AEG LF62R840 Handleiding

AEG Wasmachine LF62R840

Bekijk gratis de handleiding van AEG LF62R840 (44 pagina’s), behorend tot de categorie Wasmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 64 mensen en kreeg gemiddeld 4.1 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over AEG LF62R840 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/44
USER
MANUAL
NL Gebruiksaanwijzing
Wasautomaat
LF62R840

Beoordeel deze handleiding

4.1/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: AEG
Categorie: Wasmachine
Model: LF62R840

Handleiding AEG LF62R840 – volledige tekst

INHOUDSOPGAVE1. VEILIGHEIDSINFORMATIE. 32. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN. 53. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT. 74. TECHNISCHE GEGEVENS. 85. MONTAGE. 86. ACCESSOIRES. 127. BEDIENINGSPANEEL. 138. DRAAIKNOP EN KNOPPEN. 149. PROGRAMMA’S. 1610. INSTELLINGEN. 2011. VOORDAT U HET APPARAAT VOOR DE EERSTE KEER GEBRUIKT. 2112. DAGELIJKS GEBRUIK. 2113. AANWIJZINGEN EN TIPS. 2614. ONDERHOUD EN REINIGING. 2815. PROBLEEMOPLOSSING. 3316. VERBRUIKSWAARDEN. 3617. SNELSTARTGIDS. 3818. MILIEUBESCHERMING. 40VOOR PERFECTE RESULTATENBedankt dat je voor dit AEG-product hebt gekozen. We hebben het gecreëerd omjarenlang onberispelijke prestaties te leveren, met innovatieve technologieën diehet leven eenvoudiger maken – functies die je wellicht niet op gewone apparatenaantreft. Neem een paar minuten de tijd om het beste uit het apparaat te halen.

Ga naar onze website voor:Advies over gebruik, brochures, het oplossen van problemen, service- enreparatie-informatie:www. aeg. com/supportRegistreer je product voor een betere service:www. registeraeg. comKoop accessoires, verbruiksartikelen en originele reserveonderdelen voor jeapparaat:www. aeg. com/shopKLANTENSERVICE EN SERVICEGebruik altijd originele onderdelen. Als u contact opneemt met onze erkende servicedienst, zorg er dan voor dat u devolgende gegevens tot uw beschikking hebt: Model, PNC, serienummer. De informatie vindt u op het typeplaatje. Waarschuwingen en veiligheidsinformatie Algemene informatie en tips Milieu-informatieWijzigingen voorbehouden. www. aeg. com2.

Bewaar de instructies altijd op eenveilige en toegankelijke plek voor toekomstig gebruik.1.1 Veiligheid van kinderen en kwetsbarepersonen•Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8jaar en ouder en door mensen met een beperktlichamelijk, zintuiglijk of verstandelijk vermogen of eengebrek aan ervaring en kennis, indien zij ondertoezicht staan of instructies hebben gekregen over hetveilig gebruiken van het apparaat en indien zij degevaren begrijpen.•Kinderen tussen de 3 en 8 jaar oud en personen metzware en complexe beperkingen dienen altijd uit debuurt van het apparaat te worden gehouden, tenzij zevoortdurend onder toezicht staan.•Kinderen jonger dan 3 jaar dienen, tenzij zijvoortdurend onder toezicht staan, bij het apparaat uitde buurt te worden gehouden.•Houd toezicht op kinderen om te voorkomen dat zijmet het apparaat gaan spelen.•Houd alle verpakking uit de buurt van kinderen engooi het op passende wijze weg.•Houd reinigingsmiddelen uit de buurt van kinderen.•Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van hetapparaat als de deur open staat.•Als het apparaat is voorzien van een kinderslot, dientdit te worden geactiveerd.•Kinderen mogen zonder toezicht geen reinigings- enonderhoudswerkzaamheden aan het apparaatuitvoeren.NEDERLANDS 3

1.2 Algemene veiligheid•Dit apparaat is uitsluitend bedoeld voor het wassenvan huishoudelijk, machinewasbaar wasgoed.•Dit apparaat is bedoeld voor binnenshuishuishoudelijk gebruik.•Dit apparaat kan worden gebruikt in kantoren,hotelkamers, bed & breakfast-kamers,boerderijgasthuizen en andere soortgelijkeaccommodaties waar dergelijk gebruik de(gemiddelde) huishoudelijke gebruiksniveaus nietoverschrijdt.•De specificatie van dit apparaat niet wijzigen.•De maximale belading van het apparaat is 8 kg.Overschrijd de maximale belading van elk programmaniet (zie het hoofdstuk 'Programma's').•De waterdruk bij het watertoevoerpunt van deaansluiting moet liggen tussen 0,5 bar (0,05 MPa) en10 bar (1,0 MPa).•De ventilatie-openingen in de onderkant mogen nietworden afgedekt door tapijt, een mat of anderesoorten vloerbedekking.•Het apparaat moet op de waterleiding wordenaangesloten met de nieuwe meegeleverde slangsets,of andere nieuwe slangsets geleverd door hetgeautoriseerd servicecentrum.•Oude slangsets mogen niet opnieuw worden gebruikt.•Als het netsnoer beschadigd is, moet de fabrikant, eenerkend servicecentrum of een gekwalificeerdepersoon deze vervangen teneinde gevaarlijke situatiesmet elektriciteit te voorkomen.•Schakel het apparaat uit en trek de stekker uit hetstopcontact voordat je onderhoudshandelingenverricht.•Gebruik geen waterstralen onder druk en/of stoom omhet apparaat te reinigen.•Reinig het apparaat met een vochtige doek.

schuurmiddelen, schuursponsjes, oplosmiddelen ofmetalen voorwerpen. 2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN2. 1 InstallatieDe installatie moet voldoenaan de relevante nationalevoorschriften. • Verwijder alle verpakking en detransportbouten, inclusief de rubberenmof met kunststof afstandhouder. • Bewaar de transportbouten op eenveilige plek. Als het apparaatverplaatst moet worden in detoekomst, moeten ze opnieuwbevestigd worden om de trommel tevergrendelen om interne schade tevoorkomen. • Pas altijd op bij verplaatsing van hetapparaat, want het is zwaar. Gebruikaltijd veiligheidshandschoenen engesloten schoeisel. • Volg de installatie-instructies die zijnmeegeleverd met het apparaat. • Installeer en gebruik geen beschadigdapparaat. • Gebruik of installeer het apparaat nietop plekken waar de temperatuuronder de 0°C komt of waar het wordtblootgesteld aanweersomstandigheden.

