AEG SFE818E1DS Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van AEG SFE818E1DS (48 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 43 mensen. Heb je een vraag over AEG SFE818E1DS of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | AEG |
| Categorie: | Koelkast |
| Model: | SFE818E1DS |
| Apparaatplaatsing: | Ingebouwd |
| Soort bediening: | Touch |
| Kleur van het product: | Wit |
| Deurscharnieren: | Rechts |
| Ingebouwd display: | Ja |
| Gewicht: | 57000 g |
| Breedte: | 540 mm |
| Diepte: | 549 mm |
| Hoogte: | 1772 mm |
| Netbelasting: | - W |
| Snoerlengte: | 2.4 m |
| Kinderslot: | Ja |
| Geluidsniveau: | 32 dB |
| Jaarlijks energieverbruik: | 141 kWu |
| Gewicht verpakking: | 55000 g |
| Breedte verpakking: | 590 mm |
| Diepte verpakking: | 600 mm |
| Hoogte verpakking: | 1840 mm |
| Energie-efficiëntieklasse (oud): | A+++ |
| Nettocapaciteit vriezer: | 22 l |
| Vriescapaciteit: | 3 kg/24u |
| Draairichting deur verwisselbaar: | Ja |
| Nettocapaciteit koelkast: | 259 l |
| Koelkast binnenverlichting: | Ja |
| Soort lamp: | LED |
| Aantal planken koelkast: | 4 |
| Aantal groente lades: | 1 |
| Vriezer positie: | Boven |
| Bewaartijd bij stroomuitval: | 15 uur |
| Snelvriesfunctie: | Ja |
| Aantal sterren: | 4* |
| Totale nettocapaciteit: | 281 l |
| Eierenrekje: | Ja |
| Automatisch ontdooien (koelkast): | Ja |
| Installatie compartiment breedte: | 560 mm |
| Installatie compartiment diepte: | 550 mm |
| Installatie compartiment hoogte: | 1780 mm |
| Plankmateriaal: | Gehard glas |
| Super Cool functie: | Ja |
| Koelkastdeurvakken: | 6 |
| Stroombron: | Electrisch |
| Deur open alarm: | Ja |
| Klimaatklasse: | SN-T |
| Automatische ontdooiing ( diepvries ): | Nee |
| Land van herkomst: | Italië |
| Koelsysteem: | Dynamisch (door de ventilator ondersteund) |
| Vriezer temperatuur (min): | -18 °C |
| Ventilatie: | Nee |
| AC-ingangsspanning: | 230 - 240 V |
| Type beeldscherm: | LED |
Handleiding AEG SFE818E1DS – volledige tekst
–reinig regelmatig oppervlakken die in contactkunnen komen met voedsel en toegankelijkeafwateringssystemen;–bewaar rauw vlees en vis in geschikte recipiënten inde koelkast, zodat het niet in contact komt met ofdruppelt op andere levensmiddelen.•WAARSCHUWING: Houd de ventilatieopeningen altijdvrij van obstructies; dit geldt zowel voor losstaande alsingebouwde modellen.•WAARSCHUWING: Gebruik geen mechanische ofandere middelen om het ontdooiproces te versnellen,behalve die middelen die door de fabrikant zijnaanbevolen.•WAARSCHUWING: Let op dat u het koelcircuit nietbeschadigt.•WAARSCHUWING: Gebruik geen elektrischeapparaten in de koelkast, tenzij deze door de fabrikantworden aanbevolen.•Gebruik geen waterstralen en stoom om het apparaatte reinigen.•Maak het apparaat schoon met een vochtige zachtedoek.
