AEG Electrolux Lavamat 1271 Handleiding
Pagina's 27 Nederlands Wasmachine
Bekijk de handleiding van AEG Electrolux Lavamat 1271 gratis online of download de PDF. 42 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

Alle foutcodes AEG Electrolux Wasmachine 27 foutcodes uit 15 handleidingen, met hun betekenis.
Product specificaties
| Merk: | AEG Electrolux |
| Categorie: | Wasmachine |
| Model: | Lavamat 1271 |
Handleiding AEG Electrolux Lavamat 1271 – volledige tekst
INHOUD Gebruiksaanwijzing. 6 Aanwijzingen m. b. t. de veiligheid. 6 Afvalverwerking. 8 Milieutips. 9 De belangrijkste kenmerken van uw was/droogautomaat. 10 Beschrijving van het toestel. 11Bedieningspaneel. 12 Programmakiezer. 12Toets AAN/UIT. 14 Bedrijfscontrolelampje. 14Toets START/PAUZE. 14 Toets STARTTIJDKEUZE. 14Toetsen KASTDROOG en STRIJKDROOG. 14 Toets DROOGTIJD. 15Keuzetoetsen. 15 VLEKKEN. 15 KORT. 16 VOORWAS. 16 EXTRA SPOELEN. 16 SPOELSTOP. 16 CENTRIFUGEREN. 17 Multidisplay. 17Indicatie van het programmaverloop. 18Wasprogramma afbreken. 18 Wijzigen van een lopend programma. 18 Deur openen tijdens een lopend programma. 18 Lade voor was- en nabehandelingsmiddel. 19Vóór het in gebruik nemen. 19 Voordat u gaat wassen. 20Wasgoed sorteren en voorbereiden. 20 Textielsoorten en wasetiketten. 21Was- en nabehandelingsmiddelen. 22Welk was- en nabehandelingsmiddel.
22 Hoeveel was- en nabehandelingsmiddel. 22Waterontharder gebruiken. 22 Waterhardheid. 223Geachte klant,Lees deze gebruiksaanwijzing aandachtig door. Lees vooral de aanwijzingen m. b. t. de veiligheid op de eerste pagina’svan deze gebruiksaanwijzing. Bewaar de gebruiksaanwijzing goed,zodat u nog eens iets kunt nalezen en geef hem door aan een eventu-ele volgende eigenaar van het toestel. Met de waarschuwingsdriehoek en/of door signaalwoorden (Waar- schuwing. , Voorzichtig. , Attentie. ) geven wij aanwijzingen die belan-grijk zijn voor uw veiligheid of voor het functioneren van de machine. Let goed op deze aanwijzingen. Dit symbool voert u stap voor stap door de bediening van het toestel. Bij dit symbool vindt u aanvullende informatie m. b. t. bediening enpraktisch gebruik van het toestel. Het klaverblad staat voor tips en aanwijzingen m. b. t.
economisch enmilieuvriendelijk gebruik van het toestel. Mocht er een storing optreden, dan vindt u onder “Wat is er aan dehand als. ” aanwijzingen om kleine storingen zelf op te heffen.
Wat is er aan de hand als. 38Hulp bij storingen. 38-40Als het wasresultaat niet bevredigend is. 41 Technische gegevens. 42 Klantenservice. 43-44Opstel- en aansluitaanwijzing. 45Aanwijzingen m. b. t. de veiligheid voor de installatie. 45 Afmetingen van het toestel. 46Vooraanzicht en zij-aanzicht. 46Achteraanzicht. 46Installatie. 47Transportbeveiliging verwijderen. 47 Plaats van opstelling voorbereiden. 48Oneffenheden in de vloer compenseren. 49Aansluiting aan koud water. 49 Aqua-control. 50Waterafvoer. 50Elektrische aansluiting. 515Inhoud Voordat u gaat drogen. 23Vulgewichten. 23Niet geschikt om te drogen. 23Textielbehandelingsetiketten. 24 Droogtijd. 24 Wijzigen van de droogtijd. 24 Pluizen. 25Nadrogen. 25Drogen. 25Alleen drogen. 25Wassen. 26Vulgewichten. 26 Wasgoed in de machine doen. 26 Was-/nabehandelingsmiddel doseren. 26Machine inschakelen. 26 Wasprogramma instellen.
Veiligheid van kinderen • Kinderen zien de gevaren niet die ontstaan door ondeskundigeomgang met elektrische toestellen. Zorg daarom voor het nodige toe-zicht als de machine aanstaat en laat kinderen niet met de machinespelen - ze zouden zichzelf of andere kinderen in de machine kunnenopsluiten. • Houd de verpakking uit de buurt van kinderen; vooral folie en styro-por kunnen gevaren opleveren. Verstikkingsgevaar. • Zorg ervoor dat kinderen of kleine huisdieren niet in de trommel vande was/droogautomaat kunnen klimmen. • Als u het toestel afdankt, maak het dan dadelijk onbruikbaar: stekkeruit het stopcontact trekken, aansluitsnoer afsnijden en weggooien. Maak bovendien het deurslot onbruikbaar. Zo kunnen kinderen zich-zelf of andere kinderen niet in de machine opsluiten.
Gebruik volgens de voorschriften • De was/droogautomaat is alleen bedoeld voor huishoudelijk gebruik,voor het wassen, centrifugeren en drogen van wasgoed. Als de machi-ne voor verkeerde doeleinden wordt gebruikt of foutief wordtbediend, wordt eventueel ontstane schade niet door de garantiebe-palingen gedekt. • Constructieve wijzigingen of veranderingen aan het toestel zijn uitveiligheidsoverwegingen niet toegestaan. • Gebruik alleen wasmiddelen die geschikt zijn voor wasautomaten. Letop de aanwijzingen van de wasmiddelfabrikant. • Het wasgoed mag geen ontvlambaar oplosmiddel bevatten. Let hiervooral op bij het wassen van voorbehandeld wasgoed. • De was/droogautomaat mag niet voor chemische reiniging gebruiktworden. • Kleur- en ontkleuringsmiddelen mogen alleen gebruikt worden, als defabrikant van deze middelen duidelijk aangeeft dat gebruik in dewasautomaat mogelijk is.