• Zorg ervoor dat de vloer van de plaatswaar u het apparaat installeert, vlak,stabiel, hittebestendig en schoon is. • Zorg dat er lucht tussen het apparaaten de vloer kan circuleren. • Als het apparaat op zijn permanenteplaats wordt geplaatst, moet u nagaanof het waterpas staat. Is dit niet hetgeval, stel de stelpootjes hier dan opaf. • Installeer het apparaat niet directboven de vloerafvoer. • Sproei geen water op het apparaat enstel het niet bloot aan overmatigevochtigheid. • Plaats het apparaat niet op een plekwaar de deur niet helemaal open kan. • Plaats geen gesloten bak ommogelijke waterlekkage op te vangenonder het apparaat. Neem contact opmet het geautoriseerd servicecentrumom te raadplegen welke accessoiresgebruikt mogen worden. 2. 2 Elektrische aansluitingWAARSCHUWING. Gevaar voor brand enelektrische schokken.

• WAARSCHUWING: Dit apparaat isontworpen om te wordengeïnstalleerd/aangesloten op eenaardingsaansluiting in het gebouw. • Gebruik altijd een juist geïnstalleerdschokbestendig stopcontact.

• Zorg ervoor dat de parameters op hetvermogensplaatje overeenkomen metelektrische vermogen van denetstroom. • Gebruik geen adapters met meerderestekkers en verlengkabels. • Zorg dat u de netstekker en hetnetsnoer niet beschadigt. Indien devoedingskabel moet wordenvervangen, dan moet dit gebeurendoor onze Klantenservice. • Steek de stekker pas in hetstopcontact als de installatie isvoltooid. Zorg ervoor dat het netsnoerna installatie bereikbaar is. • Raak de stroomkabel of stekker nietaan met natte handen. • Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijdaan de stekker. 2. 3 Wateraansluiting• Het toevoerwater mag niet warmerzijn dan 25°C. • Beschadig de waterslangen niet. • Indien buizen lang niet zijn gebruikt,er reparaties hebben plaatsgevondenof er nieuwe apparaten zijn geplaatst(watermeters, enz.

• Zorg ervoor dat er geen zichtbarewaterlekken zijn tijdens en na heteerste gebruik van het apparaat. • Gebruik geen verlengslang als detoevoerslang te kort is. Neem contactop met de erkende klantenservicevoor vervanging van de toevoerslang. • Bij het uitpakken van het apparaat ishet mogelijk dat je water uit deafvoerslang ziet stromen. Dit komtdoor het testen met water van hetapparaat in de fabriek. • Je kunt de afvoerslang maximaal 400cm verlengen. Neem contact op metde erkende klantenservice voor deandere afvoerslang en hetverlengstuk. • Zorg ervoor dat de kraan na installatiebereikbaar is. 2. 4 GebruikWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel,elektrische schokken, brand,brandwonden en schadeaan het apparaat. • Volg de veiligheidsinstructies op deverpakking van het wasmiddel op. • Plaats geen ontvlambare producten ofartikelen die vochtig zijn metontvlambare producten in, bij of ophet apparaat.

• Met betrekking tot de lamp(en) in ditproduct en reservelampen dieafzonderlijk worden verkocht: Dezelampen zijn bedoeld om bestand tezijn tegen extreme fysiekeomstandigheden in huishoudelijkeapparaten, zoals temperatuur,trillingen, vochtigheid, of zijn bedoeldom informatie te geven over deoperationele status van het apparaat. Ze zijn niet bedoeld voor gebruik inandere toepassingen en zijn nietgeschikt voor verlichting inhuishoudelijke ruimten. 2. 6 VerwijderingWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel ofverstikking. • Haal de stekker uit het stopcontact enkoppel het apparaat los van dewatertoevoer. • Snijd het netsnoer vlak bij hetapparaat af en gooi het weg. • Verwijder de deurvergrendeling om tevoorkomen dat kinderen of huisdierenwww. aeg. com6.

binnen in de trommel vast komen tezitten.• Gooi het apparaat weg conform delokale voorschriften voor deverwijdering van elektrische enelektronische apparatuur (AEEA).3. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT3.1 BijzondereeigenschappenJe nieuwe wasautomaat voldoet aan allemoderne eisen voor een effectievebehandeling van wasgoed met een laagwater-, energie- en wasmiddelverbruik eneen milde behandeling van het wasgoed.• De stemt deProSense Systemprogrammaduur automatisch af op hetwasgoed in de trommel om perfectewasresultaten te behalen in zo minmogelijk tijd.

0000000000AMod. xxxxxxxxx000V ~ 00Hz 0000 W910000000 00ABCProd.No.DOp het typeplaatje staan de modelnaam( ), het productnummer ( ), de elektrischeA Bvermogens ( ) en het serienummer ( ).C D4. TECHNISCHE GEGEVENSAfmetingen Breedte / hoogte / totalediepte59,6 cm /84,7 cm /57,7 cmElektrische aansluiting SpanningTotaal vermogenZekeringFrequentie230 V2000 W10 A50 HzBeschermingsniveau tegen binnendringen van vaste deel‐tjes en vocht door het beschermende deksel, behalvewaar de laagspanningsapparatuur geen bescherming te‐gen vocht heeftIPX4Watertoevoerdruk MinimumMaximum0,5 bar (0,05 MPa)10 bar (1,0 MPa)Watertoevoer 1) Koud waterMaximale belasting Katoen 8 kgCentrifugeersnelheid Maximale centrifugeersnel‐heid1351 tpm1) Sluit de waterinlaatslang aan op een waterkraan met een 3/4'' schroefdraad.5. MONTAGEWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.5.1 Uitpakken1. Open de deur.