Gebruik alleen neutrale schoonmaakmiddelen.Gebruik geen schuurmiddelen, schuursponsjes,oplosmiddelen of metalen voorwerpen.•Als het apparaat lange tijd leeg is, schakel het dan uit,ontdooi, reinig en droog het en laat de deur open omte voorkomen dat er schimmel in het apparaatontstaat.•Bewaar geen explosieve stoffen zoals spuitbussenmet een ontvlambaar drijfgas in dit apparaat.•Als de voedingskabel beschadigd is, moet defabrikant, een erkende serviceverlener of eengekwalificeerd persoon deze vervangen teneindegevaarlijke situaties te voorkomen.www.aeg.com4
2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN2. 1 InstallatieWAARSCHUWING. Alleen een erkendeinstallatietechnicus mag hetapparaat installeren. • Verwijder alle verpakkingsmaterialen. • Installeer en gebruik geen beschadigdapparaat. • Gebruik het apparaat niet voordat uhet in de ingebouwde structuurinstalleert omwille vanveiligheidsredenen. • Volg de installatie-instructies die zijnmeegeleverd met het apparaat. • Pas altijd op bij verplaatsing van hetapparaat, want het is zwaar. Gebruikaltijd veiligheidshandschoenen engesloten schoeisel. • Zorg ervoor dat rond het apparaatlucht kan circuleren. • Bij de eerste installatie of na hetomdraaien van de deur moet uminstens 4 uur wachten voordat u hetapparaat op de stroom aansluit. Hierdoor kan de olie terug in decompressor stromen. • Trek de stekker uit het stopcontactvoordat u handelingen aan hetapparaat uitvoert (bijv. het omdraaienvan de deur).
• Installeer het apparaat niet in denabijheid van radiatoren, fornuizen,ovens of kookplaten. • Stel het apparaat niet bloot aanregen. • Installeer het apparaat niet op eenplaats met direct zonlicht. • Installeer dit apparaat niet in ruimtesdie te vochtig of te koud zijn. • Til de voorkant van het apparaat opals u hem wilt verplaatsen, omkrassen op de vloer te voorkomen. • Het apparaat bevat een zakjedroogmiddel. Dit is geen speelgoed. Dit is geen levensmiddel. Gooi hetonmiddellijk weg. 2. 2 Aansluiting op hetelektriciteitsnetWAARSCHUWING. Gevaar voor brand enelektrische schokken. WAARSCHUWING. Zorg er bij het plaatsen vanhet apparaat voor dat hetstroomsnoer niet klem zit ofwordt beschadigd. WAARSCHUWING. Gebruik geenmeerwegstekkers enverlengsnoeren. • Dit apparaat moet wordenaangesloten op een geaardstopcontact.
• Zorg dat u de elektrische onderdelen(hoofdstekker, kabel, compressor)niet beschadigt. Neem contact met deerkende servicedienst of eenelektricien om de elektrischeonderdelen te wijzigen. • De stroomkabel moet lager blijvendan het niveau van de stopcontact. • Steek de stekker pas in hetstopcontact als de installatie isvoltooid. Zorg ervoor dat het netsnoerna installatie bereikbaar is. • Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijdaan de stekker. 2. 3 GebruikWAARSCHUWING. Gevaar op letsel,brandwonden of elektrischeschokken. Het apparaat bevat ontvlambaargas, isobutaan (R600a), een aardgasNEDERLANDS 5.
met een hoge ecologische compatibiliteit. Zorg ervoor dat u het koelcircuit datisobutaan bevat, niet beschadigt. • De specificatie van dit apparaat nietwijzigen. • Plaats geen elektrische apparaten(bijv. ijsmachines) in het apparaattenzij uitdrukkelijk geschikt verklaarddoor de fabrikant. • Als er schade aan het koelcircuitoptreedt, zorg er dan voor dat er zichgeen vlammen en andereontstekingsbronnen in de kamerbevinden. Lucht de ruimte indien ditgebeurt. • Zet geen hete items op dekunststofonderdelen van hetapparaat. • Plaats geen koolzuurhoudendedranken in het vriesvak. Dit zal extradruk in de drankfles veroorzaken. • Bewaar geen ontvlambare gassen envloeistoffen in het apparaat. • Plaats geen ontvlambare producten ofitems die vochtig zijn doorontvlambare producten in, bij of ophet apparaat. • Raak de compressor of condensatorniet aan. Ze zijn heet.