Voor eventuele schade zijn wij niet verant-woordelijk. • Gebruik alleen leidingwater. Gebruik regenwater alleen als dat aanalle voorschriften van de Nederlandse waterleidingbedrijven voldoet. 7GEBRUIKSAANWIJZINGAanwijzingen m. b. t.
de veiligheidDe veiligheid van elektrische toestellen van AEG voldoet aan de Euro-pese en Nederlandse normen. Toch zien wij ons als fabrikant genood-zaakt, u en uw eventuele medegebruikers op het volgende te wijzen. Algemene veiligheid • Reparaties aan elektrische toestellen mogen alleen door vakmensenworden uitgevoerd. Onvakkundige reparaties kunnen tot aanzienlijkerisico’s voor de gebruiker leiden. Wend u daarom altijd tot onze afdelingKlantenservice. Alleen originele AEG-onderdelen voldoen aan alle eisen. • De machine nooit in gebruik nemen, als het aansluitsnoer beschadigdis of als bedieningspaneel, bovenblad of sokkel zo beschadigd zijn,dat de binnenkant van het toestel toegankelijk is.
• Als u het toestel gaat schoonmaken, moet het altijd uitgeschakeldzijn: stekker uit het stopcontact trekken of bij vaste aansluiting degroepenhoofdschakelaar uitschakelen of de zekering in de huisinstal-latie uitschakelen. • Stekker nooit aan het snoer uit het stopcontact trekken, maar aan destekker. • Het toestel in geen geval met een waterstraal afsproeien. Kans opkortsluiting. • Bij wasprogramma’s met hoge temperaturen en bij droogprogramma’swordt het deurglas heet. Niet aanraken. Kinderen uit de buurt houden. • Het sop laten afkoelen voordat u water gaat aftappen of de pompgaat reinigen. • Huisdieren, vooral kleine dieren, kunnen in snoeren en slangen bijten,kans op kortsluiting resp. overstroming. Opstelling, aansluiting, in gebruik nemen • Lees de achter in dit boekje.
opstel- en aansluitaanwijzing • Voer een wasgang zonder wasgoed uit (WITTE WAS 95°C, met een hal-ve maatbeker wasmiddel), opdat vetresten (die bij de fabricage zijnontstaan) in de wastrommel en de kuip verwijderd worden. • Als het toestel wordt afgeleverd terwijl de buitentemperatuur onder0°C is: toestel vóór het in gebruik nemen 24 uur op kamertempera-tuur laten staan. Aanwijzingen m. b. t. de veiligheid6.
Milieutips • Normaal verontreinigd wasgoed hoeft u niet voor te wassen. Zobespaart u wasmiddel, water en tijd (en u ontziet het milieu).• De wasautomaat werkt het zuinigst met een volle trommel. • Doseer bij kleine hoeveelheden wasgoed slechts 1/2 tot 2/3 van deaangegeven hoeveelheid wasmiddel. • Door een geschikte voorbehandeling kunnen vlekken en lichte ver-ontreinigingen verwijderd worden. Dan kunt u op een lagere tempe-ratuur wassen.• Was licht tot normaal verontreinigde witte was op de E-stand. • De machine werkt bijzonder economisch, als het wasgoed vóór hetdrogen zo goed mogelijk gecentrifugeerd wordt. • Vaak is wasverzachter niet nodig. Probeert u het eens! Als umachinaal droogt, wordt uw wasgoed ook zonder wasverzachterzacht en wollig. • Gebruik bij gemiddelde tot hoge waterhardheid (vanaf hardheid II)een speciale ontharder (zie “Was- en nabehandelingsmiddelen”).
Ukunt dan wasmiddel voor hardheid I (= zacht) doseren.9AfvalverwerkingVerpakkingsmateriaalAlle gebruikte verpakkingsmaterialen zijn niet milieu-onvriendelijk enkunnen zonder gevaar bij het afval worden gezet.De kunststoffen kunnen hergebruikt worden en hebben de volgendeaanduidingen:>PEPSPP
Beschrijving van het toestel Frontaanzicht11De belangrijkste kenmerken van uw was/droog-automaat• Programma- en temperatuurinstelling m.b.v. de programmakiezer. • Vlekkenprogramma voor effectieve behandeling van wasgoed metvlekken. •Energiespaarprogramma voor licht tot normaal verontreinigde wit-te was. • Maximaal centrifugetoerental Het toerental1500 of 1200 tpm.wordt automatisch aangepast aan het wasprogramma: - WITTE/BONTE WAS 1500 of 1200 tpm - KREUKHERSTELLEND 900 tpm - FIJNE WAS 700 tpm - WOL/HANDWAS 900 tpm • Het centrifugetoerental kunt u wijzigen in 1200, 900 resp. 700 tpm (1571T) of 900, 700 resp. 500 tpm (1271T). • Spoelstop instelbaar: het wasgoed blijft in het laatste spoelwater lig-gen, het wordt niet gecentrifugeerd.• Dankzij de mogelijkheid om andere opties te kiezen, kunt u een “per-soonlijk” wasprogramma samenstellen.
• Starttijdkeuze: u kunt de start van het programma 1 tot max. 19 uuruitstellen (bijv. tot de voordeeluren). • Het speciale wolprogramma behandelt wollen goed uiterst voorzichtig.• Met de droogprogramma’s hebt u altijd lekker zacht wasgoed.• Indicatie van het programmaverloop.• Wasmiddellade met 3 doseervakjes voor was- en nabehandelings-middel.
voor het spoelen van met de handgewassen goed (3 spoelgangen en centrifugeren). STIJVENApart stijven, apart wasverzachten (na 1 spoelgang wordt vloeibaar nabehandelingsmiddel uit doseervakje ingespoeld, centrifugeren). POMPENWegpompen van het water na spoelstop (zonder centrifugeren). CENTRIFUGERENApart centrifugeren van met de hand gewassen witte/bonte was. KORT CENTRIFUGERENVoorzichtig centrifugeren, resp. apart voorzichtig centrifugeren van metde hand gewassen teer textiel (kreukherstellend goed, fijne was, wol). CORRECTIEAnnuleren van het ingestelde programma.
