AEG FSK52947Z Handleiding

AEG Vaatwasser FSK52947Z

Bekijk gratis de handleiding van AEG FSK52947Z (52 pagina’s), behorend tot de categorie Vaatwasser. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 76 mensen en kreeg gemiddeld 4.1 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over AEG FSK52947Z of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/52
aeg.com/register
FSK52947Z
NLGebruiksaanwijzing | Afwasautomaat3
DEBenutzerinformation | Geschirrspüler26
aeg.com\register

Beoordeel deze handleiding

4.1/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: AEG
Categorie: Vaatwasser
Model: FSK52947Z

Handleiding AEG FSK52947Z – volledige tekst

Welkom bij AEG. Hartelijk dank dat je voor onze apparatuur hebtgekozen. Advies over gebruik, brochures, het oplossen van problemen, informatie metbetrekking tot service en reparatie:www. aeg. com/supportWijzigingen voorbehouden. INHOUDSOPGAVE1. VEILIGHEIDSINFORMATIE. 32. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN. 53. PRODUCTBESCHRIJVING. 74. BEDIENINGSPANEEL. 75. PROGRAMMAKEUZE. 86. BASISINSTELLINGEN. 107. VOOR HET EERSTE GEBRUIK. 138. DAGELIJKS GEBRUIK. 149. AANWIJZINGEN EN TIPS. 1610. ONDERHOUD EN REINIGING. 1811. PROBLEEMOPLOSSING. 2012. TECHNISCHE GEGEVENS. 2413. MILIEUBESCHERMING. 251. VEILIGHEIDSINFORMATIELees zorgvuldig de meegeleverde instructies voor installatieen gebruik van het apparaat. De fabrikant is nietverantwoordelijk voor verwondingen of schade die voortvloeituit de onjuiste installatie of het onjuiste gebruik.

Bewaar deinstructies altijd op een veilige, toegankelijke plek voortoekomstig gebruik. 1. 1 Veiligheid van kinderen en kwetsbare personen• Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8 jaaren ouder en door mensen met een beperkt lichamelijk,zintuiglijk of verstandelijk vermogen of een gebrek aanervaring en kennis, indien zij onder toezicht staan ofinstructies hebben gekregen over het veilig gebruiken vanhet apparaat en indien zij de gevaren begrijpen. Kinderenjonger dan 8 jaar en personen met zware en complexeNEDERLANDS 3.

beperkingen dienen altijd uit de buurt van het apparaat teworden gehouden, tenzij ze voortdurend onder toezichtstaan.• Houd toezicht op kinderen om te voorkomen dat zij met hetapparaat gaan spelen.• Houd reinigingsmiddelen uit de buurt van kinderen.• Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van het apparaatals de deur open staat.• Kinderen mogen zonder toezicht geen reinigings- enonderhoudswerkzaamheden aan het apparaat uitvoeren.1.2 Algemene veiligheid• Dit apparaat is alleen bedoeld voor het reinigen vanhuishoudelijke borden en tafelgerei.• Dit apparaat is bedoeld voor binnenshuis huishoudelijkgebruik.• Dit apparaat kan worden gebruikt in kantoren, hotelkamers,bed & breakfast-kamers, boerderijgasthuizen en anderesoortgelijke accommodaties waar dergelijk gebruik de(gemiddelde) huishoudelijke gebruiksniveaus nietoverschrijdt.• De specificatie van dit apparaat niet wijzigen.• De waterwerkdruk (minimaal en maximaal) moet liggentussen 0.05 (0.5) / 1 (10) bar (MPa).• Volg het maximale aantal 14 plaatsen.• De deur van het apparaat mag niet open worden gelaten,om struikelgevaar te voorkomen.• Indien het netsnoer beschadigd is, moet het wordenvervangen door de fabrikant, een erkende serviceverlenerof vergelijkbaar gekwalificeerde personen om gevaar tevoorkomen.• WAARSCHUWING: Messen en anderegebruiksvoorwerpen met scherpe punten moeten met hunpunt naar beneden of horizontaal in de mand geplaatstworden.4 NEDERLANDS

• Schakel het apparaat uit en trek de stekker uit hetstopcontact voordat je onderhoudshandelingen verricht. • Gebruik geen waterstralen onder druk en/of stoom om hetapparaat te reinigen. • Als het apparaat is voorzien van ventilatieopeningen in debasis, mogen deze niet worden afgedekt met bijv. eenvloerkleed. • Het apparaat moet met de nieuwe meegeleverde slangsetworden aangesloten op een kraan. Oude slangsets mogenniet opnieuw worden gebruikt. 2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN2. 1 InstallerenWAARSCHUWING. Alleen een erkende installatietechnicusmag dit apparaat installeren. • Verwijder alle verpakkingsmaterialen. • Installeer en gebruik geen beschadigdapparaat. • Volg de installatie-instructies die zijnmeegeleverd met het apparaat. • Pas altijd op bij verplaatsing van hetapparaat, want het is zwaar. Gebruik altijdveiligheidshandschoenen en geslotenschoeisel.

• Installeer of gebruik het apparaat niet opeen plek waar de temperatuur onder de 0°C komt. • Installeer het apparaat op een veilige engeschikte plaats die aan alle installatie-eisen voldoet. • Gebruik het apparaat niet voordat u het inde ingebouwde structuur installeertomwille van veiligheidsredenen. • Als het meubelpaneel niet is geïnstalleerd,open dan voorzichtig de deur van hetapparaat om het risico op letsel tevermijden. Zorg er na de installatie voordat de plastic afdekkingen op hun plaatsvastgezet zijn. Beschadiging ofverwijdering van de plastic afdekkingenaan de zijkanten van de deur kan dewerking van het apparaat nadeligbeïnvloeden en letsel veroorzaken. Als hetplastic deksel beschadigd is, neem dancontact op met de erkende servicedienstom het te vervangen door het nieuwe. 2. 2 Elektrische aansluitingWAARSCHUWING. Gevaar voor brand en elektrischeschokken.