Haal al het wasgoeduit de trommel.Accessoires die bij hetapparaat wordengeleverd, kunnen permodel verschillen.2. Plaats het verpakkingselement op devloer achter het apparaat en leg hetvoorzichtig op de achterzijde.www.aeg.com8

Verwijder depolystyreenbescherming van deonderkant.12LET OP!Leg de wasmachine niet opzijn voorzijde.3. Zet het apparaat weer rechtop.Verwijder het aansluitsnoer en deafvoerslang van de slanghouders.WAARSCHUWING!U kunt het water in deafvoerslang zienstromen. Dit komtdoordat de wasmachinein de fabriek is getest.4. Verwijder de drie bouten met desleutel die bij het apparaat geleverdis. Trek de bouten met de plastictussenstukken eruit.Wij raden u aan om alletransportbouten enverpakking te bewarenvoor als u het apparaatgaat verplaatsen.5. Plaats de plastic doppen, die u in dezak met de gebruiksaanwijzingaantreft, in de openingen.5.2 Plaatsing en waterpaszetten1. Installeer het apparaat op een vlakkeharde vloer.Zorg ervoor dat devloerbedekking deluchtcirculatie onder hetapparaat niet stopt.Zorg ervoor dat het apparaatgeen muren of andereapparaten raakt.2.

x4Het apparaat moet waterpas en stabielstaan.Een juiste afstelling van hetapparaat voorkomt trillingenen lawaai en het bewegenvan het apparaat als deze inbedrijf is.Als het apparaat op een plintwordt geïnstalleerd of als ereen wasdroger op dewasmachine wordt gezet,maak dan gebruik van deaccessoires die in hethoofdstuk 'Accessoires'worden beschreven. Lees demet de accessoires en hetapparaat meegeleverdeinstructies zorgvuldig door.5.3 De toevoerslang1. Sluit de watertoevoerslang aan op deachterkant van het apparaat.2. Plaats hem naar rechts of linksafhankelijk van de positie van dewaterkraan.º20º4 º45ºZorg ervoor dat detoevoerslang niet verticaal isgeplaatst.3. Maak indien nodig de ringmoer losom hem in de juiste stand te zetten.4.

lekkage in de slang door natuurlijkeslijtage.Het rode gedeelte in het venster « »Atoont deze storing.AAls dit gebeurt, draait u de kraan dicht enneemt u contact op met de erkendeklantenservice om de slang te latenvervangen.5.5 WaterafvoerDe afvoerslang moet rechtstreeks in eenafvoerpijp op een hoogte van niet minderdan 60 cm en niet meer dan 100 cm vande vloer worden geplaatst.U kunt de afvoerslangmaximaal 400 cm verlengen.Neem contact op met deerkende klantenservice voorde andere afvoerslang enhet verlengstuk.De afvoerslang kan op verschillendemanieren worden aangesloten:1. Maak een U-vorm van deafvoerslang en plaats hem rond deplastic slanggeleider.2. -Aan de rand van een gootsteenMaak de geleider vast aan dewaterkraan of aan de wand.Zorg dat de plastic geleiderniet kan bewegen als hetapparaat water afvoert.Zorg ervoor dat het uiteindevan de afvoerslang niet inwater is ondergedompeld.

Erkan een vuil waterteruglopen in het apparaat.3. Op een staande leiding met eenventilatiegat - Steek de afvoerslangdirect in een afvoerleiding. Zie deillustratie.Het einde van deafvoerslang moet altijdgeventileerd zijn, d.w.z. datde binnendiameter van deafvoerpijp (min. 38 mm -min. 1.5") groter moet zijndan de buitendiameter vande afvoerslang.4. Als het uiteinde van de afvoerslanger zo uitziet (zie de afbeelding), dankunt u het direct in de standpijpplaatsen.NEDERLANDS 11

5. Zonder de plastic slanggeleideraan een gootsteenafvoer - Doe deafvoerslang in de gootsteenafvoer enzet deze vast met een klem. Zie deillustratie.Zorg dat de afvoerslang eenbocht maakt om tevoorkomen dat deeltjes uitde gootsteen in het apparaatkomen.6.

Plaats de slang direct op eeningebouwde afvoerleiding in dekamerwanden zet vast met eenklem.5.6 Elektrische aansluitingAan het einde van de installatie kunt u destekker in het stopcontact steken.Het typeplaatje aan de binnenrand vande deur van het apparaat en hethoofdstuk 'Technische gegevens' gevende benodigde elektrische waarden aan.Zorg ervoor dat ze compatibel zijn metde netvoeding.Controleer of de elektrische installatie inuw woning geschikt is voor het maximalevereiste vermogen; houd hierbij rekeningmet andere apparaten die in gebruik zijn.Sluit het apparaat aan op een geaardstopcontact.Het aansluitsnoer moet na de installatievan het apparaat toegankelijk zijn.Neem voor alle elektrischewerkzaamheden die nodig zijn om ditapparaat te installeren contact op metons geautoriseerde servicecentrum.De fabrikant kan niet aansprakelijkgesteld worden voor schade of letsel dievoortkomt uit het niet opvolgen vanbovengenoemdeveiligheidsvoorschriften.6.

Alleen geschikte accessoiresdie door AEG zijngoedgekeurd waarborgen deveiligheidsnormen van hetapparaat. Als niet-goedgekeurde onderdelenworden gebruikt, worden alleclaims ongeldig verklaard.6.2 Set bevestigingsplaatjesAls u het apparaat op een plint installeertdie geen accessoire is meegeleverd bijAEG, zet het apparaat dan vast in debevestigingsplaten.Lees de met het accessoiremeegeleverde instructies zorgvuldigdoor.6.3 TussenstukDe droogtrommel kan uitsluitend op dewasautomaat worden gezet metgebruik van het juiste tussenstuk.WAARSCHUWING!Zet de droogtrommel nietonder de wasautomaat.Controleer of het tussenstukcompatibel is door de dieptevan uw apparaten op temeten.7.