• Zorg ervoor dat u nooit met natte ofvochtige handen items uit het vriesvakverwijderd of aanraakt. • Vries ontdooide voedingswaren nooitopnieuw in. • Bewaar de voedingswaren volgens deinstructies op de verpakking. • Wikkel het voedsel in eender welkcontactmateriaal voor voedselalvorens het in het vriesvak teplaatsen. 2. 4 BinnenverlichtingWAARSCHUWING. Gevaar voor elektrischeschokken. • Met betrekking tot de lamp(en) in ditproduct en reservelampen dieafzonderlijk worden verkocht: Dezelampen zijn bedoeld om bestand tezijn tegen extreme fysiekeomstandigheden in huishoudelijkeapparaten, zoals temperatuur,trillingen, vochtigheid, of zijn bedoeldom informatie te geven over deoperationele status van het apparaat. Ze zijn niet bedoeld voor gebruik inandere toepassingen en zijn nietgeschikt voor verlichting inhuishoudelijke ruimten. 2. 5 Onderhoud en reinigingWAARSCHUWING.
Gevaar voor letsel of schadeaan het apparaat. • Schakel het apparaat uit en trek destekker uit het stopcontact voordat uonderhoudshandelingen verricht. • Het koelcircuit van dit apparaat bevatkoolwaterstoffen.
Enkel bevoegdepersonen mogen de eenheidonderhouden en herladen. • Controleer regelmatig de afvoer vanhet apparaat en reinig het indiennodig. Indien de afvoer verstopt is, zaler water op de bodem van hetapparaat liggen. 2. 6 Service• Neem contact op met de erkendeservicedienst voor reparatie van hetapparaat. Gebruik uitsluitend originelereserveonderdelen. • Houd er rekening mee datzelfreparatie of niet-professionelereparatie gevolgen kan hebben voorde veiligheid en de garantie kan doenvervallen. • De volgende reserveonderdelen zijnbeschikbaar gedurende 7 jaar nadathet model is stopgezet: thermostaten,temperatuursensoren, printplaten,lichtbronnen, deurklinken,deurscharnieren, trays en manden. Houd er rekening mee dat sommigevan deze reserveonderdelen alleenbeschikbaar zijn voor professionelereparateurs en dat niet allereserveonderdelen relevant zijn vooralle modellen.
• Haal de stekker uit het stopcontact.• Snij het netsnoer van het apparaat afen gooi dit weg.• Verwijder de deur om te voorkomendat kinderen en huisdieren opgeslotenraken in het apparaat.• Het koelcircuit en deisolatiematerialen van dit apparaatzijn ozonvriendelijk.• Het isolatieschuim bevat ontvlambaregassen. Neem contact met uwplaatselijke overheid voor informatiem.b.t. correcte afvalverwerking vanhet apparaat.• Veroorzaak geen schade aan het deelvan de koeleenheid dat zich naast dewarmtewisselaar bevindt.3. INSTALLATIEWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.WAARSCHUWING!Raadpleeg het installatie-instructiedocument om uwapparaat te installeren.WAARSCHUWING!Zet het apparaat vast inovereenstemming met deinstallatie-instructies om eenrisico op instabiliteit van hetapparaat te voorkomen.3.1 AfmetingenBAH1W1D1W2D2W3D390°NEDERLANDS 7
5 cm min.200 cm2min.200 cm2LET OP!Raadpleeg de installatie-instructies voor de installatie.3.5 Omkeerbaarheid van dedeurRaadpleeg het afzonderlijke documentmet instructies voor installatie enomdraaien van de deur.LET OP!Bedek tijdens iedere fasevan het omdraaien van dedeur de vloer met eenduurzaam materiaal omkrassen te voorkomen.4. BEDIENINGSPANEEL51678 4 3 21Display2Toets voor het verhogen van detemperatuur in de vriezer3Toets voor het verlagen van detemperatuur in de vriezer4OK5Mode6Toets voor het verhogen van detemperatuur in de koelkast7Toets voor het verlagen van detemperatuur in de koelkast8ON/OFFHet is mogelijk om het vooraf ingesteldegeluid van toetsen te wijzigen door deMode-toets en de toets om detemperatuur kouder te zetten,tegelijkertijd gedurende enkele secondenin te drukken. Wijziging is omkeerbaar.4.1 DisplayminA B C D EG FHIJA. Indicatielampje koelvakB.