• Zorg ervoor dat de parameters op hetvermogensplaatje overeenkomen metelektrische vermogen van de netstroom. • Gebruik altijd een juist geïnstalleerdschokbestendig stopcontact. • Gebruik geen adapters met meerderestekkers en verlengkabels. • Zorg dat u de netstekker en het netsnoerniet beschadigt. Indien de voedingskabelmoet worden vervangen, dan moet ditgebeuren door onze Klantenservice. • Steek de stekker pas in het stopcontactals de installatie is voltooid. Zorg ervoordat het netsnoer na installatie bereikbaaris. • Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijd aande stekker. NEDERLANDS 5.

2. 3 WateraansluitingWAARSCHUWING. Gevaar voor elektrische schokken. • Beschadig de waterslangen niet. • Indien buizen lang niet zijn gebruikt, erreparaties hebben plaatsgevonden of ernieuwe apparaten zijn geplaatst(watermeters, enz. ), moet je, voordat denieuwe buizen worden aangesloten, hetwater laten stromen totdat het schoon enhelder is. • Zorg ervoor dat er geen zichtbarewaterlekken zijn tijdens en na het eerstegebruik van het apparaat. • Als de watertoevoerslang beschadigd is,sluit dan onmiddellijk de waterkraan enhaal de stekker uit het stopcontact. Neemcontact op met het bevoegdeservicecentrum voor vervanging van dewatertoevoerslang. • Zonder elektriciteit is hetwaterbeveiligingssysteem niet actief. In ditgeval is er overstromingsgevaar. • De watertoevoerslang heeft eenveiligheidsklep en een mantel met eenbinnenleiding. 2.

4 Gebruik• Plaats geen ontvlambare producten ofartikelen die vochtig zijn met ontvlambareproducten in, bij of op het apparaat. • Vaatwasmiddelen zijn gevaarlijk. Volg deveiligheidsinstructies op de verpakkingvan het vaatwasmiddel op. • Drink en speel niet met het water in hetapparaat. • Verwijder de vaat pas uit het apparaat alshet programma is voltooid. Er kan watvaatwasmiddel op de vaat achterblijven. • Oefen geen druk uit op de open deur vanhet apparaat en leg er ook geenvoorwerpen op. • Er kan hete stoom uit het apparaat komenals u de deur opent terwijl een programmabezig is. 2. 5 Service• Neem contact op met de erkendeservicedienst voor reparatie van hetapparaat. Gebruik alleen originelereserveonderdelen. • Houd er rekening mee dat zelfreparatie ofniet-professionele reparatie gevolgen kanhebben voor de veiligheid en de garantiekan doen vervallen.

• Houd er rekening mee dat sommige vandeze reserveonderdelen alleenbeschikbaar zijn voor professionelereparateurs en dat niet allereserveonderdelen relevant zijn voor allemodellen. • Met betrekking tot de lamp(en) in ditproduct en reservelampen die afzonderlijkworden verkocht: Deze lampen zijnbedoeld om bestand te zijn tegen extremefysieke omstandigheden in huishoudelijkeapparaten, zoals temperatuur, trillingen,vochtigheid, of zijn bedoeld om informatiete geven over de operationele status vanhet apparaat. Ze zijn niet bedoeld voorgebruik in andere toepassingen en zijnniet geschikt voor verlichting inhuishoudelijke ruimten. 2. 6 VerwijderingWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel of verstikking. 6 NEDERLANDS.

• Haal de stekker uit het stopcontact.• Snij het netsnoer van het apparaat af engooi dit weg.• Verwijder de deurgreep om te voorkomendat kinderen en huisdieren opgeslotenraken in het apparaat.3. PRODUCTBESCHRIJVING5489671 310211121Plafondspuitarm2Bovenste sproeiarm3Onderste sproeiarm4Filters5Typeplaatje6Zoutreservoir7Luchtventilatie8Glansmiddeldoseerbakje9Afwasmiddeldoseerbakje10Onderste korf11Bovenste korf12Besteklade4. BEDIENINGSPANEEL1 34 5261Aan-uittoets / resetknop2Toets startuitstel3Indicatielampjes4MY TIME programma selectie balk5ExtraPower optietoets6AUTO Sense programmaknop4.1 IndicatielampjesIndicatielamp‐jeBeschrijvingECO programma-indicatielampje. Geeft de milieuvriendelijkste programmakeuze aan vooreen normaal bevuilde lading. Zie Programmakeuze.Indicatielampje glansspoelmiddel. Dit is aan als het glansspoelmiddeldoseerbakje bijgevulddient te worden.

Indicatielamp‐jeBeschrijvingIndicatielampje Machine Care. Dit is aan als het apparaat interne reiniging nodig heeft methet Machine Care-programma. Zie Onderhoud en reiniging.Controlelampje droogfase. Dit is aan wanneer u een programma selecteert met de droogfa‐se. Het gaat knipperen wanneer de droogfase loopt. Zie Programmakeuze.5. PROGRAMMAKEUZE5.1 MY TIMEKies een geschikt programma op basis vande duur.A. 30min is het kortste programma geschiktvoor het doen van de vaat met een ladingmet vers en weinig vuil.B. 90min is een programma dat geschikt isvoor het doen van de vaat en het drogenvan normaal bevuilde voorwerpen.C. ECO is het langste programma en biedthet meest efficiënte water- enenergieverbruik voor normaal bevuildserviesgoed en bestek.1)5.2 AUTO SenseMet dit programma detecteert de vaatwasserde mate van vuil en de hoeveelheid vaat.