7Centrifugeren - Essorage tiptoetsvoor verminderopties • Niet centrifugeren -optie • Spoelstop -optie 8Temp. aanraaktoets 9Aan /Uit - Marche/Arrêt drukknop 7.2 DisplayAB EDCA De digitale aanduiding kan weergeven:• Programmaduur (bijv. ).• Uitsteltijd (bijv. of ).• Cycluseinde ( ).• Waarschuwingscode ( ).B Aanduiding extra spoelen. Deze gaat branden als dezeoptie wordt geselecteerd.CDe aanduiding knippert tijdens de waarneming vande wasgoedlading.D Aanduiding kinderslot.E Aanduiding vergrendelde deur.8. DRAAIKNOP EN KNOPPEN8.1 Aan /Uit - Marche/Arrêt Druk een paar seconden op deze knopte drukken kunt u het apparaat in- ofuitschakelen.

Er klinken tweeverschillende geluiden als het apparaatin- of uitgeschakeld wordt.Omdat de stand-by-functie het apparaatautomatisch uitschakelt om hetenergiegebruik in een aantal gevallen tebeperken, moet u het apparaat wellichtweer inschakelen.Raadpleeg de paragraaf over stand-by inhet hoofdstuk 'Dagelijks gebruik' voormeer informatie.www.aeg.com14

8. 2 InleidingNiet alle opties en functieszijn beschikbaar voor allewasprogramma's. Controleerde verenigbaarheid van deopties en functies met dewasprogramma's in het'Programmaoverzicht'. Eenoptie of functie kan eenandere uitsluiten. In zo'ngeval staat het apparaat niettoe dat u de onverenigbareopties of functies sameninstelt. Zorg dat het scherm en detoetsen altijd schoon endroog zijn. 8. 3 Temp. Wanneer het gewenste programma isgekozen, stelt uw machine automatischeen standaard temperatuur voor. Stel deze optie in om destandaardtemperatuur te wijzigen. De aanduiding = koud water van deingestelde temperatuur gaat aan (hetapparaat verwarmt het water niet). 8. 4 Centrifugeren - EssorageAls u een programma instelt, stelt hetapparaat automatisch de maximaaltoegestane centrifugeersnelheid in.

Raak deze toets herhaaldelijk aan om:De Spoelstop te activeren• Stel deze optie in om te voorkomendat het wasgoed kreukt. • Het bijbehorende indicatielampje gaatbranden. • Er is water in de trommel nadat hetprogramma is voltooid. • De deur blijft vergrendeld en detrommel draait regelmatig om kreukente verminderen. • U moet het water afvoeren om dedeur te ontgrendelen. • Als u de Start/Pauze - Départ/Pauseknop aanraakt, voert het apparaat decentrifugeerfase uit en pompt hetwater weg. Het apparaat zal het waterna circa 18 uur automatischuit het apparaatwegpompen. De optie Niet centrifugeren activeren• Stel deze optie in om allecentrifugeerfasen uit te schakelen. Alleen de afvoerfase is beschikbaar. • Het bijbehorende indicatielampje gaatbranden. • Stel deze optie in voor zeer fijnestoffen. • De spoelfase verbruikt meer watervoor sommige wasprogramma’s.

De centrifugeersnelheid kanworden verlaagd. 8. 5 Extra Druk meerdere malen op deze knop oméén van de beschikbare opties teactiveren. • Vlekken - TachesKies deze optie om een fase tegenvlekken aan het programma toe tevoegen en het zwaar vervuilde ofbevlekte wasgoed met eenvlekverwijderaar te behandelen.

Giet de vlekverwijderaar in het vak. De vlekverwijderaar wordt in detoepasselijke fase van hetwasprogramma toegevoegd. Deze optie kan de duurvan het programmaverlengen. Deze optie is nietbeschikbaar bij eentemperatuur lager dan40 °C. • Voorwas - PrélavageGebruik deze functie om eenvoorwasfase op 30 °C toe te voegenvóór de wasfase. Deze optie wordt aanbevolen voorzwaar vervuild wasgoed, met in hetbijzonder zand, stof, modder enandere vaste deeltjes. NEDERLANDS 15.

Deze optie kan de duurvan het programmaverlengen.• Alleen spoelenHet apparaat voert alleen despoelfase, het centrifugeren en hetwegpompen van het water van hetgekozen programma uit.Het relevante indicatielampje gaatbranden.8.6 Startuitstel - DépartDifféréMet deze optie kunt u het starten vaneen programma uitstellen naar eenhandiger tijdstip.Druk herhaaldelijk op de knop om degewenste uitsteltijd in te stellen.

De tijdwordt met stappen van 30 minutenverhoogd tot 90' en van 2 tot maximaal20 uur.Het lampje van de optie en het lampjevan de ingestelde waarde branden.Nadat de knopStart/Pauze - Départ/Pause wordt aangeraakt, begint hetapparaat met aftellen.8.7 Tijd besparen - Gain detempsDeze optie is raadzaam om hetwasprogramma in te korten.Gebruik deze optie voor wasgoed metnormale of lichte vervuiling of omwasgoed op te frissen.Raak deze knop aan om deeenmaaltijdsduur te verminderen.Raak bij een kleinere lading deze knop tweemaal aan om een extra kortprogramma in te stellen.Het lampje van de optie en het lampjevan de ingestelde waarde branden.8.8 Start/Pauze - Départ/Pause Raak toets Start/Pauze - Départ/Pauseaan om het draaiende programma testarten, te pauzeren of te onderbreken.9.

PROGRAMMA’S9.1 ProgrammatabelWasprogramma'sProgramma ProgrammabeschrijvingWasprogramma'sEco 40-60 Normaal vervuilde kleding‐Wit katoen en kleurvast katoen.stukken. Het energieverbruik daalt en de duurtijd van het was‐programma neemt toe, waardoor goede wasresultaten wordengegarandeerd.Katoen - Coton Wit en bont katoen, zwaar en normaal vervuild katoen.Synthetica - Synthétiques . Normaal vervuilde kle‐Synthetische of gemengde stoffendingstukken.Fijne was - Délicats Fijne stoffen zoals acryl, viscose en gemengde stoffenhebben een milde wasbeurt nodig. Voor normaal en licht be‐vuild wasgoed.Wol/Zijde - Laine/Soie Machinewasbestendige wol, handwasbestendige wol enandere stoffen met «handwas»-symbool1).www.aeg.com16

Programma Programmabeschrijving20 min. - 3 kg Katoen en synthetische items licht vervuild of slechts een‐maal gedragen. Katoen 20° - Coton 20° Gemengde was (katoenen en synthetische stoffen)2). Strijkvrij - Repassage fa‐cile Synthetische stoffen die voorzichtig gewassen moetenworden. Normaal en licht bevuild wasgoed. 3)Anti-allergie Witte katoenen kleding. Dit hoogwaardige wasprogramma incombinatie met stoomdamp, verwijdert meer dan 99,99% vanbacteriën en virussen4) de temperatuur gedurende de wasfaseboven de 60°C houden; met een extra actie op de vezels dank‐zij een dampfase, een verbeterde spoelfase zorgt voor eengoede verwijdering van wasmiddel en resten van micro-orga‐nismen. Dit programma zorgt ook voor een goede verminde‐ring van pollen/allergene items. Centrifugeren/Pompen -Essorage/Vidange Alle stoffen, behalve wol en zeer delicate stoffen.

Om hetwasgoed te centrifugeren en het water uit de trommel af tevoeren. 1) Tijdens deze cyclus draait de trommel langzaam om te zorgen voor een zacht wasproces. Het kanlijken alsof de trommel niet draait of niet goed draait, maar dat is normaal voor dit programma. 2) Dit programma is voor dagelijks gebruik en heeft het laagste energie- en waterverbruik met behoudvan goede wasprestaties. 3) Om kreuken te beperken, regelt deze cyclus de watertemperatuur en voert een zachte wasbeurt encentrifugeerfase uit. Het apparaat voegt enkele spoelgangen toe. 4) Getest op Staphylococcus aureus, Gebruiksaanwijzing, Candida albicans, Pseudomonas aeruginosaen MS2 Bacteriophage in externe test uitgevoerd door Swissatest Testmaterialien AG in 2021 (testrap‐port nr. 202120117).

- 3 kg 30 °C40 °C - 30 °C1200 tpm1200 tpm - 800 tpm 3 kgKatoen 20° - Coton 20° (Koud ) 1400 tpm1400 tpm - 800 tpm 8 kgStrijkvrij - Repassage facile 40 °C60 °C - (Koud )800 tpm800 tpm - 800 tpm 3 kgAnti-allergie 60 °C 1400 tpm1400 tpm - 800 tpm 8 kgCentrifugeren/Pompen - Es‐sorage/Vidange 2) -1400 tpm1400 tpm - 800 tpm 8 kg1) Volgens Verordening (EU) 2019/2023 van de Com missie kan dit programma bij 40 °C normaal be‐vuild katoenen wasgoed dat wasbaar is verklaard bij 40 °C of 60 °C, samen in dezelfde cyclus reinigen.Voor de bereikte temperatuur in het wasgoed, de duur van het programma en andere ge‐gevens wordt verwezen naar het hoofdstuk 'Verbruikswaarden'.De meest efficiënte programma's op het gebied van energieverbruik zijn over het alge‐meen programma's die presteren bij lagere temperaturen en een langere duur.2) Stel de centrifugeersnelheid in.

Zorg ervoor dat deze geschikt is voor het soort stof dat wordt gewas‐sen. Als u de optie Niet centrifugeren instelt, is enkel de afvoerfase beschikbaar.www.aeg.com18

Compatibiliteit van programmaoptiesOPTIESPROGRAMMAEco 40-60Katoen - Coton Synthetica - Synthétiques Fijne was - Délicats Wol/Zijde - Laine/Soie 20 min. - 3 kg Katoen 20° - Coton 20° Strijkvrij - Repassage facile Anti-allergie Centrifugeren/Pompen - Essorage/Vidange Centrifugeren - Essorage ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■Niet centrifugeren ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■Spoelstop ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ Vlekken - Taches 1) ■ ■ ■ ■ ■ Voorwas - Prélavage ■ ■ ■ ■ ■ ■ Alleen spoelen ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ Extra spoelen - RinçagePlus ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ Tijd besparen - Gain detemps 2) ■ ■ ■ ■ ■ ■ Startuitstel - Départ Diffé‐ré ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■1) Deze optie is niet beschikbaar bij een temperatuur lager dan 40 °C.2) Als u de kortste cyclusduur instelt, adviseren wij u de grootte van de lading te verminderen. Het is mo‐gelijk om de volledige lading te gebruiken, maar het wasresultaat kan dan minder bevredigend zijn.NEDERLANDS 19

Geschikte wasmiddelen voor wasprogramma’sProgramma Universeelpoeder1)Universelevloeistof(Liquid Uni‐versal)Vloeistofvoor ge‐kleurdewasFijne wasen wol SpeciaalEco 40-60 ▲ ▲ ▲ -- --Katoen - Coton ▲ ▲ ▲ -- --Synthetica - Syn‐thétiques ▲ ▲ ▲ -- --Fijne was - Déli‐cats -- -- -- ▲ ▲Wol/Zijde - Laine/Soie -- -- -- ▲ ▲20 min. - 3 kg -- ▲ ▲ -- --Katoen 20° - Co‐ton 20° ▲ ▲ ▲ -- --Strijkvrij - Repas‐sage facile ▲ ▲ ▲ -- --Anti-allergie ▲ ▲ ▲ -- --1) Bij een temperatuur hoger dan 60 °C wordt het gebruik van waspoeder aanbevolen.▲ = Aanbevolen -- = Niet aanbevolen9.2 Woolmark Wool Care - BlauwDe wolwascyclus van de machine is goedge‐keurd door Woolmark voor het wassen vanwollen kleding met een wasetiket voor dehandwas, mits de kledingstukken worden ge‐wassen volgens de instructies op het etiket inhet kledingstuk en die van de fabrikant vandeze wasmachine.

