Ariston Thermo AL 169 X Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Ariston Thermo AL 169 X (14 pagina’s), behorend tot de categorie Wasmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 15 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Ariston Thermo AL 169 X of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Ariston Thermo |
| Categorie: | Wasmachine |
| Model: | AL 169 X |
Handleiding Ariston Thermo AL 169 X – volledige tekst
MARGHERITAMargherita - Instructies voor het installeren en gebruikHier volgen de 12 punten die worden uitgelegd in dezegebruiksaanwijzing. Lees, leer en geniet van de machine:hier worden veel kleine geheimpjes onthuld voor beterwassen met minder moeite en voor de duurzaamheidvan uw machine. En vooral wordt gelet op de veiligheid. Inhoudsopgavegebruiksaanwijzing1. Het installeren en verhuizen (blz. 52)Na het thuis bezorgen van de machine, of na een verhuizing, is hetinstalleren het belangrijkst voor het goed functioneren van uwMargherita. Controleer altijd of:1. de voeding voldoet aan de geldende normen;2. de aan- en afvoerslangen van het water op de juiste wijze zijn aangesloten. Gebruik nooit reeds gebruikte buizen;3. de wasmachine waterpas staat. Het het komt ten goede de duurzaamheid van de machine en voor de kwaliteit van uw was. 4.
dat de bevestigingsschroeven van de trommel, die zich op de achterwand van de wasmachine bevinden, zijn verwijderd. 2. Wat gaat er in de machine en hoe start ik deMargherita (blz. 44)Het op de juiste wijze selecteren van het wasgoed is belangrijk zowelvoor het resultaat van de was als voor de duurzaamheid van demachine. Onthoud deze tips voor het selecteren van het wasgoed:kleuren, soort stoffen, neiging tot pluizen, dit zijn de meest belangrijkecriteria. 3. Uitleg van de etiketten (blz. 47)De symbolen op de etiketten in de kledingstukken zijn gemakkelijk tebegrijpen en belangrijk voor het slagen van uw was. Door middelvan deze gegevens kunt u een keuze maken van de juiste temperatuur,behandelingen en strijkwijze. 4. Handige wasadviezen (blz. 48)Vroeger bestonden er geen synthetische stoffen en het wasgrootmoeder die goed advies gaf: het wassen was eenvoudig.
Nu ishet Margherita die advies geeft en de mogelijkheid biedt zelfs wolen cashmere in de machine te wassen, iets dat tot nu toe met dehand werd gedaan. 5. Het wasmiddellaatje (blz. 49)Het gebruik van het wasmiddellaatje en het bleekwaterbakje. 6. Het bedieningspaneel (blz.
45)Het bedieningspaneel van de Margherita is heel eenvoudig. Met enkeleessentiële bedieningsknoppen kiest u ieder soort wasprogramma. Met het meest energieke wasprogramma, dat zelfs de overall vaneen monteur schoon krijgt, tot de delicate wascycle voor cashmere. U zult er snel aan wennen en beter wassen, het is gemakkelijk. 7. De programma's van de Margherita (blz. 60)Een eenvoudige wastabel stelt u in de gelegenheid in een oogopslaghet wasprogramma, temperatuur, wasmiddelen en nabehandelingenvast te stellen. Met het juiste programma bereikt u het beste resultaaten bespaart u tijd, water en energie. 8. Onderhoud (blz. 53)Margherita is een vriendin: een goede behandeling geeft trouw entoewijding. Behandel haar met zorg en zij zal jarenlang voor u wassen. 9. Problemen en oplossingen (blz.
50 en 51)Voordat u de technische dienst erbij roept kijkt u even hier: misschienis er een snelle oplossing. Als het dan nog niet lukt het probleem opte lossen, bel dan de technische dienst. 10. Technische kenmerken (blz. 51)Hier vindt u de technische kenmerken van uw wasmachine:modelnummer, elektrische en hydraulische kenmerken, afmetingen,capaciteit, snelheid centrifuge en conformiteit aan de normen enrichtlijnen van de E. U. 11. Persoonlijke veiligheid voor u en uw gezin(blz. 54)Hier vindt u onmisbare adviezen voor de veiligheid van uzelf en uwgezin, en dat is het belangrijkste. 12. Ariston laat u ook na de aankoop niet in desteek (blz. 55)Ariston staat ook na de aankoop achter haar producten met specialeservice, professionele nazorg, onderdelen en accessoires van hogekwaliteit. 43.
Margherita - Istructies voor het installeren en gebruikMM ARGHERITAWat kan er in de wasmachinegewassen worden. Voordat u gaat wassen kunt u veel doen voor een beter resultaat. Verdeelhet wasgoed naar het soort stof en kleur. Kijk op de etiketten en volg deaanwijzingen. Wissel grote en kleine stukken af. Voordat u gaat wassen. verdeelt u het wasgoed naar hetsoort stof en de kleurvastheid. Stevige stoffen en fijne stoffenworden gescheiden. Lichtgekleurde stoffen wordengescheiden van donkeregekleurde stoffen. Leeg alle zakken (geldstukken,papiertjes, kleine voorwerpenenz. ) en controleer de knopen. Naai knopen die niet goed vastzitten meteen vast, aangezien zegedurende het wasprogramma loskunnen komen. Het verwijderen van de meest voorkomende vlekkenInkt en ballpoint Dep met een katoenen lapje bevochtigd met methylalcohol of alcohol van 90%.
Teer Dep met verse boter, giet er terpentijn overheen en was onmiddelijk. Kaarsvet Schraap het kaarsvet eraf en ga er dan met een heet strijkijzer overheen, leg boven en onder hetkaarsvet stukken vloeipapier. Kauwgum Giet er aceton overheen en wrijf dan met een schoon doekje. Schimmel Katoen en linnen waar het weer in zit worden in een oplossing gelegd van 5 delen water, een deelbleekwater en een lepel azijn, en vervolgens snel gewassen. Voor andere witte stoffen waterstofperoxide, met eenverhouding 1 op 10, gebruiken en daarna meteen wassen. Lipstick Deppen met thinner als het wol of katoen is. Voor zijde gebruikt u trichloride. Nagellak Leg de kant met de vlek op vloeipapier, giet er aceton overheen terwijl u de stof verlegd naarmate hetvloeipapier verzadigd raakt. Gras Dep met watten die bevochtigd zijn met methyl alcohol.
De vuldeur goed dicht is. 2. De stekker goed in hetstopcontact gestoken is. 3. De waterkraan open is. 4. Knop A op een van de symbolen (Stop/Reset) staat. Het kiezen van het programmaHet programma wordt gekozennaar gelang het soort wasgoed ,het soort vuil en de hoeveelheidwasgoed. Voor het kiezen van hetprogramma raadpleeg de tabel opblz. 46. draai knop A totdat hetgewenste programma samenvaltmet het wijzertje aan debovenkant van het afleesvensterO. Stel de temperatuur in metknop B, controleer dat knop Cin de gewenste positie staat. Indien noodzakelijk, gebruik deknoppen F,G,H en I en druk dande on/off knop L in (positie ON). Meteen na de installatie kunt u wasprogramma 1,90°C instellen. Voor goede resultatenis het belangrijk hetwasgoed te scheidenin soort stof, kleur enneiging tot pluizen.
Denk eraan dat de uitgesteldstart, als u die wilt gebruiken,ingesteld dient te worden voor deinstelling van het wasprogramma. Als het wasprogrammaafgelopen is. Wacht tot het controlelampje Nuit is: dit duurt ongeveer drieminuten. Schakel nu de Margherita uit doorop de aan/uit knop L te drukken( positie OFF). U kunt de deur van de machinenu open maken. Laat de deur nahet verwijderen van het wasgoedopen of op een kier staan, zodathet vocht dat achterblijft kanverdampen. Draai altijd dewaterkraan dicht. Denk eraan dat, mocht destroom uitvallen of wordt demachine uitgeschakeld, hetgekozen programma verderzal gaan vanaf het punt waarophet werd onderbroken. De etiketten zeggenalles. Kijk altijd naar de etiketten: zijvertellen u alles over hetkledingstuk en hoe dit gewassenmoet worden. Op bladzijde 47 vindt u de uitlegvan de symbolen die u op deetiketten van de kledingstukkenziet.
Deze wasmachine is voorzien vaneen speciale elektronischecontrole om de lading inevenwicht te houden; voordat decentrifuge begint, zorgt ditsysteem ervoor dat het wasgoedop gelijkmatige wijze in detrommel verdeeld ligt, per soortwasgoed en in de originelevolgorde van belading. De trommel trilt dus niet enmaakt geen lawaai, ook metmaximum toerensnelheid. 44Tip voor de fijne was:sluit fijn ondergoed,dameskousen enander fijn wasgoed ineen katoenen zak terbescherming.
MARGHERITAMargherita - Instructies voor het installeren en gebruikIG LFEH N M OABCDverwijdert. Met gebruik van dezeknop voor vlekkenverwijderingkunt u het voorwassen (I) nietuitvoeren. VoorwasMet deze knop kunt u eenvoorwas doen bij alleprogramma's behalve bij hetwolprogramma en de specialeprogramma's (zie blz. 46). Bij ditprogramma kunt u niet de knopvoor vlekkenverwijdering (H)gebruiken. On/OffAls de knop L is ingedrukt is demachine aan, als hij niet isingedrukt is de machine uit. Het uitschakelen van demachine annuleert hetgekozen programma niet. On/Off controlelampjeHet controlelampje M knippertals de machine aan is en inafwachting is van een program-ma instelling. Als het lampje nietmeer knippert betekent dit dathet programma is ingesteld. Controlelampje afgeslotendeurAls dit lampje brandt betekenthet dat de deur van de machineafgesloten is. Waardoor de deurniet geopend kan worden.
Voorhet vermijden van schade moetu wachten totdat het lampjeuitgaat voordat u de deur van demachine opent ; de wachttijd isongeveer 3 minuten. ProgrammakaartHier vindt u de uitleg van dewasprogramma's en de functiesvan de knoppen. Trek het naarbuiten. SpoelstopDeze knop onderbreekt hetprogramma (op symbool ) enhoudt het wasgoed in de week,vóór de centrifuge. Dit isbuitengewoon belangrijk voorfijne en synthetische stoffen. Hetwordt uitsluitend gebruikt bij deprogramma's voor synthetischestoffen, zijde en gordijnen, ofwanneer u het wasgoed nietmeteen uit de machine kunt halen. Voordat u de deur van de machineopen opentrekt moet u hetwasprogramma als volgtafmaken:Zijde en gordijnen: druk op knopF voor het afpompen van hetwater. Synthetische stoffen druk opknop F als u wilt centrifugeren,of draai de knop A en kies hetsymbool als u het water wiltafpompen.
Kort programmaDeze knop verkort de duur van hetprogramma met ongeveer 30%. Het kan niet bij specialeprogramma's worden gebruikt (zieblz. 46) noch bij programma's voorwol of zijde. Vlekkenverwijdering (zie blz.
49)Hiermee voert de wasmachineeen intensiever wasprogrammauit die de werking van detoegevoegde middelen bevorderten de meest hardnekkige vlekkenDe bedieningHet bedieningspaneelhet kiezen van de juiste programma's isbelangrijk en gemakkelijk. Programmaknop enuitgestelde start-knopDeze knop dient voor het kiezenvan het wasprogramma. Draai deze knop alleen met deklok mee. Voor het kiezen van deprogramma's moet u het wijzertjeop het afleesvenster O latensamenvallen met het symbool/nummer dat correspondeert methet gewenste programma. Druk nu de ON/OFF knop L in (oppositie ON), het controlelampjeM begint te knipperen. Na 5 seconden wordt de instellinggeaccepteerd, het controlelampjeM houdt op met knipperen (blijftaan) en het wasprogrammabegint. Als u het ingestelde programmawilt stop zetten of veranderenkiest u een van de van desymbolen (Stop/Reset) enwacht u 5 seconden.
Als hetstopzetten is geaccepteerd gaathet controlelampje M knipperen:u kunt nu de machineuitschakelen. U kunt deze knop ook gebruikenvoor het uitstellen van de start. Kies een van de vier posities voorhet programmeren van de start,druk op de ON/OFF knop L(positie ON) en wacht 5seconden. Nu wordt de instellinggeaccepteerd (het controlelampjeM blijft aan. ) U kunt nu hetgewenste wasprogramma kiezen. Het controlelampje M knippert opspeciale wijze (2 seconden aan en4 seconden uit) om aan te duidendat de uitgestelde start isingesteld. Gedurende deze fase is hetmogelijk de deur te openen en delading te veranderen. Nadat het wasprogramma isingesteld en door de machinegeaccepteerd, heeft draaien vande knop geen enkele invloedmeer (behalve in de Stop/Resetpositie). De knoppen zijn van het verzonkensoort. Om ze naar voren te halendrukt u licht op het midden.
ThermostaatknopMet deze knop stelt u dewastemperatuur in zoalsaangegeven in de programma-tabel (zie blz. 46). U kunt hiermeeook de aangeraden temperatuurverlagen tot een koude was ( ).
) 9 30°C ◆ ◆ 50 Was op 30°C, spoelingen, spoelstop ofwater afpompenSpoelen ◆Spoelingen, spoelstop of water afpompenWater afvoer Water afpompenStop/Reset Onderbreekt en annuleert gekozen programmaVERTRAAGDE START12 - 9 - 3 - 1 Stelt de start uit met 12-9-3-1 urenStop/Reset Onderbreekt en annuleert gekozen programmaDe programma's voor alle seizoenenWat moet er vandaag gewassen worden. 46Hoofdwas A - klasse 40°C Margherita heeft een speciaal programma voor het wassen met lage temperaturen. Als u programma 3 met40°C 60°C instelt, krijgt u dezelfde resultaten als u normaal bij heeft, dankzij de behandeling van het wasgoed en het verlengen van deduur van de was. Dagelijkse was Margherita heeft een programma voor het snel wassen van wasgoed dat weinig vervuil is. Met programma 7 op 30 °Ckunt u verschillende soorten stoffen tesamen wassen (behalve zijde en wol) met een lading van max. 3 kg.
Met dit programma spaart utijd en energie aangezien het programma slechts 30 minuten duurt. Het beste is om hierbij vloeibaar wasmiddel te gebruiken. Belangrijk: voor het annuleren van een reeds ingesteld programma kiest u een van de symbolen (Stop/Reset) en wacht u 5 seconden. Speciale programma'sDe gegevens in de tabel zijn indicatief en kunnen variëren naar gelang de hoeveelheid en het soort wasgoed, de temperatuur vanhet water van uw waterleiding en de kamertemperatuur.
MARGHERITAMargherita - Instructies voor het installeren en gebruikW a ssen B le k en Str ijk en Sto m e n D rog enSterkew e rki-ngZwakkewerkingHogeTemp-erat.Gem atigd eTem perat .95°C w a sM e n k an m e t k ou dwate r b le k enHe e t strij kenm a x 200°CSto men m et a lleoplo sm id d e le nD roge n indroogm achine s60°C w as Nie t b lek enGemiddeldestrijktem perat.m a x 150°CSto men m etperchloor,lu ch tv a a rt-be nzin e, pu r ealcohol R 111 eR 1 13Nie t droge n indroogm achine s40°C w a sOp 100 °Cstrijke nSto men m etlu ch tv a a rt-be nzin e, pu r ealcoh ol en R 113U itg e sp re iddrogen30°C w as Nie t strij ken Nie t stom enUith an ge n ddrogenFijneha nd w asOpk le e rh a ng e r sdrogenNie t w a ssenDe etikettenLeer deze etiketten kennen voor een beterwasresultaat en de grotere duurzaamheid van uwwasgoed.In Europa heeft ieder etiket eenbetekenis die is toegekend aankleine maar belangrijkesymbolen.
Het begrijpen van hunbetekenis is belangrijk voor eenbetere was.Zij zijn onderverdeeld in vijfcategoriën:was , bleken , strijken ,stomen en drogen .Raadpleeg en leer de symbolen in deze tabel te begrijpen: dit geeftbetere wasresultaten en meer plezier met uw Margherita Ariston.Let op de juiste temperatuur…47lcAPFHandige tipsDraai overhemden binnenstebuiten voor eenbeter resultaat en een langere duurzaamheid.Verwijder altijd alle voorwerpen uit de zakken.Let op de etiketten: zij geven belangrijkeinformatie.Plaats in de trommel afwisselend grote enkleinere stukken wasgoed.
Margherita - Istructies voor het installeren en gebruikMM ARGHERITATips ter voorkoming van fouten Was nooit in de machinewasgoed dat ongezoomd,gerafeld of gescheurd is. Als hetgewassen moet worden doe hetdan in een zak. Donker wasgoed samen met wit. Let op het gewicht. Voor de beste resultaten moetende aangegeven gewichten van demaximum lading droog wasgoedniet overschreden worden:stevige stoffen:maximum 5. 5 kgsynthetische stoffen:maximum 2. 5 kgfijne stoffen:maximum 2 kgpure wol:maximum 1 kgCashmere Gold: net zo voorzichtig als handwassenDe eerste wasmachine met het kenmerk "The Woolmark Company". Het Cashmere Goldprogramma maakt het mogelijkook wol en cashmerekledingstukken in de machinete wassen. Het programma voor wol vande Merloni wasmachines isgetest en goedgekeurd doorWoolmark voor het wassen vanWoolmark kledingstukkenwaarvan op het etiket"handwas" is aangegeven.
Dit ishet eerste zachtwerkendehandwasprogramma dat isgoedgekeurd door Woolmark. (M. 00221)Dit is het resultaat dankzij eensnelheid van de trommel van 90toeren per minuut, ookgedurende de spoeling,hetgeen voorkomt dat de wolover elkaar heen wrijft. Gebruik atlijd programma 8 vooralle kledingstukken die voorhandwas zijn gekenmerkt: eenkuipje met een hand erin. Gebruik voor het wassen vanwol de speciaal hiervoorgeschikte wasmiddelen. EXCLUSIEFHoe bijna alles te wassen Gordijnen. Gordijnen hebben de neiging ergte kreuken. Om dit enigszins tevoorkomen: vouw ze netjes op enplaats ze in een sloop of netzak. Was ze apart en let erop dat hetmax. gewicht niet wordtoverschreden. Gebruik hetspeciale programma 9 datautomatisch de centrifugeuitsluit. Tennisschoenen.
Het belangrijkeis geen lading van 5. 5 kg in teladen, maar max. 2-3 kg, en hetspoelen een of twee keer teherhalen met gebruik van decentrifuge op lage snelheid. Gemiddeld gewicht. 1 laken400-500 gr. 1 sloop150-200 gr. 1 tafelkleed 400-500 gr. 1 badjas 900-1200 gr. 1 handdoek 150-200 gr. Gekleurde T-shirts metopschriften en afbeeldingenblijven mooier als u zebinnenstebuiten wast. Ze wordenaltijd binnenstebuiten gestreken. Hansoppen. Kinderkleding van het type'hansop' met bretellen en hakenkunnen de trommel of de anderekleding beschadigen gedurendehet wasprogramma. Steek dehaken in de zak en doe die dichtmet een veiligheidsspeld. Vakantie: de stekker eruit. Als u met vakantie gaat is hetverstandig de stekker uit hetstopcontact te halen, dewaterkraan dicht te draaien en dedeur van de machine open of opeen kier te laten staan.
MARGHERITAMargherita - Instructies voor het installeren en gebruikVoeg het wasmiddel toe, eneventuele toevoegmiddelen,volgens de aangegeven dosis. Alleinformaties over wasmiddel-hoeveelheden vindt u terug op deverpakkingen. De doseringenvariëren naar gelang dehoeveelheid wasgoed, dehardheid van het water en devervuilingsgraad. Al doende leertu en wordt het een routine. Voordat u het middel voor devoorwas gaat gieten in afdeling 1moet u controleren of het bakjevoor bleekwater 4 er niet in zit. Als u wasverzachter toevoegtmoet u erop letten dat het nietboven het niveau van hetroostertje uitkomt. Dewasverzachter wordt automatischdoor de machine opgenomen bijieder programma.
In bakje 1:voorwasmiddel (poeder)In bakje 2:wasmiddel (poeder of vloeibaar)In bakje 3:toevoegingen (wasverzachter, parfumenz)In bakje 4:bleekmiddel en zacht bleekmiddelWasmiddelladeBelangrijk voor betere resultatenHet begin is het gemakkelijkste: het laatje van dewasmiddelen wordt naar buiten toe opengedraaid. Vloeibaar wasmiddel wordt inbakje 2 gegoten net voordat u demachine start. Het is vooralgeschikt voor wasssen bijtemperaturen tot 60°C en voorprogramma's zonder voorwassen,gebruik knop I dus niet. Erbestaan ook wasmiddelen,vloeibaar en poeder, die speciaalverpakt zijn om rechtstreeks in detrommel gelegd te worden, leesdan aanwijzingen op het pak. Gebruik nooit middelen die voorhandwas bestemd zijn, zijschuimen teveel en dat is nietgoed voor de machine. Er bestaanook wasmiddelen die zowel voorhandwas als voor de machinegeschikt zijn.
Als u met koudwater wast moet u altijd minderwasmiddel gebruiken: in koudwater lost het slechter op enverspilt u dus een gedeelte ervan. EnergiebesparingEen aanwijzing voor zuinigen ecologisch gebruik vanhuishoudapparaten. MAXIMUM LADINGDe machine zo vol mogelijk laden is de beste manier om energie, water, wasmiddelen tijd te besparen. U spaart 50% energie met een volle lading i. p. v. twee half volleladingen. IS VOORWASSEN WERKELIJK NODIG.
Alleen voor echt vuile was. Een programma ZONDER voorwassen voor niet ergvuil wasgoed BESPAART u wasmiddel, tijd, water en van 5-15% energie. IS WASSEN MET WARM WATER WERKELIJK NODIG. Als u het wasgoed eerst met ontvlekkingsmiddel behandelt of de vlekken in waterweekt voordat u gaat wassen, is het minder noodzakelijk een programma metwarm water te kiezen. Gebruik een programma van 60°C voor het BESPAREN van energie tot 50%. VOORDAT U EEN DROOGPROGRAMMA GAAT GEBRUIKENKies een hoge snelheid centrifuge om zoveel mogelijk water uit het wasgoed tehalen voordat u het droogprogramma gaat gebruiken. Dit SPAART tijd en energie. Programma voor bleken en knopvoor VlekkenverwijderingAls u gaat bleken moet u het extrabakje 4 (bijgeleverd) in afdeling 1van het wasmiddellaatje zetten.
Leter bij het gieten van het bleekwaterop dat het niveau "max",aangegeven op de centrale pin, nietwordt overschreden (zie afb. ). Ukunt nu niet voorwassen. Hettraditionele bleekmiddel kanalleen voor stevig wit wasgoedgebruikt worden, terwijl hetzachte bleekmiddel geschikt isvoor gekleurde stoffen,synthetische stoffen en wol. Let erop dat u alleen stevige stoffenkunt bleken, en nooit bij hetprogramma "Zijde" of bij de"speciale programma's" (zie blz. 46). Gebruik altijd de knop voorontvlekken als u wilt bleken. Als uhet afzonderlijk wilt doen moetu bleekmiddel in het bakje 4 gieten,de knop H indrukken (vlekken-verwijdering), de machine startenen vervolgens een van de symbolen kiezen naar gelang het soortstof.
Als u wilt bleken gedurende hetnormale wasprogramma, giethet wasmiddel en detoevoegingen in hun bakjes, drukop de knop H (vlekken-verwijdering), stel het programmain dat u wenst en start dewasmachine. Het wasmiddellaatje is uittrekbaaren u hoeft het slechts van zijngeleiding te trekken als u het wiltschoonmaken: trek het naar boven toeen naar buiten zoals aangegeven inde afbeelding en houd het onderstromend water. 4912MAX1243MAXMAX.
Margherita - Istructies voor het installeren en gebruikMM ARGHERITAVoordat u er hulp bijroept, lees ditProblemen en oplossingenHet kan gebeuren dat de machine niet werkt. In vele gevallen is dit eenkwestie van gemakkelijk op te lossen problemen zonder dat u er servicedienst bijhaalt. Controleer eerst deze zeven punten. De wasmachine startniet. Zit de stekker goed in hetstopcontact. Bij schoonmaken kan destekker uit het stopcontactgetrokken zijn geweest. Is de stroom somsuitgevallen. De hoofdzekering kan zijndoorgeslagen b. v. omdat er teveelapparaten tegelijk aan zijn. Of eris een stroomuitval in de regio. Is de deur wel goed dicht. Voor de veiligheid functioneertde wasmachine niet als de deuropen of niet goed dicht is. Is de ON/OFF knopingedrukt. Als dit het geval is, dan is ereen uitgestelde start ingesteld. Staat de knop voor deuitgestelde start, indienaanwezig, in de juiste stand.
Is de waterkraan open. Voor de veiligheid start demachine niet als er geenwatertoevoer is. ZO HOORT HET DIT IS VERKEERDDoe de kraan dichtna iederewasbeurt. Dit spaart hetwatersysteem vande machine enelimineert hetgevaar van lekken. Laat de deur vande machine altijdop een kier openstaan, zodat ergeen muffe luchtontstaat. Maak debuitenkant van demachinevoorzichtigschoon. Gebruik voor derubberenafdichting eendoek en lauw sop. De stekker in het contactlaten terwijl u de machineschoonmaakt. Ookgedurende onderhoudmoet de stroom altijdafgesloten zijn. Oplosmiddelen enschuurmiddelengebruiken. Gebruik nooit oplos- ofschuurmiddelen voor hetschoonmaken van debuitenkant en de rubberafdichting van demachine. Het wasmiddellaatjeverwaarlozenHet is uittrekbaar en hetis voldoende het evenonder de kraan te houden. Op vakantie gaan zonderaan de wasmachine tedenken.
Het kan zijndat er werkzaamheden plaatsvinden in uw gebouw of straat. Is er voldoende druk. Er kaneen storing zijn aan dewaterleiding. Is de filter van de kraanschoon. Als het water ergkalkhoudend is of als er onlangswerkzaamheden zijn verrichtaan de waterleiding, kan defilter van de kraan verstopt zijngeraakt. Is de toevoerslang geknikt. De weg van de slang die hetwater naar de machine voertmoet zo recht mogelijk lopen. Controleer of hij niet gekneldof gebogen ligt. Blijft deprogrammeerknopdoordraaien. Wacht enkele minuten tot deafvoerpomp de machine heeftgeleegd, schakel de Margheritauit, kies een van de stop/resetsymbolen en schakel hemweer in. Als de knop blijftdraaien, roep er dan detechnische dienst bij want ditsignaleert een storing. De wasmachine blijftwater aan- enafvoeren Ligt de slang te laag. Hijmoet op een hoogte tussen 60en 100 cm liggen.
Ligt het uiteinde van deslang onder water. Zit er lucht in de afvoer naarbuiten. Als het probleem blijftbestaan, doe de kraan dicht enroep er de technische dienst bij. Als u op een van de bovensteverdiepingen van eenflatgebouw woont kunnen zichproblemen met het hevelenvoordoen. Om dit te verhelpenbrengt u een in de handelverkrijgbaar ventiel aan. 50Eenvoudig: met de nieuwe Ariston technologie is slechts dehelft aan water nodig om tweemaal zoveel beter te wassen. Daarom ziet u het water niet door de ruit van de machine:aangezien het weinig, heel weinig is. Dit komt het milieuten goede waarbij de was perfect wordt uitgevoerd. Verder spaart u ook elektrische energie. Waar is het waswater gebleven.
MARGHERITAMargherita - Instructies voor het installeren en gebruikDe wasmachinepompt het water nietaf en centrifugeertniet. Voorziet het gekozen pro-gramma in de waterafvoer. Bij sommige programma's moetu de afvoer met de handinstellen. Is de spoelstop ingetreden(indien aanwezig). Bij dezefunctie moet de waterafvoermet de hand worden ingesteld. Is de afvoerpomp verstopt. Controleer dit door de kraandicht te doen, de stekker uit hetstopcontact te trekken en deaanwijzingen te volgen opblz. 53, of de technische dienst. bellen. Is de slang geknikt. De loopvan de afvoerslang moet zorecht mogelijk lopen. Controleer of hij niet gekneldof geknikt ligt. Is de afvoer verstopt. Is eeneventueel verlengstuk van deslang niet volgens de regels enverhindert hij de afvoer van hetwater. De machine trilt ergtijdens hetcentrifugeren.
Is kuip binnen in demachine bij het installerenop de juiste wijze van deblokkering ontdaan. Zie devolgende bladzijde betreffendehet installeren. Staat de machine goedwaterpas. Af en toe moetworden gecontroleerd of demachine nog wel goedwaterpas staat, met hetverloop der tijd kan demachine ongemerkt een beetjeverplaatst zijn. Draai aan destelschroeven en controleermet een waterpas. Staat hij vlak naastmeubels en muur. Gedurende het centrifugerentrilt de machine een beetje. Alshij niet ingebouwd is moet demachine rondom enkelcentimeters vrijheid hebben. De wasmachine lekt. Is de wartel van dewaterslang goed aange-draaid. Doe de kraan dicht,sluit de stroom af en tracht hemvaster aan te draaien zonderhem te forceren. Is het wasmiddellaatjeverstopt. Trek het uit zijnzitting af en was het onder dekraan. Is de afvoerslang niet goedvastgemaakt.
Een overmaat vanwasmiddel produceert teveelschuim, wast niet beter enveroorzaakt afzettingen vanwasmiddelen in de machine. Als ondanks alle controles demachine nog niet functioneert ende storing blijft bestaan, wend uzich dan tot een bevoegd ServiceCenter met de volgendeinformatie:- het soort storing- het modelnummer (Mod. )- het serienummer (S/N. )u vindt deze informatie op hettypeplaatje aan de achterkant vande wasmachine. Technische gegevensRoep er altijdeen bevoegdeinstallateur bij enaccepteer nooitonderdelen dieniet origineelzijn.
Margherita - Istructies voor het installeren en gebruikMM ARGHERITAAflevering van deMargheritaInstallatie en verhuizingNet afgeleverd of net verhuisd, het installeren is eenbelangrijk moment voor het goed functioneren vande machine. De haak voor de afvoerslang als dezeeindigt op minder dan 60 cm hoogteAls de afvoerslang in het bad ofin de wasbak eindigt, breng dande plastic steun aan en maak hemvast aan de kraan. De plastic steun voor afvoer inbad of wasbak. De afvoerslang mag nooit onderwater liggen. Bevestig geen verlengstukken aande afvoerslang. Mocht ditabsoluut noodzakelijk zijn danmoet het verlengstuk dezelfdediameter hebben als de buis zelfen hij mag niet langer zijn dan150 cm. Bij afvoer in eenafvoerpijp moet een installateurcontroleren of deze voldoet aande normen.
Als u op een van dehoogste verdiepingen van eenflatgebouw woont kan zich eenprobleem met het helevenvoordoen, waarbij de machinevoortdurend water aan- enafvoert. Om deze storing teverhelpen bestaan er speciale inde handel verkrijgbare ventielen. Elektrische aansluitingVoordat u de elektriciteit gaataansluiten moet u eerstcontroleren of:1) Het stopcontact geschikt isvoor het maximum vermogenvan de machine aangegevenop het typeplaatje, en of hetvoldoet aan de geldendenormen. 2) Het voltage van de stroom-verzorging overeenkomt metwat is aangegeven op hettypeplaatje. 3) De stekker van de machinegeschikt is voor hetstopcontact. Indien dit niethet geval is moet u geenadapters gebruiken maar hetstopcontact vervangen. 4) Elektrische huishoudap-paraten moeten geaard zijn. Nadat u de verpakking heeftverwijderd controleert u goed of ergeen beschadigingen zijn.
In hetgeval van twijfel haalt u ermeteen de bevoegde service-dienst bij. De binnenkant vande machine is voor het vervoergeblokkeerd met vierschroeven aan de achterkant. Verwijder deze schroeven,verwijder het rubber met bijhorendeafstandhouders (bewaar dezestukken) en sluit de gaten met debijgeleverde plastic doppen.
Belangrijk: sluit metbijgeleverde dop de 3 gatenwaarin de stekker zich bevond,rechts onder aan de achterkantvan de wasmachine. WaterpassenHet is belangrijk dat de machine goedwaterpas staat. Voor het waterpaszetten draait u aan de stelschroevenaan de voorkant; het bovenvlak vande machine mag niet meer dan 2°hellen. Als u vast tapijt heeft moet uopletten dat de ventilatie aan deonderkant niet belemmerd wordt. De stelschroeven aan de voorkantzijn regelbaar. Aansluiting aan dewaterleidingDe waterdruk moet zijn tussende waarden die zijn aangegevenop het typeplaatje aan deachterkant. Sluit de slang aaneen koudwaterkraan aan met hetvan schroefdraad voorzienemondstuk. van ¾ gas en derubberen pakking. ADe rubberen slang. Als de waterleidingsbuizen nieuwzijn of lange tijd op non-actiefhebben gestaan, moet u, voordatu de slang aansluit, water latenstromen totdat het helder is.
Sluit de slang rechts boven aanhet watertoevoergat van demachine aan. Watertoevoergat rechts boven. Aansluiting van deafvoerslangAan de achterkant bevinden zichtwee haken (rechts en links) waaraande afvoerbuis wordt vastgehaakt. Plaats de andere kant in eenafvoerpijp of laat hem in eenwasbak of in een bad hangen zonderdat hij knikt of teveel gebogenligt. Het is belangrijk dat hij opeen hoogte van 60 tot 100 cm ligt. Als het noodzakelijk is hetuiteinde van de afvoerslang opeen lagere hoogte dan 60 cmvanaf de grond te plaatsen, danmoet de afvoerslang wordenvastgemaakt aan de haakbovenaan de achterkant. B e l a n g r i j k. De De fabrikant is nietaansprakelijk wanneerdeze normen nietgerespecteerd zijn. Plastic zakken,polystyreen, spijkersen andereverpakkingsmaterialenzijn geen speelgoed enkunnen gevaaropleveren voorkinderen. Bewaar deblokkeerschroeven ende afstandleider.
MARGHERITAMargherita - Instructies voor het installeren en gebruikBehandel uw machinemet zorgDagelijks onderhoudUw wasmachine is een trouwe vriend, houd hem fit,dat is belangrijk ook voor u. Margherita is ontworpen om velejaren zonder problemen mee tegaan. Een beetje goede zorghoudt hem goed en duurzaam. Omte beginnen moet u altijd na eenwasbeurt de waterkraan dichtdoen: de voortdurende waterdrukkan onderdelen verslijten. Bovendien sluit het demogelijkheid tot lekken uit. Als het water in uw buurt te hardis, gebruik dan eenontkalkingsmiddel :het water ishard als het witte sporenachterlaat op de kranen of om deafvoer heen, vooral van debadkuip. Voor preciese informatie kunt uzich wenden tot de plaatselijkewaterleidingsauthoriteiten of eenloodgieter in uw buurt. Leeg altijd de zakken van dekledingstukken. De buitenkant van dewasmachine wordt met een lauwsopje gewassen. Houd u aan de dosis.
Normaal wasmiddel bevat reedsontkalkingsmiddelen. Alleen alshet water speciaal hard is, duskalkrijk, raden wij aan bij iederewas een speciaal product tegebruiken. Het kan ook nuttig zijn af en toede machine te laten draaien meteen ontkalkingsmiddel en zonderwasmiddel of wasgoed. Gebruik altijd de juiste dosis enoverdrijf nooit de hoeveelheidwasmiddel aangezien dit teveelschuim kan ontwikkelen, metafzettingen en eventuele schadeaan de machine. Wanneer nodig moeten de pomp en de rubberen slang gecontroleerd wordenMargherita is voorzien van een zelfreinigende pomp die geen onderhoud nodig heeft. Mocht er onverhoopt toch iets interecht komen, zoals een knoop, haarspeldje, geldstuk of iets dergelijks, dan worden deze tegengehouden in een bereikbarefilterruimte, die zich onderaan de pomp bevindt. Het is belangrijk hetwasmiddellaatje af entoe te wassen onderde lopende kraan.
Leeg altijd alle zakken: kleine voorwerpen kunnenschade veroorzaken. Om deze te bereiken moet u het paneeltje onderaan de machineverwijderen met behulp van een schroevendraaier (afb.
1);verwijder de deksel door hem tegen de klok in te draaien (afb. 2)en inspecteer de binnenkant nauwkeurig. De rubber slangControleer de slang minstens eens per jaar: zodra u er barstjesof scheurtjes in ontdekt, te wijten aan de druk die het wateruitoefent op de slang, moet hij worden vervangen. Belangrijk: Sluit altijd eerst de stroom af voordat u tot onderhoud of reparatie overgaat, en zorg dat de machineniet in werking is. Het is normaal dat er na het verwijderen van de deksel een beetje water naar buiten komt. Let erop bij het weer aanbrengen van het paneeltje dat de haakjes aan de onderkant in de gaatjes komen te zittenvoordat u het paneeltje aandrukt. 53Afb. 1 Afb. 2.
Margherita - Istructies voor het installeren en gebruikMM ARGHERITAUw veiligheid en dievan uw gezinDe Margherita is geconstrueerd inovereenstemming met de meestrigoureuze internationaleveiligheidsnormen. Lees deze gebruiksaanwijzingenaandachtig door, het isbelangrijk omdat er niet alleennuttige tips in staan maar ookbelangrijke informatiebetreffende veiligheid, gebruiken onderhoud. 1. Margherita mag nietbuiten wordengeïnstalleerd, ook nietonder een afdak, aangezienhet gevaarlijk is hem bloot testellen aan regen en onweer. 2. Hij mag alleen doorvolwassenen wordengebruikt, en altijd alleenvoor het wassen vanwasgoed volgens deinstructies in dezegebruiksaanwijzing. 3. Als de machine verplaatstmoet worden doe dit danmet twee of drie personen enmet grote voorzichtigheid. Nooit alleen want demachine is zwaar. 4. Voordat u het wasgoed in demachine laadt, controleerof hij leeg is. 5.
Raak de machine niet aanals u blootsvoets bent ofmet natte of vochtigehanden of voeten. 6. Gebruik geenverlengsnoeren ofdubbelstekkers, die vooralin een vochtige omgevinggevaarlijk zijn. De voedingskabel mag nietgeknikt of gekneld liggen. 7. Open het wasmiddellaatjeniet als de machine inwerking is; gebruik geenwasmiddel voor handwasaangezien dat teveelschuimt. Het vervangen van de voedingskabelDeze voedingskabel isspeciaal en maguitsluitend wordengekocht bij bevoegdeService Centers. Voor het vervangen gaat uals volgt te werk:1. Wees er zeker van dat demachine uit is en de stroomafgesloten. 2. Verwijder de bovenplaatdoor de twee schroeven I loste draaien en de plaat naaru toe te trekken (afb. 3). 3. Maak de draden van deantistoringsfilter F los (afb. 4)en let op hun positie (Blauw= N; Bruin = L), laat deaarding voor het laatst. N. B.
Monteer de dekplaat doorhem op de machine te latenrusten (afb. 6) en naar vorente Schuiven zodat de haakjesaan de voorkant in de gaatjesin het bedieningspaneelterecht komen; draai deschroeven vast. Afb. 3Afb. 4 Afb. 5 Afb. 68. Trek nooit aan het snoerof aan de machine om destekker uit het stopcontact tetrekken. 9. Raak het afvoerwater nietaan terwijl de machine inwerking is, het kan heet zijn. De deur van de machinewordt warm gedurendehet wassen, houdt dekinderen op een afstand. Forceer de deur nietaangezien dit hetveiligheidssysteem, datopenen onmogelijk maakt,kan beschadigen. 10. Bij geval van storingen doetu eerst de waterkraandicht en sluit u de stroomaf; probeer nooit de machinezelf te repareren. Wend u zich uitsluitendtot bevoegd personeel eneis altijd origineleonderdelen van Ariston. 54INLFZijn altijd belangrijk.
MARGHERITAMargherita - Instructies voor het installeren en gebruikAriston: ook de servicestaat voor kwaliteit55In deze handleiding staan een aantal tips om eenvoudige storingenzelf te verhelpen. Mocht u niet in staat zijn de storing te verhelpen,dankunt u gebruik maken van de fabrieksservice van MerloniHuishoudapparaten b.v.Merloni huishoudapparaten b.v.heeft Nederland opgedeeld inverschillende service regio's.Elke regio is postcodegebonden. Binnenelke regio is een Merloni Service Partner verantwoordelijk voor defabrieksservice.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Ariston Thermo AL 169 X stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Wasmachine Ariston Thermo
Handleiding Wasmachine
Nieuwste handleidingen voor Wasmachine