Detemperatuur, de hoeveelheid water en deprogrammaduur worden aangepast.5.3 ExtraPower ExtraPower verbetert devaatwasresultaten van het geselecteerdeprogramma. De optie verhoogt dewastemperatuur en verlengt de duur.5.4 ProgrammaoverzichtProgramma Lading vaat‐wasserMate van be‐vuilingProgrammafasen Opties30min Serviesgoed, be‐stekVers• Afwassen bij 45 °C• Tussentijdse spoeling• Laatste spoeling 45 °C• AirDry 1)• ExtraPower90min Serviesgoed, be‐stek, potten, pan‐nenStandaard, lichtgedroogd• Afwassen bij 60 °C• Tussentijdse spoeling• Laatste spoeling 55 °C• Drogen• AirDry 1)• ExtraPower1) Dit is het standaardprogramma voor testinstituten. Dit programma wordt gebruikt voor de beoordeling van denaleving van Verordening (EU) 2019/2022 van de Commissie inzake ecologisch ontwerp.8 NEDERLANDS

Programma Lading vaat‐wasserMate van be‐vuilingProgrammafasen OptiesECO Serviesgoed, be‐stek, potten, pan‐nenStandaard, lichtgedroogd• Voorspoelen• Afwassen bij 55 °C• Tussentijdse spoeling• Laatste spoeling 55 °C• Drogen• AirDry 1)• ExtraPowerAUTO Sense Serviesgoed, be‐stek, potten, pan‐nenAlles• Voorspoelen• Afwassen bij 50 - 60 °C• Tussentijdse spoeling• Laatste spoeling 60 °C• Drogen• AirDry 1) Machine Care Voor het reinigen van de binnenkantvan het apparaat. Zie Onderhoud enreiniging.• Reinigen 70 °C• Tussentijdse spoeling• Laatste spoeling• AirDry 1) 1) Deur wordt automatisch geopend tijdens de droogfase.

Zie Basisinstellingen.VerbruikswaardenProgramma 1)2)Water (l) Energie (kWh) Duur (min)30min 8.0 0.525 3090min 11.5 1.017 90ECO 10.5 0.950 240AUTO Sense 11.3 1.154 170Machine Care 10.1 0.608 601) De druk en temperatuur van het water, de variaties in stroomtoevoer, de opties, de hoeveelheid vaat en matevan vervuiling kunnen de verbruikswaarden veranderen.2) De waarden voor andere programma's dan ECO zijn slechts indicatief.Informatie voor testinstitutenOm de nodige informatie te ontvangen overhet uitvoeren van prestatietesten (bijv.volgens: EN60436 ), stuur je een e-mail naar:[email protected] in je aanvraag de productnummercode(PNC) van het typeplaatje toe.Raadpleeg voor andere vragen betreffende jevaatwasmachine het serviceboekje dat met jeapparaat is meegeleverd.NEDERLANDS 9

BASISINSTELLINGENU kunt het apparaat configureren door debasisinstellingen naar uw behoefte tewijzigen.Aantal Instellingen WaardenOmschrijving1)1 Waterhardheid Van niveau 1 tot ni‐veau 10 (standaard:5)Aanpassen van het niveau van de waterverzachter af‐gestemd op de hardheid van het water in uw omge‐ving.2 Melding dat hetglansmiddelreser‐voir leeg isAan (standaard)UitActiveer of deactiveer het indicatielampje van hetglansmiddelreservoir.3 Eindsignaal AanUit (standaard)Het geluidssignaal aan het eind van een programmain- of uitschakelen.4 Automatische deuropeningAan (standaard)UitActiveer of deactiveer de AirDry.5 Toetstonen Aan (standaard)UitActiveren of deactiveren van het geluid van de knop‐pen als u ze indrukt.1) Raadpleeg de informatie in dit hoofdstuk voor meer details.U kunt de basisinstelling in deinstellingsmodus wijzigen.Als het apparaat in de instellingenstand staat,vertegenwoordigen de indicatielampjes ophet bedieningspaneel de beschikbareinstellingen.

Voor iedere instelling knipperteen aangewezen indicatielampje:1 3 24 56.1 InstellingsmodusInstellingenmodus ingaanU kunt de instellingenmodus ingaan voordateen programma start. U kunt deinstelllingenmodus niet ingaan als er eenprogramma draait.Om de de instellingenmodus in te gaan, druktu tegelijkertijd op en en houdtu die ongeveer 3 seconden vast.• Het licht dat in verband staat met en het indicatielampje knipperen.• De indicatielampjes , , en zijn aan.• De lampjes die in verband staan metde MY TIME selectiebalk zijn aan.Navigeren in de instellingenmodusU kunt met gebruik van de keuzebalkMY TIME in de instellingenmodus navigeren.BA CA. Vorige toetsB. OK toets10 NEDERLANDS

C. Volgende toetsGebruik Vorige en Volgende om teschakelen tussen de basisinstellingen en omhun waarde te wijzigen. Gebruik OK om in de gekozen instelling tegaan en de gewijzigde waarde te bevestigen. Een instelling wijzigenZorg dat het apparaat in de instellingsmodusstaat. 1. Druk op Vorige of Volgende totdat hetindicatielampje voor de gewensteinstelling knippert. Het licht dat in verband staat met geeft dehuidige instelwaarde aan:• Voor de instellingen met tweewaarden (aan en uit) is het licht ofwelaan (= de instelling staat aan) of uit (=de instelling staat uit). • Voor de instellingen met meerderewaarden (niveaus) knippert het licht. Het aantal knipperingen geeft dehuidige instelwaarde aan (bijv. 5knipperingen + pauze + 5knipperingen. = niveau 5). 2. Druk op OK om de instelling tebevestigen. • Het indicatielampje dat verband houdtmet de instelling gaat aan.