15Toets AAN/UITMet deze toets schakelt u de machine in resp. uit. BedrijfscontrolelampjeGaat branden als de machine wordt ingeschakeld en gaat uit als toetsAAN/UIT opnieuw wordt ingedrukt. Toets "START/PAUZE"Deze toets heeft 3 functies:a) StartDoor indrukken van deze toets wordt het ingestelde programmagestart; het lampje knippert niet meer. Starten van de starttijdkeuze. b) PauzeOm een lopend programma te onderbreken, toets START/PAUZEindrukken: het betreffende lampje en de indicatie van hetprogramma-onderdeel waarmee de machine bezig is gaan knipperen. Als u opnieuw de toets indrukt, wordt het programma voortgezet. c) Wegpompen van het waterDoor indrukken van toets START/PAUZE wordt: • bij programma INWEKEN het water weggepompt; • bij programma’s met spoelstop het water weggepompt en gecentrifu-geerd.
Toets STARTTIJDKEUZE Met deze toets kan de programmastart 1 tot 19 uur worden uitgesteld. Zo kunt u bijv. in de voordeeluren wassen. Deze toets moet worden ingedrukt voordat u toets START/PAUZEindrukt. In het display verschijnt 2 seconden lang de gekozen tijd, daarna wordtde duur van het gekozen programma weer aangegeven. Na indrukken van toets START/PAUZE begint de machine in stappen van1 uur terug te tellen. In het laatste uur wordt de resterende tijd in stappen van 5 minuten aangegeven. Deze functie kan gekozen worden voor denietprogramma’s CENTRIFUGEREN en POMPEN. Als u de ingestelde starttijdkeuze wilt wijzigen of annuleren, drukt utoets START/PAUZE in. Dan drukt u toets STARTTIJDKEUZE in, tot in het multidisplay de gewenste tijd verschijnt of h verschijnt (daarmee is de014Beschrijving van het toestelBeschrijving van het toestelstarttijdkeuze geannuleerd).
Dan drukt u nogmaals toets START/PAUZE in. Als u de starttijdkeuze hebt geannuleerd, wordt in het display weer deduur van het eerder gekozen wasprogramma aangegeven.
Toetsen KASTDROOG en STRIJKDROOG (elektronisch drogen)Door indrukken van deze toetsen kiest u de gewenste droogheidsgraadvoor witte/bonte was en kreukherstellend goed:- kastdroog - strijkdroog Als het droogprogramma begint, regelt de machine de droogtijdautomatisch: het wasgoed wordt zo lang gedroogd tot het de gewenstedroogheidsgraad heeft bereikt. Toets DROOGTIJD Met deze toets kunt u een bepaalde droogtijd kiezen. Bij iedere druk opde toets wordt de tijd 5 minuten langer. Druk de toets zo vaak in tot de gewenste droogtijd in het multidisplaywordt aangegeven. Voor witte/bonte was kan de droogtijd van 10 minuten tot 2 uur en 10minuten ( ) worden ingesteld. 2. 10Voor kreukherstellend goed kan de droogtijd van 10 minuten tot 1 uuren 40 minuten ( ) worden ingesteld. 1. 40KeuzetoetsenAfhankelijk van het programma kunnen verschillende functies metelkaar gecombineerd worden.
Deze moeten worden gekozen nadat het programma is ingesteld envoordat toets START/PAUZE wordt ingedrukt. Als een toets wordt ingedrukt, gaat het betreffende lampje branden. Alsde toets nogmaals wordt ingedrukt, gaat het lampje uit. Als het lampje ca. 3 seconden knippert, betekent dat dat een onjuistekeuze is gemaakt: in het multidisplay verschijnt code Err. VLEKKEN Voor het behandelen van sterk verontreinigd wasgoed of van wasgoedmet vlekken met vlekkenzout (verlengde hoofdwas met inspoeling vanvlekkenzout op het juiste moment, kan niet bij instelling WOL/-HANDWAS en bij temperaturen beneden 40°C gekozen worden).
CENTRIFUGERENDoor indrukken van deze toets kunt u het maximale centrifugetoerentalvoor het ingestelde programma reduceren. De centrifugetoerentallen zijn aangepast aan de betreffende tex-tielsoort. De volgende toerentallen zijn mogelijk: • witte/bonte was 700/900/1200 max. 1500 tpm (1571T) of 500/700/900max. 1200 tpm (1271T)• kreukherstellend/wol 700/max. 900 tpm• fijne was max. 700 tpmMultidisplayDit display geeft de volgende informatie:• Drie knipperende streepjesworden zichtbaar direct nadat toets AAN/UIT is ingedrukt, als deprogrammakiezer op CORRECTIE staat. De streepjes geven aan dat ueen wasprogramma kunt instellen. • Duur van het gekozen wasprogramma; wordt automatischberekend aan de hand van het max. vulgewicht. • Ingestelde droogtijd (maximaal 2 uur en 10 minuten voorwitte/bonte was, maximaal 1 uur en 40 minuten voor kreukherstel-lend goed).
Na de start van het programma telt de aangegeven resterende tijd instappen van 10 minuten terug; in de laatste 20 minuten in stappenvan 5 minuten. • Drie knipperende nullen aan het einde van het programma. • , gekozen met de betreffende toets. StarttijdkeuzeDe tijd (max. 19 uur) telt terug in stappen van 1 uur, in het laatste uurin stappen van 5 minuten. • Een stip rechts naast de cijfers in hetOpwarmfase van de machine. display geeft aan dat de machine het water aan het opwarmen is;belangrijk als u ook andere elektrische toestellen wilt inschakelen. • Als u een functie kiest die niet met het gekozenFoutieve keuze. programma gecombineerd kan worden, verschijnt in het display. Err17KORT Verkorte hoofdwas voor licht verontreinigd wasgoed, kan niet bijinstelling WOL/HANDWAS gekozen worden. VOORWASVoorwassen op max.
