AEG HG755820 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van AEG HG755820 (56 pagina’s), behorend tot de categorie Kookplaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 55 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over AEG HG755820 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag
Product specificaties
| Merk: | AEG |
| Categorie: | Kookplaat |
| Model: | HG755820 |
Handleiding AEG HG755820 – volledige tekst
INHOUDSOPGAVE1. VEILIGHEIDSINFORMATIE. 32. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN. 53. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT. 84. DAGELIJKS GEBRUIK. 85. AANWIJZINGEN EN TIPS. 96. ONDERHOUD EN REINIGING. 107. PROBLEEMOPLOSSING. 128. MONTAGE. 139. TECHNISCHE GEGEVENS. 1610. ENERGIEZUINIGHEID. 17VOOR PERFECTE RESULTATENBedankt dat u voor dit AEG-product heeft gekozen. Dit apparaat is ontworpenom vele jaren uitstekend te presteren, met innovatieve technologieën die hetleven gemakkelijker helpen maken met functies die gewone apparaten wellichtniet hebben. Neem een paar minuten de tijd om het door te lezen zodat u eroptimaal van kunt profiteren. Ga naar onze website voor:Advies over gebruik, brochures, het oplossen van problemen enonderhoudsinformatie:www. aeg. com/webselfserviceRegistreer uw product voor een betere service:www. registeraeg.
comKoop accessoires, verbruiksartikelen en originele reserveonderdelen voor uwapparaat:www. aeg. com/shopKLANTENSERVICEGebruik altijd originele onderdelen. Als u contact opneemt met de klantenservice zorg dat u de volgende gegevensbij de hand hebt: model, productnummer, serienummer. Deze informatie wordt vermeld op het typeplaatje. Waarschuwing / Belangrijke veiligheidsinformatie Algemene informatie en tips Milieu-informatieWijzigingen voorbehouden. www. aeg. com2.
De fabrikant isniet verantwoordelijk voor letsel of schade veroorzaaktdoor een verkeerde installatie of verkeerd gebruik.Bewaar de instructies altijd op een veilige entoegankelijke plaats voor toekomstig gebruik.1.1 Veiligheid van kinderen en kwetsbare mensen•Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8jaar en ouder en door mensen met beperktelichamelijke, zintuiglijke of verstandelijke vermogensof een gebrek aan ervaring en kennis, indien zij ondertoezicht staan of instructies hebben gekregen over hetveilig gebruiken van het apparaat en indien zij deeventuele gevaren begrijpen.•Laat kinderen niet met het apparaat spelen.•Houd alle verpakking uit de buurt van kinderen engooi het op passende wijze weg.•Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van hetapparaat als het in werking is of afkoelt.
Het apparaatis heet.•Als het apparaat is voorzien van een kinderslot, dientdit te worden geactiveerd.•Kinderen mogen zonder toezicht geen reinigings- enonderhoudswerkzaamheden aan het apparaatuitvoeren.•Kinderen van 3 jaar en jonger moeten tijdens dewerking van dit apparaat altijd uit te buurt wordengehouden.1.2 Algemene veiligheid•WAARSCHUWING: Het apparaat en de toegankelijkeonderdelen ervan worden heet tijdens gebruik. Udient op te passen dat u de verwarmingselementenniet aanraakt. Houd kinderen jonger dan 8 jaar uit debuurt of onder permanent toezicht.NEDERLANDS 3
•Bedien het apparaat niet met een externe timer ofeen apart afstandbedieningssysteem.•WAARSCHUWING: Zonder toezicht koken op eenkookplaat met vet of olie kan gevaarlijk zijn enbrandgevaar opleveren.•Probeer brand NOOIT met water te blussen, maarschakel in plaats daarvan het apparaat uit en bedekde vlam bijv. met een deksel of blusdeken.•LET OP: Er dient toezicht te worden gehouden op hetbereidingsproces.