• De andere indicatielampjes gaan uit. • Het licht dat in verband staat met geeft de huidige instelwaarde aan:3. Druk op Vorige of Volgende om dewaarde te veranderen. 4. Druk op OK om de instelling tebevestigen. • De nieuwe instelling is opgeslagen. • Het apparaat keert terug naar deinstellingenkeuze. 5. Druk tegelijkertijd op en en houd ze ongeveer 3 secondeningedrukt om de instellingsmodus teverlaten. Het apparaat keert terug naar deprogrammakeuze. Opgeslagen instellingen blijven geldig totdatu ze opnieuw wijzigt. 6. 2 WaterontharderDe waterontharder verwijdert mineralen vande watertoevoer die een nadelige invloedhebben op de wasresultaten en het apparaat. Hoe hoger het gehalte van deze mineralen,des te harder is je water. Waterhardheidwordt gemeten in gelijkwaardige schalen. De waterontharder moet worden aangepastaan de hardheid van het water in jouwomgeving.

LET OP!Probeer de deur van het apparaat nietbinnen twee minuten na automatischopenen te sluiten. Dit kan het apparaatbeschadigen.LET OP!Als kinderen toegang hebben tot hetapparaat, raden we aan om uit teschakelenAirDry. Het automatischopenen van de deur kan een gevaarvormen.6.6 GeluidenDe knoppen op het bedieningspaneel makeneen klikgeluid als u ze indrukt. U kunt ditgeluid uitschakelen.7. VOOR HET EERSTE GEBRUIK1. Het niveau van de waterontharder aante passen op basis van de hardheidvan de watertoevoer.2. Het zoutreservoir vullen3. Het glansspoelmiddelreservoir vullen4. Open de waterkraan.5. Voer het 30min programma uit metreinigingsmiddel om eventuele resten uithet productieproces te verwijderen. Doegeen vaat in het manden.Na het starten van het programma laadt hetapparaat de hars in de waterverzachtermaximaal 5 minuten op. De wasfase start pasnadat deze procedure voltooid is.

Deprocedure wordt regelmatig herhaald.7.1 Het zoutreservoirLET OP!Gebruik alleen regeneratiezout voorvaatwassers. Gebruik geen keukenzout.Het zout wordt gebruikt om de hars in dewaterontharder te herladen en voor goedewasresultaten voor dagelijks gebruik.Het zoutreservoir vullen1. Draai de dop van het zoutreservoirlinksom en verwijder hem.2. Doe 1 liter water in het zoutreservoir(alleen voor het eerst).3. Vul het zoutreservoir met 1 kg zout (totdathet vol is).4. Schud de trechter voorzichtig bij hethandvat om de laatste korrels erin tekrijgen.5. Verwijder het zout rond de opening vanhet zoutreservoir.6. Draai de dop rechtsom om hetzoutreservoir te sluiten.LET OP!Water en zout kunnen uit hetzoutreservoir stromen als u het bijvult.Om corrosie te voorkomen, vult u hetzoutreservoir en start u onmiddellijk eenvolledige vaatwascyclus met wasmiddel.NEDERLANDS 13

7.2 Het glansspoelmiddelreservoirvullenMAX1234+-A BDCLET OP!Het compartiment (A) is alleen voorglansmiddel. Niet vullen metvaatwasmiddel.LET OP!Gebruik alleen glansspoelmiddel datspeciaal is ontworpen voor vaatwassers.1. Druk op de ontgrendelingsknop (D) omhet deksel te openen (C).2. Giet het glansmiddel in het doseerbakje(A) tot het vulniveau 'max'.3. Verwijder gemorst glansspoelmiddel meteen absorberend doekje om tevoorkomen dat er te veel schuim ontstaat.4. Sluit het deksel. Zorg ervoor dat deontgrendelknop op zijn plaats vergrendelt.U kunt de programmakeuzeknop kiezen(B) tussen stand 1 (laagste hoeveelheid)en stand 4 of 6 (hoogste hoeveelheid).8. DAGELIJKS GEBRUIK1. Open de waterkraan.2. Houd ingedrukt totdat het apparaatwordt geactiveerd.3. Vul het zoutreservoir bij als het leeg is.4. Vul het glansspoelmiddelreservoir bij alshet leeg is.5. Ruim de rekken in.6.

Voeg het wasmiddel toe.7. Een programma selecteren en starten8. Sluit de waterkraan als het programmavoltooid is.8.1 Het vaatwasmiddel gebruikenBCA1. Druk op de ontgrendelingsknop (B) omhet deksel te openen (C).2. Doe het vaatwasmiddel (gel, poeder oftabs) in het vakje (A).3. Als het programma een voorspoelfaseheeft, plaats dan een kleine hoeveelheidvaatwasmiddel aan de binnenkant van dedeur van het apparaat.4. Sluit het deksel. Zorg ervoor dat deontgrendelknop op zijn plaats vergrendelt.Raadpleeg de instructies van de fabrikantop de verpakking van het product voorinformatie over de dosering van hetvaatwasmiddel. Doorgaans is 20 - 25 mlgelvaatwasmiddel geschikt voor hetwassen van een lading met normaalvervuild serviesgoed.Vul het compartiment (A) niet met meerdan 30 ml gelvaatwasmiddel.14 NEDERLANDS

8. 2 Hoe een programma teselecteren en starten met gebruikvan de MY TIME keuzebalk1. Druk op de toets van het desbetreffendeprogramma dat u wilt selecteren. Het lampje van de knop gaat aan. 2. Activeer ExtraPower indien gewenst. 3. Sluit de deur van de afwasmachine omhet programma te starten. 8. 3 activeren ExtraPower1. Kies een programma met gebruik van dekeuzebalk MY TIME. 2. Druk op. Het lampje van de knop gaat aan. ExtraPower is geen permanente optie enmoet elke keer voordat u een programmastart worden geactiveerd. ExtraPower kunnen niet worden in- ofuitgeschakeld als een programmaeenmaal in werking is. Het activeren van ExtraPower kan hetwater- en energieverbruik verhogen ende programmaduur verlengen. 8. 4 Hoe ga ik te werk om hetprogramma AUTO Sense te starten1. Druk op. Het lampje van de knop gaat aan. 2. Sluit de deur van de afwasmachine omhet programma te starten.