Belangrijk: de functies VLEKKEN, VOORWAS en KORT kunnen niettegelijk worden ingesteld; één instelling sluit de andere uit. EXTRA SPOELENMet deze toets kunt u het aantal spoelgangen verhogen van 3 naar 4. Aan te raden voor mensen met een wasmiddelallergie of in gebiedenmet erg zacht water. SPOELSTOPAls u deze toets indrukt blijft het wasgoed in het laatste spoelwaterliggen; het wordt niet gecentrifugeerd. Na beâindiging van het programma knippert het lampje spoelstop in deindicatie van het programmaverloop. Hiermee wordt aangegeven dathet water nog moet worden weggepompt, voordat de deur kan wordengeopend. U hebt 2 mogelijkheden: • toets START/PAUZE indrukken; de machine pompt het water weg encentrifugeert daarna; • programma POMPEN kiezen om het water weg te pompen. Er wordtdan niet gecentrifugeerd. Attentie.
Voordat u programma POMPEN kunt instellen, moet u eerstde programmakiezer op CORRECTIE draaien. De functie SPOELSTOP kan ook voor het wolprogramma gekozenworden: het water van de laatste spoelgang wordt weggepompt,maar het wasgoed wordt niet gecentrifugeerd. Als u het water niet laat wegpompen, wordt het na 18 uurautomatisch door de machine weggepompt. De functie SPOELSTOP kan niet gekozen worden bij NON-STOP wassenen drogen. 16Beschrijving van het toestelBeschrijving van het toestel.
Lade voor was- en nabehandelingsmiddelDoseervakje voor voorwasmiddel/inweekmiddel of vlekkenzout. Het voorwasmiddel wordt aan het begin van het wasprogrammaingespoeld. Het vlekkenzout wordt bij programma VLEKKEN op het juiste momenttijdens de hoofdwas ingespoeld. Doseervakje voor poedervormig of vloeibaar hoofdwasmiddel. Wordt aan het begin van de hoofdwas ingespoeld. Doseervakje voor vloeibaar nabehandelingsmiddel (wasverzachter, stijfsel). Wordt in de laatste spoelgang ingespoeld. Attentie. Vakje niet verder dan markering MAX vullen. Vóór het in gebruik nemen Voer een wasgang uit (BONTE WAS 60°C) met eenzonder wasgoedhalve maatbeker wasmiddel. Daardoor worden vetresten (die bij de fabricage zijn ontstaan) in dewastrommel en de kuip verwijderd. Programmakaart19Beschrijving van het toestelIndicatie van het programmaverloopGeeft vóór de start de gekozen programma-onderdelenaan.
Tijdens het wasprogramma wordt aangegeven metwelk onderdeel de machine bezig is. Wasprogramma afbrekenAls u een reeds lopend programma wilt afbreken, draait u deprogrammakiezer op CORRECTIE. In het multidisplay knipperen driestreepjes. Attentie. Na een programma met spoelstop moet eerst CORRECTIEworden ingesteld en daarna programma POMPEN worden gekozen. Wijzigen van een lopend programmaOm een lopend programma te wijzigen, druk u eerst toets START/PAUZE in. U kunt een programma wijzigen voordat de opwarmfase begint: bijwitte/bonte was in de eerste 15 miuten, bij kreukherstellend goed enfijne was in de eerste 10 minuten, bij wol in de eerste 5 minuten. Attentie. Als u een programma wijzigt, de programmakiezer niet opCORRECTIE draaien, anders wordt het water weggepompt en het nieuwingestelde programma begint met toevoeren van water.
Deur openen tijdens een lopend programmaDe deur kan alleen worden geopend voor begin van de opwarmfase (inde eerste 15, 10 resp. 5 minuten - zie “Wijzigen van een lopendprogramma”) en tijdens de spoelgangen. Om de deur te openen toets START/PAUZE indrukken. Als de deur nietopengaat, betekent dat dat de machine met de opwarmfase bezig is ofdat het waterniveau in de machine te hoog is om de deur te openen. Daarmee wordt voorkomen dat grote hoeveelheden water uit demachine komen. 18Beschrijving van het toestelVOORWASHOOFDWASSPOELENSPOELSTOPPOMPENCENTRIFUGERENDROGENEINDE.
Textielsoorten en wasetikettenDe wasetiketten helpen u bij de keuze van het juiste wasprogramma. Het wasgoed moet volgens textielsoort en wasetiket gesorteerd worden. De aangegeven temperaturen in de wasetiketten zijn maximale tempe-raturen. Witte wasTextiel van katoen en linnen met dit wasetiket is ongevoelig voormechanische belasting en hoge temperaturen. Voor deze textielsoort ishet programma WITTE/BONTE WAS geschikt. Bonte wasTextiel van katoen en linnen met dit wasetiket is ongevoelig voormechanische belasting. Voor deze textielsoort is het programma WIT-TE/BONTE WAS geschikt. Kreukherstellend goed Textiel van kreukherstellend gemaakte katoen, weefsels gemengd metkatoen, synthetische weefels met dit wasetiket vereisen een mechanischvoorzichtiger behandeling. Voor deze textielsoort is het programmaKREUKHERSTELLEND geschikt.
Fijne was Textiel dat uit verschillende lagen bestaat, textiel van microvezels, syn-thetische weefsels en vitrages met dit wasetiket vereisen een bijzondervoorzichtige behandeling. Voor deze textielsoort is het programma FIJ-NE WAS geschikt. Wol en bijzonder teer wasgoedTextiel van wol, weefsels gemengd met wol en zijde met dit wasetiketzijn bijzonder gevoelig voor mechanische belasting. Voor deze textiels-oorten is het programma WOL/HANDWAS geschikt. Attentie. Textiel met het wasetiket (niet wassen. ) mag niet in dewasautomaat gewassen worden. 30404060403040609521Voordat u gaat wassenWasgoed sorteren en voorbereiden • Wasgoed volgens soort en wasetiket sorteren (zie “Textielsoorten enwasetiketten”). • Zakken leegmaken. • Metalen delen (paperclips, veiligheidsspelden e. d. ) verwijderen.