Om de functie in te schakelen:1. Druk op de Mode knop tot hetbijbehorende pictogram verschijnt. Het DYNAMICAIR controlelampjeknippert. 2. Druk op de OK-knop om tebevestigen. Het DYNAMICAIR controlelampjewordt weergegeven. Om de functie uit te schakelen, herhaaltu de procedure totdat het DYNAMICAIRcontrolelampje uit gaat. Als de functie automatischwordt geactiveerd, gaat hetDYNAMICAIRcontrolelampje niet branden(zie "Dagelijks gebruik"). De activering van deDYNAMICAIR functieverhoogt hetenergieverbruik. De ventilator stopt als de deur open is enherstart onmiddellijk nadat de deur wordtgesloten. 4. 8 ChildLock -functieActiveer de functie ChildLock om debediening van de knoppen tevergrendelen tegen onbedoeldebediening. 1. Druk op Mode tot het bijbehorendepictogram verschijnt. Het ChildLock-lampje knippert. 2. Druk op OK om te bevestigen. Het ChildLock-lampje wordt getoond.
Om de functie ChildLock uit teschakelen, herhaalt u de proceduretotdat het bijbehorende lampje ChildLockuit gaat. 4. 9 DrinksChill -functieDe DrinksChill-functie moet wordengebruikt om een geluidsalarm op degewenste tijd in te stellen. Dit isbijvoorbeeld handig als in een receptstaat dat producten een bepaalde tijdmoet afkoelen. Deze functie is ook handig als u eraanmoet worden herinnerd dat u flessen ofblikken in de vriezer hebt gelegd om snelaf te koelen. 1. Druk op Mode tot het bijbehorendepictogram verschijnt. Het DrinksChill-lampje knippert. De Timer toont gedurende enkeleseconden de ingestelde waarde (30minuten). 2. Druk op de timertoets om de waardevan de timer te wijzigen van 1 tot 90minuten. 3. Druk op OK om te bevestigen. Het DrinksChill-lampje wordt getoond. De timer begint (min) te knipperen. Op het einde van de aftelling knippert hetlampje "0 min" en klinkt een alarm.
Het is mogelijk om te allentijde tijdens het aftellen envoor het einde van deingestelde tijd, de tijd teveranderen door op de toetsvoor het lager zetten van detemperatuur en op de toetsvoor het hoger zetten van detemperatuur te drukken. 4. 10 Alarm bij hogetemperatuurBij een temperatuurstijging in hetvriesvak (bijvoorbeeld door een eerderestroomstoring) knipperen de alarm- envriestemperatuurindicatoren en gaat hetgeluid aan. Om het alarm uit te schakelen:1. Druk op een willekeurige toets. Het geluid wordt uitgeschakeld. 2. De temperatuurweergave van devriezer toont de hoogste temperatuurgedurende een aantal seconden envervolgens geeft het display deingestelde temperatuur opnieuwweer. NEDERLANDS 11.
5.3 GroenteladeDe lade is geschikt voor het opbergenvan fruit en groente.Verwijder de lade (bijv. om schoon temaken):1. Trek de lade eruit en til hem op.2. Duw de rails in de kast om schadeaan het apparaat te voorkomen bijhet sluiten van de deur.Om weer in elkaar te zetten:1. Trek de rails eruit.2. Plaats het achterste deel van de lade(1) op de rails.213. Houd de voorkant van de lade (2)omhoog terwijl u de lade naar binnenduwt.4. Druk het voorste deel van de ladenaar beneden.Trek de lade er weer uit encontroleer of deze correct opzowel de achterste als devoorste haken is geplaatst.5.4 IndicatielampjetemperatuurVoor de juiste bewaring van het voedselis de koelkast uitgerust met eentemperatuurlampje.
Het symbool op dezijkant van het apparaat duidt hetkoudste deel van de koelkast aan.Als OK wordt weergegeven (A), brengdan vers voedsel naar een zone die isaangegeven met een symbool, zo nietNEDERLANDS 13
6. AANWIJZINGEN EN TIPS6. 1 Tips voorenergiebesparing• Koelkast: Het meest efficiënte gebruikvan energie is verzekerd in deconfiguratie met de lades in hetonderste deel van het apparaat enmet de rekken gelijkmatig verdeeld. De positie van de deurbakken heeftgeen invloed op het energieverbruik. • De deur niet vaker openen of openlaten staan dan noodzakelijk. • Vriezer: Hoe kouder detemperatuurinstelling, hoe hoger hetenergieverbruik. • Koelkast: Stel de temperatuur niet tehoog in om energie te besparen,tenzij de kenmerken van het voedseldit vereisen. • Als de omgevingstemperatuur hoogis, de temperatuurregeling op eenlage temperatuur staat en hetapparaat volledig gevuld is, kan decompressor continu aanstaanwaardoor er ijs op de verdamperontstaat. Stel in dit geval detemperatuurregeling in op een hogeretemperatuur, om automatischontdooien mogelijk te maken en zoenergie te besparen.
• Zorg voor een goede ventilatie. Dekde ventilatieroosters of -gaten niet af. 6. 2 Tips voor het invriezen• Activeer de Frostmatic-functie tenminste 24 uur voordat u het voedsel inhet vriesvak legt. • Vóór het invriezen verpakken enverzegelen van vers voedsel in:aluminiumfolie, plastic folie of zakken,luchtdichte containers met deksel. • Verdeel voor efficiënter invriezen enontdooien het voedsel in kleineporties. • Het wordt aanbevolen om etiketten endatums op al uw diepvriesproductente plakken. Dit zal helpenvoedingsmiddelen te identificeren ente weten wanneer ze moeten wordengebruikt voordat ze bederven. • Het voedsel moet vers zijn wanneerhet wordt ingevroren om een goedekwaliteit te behouden. Vooralgroenten en fruit moeten na de oogstworden ingevroren om al hunvoedingsstoffen te behouden.
• Flessen of blikken met vloeistoffenniet invriezen, in het bijzonderdranken die kooldioxide bevatten - zekunnen exploderen tijdens hetinvriezen. • Plaats geen warm voedsel in hetkoelvak. Koel het af bijkamertemperatuur voordat u het inhet vak plaatst.
• Om te voorkomen dat de temperatuurvan al ingevroren voedsel toeneemt,dient u vers voedsel hier niet directnaast te plaatsen. Plaats voedsel opkamertemperatuur in het deel van hetvriesvak waar geen bevroren voedselis. • IJsblokjes, ingevroren water ofwaterijsjes niet meteen nadat ze uitde vriezer zijn gehaald opeten. Gevaar voor bevriezing. • Ontdooid voedsel niet opnieuwinvriezen. Als het voedsel ontdooid is,kook het dan, koel het af en vries hetdan in. 6. 3 Tips voor het bewarenvan ingevroren voedsel• Het vriesvak is het vak gemarkeerdmet. • Een goede temperatuurinstelling diede conservering van ingevrorenvoedsel garandeert is eentemperatuur lager dan of gelijk aan-18°C. Een hogere temperatuurinstelling inhet apparaat kan leiden tot eenkortere houdbaarheid. • Het hele vriesvak is geschikt voor deopslag van diepvriesproducten.
• Bedek het voedsel met eenverpakking om de versheid en hetaroma te behouden. • Gebruik altijd gesloten containersvoor vloeistoffen en voor voedsel, omsmaken of geuren in het vak tevoorkomen. • Om kruisbesmetting tussen gekookten rauw voedsel te voorkomen,bedekt u het gekookte voedsel enscheidt u het van het rauwe. • Het wordt aanbevolen om het voedselin de koelkast te ontdooien. • Plaats geen warm voedsel in hetapparaat. Zorg ervoor dat het isafgekoeld bij kamertemperatuurvoordat u het in het apparaat plaatst. • Om voedselverspilling te voorkomenmoet de nieuwe voorraad voedselaltijd achter de oude wordengeplaatst. 6. 7 Tips voor het koelen vanvoedsel• Het vak voor vers voedsel is het vakmet de markering (op het typeplaatje)met. • Vlees (alle soorten): verpakken ingeschikt materiaal en op de glazenplaat leggen, boven de groentelade. Bewaar vlees maximaal 1-2 dagen.
• Groente en fruit: grondig reinigen (hetzand verwijderen) en in een specialelade (groentelade) bewaren. • Het is raadzaam om exotischevruchten zoals bananen, mango’s,papaja’s, etc. niet in de koelkast tebewaren. • Groenten zoals tomaten,aardappelen, uien en knoflook mogenniet in de koelkast worden bewaard. • Boter en kaas: in een luchtdicht bakjeleggen of in aluminiumfolie of plasticzakjes wikkelen, om zoveel mogelijklucht uit te sluiten. • Flessen: afsluiten met een dop en opde flessenplank van de deur plaatsenof (indien beschikbaar) in hetflessenrek. • Om het afkoelen van de producten teversnellen, is het raadzaam om deventilator aan te zetten. De activeringvan DYNAMICAIR zorgt voor eengrotere homogenisatie van de internetemperaturen. • Raadpleeg altijd dehoudbaarheidsdatum van deproducten, om te weten hoelang zebewaard kunnen worden. 7. ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING.
1 De binnenkantschoonmakenVoordat u het apparaat voor de eerstekeer gebruikt, wast u de binnenkant ende interne accessoires met lauwwarmwater en een beetje neutrale zeep om detypische geur van een nieuw productweg te nemen. Droog daarna grondig af. LET OP. Gebruik geenreinigingsmiddelen,schuurpoeders, chloor ofreinigers op oliebasis. Dezebeschadigen de afwerking. LET OP. De toebehoren enonderdelen van het apparaatzijn niet geschikt om in eenafwasmachine gewassen teworden. 7. 2 Periodieke reinigingHet apparaat moet regelmatig wordenschoongemaakt:1. Maak de binnenkant en deaccessoires schoon met lauw wateren wat neutrale zeep. 2. Controleer de afdichtingenregelmatig en wrijf ze schoon om uervan te verzekeren dat ze schoonen vrij van resten zijn. 3. Afspoelen en goed afdrogen. NEDERLANDS 17.
Probleem Mogelijke oorzaak OplossingDe Frostmatic-functie is in‐geschakeld.Zie de rubriek over ‘Frostma‐tic-functie’.De Coolmatic-functie is inge‐schakeld.Zie de rubriek over ‘Coolma‐tic-functie’.De compressor start niet on‐middellijk na het drukken op"Frostmatic" of "Coolmatic",of na het veranderen van detemperatuur.De compressor start niet di‐rect.Dit is normaal en geen sto‐ring.De deur is niet goed gemon‐teerd of dekt het ventilatier‐ooster af.Het apparaat staat niet wa‐terpas.Raadpleeg de montage-in‐structies.Deur gaat moeilijk open. Je probeerde de deur directnadat je die sloot opnieuw teopenen.Wacht even met de deuropenen nadat je die hebt ge‐sloten.De verlichting werkt niet. De stand-bystand van deverlichting is ingeschakeld.Sluit en open de deur.De lamp is defect.
Neem contact op met dedichtstbijzijnde klantenservi‐ce.Er is te veel bevroren rijp enijs.De deur is niet goed geslo‐ten.Zie de sectie ‘De deur slui‐ten’. Het deurrubber is vervormdof vuil.Zie de sectie ‘De deur slui‐ten’. De voedingsproducten isniet goed verpakt.Verpak de voedingsproduc‐ten beter. De temperatuur is verkeerdingesteld.Raadpleeg het hoofdstuk'Bedieningspaneel'. Apparaat is volledig geladenen is ingesteld op de laagstetemperatuur.Stel een hogere temperatuurin. Raadpleeg het hoofdstuk'Bedieningspaneel'. De ingestelde temperatuur inhet apparaat is te laag en deomgevingstemperatuur is tehoog.Stel een hogere temperatuurin. Raadpleeg het hoofdstuk'Bedieningspaneel'.Er stroomt water over deachterwand van de koelkast.Tijdens automatisch ontdooi‐en smelt rijp op de achter‐wand.Dit is correct.www.aeg.com20
Probleem Mogelijke oorzaak OplossingEr condenseert teveel waterop de achterwand van dekoelkast.De deur werd te vaak geo‐pend.Open de deur alleen als hetnodig is. De deur is niet volledig ge‐sloten.Zorg ervoor dat de deur vol‐ledig gesloten is. Het bewaarde voedsel wasniet ingepakt.Verpak voedsel in geschiktmateriaal voordat je het inhet apparaat plaatst.Er stroomt water in de koel‐kast.Opgeborgen voedingspro‐ducten voorkomen dat hetwater in de wateropvangbakloopt.Zorg ervoor dat voedings‐producten de achterwandniet raken. De waterafvoer is verstopt. Reinig de waterafvoer.Er stroomt water op de vloer.
De smeltwaterafvoer is nietaangesloten op de verdamp‐schaal boven de compres‐sor.Sluit de smeltwaterafvoeraan op de verdampschaal.De temperatuur kan nietworden ingesteld.De "Frostmatic functie" of"Coolmatic-functie" is inge‐schakeld.Schakel de "Frostmatic func‐tie" of "Coolmatic-functie"handmatig uit, of wacht tot‐dat de functie automatischdeactiveert om de tempera‐tuur in te stellen.. Raadpleegde rubriek over "Frostmaticfunctie" of "Coolmatic func‐tie".De temperatuur in het appa‐raat is te laag/te hoog.De temperatuur is niet cor‐rect ingesteld.Stel een hogere/lagere tem‐peratuur in. De deur is niet goed geslo‐ten.Zie de sectie ‘De deur slui‐ten’. De temperatuur van de voe‐dingsproducten is te hoog.Laat de voedingsproductenafkoelen tot kamertempera‐tuur voordat je ze opbergt.
Er worden veel voedingspro‐ducten in een keer opgebor‐gen.Berg minder voedingspro‐ducten in een keer op.De dikte van de rijp is groterdan 4 - 5 mm.Ontdooi het apparaat. De deur werd vaak geopend. Open de deur alleen als datnodig is.NEDERLANDS 21
Probleem Mogelijke oorzaak OplossingDe Frostmatic-functie is in‐geschakeld.Zie de rubriek over ‘Frostma‐tic-functie’.De Coolmatic-functie is inge‐schakeld.Zie de rubriek over ‘Coolma‐tic-functie’.DEMO op het display. Het apparaat staat in de‐monstratiemodus.Houd de OK -toets ongeveer10 seconden ingedrukt toteen lang geluid klinkt en hetdisplay even uitschakelt.Er verschijnt een of of-symbool in plaats vangetallen op het temperatuur‐display.Storing van de temperatuur‐sensor.Neem contact op met dedichtstbijzijnde klantenservi‐ce. (Het koelsysteem blijft devoedingsproducten koelen,maar de temperatuurinstel‐ling kan niet worden gewij‐zigd).Bel, wanneer het advies niettot resultaten leidt, dedichtstbijzijnde servicedienstvoor dit merk.8.2 Het lampje vervangenHet apparaat is uitgerust met eenledbinnenlampje dat een langelevensduur heeft.Alleen een onderhoudsmonteur mag deverlichting vervangen.
12. MILIEUBESCHERMINGRecycleer de materialen met hetsymbool . Gooi de verpakking in eengeschikte afvalcontainer om het terecycleren. Bescherm het milieu en devolksgezondheid en recycleer op eencorrecte manier het afval van elektrischeen elektronische apparaten. Gooiapparaten gemarkeerd met het symbool niet weg met het huishoudelijk afval.Breng het product naar het milieustationbij u in de buurt of neem contact op metde gemeente.www.aeg.com24
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met AEG SFE818E1DS stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koelkast AEG
Handleiding Koelkast
Nieuwste handleidingen voor Koelkast