Het apparaat neemt het type lading waar enpast aan naar een geschikte wascyclus engepaste duur. 8. 5 De start van een programmauitstellenU kunt de start van het geselecteerdeprogramma 3 uur uitstellen. 1. Selecteer een programma. 2. Druk op. Het lampje van de knop gaat aan. 3. Sluit de deur van het apparaat om hetaftellen te starten. Tijdens het aftellen is het niet mogelijk deprogrammakeuze te wijzigen. Nadat het aftelproces voltooid is, wordt hetprogramma gestart. 8. 6 De uitgestelde start annulerentijdens het aftellenHoud ongeveer 3 seconden ingedrukt. Het apparaat keert terug naar deprogrammakeuze. Als u de uitgestelde start annuleert, moetu het programma opnieuw instellen. 8. 7 Het annuleren van een actiefprogrammaHoud ongeveer 3 seconden ingedrukt. Het apparaat keert terug naar deprogrammakeuze.

Controleer of er vaatwasmiddel in hetvaatwasmiddelbakje aanwezig is voordatu een nieuw programma start. 8. 8 De deur openen als het apparaatin werking isAls u de deur opent terwijl een programmaloopt, stopt het apparaat. Dit kan hetenergieverbruik en de programmaduurbeïnvloeden.

Als u de deur weer sluit, gaathet apparaat verder vanaf het moment vanonderbreking. Als de deur tijdens de droogfase langer dan30 seconden wordt geopend, wordt hetlopende programma beëindigd. Dit gebeurtniet als de deur wordt geopend door deAirDry-functie. 8. 9 Auto Off-functieDeze functie bespaart energie door hetapparaat uit te schakelen als het niet inwerking is. NEDERLANDS 15.

De functie gaat automatisch aan:• Als het wasprogramma is voltooid. • Als er na 5 minuten nog geen programmais gestart. 8. 10 Einde van het programmaWanneer het programma is voltooid, schakeltde functie Auto Off het apparaat automatischuit. Alle knoppen zijn inactief, behalve de aan-uitknop. 9. AANWIJZINGEN EN TIPS9. 1 AlgemeenVolg de onderstaande tips om te zorgen vooroptimale schoonmaak- en droogresultaten enook het milieu te helpen beschermen. • Het afwassen in de vaatwasser volgensde instructies in de gebruikershandleidingverbruikt meestal minder water en energiedan het afwassen met de hand. • Laad de vaatwasser volledig in om wateren energie te besparen. Voor de bestereinigingsresultaten plaatst u items in dekorven volgens de instructies in degebruikershandleiding en overbelast u dekorven niet. • Spoel de vaat niet eerst af. Het verhoogthet water- en energieverbruik.

Kies indiennodig een programma met voorwasfase. • Verwijder grotere voedselresten van deborden en lege bekers en glazen voordatu ze in het apparaat plaatst. • Week kookgerei met stevig vastgekookt ofvastgebakken voedsel of poets het lichtjesvoordat u het in het apparaat wast. • Zorg ervoor dat de vaat in de mandenelkaar niet raakt of overlapt. Alleen dankan het water de vaat volledig bereiken enwassen. • U kunt apart vaatwasmiddel, glansmiddelen zout gebruiken of kiezen voor hetgebruik van multitabletten (bijv. ''alles-in-1''). Volg de instructies op deverpakking. • Kies een programma op basis van hettype lading en de mate van bevuiling. ECO biedt het meest efficiënte gebruikvan water en energieverbruik. • Om kalkaanslag in het apparaat tevoorkomen:– Vul de zoutcontainer indien nodig bij. – Gebruik de aanbevolen dosering vanhet wasmiddel en spoelglansmiddel.

2 Gebruik van zout, glansmiddelen vaatwasmiddel• Gebruik enkel zout, glansmiddel envaatwasmiddel voor vaatwassers. Overigeproducten kunnen het apparaatbeschadigen. • Maar in gebieden met hard en erg hardwater raden we het gebruik aan vanstandaard vaatwasmiddel (poeder, gel,tabletten zonder extra middelen), metafzonderlijk glansmiddel en zout vooroptimale reinigings- en droogresultaten. • Vaatwasmiddeltabletten lossen bij korteprogramma's niet geheel op. Om tevoorkomen dat vaatwasmiddelresten ophet servies achterblijven, raden we u aanom tabletten enkel bij lange programma'ste gebruiken. • Gebruik altijd de juiste hoeveelheidwasmiddel. Onvoldoende dosering van hetwasmiddel kan leiden tot slechtereinigingsresultaten en hardwaterfilmen ofvlekken op de voorwerpen. Het gebruikvan te veel wasmiddel met zacht ofverzacht water resulteert inwasmiddelresten op de borden.

van spoelglansmiddel vermindert dedroogresultaten. Het gebruik van te veelspoelglansmiddel resulteert inblauwachtige lagen op de items. • Controleer of het wateronthardersniveaucorrect is. Als het niveau te hoog is, kande verhoogde hoeveelheid zout in hetwater leiden tot roest op bestek. 9. 3 Wat moet u doen als u wiltstoppen met het gebruik vanmultitablettenVolg de volgende stappen voordat u begintmet het gebruiken van apart wasmiddel, zouten glansspoelmiddel:1. Stel het hoogste niveau van dewaterontharder in. 2. Zorg ervoor dat het zout- en hetglansspoelmiddeldoseerbakje gevuld zijn. 3. Start het 30min-programma. Voeg geenafwasmiddel toe en plaats vaat in dekorven. 4. Als het programma is voltooid, wijzigt ude waterontharder in de waterhardheidvan uw omgeving. 5. Stel de hoeveelheid glansspoelmiddel in. 9.