Alsonze servicetechnicus voorwerpen moet verwijderen die niet in hettoestel thuis horen, wordt dat niet door onze garantiebepalingengedekt. • Om te voorkomen dat het wasgoed beschadigt en in een kluwenraakt: ritssluitingen sluiten, slopen en dekbedovertrekken dichtkno-pen, losse stofceintuurs en lange schortbanden samenbinden.
• Wasgoed dat uit meer lagen bestaat (slaapzak e. d. ) binnenste buitenwassen. • Gebreid gekleurd textiel, wol en textiel met applicaties binnenste bui-ten wassen. • Kleine en tere stukken wasgoed (bijv. babysokjes, panty’s) in een was-netje, een kussensloop met ritssluiting of in een grote sok stoppen. • Vitrages bijzonder voorzichtig behandelen. Ze kunnen al door open-staande ramen of bij het afnemen zijn beschadigd. Metalen of kunst-stof rolletjes of haken uit de vitrages verwijderen of de vitrages in eennet of een zak binden. Bij eventuele beschadigingen van vitrages kunnen wij nietaansprakelijk worden gesteld. • Gekleurd en wit wasgoed niet samen wassen. Wit wasgoed wordt dangrauw. • Nieuw gekleurd wasgoed geeft vaak af. Was zulke stukken daarom deeerste keer apart. • Grote en kleine stukken tegelijk wassen.
Daardoor verbetert de was-werking en het wasgoed wordt bij het centrifugeren gunstiger ver-deeld. • Wasgoed niet in elkaar gevouwen in de machine doen. 20Voordat u gaat wassen.
Voordat u gaat drogenDe wasdroger werkt volgens het condensatiepricipe. Daarom moet ookbij het drogen de waterkraan open zijn en moet de afvoerslang ineen gootsteen of badkuip hangen. VulgewichtenAttentie:Grotere hoeveelheden wasgoed moeten voor het drogen beslist intweeën gedeeld worden, anders wordt het droogresultaat nietbevredigend. Niet geschikt om te drogen • Bijzonder tere weefsels, bijv. gordijnen van synthetische vezels, wol,zijde, textiel met metalen versieringen, nylons, grote stukken wasgoedzoals anoraks, doorgestikte dekens, slaapzakken en dekbedden mogenniet in de machine gedroogd worden. • Stukken wasgoed die schuimrubber of op rubber lijkend materiaalbevatten mogen niet in de machine gedroogd worden. Brandgevaar. • Stukken wasgoed die resten van haarspray, nagellakremover, schuim-versteviger e. d. bevatten, mogen niet in de machine gedroogd worden.
Attentie:Alleen in water gewassen textiel drogen. Goed dat met brandge-vaarlijke reinigings- of oplosmiddelen (wasbenzine, alcohol, midde-len om vlekken te verwijderen enz. ) behandeld is, mag niet in demachine gedroogd worden. Brandgevaar. Explosiegevaar. 2322Was- en nabehandelingsmiddelenWelk was- en nabehandelingsmiddel. Gebruik alleen was- en nabehandelingsmiddelen die geschikt zijn voorhuishoud-wasmachines. Let altijd op de aanwijzingen van de fabrikantvan de middelen. Hoeveel was- en nabehandelingsmiddel. De hoeveelheid is afhankelijk• van het vulgewicht:Als de wasmiddelfabrikant geen doseeraanwijzingen voor kleine hoe-veelheden wasgoed geeft, doseert u bij halve belading 1/3 minder enbij nog kleinere belading 1/2 minder dan normaal. • van de mate van verontreiniging van het wasgoed:Bij licht verontreinigd wasgoed minder doseren.
Let op de aanwijzin-gen van de wasmiddelfabrikant en op het vulgewicht. • van de hardheidsgraad van het water:Hoe harder het water, des te hoger de dosering. Let op de doseer-aanwijzingen op de wasmiddelverpakking.
Vloeibare wasmiddelenGebruik voor het doseren van vloeibaar wasmiddel de door de wasmid-delindustrie aangeboden doseerhulpjes. Doseer deze middelen volgensde aanwijzingen van de fabrikant. Waterontharder gebruikenGebruik bij gemiddelde tot hoge waterhardheid (vanaf hardheid II) eenspeciale ontharder. Let op de aanwijzingen van de fabrikant. Wasmiddeldan altijd voor hardheid I (= zacht) doseren. Informatie over de water-hardheid in uw woonplaats kunt u bij het waterleidingbedrijf krijgen. Waterhardheidhardheidsbereik waterhardheid in mmol/l(millimol per liter)onder 1,8waterhardheid in °dH(graden Duitse hardheid)onder 10I - laag1,8-2,910-16II - gemiddeldboven 2,9boven 16III - hoogTextielsoort Max. vulgewicht(droog wasgoed)2,5 kg0 Witte en bonte was1,75 kgKreukherstellend goed.
NadrogenIs het wasgoed na beëindiging van het droogprogramma nog te voch-tig, dan kan door instellen van een korte droogtijd nagedroogd worden. Droogprogramma opnieuw instellen. Voorzichtig. Om kreukvorming en krimpen te vermijden, wasgoedniet te droog laten worden. DrogenAllen drogenBelading: - witte/bonte was max. 2,55 kg - kreukherstellend goed max. 1,75 kgTijdens het drogen moet de waterkraan geopend zijn en moet de af-voerslang in een gootsteen of badkuip hangen. Toestel inschakelen (toets AAN/UIT indrukken). Droogprogramma kiezen, afhankelijk van textielsoort. Bij drogen met tijdsinstelling toetsDROOGTIJD zo vaak indrukken, tot degewenste droogtijd in het multidisplaywordt aangegeven. Bij elektronisch drogen de toets van de gewen-ste droogheidsgraad indrukken. Toestel starten door toets START/PAUZE in te drukken.
Aan het einde van het programma de programmakiezer op CORRECTIEdraaien en het toestel uitschakelen door toets AAN/UIT in te drukken. Wasgoed uit de machine nemen. 25Voordat u gaat drogenTextielbehandelingsetikettenControleer zorgvuldig of het wasgoed geschikt is om machinaalgedroogd te worden. Aanwijzingen daarvoor vindt u op het textielbe-handelingsetiket. De volgende symbolen zijn van belang voor het drogen:machinaal drogen is mogelijknormaal drogenvoorzichtig drogenmag niet machinaal gedroogd wordenDroogtijdDe droogtijd kan zeer verschillend zijn, omdat deze afhangt van:• het toerental waarmee het wasgoed gecentrifugeerd is • de gewenste droogheidsgraad (extra droog (alleen voor witte/bontewas met tijdsinstelling), kastdroog of strijkdroog)• de textielsoort• het vulgewicht. De normale droogtijden voor tijdsinstelling vindt u in de tabel op pag. 32.
Na instellen van de gewenste droogtijd of droogheidsgraad toetsSTART/PAUZE nogmaals indrukken om het programma voort te zetten. PluizenNa het drogen van sterk pluizend wasgoed, bijv. nieuwe badhanddoe-ken, is het aan te raden, het wasprogramma SPOELEN in te stellen, omer zeker van te zijn dat eventueel in de kuip verzamelde pluizen weg-gespoeld worden en zich niet bij een volgend wasprogramma op hetwasgoed kunnen vastzetten. Ook het pluizenfilter moet na ieder droogprogramma gecontroleerd eneventueel gereinigd worden. 24Voordat u gaat drogenDROOGTIJDKAST-DROOGSTRIJK-DROOG.
27Wassen Vulgewichten: witte/bonte was 5,0 kg kreukherstellend goed en fijne was 2,0 kgwol 1,0 kgWasgoed in de machine doenToesteldeur openen. De stukken wasgoed uit elkaar halen en losjes in de trommel doen. Liefst grote en kleine stukken door elkaar wassen. Was-/nabehandelingsmiddel doserenWasmiddellade zover mogelijk naarbuiten trekken. Wasmiddel dose-ren in het vakjevoor de hoofdwas(let op dedoseeraanwijzin-gen van de wasmiddelfabrikant). Als u VOORWAS of VLEKKEN kiest, ook in vak doseren. Eventueel vloeibaar nabehandelingsmiddel (wasverzachter, stijfsel) in vak doseren. Niet verder dan de markering MAX. Wasmiddellade helemaal naar binnen schuiven. Machine inschakelenToets AAN/UIT indrukken om demachine in te schakelen; in hetmultidisplay verschijnen 3 knippe-rende streepjes, als de programma-kiezer op CORRECTIE staat.
Mocht deprogrammakiezer op een programmastaan, dan geeft het display de duurvan het programma aan. 26Wasprogramma instellenDraai de programmakiezer ophet gewenste programma. De brandende lampjes in de indi-catie van het programmaverloopgeven aan uit welke onderdelenhet programma bestaat. Centrifugetoerental instellenToets CENTRIFUGEREN indrukken tothet gewenste toerental ingesteld is:het betreffende lampje brandt. Eventueel VOORWAS, VLEKKENof KORT kiezenAfhankelijk van mate van verontreiniging entextielsoort. Het betreffende lampje brandt. Eventueel EXTRA SPOELEN en/ofSPOELSTOP kiezenHet betreffende lampje resp. de betreffende lampjes branden. Starttijdkeuze instellen Voordat het programma wordt gestartkunt u de starttijd instellen: toets STARTTIJD-KEUZE indrukken, tot de tijd tot de gewensteprogrammastart is ingesteld; in het multidis-play wordt deze tijd 2 seconden lang aange-geven.
Programma startenToets START/PAUZE indrukken om het ingestelde program-ma te starten; het betreffende lampje knippert niet meeren alleen het lampje van het programma-onderdeel datwordt afgewerkt brandt. Het programma start na ca. 30seconden. Einde van het programmaDe machine stopt automatisch, in het multidisplay verschijnen 3 knip-perende nullen. Het lampje EINDE, het lampje van het gekozen centrifugetoerental enhet lampje van de ingestelde functie branden. Als u SPOELSTOP had gekozen brandt het betreffende lampje in de indi-catie van het programmaverloop. In het display knipperen 3 nullen enhet lampje van toets START/PAUZE knippert ook. Het water wegpom-pen, voordat u de deur opent. De machine is uitgerust met een veiligheidsvergrendeling, waardoor dedeur pas 2 tot 3 minuten na beëindiging van het programma geopendkan worden. Als de deur kan worden geopend klinkt een akoestisch signaal.
Programmakiezer op CORRECTIE draaien. Machine uitschakelen door toets AAN/UIT in te drukken. Wasgoed uit de machine nemen. Controleren of de trommel helemaal leeg is. Als u niet verder wast, waterkraan dichtdraaien en stekker uit het stop-contact trekken. De deur iets open laten staan, zodat de wasautomaat kan drogen. 2928WassenSTART/PAUZEWassen en aansluitend drogen(NON-STOP-gebruik)Droogtijd of droogheidsgraad moeten reeds bij instellen van het was-programma gekozen worden. De ingestelde droogtijd of droogheidsgraad kunnen tijdens het waspro-ces gewijzigd worden. Daartoe toets START/PAUZE indrukken, nieuwedroogtijd of droogheidsgraad instellen en nogmaal toets START/PAUZEindrukken om het programma voort te zetten. NON-STOP-gebruik is alleen mogelijk in de programma’s WITTE/BON- TE WAS KREUKHERSTELLENDen. Belading: - witte/bonte was max. 2,55 kg - kreukherstellend goed max.
Centrifugetoerental liever niet reduceren, om zo energie te besparen ende droogtijd zo kort mogelijk te maken. Droogtijd of droogheidsgraad instellen. Toestel starten (toets START/PAUZE indrukken). Het wasgoed wordt nu automatisch gewassen en aansluitend gedroogd. Als de aangegeven tijd is afgelopen, is het was-/droogprogrammabeëindigd. Programmakiezer op CORRECTIE draaien en toestel uitschakelen doortoets AAN/UIT in te drukken. Wasgoed uit de machine nemen.
ProgrammatabellenExtra programma’s* Deze verbruikswaarden zijn richtlijnen die afhangen van hoeveelheid wasgoed,soort wasgoed, watertemperatuur en omgevingstemperatuur. Ze hebben betrekkingop de hoogst mogelijke wastemperatuur voor het betreffende programma. ProgrammatabellenWassenENERGIE BESPARENIn plaats van het programma WITTE WAS 95°C kunt u bij licht of nor-maal verontreinigd wasgoed STAND E kiezen. De temperatuur wordtverlaagd tot 67°C en daardoor wordt energie bespaard. De programma-duur blijft gelijk. * Deze verbruikswaarden zijn richtlijnen die afhangen van hoeveelheidwasgoed, soort wasgoed, watertemperatuur en omgevingstemperatuur. Ze hebben betrekking op de hoogst mogelijke wastemperatuur voor hetbetreffende programma. 30ProgrammaINWEKENBeschrijvingVoor sterk,verontreinigdwasgoed,m. u. v. wolProgramma-verloopInweken 40°C, spoelstop. Allen pompen:toets START/PAUZEindrukken.
35Reiniging en onderhoudReiniging en onderhoudIn het dagelijks gebruikNa beëindiging van het programma de wasmiddellade een klein stukjenaar buiten trekken, opdat hij kan drogen. De deur na het wassen en drogen open laten staan, opdat de was/droo-gautomaat kan drogen. Als u de machine langere tijd niet gebruikt:Waterkraan dichtdraaien en de was/droogautomaat spanningloosmaken. Bedieningselementen reinigenBedieningspaneel Attentie. Het paneel en de bedieningselementen in geen geval metmiddelen voor het onderhoud van meubelen of agressieve reinigings-middelen schoonmaken. Het bedieningspaneel en de bedieningselementen met een vochtigdoekje reinigen. Alleen warm water gebruiken. WasmiddeladeVan tijd tot tijd moet de wasmiddellade gereinigd worden. De lade losnemendoor de vergren-delingstoets in tedrukken. Het bovenste deelvan het vakje voorwasverzachterkunt u uitnemen.
De lade onderstromend waterreinigen. Ook het gedeelte boven de wasmiddelvak-ken met een borsteltje schoonmaken. 34WastrommelDe wastrommel is van roestvrij edelstaal. Door roestende vreemdevoorwerpen in het wasgoed kunnen roestvlekken op de trommelontstaan. Attentie. De trommel niet met zuurhoudende ontkalkingsmiddelen,chloor- of ijzerhoudende schuurmiddelen of staalwol reinigen. Bij deafdeling Onderdelen is onder ET-nummer 644 003 006 een geschiktontkalkingsmiddel te verkrijgen. Roestvlekken op de trommel met een reinigingsmiddel voor roestvrijstaal verwijderen. DeurRegelmatig controleren of zich aanslag ofvreemde voorwerpen in de rubber manchetachter de deur bevinden. WaterinloopzeefAf en toe moet de zeef aan de waterkraan gereinigd worden. Waterkraan dichtdraaien. LAVAMAT 1571TWatertoevoerslang van de waterkraan losschroeven. Daartoe de geleknop op de slang indrukken en dan losdraaien.
Water aftappenAls om dwingende redenen het toestel moet worden geleegd, gaat u alsvolgt te werk:Stekker uit het stopcontact trekken.Waterkraan dichtdraaien.Wachten tot het evt. opgewarmde sop is afgekoeld.Bakje voor het uitlopende water neerzetten.Pluizenfilter losnemen.Kans op vorstAls de machine aan temperaturen onder 0°C wordt blootgesteld, moetu enkele voorzorgsmaatregelen nemen:• De waterkraan dichtdraaien en de watertoevoerslang losschroeven.
• Het uiteinde van de toevoer- en afvoerslang in een bak op de vloerleggen.• Het programma POMPEN kiezen en de machine het gehele program-ma laten afwerken.• De programmakiezer op CORRECTIE draaien.• De machine uitschakelen.• De toevoerslang weer stevig vastschroeven en de afvoerslang weer inde afvoer hangen.Zo wordt voorkomen dat water binnenin de machine blijft staan, watbij vorst schade zou kunnen aanrichten.De machine pas weer in gebruik nemen als de temperatuur boven 0°Cligt.3736Reiniging en onderhoudPluizenfilterIn het pluizenfilter worden pluizen opgevangen en kleine voorwerpendie in het wasgoed zijn achtergebleven.
Als het pluizenfilter verstopt is,kan de machine niet goed werken.Daarom moet hetpluizenfilterregelmatig gerei-nigd worden.U gaat als volgtte werk:Filterklepje ope-nen door erop tedrukken.Een bakje eronder zetten, omdat er water kan uitlopen.Knop van het pluizenfilter linksom draaien, tot het pluizenfilter losge-nomen kan worden.Pluizenfilter naarbuiten trekken,schoonmaken,weer inzetten enstevig vastdraaien.
39Wat is er aan de hand als. Wat is er aan de hand als …De was/droogautomaat heeft een modern aandrijfsys-teem, dat in vergelijking met oudere wasautomaten eenietwat fluitend geluid maakt. Als in de trommel geen water zichtbaar is, komtdat door het moderne wassysteem van demachine. Moderne wasautomaten verbruiken minderwater dan oude, was- en spoelresultaat blijvenechter optimaal. Hulp bij storingenAan de hand van onderstaande aanwijzingen kunt u kleine storingenaan het toestel zelf opheffen. Helpt deze informatie u niet verder, neemdan contact op met de Klantenservice. Als u toch voor één van de hiervermelde storingen of vanwege foutieve bediening de Klantenserviceinschakelt, wordt dit bezoek ook tijdens de garantietermijn niet dooronze garantiebepalingen gedekt. Sommige storingen worden in het multidisplay aangegeven: - er wordt geen water toegevoerd.
E00: -E10: het water wordt niet weggepompt. - de machinedeur is niet goed gesloten. E20:Na opheffen van de storing toets START/PAUZE indrukken. Als de foutco-de opnieuw wordt aangegeven, neem dan contact op met de Klantenser-vice. 38 Storing Mogelijke oorzaak OplossingEr wordt geen water toegevoerd. De waterkraan is dicht. (E00) Waterkraan opendraaien. Toevoerslang is geknikt. (E00)Slang controleren en goedleggen. De zeef in de koppeling Slang van de waterkraan van de toevoerslang is onderlosschroeven, zeef verstopt. stromend water reinigen. De deur is niet goed Deur sluiten; de sluiting gesloten. moet hoorbaar dichtvallen. (E20)De machine pompt hetwater niet weg resp. centrifugeert niet. De afvoerslang is geknikt. Slang controleren en goed (E10) leggen. Pluizenfilter of afvoerslang Pluizenfilter reinigen of zijn verstopt. (E10) afvoerslang controleren. Spoelstop gekozen.
Het uiteinde van de De hoogte moet min. afvoerslang ligt niet 60 cm bedragen. hoog genoeg. Zie aansluitaanwijzing. Onder de was/droogauto-maat komt water te voor-schijn. De slangkoppeling van de Toevoerslang vastschroeven. toevoerslang is lek. De afvoerslang is lek. Afvoerslang controleren eneventueel vervangen. Pluizenfilter niet goed Pluizenfilter goed sluiten. gesloten. De wasmiddellade is Lade reinigen. verstopt. Te veel of te sterk Wasmiddel precies volgens schuimend wasmiddel de aanwijzingen van de gedoseerd. wasmiddelfabrikant doseren. Storing De was/droogautomaatwerkt helemaal niet. Mogelijke oorzaak OplossingDe stekker zit niet in hetstopcontact. De zekering in de huisin-stallatie is niet in orde. Toets AAN/UIT niet inge-drukt. De deur is niet goed geslo-ten. (E20)Starttijdkeuze ingesteld. Toets START/PAUZE nietingedrukt. Stekker in het stopcontactsteken. Zekering vervangen resp.
inschakelen. Toets indrukken. Deur sluiten; de sluitingmoet hoorbaar dichtvallen. Controleer de tijd op hetdisplay. Toets indrukken. Het toestel vibreert tijdenshet gebruik of staat onru-stig. De transportbeveiliging is Zie het betreffende hoofdstuk niet geheel verwijderd. in deze gebruiksaanwijzing. De in hoogte verstelbare Voeten afstellen schroefvoeten zijn niet (zie aansluitaanwijzing). goed ingesteld. Er zit erg weinig wasgoed Dit heeft geen invloed op in de trommel (bijv. slechts de werking van de machine. één badjas).
Als het wasresultaat niet bevredigend isAls het wasgoed grauw is en zich in de trommel kalkaanslag bevindt• U hebt niet genoeg wasmiddel gedoseerd. • U hebt niet het juiste wasmiddel gebruikt. • U hebt speciale verontreinigingen niet voorbehandeld. • U hebt niet het juiste programma of de juiste temperatuur gekozen. Als op het wasgoed nog grijze vlekken zitten• U hebt door zalf, cräme of olie verontreinigd wasgoed met te weinigwasmiddel gewassen. De hoeveelheid wasmiddel was niet voldoendeom het vet op te lossen. • U hebt een te lage temperatuur gekozen. • In zulke gevallen is vaak wasverzachter (vooral in geconcentreerdevorm) buiten de machine direct op het wasgoed terechtgekomen. Dergelijke vlekken zo snel mogelijk uitwassen. Als na de laatste spoelgang nog schuim zichtbaar is • Moderne wasmiddelen kunnen ook in het laatste spoelwater nogschuim veroorzaken.
Het wasgoed is dan echter voldoende gespoeld. Als op het wasgoed witte resten zitten• Hierbij gaat het om onoplosbare bestanddelen van moderne wasmid-delen. Ze zijn niet het gevolg van een onvoldoende spoeleffect. Wasgoed uitborstelen of uitschudden. Evt. ook het wasgoed binnen-ste buiten wassen. Evt. vloeibaar wasmiddel gebruiken. 41Wat is er aan de hand als. 40Wat is er aan de hand als. De machine droogt niet ofhet wasgoed is te vochtig. De waterkraan is gesloten. (E00)Waterkraan opendraaien. Pluizenfilter verstopt. Pluizenfilter reinigen. Droogtijd of droogheidsgraad Droogtijd kiezen. niet ingesteld. Geen passende droogtijd Bij gewenste droogheidsgraad gekozen. en textielsoort passende droogtijd kiezen Te veel goed in de Vulgewicht reduceren. machine gedaan. In de wasmiddellade bevin-den zich wasmiddelresten. De waterkraan is Waterkraan geheel niet geheel open. opendraaien.
vloeibaar wasmiddel gebruiken. De deur kan niet geopendworden. Er wordt een programma De deur is tijdens het afgewerkt. programma vergrendeld. De deur is nog vergrendeld. De machine is uitgerust met een veiligheidsver-grendeling. 2-3 minuten na beëindiging van het programma kan de deur geopend worden. Het waterniveau in de Water laten wegpompen, machine bevindt zich voordat de deur kan boven het onderste deel worden geopend. van de deur. De machine is aan het Wachten tot de opwarmfase opwarmen. afgelopen is. Storing Mogelijke oorzaak OplossingHet centrifugeren beginttraag resp. het wasgoedwordt na afloop van hetprogramma niet gecentri-fugeerd. Het elektronische Het wasgoed wordt, stabilisatie-controlesysteem doordat de draairichting is in werking getreden. van de trommel gewijzigdwordt, losgemaakt, beter verdeeld en er wordt opnieuwmet centrifugeren begonnen.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met AEG Electrolux Lavamat 1271 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Wasmachine AEG Electrolux
Alle AEG Electrolux Wasmachine handleidingen