Een kort bereidingsproces moetonder constant toezicht staan.•WAARSCHUWING: Brandgevaar: Bewaar geenvoorwerpen op de kookplaten.•Metalen voorwerpen, zoals messen, vorken, lepels endeksels mogen niet op de kookplaat wordengeplaatst, aangezien ze heet kunnen worden.•Gebruik geen stoomreiniger om het apparaat schoonte maken.•Als de voedingskabel beschadigd is, moet defabrikant, een erkende serviceverlener of eengekwalificeerd persoon deze vervangen teneindegevaarlijke situaties te voorkomen.•Als het apparaat direct op de voeding wordtaangesloten, is er een scheidingsschakelaar met eencontactopening nodig op alle polen. Completeafsluiting overeenkomstig de voorwaardengespecificeerd in de overspanningscategorie III moetworden gegarandeerd.
De aardekabel is hiervanuitgesloten.•Let er bij het leiden van de stroomkabel op dat dekabel niet direct in contact komt (bijvoorbeeld bijgebruik met isolatiehoes) met onderdelen dietemperaturen kunnen bereiken van 50°C hoger dankamertemperatuur.•WAARSCHUWING: Gebruik alleenkookplaatbeschermers die door de fabrikant van hetkookapparaat zijn ontworpen of door de fabrikant vanhet apparaat in de gebruiksinstructies als geschikt zijnwww.aeg.com4
aangegeven of kookplaatbeschermers die in hetapparaat zijn geïntegreerd. Het gebruik vanongeschikte kookplaatbeschermers kan ongelukkenveroorzaken. 2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTENDit apparaat is geschikt voor devolgende markten: BE LU2. 1 MontageWAARSCHUWING. Alleen een erkendeinstallatietechnicus mag hetapparaat installeren. Controleer vóór de montageof de plaatselijkedistributieomstandigheden(gassoort en -druk) en deafstelling van het apparaatmet elkaar te combinerenzijn. WAARSCHUWING. Gevaar voor letsel of schadeaan het apparaat. • Verwijder alle verpakkingsmaterialen. • Installeer en gebruik geenbeschadigd apparaat. • Volg de installatie-instructies op diezijn meegeleverd met het apparaat. • Houd de minimumafstand naarandere apparaten en units in acht. • Pas altijd op bij verplaatsing van hetapparaat, want het is zwaar. Gebruikaltijd veiligheidshandschoenen engesloten schoeisel.
• Dicht de oppervlakken af met kit omte voorkomen dat ze gaan opzettendoor vocht. • Bescherm de bodem van hetapparaat tegen stoom en vocht. • Installeer het apparaat niet naast eendeur of onder een raam. Dit voorkomtdat heet kookgerei van het apparaatvalt als de deur of het raam wordtgeopend. • Als het apparaat geïnstalleerd isboven lades zorg er dan voor dat deruimte tussen de onderkant van hetapparaat en de bovenste ladevoldoende is voor luchtcirculatie. • De onderkant van het apparaat kanheet worden. Wij raden aan om eenonbrandbaar scheidingspaneel teplaatsen onder het apparaat om tevoorkomen dat de onderkant kanworden aangeraakt. 2. 2 Aansluiting aan hetelektriciteitsnetWAARSCHUWING. Gevaar voor brand enelektrische schokken. • Alle elektrische aansluitingen moetendoor een gediplomeerdelektromonteur worden gemaakt. • Dit apparaat moet wordenaangesloten op een geaardstopcontact.
• Controleer of de elektrischeinformatie op het typeplaatjeovereenkomt met destroomvoorziening. Zo niet, neem dancontact op met een elektromonteur. • Zorg ervoor dat het apparaat correctis geïnstalleerd. Losse en onjuistestroomkabels of stekkers (indien vantoepassing) kunnen ervoor zorgen datde contactklem te heet wordt. • Gebruik de juiste stroomkabel. • Voorkom dat de stroomkabelsverstrikt raken. • Zorg ervoor dat er eenschokbescherming wordtgeïnstalleerd. • Gebruik het klem om spanning op hetsnoer te voorkomen. • Zorg ervoor dat de stroomkabel ofstekker (indien van toepassing) hethete apparaat of heet kookgerei nietNEDERLANDS 5.
aanraakt als u het apparaat op denabijgelegen contactdozen aansluit• Gebruik geen meerwegstekkers enverlengsnoeren. • Zorg dat u de hoofdstekker (indienvan toepassing) of kabel nietbeschadigt. Neem contact op metonze service-afdeling of eenelektromonteur om een beschadigdehoofdkabel te vervangen. • De schokbescherming van delenonder stroom en geïsoleerde delenmoet op zo'n manier wordenbevestigd dat het niet zondergereedschap kan worden verplaatst. • Steek de stekker pas in hetstopcontact als de installatie isvoltooid. Zorg ervoor dat hetnetsnoer na installatie bereikbaar is. • Sluit de stroomstekker niet aan opeen losse stroomaansluiting. • Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijdaan de stekker.
• Gebruik alleen de juiste isolatie-apparaten: stroomonderbrekers,zekeringen (schroefzekeringenmoeten uit de houder wordenverwijderd), aardlekschakelaars encontactgevers. • De elektrische installatie moet eenisolatieapparaat bevatten waardoorhet apparaat volledig van het lichtnetafgesloten kan worden. Hetisolatieapparaat moet eencontactopening hebben met eenminimale breedte van 3 mm. 2. 3 Gasaansluiting• Alle gasaansluitingen moeten dooreen gediplomeerd elektromonteurworden gemaakt. • Controleer vóór de installatie of deplaatselijkedistributieomstandigheden (gassoorten -druk) en de afstelling van hetapparaat met elkaar te combinerenzijn. • Zorg ervoor dat er koudeluchtcirculatie in het apparaataanwezig is. • Op het typeplaatje staat informatieover de gastoevoer. • Dit apparaat mag niet aangeslotenworden op een inrichting datproducten afvoert voor verbranding.
Sluit het apparaat aan volgens degeldende installatieregels. Let op devereisten voor voldoende ventilatie. 2. 4 GebruikWAARSCHUWING. Gevaar op letsel,brandwonden of elektrischeschokken. Het gebruik van ongeschiktekookplaatbeschermers kanongelukken veroorzaken. • Verwijder voor gebruik (indien vantoepassing) de verpakking, labels enbeschermfolie.
• Gebruik dit apparaat in eenhuishoudelijke omgeving. • De specificatie van het apparaat magniet worden veranderd. • Zorg ervoor dat deventilatieopeningen niet geblokkeerdzijn. • Laat het apparaat tijdens het gebruikniet onbeheerd achter. • Zet de kookzone op "uit" na elkgebruik. • Leg geen bestek of pannendeksels opde kookzones. Deze kunnen heetworden. • Bedien het apparaat niet met nattehanden of als het contact maakt metwater. • Het apparaat mag niet wordengebruikt als werkblad of aanrecht. • Als u eten in de hete olie doet, kanhet spatten. WAARSCHUWING. Risico op brand en explosie• Verhitte vetten en olie kunnenontvlambare damp afgeven. Houdvlammen of verwarmde voorwerpenuit de buurt van vet en olie als u ermee kookt. • De dampen die hete olie afgeeftkunnen spontane ontbrandingveroorzaken.
met ontvlambare producten in, bij ofop het apparaat. WAARSCHUWING. Risico op schade aan hetapparaat. • Zet geen heet kookgerei op hetbedieningspaneel. • Laat kookgerei niet droogkoken. • Laat geen voorwerpen of kookgereiop het apparaat vallen. Het oppervlakkan beschadigen. • Activeer de kookzones niet met legepannen of zonder pannen erop. • Geen aluminiumfolie op het apparaatleggen. • Gebruik alleen stabiel kookgerei metde juiste vorm en een diameter groterdan de afmetingen van de branders. • Zorg ervoor dat de pannen in hetmidden van de branders staan. • Zorg dat de vlam niet uit gaat als u deknop snel van de maximale stand naarde minimale stand draait. • Gebruik alleen de accessoires die zijnmeegeleverd met het apparaat. • Plaats geen vlamverdeler op debrander. • Het gebruik van een kookapparaat opgas leidt tot de productie van warmteen vocht.
Zorg voor een goedeventilatie in de ruimte waar hetapparaat is geïnstalleerd. • U moet bij langdurig intensief gebruikvan het apparaat waarschijnlijk meerventileren, bijvoorbeeld door eenraam te openen, of effectieverventileren, bijvoorbeeld door hetniveau van de aanwezige,mechanische ventilatie op te voeren. • Dit apparaat is uitsluitend bestemdom mee te koken. Het mag nietworden gebruikt voor anderedoeleinden, zoals het verwarmen vaneen kamer. • Laat geen zure vloeistoffen, zoals bijv. azijn, citroensap ofreinigingsmiddelen voor hetverwijderen van kalkaanslag, inaanraking komen met de kookplaat. Hierdoor kunnen doffe plekkenontstaan. • Verkleuring van het email heeft geenongewenst effect op de werking vanhet apparaat. 2. 5 Onderhoud en reinigingWAARSCHUWING. Verwijder de toetsen,knoppen of pakkingen nietvan het bedieningspaneel. Er kan water in het apparaatkomen en schadeveroorzaken.
• Reinig het apparaat regelmatig om tevoorkomen dat het materiaal van hetoppervlak achteruitgaat. • Schakel het apparaat uit en laat hetafkoelen voordat u het schoonmaakt.
• Trek vooronderhoudswerkzaamheden destekker uit het stopcontact. • Gebruik geen waterstralen of stoomom het apparaat te reinigen. • Reinig het apparaat met een vochtigezachte doek. Gebruik alleen neutralereinigingsmiddelen. Gebruik geenschuurmiddelen, schuursponsjes,oplosmiddelen of metalenvoorwerpen. 2. 6 VerwijderingWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel ofverstikking. • Neem contact met uw plaatselijkeoverheid voor informatie m. b. t. correcte afvalverwerking van hetapparaat. • Haal de stekker uit het stopcontact. • Snijd het netsnoer vlak bij hetapparaat af en gooi het weg. • Maak de externe gasleidingen plat. 2. 7 Servicedienst• Neem contact op met een erkendeservicedienst voor reparatie van hetapparaat. • Gebruik uitsluitend originelereserveonderdelen. NEDERLANDS 7.
3. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT3.1 Indeling kookplaat43211Normale brander2Snelle brander3Sudderbrander4Bedieningsknoppen3.2 BedieningsknopSymbool Beschrijvinggeen gastoevoer / uit-standSymbool Beschrijvingontstekingsstand / maxi-male gastoevoerminimale gastoevoer4. DAGELIJKS GEBRUIKWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.4.1 BranderoverzichtBCAA. VlamverspreiderB. OntstekingsbougieC. Thermokoppeling4.2 Ontsteking van de branderOntvlam de brander altijdvóór u het kookgerei eropplaatst.WAARSCHUWING!Steek de brander niet aanals de vlammenspreider isverwijderd.WAARSCHUWING!Ga voorzichtig te werk bijhet gebruik van branders(open vuur) in de keuken. Defabrikant kan nietaansprakelijk gesteldworden in geval van onjuistgebruik van de vlam.1. Druk de bedieningsknop helemaal inen draai de knop linksom naar demaximale gastoevoerstand ( ).www.aeg.com8
2. Houd de bedieningsknop ongeveer10 seconden ingedrukt. Hetthermokoppel kan dan opwarmen.Als u dat niet doet, wordt degastoevoer onderbroken.3. Stel de vlam af zodra dezeregelmatig brandt.Als de brander na enkelepogingen niet aan gaat,controleer dan of devlamverspreider juistgeplaatst is.WAARSCHUWING!Houd de bedieningsknopniet langer dan 15 secondeningedrukt. Als de brander na15 seconden nog nietbrandt, de bedieningsknoploslaten en minstens 1minuut wachten voordat uopnieuw probeert de vlamte ontsteken.LET OP!Bij afwezigheid vanelektrische stroom kunt u debrander ontsteken zonderelektrische inrichting. Brengin dat geval een vlam in debuurt van de brander, draaide regelknop tegen dewijzers van de klok in naarde maximalegastoevoerstand en drukdeze in.
WAARSCHUWING!Zet één pan niet op tweebranders.WAARSCHUWING!Zet geen instabiele ofbeschadigde pannen op debrander om morsen en letselte voorkomen.LET OP!Zorg dat de potten niet opde bedieningsknop staan,anders wordt debedieningsknop heet.LET OP!Zorg dat de handvaten vande pot niet boven devoorste rand van hetwerkblad komen.LET OP!Zorg dat de potten zich inhet midden van de branderbevinden, voor eenmaximum aan stabiliteit enlager gasverbruik.5.2 Diameter van hetkookgereiGebruiken alleen kookgereimet een bodemdiameter diegeschikt is voor de afmetingvan de plaat.Brander Diameter vande pannen(mm)Rapid (Snel) 180 - 260Normale brander 140 - 220Sudderbrander 100 - 1606.
ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.6.1 Algemene informatie• Maak de kookplaat na ieder gebruikschoon.• Gebruik altijd pannen met een schonebodem.• Krassen of donkere vlekken op deoppervlakte hebben geen invloed opde werking van de kookplaat.• Gebruik een specifiekschoonmaakmiddel voor hetoppervlak van de kookplaat.Roestvrij staal• Was de onderdelen van roestvrij staalaf met water en droog ze vervolgensmet een zachte doek.• Laat aangebrande etensresten, vet enhardnekkige vlekken voordat u dezereinigt een paar minuten weken ineen kleine hoeveelheid mildreinigingsmiddel.• Gebruik schoonmaakproducten diespeciaal zijn ontwikkeld voor dereiniging van roestvrij staal terbescherming van het oppervlak.• Gebruik geen schoonmaakproductendie bijtende chemicaliën bevatten,zoals chloor.
1. U kunt de pansteunen verwijderenvoor een gemakkelijke reiniging vanhet kookplaat. Ga zeer voorzichtig tewerk bij het vervangenvan de pannendrager,dit om schade aan hetoppervlak van dekookplaat te vermijden.2. De emaillelaag kan scherpe randenhebben, dus wees voorzichtig tijdenshet met de hand afwassen enafdrogen. Verwijder hardnekkigevlekken zo nodig met eenpastareiniger.3. Zorg er na het reinigen van depansteunen voor dat u ze in de juistestand terugplaatst.4. Om ervoor te zorgen dat de brandergoed werkt, moeten de armen vande pannendrager in het midden vande brander worden geplaatst.6.3 Verwijderen van depannensteunenZorg ervoor dat u de pansteunen, nadatu ze heeft afgewassen, op de juistemanier terugplaatst.
Reinig de kookplaatmet een vochtige doek en een beetjeniet-schurend reinigingsmiddel.Droog de kookplaat na reiniging afmet een zachte doek.6.5 Reiniging van devlammenspreiderU kunt de vlammenspreidersin de afwasautomaatreinigen.WAARSCHUWING!Laat de vlammenspreidersafkoelen voordat u zeschoonmaakt.Licht vervuild:Was de vlammenspreider af met warmwater en zeep en droog het af met eenzachte doek.Gemiddeld vervuild:Gebruik de afwasautomaat. Plaats devlammenspreider plat in het onderste rekmet de bovenkant omhoog.NEDERLANDS 11
Zwaar vervuild:Was de vlammenspreider af met warmwater en zeep en was het daarna in deafwasautomaat. Was als devlammenspreider daarna nog steeds viesis de bovenkant van de vlammenspreideraf met een grillreiniger en doe devlammenspreider nog een keer in deafwasautomaat.Gebruik een tandenstoker om de gaatjesvan de vlammenspreider te reinigen.6.6 Reinigen van deontstekingsknopDit onderdeel is uitgerust met eenkeramische ontstekingsbougie met eenmetalen elektrode. Reinig dezeonderdelen altijd grondig, ommoeilijkheden bij het aansteken tevoorkomen, en controleer of debranderkroonopeningen niet verstoptzijn.6.7 Periodiek onderhoudRaadpleeg regelmatig uw lokaleserviceafdeling, om de staat van degastoevoerleiding en de drukregelaar(indien gemonteerd) te controleren.7.
PROBLEEMOPLOSSINGWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.7.1 Problemen oplossenProbleem Mogelijke oorzaak OplossingEr is geen vonk als u devonkgenerator tracht te acti-veren.De kookplaat is niet aange-sloten op een stopcontact ofis niet goed geïnstalleerd.Controleer of de kookplaatgoed is aangesloten op hetelektriciteitsnet. De zekering is doorgesla-gen.Controleer of de zekering deoorzaak van de storing is. Alsde zekeringen keer op keerdoorslaan, neemt u contactop met een erkende installa-teur. De vlamspreider is niet goedgeplaatst.Plaats de vlamspreidergoed.De vlam gaat uit onmiddel-lijk na de ontsteking.Het thermokoppel is nietvoldoende opgewarmd.Na het ontsteken van devlam, de knop circa 10 sec.ingedrukt houden.De vlammenring is niet ge-lijkmatig.De gaten van de vlamsprei-der zijn verstopt met etens-resten.Zorg dat de vlamspreiderschoon is.www.aeg.com12
7.2 Als u het probleem nietkunt oplossen...Als u niet zelf het probleem kuntverhelpen, neem dan contact op met uwverkoper of de serviceafdeling. Zie voordeze gegevens het typeplaatje. Verzekeru ervan dat u de kookplaat correctgebruikt heeft. Bij onjuist gebruik van hetapparaat wordt het bezoek van deonderhoudstechnicus van deklantenservice of de vakhandelaar inrekening gebracht, zelfs tijdens degarantieperiode. De instructies over hetservice center en de garantiebepalingenvindt u in het garantieboekje.7.3 Labels meegeleverd in dezak met accessoiresBevestig de stickers zoals hieronderweergegeven:MOD.PROD.NO.SER.NODATAMOD.PROD.NO.SER.NODATAMOD.PROD.NO.SER.NO.03 ITMADE IN ITALYTYPEIP200049A B CA. Plak het op de garantiekaart enverstuur dit deel (indien vantoepassing).B. Plak het op de garantiekaart enbewaar dit deel (indien vantoepassing).C. Plak het op het instructieboekje.8.
8. 2 GasaansluitingWAARSCHUWING. De volgende instructies overde installatie en hetonderhoud moetenopgevolgd worden doorvakkundig personeel inovereenstemming met degeldende voorschriften. De aansluiting op de gastoevoer moetworden uitgevoerd met behulp van eenAGB-kraan. Kies vaste aansluitingen ofgebruik een flexibele leiding in AGB(roestvrij staal), in overeenstemming metde voorschriften die van kracht zijn (NBND 51. 003). Als u flexibele metalenleidingen gebruikt, moet u opletten datdeze niet in aanraking komen metbewegende onderdelen, of dat ze nietvastgeklemd worden. Wees ookvoorzichtig wanneer de kookplaat wordtsamengebracht met een oven. Controleer of degastoevoerdruk van hetapparaat voldoet aan deaanbevolen waarden. Deverstelbare aansluiting wordtop de uitbreidingsbrugbevestigd met behulp vaneen schroefdraadmoer R1/2".
Alle onderdelen diegetoond worden op deafbeelding zijn reeds in defabriek gemonteerd. Hetapparaat werd voor het defabriek verliet getest, omvoor u de beste resultaten teverzekeren. A B CA. Uiteinde van as met moerB. WasautomaatC. Elleboog (indien nodig)Vloeibaar gasGebruik de rubberen pijphouder voorvloeibaar gas. Koppel altijd de pakkingvast. Ga vervolgens door met degasaansluiting. De flexibele leiding is klaar voor gebruikals de leiding:• niet warmer wordt dankamertemperatuur, warmer dan 30°C;• niet langer is dan 1500 mm;• geen knikken vertoont;• niet onderworpen is aan tractie oftorsie;• niet in aanraking komt met scherperanden of hoeken;• gemakkelijk onderzocht kan wordenom de toestand ervan te controleren.
De controle van de staat van de flexibeleleiding bestaat erin te controleren of:• de leiding geen barsten, sneden,vlekken of brandsporen vertoont opde twee uiteinden en over devolledige lengte;• het materiaal niet gehard is, maar dejuiste elasticiteit vertoont• de bevestigingsklemmen niet verroestzijn• de vervaldatum niet is verstreken.
Als er één of meerdere defectenwaarneembaar zijn, mag de leiding nietworden gerepareerd, maar moet dezeworden vervangen. WAARSCHUWING. Controleer wanneer deinstallatie is voltooid of alleleidingfittingen goed zijnafgedicht. Gebruik eenzeepoplossing, geen vlam. 8. 3 Aansluiting op hetelektriciteitsnet• Zorg er voor dat het aangegevenvoltage en het type stroom op hettypeplaatje overeenkomen met hetvoltage en stroomtype van uw lokalestroomleverancier. • Dit apparaat wordt geleverd met eennetsnoer en stekker. • Gebruik altijd een correctgeïnstalleerd, schokbestendigstopcontact. • Zorg ervoor dat het netsnoer nainstallatie bereikbaar is. www. aeg. com14.
• Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijdaan de stekker.• Er is brandgevaar als het apparaatverbinding maakt met eenverlengkabel, een adapter of eenmeervoudige aansluiting. Zorg ervoordat de aarde-aansluiting overeenkomtmet de normen en regelgeving.• Laat de stroomkabel niet warmerworden dan 90° C.Zorg ervoor dat u de blauweneutrale kabel aansluit op deaansluiting met de letter"N" erop. Sluit de bruine (ofzwarte) fasekabel aan op deaansluiting met de letter"L". Zorg dat de fasekabelaltijd verbinding maakt.8.4 AansluitkabelGebruik om de aansluitkabel tevervangen alleen de speciale kabel ofeen gelijksoortig type. Het kabeltype is: .Zorg ervoor dat de doorsnede van hetsnoer geschikt is voor het voltage en debedrijfstemperatuur. De geel/groeneaarddraad moet ongeveer 2 cm langerzijn dan de bruine (of zwarte) fasedraad.8.5 Inbouwmin. 55 mmmin.
650 mm560 mm490 mmmin. 150 mm30 mm10 mm 86 mm86 mmA3 mmLET OP!Installeer het apparaatalleen op een werkblad meteen plat oppervlak.8.6 Mogelijkheden voorinbouwHet paneel geïnstalleerd onder dekookplaat moet eenvoudig teverwijderen zijn en eenvoudig toegangbieden indien technische hulp nodig is.Als het verwijderbare paneelniet geïnstalleerd is, kan debrandervlam wordengedoofd door eenluchtstroom. De luchtstroomkan ontstaan als u de deurvan een kast of een ladeopent of sluit.Keukenmeubel metmin 20 mm(max 150 mm)30 mm60 mmBAA. Verwijderbaar paneelB. Ruimte voor aansluitingenNEDERLANDS 15
ENERGIEZUINIGHEID10.1 Productinformatie volgens EU-richtlijn 66/2014Modelidentificatie HG755820UMType kooktoestel Ingebouwde kook-plaatAantal gasbranders 5Energiezuinigheid per gasbrander(EE gas burner)Linksachter - Normale brander 60.0%Rechtsachter - Normale brander 57.8%Midden - Snelle brander 58.3%Linksvoor - Sudderbrander niet van toepas-singRechtsvoor - Sudderbrander niet van toepas-singEnergiezuinigheid voor de gas-kookplaat(EE gas hob) 58.7%EN 30-2-1: Huishoudelijke kooktoestellen op gas - Deel 2-1 : Energieverbruik -Algemeen10.2 Energie besparen• Zorg er voor gebruik voor dat de branders en pansteunen goed worden geplaatst.• Gebruiken alleen kookgerei met een bodemdiameter die geschikt is voor deafmeting van de plaat.• Zet de pan in het midden van de brander.• Warm alleen de hoeveelheid water op die u nodig heeft.• Doe indien mogelijk altijd een deksel op de pan.• Wanneer de vloeistof begint te koken, draait u de vlam omlaag, totdat de vloeistofzachtjes pruttelt.• Gebruik indien mogelijk een hogedrukpan.
11. MILIEUBESCHERMINGRecycle de materialen met het symbool. Gooi de verpakking in een geschikteverzamelcontainer om het te recyclen.Help om het milieu en devolksgezondheid te beschermen enrecycle het afval van elektrische enelektronische apparaten. Gooi apparatengemarkeerd met het symbool niet wegmet het huishoudelijk afval. Breng hetproduct naar het milieustation bij u in debuurt of neem contact op met degemeente.www.aeg.com18
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met AEG HG755820 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Kookplaat AEG
Handleiding Kookplaat
Nieuwste handleidingen voor Kookplaat