4 Voordat u een programma startZorg vóór het starten van het gekozenprogramma dat:• De filters schoon zijn en correct zijngeïnstalleerd. • De dop van het zoutreservoir vastzit. • De sproeiarmen niet verstopt zijn. • Er regenereerzout en glansmiddel istoegevoegd (tenzij u gecombineerdeafwastabletten gebruikt). • De positie van de voorwerpen in dekorven correct is. • Het programma geschikt is voor het typelading en de mate van bevuiling. • De juiste hoeveelheid afwasmiddel wordtgebruikt. 9. 5 De korven inruimen• Gebruik altijd de hele ruimte van dekorven. • Gebruik het apparaat alleen om voor hetreinigen van vaatwasserbestendigeartikelen. • Was de volgende materialen niet in devaatwasser: hout, hoorn, tin, koper,aluminium, delicaat geëmailleerd porseleinen onbeschermd koolstofstaal. Hierdoorkunnen ze barsten, kromtrekken,verkleuren, kuiltjes krijgen of roesten.

• Plaats lichte of plastic voorwerpen in hetbovenrek. Zorg ervoor dat de voorwerpenniet kunnen verschuiven. • Plaats bestek en kleine voorwerpen in debesteklade. • Zorg dat de sproeiarmen vrij kunnenronddraaien voordat u een programmastart. 9. 6 De rekken uitruimen1. Laat de borden afkoelen voordat u dezeuit het apparaat neemt. Hete borden zijngevoelig voor beschadigingen. 2. Ruim eerst het onderrek en dan hetbovenrek uit. Na voltooiing van het programma kan erzich aan de binnenkant van het apparaatnog water bevinden. NEDERLANDS 17.

10. ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING. Schakel het apparaat uit en trek destekker uit het stopcontact voordat jeandere onderhoudshandelingen verrichtdan het uitvoeren van hetprogrammaMachine Care. Vuile filters en verstopte sproeiarmenhebben een negatief effect op dewasresultaten. Controleer dezeonderdelen regelmatig en reinig ze zonodig. 10. 1 Machine CareMachine Care is een programma dat isontworpen om de binnenkant van hetapparaat met optimale resultaten te reinigen. Het verwijderd kalkaanslag en vetresten. Als het apparaat reiniging nodig acht, gaathet lampje aan. Start het programmaMachine Care om de binnenkant van hetapparaat te reinigen. Hoe ga ik te werk om het programmaMachine Care te startenReinig voordat je het programma start, defilters en sproeiarmen. 1. Gebruik een ontkalker ofschoonmaakproduct dat specifiek isbestemd voor vaatwassers. Volg deinstructies op de verpakking.

Doe geenvaat in het manden. 2. Druk tegelijkertijd op en enhoud ze ongeveer 3 seconden ingedrukt. De lampjes en knipperen. 3. Sluit de deur van de afwasmachine omhet programma te starten. Als het programma is voltooid, gaat lampje uit. 10. 2 Interne reiniging• Reinig de binnenkant van het apparaatmet een zachte, vochtige doek. • Gebruik geen schuurmiddelen,schuursponsjes, scherpe voorwerpen,sterke chemicaliën, pannensponsjes ofoplosmiddelen. • Veeg de deur, inclusief de rubberenpakking, eenmaal per week schoon. • Gebruik om de prestaties van uw apparaatte onderhouden minstens elke tweemaanden een reinigingsproduct datspecifiek is ontwikkeld voor vaatwassers. Volg de instructies op de verpakking vande producten zorgvuldig op. • Start voor optimale schoonmaakresultatenhet programma Machine Care. 10.

Als u de voorwerpen niet kuntverwijderen, neemt u contact op met eenerkende servicedienst. 1. Demonteer het filtersysteem volgens deinstructies in dit hoofdstuk. 2. Verwijder eventuele vreemde voorwerpenhandmatig. 3. Monteer de filters opnieuw volgens deinstructies in dit hoofdstuk. 10. 4 Buitenkant reinigen• Maak het apparaat schoon met eenvochtige, zachte doek. • Gebruik alleen neutraleschoonmaakmiddelen. • Gebruik geen schuurmiddelen,schuursponsjes of oplosmiddelen. 10. 5 De filters reinigenHet filtersystem bestaat uit 3 delen. 18 NEDERLANDS.

CBA1. Draai de filter (B) linksom en verwijderhet.22. Verwijder het filter (C) uit het filter (B). 3. Verwijder het platte filter (A).4. Was de filters.5. Zorg ervoor dat er geen voedselresten ofvuil in of rond de rand van de opvangbakzit.6. Plaats het platte filter terug (A ). Zorgervoor dat deze correct onder de 2geleiders is geplaatst.7. Zet de filters (B) en () weer in elkaarC.8. Plaats het filter (B) terug in het platte filter(A). Draai hem rechtsom tot hijvergrendelt.LET OP!Een onjuiste plaatsing van de filters kanleiden tot slechte wasresultaten en hetapparaat beschadigen.10.6 De onderste sproeiarmreinigen1. Trek de onderste sproeiarm naar bovenom deze te verwijderen.2. Was de sproeiarm onder stromend water.Gebruik een smal en puntig gereedschap,bijv. een tandenstoker, om de vuildeeltjesuit de gaten te verwijderen.

10.8 Reinigen van deplafondsproeiarmDe plafondsproeiarm wordt geplaatst op hetplafond van het toestel. De sproeiarm (C) isgeïnstalleerd in de toevoerleiding (A) met hetmontage-element (B).CBA1. Maak de stoppen los aan de zijkantenvan de geleidestang van de bestekladeen trek de lade naar buiten.212. Beweeg de bovenmand naar hetonderste niveau om beter bij desproeiarm te kunnen.3. Draai om de sproeiarm (C) van detoevoerleiding (A) los te koppelen hetbevestigingselement (B) naar links entrek de sproeiarm naar beneden.4. Was de sproeiarm onder stromend water.Gebruik een smal en puntig gereedschap,bijv. een tandenstoker, om de vuildeeltjesuit de gaten te verwijderen. Laat waterdoor de gaten lopen om vuildeeltjes uit debinnenkant weg te spoelen.5.

Steek om de sproeiarm (C) terug teplaatsen het bevestigingselement (B) inde sproeiarm en bevestig deze in detoevoerleiding (A) door deze naar rechtste draaien. Zorg ervoor dat hetbevestigingselement op zijn plekdichtklikt.6. Plaats de besteklade op de geleidestangen blokkeer de stoppen.11. PROBLEEMOPLOSSINGWAARSCHUWING!Onjuiste reparatie van het apparaat kaneen gevaar voor de veiligheid van degebruiker vormen.

Reparaties moetenworden uitgevoerd door gekwalificeerdpersoneel.Het merendeel van de problemen dieontstaan kunnen worden opgelost zondercontact op te nemen met een erkendservicecentrum.Zie de onderstaande tabel voor informatieover mogelijke problemen.Bij sommige problemen knipperen de lampjesdie in verband staan met MY TIMEselectiebalk af en toe om een storing en dealarmcode aan te geven.Probleem en alarmcode Mogelijke oorzaak en oplossingJe kunt het apparaat niet inschake‐len.• Controleer of de stekker is aangesloten op het stopcontact.• Controleer of er geen beschadigde zekering in het zekeringenkastje is.20 NEDERLANDS

Probleem en alarmcode Mogelijke oorzaak en oplossingHet programma start niet. • Controleer of de deur van het apparaat gesloten is. • Als de optie uitgestelde start is ingesteld, annuleer je de instelling of jewacht totdat het aftellen voorbij is. • Het apparaat herlaadt de hars uit de waterontharder. De duur van deprocedure is ongeveer 5 minuten. Het apparaat wordt niet met watergevuld. • De lampjes die in verband staanmet de MY TIME selectiebalkknipperen af en toe 1 keer. • Er klinkt af en toe een geluids‐signaal. • Controleer of de waterkraan geopend is. • Controleer of de druk van de watervoorziening niet te laag is. Neemvoor deze informatie contact op met je plaatselijke waterleidingbedrijf. • Controleer of de waterkraan niet verstopt is. • Controleer of het filter in de toevoerslang niet verstopt is. • Controleer of de toevoerslang geen knikken of bochten heeft.

De machine pompt geen water weg. • De lampjes die in verband staanmet de MY TIME selectiebalkknipperen af en toe 2 keer. • Er klinkt af en toe een geluids‐signaal. • Controleer of de gootsteenafvoer niet verstopt is. • Controleer of het binnenfiltersysteem niet verstopt is. • Controleer of de afvoerslang geen knikken of bochten heeft. De overstromingsbeveiliging is inge‐schakeld. • De lampjes die in verband staanmet de MY TIME selectiebalkknipperen af en toe 3 keer. • Er klinkt af en toe een geluids‐signaal. • Draai de waterkraan dicht. • Controleer of het apparaat correct geïnstalleerd is. • Controleer of de korven zijn geladen volgens de instructies in de ge‐bruikershandleiding. Storing van de waterniveaudetectie‐sensor. • De lampjes die in verband staanmet de MY TIME selectiebalkknipperen af en toe 4 keer. • Er klinkt af en toe een geluids‐signaal.

Probleem en alarmcode Mogelijke oorzaak en oplossingDe temperatuur van het water in hetapparaat is te hoog of er is een sto‐ring in de temperatuursensor opge‐treden. • De lampjes die in verband staanmet de MY TIME selectiebalkknipperen af en toe 6 keer. • Er klinkt af en toe een geluids‐signaal. • Controleer of de temperatuur van het toegevoerde water niet hoger isdan 60 °C. • Schakel het apparaat uit en aan. Technische storing van het appa‐raat. • De lampjes die in verband staanmet de MY TIME selectiebalkknipperen af en toe 12 keer. • Er klinkt af en toe een geluids‐signaal. • Schakel het apparaat uit en aan. Het niveau van het water in het ap‐paraat is te hoog. • De lampjes die in verband staanmet de MY TIME selectiebalkknipperen af en toe 15 keer. • Er klinkt af en toe een geluids‐signaal. • Schakel het apparaat uit en aan. • Controleer of de filters schoon zijn.

• Controleer of de afvoerslang op de juiste hoogte boven de vloer is ge‐installeerd. Raadpleeg de installatie-instructies. Het apparaat stopt en begint meer‐dere keren tijdens de werking. • Dat is normaal. Het zorgt voor optimale reinigingsresultaten en ener‐giebesparing. Het programma duurt te lang. • Als de optie uitgestelde start is ingesteld, annuleert u de uitgestelde in‐stelling of wacht u tot het aftellen voorbij is. • Het activeren van ExtraPower verlengt de duur van het programma. Kleine lekkage van de deur van hetapparaat. • Het apparaat staat niet waterpas. Draai aan de verstelbare pootjes (in‐dien van toepassing). • De deur van het apparaat is niet centraal uitgelijnd op de kuip. Verstelde achterpoot (indien van toepassing). De deur van het apparaat is moeilijkte sluiten. • Het apparaat staat niet waterpas. Draai aan de verstelbare pootjes (in‐dien van toepassing).

U kunt de functie uitschakelen. Raad‐pleeg het hoofdstuk Basisinstellingen. Ratelende of kloppende geluidenvanuit het apparaat. • Het serviesgoed is niet juist in de korven gerangschikt. Raadpleeg defolder voor het beladen van de korven. • Controleer of de sproeiarmen vrij kunnen ronddraaien. Het apparaat maakt kortsluiting. • De stroomsterkte is niet voldoende om alle apparaten tegelijkertijd tevoeden. Controleer de stroomsterkte van het stopcontact en de capaci‐teit van de meter of schakel een van de apparaten die in gebruik zijnuit. • Interne elektrische storing van het apparaat. Neem contact op met deservicedienst. 22 NEDERLANDS.

Schakel het apparaat uit en weer in als je hetapparaat hebt gecontroleerd. Als hetprobleem zich opnieuw voordoet, neem jecontact op met een erkend servicecentrum. WAARSCHUWING. We raden u aan om het apparaat niet tegebruiken totdat het probleem volledig isopgelost. Haal de stekker uit hetstopcontact en sluit het apparaat pasweer aan als je zeker weet dat hetcorrect werkt. 11. 1 De vaatwas- en droogresultaten zijn niet naar tevredenheidProbleem Mogelijke oorzaak en oplossingSlechte wasresultaten. • Raadpleeg de Dagelijks gebruik, Aanwijzingen en tips voor het laden van de kor‐ven. • Gebruik een intensiever wasprogramma. • Activeer de optie ExtraPower om de wasresultaten van een geselecteerd pro‐gramma te verbeteren. • Maak de openingen in de sproeiarm en de filters schoon. Zie Onderhoud en rei‐niging. Slechte droogresultaten. • Serviesgoed heeft te lang in het gesloten apparaat gestaan.

Activeer AirDry omhet automatisch openen van de deur in te stellen en de droogprestatie te verbe‐teren. • Het glansspoelmiddel is op of de dosering is niet voldoende. Vul het glansmiddel‐doseerbakje of stel de dosering in op een hoger niveau. • De kwaliteit van het glansspoelmiddel kan de oorzaak zijn. • Gebruik altijd glansmiddel, zelfs met multitabletten. • Plastic voorwerpen moeten mogelijk met een handdoek worden afgedroogd. • Het programma heeft geen droogfase. Raadpleeg de programmatabel. Witte strepen of een blau‐we waas op de glazen enborden. • De vrijgegeven hoeveelheid glansspoelmiddel is te hoog. Pas de dosering aannaar een lager niveau. • De hoeveelheid vaatwasmiddel is te hoog. Vlekken en droge water‐druppels op de glazen enborden. • De vrijgegeven hoeveelheid glansmiddel is niet voldoende. Pas de dosering aannaar een hoger niveau.

• De kwaliteit van het glansspoelmiddel kan de oorzaak zijn. De binnenkant van het ap‐paraat is nat. • Dit is geen defect van het apparaat. Vochtigheid condenseert op de wanden vanhet apparaat.

Opvallend veel schuim tij‐dens het wassen. • Gebruik de vaatwasmiddelen die specifiek zijn bedoeld voor gebruik in vaatwas‐sers. • Gebruik een vaatwasmiddel van een andere fabrikant. • Spoel de vaat niet voor onder stromend water. Roestresten op het be‐stek. • Er zit te veel zout in het water dat voor het wassen wordt gebruikt. Raadpleeg deinstelling van de waterontharder. • Zilver en roestvrijstalen bestek zijn samen geplaatst. Plaats zilveren en roestvrij‐stalen voorwerpen niet dicht bij elkaar. NEDERLANDS 23.

Probleem Mogelijke oorzaak en oplossingResten van het vaatwas‐middel in het doseerbakjevoor het vaatwasmiddelaan het einde van het pro‐gramma. • De vaatwastablet zat klem in het doseerbakje en is daardoor niet weggespoelddoor het water. • Water kan het vaatwasmiddel niet uit het doseerbakje wegspoelen. Controleer ofde sproeiarmen niet geblokkeerd of verstopt zijn. • Controleer of de voorwerpen in de rekken het deksel van het doseerbakje voorhet vaatwasmiddel niet belemmeren. Geuren in het apparaat. • Raadpleeg het hoofdstuk Onderhoud en reiniging. • Start het programma Machine Care met een ontkalker of een reinigingsproductbestemd voor vaatwassers. Kalkresten op het servies‐goed, op de kuip en aande binnenkant van dedeur. • Het zoutniveau is laag, controleer de bijvulaanduiding. • De dop van het zoutreservoir zit los. • Het kraanwater heeft een hoge hardheid.

Raadpleeg de instelling van de water‐ontharder. • Gebruik zout en stel zelfs bij het gebruik van multitabs de waterontharder in. Raadpleeg de instelling van de waterontharder. • Start het programma Machine Care met een ontkalker bestemd voor vaatwas‐sers. • Reinig het apparaat met de geschikte wasmiddelen als kalkaanslag niet ver‐dwijnt. • Probeer een ander vaatwasmiddel. • Neem contact op met de vaatwasmiddelfabrikant. Dof, ontkleurd of afge‐schilferd serviesgoed. • Zorg ervoor dat alleen vaatwasserbestendige voorwerpen in het apparaat wor‐den gewassen. • Laad de korf voorzichtig in en uit. Raadpleeg de folder voor het laden van de kor‐ven. • Plaats kwetsbare voorwerpen in de bovenste korf. Raadpleeg Voor het eerste gebruik, Dagelijksgebruikof Aanwijzingen en tips voor anderemogelijke oorzaken. 12.

12.1 Link naar de EU-EPREL-databankDe QR-code op het energielabel dat bij hetapparaat wordt geleverd, biedt een weblinknaar de registratie van dit apparaat in de EU-EPREL-database. Bewaar het energielabelter referentie samenmet de gebruikershandleiding en alle anderedocumenten die bij dit apparaat wordengeleverd.Het is ook mogelijk om informatie gerelateerdaan de prestaties van het product in de EU-EPREL-databank te vinden via de link https://eprel.ec.europa.eu en de modelnaam en hetproductnummer kunt u vinden op hettypeplaatje van het apparaat. Raadpleeg hethoofdstuk "Productbeschrijving".13.

MILIEUBESCHERMINGRecycleer de materialen met het symbool .Gooi de verpakking in een geschikteafvalcontainer om het te recycleren.Bescherm het milieu en de volksgezondheiden recycleer op een correcte manier het afvalvan elektrische en elektronische apparaten.Gooi apparaten gemarkeerd met het symbool niet weg met het huishoudelijk afval.Breng het product naar het milieustation bij uin de buurt of neem contact op met degemeente.NEDERLANDS 25

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met AEG FSK52947Z stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden