Ariete Gourmet Professional 1598 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Ariete Gourmet Professional 1598 (100 pagina’s), behorend tot de categorie Keukenmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 16 mensen en kreeg gemiddeld 4.5 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over Ariete Gourmet Professional 1598 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Ariete |
| Categorie: | Keukenmachine |
| Model: | Gourmet Professional 1598 |
Handleiding Ariete Gourmet Professional 1598 – volledige tekst
NL- 52 -BELANGRIJKE AANWIJZINGENVÓÓR HET GEBRUIK DEZE AANWIJZINGEN LEZENBij het gebruik van elektrische apparaten moeten altijd de juiste voorzorgsmaatre-gelen worden genomen, waaronder:Controleer of het elektrische voltage van het apparaat overeenkomt aan het 1. voltage van uw elektriciteitsnet. Laat het apparaat niet onbeheerd achter als het aan het elektriciteitsnet is 2. verbonden; na gebruik de stekker uit het stopcontact halen. Zet het apparaat niet op of in de buurt van warmtebronnen. 3. Zet het apparaat tijdens het gebruik op een horizontaal en stabiel vlak. 4. Stel het apparaat niet bloot aan weersomstandigheden (regen, zon enz. ). 5. Pas op dat de elektriciteitskabel niet in contact komt met de warme opper-6. vlaktes. Dit apparaat mag niet gebruikt worden door personen (en kinderen) die over 7.
beperkte lichamelijke, sensoriele of mentale capaciteiten beschikken; tevens mag het niet gebruikt worden door personen die geen kennis en ervaring hebben met het gebruik van dit apparaat tenzij ze bijgestaan worden, of goed ingelicht worden, over het gebruik van het apparaat door een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid. Let op dat kinderen niet met het apparaat gaan spelen. 8. De basis van het apparaat, de stekker het elektriciteitssnoer nooit onder water 9. of andere vloeistoffen zetten, gebruik een vochtige doek om ze te reinigen. Ook als het apparaat niet in werking staat moet de stekker uit het stopcontact wor-10. den getrokken voordat de onderdelen worden verwijderd of gemonteerd of voordat het apparaat wordt gereinigd. Droog altijd goed de handen af voordat de schakelaars op het apparaat wor-11.
den gebruikt of geregeld en voordat de stekker of de elektrische verbindingen worden aangeraakt. Om de stekker uit het stopcontact te halen, pak de stekker vast en trek hem uit 12. het stopcontact. Nooit de stekker eruit trekken door aan het snoer te trekken. Gebruik het apparaat niet als het elektriciteitsnoer of de stekker beschadigt 13.
NL- 53 -Als er verlengsnoeren worden gebruikt moeten ze geschikt zijn om gebruikt 14. te worden met het vermogen van het apparaat om gevaren voor de gebruiker te voorkomen en voor de veiligheid van de ruimte waarin het apparaat wordt gebruikt. De verlengsnoeren die niet geschikt zijn kunnen werkingstoringen veroorzaken. Laat het snoer nooit loshangen daar waar kinderen het vast kunnen pakken. 15. Voor een veilig gebruilk van het apparaat, gebruik alleen originele vervan-16. gingsonderdelen en accessoires die door de fabrikant zijn goedgekeurt. Het apparaat is alleen bedoeld voor HUISHOUDELIJK GEBRUIK en is dus 17. niet geschikt voor commercieel of industrieel gebruik. Dit apparaat is conform aan de richtlijn 2006/95/EG en EMC 2004/108/EG, en 18. aan de regelgeving (EC) No. 1935/2004 van 27/10/2004 voor meterialen die in contact komen met etenswaren.
Eventuele veranderingen van dit product, die niet nadrukkelijk door de producent 19. zijn goedgekeurd, kunnen de veiligheid van de gebruiker in gevaar brengen, tevens vervalt de gebruiksgarantie. Wanneer men het apparaat als afval wil verwerken moet het onbruikbaar 20. gemaakt worden door de voedingskabel er af te knippen. Bovendien wordt het aanbevolen om alle gevaarlijke onderdelen van het apparaat te verwijderen, vooral voor kinderen die het apparaat kunnen gaan gebruiken als speelgoed. Houdt de verpakkingselementen buiten bereik van kinderen omdat ze een 21. gevarenbron kunnen zijn. Nooit de bewegende onderdelen aanraken. 22. Laat het apparaat niet leeg werken. 23. Ter voorkoming van ongelukken en schade aan het apparaat, houdt de 24. handen en de keukengereedschappen altijd uit de buurt van de bewegende onderdelen.
Gedurende de werking nooit de etenswaren met de handen in de blender stop-25. pen; gebruik altijd de speciale gleuven. De etenswaren niet van de wanden van de beker halen als het apparaat in 26. wering staat. Stop het apparaat, haal de stekker uit het stopcontact en gebruik altijd de bijgeleverde spatel.
NL- 54 -DIE GEMIXT MOETEN WORDEN EN DE BEKER OP DE MOTORBASIS MONTEREN VOORDAT DE STEKKER IN HET STOPCONTACT WORDT GESTOKEN.Verplaats het apparaat niet door het vast te pakken bij de gemonteerde beker, 30. dat wil zeggen dat het handvat van de beker niet gebruikt mag worden om het apparaat te veplaatsen.Voorkom ongevallen en schade aan het apparaat, houdt altijd de handen en 31. keukengereedschappen uit de buurt van de bewegende messen en schijven.HET PRODUCT IS ONTWORPEN ZODAT HET ALLEEN WERKT ALS DE 32. DEKSEL GOED OP DE BEKER VAN DE MIXER IS GEMONTEERD, ALS DIT NIET HET GEVAL IS, BRENG HET PRODUCT NAAR EEN GEAUTORISEERD ASSISTENTIECENTRUM.VOORDAT DE DEKSEL WORDT VERWIJDERD, WACHT TOTDAT HET MES 33. HELEMAAL STILSTAAT EN TREK DE STEKKER UIT HET STOPCONTACT.34.
Voor het correct vernietigen van het apparaat volgens de Europese Richtlijn 2012/19/CE lees het speciale blaadje dat bij het product wordt gele-vert.DEZE AANWIJZINGEN BEWARENBESCHRIJVING VAN HET APPARAAT (Fig. 1)A ArmB Knop opheffen van de armC SnelheidsregelingsknopD MenggardeE OpklopgardeF KneedgardeG Basis van het apparaatH KomI MixerL Deksel mixerM Dop deksel mixerN Deksel spetterbescherming
NL- 55 -GEBRUIKSAANWIJZINGENMAXIMAAL TOEGESTANE INHOUD EN SNELHEID1,3 KgMaximale meelinhoud die in geen enkel geval overschreden mag worden 2 KgMaximale inhoud die in geen enkel geval overschreden mag worden (voor meer details zie paragraaf RECEPTEN) snelheid 3Maximaal toegestane snelheid met kneedgarde (F)snelheid 4Maximaal toegestane snelheid met menggarde (D)snelheid 6Maximaal toegestane snelheid met garde voor het opkloppen (E)WAARSCHUWING: Nadat het apparaat uit de verpakking is genomen, voordat het voor de eerswte keer wordt gebruikt reinig alle onderdelen die in contact komen met de etenswaren goed met water en neutraal reinigingsmiddel. - Druk op de knop (B) en hef gelijktijdig de arm op (A) totdat u een blokkeringsklik hoort (Fig. 2). - Zet de kom (H) op de basis van het apparaat (G) en draai hem met de klok mee voor het vastzet-ten (Fig. 3).
- Plaats de deksel spetterbescherming (N), tegen spetters van vloeistoffen, op de arm (A), en draai hem helemaal vast (Fig. 4). - Op basis van de soort etenswaren die bewerkt moet worden zet de garde op de motoras van de basis van het apparaat (G) (Fig. 5), en draai hem tegen de klok in voor het vastzetten zodat de pin op de motoras perfect aansluit op de speciale aansluitingslus van de garde (Fig. 6). Het apparaat beschikt over drie verschillende soorten gardes: Garde voor het opkloppen (E): voor het opkloppen van eieren, room, beslag, cakebeslag zonder vetten, schuimpjes, cheesecake, mousse en soufflé. De kleine garde niet gebruiken bij dikke mengsels zoals boter, suiker, waardoor deze kan beschadigen. Garde voor het kneden (F): voor het kneden van gistdeeg voor brood en pizza.
- Steek de stekker in een stopcontact en zet het apparaat aan door de knop (C) op de snelheid “1” te draaien. Verhoog vervolgens de snelheid naar wenzof zoals aangegeven in de recepten. Het apparaat beschikt ook over de impulsenfunctie door de knop (C) tegen de klok in te draaien op de positie “P”. Het optimale gebruik wordt verkregen door hem korte tijd in te drukken (2/3 sec. ). - Voor het verkrijgen van een homogeen resultaat, zet het apparaat uit, trek de stekker uit het stopcontact en zet de arm (A) omhoog zoals vooraf wordt beschreven. Breng met behulp van een spatel alle ingeredienten op de wanden van de kom (H) in het midden van de kom.
- Nadat de bewerking klaar is of als u de soort garde wilt veranderen, zet het apparaat uit door de knop (C) in de positie “0” te draaien en trek de stekker uit het stopcontact; zet de arm (A) omhoog zoals vooraf wordt beschreven en verwijder de garde door hem voorzichtig naar buiten te trekken, nadat ze is losgezet door hem met de klok mee te draaien. - Verwijder de kom (H) door hem tegen de klok in te draaien.
NL- 56 -LET OP: Voordat het apparaat wordt gebruikt, controleer of alle accessoiers goed zijn geplaatst. Als de garde voor het kneden (F) en voor het mengen (G) worden gebruikt laat het apparaat niet langer dan 5 minuten doorgaand werken; laat het vervolgens tenminste 20 minuten afkoelen. Als de garde voor het opkloppen (E) wordt gebruikt laat het apparaat niet langer dan 10 minu-ten doorgaand werken; laat het vervolgens tenminste 20 minuten afkoelenHet niet opvolgen van deze voorschriften kan schade aan het product opleveren die niet gedekt wordt door de garantie. Als het tijdens de werking nodig is om nog ingredienten toe te voegen in de kom (H) zet het apparaat uit door de knop (C) op “0” te zetten en giet de ingredienten in de kom. Ter voorkoming van ongelukken en schade aan het apparaat, houdt de handen en de keuken-gereedschappen altijd uit de buurt van de bewegende onderdelen.
Gebruiksaanwijzingen voor de mixer- Verwijder het dekseltje van de behuizing van de mixer van de basis van het apparaat (G) (Fig. 8). - Zet de mixer (I) op de basi van het apparaat (G) en draai hem de klok in totdat ze wordt geblok-keert (Fig. 9). - Plaats de deksel (L) op de mixer (I), en druk hem zacht naar beneden totdat ze er helemaal is ingestoken (Fig. 10). - Stop de etenswaren die vooraf zijn voorbereid in de opening op de deksel (M) zonder dat het maxi-mum niveau dat op de mixer (I) is aangegeven wordt overschreden en plaats vervolgens de dop (M) op de deksel (L) door hem zacht naar beneden te drukken en met de klok mee te draaien. - Zet het apparaat aan door de knop (C) op de snelheid “1” te draaien. Verhoog vervolgens de snel-heid zoals nodig. Opmerking: Voor zachte groente en fruit (bijv. bananen) begin op een lage snelheid en verhoog de snelheid vervolgens indien noodzakelijk.
- Om een homogeen resultaat te krijgen, zet het apparaat uit, trek de stekker uit het stopcontact, verwijder de deksel (L) en, met behulp van een speciale spatel, breng de etenswaren die aan de wand de mixer (I) zitten in het midden. - Herhaal deze handelingen voor het behandlen van andere voedsel-ladingen. Opmerking: Niet meer dan 300 g hardere groente of fruit in de mixer stoppen. Opmerking: Om te voorkomen dat vloeistof uit de mixer komt gebruik de mixer niet met meer dan 1000 ml soep, crème of andere vloeistoffen. LET OP: De messen zijn scherp, behandel ze voorzichtig. Laat het accessoire mixer niet langer dan 30 secondes doorgaand werken.
NL- 57 -Controleer dat de mixer (I) en de deksel (L) goed geblokkeerd zijn voordat het apparaat in werking wordt gezet. Laat de mixer niet langer dan 30 secondes doorgaand werken. Wacht tenminste 2 minuten voordat het opnieuw wordt gebruikt. Verwijder de etenswaren niet van de randen van de kom (H) of de mixer (I) terwijl het apparaat in werking staat. Zet eerst het apparaat uit en trek de stekker uit het stopcontact. Ter voorkoming van ongelukken en schade aan het apparaat, houdt altijd de handen en de keukengereedschappen uit de buurt van de bewegende messen of schijven. Plaats altijd de deksel (L) voordat de mixer in werking wordt gezet. Voordat lauwe vloeistoffen worden gemixt, verwijder altijd de dop van de mixerdeksel (M). Nooit warme vloeistoffen in de mixer stoppen.
NUTTIGE RAADGEVINGEN- Het wordt aangeraden om eieren op kamertemperatuur op te kloppen om een beter resultaat te krijgen. - Voordat eiwit wordt opgeklopt, controleer of er geen vet of eigeel op de garde of in de kom aan-wezig is. - Voor kruimeldeeg gebruik koude ingrediënten, tenzij anders aangegeven in het recept. - Als het apparaat geforseert blijkt te werken tijdens het gebruik, zet het uit, trek de stekker uit het stopcontact en verminder de hoeveelheid die gekneed moet worden. - Het optimale deeg wordt verkregen door eerst de vloeibare ingtrediënten toe te voegen. REINIGEN EN ONDERHOUD- Verwijder alle accessoires die zijn gebruikt door de assemblagehandelingen die hiervoor zijn beschreven in omgekeerde volgorde uit te voeren.
- De kom (H), de deksel (N) en de klopgarde (E) kunnen in de vaatwasmachine gereinigd worden; de menggarde(D) en de garde voor het kneden (F) moeten met de hand gereinigd worden met warm water en neutraal reinigingsmiddel. - Alle onderdelen van de mixer kunnen in de vaatwasmachine gereinigd worden in de bovenste mand op een maximale temperatuur van 50°C/ 122°F. - Voor het reinigen van de basis van het apparaat (G) gebruik een vochtige doek.
NL- 58 -MAXIMALE INHOUDKruimeldeeg 1,3 Kg meelCakedeek 2 Kg totaal mengselBrooddeeg 1,3 Kg meelSchuimgebak (eiwit + suiker) 8Eierdeeg 850 g meelRECEPTEN BASISRECEPTEN VOOR BROOD – 1,1 KG.400 ml lauw water30 g vers gist of 14 g droog gist2 lepeltjes suiker1 lepeltje zout30 g olie300 g meel 00300 g gemalen griesmeel van harde tarwe- Meng in een kom het gist met water en suiker. Laat heet 15 minuten rusten.- Voeg zout en olie toe aan de vloeistof.- Kneed op de snelheid “1” met het haakje en voeg langzaam het meel toe.- Kneed door op de snelheid “1” tot aan 2 minuten vanaf het begin.
- Ga naar de snelheid “2” en blijf nog 4 minuten kneden.- Leg het deeg in een ingevette kom en bedek het met folie, die ook ingevet moet worden.- Laat het deeg op kamertemperatuur 1 uur rijzen, uit de buurt van tocht totdat het volume verdub-belt.- Maak op een met meel besprenkt werkblad het brood in de gewenstevorm.
- Leg het op de ovenplaat die met olie bevet is of op bevet ovenpapier en bedek het met een vaat-doek en laat het nogmaals 30 minuten rijzen.- Bak het vervolgens in de oven die is voorverwamd op 220° C voor 25-35 minuten naar gelang de groote of totdat de basis van het brood een droog en leeg geluid maakt als erop geklopt wordt.BASISRECEPT VOOR VERS PASTADEEGMET EIEREN – 800 GR.500 g meel “00”4 eieren van 65/70 g50 ml koud water5 g olie- Giet alle ingredienten in een kom.- Kneed op de snelheid “2” met het haakje voor 5 minuten- Leg het deeg in een ingevette kom en bedek het met folie. Laat het 30 minuten rusten in een lauwe ruimte.- Trek de pasta uit met de hand of in een machine en snijdt het naar gelang het recept.- Laat de pasta koken in water met zout, 5 tot 8 minuten naar gelang het formaat.
NL- 59 -BASISRECEPT VOOR KRUIMELDEEG – 1,2 KG.600 g meel “00”300 g koude boter in stukjes gesneden180 g suiker 3 eigeel75 ml koud waterEen mespuntje zoutAroma’s (vanille, citroenschil, sinassappelschil, enz…)- Giet alle ingredienten in een kom.- Kneed op de snelheid “2” met de garde (F) voor 5 minuten.- Leg het deeg op een werkvlak en maak er snel een bal van.- Bedek het met folie en leg het tenminste 20 minuten in de koelkast of tenminste totdat het een beetje hard is geworden .- Leg het deeg uit op een werkvlak besprenkt met meel met de gewenste afmetingen en hoogte.- Bak het vervolgens in de oven die is voorverwamd op 170/180° C van 15 tot 25 minuten naar gelang het recept BASISRECEPT VOOR CAKE (TORTA PARADISO) – 1,2 KG.300 g boter op kamertemperatuur 300 g suiker4 eieren 65/70 gr.8 eidooier (circa 160 gr.)200 g meel 0130 g aardappelzetmeel1 zakje poedergist voor taarten1 mespuntje zoutAroma’s (vanille, citroenschil, sinassappelschil, enz…)- Giet in een kom de boter, zout en de aroma’s.
- Klop het mengsel op met de draadgarde op de snelheid “7” voor 5 minuten.- Ga verder op de snelheid “8” en klop nog 5 minuten op. - Blijf doorkloppen en voeg een heel ei of twee eidooiers per keer toe met tussenpauzes van onge-veer één minuut totdat het ei goed opgenomen is.- Voeg het meel, het zetmeel en het gist toe en meng alles op de snelheid “6” voor 2 minuten.- Giet het mengsel in de de vormpjes die met boter zijn ingevet en met een beetje meel zijn besprenkt.- Bak het vervolgens in de oven die is voorverwarmd op 170° C voor ongeveer 35/45 minuten.- Haal het uit de oven en laat het 5 minuten in de vormpjes afkoelen.- Haal ze uit de vormpjes en leg ze op een rooster en laat ze helemaal afkoelen.
NL- 60 -BASISRECEPT VOOR SCHUIMGEBAK – 900 GR (8 EIWIT)300 g eiwit (7/8 eiwit)300 g basterdsuiker300 g poedersuiker1 mespuntje zout- Giet het eiwit op kamertemperatuur en het zout in een kom.- Klop het mengsel op tot sneeuw met de draadgarde op de snelheid “9” voor 5 minuten.- Ga verder op de snelheid “10” en voeg langzaam de basterdsuiker toe.- Blijf nog 5 minuten opkloppen nadat de laatste dosis is toegevoegt.- Zet het apparaat uit en verwijder de kom.
- Voeg de poedersuiker door een zeef toe met een spatel die van boven naar beneden bewogen moet worden.- Met een spuit of met twee lepels maak de meringue op de ovenplaat bekleed met ovenpapier dat een beetje met olie of boter is ingevet.- Bak het vervolgens in de oven die is voorverwarmd op 40/50° C voor enkele uren en laat de ovendeur enkele centimeters open staan om het vocht eruit te laten komen zodat de meringue goed opdrogen.- Voor de kleine stukken zijn 3-4 uur nodig wn voor de grotere meringue zijn 8-10 nodig.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Ariete Gourmet Professional 1598 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Keukenmachine Ariete
Handleiding Keukenmachine
Nieuwste handleidingen voor Keukenmachine