M1511Het symbool 'Woolmark' is een certificatiete‐ken in verschillende landen.10. INSTELLINGEN10.1 Veiligheid van kinderenMet deze optie kunt u voorkomen datkinderen met het bedieningspaneelspelen.• Voor het inschakelen/uitschakelenvan deze optie raakt u tegelijkertijdCentrifugeren - Essorage en Extrawww.aeg.com20

aan tot het indicatielampje aan/uitgaat. U kunt deze optie inschakelen:• Nadat u toets Start/Pauze - Départ/Pause aanraakt: alle knoppen en deprogrammaknop wordenuitgeschakeld (behalve de toetsAan /Uit - Marche/Arrêt). • Voordat u toets Start/Pauze - Départ/Pause aanraakt: kan het apparaat nietstarten. Het apparaat behoudt de keuze vandeze optie nadat u het heeftuitgeschakeld. 10. 2 GeluidssignalenEr klinkt een geluidssignaal als hetprogramma voltooid is (gedurende 2minuten opeenvolgende geluiden). Voor het vanuitschakelen/inschakelende geluidssignalen raakt u gedurende 6seconden tegelijkertijd toets Startuitstel -Départ Différé en Tijd besparen - Gainde temps aan. Als u de geluidssignalenuitschakelt, werken ze welals er een storing optreedt. 10. 3 Permanent extra spoelenMet deze optie kunt bij elke programmaautomatisch een extra spoelbeurtinstellen.

• Voor het inschakelen/uitschakelenvan deze optie raakt u tegelijkertijdTemp. en Centrifugeren - Essorageaan tot het relevante indicatielampjeop het display. aan/uit gaat11. VOORDAT U HET APPARAAT VOOR DE EERSTEKEER GEBRUIKT1. Zorg ervoor dat alle transportboutenuit het apparaat zijn verwijderd. 2. Zorg ervoor dat er stroom aanwezigis er dat de waterkraan openstaat. 3. Giet een kleine hoeveelheidwasmiddel in het vak dat wordtaangegeven met. 4. Stel het programma voor katoen inop de hoogste temperatuur zonderwasgoed in de trommel en start hetprogramma. Dit verwijdert al het mogelijke vuil uit detrommel en de kuip. 12. DAGELIJKS GEBRUIKWAARSCHUWING. Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid. 12. 1 Het apparaatinschakelen1. Steek de stekker in het stopcontact. 2. Open de waterkraan. 3. Druk Aan /Uit - Marche/Arrêt eenpaar seconden op de toets om hetapparaat in te schakelen.

Er klinkt een korte toon (indieningeschakeld). 12. 2 Wasgoed in de machinedoen1. Open de deur van het apparaat. 2. Schud de kleding goed, voordat udeze in het apparaat stopt. 3. Doe de was in de trommel, één itemtegelijk.

LET OP!Zorg ervoor dat er geenwasgoed tussen de deurblijft klemmen. Er kanwaterlekkage of beschadigdwasgoed ontstaan.LET OP!Het wassen van hele vette ofolieachtige vlekken kanschade aan de rubberendelen van de wasmachineveroorzaken.12.3 Wasmiddel en additieven(wasverzachter,vlekkenmiddel) toevoegenVakje voor voorwasmiddel,weekprogramma ofvlekkenverwijderaar.Wasmiddelvakje voor wasfase.Bakje voor vloeibaretoevoegingen (wasverzachter,stijfsel).Dit is het maximale niveau voorvloeibare toevoegingen.Klep voor waspoeder of vloeibaarwasmiddel.Volg altijd de instructies opdie u op de verpakking vanhet wasmiddel aantreft. Weraden u wel aan hetmaximaal aangegevenniveau niet te overschrijden( ). Deze hoeveelheidzal u echter de bestewasresultaten geven.Verwijder na de wascyclusindien vereistachtergebleven wasmiddeluit het wasmiddelvakje.12.4 De stand van de klepcontroleren1.

4. Draai de klep omlaag om vloeibaarwasmiddel te gebruiken.Met de klep in de standOMLAAG:• Gebruik geengeleiachtige ofdikvloeibarewasmiddelen.• Giet niet meervloeibaar wasmiddelin het vakje dan delimiet op de klep.• Stel de voorwasfaseniet in.• Stel de uitgesteldestart niet in.5. Doseer het wasmiddel en dewasverzachter.6. Sluit de wasmiddeldispenserladezorgvuldig.Zorg ervoor dat de klep geen verstoppingveroorzaakt wanneer u de lade sluit.12.5 Een programma instellen1. Draai de programmaknop op hetgewenste wasprogramma. Hetbijbehorende indicatielampje gaatbranden.Het lampje van de knop Start/Pauze -Départ/Pause knippert.Op het display verschijnt de geschatteprogrammaduur.2. Om de temperatuur en/of decentrifugesnelheid te wijzigen, raaktu de bijbehorende toetsen aan.3. Stel indien gewenst een of meeropties in door de desbetreffendeknoppen aan te raken.

De bijhorendeaanduidingen gaan vervolgens aan inhet display en de aangegeveninformatie wijzigt.Als een keuze niet mogelijkis gaat de aanwijzing nietaan en klinkt er engeluidssignaal.12.6 Een programma startenmet een uitgestelde startDruk op toets Start/Pauze - Départ/Pause.Het aftellen van de uitgestelde startwordt op het display weergegeven.Als het aftelproces voltooid is, wordt hetprogramma gestart.De aanpassing voorPROSENSE begint nadathet aftellen is beëindigd.NEDERLANDS 23

Het annuleren van deuitgestelde start als hetafstellen is begonnenDe uitgestelde start annuleren:1. Druk op Start/Pauze - Départ/Pauseom het apparaat te pauzeren. Hetbijbehorende indicatielampjeknippert. 2. Druk herhaaldelijk op de knopStartuitstel - Départ Différé tot hetdisplay toont. 3. Druk nogmaals op toets Start/Pauze- Départ/Pause om het programmaonmiddellijk te starten. Het wijzigen van deuitgestelde start als hetafstellen is begonnenDe uitgestelde start wijzigen:1. Druk op Start/Pauze - Départ/Pauseom het apparaat te pauzeren. Hetbijbehorende indicatielampjeknippert. 2. Druk herhaaldelijk op de toetsStartuitstel - Départ Différé totdat hetdisplay de gewenste uitsteltijdweergeeft. 3. Druk nogmaals op toets Start/Pauze- Départ/Pause om het aftellenopnieuw te laten beginnen. 12. 7 Een programma startenRaak toets Start/Pauze - Départ/Pauseaan om het programma te starten.

Het bijbehorende indicatielampje stoptmet knipperen en blijft branden. Het programma start en de deur wordtvergrendeld. Op het display verschijnthet indicatielampje. De afvoerpomp gaat inwerking kort voordat hetapparaat zich met water vult. 12. 8 De ProSense-ladingdetectieDe programmaduur in hetdisplay is van toepassing opeen middelmatige/grotelading. 1. Het toestel detecteert de lading in deeerste 30 seconden: de indicator en de tijdpuntjes flikkeren, detrommel draait kort. 2. Aan het einde van de ladingdetectiegaat de aanduiding uit en stoppende tijdstippen met knipperen. Deprogrammaduur wordtovereenkomstig aangepast en kanworden verlengd of verkort. Na nogeens 30 seconden gaat dewatertoevoer stromen. In dit geval is het gedurende 30seconden mogelijk om het apparaat tepauzeren en de overtolligekledingstukken te verwijderen.

Als de hoeveelheid wasgoedniet wordt verminderd, gaat hetwasprogramma ondanks teveel ladingtoch van start. In dit geval kun je niet debeste wasresultaten verwachten. Circa 20 minuten na de startvan het programma kan deprogrammaduur afhankelijkvan de capaciteit van dewateropname van de stoffenweer worden aangepast. De ProSense-detectie wordtalleen uitgevoerd metvolledige wasprogramma´s(zonder gekozenoverslafase). De ProSense is nietbeschikbaar bij sommigeprogramma's, zoals Wol/Zijde - Laine/Soie,programma's met korte cyclien zonder wasfase. www. aeg. com24.

12. 9 Een programmaonderbreken en de optieswijzigenU kunt als een programma bezig is maareen paar opties wijzigen:1. Druk op toets Start/Pauze - Départ/Pause. Het bijbehorende indicatielampjeknippert. 2. Wijzig de opties. De weergegeveninformatie in het display wijzigtovereenkomstig. 3. Druk nogmaals op toets Start/Pauze- Départ/Pause. Het wasprogramma gaat verder. 12. 10 Draaiend programmaannuleren1. Druk op de Aan /Uit - Marche/Arrêttoets om het programma teannuleren en om het apparaat uit teschakelen. 2. Druk opnieuw op de Aan /Uit -Marche/Arrêt toets om het apparaatin te schakelen. Nu kunt u een nieuw wasprogrammakiezen. Als de ProSense-fase alvoltooid is en de machine almet water gevuld wordt,begint het nieuweprogramma zonderherhaling van deProSense-fase. Het wateren wasmiddel worden nietweggepompt om verspillingte voorkomen.

De displaytoont de maximumduur vanhet programma en werkt dit20 minuten na de start vanhet nieuwe programma bij. 12. 11 Openen van de deur -kledingstukken toevoegenAls een programma of het startuitstel inwerking is, is de deur van dewasmachine vergrendeld. Als de temperatuur en hetwaterniveau in de trommel tehoog zijn en/of de trommelnog draait, kunt u de deurniet openen. 1. Druk op de knop Start/Pauze -Départ/Pause. Op het display gaat het indicatielampjevan de deurvergrendeling uit. 2. Open de deur van het apparaat. Indien nodig kunt u items toevoegenof uitnemen. 3. Sluit de deur en druk op de toetsStart/Pauze - Départ/Pause. Het programma of startuitstel gaatverder. 4. De deur kan worden geopend als hetprogramma is voltooid of stelcentrifugeren- of drainage-programma/optie en druk op de knopStart/Pauze - Départ/Pause. 12.

12 Einde van hetprogrammaWanneer het programma is voltooid,stopt het apparaat automatisch. Degeluidssignalen weerklinken (als zeactief zijn). In het display gaat allewasfaseaanduidingen continu brandenen toont de tijdzone. Het lampje van de toets Start/Pauze -Départ/Pause gaat uit.

Vijf minuten na afloop van hetprogramma schakeltenergiebesparingsfuncie het apparaatautomatisch uit. Als u het apparaat weerinschakelt, wordt het eindevan het als laatste gekozenprogramma in het displayweergegeven. Draai aan deprogrammaknop om eennieuwe cyclus in te stellen. 2. Haal het wasgoed uit het apparaat. 3. Zorg ervoor dat de trommel leeg is. 4. Laat de deur en hetwasmiddeldoseerbakje iets openstaan om de vorming van schimmelen onaangename luchtjes tevoorkomen. 5. Draai de waterkraan dicht. 12. 13 Laat het waterweglopen na afloop van decyclusIndien u een programma heeft gekozenof een optie die het water van de laatstespoelbeurt niet wegpompt, wordt hetprogramma voltooid, maar:• Op het display verschijnt deaanduiding voor gesloten deur • De trommel draait nog regelmatig omkreukvorming van het wasgoed tevoorkomen. • De deur blijft vergrendeld.

• U moet het water afvoeren om dedeur te kunnen openen:1. Raak indien nodig de toetsCentrifugeren - Essorage aan om hetcentrifugeertoerental dat door hetapparaat wordt voorgesteld teverlagen. 2. Druk op Start/Pauze - Départ/Pauseom het programma voort te zetten3. Als het programma is voltooid, gaathet deurvergrendelingssymbool uit en kunt u de deur openen. 4. Druk een paar seconden op de knopvoor Aan /Uit - Marche/Arrêt om hetapparaat uit te schakelen. Het apparaat zal hoe danook het water na circa 18uur automatisch uit hetapparaat wegpompen. 12. 14 Stand-by-optieDe stand-by-functie schakelt hetapparaat automatisch uit om stroom tebesparen als:• Het apparaat is 5 minuten voordat uop de knop Start/Pauze - Départ/Pause drukt niet gebruikt. Druk opnieuw op de toets Aan /Uit -Marche/Arrêt om het apparaat in teschakelen.

• 5 minuten na afloop van hetwasprogrammaDruk opnieuw op de toets Aan /Uit -Marche/Arrêt om het apparaat in teschakelen. De tijd van het laatst ingesteldeprogramma wordt weergegeven ophet display. Draai aan de programmaknop om eennieuwe cyclus in te stellen.

Als u een programma ofoptie instelt die eindigt metwater in de trommel, wordthet apparaat niet door destand-by-functie gedeactiveerd om u eraante herinneren het water wegte pompen. 13. AANWIJZINGEN EN TIPSWAARSCHUWING. Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid. 13. 1 Voor u het wasgoed inde trommel doet• Verdeel het wasgoed in: wit, gekleurd,synthetisch, fijne was en wol. • Volg de wasinstructies die u op dewaslabels van het wasgoed vindt. www. aeg. com26.

• Was witte en bonte artikelen nietsamen. • Sommige bonte items kunnenverkleuren met de eerste wasbeurt. We raden je aan ze apart te wassenvoor de eerste paar keren. • Draai meerlagige stoffen, wollen enkleding met opdrukkenbinnenstebuiten. • Behandel hardnekkige vlekken voor. • Was hardnekkige vlekken met eenspeciaal wasmiddel. • Wees voorzichtig met gordijnen. Verwijder de haken of stop degordijnen in een waszak ofkussensloop. • Een zeer kleine lading kan problemenveroorzaken bij de centrifugefase dieleiden tot overmatige trillingen. Als ditvoorkomt:a. onderbreek het programma enopen de deur (raadpleeghoofdstuk 'Dagelijks gebruik');b. herverdeel de lading met dehand zodat de items gelijkmatigover de trommel zijn verdeeld;c. druk op de toets Start/Pauze -Départ/Pause. Decentrifugeerfase gaat door. • Knoop kussenslopen dicht, sluitritsen, haakjes en drukknopen.

Bindriemen, koorden, veters, linten enandere losse elementen vast. • Was geen wasgoed zonder zomen ofmet scheuren. Gebruik een waszakjeom kleine items te wassen (bijv. beugelbh's, riemen, panty's, veters,linten, etc. ). • Maak de zakken leeg en vouw deartikelen open. 13. 2 Hardnekkige vlekkenVoor sommige vlekken is water enwasmiddel niet voldoende. We raden u aan om deze vlekken tebehandelen voordat u deze artikelen inde machine stopt. Er zijn speciale vlekkenverwijderaarsverkrijgbaar. Gebruik een specialevlekkenverwijderaar die geschikt is voorhet type vlek en stof. 13. 3 Type en hoeveelheidwasmiddelDe keuze van het wasmiddel en hetgebruik van de juiste hoeveelhedenbeïnvloedt niet alleen uw wasprestaties,maar helpt ook om verspilling tevoorkomen en het milieu te beschermen:• Gebruik uitsluitend wasmiddelen enandere middelen die speciaal bedoeldzijn voor wasmachines.

aangegeven maximumniveau ( )te overschrijden. • Vermeng geen verschillende soortenwasmiddel met elkaar. • Gebruik minder wasmiddel als:– u een kleine lading wast,– het wasgoed licht vervuild is,– er grote hoeveelheden schuimzijn tijdens het wassen. • Bij het gebruik vanwasmiddeltabletten of -pods, plaatst uze altijd in de trommel, niet in hetwasmiddeldoseerbakje. Onvoldoende wasmiddel kan leidentot de volgende dingen:• onbevredigende wasresultaten,• het wasgoed dat grijs wordt,• vettige kleding,• schimmel in het apparaat. Overmatig wasmiddel kan leiden totde volgende dingen:• schuimen,• verminderd waseffect,• ontoereikend spoelen,• een grotere impact op het milieu. 13.

4 MilieutipsOm water en energie te besparen en omhet milieu te helpen beschermen, radenwij u aan de volgende tips ter harte tenemen• kanNormaal vuile was zondervoorwas worden gewassen omwasmiddel, water en tijd te besparen(ook het milieu wordt zo beschermd. )• Door het apparaat te laden tot de maximale capaciteit die voor elkprogramma is aangegeven, wordthet energie- en waterverbruikverminderd. • Met de juiste voorbehandeling kunnenvlekken en vuil worden verwijderd; hetwasgoed kan dan op een lageretemperatuur worden gewassen. • Om de juiste hoeveelheid wasmiddelte gebruiken, raadpleegt u dehoeveelheid voorgesteld door deproducent van het wasmiddel encontroleert u de waterhardheid vanuw huishoudelijk systeem. Zie"Waterhardheid". • Stel de maximaal mogelijkecentrifugeersnelheidin voor hetgeselecteerde wasprogrammavoordat u uw was droogt in eenwasdroger.

Dit bespaart energietijdens het drogen. 13. 5 WaterhardheidAls de waterhardheid in uw gebied hoogof gemiddeld is, raden we u het gebruikvan waterontharder voor wasautomatenaan. In gebieden waar het water zacht is,is het gebruik van een waterontharderniet nodig. Neem contact op met het plaatselijkewaterleidingbedrijf voor de waterhardheidin uw gebied. Gebruik de juiste hoeveelheidwaterontharder.

Volg altijd de instructiesdie u vindt op de verpakking van hetproduct. 14. ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING. Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid. 14. 1 Schema periodiekereinigingPeriodieke reiniging helpt delevensduur van uw apparaat teverlengen. Houd na elke cyclus de deur en dewasmiddeldispenser een beetje op eenkier om luchtcirculatie te krijgen en devochtigheid in het apparaat te drogen: ditvoorkomt schimmels en geurtjes. Als het apparaat lange tijd niet wordtgebruikt: sluit de waterkraan en trek destekker uit het stopcontact. Indicatief schema periodieke reiniging:Ontkalken Twee keer per jaarOnderhoudswas‐beurtEenmaal ter maandwww. aeg. com28.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met AEG LF62R840 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden