleerde omgeving, moeten de horizontale of verticale afstanden worden vergrootom blootstelling aan de gevarenzone te voorkomen. De LIP moet geïnstalleerd worden door Barco of door een opgeleide en door Barco bevoegde installateur enmag alleen doorgegeven worden aan houders van een laserlichtshowvergunning. Dit geldt voor dealers enverdelers omdat zij de LIP mogelijk moeten installeren (demo-installatie) en/of omdat zij de LIP doorgeven(verkopen, verhuren, leasen). Dealers en distributeurs bewaren de verkoop- en installatiegegevensgedurende een periode van 5 jaar.
Eigenaars van varianties kunnen bijvoorbeeld momenteel een variantiehebben op de productie van laserlampen klasse IIIb en IV en/of voor integratie van de RG3 LIP's. Laserlichtshowvergunningen voor RG3 LIPs kunnen aangevraagd worden door de aanvraag te mailen naarRadHealthCustomerService@fda. hhs. gov. De checklist voor installatie van door laser verlichte RG3-projectoren moet na de installatie volledig wordeningevuld. Deze checklist voor installatie kan gedownload worden via de Barco-website. De installateurbewaart de controlelijst gedurende een periode van 5 jaar. Installeer één of meerdere bereikbare bedieningselementen waarmee het LIP-projectielicht onmiddellijk kanworden gestopt. De stroomtoevoer aan de zijkant van de projector wordt gezien als een betrouwbare methodevoor loskoppeling van het apparaat.
Wanneer u de projector moet uitschakelen, moet u het netsnoerloskoppelen van de projector. Indien de stroomtoevoer aan de zijde van de projector niet bereikbaar isVeiligheid.
17R5913459NL /05 G100(bijvoorbeeld bij plafondmontage), dient de contactdoos voor de projector zich vlakbij het apparaat tebevinden en gemakkelijk bereikbaar te zijn, of moet een gemakkelijk bereikbaar apparaat voor algemenestroomonderbreking in de vaste bedrading worden geïntegreerd. 1. 4. 3 Veiligheidsafstand (HD) voor volledig omheinde projectiesystemenHDDe veiligheidsafstand (HD, Hazard Distance) is de afstand tot de projectielens waarbij de intensiteitvan de energie per oppervlakte-eenheid lager wordt dan de maximaal toegestane blootstelling aanhuid en hoornvlies die van toepassing is. Blootstelling aan de lichtstraal wordt als onveiligbeschouwd als de afstand van een persoon tot de lichtbron korter is dan de HD.
Beperkingszone (RZ) op basis van de HDDe projector is tevens geschikt voor toepassingen van achterprojectie waarbij een straal wordt geprojecteerdop een vervaagd projectiescherm met coating. Zoals in Afbeelding 1– 4 te zien is, moet met twee zonesrekening worden gehouden: de beperkte, omheinde projectiezone (Restricted Access, RA) en deobservatiezone (Theater, TH). RA THswPDHDDIFFUSEswRZswswPRHDREFLECTIONRESTRICTEDAREARESTRICTEDAREAAfbeelding 1–4RA Locatie beperkte toegang (omheind projectiegebied)PR ProjectorTH Zaal (observatiezone)RZ BeperkingszonePD ProjectieafstandSW Scheidingsbreedte Moet minstens 1 meter bedragen. Voor dit type configuratie wordt onderscheid gemaakt tussen drie verschillende veiligheidsafstanden:• HD als besproken in “Voorzorgsmaatregelen hoge helderheid: veiligheidsafstand”, pagina 15, vantoepassing op blootstelling aan binnenstralen.
• HDreflectie: de afstand die beperkt moet worden in vergelijking met het gereflecteerde licht van het achtersteprojectiescherm. • HDvervaging: de relevante afstand die men in acht moet nemen bij het observeren van hetvervagingsoppervlak van het achterste projectiescherm.
Zoals beschreven in “Voorzorgsmaatregelen hoge helderheid: veiligheidsafstand”, pagina 15 is het verplichteen beperkte zone te maken binnen de straalgebieden die dichterbij zijn dan een HD. In het omheindeprojectiegebied is de combinatie van de twee beperkte zones relevant: de beperkte zone van degeprojecteerde straal naar het scherm; waarbij u rekening houdt met een scheidingsbreedte (SW) van 1 metervanaf de straal. In combinatie met de beperkte zone van de achterste reflectie van het scherm (HDreflectie);waarbij u ook rekening houdt met een laterale scheiding van 1 meter. De HDreflectie-afstand staat gelijk aan 25% van het verschil tussen de bepaalde HD-afstand en deprojectieafstand naar het achterste projectiescherm. Zie hoofdstuk “Veiligheidsafstand (HD) voor volledigomheinde projectiesystemen”, pagina 17 om de HD-afstand te bepalen voor de gebruikte lens en hetprojectormodel.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Barco G100-W16 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Beamer Barco
Handleiding Beamer
Nieuwste handleidingen voor Beamer